Groot «(zwemfeest in het Gouwebad Vink Hypotheek CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 0182-614133 NCVB-avond over 'De Vierstroom' Dansmiddagen voor ouderen veranderd Volop activiteiten in eetcafé 'Royal' Politieke debatavond over structuurvisie Miek Dorrestein in bibliotheek AVANTGARDE Orgelconcert in Brugkerk Toneelzaal AF- centrum was vol Disco-avond 11-16 jaar Weekeinde van De Schaapskooi Nieuwe outfit 'Gouwestaete Zondagsoos in Het Zuidhonk Zelfportretten van scholieren J. van Elswijk wint herfstdag HYPOTHEEKRENTE v.a.: Zwemsuccessen Gouwestaete in Voorschoten Ds. W.Verboom in Open Cirkel 7 - - j f portretten en groepsgespi ken krijgt de leerling volg Tel. 0172-473818 17.15 uur strijken. Hij werd kampioen met een vangstgewicht van 7.930 gram. Op ruime af stand volgden A. van Leeu wen (tweede met 5.150 gram) en zoon G. van Elswijk (derde van inwoners van de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle, beleidmakers en uitvoerders op gemeentelijk, provinciaal WADDINXVEEN - Zaterdag avond 7 oktober van half ze ven tot acht uur houdt de HYPOTHEEKCENTRUM WADDINXVEEN - Voor de bezoekers van de hervormde koffiebar De F (Nesse) de Schaapskooi is er vrijdag en zaterdag een speci aal weekeinde georganiseerd. Volgende week vrijdagavond 27 oktober wordt er een sing- in gehouden. 12,50. Deelnemende HSW-le- den kunnen zich op de eerste wedstrijddag melden bij het NS-station Waddinxveen om 06.30 uur. Informatie is te (‘De natuur in de omgeving van Waddinxveen') en op woensdag 15 mei (Jaarverga dering met poppen in kleder dracht). Op dit moment is Willem Boog cantonorganist en kerk musicus van de Oosterkerk in Zeist. Zijn muzikale voorkeu ren liggen duidelijk op het ge bied van de barok en de ro mantiek. In 1989 nam hij deel aan een internationalen in terpretatiecursus van wer ken van Bach en Mendels sohn. zen kan qworden voor de dan sen die men wil. De kosten liggen vanzelfsprekend ver beneden de normale cursus prijzen. Naast de lessen op woensdag middag kunnen de ouderen ook deelnemen aan andere activiteiten van de dans school in sportpark ’de Sniep’. Ook zullen er speciale dans avonden voor ouderen wor- gevraagd wordt den gehouden. Bruyn, Femke Panhuyzen, Manon Ooms, Nanda Albert, Ralph van Tigchelhoven, Ani- WADDINXVEEN - Zondag middag 22 oktober van twee tot vier uur wordt in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid plaslaan) weer een soos ge houden voor verstandelijk ge handicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden. WADDINXVEEN - De tweede avond van dit seizoen van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) staat vanavond (woensdag 18 oktober) in het teken van het werk en de activiteiten van de regionale stichting voor kruis werk en maatschappelijke dienstverlening ’De Vier stroom’ in Gouda. WADDINXVEEN - Woens dagavond 25 oktober om half negen spreekt de in Waddinx veen wonende hervormde predikant ds. W.Verboom in de hervormde ontmoetings- kring De Open Cirkel in de o -1- - - 1 - /XTX1X thema ‘In geloof bidden'. dan een bal plaatsen of terug slaan'. ‘Dansen is ook een soort hersengymnastiek. Mu ziek en geluiden worden in onze rechter-hersenhelft op gevangen en verwerkt. Het bewegen wordt in de linker- hersenhelft gecoördineerd. Voor dansen heb je muziek (dus de rechter-hersenhelft) en voor bewegen (dus de lin- WADDINXVEEN - Maandag avond opende de culturele commissie voor senioren van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) het sei zoen met een toneelavond in een geheel gevulde zaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Het toneelgezelschap ’Gri mas’ uit Gouderak bracht de klucht ’Dag mevrouw Puffin’ op de planken. Het was een vrolijk stuk met tal van ver wikkelingen. De ontknoping werd echter tot de laatste vijf minuten bewaard zodat de bezoekers tot die tijd in span ning bleven. Voorzitter A. Both stak zijn waardering niet onder stoe len en banken. Hij nodigde ’Grimas’ nu al uit voor het volgende seizoen. De Goude- rakkers treden al jaren op voor de culturele commissie. De volgende culturele avond voor senioren is op maandag 13 november en staat dan in het teken de viering van het 25-jarig bestaan van het An ne Frank-centrum. Op die avond treden ’De Lachbre- kers’ uit Tilburg op. heid door brede lagen van de bevolking gedragen. Nu zal het kaf van het koren geschei den moeten worden'. Een thema-avond, waarin de plaatselijke, regionale en lan delijke inzichten de revue passeren, biedt volgens PvdA-D66 voor het vaststel len van nieuwe beleidslijnen een goede voorbereiding. Een open meningsvorming Stichting Wijkwerk De Zuid- plas een disco voor de jeugd van 11-16 jaar in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplas laan). De toegangsprijs be en landelijk niveau is dan ook draagt ƒ2,50 per persoon, in- het doel van deze avond. clusief een consumptiebon. deze schets van het toekom stige beleid in de ruimtelijke ordening. PvdA-D66 willen deze stilte doorbreken. De gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft in haar structuurvisie een aantal ontwikkelingspaden voor de toekomstige ruimtelijke orde ning uitgezet. ‘Nu is de tijd gekomen hier aan invulling te geven en eens te kijken wat wenselijk en ook daadwerkelijk bereik- Brunaschool (Zuidplashof), baar is', aldus PvdA-D66. ‘De Koningin Beatrixschool visie wordt in zijn algemeen- (Zuidpiashof) en wijkschool St. Jozef (Kanaalweg). Ds. Verboom zal ook ingaan op verschillende manieren waarop mensen, naast hun persoonlijke gebed, kunnen bidden. Zoals bijvoorbeeld het kringgebed en het gebed in de kerkdiensten. Door het gebed blijft het geloof levend. Zwem- en Poloclub ’’Gouwestaete” met de gemeente Waddinx veen en in het Anne Frank- centrum, tegenwoordig in sa- Waddinxveens Welzijnswerk (SWW). ‘Er bestaan over het dansen voor ouderen veel verhalen, die het dansen misschien minder aantrekkelijk zouden kunnen maken', weten de Waddinxveense dansleraar Guus van der Lubbe en zijn echtgenote. ‘Dansen voor ouderen is meer dan alleen bewegen. Het is goed voor de conditie en voor het postuur. Het dansen voor deze groep is afgemeten op het tempo van de muziek en dus voor elk wat wils'. Een kwartier dansen kan vol gens het Waddinxveense tweetal meer doen, dan welke sport dan ook. ‘Dansen heeft meer componenten, zoals mu ziek, bewegen en sociale con tacten, waardoor van het li chaam meer WADDINXVEEN - Eetcafé Royal aan het Koningin Wilhelminaplein timmert de komende maanden aan de weg met activiteiten voor Waddinxveners die van een gezellig avondje uit houden. Zaterdag 21 oktober zal er vanaf half tien live-muziek worden gebracht door de band ’Van Dattum’. In café Royal, dat door de weeks (be halve op woensdag) geopend is van 12.00-02.00 uur en in het weekeinde van 16.00- 02.00 uur, spelen ze hits van toen en nu. Op zaterdag 11 november wordt in samenwerking met bierbrouwer Heineken ge start met een actie voor het speciaalbier Kylian. Café Royal is de uitverkoren dit speciaalbier te promoten. Ky- WADDINXVEEN - Het Gouwebad ‘de Sniep‘ heeft vo rige week dinsdag van het afzwemfeest weer een groot spektakel gemaakt. Er waren 53 kinderen die examen deden voor hun A-diploma. De belangstelling was dit keer overweldigend, omdat veel kinderen fa milieleden hadden meegenomen. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’de Sniep’ (Sniepweg) hebben het eer ste dames- en herenwater- poloteam van de Waddinx veense zwem- en polover- eniging ’Gouwestaete’ zich in hun nieuwe outfit gepre senteerd. Tegelijk werden de handtekeningen gezet onder het sponsorcontract door directeur H. Bakker van VeBaDo Beheer BV en voorzitter C. Kroon van Gouwestaete. Met heren 1 en dames 1 op de achtergrond lieten zich fotograferen penningmees ter Jaap van Tol, voorzitter Cees Kroon, VeBaDo be- heer-directeur Henk Bak ker en secretaris Jan Ver- Na zijn conservatoriumstudie deed Willem Boog eindexa men o"Tel in de Sint Bavo- kerk te Haarlem. Een jaar la ter (1992) behaalde hij zijn di ploma kerkmuziek in de Wes- terkerk te Amsterdam. Zowel in Nederland als in het buitenland (Duitsland, Oos tenrijk, Polen en Hongarije) gaf hij veel concerten. Tevens is hij al enige jaren werkzaam als dirigent bij diverse koren. WADDINXVEEN - Het onbe kende orgeltalent Willem Boog (32) bespeelt zaterdag avond 21 oktober om acht uur het orgel van de hervormde Brugkerk (Kerkweg-Oost). Op het programma staan werken van Buxtehude, Wi- dor en Zwart. De avond begint zoals altijd om kwart voor acht en wordt gehouden in het hervormd wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoomlaan in Wad dinxveen. Het NCVB-seizoen startte vo rige maand met een avond waarop J. Fiole kwam vertel len over het leven en werken van de Nederlandse vrouw in en rond de Tweede Wereld oorlog. De andere avonden van dit seizoen zijn op woensdag 8 november (Mieke Havenaar uit Waddinxveen komt de le den creatief bezighouden), op woensdag 20 december (Kerstavond door de eigen le den), op woensdag 17 januari (Janny Slingerland over ‘Beeldend verwerkt'), op woensdag 21 februari (Lettie van Drie licht het financieel NCVB-project in Irian Jaya toe), op woensdag 20 maart (Stanny den Houter over haar leven als schippers vrouw), op woensdag 17 april que Wilmer, Febe Vermeulen, Jamie Grootenboer, Patrick Terlingen, Amanda Schim mel, Marco Lindhout, Rick Reas, Christiaan den Hertog, Maaike van Dam, Brian Evers, Thomas van Dode- waard, Simone van Rijn, Lieske Bijman en Remy van Hattum. ‘Bidden betekent voor velen het plaatsen van een bestel ling bij God, waarbij we Hem voor het karretje van onze ei- gen belangen spannen. Maar nationale bidden is vooral een in ver- - - trouwen omgaan met God. Het gebed moet als een rode draag door ons hele leven lo pen', aldus De Open Cirkel. VORSCHOTEN/WADDINX- VEEN - In het zwembad ‘Het Wedde1 te Voorschoten hield de KNZB-kring Gouwe-Rijn- streek klassementswedstrij- den voor de top van de kring. Het Waddinxveense Gouwes taete behaalde hier een aan tal zwemsuccessen. Bij de jongens onder 11 jaar was Joost Krommenhoek heer en meester op de vlin derslag, met tijden van 34.2 voor de 50 meter en 1.21.6 voor de 100 meter op deze dis cipline. omvat vijf De meisjes en dames zwom men 50, 100 en 200 meter vrije slag. Bij de meisjes on sen behandeld, zodat er geko- der 13 jaar ging de strijd tus- i-j-isen Middendorp en Eva Idelenburg. Kim won nipt met een serie van 30.3,1.05.6 en 2.22.7, terwijl Eva tijden van 30.9,1.07.3 en 2.21.6 pro duceerde. Onder 15 jaar was het een volle bak voor Gouwestaete met goud voor Inge v.d. Schrier (28.9, 1.02.0 en 2.14.5), zilver voor Wilke v.d. Valk (30.2, 1.04.1 en 2.18.4) en brons voor Michelle Nahon lian kost bijvoorbeeld bij het luiden de bel maar één gul den. Naast Kylian beschikt café Royal over nog meer binnen- en buitenlandse speciaalbie- ren en kan een kleine eet- kaart met uiteenlopende ge rechten worden ingezien. Verder wordt er aan het Ko ningin Wilhelminaplein weer geklaveijast. Op donderdag avond 26 oktober en donder dagavond 30 november zijn de kaarters om acht uur van d harte welkom. Het inschrijf geld bedraagt ƒ5,-. schrijfster Miek Dorrestein. ZEVENHUIZENZMOERKAPELLE - Dinsdagavond 24 oktober om acht uur houdt de gezamenlijke gemeen- teraadsfractie van PvdA en D66 in zorgcentrum De Zevenster aan de Leliestraat in Zevenhuizen een openbare debatavond over de gemeentelijke struc tuurvisie van Zevenhuizen-Moerkapelle. Onder leiding van J.D. Dorre- paal zullen op de debatavond aan het woord komen PvdA- Tweede-Kamerlid A. Duives- tein en D66-statenlid en oud- gedeputeerde drs. Lynde Blok. Beide politici zijn nauw be trokken bij het landelijke en provinciale Groene Hart-be- leid. Verder zullen spreken sectieleider H. Sytsema van het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer en PvdA-D66-gemeenteraadslid V. Teekens. Het is al enige tijd geleden dat Zevenhuizen-Moerkapel le een structuurvisie presen teerde. Sinds die tijd is het een beetje stil geworden rond WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 1 november om kwart over twee begint dansschool Van der Lubbe aan de Sniepweg in Waddinxveen (tel. 0182-610365 of 0182-614192) met een nieuwe reeks dansmiddagen voor beginnende ouderen. De opzet van die dansmidda gen voor ouderen is veran derd. Er kan nu gekozen wor den uit in totaal vijf dans- blokken, zodat men niet ver plicht is een heel seizoen op de dansvloer te staan. Het dansen voor ouderen neemt in de dansschool van Guus en Renée van der Lubbe al zo’n zes jaar een belangrij ke plaats in. Eerst in overleg ker-hersenhelft) nodig. Het wordt dan combineren'. Dandsschool Van der Lubbe start dit seizoen met een menwerking met de Stichting nieuwe beginnerscursus dan sen voor ouderen op de woensdagmiddag van kwart over twee tot kwart voor vier. In de nieuwe opzet is men niet verplicht aan de hele cur sus deel te nemen, maar schrijft men zich in voor een blok van vijf danslessen. Het gehele seizoen r blokken. Per blok worden er twee dan- Vierde en vijfde werden M. Reichard (4.180 gram) en H.Kraan (2.960 gram). De be ker voor de grootste vis ging naar A. van Leeuwen. De bra sem die hij ving was 47.5 cen timeter groot. ten de prijzen maar toonde Zaterdag 21 oktober start de grote vooruitgang met haar HSW-wintercompetitie. Net 1.43.4 op de 100 m schoolslag als andere jaren bestaat deze bij de meisjes van 1985. De tijd van Saskia op de 200 m wisselslag, 3.33.0, was ook niet verkeerd. WADDINXVEEN - De kin derboekenschrijfster Miek Dorrestijn is volgende week donderdag te gast in de Open bare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Afgelopen vooijaar is in Wad dinxveen een kinderjury ac tief geweest. Acht basisscho len hadden ieder één leerling uit groep 7 of 8 afgevaardigd. De kinderjury las en besprak in totaal vijf boeken, die alle vorig jaar voor het eerst ver schenen. Het boek ‘En de groeten van groep acht' van auteur Jac ques Vriens kozen de Wad- linxveense scholieren als beste boek. Maar op de twee de plaats eindigde het boek ‘Met de stroom mee‘ van de Ze is donderdag 26 oktober graag aanwezig in de Open bare Bibliotheek. Ze zal dan vertellen over haar boeken en ingaan op vragen uit het pu bliek. De tijden zijn 9.45- 10.35 uur, 10.50-11.40 uur, 13.30-14.20 uur en 14.35- 15.20 uur. De groepen 8 van de acht kin- derjuryscholen zullen bij dit bezoek aanwezig zijn (steeds twee scholen tegelijk). Uiter aard zijn ook die kindeijury- leden, die inmiddels op de middelbare school zitten, uit genodigd. De deelnemende scholen zijn Theo Thijssenschool (Kerk weg-Oost), Kardinaal Al- frinkschool (Zuidplashof), Prins Willem Alexander- school (Wingerd), Prins Wil lem Alexanderschool (Oran- jelaan), Koningin Juliana- school (Peter Zuidlaan), Dick Brunaschool Koningin WADDINXVEEN - Tijdens een verblijf van een etmaal in een kampeerboerderij in Schaapskooi Noorden hebben de leerlin gen van 3-HAVO van het Coe- necoop College de gelegen heid gehad zich te bezinnen over hun houding tegenover klasgenoten, de schoolge meenschap en de maatschap pij.Door het maken van zelf portretten en groepsgesprek ken krijgt de leerling volgens de school voor voortgezet on derwijs in Waddinxveen en Boskoop zicht op zijn of haar positie. Afgelopen j siren is gebleken dat helderheid over de eigen positie en functioneren de schoolresultaten positief be ïnvloedt. Immers, de leerlin gen in 3-HAVO staan aan be gin van hun puberteit en kun nen best een beetje steun ge bruiken. Voorafgaand aan de bezin ningsdagen is er een goed be zochte voorlichtingsbijeen komst voor de ouders ge weest. Daar werd ook het nieuwe systeem van klassen- groepen toegelicht. De avond is voortgezet in klassensa menstelling, waarbij de ou ders met de mentor van hun kinderen hebben kennis ge maakt en zij informatie ge kregen hebben over het pro gramma. WADDINXVEEN - De hen- gelsportvereniging Waddinx veen (HSW) heeft de jaarlijk se herfstdagwedstrijd gehou den. De 13 deelnemers gin gen de strijd aan in de Oude Rijn bij Koudekerk. Er werd gezamelijk ongeveer 39 kilo vis gevangen. Krommenhoek behoorde ook J. van Elswijk ging met de eer hier tot de uitblinkers met tij- -x—TT”-J 1-- den van nationale allure. Op de 100 m vlinderslag bij de jongens van 1984 scoorde Joost een chrono van 1.21.0, goed voor goud. De 100 rug werd in 1.20.5 af- met 5.040 gram), gelegd en werd met zilver be loond. Geert v.d. Linde werd op dit laatste nummer derde en maakte een tijd van 1.25.9. Allemaal persoonlijke re cords. Saskia Captein viel net bui- t1 -xJ_ grote vooruitgang met haar Bijzonder was ditmaal dat één van de kandidaten uitge kozen zou worden om met een kleurplaat mee te dingen naar het vijfmiljoenste natio nale zwemdiploma. Alle kandidaatjes behaalden het ze fel begeerde zwemdi ploma A als opstap voor hope lijk een leven lang vol zwem- Schaapskooi (Nesse) over het plezier in, op en langs het wa ter. Als landelijk vertegen woordiger was Henk van der Aar uit Harmelen aanwezig. De winnaar van de plaatselij ke kleurwedstrijd, die als deelnemer meedoet aan de kleurwedstrijd, werd Brian Evers. Hij ont ving uit handen van chef- zwemonderwijzer Wim van Minnen een bosje bloemen, een bonnenboekje om vrij te komen zwemmen en een gro te handdoek als aandenken. Tevens wordt de jeugdige Waddinxvener met zijn fami lie uitgenodigd zaterdag 28 oktober naar het Dolfinarium in Harderwijk te komen. Door middel van loting zal daar be paald worden wie het vijfmil joenste nationale zwemdiplo ma zal krijgen. De namen van de 53 geslaag de meisjes en jongens zijn: Susan Perdijk, Marijn Schenk, Elyse Verboom, Mo nique Neukerk, Elisa Klein, Maijolein van Beem, Maggiel de Bruin, Leonie Kalkman, Tessa Rammeloo, Julian de Wit, Astrid de Wit, Jeroen Holierhoek, Janine van Leeu wen, Merel van Dijke, Jeffrey v.v. Velden, Stefan Hoffmann, Jeffrey Fokker, Arjan Jon genburger, Edwin Blok, Ste fan Blom, Imre Grootendorst, Joyce Nomen, Mervijn Roe- lofs, Anne Konijn, Tristan Straver, Kenny de Jong, Ma- nouk Sluys, Donovan Binken, Sebastiaan van Veen, Robin Westdijk, Justin Cok, Marije Rijkaart, Martine de Nijs, Mi chelle Kaptein, Sander de uit 10 wedstrijden. Vijf ervan worden ’op nummer’ gevist, de overige vijf zijn zo ge naamd ’vrije’ wedstrijden. Als bijnummer stond de 400 Voor de klassering wordt een m wisselslag voor meisjes en puntensysteem gehanteerd. (30.6,1.06.3 en 2.21.8). Bij de dames was het Miran da Boer die sneller ging dan ooit en met tijden van 28.2, 1.00.4 en 2.11.8 de tweede plaats bezette. De jongens en heren zwom men 50, 100 en 200 m vlin derslag, een bijzonder zware klus. Marcel Zijderhand liet tijden noteren van 29.6, 1.07.6 en 2.26.2 en werd hier mee glansrijk winnaar bij de jongens onder 15 jaar. Mark v.d. Schrier kwam bij de jongens onder 17 jaar op de derde plaats met de serie 29.6,1.07.3 en 2.39.3 en Wou ter Steller presteerde hetzelf de bij de heren met tijden van 27.9,1.03.0 en 2.22.8. Wouter zit duidelijk in de lift. De tweede Speedo-wedstrijd werd verzwommen in het Leidse 5-Meibad. Joost jongens onder 17 jaar op het Het inschrijfgeld bedraagt programma. Catharina v.d. Valk zag haar streven bij de meisjes beloond met een tweede plaats in 5.59.3 en Mark v.d. Schrier bracht het bij de jongens tot een derde verkrijgen bij wedstrijdleider stek in 5.16.9 (persoonlijk re- A. van Leeuwen, telefoon cord). 0182-615225. r PAGINA 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 Leden en bestuursleden van Gouwestaete, gegroepeerd rond hun nieuwe sponsor VeBaDo Beheer BV. (Foto: Gouwestaete-Sjaak Noteboom). ZONDAG 22 OKTOBER D1 Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer BV 4* o/ 9/0 WADDINXVEEN 4 wedstrijdprogramma Thuiswedstrijden: 1T__X J Ctx2 -1. X Cadeautjes van chef-zwemonderwijzer Wim van Minnen voor Brian Evers, die mag meedoen aan de loting voor het vijfmiljoenste nationale zwemdiploma. (Foto: Gouwebad 'de Sniep'). GOUWESTAETE 1 GZC 1 BEKERWEDSTRIJD

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15