k DEEL ZONNEBANKEN 750 Gemeente komt met schetsen nieuw woongebied 'Triangel' Eens per twee weken verkeersspreekuur 1 F Onderwijs aan vluchtelingen Actueel verkeerscirculatieplan volgend jaar in de gemeenteraad Schoolbegeleiding naar de gemeente meentebestuur een belang rijk instrument zijn scholen te helpen lokale uitdagingen aan te pakken. F BADMEUBELS Parkeerplek vrachtwagens 1 Verblijf op schoolplein Achter spoorlijn en Tweede Bloksweg aan banden AUTO r Alisun Cleosun Hapro Palm Beach Philips BAAS ft CHRYSLER ft Dodge ft Jeep ZUIDELIJKE DWARSWEG 1b WADDINXVEEN - TEL.: 0182-631 143 voor WADDINXVEEN - Om Onlangs is door het gemeen- WADDINXVEEN - Binnenkort kan de gemeenteraad op lokatie voor het bedrijven- actualiseren van het concept- Gouda-Alphen aan den Rijn en de Zuidelijke Rond welk bedrag in de begroting is zoek van het college van B. en de ver- de jon 300,-1. TER AAR: STOBBEWEG 19 0172-605882 voor een bedrag benodigd is van 30.000,-. Een aantal verkeersinstalla- 25 keer per jaar). Als wordt uitgegaan van gemiddeld 500,- per spreekuur gaat het in totaal om 12.500,- per niet iedere keer gezocht dient te worden naar een wijze van een snelle (klantvriendelijke) af handeling mogelijk is‘. In het gemeentehuis wordt voorlopig gedacht aan een nog niet voorhanden is, wordt vooruitlopend daarop uitge gaan van een werkbudget van 5.000,-. ling aan de voorgelegd. TER AAR: STOBBEWEG 19 0172-605882 en in voldoende werkgelegen heid. beleid vap de rijks overheid was voor dit WADDINXVEEN - In de toe lichting op de gemeentebe groting voor volgend jaar meldt het college van Burge meester en Wethouders kwijt, dat wij de aanpak van ':t en te den verwacht die moeten lei den tot een door de gemeente Waddinxveen vast te stellen uitvoeringsconvenant V.A. Auto Baas Chrysler-Jeep B.V. TWEE-ÉÉNHEID IN BETROUWBAARHEID EN KWALITEIT Op het terrein van het asiel zoekerscentrum, waar in de cember een open dag voor de 9 Lu WADDINXVEEN - Hoe wel sprake is van een langdurig en moeizaam proces streven B. en W. er naar om plannen voor een parkeerterrein voor vrachtwagens in Wad dinxveen zo spoedig mo gelijk af te ronden. beeld te halen', aldus B. en W. In feite is Waddinxveen te groot voor de inzet van slechts deze ene machine. Vooral veel trottoirs en bin- nenpleintjes zien er onver- brief meedelen aan de Twee de Kamer. Ook zal de infor matie betrokken worden bij de besluitvorming over de ac tualisering van het Vinex-be- leid. ‘Een gezamelijke visie van de Groene Hart-gemeentebestu- ren over hun gebied is dan ook een must, niet alleen voor de evaluatie van het huidige Inmiddels wordt over de met de verzorging van dit onder wijs samenhangende proble matiek overleg gevoerd tus sen school en gemeente. De school kan voor de opvang van de betreffende leerlingen extra faciliteiten ontvangen op grond van de landelijke ‘Regeling formatierekeneen heden culturele minderheids groepen en anderstaligen1. WADDINXVEEN - Het ’ne- theidsbeeld’ van Waddinx veen is onvoldoende. Dat schrijven Burgemeester en verbetering van de sociale veiligheid. opgenomen. In het collegeprogramma van PCW, VVD en CDA staat ver meld dat het beleid inzake de inrichting van woongebieden tot 30 km-zones de komende periode zal worden afgerond. Voor ditjaar staat met behulp Wethouders in de toelichting van een rijksbijdrage de her inrichting van Groenswaard 3 op het programma. Voor DIVERSE SOORTEN VLOERBEDEKKING efficiënter worden behan deld*, aldus B. en W. in de toe lichting op de gemeentebe groting voor volgend jaar. “Vaak kan door een kleine aanpassing de verkeerssitu atie worden verbeterd. Om deze vragen en opmerkingen echter sneller en efficiënter af te handelen achten wij het van groot belang dat hiervoor een werkkrediet beschikbaar wordt gesteld'. INGL Groene Deskundigen, overheden, belanghebbenden en belangstellenden worden uitgenodigd mee te denken over nieuwe ontwikkelings- impulsen voor het Groene Hart. Deze ontwikkelingsimpulsen zijn ‘het ontspannen hart' (natuur en recreatie), “het agrarisch hart' (landbouw en natuur) en “het sportieve meldt het college van Burge- hart' (recreatie en landbouw), meester en Wethouders dat PvdA-minister Margaretha per 1 augustus 1996 de nieu we wettelijke regeling voor de schoolbegeleiding in werking treedt. In relatie hiermee bestaat het voornemen de rijksbijdrage voor schoolbegeleiding per 1 belangstelling staat. De ge meente zal zich in toenemen de mate moeten inspannen voor een goed beheer van de openbare ruimte. Schone ver hardingen zijn hierbij van groot belang. De niet door tarieven ge dekte lasten zullen in de sfeer van het grondbe drijf worden gedekt. Wel streeft de gemeente er naar in de toekomst een duurzame lokatie te realiseren aan de Zuide lijke Rondweg. Gezien de discussie met de provincie over de in- terpretatie van het streekplan Zuid-Holland Oost moet noodgedwon gen van een parkeer plaats ten zuiden van de Zuidelijke Rondweg wor den afgezien. In overleg met derden (Van Noort Transporten en Bedrijven BV) is een geschikte lokatie gevon den op het bedrijvenpark Coenecoop (Volvo Be drijfswagens Nederland BV). WADDINXVEEN - In het vorig jaar opgestelde colle geprogramma van PCW, VVD en CDA is aangege ven te onderzoeken of het gemeentelijk dierenparkje in het Warnaarplantsoen kan worden geprivati seerd. Als antwoord hierop is bij het gemeentebestuur een advies in voorbereiding waarin alle aspecten be- Een aantal projecten is op ba sis van het concept-plan uit gevoerd, in uitvoering en in voorbereiding. Na een uitge breide r1 heeft de gemeenteraad recen telijk ten behoeve van de uit voering van het project Cho- i de gemeentebegroting volgend jaar. Ook wordt er gekeken naar de mogelijkheden van de dierenweide en het on derkomen zelf en de totale inpassing hiervan in het park in het Wamaarplant- soen. ven- ep woonlocaties binnen het eigen grondgebied. De voorbereiding van woonlokatie ’Triangel’, het gebied tussen de Tweede Bloksweg, spoorlijn Gouda- aan den Rïjn en Zui delijke Rondweg, is inmiddels geleverd, aangezien i meer kan worden voorzien in de bouw van voldoende wo- kosten. Het deel wat in 1996 ten laste komt van Waddinx veen wordt geraamd op 23.000,-. De totaalkosten voor 1996 worden op basis van voor gaande jaren derhalve ge- dit geactuali- raamd op 53.000,-. Dit i betekent een structurele ver bet einde van ditjaar te kun- hoging van 8.000,- per jaar, nen aanbieden. Na de in- welk bedrag in de begroting is spraakronde verwacht lui Om de schoolbegeleiding beter in te bedden in het loka le onderwijsbeleid wordt de verantwoordelijkheid van de instandhouding van school begeleiding gedecentrali seerd naar de gemeente. Zo kan de schoolbegeleidings dienst een belangrijke rol spelen op het gebied van ach- terstandsbestrijding, taalont wikkeling en zorg aan leerlin gen met specifieke behoeften. niet verhaalbare schades met als resultaat onvermijdbare en dus noodzakelijke repara ties. Daarnaast beraden B. en W. zich op verdergaande maatre gelen om het vandalisme te voorkomen door bijvoorbeeld college dat het verkeerscircu latieplan vervolgens in de eerste helft van volgend jaar de Boer wil hiermee het Groe ne Hart-beleid een extra groene impuls geven op basis van het bestaande rijksbe leid. De uitkomst van deze ’ge sprekken’ zal de bewinds- januari 1997 als specifieke vrouw begin volgend jaar per uitkering toe te kennen aan de gemeenten. Schoolbegeleiding kan vol gens het Waddinxveense ge- culatieplan voor Waddinxveen is eind van dit jaar klaar en kan in de eerste helft van volgend jaar door de gemeenteraad worden vastgesteld. In 1996 zullen ook de laatste 30 km-gebieden zijn ingericht, zo meldt het college van Burgemeester en Wethouders iri de toelichting op de gemeentebegroting voor volgend jaar. Vast staat dat er nogal wat aanpassingen nodig zijn om een basis te vinden om te komen tot eei beheersvorm en aanpak van het parkje. Overigens zijn er ren met behulp van een ge combineerde borstel-veegma- WADDINXVEEN - Maandag 16 oktober komen de eerste van de in totaal 600 bewoners van het tijdelijk asielzoekers centrum (AZC) aan de Zuide lijke Rondweg in Waddinx veen. De vaste medewerkers van het complex zijn vorige week maandag met hun werk be gonnen. Als eerste activiteit werd zaterdag door het Leger des Heils in het Gouwedorp een kledinginzameling ge houden. te beginnen. ‘Regelmatig worden vanuit de bevolking vragen gesteld of opmerkingen gemaakt aangaande de infrastructuur. Door het instellen van een verkeersspreekuur van bestemmingsplannen voor Zuidplas ’90, voor het centrumgebied en voor het voor transport- en distribu- tiedoeleinden te ontwikkelen Doelwijk. Verder moeten ver- oudere bestemmingsplannen worden vernieuwd. De kosten die gemoeid zijn met het opstellen van be stemmingsplannen die ten laste van de algemene dienst komen kunnen worden ge dekt uit de voorziening be- le werkpakket en door het re latief hoge gewicht van de machine is het niet haalbaar overal het gewenste netheids- worden gebouwd, zal zijn vol gebouwd. Eerder ontstonden in de jaren zeventig en tach tig bijvoorbeeld de woonwij ken Oostpolderwijk en Groenswaard 3. Het devies voor het ruimte- WADDINXVEEN - Zoals bericht ligt in de bedoeling zorgd uit. Regelmatig komen lijk planvoorbereiding van het college van Burgemeester en Wethouders nog hier klachten over binnen. dit jaar in Waddinxveen met een verkeersspreekuur Ook in het gehouden wijkbe- W. in Groenswaard kwam dit jaar ‘uitvoe- duidelijk naar voren. ren wat is Om hier gericht verbetering afgespro ken1. Inmid dels zijn in het kader van de Vier de Nota over ‘Het ziet er echter naar uit dat gezien de hoogte van de investering niet kan worden uitgegaan van geheel kostendek kende tarieven', geeft het college nu al te kennen in de toelichting op de ge meentebegroting voor volgend jaar. beleid, doch eveneens voor de gewenste ruimtelijke ontwik- bedrijventerrein in het gebied ten westen van ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid (Moor drechts grondgebied) is in middels in gang gezet. In de raadsvergadering van menwerkingsorgaan Midden- juli besloten de gemeente- 1 raadsleden tevens de ontwik- kelingsschets Waddinxveen 2015 bij te stellen en te actu aliseren en daarna formeel door de raad te laten vaststel len. B. en W. zullen de komen de tijd aan deze werkzaamhe den prioriteit geven. Een andere prioriteit is de het rijk, de planvorming met betrekking tot de centrumontwikkeling. Van de voortgang worden de raadsleden periodiek in de raadscommissies op de hoog te gesteld. ‘Wij hopen en ver wachten dat binnen korte tijd ten, die zijn betrokken bij de realisering van grote verste- delij kings locaties op deze wijze de fi- De uitvoering van het Vinex- ■’,1 1 beleid werkt voor het Groene Hart, waarbinnen ook Wad dinxveen is gelegen, beper kend ten aanzien van het wo nen en werken. Dit restrictie ve Vinex-beleid is voor wat betreft Zuid-Holland Oost koers zal dan ook in dat per- ter en Wethouders van plan duidelijker grenzen te stellen aan het gebruik van school pleinen. Dat schrijft het colle ge in de toelichting op de ge meentebegroting voor vol gend jaar. Op grond van de kille cijfers en harde gegevens van de af gelopen jaren, die onder an dere zijn terug te vinden in de politierapporten, zeggen B. en W. ’helaas gedwongen’ te zijn de financiële gevolgen van vandalisme te verhogen. ‘Ondanks preventieve maat- Stoere terreinauto, maar standaard toch voorzien van de nodige luxe. kelingsrichting voor de perio de 2005-2015', aldus het Wad dinxveense college van B. en W. Via het intergemeentelijk sa- Holland wordt in dit verband voor de Midden-Holland-ge- meenten een visie voorbereid teneinde deze in te brengen in de week van het Groene Hart, naast visies van lxx.x> xxjxx, xxx gezamelijke Randstad- provincies en andere organisaties zoals de Ko- WADDINXVEEN - um nog beter tegen jeugdvandalisme op te treden zijn Burgemees- de mogelijkhede belevingswaarde dierenparkje te De nieuwe v. op het gebied van keersveiligheid. Volgend jaar zal de werk groep aan de slag gaan op ba sis van een meerjaren werk plan. In dat werkplan zal in zicht worden gegeven in acti viteiten per jaar en de daarbij ontwikkeling van minder mi- de Ruimtelijke Ordening-Ex- ninklijke Nederlandse Toeris- duidelijkheid kan worden ge- behorende kosten. Aangezien lieu-onvriendelijke bestrij- tra (Vinex) uitvoeringsconve- tenbond ANWB en ht Wereld- geven over een in alle opzich- op dit moment dat werkplan dingsmiddelen kan de meest nanten gesloten met gemeen- natuurfonds (WNF). ten uitvoerbaar centrum- verantwoorde en effectieve methode in overleg met de raadscommissie worden be paald om nanciële middelen voor de uitvoering ter beschikking te stellen ten behoeve van de preventieve of curatieve be strijding van onkruid op de verhardingen. Het gaat hierbij om een ge meentelijke aandachtsgebied (grotendeels) doorvertaald in spectief worden uitgezet1. In juli van dit jaar heeft de Waddinxveense gemeente raad ingestemd met de verde re uitwerking van het tussen Gouda, Waddinxveen en Moordrecht gesloten ’conve- op de gemeentebegroting voor volgend jaar. Het onkruidvrij houden van volgend jaar staan de Zuidka- verhardingen wordt in het de-Nesse (Brugcentrum- C Zuid) en de Zeeheldenwijk op ren met behulp van een ge- Waddinxveen een schematische aanpak verwachten gebied Doelwijk (Bredeweg) het programma. combineerde borstel-veegma- voor de invulling van het nieuwe woongebied ’Trian- Hoewel de subsidiepot steeds chine uitgevoerd. Met de aan- gel’, dat ligt tussen de Tweede Bloksweg, de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn en de Zuidelijke Rond- weg. Dat blijkt uit een toelichting van B. en W. op de telijke (mede) ontwikkeling gemeentebegroting voor volgend jaar. ’Triangel’ wordt in de volgen de eeuw het nieuwe woonge bied als Zuidplas ’90, waar in aansluiting op de woonwijk Zuidplas ’80 de eerste huizen om, binnen de mogelijkheden die er op deze school voor voortgezet onderwijs zijn, haar medewerking te verle nen om dit onderwijs te ver zorgen. bevolking zal worden gehou den, is een onderwijsvoorzie ning gerealiseerd voor naar verwachting 80 tot 120 asiel- zoekerskinderen in de basis schoolleeftijd. Deze voorziening, die is ge koppeld aan de openbare Theo Thijssenschool (Kerk- weg-Oost), zal moeten wer ken binnen de grenzen van de door het rijk beschikbaar ge stelde financiële middelen. Voor wat het onderwijs aan de kinderen in de leeftijd van het voorgezet onderwijs be treft, heeft het bestuur van het Coenecoop College (Dreef) zich bereid verklaard het duidelijker stellen van grenzen aan het gebruik van schoolpleinen. Ook is de poli- definitief door de gemeente- tie verzocht om frequenter bij raad kan worden vastgesteld, scholen en sportlocaties te patrouilleren. Om tussentijdse en tijdroven de rapportages met daarbij behorende kredietaanvragen en begrotingswijzigingen zo veel mogelijk te beperken - het gaat immers meestal om relatief geringe bedragen - pinlaan-Beethovenlaan zijn in de gemeentebegroting benodigde gelden beschik- diverse bedragen opgevoerd, baar gesteld. Zo is ten behoeve van het “Wij gaan er van uit dat de openbaar onderwijs in totaal Chopinlaan en het kruispunt 7.000,- opgevoerd en ten be- Beethovenlaan-Chopinlaan- verkeersspreekuur kunnen hoeve van sport en recreatie Groensvoorde met behulp deze vragen en opmerkingen 5.500,-. van een reeds toegezegde efficiënter worden subsidie nog dit jaar zal wor den gereconstrueerd. Wij ver wachten de Beethovenlaan direct daarna in de eerste helft van 1996 te kunnen re construeren', aldus B. en W. in de toelichting op de ge meentebegroting voor vol gend jaar. Eveneens recentelijk hebben de raadsleden kredieten be schikbaar gesteld voor de voorbereiding van het project ‘De gedachte hierachter is dat Fietsroute E fase 2 en de in- niet iedere keer gezocht dient richting van 30 km-gebieden. Het ligt in de bedoeling om de dekking, maar dat dan gemeenteraad volgend jaar de voorstellen hiervan te kunnen aanbieden. Ten behoeve van de gemeen- voorlopig gedacht aan telijke verkeersinstallaties is frequentie voor het verkeers- jaarlijks een bedrag nodig spreekuur van één keer per voor de onderhoudscontrac- twee weken (totaal ongeveer ten, stroomverbruik en on derhoudswerkzaamheden niet vallende onder het on derhoudscontract. Verwach ten wordt dat voor 1996 hier- jaar. In 1990 is de gemeentelijke werkgroep verkeersveilig heid ingesteld. Het belang- ties is in beheer bij de provin- rijkste doel van deze werk- cie Zuid-Holland, waarbij de groep is het coördineren van gemeente Waddinxveen via de verschillende activiteiten dat bij de burgerij volop in de het ditjaar door de provincia le staten onherroepelijk vast gestelde nieuwe streekplan. Op het opgelegde restrictieve beleid is door de in het Groe ne Hart liggende gemeenten in het algemeen forse kritiek nant’, dat moet leiden tot de niet ontwikkeling van de bedrij- stemmingsplannen. In dat fonds wordt volgend jaar tien Integraal spelen zaken als de bouw van voldoende wo- het eigen grondgebied. mille extra gestort. Nu de be- netheid en verbetering van de ningen voor eigen inwoners De voorbereiding van de sluitvorming bij de provincie buitenruimte ook mee in de en in voldoende werkgelegen- woonlokatie ’Triangel’, het over de realisering van een verbetering van buurt en heid. gebied tussen de Tweedë Bentwoud tussen Waddinx- wijkbeheer met als gevolg Dit najaar initieert het minis- Bloksweg, spoorlijn Gouda- veen en Zoetermeer in plano- terie van Volkshuisvesting, Alphen aan den Rijn en Zui- logische zin is afgerond mo- Ruimtelijke Ordening en Mi- delijke Rondweg, is inmiddels gen de komende tijd vanuit heubeheer (VROM) een reeks ter hand genomen. Een sche- de provincie initiatieven wor- Hart-gesprekken. matisch plan van aanpak zal betrokken binnenkort worden gepresen teerd. Gestudeerd wordt inmiddels kleiner wordt en de instan- schaf en inzet van de borste- ties die een beroep doen op veegmachine is nu voldoende deze bijdrageregelingen ervaring opgedaan. steeds groter, zullen B. en W. blijven trachten ook voor deze ‘De machine voldoet zeer projecten een financiële bij- goed. Echter door het overvol- drage in de wacht te slepen. Onlangs is door het gemeen- een bepaalde verdeelsleutel tebestuur formeel opdracht bijdraagt in ,de, onderhouds- gegeven aan het ingenieurs bureau Oranjewoud BV (Rot- slecWs rhuur zonnen 1 voor 14.95 van. tenbond ANWB en ht Wereld- natuurfonds (WNF). ten uitvoerbaar B. en W: ‘De gemeenteraad plan', aldus B. en W. en de functionele raadscom- De overige ruimtelijke ont- missies zullen in deze visie- wikkelingen in Waddinxveen ontwikkeling worden betrok- richten zich voor het komen- ken. Nu reeds willen wij de jaar vooral op het maken kwijt, dat wij de aanp. de minister te beperk! eng vinden. De Groene Hart- problematiek vraagt om een brede integrale visie. Onze handeld worden aangaan de privatiseringsmogelijk- heden, verhoging inscha keling en betrokkenheid vrijwilligers en verenigin gen en subsidiemogelijk heden. ‘Het zal noodzakelijk zijn in ieder geval een nieuwe beheersvorm te ontwikke len', aldus het college van Burgemeester en Wethou ders in de toelichting op de regelen - waarbij gedacht WADDINXVEEN - Het geactualiseerde verkeerscir- moet worden aan het plaat- - - - - - - sen van onbreekbaar glas, het ontoegankelijk maken van daken en muren en het aan brengen van extra vergrende lingen en sloten -, die de afge lopen tijd getroffen zijn om vernielingen zoveel mogelijk te beperken, is helaas de realiteit dat vooral scholen en sportlocaties een gewild doel wit blijven van vandalen', al dus het college. De gevolgen van deze maatre- terdam) over te gaan tot het gelen zijn meestal vemielin- actualiseren van het concept- gen die zich laten vertalen in verkeerscirculatieplan (vcp) uit 1990. B. en W. verwachten de ge meenteraad seerde plan in concept tegen zal particulier worden ont wikkeld, ondanks indringen de contacten die tot gemeen- hadden moeten leiden. De voorbereiding voor ont wikkeling van een regionaal Gouwedorp reeds enkele ja- van het college van Burgemeester en Wethouders van park Coenecoop 3. Het plan- vzw. za4- Lx x-xl-» nl V-, xt«-x v. 1 1Al 1 -1 A K J TN 1 2 TA1 voor de invulling van het nieuwe woongebied ’Trian- duidelijk naar voren. in aan te brengen wordt de gemeenteraad voorgesteld ongeveer 35.000,- extra structureel beschikbaar te stellen. Afhankelijk van de ontwikkeling van minder mi- bestrij- tra (Vinex) uitvoeringsconve- andere WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 PAGINA 15 Dit is het gebied tussen de spoorlijn Gouda Alphen aan den Rijnde Tweede Bloksweg en de Zuidelij ke Rondweg waar na de eeuwwisseling Waddinxveens nieuwe woonwijk 'Triangel' zal worden gerea liseerd. (fotoArchief Sjaak Noteboom) O o 9 de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen ontvangt maandag Afgebeeld Jeep Cherokee vJeep Let op! 's Avonds geopend O o Verkoop van: maandag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-17.30 uur <1 GRATIS huidtest en pigment analyse Regentesseplantsoen 52 (Centrum hoek Kleiweg-Kleiwegbrug) 2801’CM Gouda. Telefoon 0182-529904 Het lijdelijk asielzoekerscentrum aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen ontvangt maandag 16 oktober de eerste vluchtelingen. {Foto: Sjaak Noteboom). TOT 50% KORTING -

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15