MEPHISTO M Elke ochtend... BURO REKEN MACHINE Hit OP DE (0782) 62 53 00 (vh 01828-14566) Parkeer- en verkeersdrukte winkelhart blijven knellen Dubbel zilver in cafe Sport Bremmer^’ ’De Morgenster' met Kerst '96 in gebruik VIER SUPERKOOP DAGEN BIJ CORRECT OtOMAMOfllWl CDA denkt genuanceerd over profijtbeginsel I Rijn en Gouwe Plannen voor Veenkade- Dorpstraat Opbrengst collecte Sportwethouder Karei van Soest: 'Cent per meter' Eerste paal nieuwe kerk in februari Plan van aanpak Lokale Agenda NasvBarlingen (0172) 21 51 40 IIL'j Jó kalkhoven SWW verhuisd naar Kreater Rabobank Waddinxveen Kerkweg Oost 161 2741 HC Waddinxveen Telefax: (0182) 61 13 48 I I I I I I I I I ui I OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN 'n nummer om te onthouden: VIDEO AUDIO FOB DE SPORTIEVE WANDELSCHOEN I I I I I I I I I I I I I I I inbraakbeveiliging een zaak van vertrouwen Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. Kom naar de Femina van 6 t/m 15 oktober in Ahoy Rotterdam FotoKlein stand 6120 kléin HUIS-AAN-HUIS in Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 51 e JAARGANG NUMMER 2462 WOENSDAG 11 OKTOBER 1 995 Schoenen en Schoenreperetie Kerkweg Oost 177 - 2741 HD Waddinxveen - Telefoon Ü182-612012 adviesprijs 35 nu 1 9,95 J Pk. F - Weekblad voor Waddinxveen ingeni- door BERT J. WOUDENBERG winkelpersoneel een O Naam: Adres: I Plaats: r r Zie pag.| fOTOK r 5 Een maquette geeft een beeld van 'de Morgenster', de vierde kerk van de Centraal Hervormde Ge meente in waddinxveen, waarvoor in februari volgend jaar de eerste paal geslagen kan w< Godshuis kan dan met Kerstmis 1996 in gebruik zijn. (Foto: Centraal Hervormde Gemeente). Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. en MAB BV (Den Haag) aan het Waddinxveense gemeen tebestuur aangeboden struc- ker toepassen van het profijt beginsel. f 30 1 TIM CM Bo Dean ribhemden mt. 92 t/m 122 van 48,95 voor44,95 Buffoon ribhemden mt. 116 t/m 176 van 55,- voor 49,95 Graag tot ziens in de winkel! Jeannine Ferweda Mary Stelling Groensvoorde 16, 2742 DJ Waddinxveen. Tel. (0182) 61 82 18. Tel --- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel WADDINXVEEN - Onder het motto ’één cent voor één me ter’ zal de Waddinxveense sportwethouder Karei van Soest (WD) zaterdag 21 ok tober meedoen aan de zeven de editie van de zeer succes volle Waddinxveense Coene- cooploop. het Prinses Beatrix Fonds Zuidplas ’80 en Zuidplas ’90 heeft ƒ11.653,05 opgebracht. WADDINXVEEN - Het CDA in Waddinxveen denkt ge nuanceerd over de toepassing van het profijtbegin sel. Voor de christen-democraten is het een vast uit gangspunt dat dit nooit ten koste van het lokale voor- zieningeniveau mag gaan. Wethouder Karei van Soest hoopt dat bedrijven en instel lingen gehoor zullen geven aan zijn verzoek een bijdrage van één cent per meter ofte wel een bedrag van ƒ100,- be schikbaar te stellen voor de aanschaf van sport- en spel materiaal voor de Prinses Franciscaschool voor blinden en slechtziende kinderen in Rotterdam. Deze school in de Maasstad, waar kinderen uit de wijde omtrek hele dagen doorbren gen, heeft grote behoefte aan buitensport- en -spelmateri aal voor de noodzakelijke be weging van de kinderen. tijd bij diverse gelegenheden gesproken over de te kiezen richting. Zowel tijdens de laatste ledenvergadering als tijdens het grootfractiebe- raad werd duidelijk dat een verhoging van de ÖZB onver mijdelijk is en dat investerin gen in de infrastructuur en de kort tot 1,4 miljoen gulden in verkeersveiligheid noodzake- 2000‘, weet CDA-fractievoor- zitter Dorenda Gerts. Het tekort wordt vooral ver oorzaakt door de lagere uitke ring die de gemeente van de rijksoverheid krijgt. Toch zal het Gouwedorp ook in de toe komst de begroting sluitend moeten krijgen. Hiervoor zijn verschillende mogelijkheden aan te dragen, zoals het verhogen van de on roerende zaak belasting (OZB), het verlagen van de Posttode: I btuur aeze Don in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008. 2400 VB Alphen aan den Rijn. zullen in totaal 2.700 wonin gen omvatten. De naam ’De Morgenster’ past geheel in de straatnaam- geving van hemellichamen waartoe door de gemeente raad op voorstel van het colle ge van Burgemeester en Wet houders is besloten. Het kerkgebouw, met een toren van zo’n 25 meter hoogte, is gesitueerd naast een vijver WADDINXVEEN - Voor de herinrichting van de Veenka- de-Dorpstraat reserveert het gemeentebestuur in de begro ting een financiële bijdrage voor de periode 1996-1997. In verband hiermee zijn voor bereidende werkzaamheden gestart, waaronder overleg met een projectontwikkelaar, stedebouwkundige invulling, verplaatsing Stichting Mu ziekantencollectief Waddinx veen, bodemsanering en het starten van een (partiële) herziening van het bestem mingsplan, om te komen tot invulling van dit braaklig gende gebied. Wij zullen binnenkort een notitie aan de gemeenteraad voorleggen over het verkave- lingsplan en de financiële ge volgen van de wijziging, na dat wij beginsel-afspraken hebben gemaakt met een pro- ject-ontwikkelaar, die wij in de gelegenheid stellen om in dit gebied woningbouw te ontwikkelen', aldus B. en W. Bijdragen van de provincie voor stads- en dorpsvernieu wing en voor bodemsanering worden slechts beschikbaar gesteld wanneer het gehele ongedeelde gebiedje wordt ontwikkeld. Het niet slagen van de problematische grond verwerving van enkele kavels kan een breekpunt zijn voor de realisatie. maar op een aantal prakti sche punten zal worden sa mengewerkt. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk zal vanuit haar hoefte gemakkelijk met 100 nieuwe behuizing haar taak plaatsen kan worden terug continueren als ondersteu- ningsinstelling voor alle or ganisaties die met vrijwilli gers werken zoals buurt- en speeltuinverenigingen, de Stichting Vrouwenraad Wad dinxveen en de Speelbieb. Vrijdag 3 november wordt er door SWW in Kreater een ’open huis’ gehouden voor alle relaties, zodat zij zich kunnen laten informeren over alle fa ciliteiten die de stichting te bieden heeft. wikkeling, met in achtne ming van bepaalde condities, leidt tot een financieel haal baar plan. Een van deze con dities is dat het gemiddelde huurniveau van het nieuwe winkelcentrum niet boven de f 325,- per vierkante meter (exclusief btw) per jaar (prijs- Het kantoor van de SWW is peil oplevering september ingetrokken in het gebouw van Kreater. Zowel de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk als de Stichting Cen- 1 -Tr- ming Kreater blijven zelf- WADDINXVEEN - In cafe Sport aan de Kerkstraat in' Waddinxveen hebben familie, vrienden, kennissen en rela ties met Loes en Dick Roos een dubbel jubileum meege vierd. Het Waddinxveense echtpaar stond er vorige week op feestelijke wijze bij stil een kwart eeuw getrouwd te zijn, terwijl ze eveneens al 25 jaar achter de tap van het cafe in het Dorpstraat-gebied te vinden zijn. (Foto: Sjaak Noteboom). Dat zijn twee belangrijke es- sentiele feiten uit het hoofd stuk Verkeersaspecten’ in de maandagmorgen door de pro- William delberekeningen van ingeni eursbureau Oranjewoud BV- slechts ten dele het gevolg van de ontwikkeling van ’De Nieuwe Passage’. Die toena me wordt hier eigenlijk los van gezet door de doorgaande groei van de automobiliteit en de komst van nieuwe woon- en werklokaties in het gebied Gouda-Moordrecht-Waddinx veen. Volgens de projectontwikke- aars kan het gemeentebe stuur met infrastructurele maatregelen voorkomen dat er in de toekomst verkeers knelpunten in de omgeving van ’De Nieuwe Passage’ op treden. Daarbij gaat het ener zijds om veranderingen in de verkeersstructuur van Wad dinxveen als geheel die leiden tot een minder zware belas- waarin een gemeentelijk Margriet kunstwerk zal komen ter markering van het laagste polderwaterpeil in Waddinx veen. WADDINXVEEN - Op grond van veelvuldig gehan teerde landelijke parkeernormen moeten er in en bij het winkelcentrum ’De Nieuwe Passage’ dat er in september 1998 zou kunnen staan als de bouw in fe bruari 1997 zou kunnen beginnen - maar liefst 600 parkeerplaatsen te vinden zijn, terwijl er in het gehe le gebied in feite nog lang geen 500 gevonden zijn. Voorts zal de verkeersdrukte en de geluidhinder in de omgeving van het nieuwe winkelhart aanzienlijk toenemen. troffen op de kruising Ka- naalstraat-Kerkweg-Oost. Het instellen van eenrich tingsverkeer op de Stations straat zou een gunstige in vloed op de doorstroming op de Kanaalstraat kunnen heb ben. Inmiddels heeft de Onderne mers Vereniging Waddinx veen (OVW) - de plaatselijke middenstand - vorige week maandagavond op een beslo ten ledenvergadering in het Anne Frank-centrum nog niet het licht op groen willen zetten voor ’De Nieuwe Pas sage’. Het licht werd zelfs op rood gezet omdat toezegde es- sentiele gegevens ter onder bouwing van de besluitvor ming volledig ontbraken. Be gin november zullen de win keliers zich opnieuw over de plannen gaan buigen. De bewoners van de Stations straat hebben inmiddels in een brief met handtekenin gen hun grote bezwaren geuit tegen de komst van het nieu we winkelhart en de gevolgen daarvoor voor de verkeers drukte en de verkeershinder ion Waddinxveen. Elders meer informatie over de plan nen van William Properties BV en MAB BV. De liberale wethouder, die de afstand van tien kilometer wil lopen, verbindt aan deze loop een actie om geld in te zamelen voor de bevordering van sport- en spelmogelijkhe- den voor visueel gehandicap te kinderen. Voor de lichamelijk en geeste lijke ontwikkeling van blinde en slechtziende kinderen is iquette geeft een beeld van 'de Morgenster', de vierde kerk van de Centraal Hervormde Ge- sport en beweging van groot meente in Waddinxveen, waarvoor in februari volgend jaar de eerste paal geslagen kan worden. Het belang. Speciale voorzienin- gen en materiaal is hiervoor nodig. Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 01828-155 94. Kantoor: Kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 01828-30332, Telefax 01828-32633. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. WADDINXVEEN - In Wad dinxveen wordt door het ge meentebestuur gewerkt aan het formuleren en uitvoeren van de Lokale Agenda 21. Een plan van aanpak is dit jaar voorzien. Het gaat hier om de uitvoe ring op het lokale niveau van de afspraken, gemaakt tij dens de VN-conferentie inza ke milieu en ontwikkeling van juni 1992 in Rio de Janei ro. Doel is op programmatische wijze invulling te geven aan duurzame ontwikkeling in de lokale omgeving. De Milieu dienst Midden-Holland heeft zich bereid verklaard hierin een initiërende en coördine rende rol te vervullen. WWW Bedrijvencentrum De Valk' Valkenburgerlaan 3 2771 CW Boskoop Sportwethouder Karei van Soest (WD). (Foto: Archief-Sjaak Noteboom). Dat het college van Burge meester en Wethouders een sluitende gemeentebegroting Binnen het CDA is de laatste voor 1996 heeft gepresen teerd noemen de christen-de mocraten aan de vooravond van de jaarlijkse begrotings behandeling positief. ‘De meerjarenbegroting voor Waddinxveen ziet er echter minder gunstig uit. Er is sprake van een oplopend te- De Centraal Hervormde Ge meente telt 5.500 lidmaten. Hiervan behoren er ongeveer 1.000 tot de wijkgemeente Zuid die in ds. M. van Cam- pen (Peuleyen) een vaste ei gen voorganger hebben. Plaats van samenkomst is nu WADDINXVEEN - De op- nog elke zondag de hervorm- brengst van de in Waddinx- de Rehobothschool aan de veen gehouden collecte voor Sperwerhoek. De woonwijken Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. 0182-518055 - Fax 0182-522926 kelijke subsidies en renteloze leningen hopen de hervorm den het resterende bedrag bij elkaar te kun nen krijgen. Van de 2.200 vierkante me ter grond die de kerkvoogdij van het Wad dinxveense kerkgenoot schap, dat in het Gouwedorp over drie kerkgebouwen be schikt (Brugkerk, De Hoek steen en Bethelkerk), van het gemeentebestuur heeft ge kocht zal ongeveer de helft worden bebouwd. Er zal voor de kerkgangers op eigen ter rein een groot aantal par keerplaatsen worden aange spaard. Met een aantal bij- legd. 1998) mag uitstijgen’, aldus de beide projectontwikke laars. Omdat er op basis van lande- trum voor Kunstzinnige Vor- lijke parkeernormen feitelijk rr j ir- 600 parkeerplaatsen nodig standig naast elkaar bestaan, zijn voor ’De Nieuwe Passage’ en er nog geen 500 op een tiental plaatsen te vinden zijn menen de projectontwik kelaars dat de parkeerbe- Kantoorboekhandel Kon. Wilhelminaplein 6 Waddinxveen Tel: (0182) 61 30 61 Fax: (0182)61 91 15 lijk blijven. ‘Over het nadrukkelijker toe passen van het profijtbegin sel wordt genuanceerd ge dacht*, licht Dorenda Gerts toe. ‘Hoewel dit op een aantal terreinen goed mogelijk is, zal toch steeds gelet moeten worden op de gevolgen voor de maatschappelijke samen hang. Daar waar toepassing van het profijtbeginsel leidt tot aantasting van het voor zieningenniveau zal een pas investeringen in de verkeers- op de plaats gemaakt moeten veiligheid of het nadrukkelij- worden'. gebracht. Daarvoor is dan wel een ’stu rend parkeerbeleid’ nodig, dat er bijvoorbeeld in voorziet dat alle beschikbare parkeer plaatsen worden benut (ook de minder centraal gelegen plekken), dat de parkeer plaatsen voor bewoners ook voor winkelparkeren ge bruikt kunnen worden, dat ting van het centrum, voorkomen wordt dat het Anderzijds dienen plaatselijk gebruik maatregelen te worden ge maakt van centrale parkeer plaatsen en dat er stallingen voor 250 fietsen worden gere aliseerd. Dat de verkeersintensiteiten in de omgeving van het nieu we winkelcentrum en de daarmee gepaard gaande ge luidsbelasting aanzienlijk zullen toenemen is volgens de projectontwikkelaars - die zich daarbij baseren op mo- WADDINXVEEN - Dinsdag 3 jectontwikkelaars oktober is de Stichting Wad- Properties BV (Rotterdam) dinxveens Welzijnswerk (SWW) verhuisd van de Her man Heijermanslaan naar het centrum voor kunstzinni- tuurontwerp, dat moet leiden ge vorming Kreater aan de tot een kwalitatief hoogwaar- Kerkstraat. dige winkelhart van 13.500 Ruim drie jaar is de stichting vierkante meter met 50 nieu- gehuisvest geweest in de we woningen tussen Kerk- voormalige openbare Klaas weg-Oost en Stationsplein, de Vriesschool. Toen de SWW ’Berekeningen hebben inmid- in 1992 in het schoolgebouw dels aangetoond dat deze ont trok was al bekend dat deze huisvesting tijdelijk was. Het in onbruik geraakte schoolgebouw is nu verkocht aan de Hooge Burch uit Zwammerdam, dat er een dagcentrum voor verstande lijk gehandicapten in gaat vestigen. WADDINXVEEN - De wijkgemeente Zuid van de Cen traal Hervormde Gemeente van Waddinxveen wil met Kerstmis 1996 gebruik kunnen maken van de nieuw te bouwen kerk ’De Morgenster’ in de woon wijk Zuidplas ’90. De aanvraag voor de bouwvergun ning gaat deze week de deur uit. In februari zal de eerste officiële paal geslagen kunnen worden. ’De Morgenster’ zal worden gebouwd rtaar een ontwerp van het Waddinxveense ar chitectenbu reau Stuur man Partners BV (Brugweg). De aannemer voor het com plex, dat een kerkzaal met 400 zitplaat sen en een aan tal nevenruim ten en vergaderlokaties om vat, moet nog worden geselec teerd. Met de grondaankoop en de kerkebouw is ongeveer 2,7 miljoen gulden gemoeid. Hiervoor hebben de lidmaten reeds in de loop der jaren ruim 1,2 miljoen gulden ge zondere financiële acties, ker- tap-

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 1