Winkeliers i'm i iiliU DISCODANCE MET DRUIVESAP? MET CHOCOMEL? I morgana k -slaapkamers I Zondag een uurtje extra uitslapen gunstig over winkelhart 'de Passage' Zestig jaar getrouwd I I igers in adestoel Dertigers in De Pm Waddinxveen verliest van Bergambacht Insluiping in Prunusstraat Scholieren controleren rijsnelheden Klaverjassen Kaarten met De Gouwe Rijders Recreatief volleybal Fietsen gestolen Oecumenische kerkdienst in Zevenhuizen Fietstocht 55-plussers Hondentraining in het Gouwebos start deze maand Jeugdtheater- les Kreater l'fy" jLJ '~:f1 Hik w R C ït PAGINA 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1995 t Zie advertentie pagina 3 Zie advertentie pagina 3 ‘Een plaats als Waddinxveen moet hier in principe ook aan kunnen voldoen, maar onze positie was al niet sterk en is met name de laatste jaren nog verder verzwakt. Het nog steeds groeiende ’koopkracht- lek’ is daar jammer genoeg een sprekend voorbeeld van. Wanneer wij samen, gelet op de ontwikkelingen in de de tailhandel en het koopgedrag van de consument, er niet snel in slagen onze huidige positie te verbeteren, dan zul len wij onze positie in de ko mende jaren versneld zien verzwakken'. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 22 september om half negen is er weer een klaver- jasavond in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan. Er zullen in totaal vier rondes worden gespeeld. De kosten bedragen ƒ3,- per persoon. kinderen. De heer Binnenkade is als on derwijzer werkzaam geweest aan de Christelijke Nationale School, destijds nog aan de Kerkweg in Waddinxveen, terwijl mevrouw Binnenkade voor haar huwelijk ook bij het onderwijs was. Het niet uitbreiden van de Passage betekent geenszins dat dit voor de omzet in de wijkcentra verhogend zal gaan werken. Eerder kan het tegendeel verwacht worden. ‘Bij een goed en evenwichtig invullen van het hoofdwin kelcentrum - en nog eens voor alle duidelijkheid, niet meer van hetzelfde - mag verwacht worden, dat dit een positieve uitwerking zal hebben op de wijkcentra, mits die onderne mers door vernieuwing, kwa liteit en service bij de tijd blij ven'. ‘Het uiteindelijke resultaat zal zijn dat met name het cen trum van Waddinxveen steeds verder achterop raakt en de inwoners in steeds gro tere getale hun heil elders ‘De zelfbewuste klant wordt steeds minder trouw aan de winkel en kiest voor die zaak die hem of haar op maat be dient. De algemene tendens is dat de consument zich in steeds toenemende mate richt op die centra. Dit geldt voor zowel wijk- als hoofdcen tra, die zo compleet mogelijk zijn en waar men efficiënt en gezellig kan winkelen, mits deze centra ook qua invulling een hoge graad van service verlenen en voortdurend bij de tijd blijven en waar parke ren geen probleem is'. gaan zoeken, want in hun ei gen gemeente kan men niet goed meer terecht'. Met dit weinig rooskleurige beeld voor ogen deed Gerrit van Ringelenstein een drin gend beroep op de leden van de Ondernemersvereniging Waddinxveen er alles aan te WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag 28 september om acht uur haar traditionele kaartavond in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost). Tij dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereni ging, dus iedereen is van har te welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden met leuke prij zen. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 22 september om ne gen uur zullen voor de 30- plussers oude tijden herleven in wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat). Het wordt een ouderwets gezellige avond met leuke muziek, dansen en een drankje en een hapje. Iedereen, die even te rug wil in de tijd, is welkom. WADDINXVEEN - In Wad- dinxveen werden blijkens een opgave van de politie de vol gende fietsen ontvreemd. Vanaf de Linzenakker ver dween een roodzwarte heren ATB merk Ranger, vanaf de Sniepweg een gewone meer- kleurige Panter herenfiets, vanaf de Willem de Rijkelaan een blauwe heren ATB merk HMC en vanaf de Passage een roodbeige Giant Citybike kinderfiets. Onbeheerd aan getroffen werd een geelzwar te ATB kinderfiets merk Loe- kie. ZEVENHUIZEN - Zondag- _._o middag 24 september om vier winkelcentrum uur is er in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen weer een sa menkomst onder het motto ’Ontmoeting over heen’, opgezet door de voorbe reidingscommissie van vier plaatselijke geloofsgemeen schappen. Ds. M.C. van der Meer uit Nieuwerkerk aan den IJssel houdt de overden king ’Wel de polis, maar niet de premie'. Het interkerkelijk kinderkoor Do-re-mi uit Bleiswijk verleent vocale en muzikale medewerking. De samenzang wordt begeleid door organist Jaap Akker huis. Voor de kinderen is er een eigen programma. Voor de allerkleinsten is er oppas. 2V -VAN DER LINDE De i het huidig. Duidelijk i! doen Waddinxveen eindelijk een goed en passend hoofd winkelcentrum te geven. ‘Tot slot spreek ik de wens uit dat, mocht in de komende maanden blijken dat dit win- kelplan niet optimaal uit voerbaar is, om welke reden dan ook, wij samen - gemeen te en ondernemers - niet zul len schromen en de moed op zullen kunnen opbrengen het voor ons alle bekende alter natief van de Be Fair-lokatie met grote vaardigheid ter hand te nemen. Zo niet dan dreigen we de felle concurren tieslag met onze buren voor goed te verliezen en daar is niemand bij gebaat. Wij niet en het gemeentebestuur niet, maar ook de inwoners van Waddinxveen niet'. ‘Zij kunnen zich niet meer veroorloven een hogere prijs te vragen, wanneer zij niet werkelijk die prijs in presta tie en dienstverlening waar maken. En laat er geen mis verstand over bestaan: voor de consument van vandaag is het niet meer voldoende om alleen vriendelijk te zijn en goede service te verlenen'. ‘Het gaat er om de klant dat te bieden wat hij of zij echt verlangt. Want de klant heeft het vandaag meer dan ooit voor het zeggen. Ze zijn mo biel, kritisch en dankzij de moderne informatietechnolo gie kan gekozen worden uit een enorm aanbod van dien sten en produkten'. (Met een slaapkamer van Morgana bent u elke dag lekker uitgeslapen) WADDINXVEEN - Tijdens de najaarsledenvergade ring van de Ondernemersvereniging Waddinxveen (OVW) - de plaatselijke middenstandsvereniging - op maandagavond 2 oktober zullen de Waddinxveense winkeliers hun definitieve reactie geven op de recen te plannen voor een hoofdwinkelcentrum van de voor het gemeentebestuur werkende projectontwik kelaars William Properties BV (Rotterdam) en MAB BV (Den Haag). WADDINXVEEN - De activi teitencommissie van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk heeft, na de succes sen van de vorige tochten, op nieuw een fietstocht voor 55- plussers georganiseerd. Dins dag 26 september kunnen de oudere fietsenthousiasten een tocht maken van 35 km naar de Krimpenerwaard. Bij goed weer wordt om 10.00 uur vertrokken vanaf het An ne Frank-centrum (jan van Bijnenpad). veens burgemeester C.M. van der Linden die namen shet gemeentebestuur zijn geluk wensen kwam aanbieden. De heer en mevrouw Binnen- kade-Ketting wonen vanaf hun huwelijk in het Gouwe- dorp. Ze hebben twee ge trouwde dochters en 15 klein- WADDINXVEEN - Deze maand start de werkgroep ge hoorzame huishond (tel. 01823-81235) in het Gouwe bos tussen Waddinxveen en Boskoop met een nieuwe cur sus voor mensen met honden van alle leeftijden en rassen, de kosten bedragen tot het einde van dit jaar 24 gulden. De cursus wordt gegeven vanuit de dierenbescher- mingsgedachte. Niet de hob by van de baas staat voorop, maar het welzijn van de hond. Het welzijn komt erop neer, dat een gehoorzame hond minder aanleiding geeft tot problemen, zoals het uit vallen naar honden en men sen. Elke hond kan goed worden opgevoed, maar dikwijls vin den de bazen het zielig om hun hond te corrigeren of om consequent te zijn. Goede voorlichting kan een hoop el lende voorkomen. Door conse quent gedrag van de baas zal een hond weten waar hij aan toe is en veel beter luisteren. Er is altijd wel een groep waar de hond in geplaatst kan worden. Er wordt op donderdag ge traind voor de volwassen hon den vanaf twaalf maanden. Deze cursus wordt gegeven van 19.00 uur tot 19.30 uur en op zaterdag voor pups van 10.15 uur tot 10.45 uur en jonge honden van 9.30 uur tot 10.15 uur. WADDINXVEEN - Maandag 18 september hielden politie en scholieren op twee plaat sen een snelheidscontrole in het kader van de najaarsactie ’Wij gaan weer naar school’ van de vereniging Veilig Ver keer Nederland (WN). Van kwart over acht tot half tien werd gecontroleerd aan de Oranjelaan. Dertien be stuurders waren in overtre ding en werden gewaar schuwd. Bij deze controle wa ren kinderen van de openbare Theo Thijsseirschool (Kerk weg-Oost) betrokken. Van half één tot kwart over twee werd gecontroleerd aan de Brederolaan. Daar werden vijf bestuurders gewaar schuwd. Hier waren kinderen van de rooms-katholieke De Regenboogschool (Jacob Catslaan) betrokken. Ook medewerkers van de afdeling Waddinxveen van Veilig Ver keer Nederland hielpen mee. Een week eerder werden in anderhalf uur tijd op de Oranjelaan 436 bestuurders op snelheid gecontroleerd, waarvan 15 overtreders. Op de Brederolaan waren er 13 overtreders van 457 passan ten en op de Noordkade 57 overtreders van 587 passan ten. ders zal het realiseren van een echt hoofdwinkelcentrum een uiterst moeilijke zaak worden. Deze eindconclusie van de voorzitter werd door de vergadering met applaus ondersteund'. Gerrit van Ringelenstein noemde de verleiding groot om nu verslag te doen van misschien wel Waddinxveens meest besproken onderwerp ’de Passage’. Stof hiervoor is ruim voldoende aanwezig in de 291 pagina’s met cijfers, plannen, tekeningen en rap porten over de nog altijd ont brekende centrumvoorzie- ning in Waddinxveen. Hij vond het echter veel zinvoller sfil te staan bij de huidige si tuatie. We weten allemaal dat de distributieve voorzienings- structuur in Waddinxveen van een bijzondere opbouw is. Er ontbreekt tot op heden nog steeds een echt hoofdwinkel centrum, dat normaliter aan wezig moet zijn in een ge meente als de onze', stelde de OVW -voor z itter. ‘Onze centrale ligging in de driehoek Gouda, Alphen aan den Rijn en Zoetermeer doet hier niets aan af. De Passage heeft een omvang en allure van een - laat ik het voorzich tig zeggen - wat verouderd stadswijkcentrum. Daarbij komt dat de concentratie van de winkels bij de hefbrug over de Gouwe zeker niet gezien kan worden als echt samen hangend en dit centrum heeft zeker geen aanvullende func tie'. ‘Kort samengevat: de optel som van beide centra is bene den niveau en zijn er vele stadswijkcentra qua omvang en kwaliteit beduidend beter. Het is dan ook bijna vanzelf sprekend dat de Waddinx veense consument zich al heel snel oriënteert buiten onze gemeente, indien hij of zij ook recreatief wil gaan winkelen. In het bijzonder is dit van toepassing in de non food-sector, maar als er niet snel verandering in komt zal dat ook het geval zijn in de food-sector'. Het is volgens Gerrit van Rin gelenstein een bekend gege ven dat de huidige tendens in het consumptiegedrag in ver sterkte mate leidt tot een steeds grotere voorkeur voor kwaliteit, zowel van winkel centra als van individuele winkels. Deze nog steeds ver der toenemende tendens naar een zo’n compleet mogelijk aanbod in een winkelcentrum zal zich volgens hem onge twijfeld blijvend doorzetten. ‘Op deze reeds lang voorspel de ontwikkelingen hebben onze buren zorgvuldig en op tijd ingespeeld, hetgeen wij dan ook als Waddinxveense ondernemers met lede ogen hebben aangezien. Met de ontwikkeling voor de ‘gewone dagelijkse boodschappen' valt te voorzien dat de positie van de kleinere centra’s, met na me de buurtverzorgende, ver der zal verzwakken, hetgeen overigens los gezien moet worden van de ontwikkelin gen met betrekking tot de hoofdwinkelcentra’s'. Naar de mening van de OVW- voorzitter is dit ook zeker van toepassing op Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Jeugd- theaterschool Zuid-Holland in het centrum voor kunstzin nige vorming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen biedt ook in het nieuwe sei zoen weer mogelijkheden voor toneelspelen, zingen en dansen. De lessen zijn op woensdagmiddag. Er zijn twee groepen. Een groep van 7 tot en met 9 jaar en een groep van 10 tot en met 12 jaar. De kosten voor 30 lessen van anderhalf uur zijn 275,- en voor 30 lessen van twee uur 350,-. De lessen bestaan uit 25 theaterlessen en 5 les sen theaterdans en thea- terzang. Aan het einde van het seizoen werken de leerlin gen mee aan een uitvoering in de Goudse Schouwburg. De lessen van de Stichting Jeugdtheaterschool Zuid- Holland (tel. 01820-84877) beginnen op woensdag 4 okto ber. WADDINXVEEN - Nadat Waddinxveen-voetbal vorige week donderdag nog Bergam- bacht-zaterdag met 4-1 uit de beker speelde, stond zondag de competitiewedstrijd tegen Bergambacht-zondag op het programma. In een van Wad dinxveense zijde goed ge speelde wedstrijd zijn de geel zwarten er niet in geslaagd één of meer punten mee naar huis te nemen. De wedstrijd begon met over en weer gelijke kansen, waar bij Waddinxveen - dat zondag thuis speelt tegen Oudewater - met verzorgd spel een goede partij voetbal op de grasmat neerlegde. In de 25e minuut opende B. Broere voor Berg ambacht de score door een door scheidsrechter Starre- veld niet helemaal terecht toegekende strafschop. Waddinxveen ging hierna nog meer druk uitoefenen op het doel van de gastheren, het geen in de 35e minuut resul teerde in een zeer goede sco- ringsmogelijkheid voor T. Plantfeber, die alleen voor de keeper van de tegenstander deze mogelijkheid niet wist te benutten. De tweede helft gaf een nog gedrevener Waddinxveen te zien. M. Sip werd ingebracht voor M. Vunderink om de druk op het doel van Bergam bacht nog meer te verhogen. Bergambacht kroop in zijn schulp, haalde zelfs doelpun tenmaker B. Broere naar de kant ten faveure van een ex tra verdediger. De gelijkma ker leek slechts een kwestie van tijd te zijn. P. Kulman was met een goede kopbal dicht bij de dik verdiende 1-1, doch ook deze kans ging ver loren. Zoals zo vaak was het de ver dedigende partij die, wach tend op de enige counterkans, via A. Bezemer in de 85e mi nuut 2-0 wist te scoren. Wad- dinxveen berustte hierna in de zeer onverdiende neder laag. Jammer, want bij winst had Waddinxveen de kopposi tie ingenomen, daar ook de andere koplopers steken lie ten vallen. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagochtend was er een insluiping in een woning aan de Prunusstraat. Wegge nomen werden geld, sieraden en een fototoestel. In de nacht van vrijdag op za terdag werd ingebroken in een winkel aan de Bredero laan. Men kwam binnen door het inslaan van het glas in de toegangsdeur. Weggenomen werden wisselgeld en een weegschaal. Aan de Groensvoorde werd een poging gedaan in te bre ken in een winkel. Verder dan het verwijderen van spon- ninglatjes uit de deur is men niet gekomen. Zaterdagochtend is vanaf de parkeerplaats van het ge meentehuis een paarse snors- cooter ontvreemd van het merk Peugeot en met het ver- zekeringsnummer FXZ-328. Op de informatie-avond, die vorige week woensdagavond voor de winkeliers in het An ne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) werd gehouden, waren van de zijde van het OVW-bestuur en van de win keliers veelal instemmende geluiden te horen over de voorgestelde invulling van het Passage-gebied tussen Juliana van Stolberglaan-Ka naalstraat en het Stations plein. OVW-voorzitter Gerrit van Ringelenstein zei echter dat aan de positieve reactie van zijn bestuur op het winkel- plan vooor een nieuwe ’de Passage’ vooralsnog geen en kele consequentie kan en mag worden verbonden. Hij gaf aan dat wat hem betreft de Be Fair-lokatie zeker niet uit beeld is wanneer de huidi ge plannen om welke reden dan ook niet optimaal uit voerbaar zullen blijken te zijn. ‘Dit neemt echter niet weg, dat het lijnenspel dat nu voor de Passage op papier staat er veel belovend uitziet', aldus Gerrit van Ringelenstein. Hierbij stak hij niet onder stoelen en banken dat de nieuwe plannenmakerij nog volop getoetst zal moeten worden aan belangrijke rand voorwaarden als huurprijs, verkeersafwikkeling en de parkeerfaciliteiten. De OVW-voorzitter kon niet verhelen dat de geschiedenis rond het winkelcentrum zich aan het herhalen is. Ruim dertig jaar geleden - om pre cies te zijn op 22 maart 1965 - werd de middenstandsvereni ging Waddinxveen immers bij monde van toenmalig burge meester C.A. van der Hooft ook al uitgebreid geïnfor meerd en voorgelicht over de uitbreiding van Waddinxveen en de daarmee samenhan gende winkelvoorziening. In de middenstandsnotulen van drie decennia geleden stond daarover: 'De burge meester maakte voor het eerst officieel melding van de bouw van de tweede winkel galerij in de Oranjewijk, de bouw van een winkelgalerij in de Vondelwijk en in de Groenswaard. Met een bijna ongekend enthousiasme werd voorspeld dat Waddinxveen vrijwel zeker zou uitgroeien tot een gemeente van onge veer 40.000 a 50.000 inwo ners, waarbij het samenvoe gen van de Passage en het Brugcentrum als één hoofd- ~..i uitstekend zou passen. Volgens spreker zou het Brugcentrum moeten worden omgedoopt in Gouwe- centrum en zou vervolgens drempels langs de Nesse moeten uitlo pen tot aan de Oranjelaan'. ‘De zaal, die tot de laatste plaats bezet was, luisterde gespannen, maar kwam aan het einde van de vergadering vrijwel unaniem tot het standpunt, dat ondanks de voorspelde snelle groei van onze gemeente het aantal ge plande winkels met name in de wijken veel te royaal van opzet was. Als men het Brug centrum en de Passage sa men tot één hoofdwinkelcen- trum wil maken zal afgezien moeten worden van de sterke uitbreiding in de wijken, an- WADDINXVEEN - Maandag 18 september stonden de heer en mevrouw C. Binnenkade- Ketting van de Peppelhorst er bij stil dat zij zestig jaar ge leden in het huwelijk zijn ge treden. Het diamanten echtpaar kreeg bezoek van Waddinx- ’T *1. WADDINXVEEN - Be Fair- volleybal heeft naast de leden die op de zaterdagcompetitie spelen ook een enthousiaste groep recreanten die elke week volleyballen. Bij recreatief volleybal ligt het accent veel meer op het leuk met elkaar anderhalf uur per week met volleybal len bezig te zijn, waarbij elke keer een aantal oefeningen Het recreatief volleybal is met nadruk niet prestatiege richt maar vooral gericht op gezellig met anderen volley bal bedrijven. Voor de trai ningsgroepen op de maan dagavond is er nog plaats voor mensen die belangstel ling hebben voor recreatief volleybal. Voor meer informa tie: Alex v.d. Krans, tel. 01828-10869. A I overdekt en wordt voorzien van aantrekkelijke looproutes met winkelbebouwing aan beide zijden. 7. Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden bij het diamanten echtpaar C. Binnenkade-Ket- ting aan de Peppelhorst in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). w V-V j Dorpstraat 38. Waddinxveen. 01828 - 18090 ’s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond I< plattegrond van het winkelcentrum 'de Passage' waarvoor iidige nuurgedeelte van het centrum zal worden gesloopt, is te zien waar de Kruiskerk staat en waar de Stations straat loopt. De nieuwe Passage loopt van het Stationsplein (waar de spijsfaariek voor de winkels heeft moeten wijken) tot aan de Juliana van Stolberglaan-Kanaalstraat. Het plan is naar het noor den opgeschoven omdat ten behoeve van de bouw van een woon zorgcomplex de bestaande bejaardenwoningen zullen worden ge sloopt. V 1’ tt ■êt 'b i Een impressie van het geheel vernieuwde winkelcentrum 'de Passage' dat is voorzien van vier pleinen, hoog is, gedeeltelijk wordt worden gedaan om aanslui- >rzien van aantrekkelijke looproutes met winkelbebouwing aan beide zijden. tend nog ruim een half uur een wedstrijdje te spelen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 25