Dient den Heer' zingt en preekt Onze Top 10 O 0 O 0 0 0 0 o lUmorqarib Herstraten en asfalteren van wegen in Waddinxveen 199 ml Concert van De Gouwestem van deze week. m de Goudse St.Janskerk - T Gered Gereedschap op beurs 1.49 5.98 7.98 1.19 5.75 Gedurfd concert van het Rijnlands Orkest Extraatje van deze week: Zó bestelt u ruim 25 complete slaapkamers ^2.99 2.49 Stroopwafel- verkoop in Moerkapelle Zaterdag 14 oktober '.B*« 5^ 4.29 Koninginneweg 11 B Boskoop Koningin Wilhelminaplein 43 Waddinxveen Oud Bodegraafseweg 23 Bodegraven PAGINA 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 M. MOS SR. dirigent Michel Havenith. Het eerste deel voor de pauze het koor redelijk f Chico Clausellina mandarijnen, net kilo WADDINXVEEN - Donderdagavond 5 oktober gaf het Rijnlands Orkest uit Alphen aan den Rijn het jaar lijkse herfstconcert in de Waddinxveense Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde). Solistische medewerking deel vallen aan de componist Jurriaan Andriessen met zijn ’Respiration Suite’. Eén telefoontje, en wij zenden onze nieuwe kleurenbrochure (vol met slaapkamers en kasten) gratis toe. -slaapkamers VAN DER LINDE hij zeer bekwaam en verfijnd op de piano begeleid door Waddinxvener Jaap Akker huis. Als extra dimensie werd bij enkele werken, zoals ’Zolang wij ademhalen’ en ’Ik heb ge loofd en daarom zing ik’ het koperkwartet van Concordia betrokken. Bij het slotnummer, zeer toe passelijk ’Psalm 150’, werd koor, publiek, orgel en koper kwartet betrokken. Die sa menwerking mondde uit in een apothese, een schitterend slot van dit concert met de van God’s GOUDA/WADDINXVEEN - Zaterdagavond 14 oktober om acht uur geeft het Christelijk Waddinxveens Man nenkoor ‘De Gouwestem‘ een uniek mannenkoorcon- cert in de momumentale St.Janskerk in Gouda. De toegangsprijs bedraagt tien gulden per persoon (se nioren en kinderen vijf gulden). aantal van zijn leerlingen. Het ensemble bestaat uit Pie ter Vis (bas-bariton), Sander Donze i nieuwe zij ook lie- zingen zoals ‘Bright eyes* van Simon Garfunkel en home* van A. Dvorak, een arrangement van P. Vis. Aan het mannenkoorconcert wordt instrumentaal meege werkt door het ‘Nederlands Koperkwartet*. Een groep musici pur sang, welke onbe twist tot de beste koperbla zers van Nederland gerekend met naar verhouding al een aardige staat van dienst is verbonden aan het Israëlisch Symphonie Orkest in Tel Aviv. Voor het orkest is dit hoom- concert een goede keuze ge weest. Maar, omdat het een vrij bekend werk is, is het niet gemakkelijk dit werk voor het voer licht te brengen. De amateur moet het al gauw afleggen tegen de professio- schap was heel goed. Er heeft zich zelfs een nieuwe afdeling aangemeld. Op de beurs was de landelijke organisatie van de Stichting Gered Gereedschap drie da gen aanwezig. De stand werd ingericht en bemand door de afdelingen Waddinxveen, Den Haag en Amsterdam. falteerde hoofdstructuur we gen. Doel van dit onderzoek is het op juiste wijze dimensioneren van de totale wegconstructie. Bij deze evaluatie is het ge wenst om een brede samen hang te bezien, waarin ook aansprakelijkheid, handha ving van veiligheidswetge- ving worden meegenomen. Naast het bepalen van de hui dige onderhoudsbehoefte wordt onderzocht of de huidi ge beheerstrategie (normen en maatregelenpakket) in combinatie met gedragsmo dellen aanpassing behoeft. van Nielen werden dan ook extra in het zonnetje gezet door het bestuur van ’Dient den Heer’. Zij kregen een mooie broche, een oorkonde en bloemen. Ook de kerkeraad van de Ge reformeerde Kerk vertolkte bij monde van K. Groeneweg gevoelens voor het jubileren de kerkkoor en onderstreepte dat met een boeket bloemen. Ds. P.A.C. Bongers wist in ge voelige bewoordingen uiting te geven aan zijn bewonde ring voor de prestaties van het Gereformeerd Kerkkoor en dankte hen voor de vele uitvoeringen en voor dit jubi- leum-concert. Namens het gemeentebe stuur was de wethouder J.A. Hielema (CDA) aanwezig, die de felicitaties van het ge meentebestuur overbracht. Hij gaf ruiterlijk toe wat slor dig te zijn geweest met de voorbereiding op dit bezoek en beloofde dit nog goed te maken door de twee jubilaris sen alsnog een bloemetje te sturen. WADDINXVEEN - Er was vrijdagavond 6 oktober een beduidend aantal toehoorders naar de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde) gekomen om te komen luisteren naar het concert van het jubilerende Gereformeerd Kerkkoor ’Dient den Heer’. Naam. Vijftig jaar koorzang is niet weinig, maar als je vanaf het begin het koor trouw bent ge bleven - zelfs al vertrekje uit de plaats waar het koor zetelt - dan is dat een hartelijke feli citatie waard. Mevrouw L. van Nielen en mevrouw W. Barendrecht- mogen worden. Het kwartet bestaat uit An dré Heuvelman (picolotrom- pet), Ad van Son (trompet), Martin van der Merwe (hoorn) en George Wiegel (trombone). Het koperkwartet zal zowel de mannenkoorzang als de samenzang omlijsten maar ook een aantal instrumentale vaderlandse nummers laten horen. De vaste begeleider van ‘De Gouwestem* is de Boskoopse musicus Ben Kramer. Zijn meesterlijke, lichtvoetige pia nospel wordt door het publiek zeer gewaardeerd en past uit stekend bij de sonore klanken van het mannenkoor. Deze all-round musicus is ook in zijn element achter het impo sante en majestueuze orgel in de Grote of St.Janskerk. Tijdens het concert zullen een tweetal nieuwe cd’s worden gepresenteerd. De prachtige cd-mc ‘Kerst met De Gouwes tem* en de cd-mc Vrede, die het hart bevrijdt!* waarop het ‘Petros Psaris ensemble* en ‘De Gouwestem* te beluiste ren zijn. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Stichting Gered Gereedschap Waddinxveen heeft met een stand acte de présence gegeven op de 50+- beurs in het Congresgebouw in Den Haag. Ada Kok is al j aren betrokken bij de Nationale Zwemvier- daagse als promotor van het Ronald Mc Donald Kinder fonds. Aan haar zijde zullen burgmeester C.M. van der Linden en politieman T. Twigt eveneens als ooggetui gen optreden. WADDINXVEEN - Donder dagavond 12 oktober houdt de zendingscommissie van Moerkapelle een stroopwafel- verkoop. Huis aan huis wor den dan stroopwafels ver kocht. De opbrengst komt ten goede van het GZB-project ’Opvang van straatkinderen in Mana gua’. De prijs van één pakje stroopwafels is gesteld op ƒ3,-. Voor die prijs heeft men een heerlijk pakje stroopwa fels. in te voegen en dan weer op te treden was groot. Na de pauze speelde het or kest, aangevuld met een har piste wier naam niet in het goed verzorgde programma boekje voorkwam, zes legen den uit ’Legenden op. 59’ van de Tsjech A. Dvorak. Deze romanticus liet vele gro te werken na. In de Ontmoe- tingskerk vielen wat kleinere werken te beluisteren. De sprookjesachtige sfeer in de eerste legende verhulde niet de typische Tsjechische mu ziek in de tweede. In deel drie was vooral het speelse ele ment tussen strijkers en bla zers verrassend. De laatsten speelden vervol gens een mooi harmonisch deel, waarbij de celli en de harp een te bescheiden plaats innamen. Zo niet in deel vijf. Daar wist de lage-strijkers- groep zich goed te handha ven. De laatste legende sug gereerde fors te zullen eindi gen, maar ze verstilde: de le gende is uit. Het spel van het Rijnlands Orkest is van een behoorlijk niveau. Een gedurfde reper- toire-keuze, een veelzijdige invulling van jonge solisten en het enthousiasme van de musici stonden borg voor de ze in muzikaal opzicht ge slaagde avond in Waddinx veen. J.M.W. VERHOEVEN op het nog te realiseren 30 km-gebied aan de oostzijde van de Gouwe. Evenals in voorgaande jaren wordt rekening gehouden met uit te voeren maatrege len op basis van daadwerke lijke inspectie en daarnaast wordt rekening gehouden met het geactualiseerde ver keerscirculatieplan. Met de dit najaar op basis van prioriteiten samen te stellen projectenlij st, die na goed keuring door het college en de raadscommissies zal dienen als het uitvoeringsprogram- ma 1996, wordt zoveel moge lijk aansluiting gezocht met andere projecten, zoals het hoofdwinkelcentrum, het Brugcentrum en de Gouwe- boulevard. Op dit moment wordt ge werkt aan de technisch-fï- nanciële evaluatie van het wegbeheersysteem 1991- 1995. Na afronding van deze evaluatie in het najaar zal be zien worden of het systeem bijgesteld dient te worden. Om het systeem actueel te houden worden maatregelen genomen voor het invoeren van een ‘prognosemodel zet tingen* om daarmee verant woord in combinatie met een uit te voeren onderhouds- maatregel zonodig een funde- ringsaanpassing te realiseren. Gedacht moet daarbij worden aan onder meer de Beetho venlaan, de Kanaalstraat- Kanaaldijk, de Juliana van Stolberglaan en andere geas- wat te krijgen is. ’Dient den Heer’ opende met ’Heer, ik kom tot U’ van G. Whelpton. Hierbij werd al di rect duidelijk dat Kees Neven liet het Rijnlands Orkest ten weet wat hij wil met het koor. J J '~L De bewogenheid van de tekst van Jan Visser kwam heel duidelijk over. Er werd genu- Vertaald als ademhaling valt anceerd en heel gedragen ge- de bezetting te begrijpen: bla- .zongen. Zeer toepasselijk bracht het jubilerende koor daarna het werk ’Zolang wij ademhalen’. Opvallend was dat het reper- 1 -i -J--x-i-j- lijker werd. Na het ’Abba Va der’ van D. Bilbrough - naar een zetting van Kees Neven - kwam de ’Jacobs Ladder’ op een arrangement van Sander van Marion. Het is een werk waarbij het er op aankomt tot een grote climax te komen, ’Blodo-air-Dialoque’ kon het waarin k 1- -;x J- slaagde. ’Hymne’ op tekst en muziek van de bekende koordirigent Hans Boelee werd door het Waddinxveense koor op voor- WADDINXVEEN - Vrij dagavond 3 november zal onder toeziend oog van oud-Olympisch zwem- kampioene Ada Kok in het Gouwebad ’de Sniep’ (Sniepweg) de Guinness Record-poging aquajog- ging worden gehouden. De belangstelling voor de stand van Gered Gereed- WADDINXVEEN - Ook volgend jaar zullen in Wad dinxveen wegen en straten worden herstraat en op nieuw geasfalteerd. Het werk zal worden afgestemd op het te actualiseren verkeerscirculatieplan, zo staat er in de toelichting op de gemeentebegroting voor volgend jaar. Voor volgend jaar wordt in Waddinxveen het geautoma tiseerd wegbeheersysteem weer als raamwerk gezien voor het samen te stellen her straat- en asfalteringspro- gramma. Het wegenbeheer- plan 1996 wordt afgestemd Ada Kok qetuicje van recordpoqmq in het Gouwenaa Om twee redenen mag dit mannenkoorconcert bijzon der genoemd worden. Aller eerst vanwege het zeer geva rieerde pro gramma dat op deze avond wordt geboden en ten tweede omdat maar liefst twee nieu we cd’s (mc’s) zullen worden gepresenteerd. ‘De Gouwestem* is de laatste toetsenwerk van het instru ment en kreeg die snelle loopjes die het verdient. In het Bach-tijd- perk werd dit genre vaak ge volgd door een fuga. Wij zijn benieuwd hoe hij dit strenge strijkersgroep contrapuntische genre in- 1 houd had gegeven. De bas Jan Evertse kwam het beste naar voren in een werk ’Geef mij dat oude geloof’ dat hij samen met ’Dient den tr_-->- t_ i Bloemkool, per stuk Braadworst, 500 gram -5^5" 3.25 kilo Ctl Hele kip, 2 stuks op schaal. ca. 1700 gram Ctl Fijne cervelaat of goudsalami, per stuk, 250 gram Uit de diepvries: Ctl Spinazie a la crème, pak 450 gram Ctl Pomori Cabernet Sauvignon, ’n volle rode Bulgaarse wijn, fles 1 liter -6^5" CtlChocolade tarwebiskwie of i /in Zaans huisje, rol of pak l.H-y Bolletje beschuit, naturel of volkoren, 2 rollen a 13.stuks en Bolletje q qq Caffe Piccolo koek, samen Z.y y Brekkies droge brokjes voor de kat, rund vis of kip 2 pakken a 300 gram Kleenex "prijzenfestival” toiletpapier, pak 8 rollen, Het Waddinxveense kerkkoor werd vlak na de Tweede We reldoorlog opgericht en be staat dus 50 jaar. Reden ge noeg om een jubileumconcert te geven. Een concert waaraan mede werking werd verleend door een koperkwartet van de Waddinxveense muziekver eniging Concordia, Marijn Slappendel (orgel en piano), Ben Everse (bas) en Jaap Ak kerhuis (piano). Het programma van een jubi leumconcert moet de intentie (jongenssopraan), Dennis Derksen (jongensalt), Ariëtte van Wijngaarden (sopraan) en Edith de Bruijn (mezzo-so- praan). Naast een aantal bekende geestelij ke liederen zullen zij ook lie- jaren, onder leiding van hun deren uit het populaire genre enthousiaste en energieke di- zingen zoals ‘Bright eyes* van rigent Martin Mans, flink ge- Simon Garfunkel en ‘Going groeid. Het koor telt op dit home* van A. Dvorak, naar moment ruim 100 leden en kan dan ook worden gere kend tot één van de grotere mannenkoren in Nederland. Regelmatig treedt het Wad dinxveense koor op in allerlei grote kerken. Zo zijn er in het laatste jaar concerten gege ven in de ‘Laurenskerk* (Rot terdam), ‘De Doelen* (Rotter dam), de Grote Kerk (Maas sluis) en de Hooglandse Kerk (Leiden). Ook zijn er reeds een zestal cd’s uitgebracht waarop ‘De Gouwestem* is te beluisteren. De muziekrecensenten zijn steeds zeer complimenteus over de kwaliteit van de zang. De ruim 100 mannenkoorle den zijn zeer gemotiveerd om er iets moois van te maken. Aan het mannenkoorconcert in Gouda wordt komende za terdagavond medewerking verleend door het ‘Petros Psa risensemble*, een groep zang- virtuozen onder leiding van dr. Pieter Vis. Deze bekende concertzanger zingt met een Rotonde krijgt al aardig vorm WADDINXVEEN - De rotonde op het I kruispunt Zuidelijke Rond weg-Kanaaldijk-Zuidelijke Dwarsweg in Waddinx- veen-Zuid begint al aardig vcorm te krijgen. Het nieu- we kruispunt wordt aange legd onder verantwoorde lijkheid van de provincie Zuid-Holland, die ook ver antwoordelijk was voor de l aanvankelijk gebrekkig aangegeven omleidings- routes. Inmiddels kan het doorgaande verkeer vrij ge makkelijk de nog in aanleg zijnde rotonde passeren en hoeft er geen omweg over het bedrijvenpark Coene- weergeven wat het koor uit draagt. Daar is dirigent Kees verheerlijking Neven, die nog niet zo heel I lang voor het koor staat, in I geslaagd. De opbouw van het programma getuigde van in zicht in de mogelijkheden van een dergelijk koor. Die mogelijkheden hebben I echter hun beperkingen ge zien de bezetting van de man- nen-partijen. Evenals zoveel andere gemengde koren heeft ook ’DFient den Heer’ een chronisch tekort aan tenoren en bassen. Misschien is het wat dit be treft aan te bevelen in de toe komst eens te denken aan drie-stemmige koorwerken. De muziekuitgevers hebben op de structurele situatie bij de gemengde koren inge speeld en opdracht gegeven om drie-stemmige muziek te componeren. Het resultaat is werd verleend door de 26-jarige hoornist Bolko dat er op dat gebied al aardig Kloosterman. Het orkest werd geleid door zijn vaste hoeft er geen omweg coop gemaakt tevworden. treft speelvaardigheid compositie. Het is bekend dat het spelen van deze minder toegankelij ke muziek lastig is. Ook las- eenvoudig om van deze psalm tig in de zin van moeilijk te Bepalend daarbij is de vaart, de contrastering en ook de po ëzie die de muziek krijgt. Met de vijf sopranen, die de solo voor hun rekening namen, kwam het beste wat het koor bevat naar boven. Een koorconcert zonder af wisseling met andere muzi- zers met dwarsfluit, hobo, fa got, hoorn en klarinet, van elk twee. Het tiental zette de, voor menigeen niet alledaag se, muziek van Jurriaan An- toire steeds een stukje moei- driessen, overtuigend neer. j xt i TT. Het rjtme was gediscipli neerd en werd door Michel Havenith goed in de hand ge houden. Wat toon en klank betreft valt er weinig aan af te dingen. Maar met de uit beelding van het eerste deel ensemble niet echt uit de voe ten - wie overigens wel! De ’Sarabande’ daarentegen toonde de nodige spanning. Het ’Mennet’ was een menuet en ’Flowing Air’ was overdui- treffelijke wijze vertolkt zoals delijk het hoogtepunt wat be- het moet. Een lofzang met treft speelvaardigheid en een monumentaal karakter. ’Psalm 116’ gaf aan dat het koor beschikt over een goede partij sopranen. Het is niet muzikaal iets boeiends te ma- begrijpen. Het orkest heeft zijn visie op overtuigende wij ze naar voren gebracht. Het was gedurfd én gelukt. Deel twee voor de pauze werd gevuld met het ’Hoomconcert in Es’ van A.W Mozart, uitge voerd door het voltallige or kest. De hoornist Bolko Kloosterman verleende hier bij zijn medewerking. Deze kale ontboezemingen is als jonge en begaafde musicus pap zonder zout. In Marijn Slappendel had men een voortreffelijk begeleider, die zowel op orgel als achter de piano goed op zijn plaats is. In zijn orgel-solo gaf Marijn Slappendel blijk te beschik ken over een opmerkelijke ga ve om van het gekozen werk ’Toccata in G’ iets bijzonders te maken. het passagewerk nele grammofoonplaat of cd. 1 - Zo niet het Rijnlands Orkest. Vanaf het begin was het or kest goed op dreef. De indruk werd gewekt dat de gehele j aan kwaliteit gewonnen heeft. Het samen spel met de hoornist was zon der meer goed, het spel van Bolko Kloosterman boven al le kritiek verheven en het vermogen van de hoornist om - - - w De stand van de Stichting Gered Gereedschap Waddinxveen in het Congresgebouw in Den Haag. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 14 oktober a.s.. iT> O g Dorpstraat 38, Waddinxveen, 0182-618090 ’s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 0172-212965 ’s maandags gesloten - vrijdag koopavond albert heijn Zuid. (Foto.: Sjaak Note- boom). Het 'Petros Psarisensemble' werkt zaterdagavond in de Goudse St. Janskerk mee aan het mannenkoorconcert van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor 'De Gouwestem'. ken. Virtuoos bespeelde hij het ’s Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. ro- m. v ii??

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 21