I] Nationale titel Barry van Bommel Politieposters in pompstations RB Flink aantal vragen over nieuw winkelhart Paul Huf fotografeert voor jarig Elsevier Elly Moons Twintig W'veense bedrijven op beurs Foto-expositie in Zevenhuizen 'Verlies en dan verder' 50 CT 169.- Flyers-heren wint topduel Boomkwekers te gast bij CDA-Boskoop i WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Belangrijke mededeling Ma HANDDOEKRADIATOREN 4», TER AAR: STOBBEWEG 19 0172-605882 Boterdiep 36 - Rotterdam Feyenoord Tapijten Galerie qou ds BEHANGj WANDTEGELS EN PLAVUIZEN TER AAR: STOBBEWEG 19 0172-605882 WADDINXVEEN - In de politieregio Hollands Midden wordt een posteractie gehouden om het aantal roof overvallen op pompstations verder terug te dringen. In deze streek werden vorig jaar 11 overvallen ge pleegd en 4 dit jaar. WADDINXVEEN - In de speciale jubileumuitgave ’De Nederlanders’ van het 50-jarige opinieweekblad El sevier is de Waddinxveense lerares en brandweer- vrouw Elly Moons (29) één van de honderd geportret- teerden. In uniform liet ze zich op een nat plein van de openbare Dick Bruna-school (lokatie Zuidplashof) met een leerlinge fotograferen door Nederlands top- fotograaf Paul Huf. wacht eerste klasse. En natuurlijk is ze altijd pa raat om uit te rukken, maar dat komt lang niet elke week voor. Elly houdt naast al haar bezigheden een avond vrij om met haar vriendinnen te ’stappen’ in de plaatselijke ca fés. Óf ze tot haar pensioen op deze school blijft? Wie weet. Grootse ambities heeft ze niet. Directeur worden? ‘Als jeblieft niet'. Kinderen krij gen? Op dit moment denkt ze: nee. ‘Een kind opvoeden lijkt me geen makkelijke baan. De kinderen van nu zijn mondig en druk. Thuis draait alles om hen en dat is ook wel be grijpelijk. Heerlijke wezens hoor, maar nu zeg ik om kwart over drie: dag kinde ren!1 bliciteit‘.Over de presentatie van een bedrijf zegt de Wad- dinxvener H.W. Schildt van HSW Advertising: ‘Als bedrijf moet je je onderscheiden en communiceren. Hoe? Daar over zijn legio opvattingen. Opvallend, zegt de één. Zake lijk en simpel, weet de ander. Ik zeg: Niet zo ingewikkeld, maar durf ook eens wat an- ders‘.Zo’n 300 bedrijven uit het gebied rond Gouda en Al- phen aan den Rijn zullen zich op de driedaagse bedrijven- beurs aan de verwachte 10.000 bezoekers presente ren. Een groot aantal Wad dinxveense bedrijven doet weer mee in een cluster. De in Waddinxveen geboren en getogen Elly Moons wordt in Elseviers ’De Nederlan ders’ - een journalistieke dwarsdoorsnede van de Ne derlandse natie in 1995 met een portrettengalerij van 100 bekende en - vooral - onbe kende Nederlanders - gepor tretteerd als ongehuwde lera res basisonderwijs. Elly Moons, die is opgeleid als mbo kleuterleidster met ap- plicatiecursus basisonder wijs, vertrouwt Elsevier toe rooms-katholiek te zijn opge voed, maar niet meer belij dend te zijn. Toen ze van de opleiding tot kleuterleidster in Rotterdam kwam, dacht Elly Moons: ‘Ik wil overal werken, als is het aan de andere kant van het land". Het werd toch weer Waddinxveen, de plaats in Zuid-Holland waar ze op 25 mei 1966 werd geboren op een boerderij. Zoals dat gaat: ze hoorde dat een school een vervanger zocht, kon komen, en na een tijdje kreeg ze haar eigen klas en een vaste aanstelling. Eerst bij de kleuters, en nu in groep 4. Geen van de zes kinderen uit het rooms-katholieke gezin Moons zal de vader opvolgen. Natuurlijk, haar ouders had den het leuk gevonden als de boerderij in de familie bleef. Maar ze zien wel in dat er in een kleine veehouderij tegen woordig voor jonge mensen geen toekomst zit. Elly’s school staat in de nieuwbouwwijk Zuidplas. Het is bepaald niet een ’pro bleemschool’. De meeste va ders hebben werk, sommige moeders een deeltijdbaan. Echtscheiding is een spora disch voorkomend verschijn sel, ‘maar nu de wijk groter wordt, begin je het vaker te gen te komen*, zegt Elly Moons. Met een busje worden Turkse en Marokkaanse kinderen aangevoerd uit andere woon buurten. Een gevolg van het spreidingsbeleid, maar met zo’n twee allochtone kinderen per klas valt die belasting haar niet zwaar. De problemen komen van buiten de school, uit ’Zoeter- meer’ (ministerie van Onder wijs en Wetenschappen). De school met tweehonderd leer lingen waar Elly eerste werk te, moest fuseren met twee andere scholen. Zo’n fusie geeft een hoop on rust. Elly is ’lokatiemanager’ van ’haar’ gebouw, al krijgt ze voor die klinkende functie geen uur méér uitbetaald. Als de schoolbel gaat, holt ze naar een vergadering, ’s avonds wacht het nakijk- werk. Tijd om even met ou ders te praten, om ideeën te ontwikkelen voor de les, is er bijna niet. De klassen worden groter - Elly heeft 33 leerlingen - de kwaliteit van het onderwijs moet omhoog, maar de school krijgt niets terug voor alle ex tra inspanning. De stroom oekazes van de overheid, het is het enige waar Elly - voor het overige een tevreden persoon - zich razend over kan maken: ‘Ik wou dat ze de scholen eens met rust lieten*, zegt ze boos. *Waar blijft het kind?*. Elly draagt een pieper om de riem van haar spijkerbroek. Hij kan elk moment afgaan. Ze is lid van het vrijwillige brandweerkorps, de enige vrouw tussen 36 mannen. ‘Ontzettend leuk, totaal iets anders dan mijn beroep*. Eén avond in de week oefent ze met de mannen, en één avond volgt ze een cursus tot brand- De posters, die op een goed zichtbare plaats hangen in 125 pompstations in de hele regio, zijn vooral gericht aan het adres van de potentiële dader. Ze moeten beseffen dat een overval op een pompstati on een lage buit oplevert, een grote pakkans en een hoge straf. De postercampagne vormde voor de VARA-radio aanlei ding vorige week dinsdag morgen van tien tot twaalf uur in het programma ’De Karavaan’ een rechtstreekse uitzending te verzorgen van uit de showroom van het Shell-pompstation van auto bedrijf Boonstoppel BV aan de Juliana van Stolberglaan. Naast politiemensen voerde BOSKOOP/WADDINXVEEN - Maandag 6 november om kwart voor acht houdt de CDA-afdeling Boskoop in partycentrum De Rozen burcht (Rozenlaan) een bij eenkomst voor de boomkwe kers en de nieuwe milieuwet geving. Met deskundige Joop Maas willen de Boskoopse christen democraten bekijken wat de - politiek op dit terrein kan be tekenen en over welke zaken meer duidelijkheid moet ko men. Ook niet leden zijn van harte welkom. Dat deelde projectwethouder Jan Hielema (CDA) tijdens de vorige week gehouden drie daagse begrotingsbehande ling mee aan de daarover vra genstellende fractievoorzit ters. *Veel van die vragen liggen op financieel gebied*, lichtte de christen-democraat een tipje van de sluier op. Hij schetste de houding van het college ten opzichte van het nieuwe centrumplan als ‘construc tief, maar uiterst kritisch*. Het college van B. en W. wijdt volgens hem op dinsdag 14 november een tweede en laat ste gedachtenwisseling aan het ingediende structuurplan voor het centrum van Wad dinxveen. ‘Wij hopen dan ook het concept-raadsvoorstel te bespreken*, aldus een opti mistische verantwoordelijk wethouder Jan Hielema. Daarna zijn er voorlichtings avonden voorzien op dinsdag- WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders en het ambtelijk apparaat heeft een flink aantal vragen gesteld over de plannen voor het win kelhart ’De Nieuwe Passage’ van de projectontwikke laars William Properties BV en MAB BV. WADDINXVEEN - De ’Stich ting Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle’ laat deze maand no vember in de expositieruimte van de Stichting Openbare Bibliotheek aan de Dorps straat in Zevenhuizen oude en nieuwe foto’s zien van de zelfde lokaties in het eigen dorp. Naast foto’s uit de eigen collectie zijn diverse fraaie af beeldingen van bestuurslid F.S. Visser toegevoegd. Op de ze foto’s is vooral Zevenhui zen van toen te zien. De foto’s van het huidige Zevenhuizen zijn gemaakt door G.W Stevens. Iedereen kan in één oogop slag zien hoe het gezicht van Zevenhuizen is veranderd. Er zijn zelfs onherkenbare plek jes bij van straatgezichten en gevels. Behalve de foto’s wor den er ook diverse voorwer pen tentoongesteld die een di rect verband houden met de panden op de foto’s, zoals ge velstenen, huisnummerpla- ten, een glas-in-loodraam- hanger en een waterpomp. De expositie van de ’Stichting Oud Zevenhuizen-Moerka- pelle’ is tijdens de openings uren van de Openbare Biblio theek in Zevenhuizen gratis te bezichtigen. De openings tijden zijn maandag 13.30- 16.30 uur en 19.00-21.00 uur; dinsdag 09.30-11.30 uur; woensdag 13.00-16.30 uur; donderdag 19.00-21.00 uur; zaterdag 09.30-11.30 uur. GOUDA/WADDINXVEEN - Het Riagg aan de Ronsseweg in Gouda (tel. 01820-16422, Cynthia van der Feltz) is ge start met een serie van tien wekelijkse bijeenkomsten op donderdagmorgen tussen tien uur en half een over hoe verder te gaan na het verlies van de partner. Hierbij gaat het om het ver werken van het verlies van de partner, het dagelijks leven als alleenstaande, contact met vrienden, familie of kin deren, het ouder-worden en de positie van ouder worden de vrouwen in de maatschap pij- Deze onderwerpen verschil len wezenlijk van de onder werpen die in een rouwver- werkingsgroep aan de orde komen. Ze zijn bedoeld als sti mulans bij het herinrichten van het leven. Daarom zijn vrouwen uitgenodigd van zes tig jaar en ouder van wie de partner langer dan een jaar geleden overleden is en die door de allereerste periode van rouw heen zijn. toelichting zo weinig over dit onderwwerp wordt gemeld*, aldus Koos de Vogel. Naar de mening van CDA- fractievoorzitter Dorenda Gerts neemt het plan voor de uitbreiding van het winkel centrum ’de Passage’ steeds vastere vromen aan. Als in de gemeenteraadsvergadering van december het eindoordeel zal worden gegeven zijn voor de christen-democraten met name de financiën en de ver keersafwikkelingen van groot belang. ‘De ontwikkeling van het hart van Waddinxveen vinden wij essentieel voor het goed func tioneren van de Waddinx veense samenleving. Wij ne men aan dat u de inwoners voldoende ruimte voor in spraak zult geven*, hield Do renda Gerts het college van B. en W. voor. Namens haar fractie pleitte ze er ook voor de Kerkweg- Oost zodanig in te richten dat er een logische verbinding ontstaat tussen de volgens het CDA aantrekkelijk ge worden boulevard aan de Zuidkade-Nesse en ’de Passa ge’, ‘zodat er een echt hart in Waddinxveen ontstaat*. D66-fractievoorzitter Anton Hoogervorst bevestigde tij dens de begrotingsbehande ling de visie van het college van Burgemeester en Wet houders dat het maken van een winkelhart een ingrijpen- deontwikkeling betreft. Hierover moeten volgens hem ook de inwoners van Wad dinxveen hun op- en aanmer kingen naar voren kunnen brengen. De democraat wilde overigens nog wel graag we ten welke speelruimte het college ziet om de centrum- ontwikkeling aan te passen aan de mening van de inwo ners. Namens Unie 55+ noemde fractievoorzitter ing. Johan Viergever dat het basisplan van de projectontwikkelaars William Properties BV en MAB BV een zorgvuldige stu die en keurig verzorgd. “Volgens ons is echter terecht door bepaalde betrokken ne gatief gereageerd. Een beslis sing over het winkelcentrum valt of staat namelijk met de resultaten - verkeerstech nisch en financieel - van het komende verkeerscirculatie plan. Halfslachtige beslissin gen zijn niet aanvaardbaar*, meent ing. Johan Viergever. ook Leen Rehorst het woord. Hij is belast met de dagelijkse leiding van de vier pompstati ons van het bedrijf in Wad dinxveen en Boskoop. In de afgelopen winter werden twee ervan overvallen. In bei de gevallen konden de daders worden gepakt. Het idee van de nieuwe poste rcampagne is ontstaan in de politieregio Kennemerland. Hier heeft men een poster ontworpen, die potentiële da ders confronteert met de psy chische gevolgen bij anderen van een roofoverval. In navolging van deze regio is voor Hollands Midden een poster ontwikkeld met daar op de slogan: ‘Zes jaar gevan genisstraf.... Pompstation werd hun eindstation!* De postercampagne maakt deel uit van een totaalpakket aan preventieve maatrege len. De pomphouders hebben zelf tal van maatregelen ge nomen, zoals camerabewa king, het aanbrengen van ko gelwerend glas en het geven van veiligheidsinstructies voor het personeel. Pompstations zijn volgens de- politie door hun ligging in buitenwijken en langs snel wegen vaak extra gevoelig voor criminaliteit. Bovendien zijn de herfst- en winter maanden risicomaanden voor pompstations voor wat be treft roofovervallen. Sinds 1992 werkt de politie Hollands Midden aan een probleemgerichte aanpak van de roofovervallen. Deze aanpak heeft geresulteerd in een daling van het aantal overvallen sinds vorig jaar. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van Fly- ers-basketbal wint van het nog ongeslagen IdeTra- ding uit Rotterdam. Het nieuwe damesteam begint met een spannende over winning aan de competi tie. Jongens passerelle winnen weer. Heren 1 trad aan tegen het ongeslagen IdeTrading. Samen met de scheids rechters werd er een span nende sportieve strijd van gemaakt. Toch werd er af en toe wat te gehaast gespeeld, waar door er kleine fouten in het spel slopen. Hierdoor kon Flyers niet voldoende voorsprong nemen om de wedstrijd rustig uit te spe len. Tot een paar minuten voor het einde bleef het onzeker wie de punten zou pakken. Maar toen slaagden de he ren er in een klein gaatje te slaan, dankzij het goed nemen van vrije worpen. IdeTrading moest gaan forceren en dit speelde de Waddinxveners in de kaart. Zij sleepten een ver diende overwinning uit het vuur. Eindstand 77-69. Topscoorder Robbert Kaufman met 21 punten. Meisjes-junioren hadden in hun uitwedstrijd geen moeite met BC Verkerk. Alleen in het begin liep het mis met de verdediging, maar toen deze eenmaal op orde was gebracht, kwam de tegenstander er niet meer aan te pas. Uit slag 25-76. Het nieuwe damesteam begon met een overwin ning. De eerste helft moest men nog aan elkaar wen nen, want de tegenstander Saints leek op een makke lijke overwinning af te stevenen. De ruststand was 17-25. De tweede helft ging het beter met Flyers en via een lange inhaalrace, werd uiteindelijk toch nog de overwinning gepakt. Uitslag 35-33. Topscoor der: Carina de Bruijn met 14 punten. Jongens passerelle 1 deed het goed en won van Lei den, dankzij een voortref felijke eerste helft. In deze helft werd de tegenstan der op een ruime achter stand gezet, waardoor er rustig gespeeld kon wor den in de tweede helft. Uitslag 47-28. Topscoorder Moustapha Essakatie. EDE/WADDINXVEEN - Het is Waddinxvener Barry van Bommel opnieuw gelukt tij dens de in Ede gehouden Ne derlandse kampioenschap pen jiu-jitsu duo-syteem de nationale titel in de wacht te slepen. Na vier jaar met Maurice Roumimper een koppel ge vormd te hebben heeft hij sinds april Christiaan Boom gaard als nieuwe partner. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen. In de voorrondes werd al dui delijk dat ook Barry van Bommel en Christiaan Boom gaard een topduo vormen. In de finale versloegen zij hun sportschoolgenoten Marco Markus en Ron v.d. Hoeven met 98 tegen 91 punten. Na de Europese kampioen schappen ’92, waar Barry van Bommel en Maurice Rou mimper als derde eindigden en twee keer vice-wereldkam- pioen werden in ’93 en ’94, gaat Barry over vier weken met zijn partner Christiaan opnieuw proberen de Europe se titel in de wacht te slepen in het Griekse Athene. avond 14 november voor de bewoners van het Passage- gebied en op maandagavond 20 november voor de overige bevolking. Donderdagavond 16 novem ber is er een speciale voorlich tingsavond voor de gemeente raad. Ook zal er in de tussen tijd nog een extra bespreking worden gehouden met de Pas- sage-winkeliers Voorts houdt de Onderne mers Vereniging Waddinx veen (OVW) over het hoofd winkelcentrum nog een extra ledenvergadering op woens dagavond 8 november om half acht in restaurant ’Bibelot’ (Limaweg). Dat de verkeersgegevens op dit moment nog minimaal zijn vond ook Jan Hielema jammer. Tot nu toe zijn alleen de parkeergegevens getoetst en is er gekeken of het cen trumplan onoverkomelijke verkeersproblemen oplevert. Veel meer benieuwd zei hij overigens te zijn naar de uit eindelijk te kiezen verkeers- oplossingen. Namens de PCW-fractie zei voorzitter Jan van Wijk de plannen voor een nieuw win kelcentrum positief-kritisch te zullen bekijken. ’De Nieu we Passage’ zal vooral tegen het licht worden gehouden met met het oog op de financi ële en verkeerskundige as pecten. WD-fractievoorzitter Koos de Vogel noemde de ontwik- kelingsvisie voor ’De Nieuwe Passage’ een mooi boekwerk, ‘waarin echter teleurstellend weinig aandacht wordt be steed aan de voor ons allen zo belangrijke verkeersaspec- ten*. Als de verkeersaspecten pas later deel zullen gaan uit maken van het complete ver keerscirculatieplan, dan geeft dat volgens de liberaal weinig hoop op een snelle be sluitvorming rond het cen trumplan. ‘De ontwikkeling van het nieuwe centrum is waar schijnlijk het belangrijkste besluit gedurende deze raadsperiode. Het is ook een onderwerp dat leeft binnen de Waddinxveense bevolking. Het is daarom jammer dat in de tekst van de begrotings- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Volgende week woens dag 8, donderdag 9 en vrijdag 10 november wordt in het nieuwe Plantariumgebouw van het Internatio naal Trade Center op de grens van Boskoop en Ha- zerswoude de ’Bedrijvenbeurs Ondernemen in Mid- den-Holland en Rijnstreek 1995’ gehouden. De bedrijvenbeurs, waaraan ook meer dan twintig Wad dinxveense bedrijven en in stellingen deelnemen, is dit maal een initiatief van de Ka mers van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland en voor de Rijnstreek. Gedurende de drie dagen zijn er diverse evenementen, zo als een happy hour van de Waddinxveense bedrijven op donderdagmiddag 9 novem ber van vijf tot zeven uur. Woensdagmiddag 8 novem ber is er van half drie tot half vijf een symposium over be drijfspresentaties onder lei ding van tv-presentator Koos Postema. Eén van de sympo- siumdeelnemers is de Wad dinxveense ondernemer Ruud Visser, directeur van Axis-Aandrijvingen BV (Coe- necoop). Zijn recept voor profilering: ‘Anders doen dan anderen, soms ook gekke dingen doen, binnen de mogelijkheden ui teraard en in positieve zin. We hebben bijvoorbeeld een paar keer een vliegtuigje ge huurd en een aantal journa listen uitgenodigd om een fa briek te bezoeken. Met de be doeling dat ze na afloop een leuk stukje schrijven natuur lijk. Ik ben niet vies van pu- PAGINA 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 De Waddinxveense lerares Elly Moons (29), voor de jubileumuitgave 'De Nederlanders' van het 50- jarige opinieweekblad Elsevier geportretteerd door Paul Hut. (Foto: Elsevier Paul Huf). 9 1 VANAF PER M2 I'S, VOOR. GOUDA GRATIS KIJKDAGEN. o u l.p.V EEN CONVENANT... 249.- 299.- 359.- Dagelijks geopend 10.00 -17.30 uur. Vrijdag 10.00 - 21.00 uur UOSI61S6 Bedrijvenpark tussen van Brienenoordbrug en Feljenoord-stadion achter Sligro.Tel. 010 - 479 6611 In tegenstelling tot eerdere berichten zal Europa's grootste onderneming op het gebied van tapijten t.w. Oosterse Tapijten Galerie R'dam definitief sluiten wegens dringende redenen (ziekte huidige eigenaar). Om liquiditeitsproblemen te voorkomen is met belanghebbenden In nauw overleg met bank, accountant en familie besloten over te gaan tot dlrekte acute verkoop van de gehele omvangrijke handels voorraad om cash flow te realiseren. Dientengevolge zal de complete voorraad tapijten uit Perzië, Pakistan, India, China en Nepal met een totale waarde van In de miljoenen worden verkocht ver beneden de prijs met kortingen tot negentig procent w.o. zeer fraaie exemplaren In wol en zijde, alsmede duizenden hedendaagse tapijten In alle gangbare maten. Alles moet verkocht worden stuk voor stuk voor een fractie van de waarde al vanaf 50 gulden per stuk. Tapij ten zijn voorzien van een echtheid/herkomst- alsmede garantie-certiflcaat. Verkoop aan particulieren alsmede detalllsten geschiedt uitsluitend a contant, cheques, pincode aanwezig. |HVK 3 i 63x58,5 cm J 63x86.5 cm I 63x107 cm ^5 63x121,5cm De VARA-radio verzorgde vanuit de showroom van het Shell- pompstation van autobedrijf Boonstoppel BV aan de Juliana van Stolberglaan in Waddinxveen een rechtstreekse uitzending van het programma 'De Karavaan'. Op de foto is Boonstoppel-meaewerker Leen Rehorst aan het woord. (Foto: Piet Keijzer). ■L 1 -

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17