Kreater heeft ook korte cursussen Tentoonstelling van raskatten in sporthal D66: Binnensport meer ontzien bij verhoging tarieven Coenecoop collectief beveiligd Jubileumconcert 'Vox Jubilans' lange zit Familiezwemmen Kwart eeuw AF-centrum Israëlavond goed bezocht Cursus kerst kaarten maken Gebruikt gereedschap voor rolstoelfabriek in Zambia Weer amateur- muziekavond van De Zeven Muzen Avondschool met computerlessen Be Fair aan kop Mini-kamp bij de hockeyers Pieter Maritzoroen Steeds meer in het Slop. inbraken een halt toe te roepen. doorge- na de WADDINXVEEN bezinningscomité Israel. Revalidatie Hulp te Haarlem. dinxveners op bezoek. Zondag 22 oktober van 10.00-16.00 uur tussen dirigent Pieter Stolk en het orkest dat hem van ’zijn’ koorleden scheidde. Vox Jubilans’ werd tijdens voor de rust toen de scheids rechter een aangeschoten een strafschop. Be Fair-keeper Ralph Boonstoppel wist de bal niet weg wist te werken. In de vijftiende minuut scoor de uitblinker Wim van der raskattententonstelling van de Nederlandse Lang- haarkatten Vereniging (NLKV) uit Leiden op hun best presenteren aan de internationale keurmees ters. Het publiek is daarbij van harte welkom. de titel ’mooiste huiskat van de show’. door stewards, nadat ze door de eigenaar op hun mooist zijn gemaakt, naar de keur meester worden gebracht. huis, maar vooral het zelf ma ken van de wenskaarten wel ke met de komende feestda gen worden verstuurd is de laatste jaren erg gewild*, weet de Waddinxveense. De cursus (in groepjes van vijf personen) duurt zes we ken en wordt op maandag, dinsdag en woensdag gege ven. Iedere week wordt een andere techniek aangeleerd (borduren, pergamano, origa mi, styropor en zandschilde- ren). De kosten bedragen ma-onderdelen aan. Mooi klonk in iedre geval het bekende ’Ave verum Corpus’ van Mozart, waarbij het or kest ’Continuo’ het op dat mo ment gelukkig wel goed ver staanbare en zuiver zingende koor vakkundig begeleidde. De ’Cantate da Chiesa’ van Han Bos was - mede door de zing en gebed was in handen van koorvoorzitter Piet Bur ger. EO-presentatrice Mari anne C' vervolgens op de haar ver trouwde wijze de program- de eigenaren de katten op hun mooist aan de stewards meegeven om naar de keur meester te gaan. Zo worden langharen grondig geborsteld en wordt hun vacht opge schud. De kortharen krijgen een beurt met een zeemlap. De de kinderen van de deel nemers worden op de raskat tententoonstelling niet verge ten. Ze kunnen meedoen aan een teken- en kleurwedstrijd. Ook kinderen uit het publiek kunnen hieraan meedoen. liedag. Voor de uitbreiding van het clubhuis in Waddinxveen- Noord heeft de Pieter Maritz- verse acties gevoerd om geld bijeen te brengen om dit te kunnen verwezelijken. Zo is er twee keer met de winke liers van de Luifelbaan (Bre- derolaan) samengewerkt (18 juni en 2 september), waarbij de opbrengst van het rad van avontuur voor de jubilerende scouitnggroep was. hal ’de Dreef’ is komende zon dag voor het publiek geopend van 10.00-18.00 uur. De toe gangsprijs voor volwassenen is ƒ5,- en voor kinderen tot 12 jaar en 65+ en CJP-houders ƒ2,50. WADDINXVEEN - Vrijdag 17 november bestaat het Anne Frank-centrum aan het jan van Bijnenpad in Waddinx- WADDINXVEEN - In De veen 25 jaar. Voor de viering Hoeksteen (Esdoomlaan) is door de regionale comissie ’Kerk en Israël’ in de Neder landse Hervormde Classis feestpro- Gouda een goedbezochte Isra- elavond gehouden. De hervormde predikant ds. De onafhankelijkheid werd in vreedzame banen geleid door Kenneth Kaunda, de leider van de UNIP (United Natio nal Independence Pary) die direct na de onafhankelijk heid van het 50-jarig bestaan een reünie in het eigen club huis voor leden en oud-leden. De computerlessen van de Middenstandsavondschool Waddinxveen worden ver zorgd in het computerpracti cum van het SVS-opleidings- centrum aan de Esdoornlaan in Waddinxveen. pen in binnen- en buitenland. Het JOTA-evenement staat ditmaal in het teken van het 50-jarig bestaan van de Wad dinxveense scoutinggroep. Voor de jeugdleden wordt er platen te verkrijgen bij de in formatiestand. Maar ook thuis kunnen er werkstuk ken gemaakt worden die op de show ingeleverd kunnen worden. Er zijn verschillende leef tijdsgroepen zodat iedereen een kans krijgt om de vele foon), een zacht klinkende groep (viool, cello, blokfluit, gitaar en piano) en voor pop groepen (toetsen, electrisch gitaar, slagwerk, saxofoon en klarinet). Deze stichting heeft zich ten doel gesteld een rolstoelfa briek te gaan vestigen. Veel materialen zijn al inge zameld door deze stichting zelf. De Stichting Gered Ge reedschap werd gevraagd de benodigde gereedschappen in te zamelen voor de inrichting van deze fabriek. aan de Sniepweg bracht. De volgende ochtend was er al volop activiteit met Voor het publiek valt er veel een warming-up door Hanne- te zien. Ze kunnen volgen hoe ke Bierman. Daarna werden er drie wedstrijden gespeeld e ouders. De kinderen wonnen dik. het mini-kamp werd afgesloten met een ge zellig samenzijn in het club gebouw. ‘De aard van de gereedschap pen lopen sterk uiteen*, we ten de Waddinxveners A.J.W. van Sluijs en C. Glasbeek. ‘Zo staan er bijvoorbeeld lasap paraten, werkbanken, boor machines en tal van kleinere gereedschappen op het ver langlijstje*. Er zijn in Zambia maar twee plaatsen, waar men rolstoe len en loophulpmiddelen ver vaardigt. Een uitbreiding van deze sector zou heel veel pati ënten ten goede kunnen ko men. De katten worden in de sport- prijzen te winnen. De werk- hal ’de Dreef’ op hun mooist stukken moeten wel zondag- In samenwerking met de poli tie, het gemeentebestuur en het plaatselijke bedrijfsleven is een overeenkomst gesloten met het Schiedamse beveili gingsbedrijf GOM. De bedrijfsbeveiliging be staat uit een surveillance ge durende de donkere uren in samenwerking met de politie in Waddinxveen. Dit is een eerste stap naar een totaal beveiligingsproject voor alle bedrijfsterreinen in het Gou- wedorp. In de afgelopen periode zijn op initiatief van de werk groep beveiliging Coenecoop bij de betrokken bedrijven enquêtes gehouden om te pei len of er een draagvlak zou zijn voor een gezamelijk be- veiligingspr oj eet De politie en het beveiligings bedrijf hielden diverse voor- ZEVENHUIZEN - De in Wad dinxveen gevestigde naturis- tische zwemvereniging ‘Puur Natuur* houdt iedere zater dag van half vijf tot zes uur een familiezwemmiddag in het zwembad ‘De Koornmo- len* in Zevenhuizen. Voor meer informatie kan men 0182-616712 bellen. Het college van Burgemees ter en Wethouders wil de ta rieven voor 1996 van alle sportaccommodaties (sport hal, sport- en gymnastiekza len en groene velden) verho gen met 2,6% inflatieverho- ging en 5% extra. Dat gebeurde ook vorig jaar. Argument van het college was toen dat de dekkingsper centages - kosten- en baten verhoudingen - te laag waren. D66 constateerde ook toen al grote verschillen in dekkings percentages tussen de bin nen- en de buitensportaccom modaties. Voor de binnen sport zijn die in een enkel ge val zelfs drie keer zo hoog. Om die verschillen iets min der groot te maken stelt D66 voor de binnensporttarieven slechts met het inflatieper centage te verhogen en het verschil voor rekening te la ten komen van de buiten sport. ‘Wij hebben berekend dat het om een bedrag van 6.800 gul den gaat‘, aldus raadslid Frans Bos. ‘Als we de huren van de buitensporters even redig met dat totaal bedrag verhogen, blijft de opbrengst voor de gemeente gelijk. De huren van de voetbalvelden zouden dan met rond 15% stijgen in plaats van 7,6%*. ‘Toch menen wij dat dit rede lijk is. Om een voorbeeld te geven: de opbrengst van al leen al de sportzaal De Dui kelaar is jaarlijks 318.000 gulden, terwijl alle groene velden tezamen nog geen 90.000 gulden aan huur op brengen. Die verhoudingen zijn ernstig scheef. Veel binnensportverenigin- gen hebben het naar de me- GOUDA/WADDINXVEEN - De Hervormde Gemengde Zangvereniging “Vox Jubilans* uit Waddinxveen heeft tegen de ouders. De kin onder leiding van dirigent Pieter Stolk in de Goudse Sint Janskerk een jubileumconcert van twee en een half uur gegeven. bij het bedrijfsleven voor een aantal onderdelen van dit programma nog een financi ële basis te vinden om het se- niorenfeest tot een succes te maken. Voor financiële bijdragen staat het postbanknummer 20.87.88 open onder vermel ding van ’gift Anne Frank-ju- bileum’. Voor informatie kan men contact opnemen met ac tiviteitenleidster Gré van Dort, telefoon 0182-615555. WADDINXVEEN - De driemansfractie van D66 in de Waddinxveense gemeenteraad wil de binnensport ontzien bij de komende tariefsverhogingen van de sportaccommodaties in het Gouwedorp. De democra ten hebben aangekondigd zo’n voorstel in te dienen bij de behandeling van de algemene beschouwingen, die maandagavond 23 oktober beginnen. ning van D66 - mede door de tarieven - financieel heel las tig, terwijl de buitensporters, onder meer door eigen kanti- ne-opbrengsten, geen proble men hebben. Fans Bos: ‘Een ander voor beeld: als een binnensport- team een uurtje extra wil trainen, kost dat meteen rond de 60 gulden, als een voetbal team - die niet per uur, maar per jaar huurt - dat wil doen, kost het niets'. D66 hoopt en verwacht dat in de al jaren geleden aangekon- digde sportbeleids- en sport- beheersplannen de verhou dingen een beetje rechtge trokken zullen worden. ‘We willen daarop vooruitlopend tenminste voor komend jaar de verschillen niet verder la ten groeien*, licht Frans Bos toe. *Waar we uiteindelijk naar toe willen is, dat er voor de ac tieve sporter weinig of geen verschil is in zijn contributie, of hij nu voetbalt of volley balt*, aldus het D66-gemeen- teraadslid. ‘De keuze voor het beoefenen van een sport mag naar onze mening in beginsel niet wor den bepaald door de hoogte van de contributie*. ZEVENHUIZEN - De negen de muziekavond van De Ze ven Muzen voor en door vol wassen amateurmusici uit Zevenhuizen-Moerkapelle en omgeving zal worden gehou den op zaterdagavond 25 no vember om acht uur in de Ge reformeerde Kerk te Zeven huizen. Bij deelname aan dit bijzon dere ’huisconcert’ zijn de vol gende punten van belang. Het repertoire is overwegend klassiek. Enkele stukken ko men uit het lichte genre. Men mag spelen (of zingen) in alle denkbare combinaties. Het belangrijkste is dat de deel nemers een stuk serieus in studeren. Wie mee wil doen en een keus heeft gemaakt voor wat be treft zijn of haar bijdrage kan zich aanmelden bij Peter Le lieveld (079-5931829). Voor gevorderden is er keuze uit een blokfluitensemble (so- pranino, sopraan, alt, tenor, bas en groot-bas), een bla- zersgroep (dwarsfluit, klari net en saxofoon) en een strij- kersgroep (viool, cello, akoes tisch gitaar en piano). In het kader van ’beeldende kunst’ beschikt Kreater over twee korte cursussen. De eer ste cursus is speciaal gericht op kinderen die willen wer ken met gips. De 15-18-jari- gen maken dan beelden van gips door middel van vorm- gieten, boetseren, hakken, raspen, vijlen en schuren. De tweede cursus is een cur sus voor volwassenen en be treft keramiek en sculptuur. Dat betekent werken met chamotteklei, handopbouw en holle vormen, droge- en bakprocessen en glazuren. WADDINXVEEN - Op initiatief van de Stichting Coen- raad (een onderdeel van de ondernemerskring ‘In dustrieel Contact Waddinxveen*) wordt komend weekeinde gestart met de collectieve beveiliging van het bedrijvenpark Coenecoop om het stijgend aantal Op het muzikale vlak komen daar nog de kennismakings- cursussen bij waarvoor de in strumenten gratis ter be schikking worden gesteld voor de duur van de cursus. Het gaat hier om de cursus sen voor viool (volwassenen en kinderen), dwarsfluit (idem) en accordeon (idem). Bovendien wordt ook een cur sus liedbegeleiding op de gi taar (inclusief gitaar) aange boden. Speciaal voor koorleden wordt de cursus ’koorscholing en stemvorming* gehouden. Hierin wordt onder andere aandacht geschonken aan ademhaling, ademsteun, ar ticulatie, houding, zuiver zin gen en toontreffen. Er wordt uiteraard ook gezongen om het geoefende in de praktijk te brengen. Kreater is ook gestart met sa- menspelgroepen (ensembles) voor beginnende muzikanten (één tot en met vier jaar spee- lervaring). Ingeschreven kan worden voor een blazersgroep (dwarsfluit, klarinet en saxo- opnieuw benaderd om tot een zo groot mogelijke deelname te komen. WADDINXVEEN - De Mid denstandsavondschool Wad dinxveen van directeur J.J.M. van der Ham (tel. 0182-619566) geeft niet al leen middenstandscursussen, maar ook verschillende com puteropleidingen. Bij de school is er voor ieder een een passende cursus voor handen. Ook bedrijven kun nen er terecht voor computer- maatwerktrainingen op loca tie ofir het lescentrum. Voor de cursist die voor het eerst met een computer ken nis wil maken is er de begin nerscursus ’Praktisch PC-ge- bruik’, waarvan het gratis ge ïntegreerd softwarepakket PC-basics deel uitmaakt. Ook voor de softwarepakket ten, die in het bedrijfsleven als ’standaard’ worden aange merkt, heeft de Midden standsavondschool Waddinx veen een viertal opleidingen (Wordperfect 5.1, Wordper fect 6.0, Lotus 123 en Win dows 3.1). Verder is er de cur sus ’Computerboekhouden MKB’ WADDINXVEEN - Het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat, tel. 0182-614422) heeft een aantal korte cursussen in de aanbieding op het gebied van koorscholing en stemvorming, ensembles en beeldende kunst. lichtingsbijeenkomsten om zoveel mogelijk met het be drijfsleven te overleggen en op de beveiligingswensen te kunnen ingaan. De goede ervaringen met de beveiliging van bedrijfster reinen in de rest van het land hebben de doorslag gegeven voor dit Waddinxveense pro ject. Op Coenecoop zijn er nog een paar bedrijven, die overtuigd moeten worden van het nut van het beveiligingsproject. 21 op zondag 22 oktober wordt weer een hoogtepunt in de activiteiten van de jubilerende Waddinxveense scoutinggroep ’Pieter Maritz’. Er zal opnieuw wor den meegedaan aan de internationale ’Jamboree On den geïmporteerd als er in be- The Air JOTA)trouwbare valuta kon worden betaald. Sinds 1991 heeft de Zambi- aanse bevolking een nieuwe president, Frederick Chiluba, die toen als duidelijke over winnaar uit de verkiezings strijd naar voren kwam. Hij is nu de bewoner van het ’Sta te House’ in de hoofdstad Lu saka. Met de economie is het nog steeds droevig gesteld. Lage re scholen met 300 leerlingen en slechts drie of vier leer krachten zijn op het platte land geen uitzondering. Van het wegennet is slechts 30% in redelijke conditie. Dat betekent, dat vooral in de regentijd een groot aantal lo- katies niet bereikt kunnen worden. Wat dit voor de volksgezondheid voor gevol- ken allerlei versieringen in gen heeft, laat zich gemakke- 1 ii </-lijkraden. Mensen die het zich kunnen veroorloven gaan liever, als dat nodig mocht blijken, voor medisch onderzoek naar Zuid-Afrika of naar Zimbab we dan naar het Academisch Ziekenhuis in de eigen hoofd stad. Het gereedschapsproject van de Waddinxveense werkgroep (tel. 0182-614772), die ook op zoek is naar mensen die ken nis hebben van kopieerma chines, zal worden uitgevoerd ƒ7,50 per les, excl. materiaal- in samenwerking met de St. kosten (ongeveer ƒ!,-). Revalidatie Hulp te Haarlem. maar was daar niet toe in staat. Zaterdagmiddag om drie uur worden de kwartfinales van de strijd om de afdelingsbe- ker afgewerkt en in dat kader Zaterdagmiddag 18 novem ber om twee uur houdt de Pie ter Maritzgroep ter gelegen- van dit jubileum heeft de feestcommissie, samenge steld uit gebruikers van het AF-centrum, een gramma opgesteld. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SSW) probeert M. van Campen sprak er on der het motto ’Jeruzalem, een geschiedenis van 3.000 jaar’ over het verleden van Jeruza lem. In dit kader ging de do minee is op de geschiedenis van Jeruzalem. Gesproken een beter resultaat te krijgen, werd over de rol van Jeruza- -- J- lem voor Israël en haar rol voor de Joodse feesten. Ds. Van Campen is voorzitter van de ’Stichting Vrienden van de Cheider’. Tot voor kort was hij ook voorzitter van het komt Lekkerkerk bij de Wad- Dat het zo lang duurde voor dat Be Fair de score kon openbreken lag zowel aan het missen van enkele goede kan sen als aan de goede reddin gen van de doelman van de bezoekers. Echter, ook deze laatste was kansloos toen Wim van der Starre vanaf de middellijn op hem af kwam en met een dro ge schuiver in de benenden hoek doel trof. Ook hierna had Be F air de betere kansen, maar ze verzuimden deze om te zetten in treffers. De beste kans op de gelijkma- Het is de bedoeling dat de ker kreeg Moerkapelle kort Pieter Maritz-leden geduren de die twee dagen met een zender van een particuliere zendgemachtigde vanuit het clubhuis aan de J.W. Friso- weg contact proberen te krij- zwak ingeschotên bal te stop- gen met andere scoutinggroe pen en de daarop volgende re bound werd door de goalie on schadelijk gemaakt. Direct na de hervatting wist Henk Jan Verzijl de bal in het doel van Moerkapelle te wer ken, nadat de verdediging de daarom ook nog een sponsor loop gehouden, waarvan de opbrengst bedoeld is voor de renovatie en uitbreiding van Starre opnieuw met een schot het eigen clubhuis. Na afloop waarmee de Moerkapelse van de sponsorloop worden de doelman geen raad wist. prijzen uitgereikt van de bal- Dezelfde speler schoot na vijf lonnenwedstrijd van de fami- en twintig minuten nog een keer op de paal, alvorens Otto Kempkes met een snoekduik de bal uit een voorzet van Pe ter Verkerk opnieuw in het groep het afgelopen jaar al di- net deed belanden. Hiermee werd ook de eind stand bereikt. Moerkapelle deed er nog wel alles aan om Goudse afdeling - moesten overigens wel ruim een half Deze aandacht was na de uur wachten voor het op voor- pauze weer volop aanwezig, sprong kon komen, onder andere bij de delen uit T'* i r 1-J-J- het ’Gloria’ van de Italiaanse componist Vivaldi. Hierin blonk ook Elma van den Dool uit in haar prachtige solo ’Do- mine Deus’. De overigens niet vlekkeloos verlopen uitvoering vormde het slot van een aantal spe ciale activiteiten ter gelegen heid van het dit jaar gevierde 50-jarig bestaan. Een probleem vormde de lengte van het concert, de lang niet altijd aanwezigheid zuiverheid van het (te?) grote koor en de samenwerking pauzes tussen de verschillen- Moerkapelle niet echt moei de delen - te lang, waardoor lijk gehad. De Waddinxve- het geheel wat saai over- ners - met 21 punten uit 8 kwam en de aandacht van het wedstrijden bovenaan in de publiek na anderhalf uur be- het jubileumconcert in het slist verslapte, monumentale Godshuis bege leid door het orkest ’Conti nuo’ uit Rotterdam, Han Ka- paan op hobo en Jan Mulder op het orgel. Ook de sopraan Elma van den Dool werkte aan de avond mee. Het Waddinxveense koor zet te het concert op verrassende Mooi uitgevoerd werd onder wijze in door vanuit het koor- andere ook het ’Sanctus’ van gedeelte van de kerk het ’Hei- Gounod door sopraan en koor. 2_-_x 1 yanujt een passende ingeto genheid groeide het naar een climax vol spanning. Aan het slot van het concert dankte tweede voorzitter Aart de Jong alle medewer- WADDINXVEEN - Zondag 22 oktober van tien tot zes uur zal het in de sporthal ’de Dreef* aan de Dreef in Waddinxveen weer een beestenboel zijn. Veel katten uit binnen- en buitenland en van allerlei rassen en kleuren zullen zich dan tijdens de internationale 31e Hij is het die voor de talrijke raskattententonstelling van de Nederlandse Lang- verschillende variëteiten een prijs zal toekennen. Er zijn daarmee bekers, linten en ti tels te verdienen. De zaalbe heerder kiest de eerste ’Dreef-kat’. De 31e internationale raskat- gepresenteerd aan de aanwe- middag om twee uur ingele- tententoonstelling in sport- 2 - - ---- - ---11 1 1 A 1- 1 5 A - 1 x 2?^ - 1— - - A - om mooie prij zen. Alle rassen in langharen, halflangha- ren en kort haren kun nen meedoen. Ook de gewone De nacht werd in het clubhuis huiskat mag meedingen naar WADDINXVEEN - Maandag 30 oktober start de Waddinx veense W. de Goeij-Huisman (Tarweakker 38, tel. 0182- 616896) voor de derde keer de cursus ’Kerstkaarten maken’. De deelnemers maken er met verschillende technieken kennis. ‘Juist tegen de kersttijd wor den mensen creatief en ma- lig ist der Herr’ van Schubert ten gehore te brengen. Het publiek - onder wie namens het Waddinxveense gemeen tebestuur wethouder J. Neele (PCW) - stelde dat op prijs. De hierop volgende Bijbelle- kenden, waarna deze in de bloemetjes werden gezet. Na het dankgebed zong Vox Jubilans’ de bede ’God zij met Glashouwer kondigde u’ van Vaughan Williams. Het rechter een lukte het grote koor heel goed handsbal bestrafte met een mooie verstilde sfeer op - - - te roepen. WADDINXVEEN - Be Fair heeft het in de met 4-0 gewon- Op de show zijn gratis kleur- nen thuiswedstrijd tegen WADDINXVEEN - De mini’s van de hockeyclub Waddinx- zige keurmeesters en zullen veen zijn in het sporpark ’de strijden Sniep’ op kamp geweest. On der leiding van de trainers, coaches en zes oudere jeugd leden was er vrijdag en zater dag voor 25 meisjes en jon gens van 8-10 jaar een hoc key- en spelletjesprogramma op het kunstgrasveld. verd zijn bij de informaties tand. Voordat de katten tussen half acht en negen uur binnen mo gen worden ze eerst ge controleerd door dierenart sen gecontroleerd op hun ge zondheid. Daarna mogen de huisdieren de zaal in waar de eigenaren de aan hen toegewezen kooi en mooi kunnen inrichten met kleedjes en gordijntjes beert de werkgroep Waddinxveen van de ’Stichting en leuk aanzien krijgt. Dat is overigens niet alleen voor de gezelligheid. Als de voor el kaar vreemde katten de bu ren niet zien, kunnen ze ook niet lelijk tegen elkaar doen. Er zullen veel kampioenen, internationale kampioenen en groot internationaal kam pioenen in Waddinxveen aan- WADDINXVEEN - Voor de vierde keer dit jaar pro- zodat het geheel eenjjezellig Gered Gereedschap’ gebruikte gereedschappen en i...! l ta-x materialen in te zamelen, te reviseren en te verzen den naar het Afrikaanse Zambia, waar een rolstoelfa briek zal worden ingericht. In 1964 werd Noord-Rhodesië onafhankelijk van het Ver enigd Koninkrijk onder de naam Zambia. Er werd - in te genstelling met de omringen de buurlanden - geen bloedige wezig zijn die om hun volgen- strijd gevoerd, de titel zullen strijden. Ook zullen er veel jonge kat ten acte de présence geven die tot de leeftijd van tien maanden gekeurd zullen wor den in de jeugdklasse, waar de hoogst gekwalificeerde kat heid van Zambia de president een ’uitmuntend 1’ toegekend van de nieuwe republiek zal krijgen. werd. De katten zullen na tien uur Veel donorlanden steunden als de keuring gaat beginnen de jonge staat en het koper bracht op de wereldmarkt een goede prijs op. Doordat na verloop van tijd de koperprijs jf||A AM WAIIMIA nil sterk daalde en daarmee ook JV I AA vil I WllHp Uil het aantal Amerikaanse dol- lars, raakte de economie IIVIVl IVIUI I I Geen enkel omringend land accepteerde de nationale WADDINXVEEN - Komend weekeinde van zaterdag munteenheid - de Zambiaan- se kwacha - als betaalmiddel en dat betekende weer dat al leen materialen konden wor- J t L PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 r t D66-gemeenteraadslid' Frans Bos. In de Waddinxveense sporthal'de Dreef'wordt zondag 22 oktober de 31e raskattententoonstel- Deze ondernemingen worden '*n9 gehouden van de Nederlandse Langhaarkatten Vereniging (NLKV) in Leiden. 'Vox Jubilans' uit Waddinxveen tijdens het jubileumconcert in d Goudse St. Janskerk. Dirigent Pieter Stolk probeert over het Rot terdamse orkest 'Continuo' heen zijn immens grote koor te berei ken. (Foto: Jan Oskam). ■k -k - k --

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17