Waddinxveens' staatsieportret Beestenspul in Gouds ziekenhuis Dufómccfe ijksqeld liescn MotorGalaAvond I sportief Ambtelijke steun vriendschapsband l Getuigen gezocht van mishandeling Waddinxveen werkt aan oprichting van migrantenplatform Zesdepeuterspeel- zaal in Zuidplas? ara Kunstenares in Zuidplas '90 gestart met polderkunstwerk I Geen rij recreatieschap Modeshow senioren Rommelmarkt van De Gouwebloem HALF GELD INBOUW APPARATUUR SÈ Het Diabetes Fonds zoekt collectanten Brigitte Overdam Leger des Heils in koffiebar B zA lilfci» Jannes Vos ii g au* renparkje. Ook vorig jaar wa ren zij op Dierendag present. ongeveer 13 jaar, heeft korte zwarte krulletjes, een opge schoren achterhoofd en is on geveer 1.70 m lang. TER AAR: STOBBEWEG 19 0172-605882 I Natuurlijk was het bezoek voor de kinderen een fantas tische verrassing, die nog werd vergroot toen zij elk een clubblad kregen van de kin- derdierenbescherming ’Kids for animals’. Gordon Albert West Hugo Byeman In het kader van preventie van misbruik van genotmid delen zal in de schooljaren 1997 tot en met 2000 op het Coenecoop College het project ’De gezonde school en genot middelen’ worden uitgevoerd. Burgemeester en wethouders vinden het belangrijk dat scholieren op jonge leeftijd van de gevaren van roken, drugs en van gokken onder ogen zien. WADDINXVEEN/GOUDA - Kleine dieren uit het dieren parkje in het Warnaarplant soen in Waddinxveen hebben op Dierendag (woensdag 4 ok tober) een bezoek gebracht aan de kinderafdeling van het Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlokatie) in Gouda. De zieke kinderen konden en- De blanke jongen had stijl blond haar, de onderste rand weggeschoren, soort bloem- potmodel. Beiden hadden een tas achterop de fiets en kwa men dus vermoedelijk uit school. De politie is op zoek naar getuigen en de identiteit van de twee jongens. thousiast en naar hartelust spelen en knuffelen met ko nijnen, een cavia, een haan, een kip met jonge kuikentjes en een dwerggeitje. Eind van dit jaar loopt de sti muleringsmaatregel van de rijksoverheid voor de kinder opvang af. Dit betekent dat met ingang van 1996 het geld voor de kinderopvang - na een bezuiniging - in het gemeen tefonds wordt gestort. Het is op dit moment nog on duidelijk welk bedrag Wad dinxveen uit ’Den Haag’ zal ontvangen. Wel is duidelijk dat de verplichting om 2.000,- korting te verlenen op bedrijfsplaatsen zal verval len. Samen met de nieuwe wijze van financiering van de kin deropvang zal ook een alge mene maatregel van bestuur in werking treden met be trekking tot kwaliteitseisen. Op grond hiervan zal waar schijnlijk de plaatselijke ver ordening kinderopvang moe ten worden aangepast. B. en W. beloven dat er bin nenkort duidelijkheid komt -over de mogelijkheid tot het huisvesten van de peuter speelzaal ’Dikkie Dik’ in één van de naar de Zuidplas te verplaatsen noodlokalen van de voormalige Prof. Kohn- In mei van dit jaar heeft de definitieve keuze van het pol der kunstwerk in de woon wijk Zuidplas plaatsgevon den. Na de bouwvakantie is begonnen met de realisatie van dit omgevingskunstwerk, bijna tegelijkertijd met de eerste fase van het bouwplan in Zuidplas ’90. De kunstenares Eline Ou- wendijk verwacht in het voor jaar van 1996 dit kunstwerk met betrekking tot het, vol gens een officieel peilbesluit van het hoogheemraadschap van Schieland, laagste pol- derwaterpeil gereed te heb ben. Het gemeentebestuur zal dan zorgen voor een pas sende presentatie van het kunstwerk. De kamermuziekserie voor het seizoen 1995-1996 is voor de laatste maal georgani seerd met behulp van ambte lijke steun vanuit de gemeen telijke organisatie. De ge meente streeft er naar de or ganisatie van deze activiteit in handen te geven van een instelling en geïnteresseerde burgers. De lokale omroep RTW krijgt nog steeds een structurele ga- rantiesubsidie in het exploi tatietekort tot maximaal 10.000,- per jaar. De omroep lijkt erin te slagen door mid del van sponsor- en reclame gelden voldoende financiële middelen binnen te krijgen de omroep draaiend te houden. Zeestraat in de residentie. In aanwezigheid van het vol tallige college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen en honderden speciale genodigden maakte RVD officieel bekend dat het olieverfschilderij van de Car la Rodenberg één van de op volgers is van het streepjes- portret van de koningin dat de kunstenares Marte Röling vijftien jaar geledden ver vaardigde. Carla Rodenberg heeft het portret van koningin Beatrix vervaardigd in opdracht van het gemeentebestuur van Waddinxveen. Het schilderij is, heel toepasselijk, tijdens de Oranje-ontvangst op Ko ninginnedag 1995 in de raad zaal van het gemeentehuis onthuld. Ten tijde van haar eerste por tretstudies behoorde Carla Rodenberg (nog) niet tot de kunstenaars die door de RVD waren 'geselecteerd om een nieuw portret van de konin gin te maken. WADDINXVEEN - Voor de volgende maand in Waddinx veen te houden collecte ter bestrijding van diabetes mel- litus (suikerziekte) zoekt Ti neke van der Eijk-Breijer (De Genestetlaan 6, tel. 0182- 617238) van het plaatselijke comité van het Diabetes Fonds Nederland (DFN) nog collectanten. Met de opbrengst van de col lecte wordt wetenschappelijk onderzoek rondom diabetes betaald. Onderzoek is nog steeds noodzakelijk. Eén op de 36 Nederlanders (450.000) heeft diabetes. In elke straat in Nederland woont dus iemand met diabe tes; een aandoening waar wel medicijnen voor zijn, maar nog geen genezing. Weten schappelijk onderzoek moet daarin verandering brengen. Dit jaar staan diabetes en hart- en vaatziekten centraal tijdens de collecte. Dit is een van de mogelijk bijkomende complicaties van diabetes. Vandaar het motto: ’Diabetes, het gaatje aan je hart’. WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen blijft de vriendschapsband met Pelh- rimov ambtelijk ondersteu nen. In de uitbreiding van Al bert Heijn komt waarschijn lijk ruimte voor de Wereld winkel. In de toelichting op de ge meentebegroting voor vol- Desalniettemin mocht zij - in februari van dit jaar - door be middeling van burgmeester C.M. van der Linden als enige buitenstaander op Huis ten Bosch aanwezig zijn toen ko ningin Beatrix ruim twee uur voor de kunstenares heeft ge poseerd. De studie die zij daar heeft gemaakt in de vorm van foto’s en het op haar netvlies van gen van de karakteristieke trekjes van de koningin, heb ben haar geholpen om te ko men tot haar uiteindelijke kunstwerk. In de nabije toekomst zullen de zeefdrukken van Carla Ro denberg in tal van openbare gebouwen (gemeentehuizen, rechtbanken) te hangen. Het origineel hangt in de raadzaal van het gemeente huis van Waddinxveen (Raadhuisplein). De andere drie portretten, die ook zijn tentoongesteld, zullen bij een minimum inschrijving van elk 30 exemplaren eveneens worden gezeefdrukt. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk heeft dinsdag 10 okto ber in samenwerking met de Waddinxveense modezaak Monique (Passage) voor de tiende keer een damesmode- show voor senioren gehouden in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). De toegang was 'gratis. Iedere bezoeker kreeg een gratis kopje koffie en een lotnummer, waarmee een prijsje kon worden ge wonnen. het asielzoekerscentrum, de gemeente, de politie en de plaatselijke bevolking. Te vens zal een vertegenwoordi ger van het centrum deel uit gaan maken van het nog op te richten migrantenplatform. De op te zetten activiteiten voor migranten kunnen op deze manier perfect op elkaar afgestemd worden. Tevens kunnen tal van activiteiten gezamelijk worden georgani seerd. Tussen het rijk en de gemeen te heeft een nieuwe verdeling van verantwoordelijkheden plaatsgevonden. Hierbij ver zorgt het rijk voortaan de op vang van asielzoekers en de gemeente verzorgt de opvang van houders van een voor waardelijke vergunning tot verblijf (WTV-ers) en houders van een vergunning tot ver blijf (VTV-ers). Vanaf 1 januari 1996 zal de afbouw van de nog gehuisves te asielzoekers in Waddinx veen gaan plaatsvinden. Er zullen geen nieuwe asielzoe kers meer geplaatst worden. Daarvoor in de plaats zal de gemeente op dezelfde wijze als de asielzoekers de WTV- ers gaan huisvesten. Ook met ingang van het vol gend jaar zal het rijk een re geling met een nieuwe syste matiek met betrekking tot het inburgeren van nieuwko mers in werking laten treden. Waddinxveen zal volgens de nieuwe systematiek voor ie dere nieuwkomer een bedrag van 10.200,- ontvangen. Met dit bedrag moet de ge meente de nieuwkomers een inburgeringstraject aanbie den. Dit traject houdt minimaal in 500 uur taalles, maatschap- pij-oriëntatie en trajectbege leiding. Met eën aantal regio gemeenten is een start ge maakt om het nieuwe beleid te ontwikkelen. Volgend jaar zal een begin worden ge maakt om dit beleid regionaal uit te voeren. Doordat nieuwkomers bege leid dienen te worden in hun scholingstraject, moet de mo gelijkheid onderzocht worden of en op welke wijze Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen en omstreken als regie bureau voor Boskoop, Bode graven, Moordrecht, Nieu- werkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Zevenhuizen- Moerkapelle en Waddinxveen zou kunnen fungeren. Het huidige pand aan de Es- doomlaan is te klein voor de ze stichting. Een nader on derzoek zal moeten plaats vinden waarin de mogelijkhe den worden onderzocht om de stichting de gewenste ruimte te kunnen aanbieden. De huisvesting van de Stich ting Vluchtelingenwerk Wad dinxveen en omstreken zal meegenomen worden bij het totale gemeentelijke accom- modatiebeleid. Mede daardoor zal de ge meentelijke garantiesubsidie kunnen verminderen en uit eindelijk kunnen verdwijnen. In het kader van het commu nicatiebeleid zullen B. en W. nagaan of de lokale omroep een rol kan vervullen bij het verschaffen van informatie over gemeentelijke voorzie ningen en activiteiten aan burgers. Het ouderenbeleid is op dit moment zowel letterlijk als fi guurlijk geconcentreerd rondom het Anne Frank-cen trum (Jan van Bijnenpad). Diverse plannen tot aankoop en verbouwing van het voor malig dienstencentrum in het Anne Frankcentrum liggen gereed, maar het lijkt raad zaam dat deze door een ex tern bureau op haalbaarheid getoetst worden. Bovendien moet het gebouw meegenomen worden in de opzet die wordt gemaakt van de totale accommodatiebe- hoefte in Waddinxveen. De bedoeling is om volgend jaar een vastomlijnd plan te pre senteren voor het ouderen werk in een gebouw dat nu en in de toekomst berekend is op deze taak. Verder zal het col lege nog aandacht besteden aan de mogelijkheden om ook in de wijken activiteiten voor ouderen te organiseren. Dit jaar heeft het zorgcen trum ‘Huize Souburgh' (Prins Bernhardlaan) het certificaat van de kwaliteitsnorm ISO-9002 gekregen. Soubur- gh is hiermee het eerste zorg centrum in Nederland die dit felbegeerde kwaliteitscertifi caat heeft behaald. Hiermee wordt benadrukt dat in de ge meente zorg van een kwalita tief hoog niveau wordt aange boden. Daarnaast is er een tijdelijke uitbreiding gerealiseerd van 20 verpleeghuisplaatsen in Waddinxveen. Het streven is gericht op het realiseren van een kwalitatief goed en breed zorgaanbod aan ouderen. Door die zorgverlenende in stellingen en de woningbouw vereniging *Waddinxveen‘ is een intentieverklaring gete kend, om zodanige voorzie ningen te creëren dat oude ren zoveel mogelijk zelfstan dig kunnen blijven functione ren in de samenleving. De eerdergenoemde ontwik- WADDINXVEEN - In het Gouwebos is vorige week maandagmiddag een 13-jarige Waddinxveense jon gen mishandeld. De politie aan de Mozartlaan zoekt getuigen. ’s Middags omstreeks half vijf reed de jongen op de fiets door het Gouwebos richting Wad dinxveen. Op een bruggetje kwam hij een Nederlandse en een Noordafrikaanse jongen tegemoet. Hij werd klem ge reden door de donkere jon gen, waarna hij zonder aan leiding een stomp in het ge zicht kreeg. De politie heeft een signale ment van de jongens ver spreid. De donkere jongen is WADDINXVEEN - Ex-Wad- dinxveense Brigitte G. Over dam, oud-leerlinge van de sa menwerkingsschool voor Ha- vo-Atheneum, heeft haar doc toraal psychologie behaald aan de Rijksuniversiteit van Leiden. WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse) is vrij dagavond 13 oktober om acht uur het Leger des Heils aan wezig. Jongeren vanaf 15jaar zijn van harte welkom. WADDINXVEEN - Zaterdag 21 oktober van tien tot vier uur wordt door Stichting De Gouwebloem weer een rom melmarkt gehouden in het ei gen gebouw aan de Tollens laan in Waddinxveen. Daar is dan ook de verkoop van hand werken en eigen gemaakte artikelen van de deelnemers. stamm-MAVO. In dat geval zou in de huidige lokatie van ’Dikkie Dik’ in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) de zesde peuterspeel zaal gerealiseerd kunnen worden. Gezien het feit dat de meeste toeloop voor deze zesde peu terspeelzaal vanuit de woon wijk Zuidplas wordt ver wacht, wil het stichtingsbe stuur echter blijven streven naar de verhuizing van deze zesde peuterspeelzaal naar de Zuidplas. Waar rnogelijk zal de gemeente dit streven ondersteunen. WADDINXVEEN - De rijks overheid heeft de subsidie aan het natuur- en recreatie schap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waartoe ook ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid behoort, stopgezet. De discussie rond het vrijge ven van de financiële midde len van de zandwinpot gaat intussen onverminderd door. De advocaten van beide par tijen bereiden zich voor op een procesgang bij de rechter. Met het bestuur van het re creatieschap hopen B. en W. van Waddinxveen dat de gel den uit de zandwinpot onder meer kunnen worden ingezet om nieuwe investeringen te kunnen doen om het gebied voor de regiobewoners verder in te richten. Ondanks deze stagnatie heeft het schapsbestuur besloten een bescheiden begin te ma ken met de inrichting van de eerste fase van de Goudse Hout. Voor uitvoering van toekomstige inrichtingswer ken is het schap echter afhan kelijk van de zandwinpot om niet te hoeven lenen op de geldmarkt. gend jaar wordt er aan herin nerd dat er na de geslaagde Pelhrimov-week in Waddinx veen dit jaar in mei een suc cesvolle Waddinxveen-week in de Tsjechische zusterstad Pelhrimov is gehouden. Veel Waddinxveners hebben tijdens deze week de Zuidbo- heemse gemeente bezocht als toerist of als één van de deel nemers aan de speciale acti viteiten. Door het ondertekenen van de intentieverklaring heeft het gemeentebestuur een taak op zich genomen. Deze intentieverklaring verplicht de gemeente enige ambtelijke ondersteuning aan het parti culier initiatief te bieden Door regelmatig contact te hebben met de Stichting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov is er goede en openhartige communicatie mogelijk. Door deze wijze van werken in stand te houden zal enige ambtelijke bemoei enis noodzakelijk zijn. Bij uitbreiding van het win kelpand van Albert Heijn (Koningin Wilhelminaplein) is het streven van het ge meentebestuur er op gericht om de Wereldwinkel hierin onder te brengen. Met beide partijen, Albert Heijn en de Stichting Wereld winkel Waddinxveen, is over leg gaande over de daadwer kelijk invulling. Het is voor de tweede keer dat de kinderafdeling werd bezocht door het beestenspul van het Waddinxveense die- Volgende maand al zullen in het Gouwedorp diverse mi- granteriorganisaties en -groe pen bij elkaar komen om hun instemming en medewerking te geven tot het vormen van een migrantenplatform. In 1996 zal het Waddinxveen se migrantenplatform offici eel van start gaan. Het plat form is de gelegenheid voor overleg tussen migrantenor ganisaties en -werkgroepen en het gemeentebestuur over lokale migrantenzaken. De inzet van het migranten platform zal er op gericht zijn de integratie van migranten in het Gouwedorp te bevorde ren. Het platform zal B. en W. kunnen voorzien van ge vraagde en ongevraagde ad viezen inzake migranten aan gelegenheden. ‘Wij zullen dit initiatief on dersteunen en de leden van migrantenwerkgroepen in de gelegenheid stellen cursus sen deskundigheidsbevorde ring te volgen', aldus het col lege. Het project voor de Marok kaanse jongeren in de samen werkende gemeenten Bos koop, Moordrecht, Schoonho ven en Waddinxveen is geëva lueerd. Volgend jaar zal het project aflopen en zal aan de gemeenteraad een definitief voorstel over de verdere pro cedure van het project wor den voorgelegd. Deze maand zal het tijdelijk asielzoekerscentrum aan de Zuidelijke Rondweg in ge bruik worden genomen. Dit centrum biedt een opvang voor 600 vluchtelingen. In de cember zal een open dag voor de bevolking van Waddinx veen worden gehouden. Alhoewel dit centrum zelf standig functioneert zal ge probeerd worden - door mid del van een intensieve sa menwerking met de gemeen te en andere instellingen - de acceptatie, maar ook de inte gratie zo goed mogelijk te la ten verlopen. Hiervoor is een overlegcom missie ingesteld waarin ver tegenwoordigers zitten van WADDDINXVEEN - Er wordt in Waddinxveen ge werkt aan de spoedige oprichting van een migran tenplatform. Dat laat het college van Burgemeester en Wethouders weten in de toelichting op de gemeen tebegroting voor volgend jaar. WADDINXVEEN - De mogelijkheid bestaat dat in de woonwijk Zuidplas Waddinxveens zesde peuterspeel zaal zal kunnen worden gehuisvest. Dat blijkt uit de toelichting op de gemeentebegroting voor volgend jaar. WADDINXVEEN - Het por tret van koningin Beatrix, dat de Goudse kunstenares Carla Rodenberg (1941) in opdracht van het Waddinx veense gemeentebestuur eer der dit jaar vervaardigde, is door de Rijksvoorlichtings- dienst (RVD) in Den Haag aangewezen als één van de vier nieuwe officiële staatsie portretten van de vorstin. Alleen van het ’Waddinxveen se’ portret zijn op voorhand 210 zeefdrukken gemaakt. De zeefdrukken zijn genum merd, gesigneerd en tellen 176 drukgangen. De prijs bedraagt niet inge lijst, in passe-partout 850 gulden. De andere portretten zijn afkomstig van Annelies Hoek (Geleen), Frank Leen- houts (Oostburg) en Marike Bok (Amsterdam). Vrijdagavond 6 oktober open de de Rijksvoorlichtingdienst een tentoonstelling van een aantal portretten van konin gin Beatrix in het museum Panorama Mesdag aan de kelingen sporen geheel met het provinciaal beleid dat ge richt is op een andere opzet van de ouderenzorg. Dit be leid is enerzijds gericht op het verzwaren van de functie van het verzorgtehuis (door het integreren met het verpleeg tehuis), anderzijds verster king van de thuiszorg en het creëren van reactiveringscen- tra. ‘Het spreekt vanzelf dat de lo kale overheid mee zal werken aan het bevorderen van dit beleid', aldus het college van Burgemeester en Wethouders in de toelichting op de ge meentebegroting voor vol gend jaar. WADDINXVEEN - In de woonwijk Zuidplas ’90 is een begin gemaakt met het polderkunstwerk ter marke ring van het laagste polderwaterpeil ter wereld. Dat meldt het college van Burgemeester en Wethouders in de toelichting op de gemeentebegroting voor vol gend jaar. K PAGINA 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 Het beestenspul van de Waddinxveense dierenparkje in het Warnaarplantsoen bezocht de kinder afdeling van het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. uur ktober a.s. vindt de motorgala- d plaats te Alphen a/d Rijn. idens door: Deze avond wordt gehouden in de feesttent op het racecircuit bij Alphen recy cling. Kaarten voor deze avond kunt u verkrijgen bij de Alphense WV-kan- toren, bij ALLE Hans Verkerk filialen, bij Jannes Vos Containers te Alphen a/d Rijn en bij Koos Fioole's doe-het-zelf-winkel in de Noordstraat 3 te Bodegraven. Aanvang: 20.00 Het olieverfportret dat de Goudse kunstenares Carla Rodenberg in opdracht van het Waddinxveen se gemeentebestuur maakte werd uitverkoren tot officieel staatsieportret. Op de foto de onthulling door burgemeester C.M. van der Linden van het schilderij tijdens de Oranje-ontvangst op Koninginne dag 1995 in Waddinxveen. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). - .F - - K», "jpi "Mf. Hl fl fit hl Hi Hl m r

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 19