Winkels Groensvoorde bereikbaar O O O o Muzikaal begin van ouderavond COATS JACKS Raadzaal vol met Afrikaanse kunst Kijk- en luister spel 'Concordia' Bezwaren tegen belastingaanslag en, albert heijn Onze Top 10 van deze week. Auto Baas trots op hypermodern pand 99 1.99 99 1.29 1.99 8.90 2.39 1.59 4.99 Dameskoor 'Vox Jubilans' met Luchtmachtkapel nü 99 Inzameling van kleding voor reumapatiënten Korfbaljeugd oefent in zaal 4ÏOP^de week Zangavond in Boskoop - w J delmod-rosner moten 38-48 rGROENSVOORDE a j BEREIKBAAR ffl een bezwaarschrift in te dienen. Slavinken, LL5Ö' Koninginneweg 11b, Boskoop Koningin Wilhelminaplein 43, Waddinxveen Oud Bodegraafseweg 23, Bodegraven Wagenstraat 24, Woerden Cellebroedersstraat 1, Schoonhoven Broccoli, 500 gram Chico Satsuma mandarijnen, nieuwe oogst, net 1 kilo CH Chocoladehagel, hagelmix (2.59), melk of puur; doos 400 gram CH Goudse licht belegen kaas 48+, vacuüm verpakt, kilo Yogho Yogho yoghurtdrink, diverse smaken, pak 1 liter scheepse reconstructie van de Beethovenlaan en de kruis punten met de Groensvoorde en de Chopinlaan. vele Chrysler-rijders om hun auto bij Baas in onderhoud te beelden uit Tanzania en ste nen beelden uit Zimbabwe. De beelden zijn vervaardigd door diverse Afrikaanse kun stenaars. Toyin Loye - in Waddinxveen aanwezig tijdens de opening van de tentoonstellig en op zaterdagmiddag 11 november - werd in 1959 geboren in Ni geria als lid van een tradi- 1 11TT,’ jaren zeventig is hij met schil deren begonnen. Zijn eerste leermeester was een straat- heeft weliswaar nog een di recteur boven zich, maar die snelle groei van het bedrijf nog een vijfde monteur aan heeft gemeend ook anderen daarvan te laten profiteren. Ctl Tissue toiletpapier, wit, 12 rollen CH Witte- of Tarwebolletjes of Witte Puntjes, verpakt 6 stuks dere merken doorgaans uit gaan van een standaardmo del, waarbij nog allerlei ac cessoires moeten worden aan geschaft, die de auto alsnog duur maken. Chrysler is meer dan alleen het bekende ’busje’ de Voyager, ook al is dit model van een multi-purpose- vehicle, bij velen beter be- het repareren van het hoofd riool onder de rijbanen en het verplaatsen van bomen in houden, moeten begin decem ber zijn afgerond. Tbt die tijd wordt het doorgaande ver keer omgeleid. ZEVENHUIZEN - Het 55-ja- rige Zevenhuizense dames koor Vox Jubilans’ onder lei ding van Harry van Diepen beek geeft vrijdagavond 3 no vember om acht uur een lus trumconcert in de sporthal van venhuizen. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. Het 38 leden tellende dames koor zingt op deze avond zingt liederen van en Rossini, maar ook een ne gro-spiritual en nummers uit de musicals ’My Fair Lady’ en ’Cats’. groep onder leiding van Jan Alblas, die in de loop van de avond nog een paar keer op trad. In de gemeenschapsruimte zongen de kinderen een lied onder begeleiding van een ’schoolorkest’. Verder kwa men de leerkrachten en de scholieren op de proppen met een PWA-jel, klepperliedjes, canons, hoorspelen, liedjes en instrumentale optredens. In beid Water’ van Paul Simon en gearrangeerd door Pieter Boer. In dit werk had Concor dia een begeleidende functie, mei verbonden is aan Concor- De tekst werd gezongen door Elke Endlich en Ingrid Ki- vits-Burger. WADDINXVEEN - De ouderavond van de protestants- christelijke Prins Willem-Alexanderschool (Wingerd) werd vorige week dinsdagavond 24 oktober vooraf gegaan door muziek. Pas daarna vergaderden de ou ders en de leerkrachten. Tijdens het jaarlijkse concert bracht het ’Bridge over Trou- konden donateurs, familiele- den en andere belangstellen den kennis maken met diri gent Pieter Boer, die sinds en buiten Waddinxveen laten beter weten bereikbaar te zijn en te blijven tijdens de groot- Ook het slagwerkensemble had een afwisselend pro gramma ingestudeerd. Met verschillende slaginstrumen- menwerking ten, maar ook met melodische De muzikale omlijstij sting is slaginstrumenten werden er werken ten gehore gebracht 100 gram T.-591.05 Uit de bedieningsafdeling: Paté’s, room-, peper-, champignon-, tuinkruiden-, noten-, knoflook of ardennerpaté, per 100 gram 179" en nieuwe vormen. Wellicht vormen zij het begin van een nieuwe traditie van moderne Makonde-beelden.De collec tie stenen beeldhouwwerken uit Zimbabwe geeft een goed overzicht van de variëteit en diversiteit van deze heden daagse beeldhouwkunst. De grote variatie van ge bruikte steensoorten toont, dat er behalve met serpentijn ook met leopidoliet, opaal en zandsteen wordt gewerkt. Be halve deze variatie kenmerkt deze collectie zich door de di versiteit aan vormen en stij len. Dit is niet verwonderlijk, want er worden beelden ge presenteerd van talenten zo als Chituwa Jemali en Chris topher Kasina. Met deze col lectie wordt aangetoond, dat de beelden elk hun afzonder lijke waardering verdienen en niet als groep bekeken moeten worden. In Nederland heeft de Afri kaanse beeldhouwkunst de afgelopen jaren een plaats bij het publiek veroverd. De ko mende expositie toont eens te meer dat deze belangstelling zeer begrijpelijk is. Met de mogelijkheden van de diverse steensoorten kunnen onein dig veel individuele expres sies worden gegeven, onge acht leeftijd of sekse. Vanuit het team nemen zit ting mevrouw C.W. van der Eijk als nieuw lid en verder mevrouw J. Enserink, me vrouw L.J. Glasbeek en W. Groenendijk. Namens het be stuur maakt R. Boon deel uit van de medezeggenschaps raad en B.J. Vroegop als advi serend lid. Met dank voor hun inzet werd er afscheid ge nomen van J. Oskam, me vrouw T.A. Zwetsloot en me vrouw N. Visser. Ajoheriöandenftp Tel. (0172) 47 3818 gelijkse beleid van het be drijf. „Ik ben voor de bedrijfs voering van Auto Baas WADDINXVEEN - Van zater dag 4 november tot en met za terdag 18 november fungeert de raadzaal van het Waddinx- veense gemeentehuis zoals bericht als expositieruimte voor Afrikaanse kunst. De tentoonstelling - geopend op werkdagen (9.00-17.00 uur), op donderdagavond (19.00-20.30 uur) en op zater dag (11.00-16.00 uur) - wordt komende zaterdagmorgen om elf uur geopend door Peter Muis, lid van de 20-jarige Kerngroep Ontwikkelingssa- Waddinxveen. Aan het begin van dit school jaar zijn er voor het eerst ver kiezingen gehouden voor twee nieuwe leden. In de ou derraad hebben namens de ouders zitting mevrouw J. Berkhout, mevrouw C.G. Spijkervet (beiden nieuw), mevrouw A.F. Wierda, me vrouw E. Koren, mevrouw A. Pelupessy, mevrouw W.C.T. Homes, mevrouw S.L. Fran- coulon en Th.A. Looijestijn. Van mevrouw M. Veerman en mevrouw A. Remmerswaal werd onder dankzegging voor hun inzet afscheid genomen. ’s Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. artiest uit het Nigeriaanse Ibadan. Toyin Loye heeft zijn oplei ding genoten aan de Univer- siteit van Beeldende Kunst inn Ife (Nigeria). Hij voltooi de deze opleiding in 1987. Zijn schilderijen weerspiege len de mythologie, filosofie en religie. Het gebruik van kleu ren, motieven, patronen en voorstellingen wordt beïn vloed door de ceremonies en feesten van Afrika. Toyin Loye is een succesvolle moderne representant van de oude Afrikaanse kunsttradi tie. Een traditie die tot op de dag van vandaag ook talloze Europese kunstenaars heeft weten te inspireren. Toyin Loye woont en werkt in Nederland. Sinds 1993 expo seert hij regelmatig in het ge hele land. In 1993 en 1994 heeft de Nigeriaan geëxpo seerd tijdens de Osaka Triën nale in Japan. Werk van hem is recentelijk aangekocht door het Museum van Moder ne Kunst in Osaka. Uit Tanzania komt de ten toongestelde collectie Makon- de-beelden. De stam van de Vorig schooljaar is er een ou derraad voor de lokatie Win gerd opgericht met als doel stelling om de relatie tussen ouders, de medezeggen schapsraad, het bevoegd ge zag en de school te bevorde ren om bij te dragen aan het optimaal functioneren van het baisonderwijs. WADDINXVEEN - De vereni ging ’Samen Strijden Tegen Reuma’ (SSTR) houdt dins dag 7 november in Waddinx veen een inzameling van ge bruikte kleding, schoeisel en huishoudtextiel.De gele mi lieuvriendelijke plastic zak ken, die enige dagen van te voren in de brievenbus ge daan worden, moeten die dag vóór 9.00 uur ’s morgens bui ten worden gezet.De SSTR is een vereniging van en voor reuma-patiënten. In ons land wonen ongeveer 500.000 mensen die lijden aan één of andere vorm van reuma, een ziekte die vrijwel altijd ge paard gaat met pijn. De SSTR heeft zich ten doel gesteld reuma-patiënten door middel van een financiële te gemoetkoming in de gelegen heid te stellen voor enige ver lichting van de pijn een kuur oord te bezoeken. De verkoop van ingezamelde kleding stelt de vereniging daartoe in staat. ke den Hertog (viool) en Mari an Bijsterveld (viool), bas-ba- riton Gerard de Goeij en dwarsfluitiste Mirjam v.d. Burg. Verder zal er samen zang zijn en een korte medi tatie door de Utrechtse predi- kantsechtgenote T. Witzier- van ’t Hof. regionale kunstenaars in de gelegenheid te stellen hun produkten in zijn bedrijf te exposeren. De komende maanden zal dat werk zijn van de Goudse kunstschilder Aaroun Gordijn. „Deze kun stenaar maakt werkelijk schitterende werkstukken van Amerikaanse straatge- zichten in de 60-er jaren met de typische automodellen uit die tijd. Iedereen die het wil komen bekijken en met ons het nieuwe pand wil inwijden is vanaf vrijdag 3 november 12.00 uur en zaterdag 4 no vember van harte welkom”, aldus Jim Vos. Makonde bewoonde de hoge plateaus in het zuiden van Tanzania. De Makondes leef den van de landbouw in een samenleving waarin de vrouw een centrale plaats in nam. Deze centrale moederfiguur domineert nog altijd in de beelden, die in een wirwar van figuurtjes één grote fami lie (Ujamaa) voorstellen. De traditionele Makonde- houtsnijders beheersen ver schillende stijlen. Van gladde eenvoudige vormen tot inge wikkelde composities met overdadig bewerkte figuren. Vorm en inhoud van de beel den zijn wel met elkaar in evenwicht gebracht. De realistische sculpturen vormen situaties uit het da gelijks leven, de expressieve beelden geven voorstellingen weer van góden, dieren en de monen. Tijdens de Waddinxveense expositie worden er beelden gepresenteerd van houtsnij ders als Soda, Davodi en Cha- nou. Deze kunstenaars com bineren hun traditionele vak manschap met eigen thema’s kozen voor grote rayons en ons rayon strekt zich van Gouda uit tot de grote omlig gende steden. Al snel bleek de grote behoefte aan een dealer voor een klant immers veel eenvoudi ger een bedrijf als het onze, vlak aan een snelweg, te be zoeken dan een garage in de binnenstad van een grote WADDINXVEEN Het harmonie-orkest van het Wad dinxveense ’Concordia’ onder leiding van Pieter Boer en het slagwerkensemble onder leiding van Jan Alblas hebben vrijdagavond een gratis toegankelijk naj aarsconcert gegeven in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). WADDINXVEEN - De in Waddinxveen opgelegde aan slagen onroerende zaakbelastingen over 1995 heb ben ongeveer 400 belastingplichtigen doen besluiten WADDINXVEEN/GOUDA - Op 3 en 4 november oo houdt Auto Baas Chrys- bis Al in Alphen aan den Rijn Ier Jeep b.v. open huis in tegen het A2 van Tempo de eerste zaaloefenwedstrijd. Een week later begint voor een groot deel van Korbis het echte werk in de zaal, si v J Dat heeft het gemeentebe stuur vorige week meege deeld. Het merendeel van de bezwaarschriften heeft vol gens het college van Burge meester en Wethouders be trekking op de hoogte van de vastgestelde economische waarde van het onroerend goed. Aan de indieners van een be zwaarschrift heeft het Raad huisplein een bericht van ont vangst gezonden waarin te vens voor het belastingbe drag waarop het bezwaar be trekking heeft uitstel van be taling is verleend totdat op het bezwaarschrift is beslist. Inmiddels zijn de bezwaar schriften om advies gezonden naar het externe taxatiebu reau, dat ook de oorspronke lijke taxaties voor de gemeen te heeft verricht. Het taxatiebureau zal de in het bezwaarschrift genoemde argumenten (tegen de vastge stelde economische waarde) nader onderzoeken. Hierbij kan, als de in het be zwaarschrift aangevoerde ar gumenten daartoe aanleiding geven, het noodzakelijk zijn om in overleg met belasting plichtige de situatie ter plaat se in ogenschouw te nemen. Het taxatiebureau zal daar voor contact opnemen met be lastingplichtige. Nadat het taxatiebureau de De vorige maand begonnen wwerkzaamheden, die ook de kapel van de Koninklijke Luchtmacht onder leiding van Jos Pommer. om acht uur houden de zen- dingscommissies van de Christelijk Gereformeerde Kerk, de Gereformeerde Kerk en de Nederlands Hervormde Kerk in Hervormde Kerk in verzorgd door een slagwerk- Boskoop een grote zangavond voor de straatkinderen in de Braziliaanse wereldstad Sao Paulo met 18 miljoen inwo ners. Aan deze zangavond, die toe gankelijk is tegen betaling van f 7,50,-, wordt medewer king verleent door de bijna vijf jaar oude Boskoopse zanggroep ‘Da Capo‘ (60 le den) onder leiding van Ben Kramer, het ‘Leids Trio' met Joke Hollebeek (piano), Nels- groep 4 werd op discomuziek J - TT gedanst. Hierna was het tijd om aan het officiële huishoudelijke gedeelte te beginnen. Na de goedkeuring van het financi ële verslag over 1994-1995 en de begroting voor 1995-1996 van de schoollokatie Wingerd werd de samenstelling van de medezeggenschapsraad van de lokaties Wingerd en Oran- jelaan bekend gemaakt. Wat betreft de ouders zijn dit twee nieuwe leden met kinde ren op de lokatie Oranjelaan: E.A. Laban en M.W.M. van der Broek en twee leden met kinderen op de lokatie Win gerd: mevrouw D.C. van Hou- welingen en mevrouw F. de Graaf. Clivia, blanke, caramel, chocolade of vanille, pak 1 liter kilo JJL5Q- 9.90 het nieuwe bedrijfspand aan de Wilhelminakade 1. Een bedrijfspand dat volgens i teur Jim Vos zijn tijd ver vooruit is. Auto Baas heeft inmiddels goede naam gemaakt in Wad dinxveen en voert het dealerschap, steeds in aparte bedrijven, van di verse bekende automer ken als Nissan en Dae woo en heeft daarnaast een schade-herstelbe- drijf, een poets-centrale en een autoverhuurbe drijf. Sinds juni 1994 kent Auto Baas een aparte dealer voor Chrysler, Dodge en Jeep. Jim dorpshuis Swanla in Ze- Vos vertelt daarover: „In 1994 vertrok Auto Baas Nis san naar een andere locatie dan in handen van de Ghane- se master drummer Captain Moro. verhaal kon verzinnen. Het Aan het Raadhuisplein zijn te zien schilderijen, zeefdruk- spel. ken en gouaches van de Nige- Het ensemble speelde verder riaan Toyin Loye, Makonde- ’Impression’, ’African Suite’ (traditionele Afrikaanse rit mes), ’Evenementen’ (negen deeltjes van verschillend ka rakter) en ’Jessika’ (solo voor drums). Aan het slot van het concert brachten het slagwerkensem ble en het harmonie-orkest gezamelijk ’Brazil Sound’, een zeer ritmisch muziek werk waarin de slagwerkers tioneel koninklijk huis. Eind het Braziliaanse ritme aan geven en het orkest de melo die. Smiths Superchips, naturel, paprika, Mexicano of Bolognese, zak 300 gram .288 vat showrooms op twee ver diepingen, heel futuristisch opgetrokken van glas en staal en voldoet uiteraard aan de zeer strenge milieu-eisen die tegenwoordig aan een derge- in het bezwaarschrift ge noemde argumenten heeft onderzocht zal het gemeente bestuur de uitkomst hiervan schriftelijk aan de belasting plichtigen meedelen. Het is het gemeentebestuur evenwel niet mogelijk geble ken om binnen de streefda tum van 60 dagen na ont vangst van het bezwaar schrift alle belastingplichtige schriftelijk op de hoogte te stellen van de beslissing op het bezwaarschrift. De afhandeling van de be zwaarschriften zal met in gang van deze maand fa segewijs plaatsvinden, waar bij ernaar gestreefd wordt om in januari alle bezwaarschrif ten te hebben afgewikkeld. Als de belastingplichtige het met de genomen beslissing op zijn bezwaarschrift niet eens is, bestaat de mogelijkheid van beroep. sen de naam een duur merk te zijn, voornamelijk gericht op de zakelijke markt, maar Jim Vos is het daar beslist niet mee eens. „In de ander half jaar dat wij nu draaien heeft Chrysler diverse nieu- stad.”Jim Vos is adjunct-di- we modellen geïntroduceerd, recteur van zijn bedrijf. Hij zoals de Neon, de Stratus en de New Yorker, die respectie velijk 35, 50 en 120 duizend bemoeit zich niet met het da- gulden kosten. De eerste twee zijn dus beslist goede mid denklassers te noemen waar van de instapprijs beslist niet Chrysler Jeep alleen verant- te hoog is. Bovendien heb je woording schuldig aan de hol- dan een complete auto met ai ding van Auto Baas. Dat les erop en eraan, terwijl an- houdt in, dat ik een grote ma te van vrijheid heb in hoe het bedrijf moet reilen en zeilen. Gelukkig heb ik daarbij een grandioos team achter me staan, inmiddels bestaande uit een receptioniste/telefo- niste, een chef-werkplaats (die tegenwoordig overigens met de mooie engelse term ’after-sales-manager’ wordt kend als space-wagon-model, aangeduid, red.) en vier mon- nog altijd marktleider in zijn teurs. soort.” In januari zullen we door de Tijdens de open dagen zal ook -- i-.x het exciusieve sportmodel van Chrysler te bezichtigen trekken. Éen monteur, die zijn: de Viper. Volgens Jim be- net als de anderen graag met slist het neusje van de zalm, goede eigen ideeën op de Het nieuwe bedrijfspand van proppen komt, die in team- Auto Baas Chrysler Jeep is verband goed kan functione- dermate groot, dat Jim Vos ren en die een klant op een -J J- open en eerlijke manier tege moet treedt. Iedereen die bij Hij heeft besloten regelmatig ons binnenkomt is immers een potentiële klant en ons devies is dan ook: doe maar gewoon, dat is al gek genoeg.” Chrysler heeft bij veel men- WADDINXVEEN - Ook de laatste veldcompetitiewed- strijd draaide uit op een ne derlaag voor de A-jeugd van Korbis-korfbal. Zowel Al als A2 hebben een moeilijk korf- balseizoen achter de rug. Bei de teams verloren hun 7 wed strijden. Al verloor van het hooggeplaatste Excelsior met WADDINXVEEN - In alle op- 4-8. zichten hebben de winkeliers Toch heerst er geen paniek bij van het winkelcentrum de korfballers. Beide elftallen Groensvoorde het publiek in kunnen in de nieuwe veld- competitie wellicht presteren en gezien de zeer goede resultaten van de aan komende jeugd, wat veel kampioenschappen oplever de, is er voor Korbis zelfs goe de hoop. Zaterdagmiddag speelt Kor- BOSKOOP/WADDINXVEEN Vanaf half zeven gaven de - Zaterdagavond 18 november kinderen van alle groepen ac te de présence met optredens, een tentoonstelling, werk stukken en zelfgemaakte mu ziekinstrumenten. De muzikale opening werd dia. Pieter Boer heeft harmonie ën fanfaredirectie gestudeerd en is muziekdocent algemene muzikale vorming AMVj aan het Rotterdams Conservato rium met als hoofdvak trom pet. Hij is tevens dirigent van een fanfareorkest in Mont- foort. In de Ontmoetingskerk speel- waarbij het publiek zelf zijn den het harmonie-orkest en 1 TT het slagwerkensemble afwis- werd een echt kijk- en luister- selend enkele klassieke en populaire muziekwerken. Het in een modem jasje ge stoken klassieke ’New Baro que Suite’ van Ted Huggens werd door het harmonie-or kest in drie delen gebracht. ’Pennsylvania 6-5000’ was een ander bekend swingend muziekwerk dat inmiddels al door veel big-band orkesten wordt gespeeld. T will survi ve’, ’Conquest of paradise’ en The Lion King* waren enkele van de gespeelde populaire muziekwerken. Ook werd ten gehore ge- van de pianiste Karin Hore- egale vloer. De importeur van Chrysler stelt aan een dealer terecht hoge eisen, zodat we een compleet nieuw pand, hy- mensie aan dit concert geeft permodem, van de grond af in dit gebied. Het is 1 1 1 1 t”1 hebben laten bouwen op on- ge veer vijftig meter van het oude pand, in de industrie- De luchtmachtkapel brengt wijk Coenecoop. Het pand be- muziek met licht en show. Ten gehore zullen worden ge bracht ’Summertime’, een se lectie van Glenn Miller-melo- dieën en ’Circle of Life’ (uit The Lion King). adjunct-direc- lijk bedrijf worden gesteld.” „Ook het interieur is voorna melijk voorzien van staal, met beukehouten accenten. In tegenstelling tot de meeste andere autodealers hebben we niet gekozen voor plavui zen op de vloeren maar don kerblauwe vloerbedekking. Daardoor hebben de show rooms een zakelijke maar toch warme uitstraling ge kregen. De ligging van het pand is natuurlijk helemaal perfect: goed in het zicht van de doorgaande tussen Wad dinxveen en Gouda.” Niet alleen de eisen van de dealer maar ook de snelle groei van het aantal klanten noopten het bedrijf tot een forse expansie. Al meteen en zijn we met Auto Baas vanaf het begin meldden zich Chrysler Jeep b.v. van start Schubert gegaan in het verlaten pand, met een personeelsbezetting geven. „Het is een bepaalde van twee monteurs. Een erg filosofie van Chrysler om niet beste locatie was dat niet: het in iedere gemeente een dealer leek meer een oude schuur te situeren. Chrysler heeft ge- De begeleiding is in handen met een vreselijk slechte niet- weg-van Roemburg, die te vens een solo voor haar reke ning zal nemen. Een extra di- •j PAGINA 19 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 WEEKBLAD t Winkeliers van het winkelcentrum Groensvoorde in Waddinxveen laten weten het publiek weten bereikbaar te zijn en te blijven. (Foto: Sjaak Noteboom). ^89- Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 4 november as. Oi LT> CD J. van der Kaaden van groep 6 van de protestants-christelijke Prins Willem-Alexanderschool (Wingerd) begeleidt het klepperlied. (Foto: Prins Willem-Alexanderschool). 'i '77'7/,.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 19