De burger centraal Verkeer Aan de oever van de Gouwe Kleine’ criminaliteit ft 3* WADDINXVE S - -3 v-'V Openingstijden gemeentehuis Ongetwijfeld hebt u wel eens een krant onder ogen gehad van jaren geleden. Voor de ouderen onder u betekende dat herkenning:Ja, zo was dat toen Maar wie jonger was reageerde waarschijnlijk geamuseerd: Hoe is het mogelijk! Alles verandert: politieke opvattingen, sociale gebruiken, verkeersregels, bouwstijlen, mode, de berichtgeving daarover, advertenties, alles. Soms bekruipt ons als bestuurders en ambtenaren hetzelfde gevoel, en zeker als we de begrotingen van enkele tientallen jaren naast elkaar leggen. De verschillen zijn bijna onbegrijpelijk groot en dan hebben we het niet alleen maar over de financiën. Op dit moment ligt het accent op doelmatigheid en klantvriendelijkheid. Dat geldt ook voor Waddinxveen. Dat achten wij een voortreffelijke ontwikke ling, waar we graag aan bijdragen. Nieuw hart Verkeersspreekuur Andere activiteiten Politiebureau Ruimer jasje Woningen Welkom Vrachtwagens Bestuurlijke vernieuwing 9 f F J KV De gemeente wijst u graag de weg. Nieuw pand voor onze medewerkers. De Nesse. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen Raadhuisplein 1, 2741 HR Waddinxveen telefoon: 01828 24642 In de middaguren kunt u alleen terecht als u een afspraak hebt gemaakt Elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdag (koopavond) van 19.00-20.30 uur Binnenkort worden de plannen voor het hoofd winkelcentrum op de Passage definitief gepresen teerd. Naast uitbreiding zal het huidige winkelcen trum totaal worden vernieuwd. In december hoopt de gemeenteraad een definitief besluit te nemen. Als niet teveel vertragingen optreden kunt u eind 1998 uw sinterklaas- en kerstinkopen in het nieuwe winkelhart van Waddinxveen doen. Met ingang van volgend jaar gaat ook de her inrichting van de oude industrielokatie Veenkade/ Dorpstraat van start. Dit project is al geruime tijd in voorbereiding, maar de uitvoering was mede Wie ingeschreven is als woningzoekende en in aanmerking wil komen voor een nieuwe of bestaande woning moet zelf in actie komen. We starten met ingang van 1 oktober a.s. met het adverteren van vrijkomende woonruimte. Maar men moet daar zelf op reageren! Op dit moment is de woonruimteverdeling nog een gemeentelijke aangelegenheid. Mogelijk zal die taak over gaan naar de drie woningbouwcorporaties. afhankelijk van subsidies van de provincie. Het braakliggende terrein wordt waar nodig gesaneerd. De open plekken in dit gebied worden ingevuld met aantrekkelijke nieuwbouwwoningen. terecht op dat ene punt: de publieksbalie in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Los van het VCP willen wij u in staat stellen meer invloed uit te oefenen op het verkeersbeleid. Dit kan bijvoorbeeld door eens in de twee weken een verkeersspreekuurte houden. Vaak kan dooreen kleine aanpassing de verkeerssituatie worden ver beterd. Misschien heeft u een goede suggestie, waaraan gemakkelijk en direct gevolg kan worden gege ven, of een klacht, die zonder veel omwegen kan worden gehonoreerd. Ons voorstel aan de raad is om begin 1996 met zo’n spreekuur van start te gaan en na een half jaar te bekijken hoe het werkt. De reconstructie van de Chopin laan en het kruis punt met de Beethovenlaan zal zo mogelijk nog in 1995 worden voltooid. In 1996 volgt de recon- In Waddinxveen staat het grootste gedeelte van het districtsbureau IJssel en Gouwe. In Nieuwer- kerk aan den IJssel staat momenteel ook nog een gedeelte van het districtsbureau. Volgend jaar wordt een nieuw districtsbureau in Waddinxveen gebouwd om alle politiediensten van het district bij elkaar te brengen. Het nieuwe bureau zal waarschijnlijk aan de Limaweg, bij de bekende Wokkels, komen. structie van de Beethovenlaan zelf. Bovendien gaan we volgend jaar verder met de herinrichting van enkele wijken tot 30 km-gebied. Op dit moment staat Groenswaard III op het programma. In 1996 verleggen de werkzaamhe den zich naar de Zuidkade/Nesse (als tenminste niet wordt besloten dit gebied autovrij te maken) en naar de Zeeheldenwijk aan de andere kant van de Gouwe. Verder willen wij volgend jaar de aanleg voorberei den van de tweede fase van de fietsroute langs de spoorlijn, vanaf het Centraal station richting Boskoop. De provincie onderzoekt de mogelijkheden om de verkeersveiligheid van hetNoordeindete verbete ren. In combinatie -en in overleg met de provincie- kijkt de gemeente vervolgens naar de mogelijkhe den om het kruispunt Noordeinde/Wadde aan te passen. In het kader van de centrumplannen wil len wij de Rijnlandstraat doortrekken naar de Kerkweg-Oost en het kruispunt met de Oranjelaan verbeteren. In een later stadium wordt dan de Kerkweg-Oost zelf aangepakt. De ambtenaren hebben dringend behoefte aan een ruimere werkplek. Hiertoe is onlangs het pand Beukenhof 3 aangekocht. Nadat dit is verbouwd zal een aantal medewerkers verhuizen naar dit pand. Vervolgens kan een interne verbouwing in het gemeentehuis plaatsvinden. Voor u maakt dat geen verschil: u kunt straks Grootschalige woningbouwis problematisch inonze Groene-Hartgemeente. Rijken provincie willen deze beperken, zoals blijkt uit het nieuwe Streekplan Zuid-Holland Oost. Samen met andere gemeenten in de regio berei den wij ons voor op de Groene-Hartgesprekken daarover met het ministerie van VROM, dit najaar. Na de voltooiing van Zuidplas ‘90 komt de ontwik keling van de wijk Triangel, tussen Beyerincklaan en Coenecoop, in zicht. Met de gemeenten Gouda en Moordrecht is afgesproken, dat de toekomstige woningbouw voor de gemeente Waddinxveen hier moet plaatsvinden. De realisering van de nieuwe wijk is echter voorlopig nog niet aan de orde. Tot het jaar 2000 zullen we in elk geval nog circa 145 woningen per jaar mogen bouwen, waarvan de meeste in Zuidplas ’90. De rest zal worden gebouwd op diverse inbreilokaties, zoals Veenkade/Dorpstraat, Noord- kade en Gijsberterf. Ook wie niet regelmatig het gemeentehuis binnen stapt zal op den duur de resultaten van de eerder genoemde reorganisatie opmerken. De maatschap pij verandert en de overheid verandert mee. De burger sneelt daarbij een belangrijker rol. Daarvan getuigen ook deze beide pagina’s, die u een overzicht geven van onze plannen voor het komende jaar, verwoord in de Begroting 1996. Bij de behandeling daarvan bent u van harte welkom. De stukken liggen voor u ter inzage in de lees kamer. Vraagt u er even naar bij de receptie. Het parkeren van vrachtwagens vormt al geruime tijd een probleem. Vorig jaar gingen wij uit van de aanleg van een speciaal parkeerterrein ten zuiden van de Zuidelijke Rondweg. Maar de provincie kon daarmee niet instemmen. In overleg met derden lijkt een geschikte lokatie gevonden te zijn in Coenecoop. gemeente De ooit in onze streek gelegen moerassen hebben zich ontwikkeld tot een bij uitstek Hollands veenlandschap, doorsneden door de Gouwe. Aan een doorwaadbare plaats hebben wij het ontstaan en de naam van onze gemeente te danken. Maar deze eenheid van stroom en dorp heeft niet altijd de aandacht die zij verdient. Onze plannen voor het opknappen van de Nesse en de Zuidkade tot aan de Jan Dorrekenskade (de Gouweboulevard) vestigt de aandacht hierop wel. Nog dit jaar zal de gemeenteraad een definitief besluit nemen. Wat het verkeer betreft zijn er voor dit gebied verschillende mogelijkheden: geheel autovrij maken of een maximum-snelheid van 30 km per uur invoeren. De beslissing daarover hangt voor een belangrijk deel af van wat u ervan vindt. U zult hierover binnen afzienbare tijd worden benaderd. Ook als u daar zelf nog niet het slachtoffer van bent geworden, zult u wel gemerkt hebben dat de ‘kleine criminaliteit steeds ‘groter’ wordt. Het lijkt gemakkelijker de oorzaken daarvan te noemen dan de oplossing ervoor aan te geven. Het beleid van de districtspolitie IJssel en Gouwe zal in de komende tijd vooral gericht zijn op voorkoming en bestrijding van (jeugd)criminaliteit, groot of ‘klein’, en het zorgen voor een veilig gevoel voor u als inwoner van onze gemeente. De politie kan dat niet alleen. Ze heeft de steun nodig van de gemeente, bedrijven, ouders, jeugd organisaties, scholen e.d. De laatste hebben ove rigens bijzonder te lijden onder vandalistisch ge drag. Het bestrijden daarvan en het repareren van vernielde ruiten en het schoonmaken van be kladde muren kost ons -en dus u- handenvol geld. En veel ergernis natuurlijk. Daarom vragen wij ook om op te letten: op uw omgeving, uw eigen en uw buurkinderen. Want als iedereen denkt dat zijn of haar kind zich aan zoiets niet schuldig maakt, hoe ontstaat dan al die schade? Het ambtelijk apparaat zit midden in een ingrijpende reorganisatie die, als alles volgens plan verloopt, per 1 januari 1996 zijn beslag krijgt. Er zal dan voor het eerst sprake zijn van een gemeentelijke afdeling Publiekszaken. Afhankelijk van de verbouwactiviteiten zal naar verwachting in 1997 een centrale publieksbalie in gebruik worden genomen. Op de begane grond in het gemeentehuis kunt u voortaan terecht voor alle denkbare zaken waarbij de gemeente een rol speelt. Het dwalen door het gemeentehuis be hoort dan tot het verledenKan menu aan de balie niet voldoende helpen, dan wordt een vakamb- tenaar ingeschakeld die naar u toe komt. De kwaliteit van de dienstverlening aan de burger staat hoog in ons vaandel. Niet alleen voor de publieksbalie, maar voor het gehele gemeentelijk apparaat blijven wij bekijken wat kan worden verbeterd. Kan de afhandeling van brieven en klachten snel ler? Zijn de openingstijden van het gemeentehuis nog wel reëel? Is het mogelijk om nog meer zaken af te handelen via de ‘klaar-terwijl-u-wacht‘ ser vice? Bewaken we ieders privacy voldoende? Zijn we met elkaar wel doelmatig bezig? Dat zijn de vragen die we ons blijven stellen en waar we wat aan gaan doen. Een behoorlijke afwikkeling van het verkeer is niet een kwestie van het plaatsen van een verbodsbord hier of daar. Het probleem dat daarmee opgelost lijkt te worden, verplaatst zich dan natuurlijk direct naar een andere plek. Daarom is het zaak die dingen in hun onderlinge samenhang te bekijken. EenVerkeerscirculatie- plan (VCP), dat geldt voor de hele gemeente, voldoet dan het best. Sinds enkele jaren beschikken we over zo’n con- cept-plan, dat dit jaar is bijgesteld. We hopen het binnenkort aan u voor te leggen en het begin volgend jaar door de raad vast te laten stellen. U heeft dus inspraak. Zo hoort het ook, want u neemt -op welke wijze dan ook- praktisch dage lijks deel aan het verkeer binnen deze gemeente. In de afgelopen tijd hebben de kranten vol gestaan over de in Amsterdam en Rotterdam gehouden referenda. De rijksoverheid stuurde aan op de vorming van (7) grote stadsprovincies, maar de uitslag van de genoemde referenda deed haar aarzelen. De mogelijke vorming van een Groene-Hart- provincie, waar zowel lokaal als regionaal positief over wordt gedacht, lijkt in het licht van genoemde ontwikkeling definitief van de baan. Onze samenwerking met andere gemeenten in de regio Midden-Holland blijft bestaan, want dat is heel wat anders. We zijn nog altijd graag bereid die samenwerking uit te breiden met de regio Rijn streek. Hierdoor zou een nieuwe samenwerkings- regio Zuid-Holland Oost ontstaan. Raadhuis Politiebureau Station NS Postkantoor Alg. Begraafplaats Sportzaal Groenswaard Sportpark Gouwebos Sportpark Oranjewijk Sportp. Burg. Warnaar Z T S

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 8