Lekkere' modeshow van Stoere Maatjes Publiek loopt warm pt warm Sanghers voor Gouwe Veel te genieten voor publiek I Collecte voor Nierstichting 2M 1 w h w a I 'Vox Jubilans' zingt in Praag voor een duizendkoppig publiek 4m Auto te water f Gifcontrole verloopt goed Waddinxveen, Gouda en Moordrecht slaan handen ineen Kredieten voor Zuidplas'90 Diner als hoofdprijs Waddinxveners winnen reis Euro-Disney f I A Gelijkspel Be Fair Al RB O 1 '■së f - burge- f; ba k WEEKBLAD VOOR PAGINA 33 WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1995 iW vervolg van pagina 1 fep’ 4... 1 33 Jeroen Bos- M. MOS SR I rl ■4® WADDINXVEEN - De Waddinxveense kinderkleding zaak ’Stoere Maatjes’ (winkelcentrum Groensvoorde) heeft in brasserie ’De Boeg’ (Nesse) vorige week dins dag- en woensdagavond een wervelende wintermo deshow gegeven. PELHRIMOV/WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond keert de 50-jarige Hervormde Gemengde Zang vereniging Vox Jubilans’ uit Waddinxveen weer te rug van een achtdaagse recreatie- en concertreis naar Tsjechië. Gistermiddag (dinsdag 19 september) was er een officiële ontvangst in de Waddinxveense zusterstad Pelhrimov, waar ’s avonds in de kleine ro mantische St. Vituskerk een geslaagd optreden werd verzorgd. Vandaag - woensdag 20 september - staat een bezoek aan en concert in Brno op het program ma. ses, ribbroeken, spijkergoed en sinds kort ook accessoires (zoals rugzakken, mutsen, sjaals, mouwophouders) werd geshowd. den er vele verrassende com binaties getoond. Als uitsmijter werd door alle kinderen deelgenomen aan de kerstmodeshow. Te zien waren prachtige jurken in blauw en zwart, broeken en overhemden. Zelfs de glitter (in panty en strikken) werd niet vergeten. Door bloemsierkunst De Ro- zebottel (Nesse) werden de tafelarrangementen en de echte kerstboom verzorgd. Schoonheidsspecialiste Elly Koole verzorgde het uiterlijk van de kinderen. WADDINXVEEN - Ter voor bereiding en afronding van Zuidplas ’90 hebben Burge meester en Wethouders aan de gemeenteraad ten behoeve van het bouw- en woonrijp maken een aanvullend kre diet gevraagd. Globaal gaat het in Zuidplas ’90 om de aan leg van rioleringen en bouw- wegen voor de deelplannen E en F 2.100.000,-) en aanleg van bestrating, bruggen, be planting en speelvoorzienin- gen 1.100.000,-). Dat is in totaal 3.200.000,-. De beno digde kredieten passen bin nen de herziene exploitatie- opzetvan 1 januari 1995 De geshowde kleding was van de merken Bo Dean, Exit, Ga- lipette, Kidokay, NoNo en Oliver Twist. Door een combi natie van deze merken wer- WADDINXVEEN - Volgende week zal er weer gecollec teerd worden voor de Nier stichting Nederland. In ons land leven bijna 4.000 men sen waarbij de nieren niet meer werken. Ieder jaar ko men er zo’n 1.100 mensen bij. Om in leven te blijven moeten zij de intensieve nier-vervan- gende behandeling (dialyse) ondergaan. Dit vergt veel van lichaam en geest van de pati ent. Toch is dit nodig om in le ven te blijven. De Nierstichting probeert er zoveel mogelijk aan te doen om de kwaliteit van het leven van de nierpatiënt te verbete ren. Veel nierpatiënten wach ten op een niertransplantie. Dit is de enige kans om weer een redelijk normaal leven te kunnen leiden. Transplanta tie is vaak van levensbelang. Ook preventie is een belang rijk punt voor de Nierstich ting Nederland. Ze financiert wetenschappelijk onderzoek om daarmee kennis over de werking van de nier te ver groten. Hoe meer inzicht, hoe beter de nierziekte behandeld en voorkomen kunnen wor den. De Nierstichting Nederland bekostigt al deze activiteiten uit particuliere bijdragen. Een groot deel hiervan wordt tijdens de Nationale Collecte week opgehaald. Het succes van de collecte is afhankelijk van ieders offervaardigheid. G. SIEMONS voorzitter van de afdeling Wad dinxveen van de Nierstichting Nederland. WADDINXVEEN - Make laardij Van ’t Hof, die het zo merfeest in de wijk Zuidplas dit jaar opluisterde met een kraam waar het publiek de waarde kon raden van een door het makelaarskantoor gepresenteerde woning, heeft de uitslag bekend gemaakt. Ruim 300 ’taxateurs’ zijn bij de stand aan het werk ge weest, waarbij de waardes flink uiteen liepen. De juiste taxatie is verricht door de fa milie Westmaas van de Anna de Waalhoeve. Dezer dagen kon de familie de prijs in ont vangst nemen op het kantoor van Van ’t Hof (Zuidplaslaan). De hoofdprijs bestond uit een cheque ter waarde van een di ner voor twee bij een plaatse lijk restaurant. I J vrienden en kennissen werd via de Duitse Autobahnen koers gezet naar Kalovy Vary, net over de grens met Tsje chië. Daar werd de eerste ge zamenlijke maaltijd gebruikt en overnacht. De reis naar Praag, waar men drie volle dagen zou verblij ven, werd zaterdagochtend 16 september gemaakt. Na overdag uitgebreid en met een goede rondleiding de ou de stad verkend te hebben, indrukwekkende kerken en andere gebouwen ademloos te hebben bekeken en in de binnenstad te hebben gege ten werd ’s avonds voor een zeer groot en internationaal publiek het eerste concert ge geven in de barokke St. Nico- laskerk aan het stadsplein van deze gouden stad. Het Waddinxveense koor, eer der op reis in Belgie, Duits land, Canada en Amerika, werd uitstekend geleid door dirigent Pieter Stolk en Jan Mulder bespeelde het orgel. Het concert bevatte een geva rieerd aantal koorwerken - waarvan een a capella lied met zeer veel gevoel werd ge zongen - en werd afgesloten met een langdurig en harte lijk applaus van het duizend koppig publiek. Zondagmorgen 17 september werd een Tsjechische kerk dienst van de Broederge meente bezocht waar op uit nodiging enkele liederen kon den worden gezongen. Vox Jubilans-voorzitter Piet Bur ger kon aan deze kerkelijke gemeenschap een mooi geld bedrag overhandigen, dat de koorleden op een van hun laatste repetitieavonden voor dit doel hadden ingezameld. Ook pastores in Pelhrimov en Brno, waar eveneens concer ten werden verzorgd, kregen een dergelijk geldbedrag als stoffelijk blijk van medele ven. Maandag 18 september was voor Vox Jubilans een toeris tische dag in Praag. Er werd een bezoek gebracht aan de Praagse Burcht en de Joodse wijk. Deze dag werd er ook genoten van een boottocht. Er werd ’s avonds aan boord ge dineerd. Gisteravond (dins dag 19 september) zijn de koorleden na het concert in Pelhrimov gelijk doorgereisd naar Brno, waar werd over nacht. Vandaag - woensdag 20 sep- Onder het genot van een voortreffelijk diner, dat ver zorgd werd door brasserie De Boeg, werd op beide drukbe zochte avonden een echte mo deshow gepresenteerd door vijf mahnequins en drie dress-man van 2 tot en met 12 jaar. Een veelheid aan jassen, swe aters, gebreide truien, blou- WADDINXVEEN - R. Blok huis van bakkerij ’t Stoepje, elke zaterdag in Waddinx veen te vinden op het par keerterrein Beukenhof, heeft A. Doeleman en Vincent Doe- leman een trip naar Euro- Disney bij Parijs kunnen aan bieden. De Waddinxveners wonnen de felbegeerde prijs door op succesvolle wijze mee te doen aan een wedstrijden- rereeks van de van honder den markten in Nederland bekende brood- en banket- bakker ’t Stoepje uit Spaken burg. WADDINXVEEN - Zaterdag middag raakte op de Beetho venlaan een personenauto zonder bestuurder te water. De 63-jarige bestuurder uit Reeuwijk was uitgestapt om de weg te vragen. Omdat het voertuig op een helling stond, is de wagen gaan rijden en kwam uiteindelijk links van de weg in een sloot tot stil stand. Zondagmiddag 17 september werkte Vox Jubilans in de Tsjechische hoofdstad Praag in de Klimenskakerk mee aan een Nederlandse kerk dienst, waarin ds. J.J.H. Gijs- bertsen uit Elburg voorging. Er werden van die dienst zo wel Nederlandse als Tsjechi sche - radio-opnamen ge maakt. De Nederlandse op namen worden zaterdag avond 30 september door de Evangelische Omroep (EO) uitgezonden in het Radio 5- programma ’Laat ons de rust dag wijden’ (20.00-21.15 uur). Afgelopen week waren er in dit programma radio-opna men van een kerkdienst in Canada te beluisteren. Vox Jubilans is sinds vorige week vrijdagavond 15 sep tember in Tsjechië. Na die dag ’s morgens vroeg uit Wad dinxveen te zijn vertrokken en bij De Hoeksteen (Es- doomlaan) te zijn nage zwaaid door familieleden, koor en orkest en dat blijkt niet gemakkelijk te zijn. Henk Poort, de ster uit ’The Phantom of the opera’ hoeft niet eens zijn mond open te doen om door het publiek be jubeld te worden. Hij maakte en grandioze entree met een aria welke niet in het pro grammaboekje was opgeno men. Als je 4 a 5 keer per week in het circustheater optreedt en dat al meer dan een jaar lang, krijg je natuurlijk de nodige flair. Die flair ontbrak vrij dagavond ook niet. Henk Poort zingt met een ge mak, zonder dat het routi neus wordt. In vocaal opzicht lijkt de rol in ’The Phantom of the opera’ voor hem geschre ven, hij voldoet met schijn baar gemak aan alle eisen, maar ook in het duet ’Udite’ met Margaret Roest uit de opera ’BI Trovatore’ van G. Verdi wist hij zijn partij in houd te geven, evenals in ’La Forze del destino’ van dezelf de componist. Margaret Roest wist haar rol in het duet waar te maken en zeker in het ’Madre, madre’ ook uit ’La Forze del destino’ wist zij met het mannenkoor een ontroerende, fascineren de aria te zingen. In de fortis simo moet Margaret oppas sen niet te forceren, dan gaat de klankschoonheid verloren. Jan Alofs was van het vocale trio duidelijk de minste. In de prachtige aria ’O Isis und Oseris’ uit ’Die Zauberflöte’ van Mozart, gezongen met het mannenkoor, had zijn stem weinig draagkracht. Natuurlijk, Mozart heeft met ’Die Zauberflöte’ bedoeld een dramatische uitbeelding te geven van de algemene men senliefde, maar een wat krachtiger stemgeluid had hier meer inhoud aan gege ven. Na de pauze werden de stem men van de solisten versterkt door microfoons. Dat was ze ker nodig in een selectie uit The Phanton of the opera’, evenals in het slotstuk ’Bui- doi’ uit ’Miss Saigon’. Waar blijf je als veertig instrumen talisten en zestig zangers alle registers open trekken... Vooral het laatste werk was niet alleen geïnspireerd, maar ook een zeer gave uit voering. Het enthousiaste pu bliek vroeg dan ook duidelijk om een herhaling, waaraan alle medewerkers graag vol deden.Dat Hans Broekman, nestor onder de koorbegelei- ders, met zijn accoordenspel nog steeds weet te boeien, be wees hij onder andere met werken uit ’Porgy en Bess’. Alles wat hij doet getuigt van inlevingsvermogen en toewij ding. Dat iemand met zoveel intensiteit de toetsen beroerd is hartverwarmend. Het belangrijkste van deze avond was dat Jeroen Bos man in staat is gebleken met Die Gouwe Sanghers en de Koninklijke Militaire Kapel van dit concert een belangrij ke gebeurtenis te maken, waarbij voor het publiek veel viel te genieten en waardoor aan de toch al indrukwekken de geschiedenis van Die Gou we Sanghers een belangrijke bladzijde kan worden toege voegd. WADDINXVEEN - Al van Be Fair-voetbal ontving zater dag Lisse Al. Het werd een fijne wedstrijd met aan beide zijden goed voetballende teams. Be Fair kreeg enkele opgelegde kansen, maar het was Lisse dat het eerst scoor de. De 0-1 zou tot de rust ge handhaafd blijven. Na de rust kreeg Be Fair weer enkele goede kansen, waarvan er één door Gert- Jan van Heemst werd benut. Hierna kwamen er nog enke le goede kansen over en weer maar er werd niet meer ge scoord. A2 won knap met 2-3 van GSV Al. BI moest zich zien te herstellen van de onver diende nederlaag van vorige week. Na een overtuigende wedstrijd met een voetbal lend beter Be Fair werd er met 3-0 gewonnen. Cl blijft het uitstekend doen. De uitwedstrijd tegen Gouda werd met 1-6 gewonnen. Ray mond Schijf! was hier met drie goals de topschutter. Op vallend was de tweede over winning van D2. Deze keer was Waddinxveen Dl met 1-7 het slachtoffer. Ook D3 deed het uitstekend. Door onder andere vier goals van Madip werd er met 0-6 gewonnen bij Nieuwerkerk. El verloor na een gelijkop- gaande eerste helft toch nog ruim met 7-2. E3 deed het een stuk beter. Dit jonge team won door goals van Jos (2), Rick (2) en Mike met 5-2 van Gouda. Topscoorder bij E4 werd Maus, die maar liefst vijf keer scoorde. Mede hier door won E4 met 9-0 van Olympia. E6 van leider Ron deed het ook uitstekend. Met een 2-10 overwinning keerde het terug uit Zwammerdam. Voor Ron de eerste overwin ning in twee jaar. Uitgesloten zijn transport- en grootschalige distributiebe drijven aangezien daarvoor de lokatie Doelwijk in de re geling is aangegeven. In het voor het betreffende gebied op te stellen bestemmings plan wordt een nadere uit werking gemaakt van de mi- lieuhinder-categorieën waar van vestiging is toegestaan. Gelet op het feit dat Doelwijk een particuliere ontwikkeling betreft, zien B. en W. weinig mogelijkheden dit bedrijven terrein daadwerkelijk binnen de nieuwe regeling te bren gen. Ten aanzien van de uit voerende taken zal men pri mair gebruik maken van de gemeente Gouda. De moge lijkheid bestaat dat op onder delen ook Moordrecht en Waddinxveen voor bepaalde werkzaamheden kunnen worden ingeschakeld. Het algemeen bestuur van het bedrijvenschap bestaat uit drie leden per deelnemen de gemeente die door de ra den van de gemeenten uit hun midden worden aange wezen. De burgemeester van Moordrecht fungeert als voor zitter. Dit is ingegeven door de omstandigheid dat het in de regeling gaat om Moor drecht grondgebied. Als secretaris wordt aange wezen een ambtenaar van de gemeente Moordrecht. Zo wordt bewerkstelligd dat er een efficiënte, directe werkre latie bestaat tussen de voor zitter en de secretaris. In het dagelijks bestuur heb ben drie leden zitting, zijnde leden van het college van Burgemeester en Wethouders van elke deelnemende ge meente. Ook in het dagelijks bestuur fungeert de meester van Moordrecht als voorzitter. I -- ''"Z. UT WADDINXVEEN - Vorige week woensdag werd door de politie bij zes Waddinxveense bedrijven een bestrijdings middelencontrole gehouden. Dat gebeurde aan de Winter dijk, Bloemendaalseweg, Zwarteweg, Middelburgse- weg en Brugweg. Er werden geen overtredingen geconsta teerd. Donderdagavond is de brand weer uitgerukt voor een ver ontrustend rokende schoor steen van een pand aan de Henegouwerweg. Bij nader onderzoek bleek dat er een al- lesbrander onder de schoor steen stond waarin ook alles werd verbrand. De bewoners waren niet thuis. Dezelfde avond reed een 19- jarige automobilist over rijks weg Al 2 in de richting Utrecht en haalde daar een andere auto in. Op dat mo ment naderde van achter een andere atuo die aanvankelijk met de lichten begon te sei nen. Toen zijn voorganger niet snel genoeg aan de kant ging, botste die automobilist vervolgens vijf keer tegen de achterzijde van de Gouwe naar. Hij heeft het kenteken genoteerd en de politie pro beert de wegpiraat te achter halen. Vrijdagavond rond midder nacht zijn in de Passage twee Waddinxveners mishandeld door een groep van ongeveer tien Noord-Afrikanen. De on enigheid begon met de vraag wie voor wie opzij moest. Eén van de twee liep een bloed neus op. Medewerking werd verleend door de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van diri gent Pierre Kuijpers, Marga ret Roest, sopraan, Henk Poort, bariton, Jan Alofs, bas en Hans Broekman, pianist. Voor Die Gouwe Sanghers was het een belangrijk con cert. Het ging er om of het di rigent Jeroen Bosman zou lukken in dit concert de in tensiteit op te roepen, die het koor al een halve eeuw aan de dag heeft ge legd onder lei ding van di verse dirigen ten, vanaf de eerste Pascal Jansen, via Aad Vos, de markante persoon waarmee Die Gouwe Sang hers pas goed aan de weg gingen tim meren, tot de huidige, rus tige en zekere man, die vanaf 1987 zijn stempel op het koor drukt. Het concert werd geopend met het krachtige ’Domine, salvam fac Reginam nostram’ van A. Giessen. Een echt mannenkoorwerk waarin het koor zich in zijn element voelt. Alle vocale registers werden opengezet, zonder dat het te rauw werd. Een vocale hommage aan Koningin en Vaderland. Van een geheel andere muzi kale orde is het a capelle ge zongen werk van Q. Rische Tebe poem’ en ’Frieden’ van J. Fischer. In dat laatste werk dreigde het even mis te gaan, maar als wij ons realiseren dat a capelle gezongen wer ken, zeker in de pianissimo, alle concentratie vereist, dan beseffen we dat het koor toch een knappe prestatie leverde. In het ’Old black Joe’ een ne gro spiritual van S.C. Foster, bleek dat Jeroen Bosman |j|j f UTTUUTUU. K.UZ i ""7 U '"UtJTUU UTU"T'T w//// 1 -- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Er heerste vrijdag avond in en rond de Ontmoetingskerk (Groensvoor de) in Waddinxveen een drukte van belang. Het alge meen streekmannenkoor ’Die Gouwe Sanghers’ uit Boskoop gaf, in verband met hun 50-jarig bestaan, een Jubileumgala. En daar loopt het publiek uit Bos koop en Waddinxveen warm voor. De kerk was dan ook tot de laatste (bijgezette) stoel bezet. Het publiek is wel wat gewend van ’Die Gouwe Sanghers’ en ook dit concert was veelbelovend. subtiele verschillen in dyna miek belangrijk vindt, deze dynamiek vond men ook te rug in ’Tri Sulara’ en het be kende ’Zwölf Rauber’ zij het minder subtiel. Elk solistisch optreden van een harmonie als de Konink lijke Militaire Kapel, die door bezieling wordt gedragen, is een aangrijpende ervaring. In de ouverture uit ’La Forze del destino’ van G. Verdi werd het publiek als in een maal stroom mee gezogen door deze prachti ge operamu ziek en in niet mindere mate bij de ballet muziek uit ’Faust’ van Ch. Gounod. Een wereld van verschil. Tref je bij Ver di honderd procent dra ma aan, vol gloed, emo ties en verlangen, de inter pretatie van Gounods’ ballet muziek bezat een zeldzame levendigheid, verbeeldings kracht een doorleefdheid. Het orkest ging voor Pierre Kui jpers door het vuur. Van een geheel andere orde is de begeleiding door de K.M.K. van het koor. Om maar met de deur in huis te vallen, de K.M.K. overtrof het toch krachtige mannenkoor in volume al bij ’Domine, sal vam fac Reginam nostram’. Door alle vocale registers open te trekken konden de mannen zich nog staande houden. In ’Finlandia’ bege leidde de K.M.K. wat minder volumineus, maar konden de koorleden het tempo van de dirigent Kuijpers nauwelijks bijhouden. Zeker, veertig instrumenta listen kunnen zestig vocalis ten gemakkelijk overstem men, maar de kunst is om de juiste balans te vinden tussen tember - worden in die histo rische stad de druipsteen grotten in de Macochas-kloof bekeken en is er een rondrit door Brno. Voordat voor het concert in de Rote Kircke zal worden gegaan wordt er eerst nog in het hotel gedineerd. Donderdagmnorgen 21 sep tember wordt er vertrokken uit Brno voor een rondrit door het mooie en waterrijke land Trebon in Zuid-Bohemen en worden de magnifieke stadjes Cesky Krumlov en Telc be zocht. Aan het eind van de middag wordt doorgereisd naar de laatste overnachtingsplaats Passau in Oostenrijk. Vrij dagmorgen 22 september wordt koers gezet naar Wad dinxveen waar men, na eerst nog in Zeddam gedineerd te hebben, ’s avonds laat aan komt en de achtdaagse con certreis in De Hoeksteen (Es- doornlaan) zal worden afge sloten. ,.,u\ Ai W S ■f De jeugdige mannequins en dressman van de Waddinxveense kinderkledingzaak 'Stoere Maatjes'. (Foto: Sjaak Noteboom). z v////.vU w'//’ 4 Mannenkoor Die Gouwe Sanghers samen met de Koninklijke Militaire Kapel vrijdagavond in de Ontmoetingskerk. (Foto: Peter Veen- stra) .77.777. 7,7. .7. .7/,77UW'"- 77777.7^ V. WSM 7. .77.77. .7/77.7'. '7.' Wt». 'jw/, y//////. w. W///A w. wT//, 77»X ZZ7Z/XX - y/^'///V7W777 W/7. .7/777. .7.7/7 ZZ/Z^//.-7//^mv/y'/- 7/^7' jZZ"//.. 'v, Zv/7 'zz Y,. z/7/, - 777 7' 7 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 33