Eerste team van WSV kampioenskandidaat Kuno Mooren surft naarde 14e plaats 'Antilope' verwacht zeshonderd atleten Riante veldzeae (20-12) Kor bis a a Flora-cross Winst voor WSV-jeugd 6 Verlies voor Be Fair-jeugd Jan Kersbergen steviger op kop Raymond van Es Dames van Gouwestaete een aan kop verliezen bekerduel Zwemfestijn 'De Wingerd' Van den Hoek in water op zijn sterkst Geslaagd trainingskamp voor 31 schaatsjongeren Dick Bac is onstuitbaar Zevenhuizen zoekt leden Winst voor Excelsior Twee titels Korbis-jeugd Redelijke start HSW-competitie M de -x-a-’a:-4- -a4 WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde hebben de waterpoloteams van Gouwestaete hun vierde compe- DZV1 op Teun van de Krol. In de voorlaatste ronde remiseerde Raymond van Es tegen Adri- westaete het in Barendrecht niet op een presenteerblaadje Stalenburg was zeer solide. Ondanks het veldoverwicht wisten de heren dit niet op te WADDINXVEEN - De 15-jarige Waddinxvener Kuno 1 tegen A. Prins en J. v.d. Ha ven tegen T. Goor. Een verdere stijging op de ranglijst was weggelegd voor A. van Nieukerke, die het uit stekend blijft doen door M. Moerland aan de zegekar te binden. Verder nog overwinningen voor F. Ritter, J. de Bock, L. Ellers, P. van Offeren, L. v.d. Haven en J. van Sandijk te gen respectievelijk J. Ponsi- oen, G. Torenbeek, J. Smit, J. Markus, H. Stouten en D.J. van Offeren. In de kelder van de schaakdi- visie blijft A. van Asperen on derin bungelen door van J. Brobbel te verliezen. Hekke- sluiter was en blijft nieuwko mer U. Beerends, die in een snelle partij door A. Versluis al vroeg op verlies werd gezet. stelling en kon daarna rustig aangereikt zou krijgen. iisimsssiiss WADDINXVEEN - Een win nende Jan Kersbergen heeft zich steviger op kop genesteld bij de Waddinxveense sjoelers (Alberdingk Thijmlaan). Tine Valenkamp en Dick Dros (de kampioen van vorig seizoen) geven elkaar geen duimbreed toe. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen, 2. Tine Valenkamp, 3. Dick Dros, 4. Wim Slingerland jr., 5. André van Gemeren, 6. T. van Leeu wen, 7. Henk van Beek, 8. Teus Visser, 9. Cees Kuipers, 10. G. Renesse. Klasse B: 1. Bas Brouwer, 2. Frans Bot- ger, 3. Trudi van Dam, 4. Ed den Drijver, 5. Gerard Vos. Klasse C: 1. Dirk Faas, 2. Ca roline van Drunen, 3. Cor van Gils, 4. Erwin Pleus, 5. Jan Olie. Klasse D: 1. Sjaan Faay, 2. Ceron van Beek, 3. Tamara Olie, 4. Frida v.d. Heuvel, 5. Corry Boegheim. Klasse E: 1. Miep Zonderland, 2. G. Loef, 3. Yvonne Kersbergen, 4. Cor ry ’t Hart, 5. Lies van Beek. en koploper H. van Wouden berg. Na een gelijke openingsfase trachtte de koploper het spel naar zich toe te trekken door een aanval op de konings- vleugel, die de uitdager ech ter beslissend wist af te slaan en die hem tevens een pion opleverde. T. van de Oord kwam vervol gens goed in de tegenaanval en met een degelijke en risi coloze uitvoering hiervan kon koploper H. van Woudenberg hiertegen weinig uitrichten en moest zo zijn eerste en ver diende nederlaag in de onder linge competitie incasseren. Een puntendeling deed zich voor tussen W. van de Hoek en H. Smitskamp, die zich bij de beste vijf handhaven. Een WADDINXVEEN - De Waddinxveense sportclub Anti lope ontvangt zaterdagmiddag 11 november aan de Alberdingk Thijmlaan 600 atleten voor de eerste van vier crosswedstrijden in het kader van de door Reeu- wijk, Ilion (Zoetermeer), Gouda en Antilope opgezet te de crosscompetitie 1995-1996. WADDINXVEEN - Voor de vorige week donderdag avond in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad) gespeelde achtste competitieronde van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV werden van de twintig wedstrijden slechts vier remises geteld. Aan gezien koploper T. v.d. Oord niet in actie kwam kon H. van Woudenberg opnieuw de koppositie overnemen. De crosscompetitie heeft een open karakter, zodat deelna me voor atleten buiten de re gio mogelijk is. De wedstrij den zijn voor pupillen tot en met senioren en veteranen. In iedere wedstrijd behaalt men punten, die gelijk zijn aan de behaalde plaats in de desbetreffende wedstrijd. Het totaal van de drie beste resul taten uit vier wedstrijden be paalt de volgorde van de in- divduele eindklassering. Bij een gelijk aantal punten be slist het beste resultaat in twee crossen. Pupillen en junioren ontvan gen een herinnering bij deel name aan drie wedstrijden. Ter stimulering van de deel name is voor de pupillen en CD-junioren bij de eerste cross in Waddinxveen een ex tra herinnering ter beschik king gesteld. Na de eerste wedstrijd in het Gouwedorp zijn er crosswed strijden in Reeuwijk (9 de cember), Zoetermeer (13 ja nuari) en Gouda (3 februari). In Waddinxveen zullen de wedstrijden in het Gouwebos worden gehouden, waarbij het eerste startschot om 12.00 uur zal klinken en de laatste om 15.00 uur. WADDINXVEEN - Al van Be Fair-voetbal verloor na een goede start (ruststand 1-1) uiteindelijk nog met 4-1 van Wilhelmus. Het team komt hierdoor gevaarlijk dicht in de buurt van het degradatie spook. BI hield de stand nog tijdje gelijk en vocht voor wat het waard was, maar verloor toch met 4-1 van Zwart-Wit. Cl, dat vorige week met 5-1 verloor tegen Sportlust, her stelde zich uitstekend. Door vier goals van Raymond Schijff werd er met 4-6 ge wonnen van De Jodan Boys. Door dit resultaat doet Cl weer volop mee aan de strijd voor de bovenste plaats. Bij de pupillen was vooral het herstel van El opvallend. Na de 8-2 verlies van vorige week tegen Olympia werd dezelfde tegenstander nu knap op 2-2 gehouden. Bart Veen en Den nis Krins waren succesvol. Bij de F-jes vallen de resulta ten nogal tegen. De volle winst was ook voor WSV 5, dat in een uitwed strijd won van Messemaker 6. WSV 3 beleefde een afgang door een 7-1 nederlaag in de uitwedstrijd tegen Ortec- CSV 5. WSV 2 won met 3,5- 4,5 van Messemaker 4. Tijdens de huishoudelijke competitie was de wedstrijd van de avond die tussen T. van de Oord (tweede plaats) BOSKOOP/WADDINXVEEN - In Boskoop wordt zaterdag middag 4 november door AV’47 de 19e editie van de Rabo-Flora-cross gehouden. De honderden atleten worden verwacht op de atletiekbaan aan de Hoogeveenseweg in Boskoop. Het programma, mede-gesponsord door Volvo Hooftman Waddinxveen, om vat weer een korte cross voor de sprinters en prestatielo- pen voor de recreatielopers van 1.500 meter tot 9 km. Ge streden wordt er om geldprij zen en Boskoopse Boompjes. oprukkende B. Jansen knik kerde E. Ket uit de top 10. In de subtop deed J. Muit goe de zaken door de opmars van H. van Offeren te stuiten. T. van Bruggen bleek een maat je te klein voor E. Philipse. W. Hennink wist J. van de Bom de teil in te spelen. In het middengedeelte ging de volle winst naar J. Stam. H. Reus, J. van de Heiden, M. Moerland en A. van Nieuw- kerke die speelden tegen J. Ponsioen, F. Ritter, T. Goor, C. Alblas en J. van Sandijk. Ver der was er een puntendeling voor N. Dannis en T Wiers ma. In de onderste regionen wist H. Stouten zich van de onder ste plaatsen te verwijderen door D.J. van Offeren een ne derlaag te bezorgen. Verder een puntendeling tussen A. Bos en J. Brobbel. J. van Oort wist zich enigszins uit een schaakdalletje te werken door H.E. van Offeren te ver slaan. per 8 Dick Veltman was met recht trots op zijn pupillen. surfclub Reeuwijk. Dit is een zeer actieve vereniging met 300 leden. Er worden door de ze club veel wedstrijden geor ganiseerd. Af en toe komt er inn Reeu wijk een Nederlandse topsur- fer uitleg geven. Ook zijn er kaartavonden en feestavon den. Natuurlijk kan men er ook surflessen nemen. Voor de competitie van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) deed het vlaggeschip van WSV goede zaken door in een op papier moeilijke uit wedstrijd het altijd lastige De IJssel 1 in Moordrecht te ver slaan met 2-6. Aangezien WSV 1 ook in zijn eerste wedstrijd tot winst kwam, kan het Waddinxveen se team als een kampioens kandidaat worden betiteld. Ook al is de weg nog lang, met dit potentieel aan spelers moet de eerste plaats tot de mogelijkheden behoren. Voor de huishoudelijke com petitie pakte H. van Wouden berg (2) de goede draad weer op door G. v.d. Knaap (3) te verslaan. Door dit resultaat en vanwege afwezigheid van koploper T. v.d. Oord bombar deerde hij zich opnieuw tot koploper van WSV. Eveneens in de top wist H. Smitskamp knap kampioen B. Jansen op een nul te trak teren. J. Muit en W. v.d. Hoek hielden elkaar in evenwicht. Hetzelfde resultaat was er voor P. de Niet en L. Wille men. In het grote grijze middenge deelte moest H. van Offeren zich bij een nederlaag neer leggen tegen T. Kuiper. J. Stam ging de teil in tegen J. v.d. Born. Een knap resultaat van H. Reus, die enigszins verrassend T. van Bruggen terugwees. Een onverwachte winstpartij was er voor J. v.d. Heiden te gen N. Dannis. Puntendelin- gen waren er voor T. Wiersma ■■B BOSKOOP - De zevende ron de van de huishoudelijke competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV is tegelijkertijd met wedstrijden voor de Rotter damse Schaak Bond (RSB) gehouden. In de RSB-uitslagen springt de klinkende prestatie in het oog van het jeugdteam WSV 6, al jaren geleid door captein W. van de Hoek. Het voor de eerste maal bij de RSB inge schreven team behaalde thuis een 5-3 overwinning op Ortec-CSV7. Marcel Ribbens wist in deze periode te scoren. In de tweede periode kregen de heren meer kansen en lie pen langzaam maar zeker weg van hun opponent. Door doelpunten van Marc Faber, Remco de Frankrijker en Cees Boonstoppel kwamen de heren op een voorsprong van 1-4 halverwege de wedstrijd. De derde periode was er een Teun Twigt klopte Jan Kra- om gauw te vergeten. De Wal- visch probeerde het tempo uit Arjen Neven versloeg. Remi- de wedstrijd te halen door over te gaan op een zone-ver- dediging. Hierdoor wisten beide partijen niet tot scoren te komen. In de laatste en beslissende Toch begonnen de dames voortvarend. Binnen een mi nuut was het 0-2 voor Gou westaete door doelpunten van Wendy de Frankrijker en Angela Boonstoppel. Doch ZPB kreeg meer greep op de wedstrijd. Na 2-2 in de eerste periode nam ZPB voor het eerst een voorsprong en stond die in feite niet meer af. Toch pro beerde Gouwestaete nog steeds langszij te komen, doch moest na steeds weer de aansluitende treffer te heb ben gescoord toezien dat ZPB steeds uitliep. Marion van Hooft scoorde in de tweede periode 4-3, San dra Berckenkamp in de derde periode 5-4 en Marion van Hooft in de vierde periode 6-5. In plaats dat Gouwestaete de kans op de gelijkmaker be nutte scoorde ZPB driemaal. Mirjam Overdam bracht de eindstand van 9-6 op het sco rebord, waarmee verder be keren voor de Waddinxveense dames op de tocht is komen te staan. WADDINXVEEN - De laatste veldcompetitiewedstrijd van dit seizoen tegen het Zeeuwse Blauw-Wit bracht Korbis-korfbal een riante 20-12 overwinning. Opmer kelijk was maar liefst 13 goals voor rekening van het dames-kwartet kwam. WADDINXVEEN - De Stich ting De Wingerd (Groens- waard 3) houdt zaterdag avond 25 november van vijf tot zeven uur een groot zwem festijn voor jong en oud in het Gouwebad ’de Sniep)’. Kaar ten voor dit evenement kos ten een rijksdaalder per stuk en zijn verkrijgbaar op de adressen Wingerd 175 en Wingerd 177 en op zaterdag 25 november in het zwembad. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Boskoopse Gouwestate- zwemmer Willem van den Hoek heeft tijdens de laatste triathlonwedstrijden van de Europese Triathlon Unie (ETU) in het Turkse Analya de internationale vijf kilome ter in de Middellandse Zee gewonnen. Aan de zwemwedstrijd na men 75 zwemmers uit Euro pa deel. Vorig jaar werd Wil lem van den Hoek derde ach ter Hans van Goor en een Rus. De Boskoper zwom voor treffelijk. De Rus van vorig jaar wist hij in een rustige zee via een de marrage op vier kilometer te lossen. Na een aanval van een Turk op 500 meter voor de finish afgeslagen te heb ben stapte Willem van den Hoek binnen het uur na 58 minuten en 35 seconde als winnaar aan land. Dat was ruim twee minuten sneller dan de winnende tijd van 1994. Jan Willem van den Hoek kwam ook nog uit op de kwart triathlon, waarbij bleek dat hij op het loopon- derdeel nog wat te kort komt. De 1.500 meter zwemmen won hij glansrijk en bij het fietsen behoorde hij tot de middenmoot, maar bij het lo pen waren er niet zo veel langzamer. Hij heeft echter de smaak te pakken en is van plan daar verbetering in te brengen. Master Nic Geers kent nog geen rust in zijn sportprogramma. Zondag voor een week was hij te vin den in het 50 meter zwembad ‘De Wisselslag' in Breda waar hij op zes onderdelen van de zwemsport uitkwam. Er was een onverwacht grote deelname in zijn leeftijds groep van 55-59 jaar. Deson danks wist hij er vijf royaal te winnen. Alleen op de sprint, de 50 meter vrije slag, moest hij weer eens het hoofd bui gen voor de sprinter Stefan Glasius, zij het nu nog maar met het minimale verschil van 0.1 seconde. de wedstrijd tegen KOAG werd met 13-2 gewonnen. BI is na 5 wedstrijden nog al tijd ongeslagen. Het won dit maal in een spannende partij bij Vriendenschaar met 4-5. B3 won de eerste wedstrijd tegen Vriendenschaar met 3-2. Dl kon ditmaal de volle winst Mooren heeft zich tijdens de Super 8 op de Grevelin- opstrijken. Er werd met 1-2 van het hoger geplaatste KO AG gewonnen. Een ruime 10-0-overwinnning was er voor F1 tegen Bolnes. G1 won uit bij KOAG met 9-11 en G2 verloor thuis van D_. gels met precies dezelfde cij- deel uit van het Eurofuncen- terteam uit Zevenhuizen, welk centrum hem met met nog zeven andere jeugdige gen bij de Grevelingendam naar een 14e plaats in een veld van 400 deelnemers tot en met 18 jaar gesurfd. In zijn leeftijdsklasse tot en met 15 jaar werd hij vierde. Walvisch in Groningen. Heren 2 wist moest hun meer dere erkennen in HZ-Zian, zij verloren met 11-3. Als laatste ging dames 2 ten onder tegen De Zijl-LGB in Leiden met 8-3. Dames 1 verloor het SEZ-bekerduel tegen ZPB-Profus in Barendrecht kansloos met 9-6. WADDINXVEEN - Zater dag 21 oktober ging de wintercompetitie van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW van start. Er werd gevist in het Aarkanaal bij Alphen aan den Rijn, waar de vangst redelijk was. WADDINXVEEN - Moe en afgetraind zijn de 31 jeugd leden en hun trainers van de Waddinxveense schaats vereniging ’De Gouwe Streek’ in het Gouwedorp te ruggekeerd van het geslaagde trainingskamp in het noorden van ons land. Dagelijks schaafden de jeugd leden van De Gouwe Streek (tel. 0182-610002) op de ijsba nen van Assen of Heerenveen aan de techniek. Bij de jong- sten (6-8 jaar) ging het om de juiste afzet en de glijtechniek. De middengroep (8-11 jaar) trainde op het rijden van bochten. En bij de ouderen (12-16 jaar) ging het om de verfijning van de techniek om optimaal te kunnen presteren. Door ie dereen werd er op de Thialf- ijsbaan onder leiding van de assistent van de KNSB- bondscoach een speciale trai ning gevolgd. Na een opwarmronde besloot hij extra aandacht te beste den aan de juiste afzet. Zowel de praktijk als de theorie gin gen over het zijwaarts afzet ten en de stand van het li- De zwemploeg van Anton Heiden moest zondag afrei zen naar het Groningen om aan te treden tegen de nieuw komer De Walvisch in de eer- De 12 deelnemers vingen in totaal ongeveer 42 kilo witvis. De uitslag is: 1. A. van Leeuwen (14.140 gram), 2. M. van Leeu wen (8.930 gram), 3. R. Jenner (5.360 gram), 4. H. Kraan (5.230 gram), 5. J. van Elswijk (2.670 gram). chaam. Dat zo’n trainingskamp vruchten afwerpt bleek wel aan het eind van de week toen menigeen een zeer goede schaatstijd neerzette. Het trainingskamp bestond naast tien uur schaatsen ook uit zwemmen, bioscoopbezoek en bosspelen. Als afsluiting van de sportie ve week nam de schaatsjeugd ook nog deel aan de Coene- cooploop. Als eerste bij de 1,2 km eindigde Jimmy de Lange (4.37 min), gevolgd door Lars Viergever (5.13 min) en het drietal Tom van Berkel, Va- lentijn Schooneveld en Koen Hoondert met een tijd van 5.44 min. Als eerste meisje eindigde Maartje ten Barge in een goe de tijd van 5.47 min. Bij de 5 km. was Lex Steenland in een tijd van 26.29 min de eerste, gevolgd door Anja Koster (28.03 min) en Elisa van Ley- enhorst (28.06 min). punten. WADDINXVEEN - Na twee achtereenvolgende en wat te leurstellende nederlagen is Excelsiors eerste damteam in de competitie van de dam- bond Midden-Holland tot een duidelijke winst gekomen. In de derde ronde werd in ei gen huis het bezoekende Reeuwijk met 12-4 terugge wezen. Vier winstpartijen legden de basis voor de over winning. De overige vier par tijen eindigden onbeslist. Teun van de Krol won regle mentair en Dick Dibbets overklaste zijn tegenstander volkomen. Adriaan Blom te kende ook een goed verdiende wordt aangegeven dat Gou- winst aan en voorzitter Piet --1 Swart forceerde een ketting- 1J'2- aan zijn winst gaan bouwen. Raymond van Es en Dick Berghout tekenden beiden gelijkwaardige remises aan. Tijmen den Ouden jr. moest toezien dat Sijbrand van Eijk naar de damlijn combineerde, maar op zeer fraaie en door tastende wijze bereikte de Excelsior-speler een remise. Vincent van Es speelde aan het eerste bord tegen Gerard van der Wouden (speelt ook voor Damlust Gouda) en stond lange tijd onder druk. In de eindfase nam de druk af en moest Gerard van der Wouden zelfs een schijf offe ren om gelijk een puntende ling te verkrijgen. WADDINXVEEN - De eerste helft van de veldcompetitie voor de jeugd Korbis-korfbal is bijzonder succesvol verlo pen. Nog voor het verstrijken van die eerste helft werden twee teams kampioen in hun groep. C2 behaalde na 5 wedstrijden 9 punten, scoorde 24 keer en kreeg 8 doelpunten tegen. Daarmee waren zij de beste in hun groep. El was na 6 wedstrijden ongeslagen (11 punten) en daardoor niet meer in te halen door de con currentie. Het team scoorde maar liefst 36 doelpunten. In De uitslag is een duidelijk be wijs dat de Waddinxveners op dit ogenblik als een sterk col lectief spelen. In dat geheel krijgen feitelijk alle spelers kansen, die ze ook benutten. Te hopen valt dat die lijn in de vanavonnd (woensdagavond 1 november) in sporthal ’De Dreef’ (Dreef) startende zaal- competitie tegen Vrienden schaar (Bodegraven) kan worden voortgezet. Na tien minuten spelen was de stand al 3-3 door doelpun ten van Wim Lebbing (2) en Ellen van de Ent, die met 5 doelpunten topscoorder werd. Enthousiast spel van de te genstander zorgde er voor dat de stand aardig in evenwicht bleef. Na doeltreffende acties van Miriam de Boer, Ester Visser (2) en Mark van de Brink was de stand daardoor zo’n 10 mi nuten voor de pauze 7-6 in het voordeel van Korbis. Vanaf dat moment liep Kor bis sterk weg, ook vooral door sterk spel in de paalzone waardoor de bal lang in het aanvalsvak kon blijven. Dat gegeven resulteerde in drie treffers op rij van Yvonne Visser, Jaco Wineke en Miri am de Boer. Vlak voor de pau ze scoorde Blauw-Wit nog te gen (10-7). Na de thee leek het er op dat de bezoekers uit het Zeeuwse Kloetingé terug zouden ko men toen de 10-8 door de korf ging. Maar dat bleek slechts schijn, want vanaf dat mo ment speelden de Waddinx veners een gelopen wedstrijd waarin de vijandelijke korf nog tienmaal met succes on- De Super 8 is het grootste windsurfevenement voor de Weidevo- jeugd. Kuno Mooren maakt Kuno Mooren is lid van wind- Zwem- en Poloclub ’’Gouwestaete wedstrijdprogramma Thuiswedstrijden: Adriaan Blom sterk een punt van Teun van de Krol, terwijl Raymond van Es via een sterk en zuiver gespeeld eind- zetten in doelpunten. Alleen spel Jaap van der Eist ver schalkte. Cor Stolker blijft ook menig punt bijeen sprokkelen. Na verlies tegen Jaap van der Eist klopte hij nu Jan de Heer. Dick Dibbets zag zijn moyenne stijgen nadat hij volle winst had behaald op Tijmen den Ouden sr. Laatstgenoemde klopte de af gelopen week Jordie Olie. fers. De kampioenkansen van Cl zijn vergroot door de 8-3 over- o u winning op concurrent Vlaar- surfers sponsort. Zes teamgenoten uit de Goud- concurrent Vrienden- se streek eindigden op de schaar, is de kans op een Grevelingen eveneens op hoofdprijs volledig aanwezig, mooie plaatsen van de 5e tot ai .i en met de 30e. Teamtrainer A2 speelde niet. en wedstrijdleider bij de Su- MOERKAPELLE - In achtste ronde van de onder linge competitie van schaak vereniging Moerkapelle wa ren er bij de jeugd weinig ver rassingen. De spannendste partij was die tussen Jan van Helden en Sander Hertog. Een afschu welijke blunder van Sander kostte hem zijn dame en Jan won. Koploper Hugo van El- teren maakte korte metten met Kevin Bakker. Bij de senioren speelde het 13-jarige talent Sven Stange tegen koploper Dick Bac. Sven speelde beneden zijn kunnen en Dick is in topvorm (0-1). Dick staat een straat lengte voor op de concurren tie met B. van Geffen (2) en W. Stange (3). ZEVENHUIZEN - Bij bad mintonvereniging Zevenhui zen is het nieuwe seizoen vol op aan de gang. In de sporthal van dorpshuis Swanla is op woensdagavond nog ruimte voor nieuwe leden. De club speelt voornamelijk recrea tief. Men kan zich sportief uitleven in een goede onder linge sfeer. Er zijn diverse trainingsmogelijkheden. Een aantal maal per seizoen wor den er onderling toernooien gehouden. In teamverband wordt meegedaan aan de competitie van de Nederland se Badminton Bond (NBB). Voor meer informatie Jane Hiemstra, telefoon 0180- 633360. aan Blom en won Teun van de wedstrijd. Krol via sterk positiespel van In de eerste periode beheers- Piet Swart. ten de heren de wedstrijd. De In de laatste ronde snoepte verdediging met keeper Arie WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense damvereni- ging Excelsior blijft de span- titiewedstrijd gespeeld. Heren 1 won met 7-3 van De ning volop aanwezig rond de T- - - - strijd om de kop van de rang lijst. Na wisselend succes in de laatste twee ronden voelt Raymond van Es de hete adem van Teun van de Krol in de nek. De afgelopen weken wisten beiden een keer te winnen en moesten beiden ook genoegen nemen met een gelijkspel. Met 8 punten uit 5 wedstrij- ste klasse. den blijft Raymond van Es Na het verlies van vorige één punt voorsprong houden week tegen Katwijk waren de Waddinxveners gewaar schuwd. Zij begonnen dan ook enigszins gespannen aan de der vuur werd genomen. Zoals gezegd hadden de Kor- bis-dames daarin een zeer be langrijk aandeel. Het begon allemaal met de doorloopbal van Miriam de Boer en een ver afstandschot van Ellen van de Ent, waarmee de laat ste speelster zich overigens knap revancheerde voor een eerdere onoplettendheid in de verdediging, waardoor Blauw-Wit tot 10-8 kon te rugkomen. Onstuitbaar ging Korbis door. In het laatste kwartier lukte alles met als gevolg een 18-10 stand met nog vijf mi nuten te spelen. Verantwoor delijk hiervoor waren Ellen van de Ent (2), Frits Visser (2), Miriam de Boer en Ester Visser. Pas toen kon Blauw-Wit iets terug doen (18-11). Drie mi nuten voor tijd benutte Wim Lebbing koelbloedig een strafworp, maar de laatste Korbis-treffer was echt een beauty. Rechtstreeks een doorloopbal benutten uit een passing van ruim 20 meter is een schitte rende prestatie van Ellen van de Ent die daarvoor de han den van het publiek op elkaar kreeg (20-12). zijn vergroot door de 8-3 dingen. Voor B2, dat 3-6 won bij concurrent Vrienden op een Al verloor met ruime cijfers. mer, die op zijn beurt weer ses vielen te noteren in de partijen tussen Jaap van der Eist en Teun Twigt en Ruud van Dijk en Bertus van Eijk. Ook Gerrit van der Zijden en Daniël Westmaas deelden de periode waren het de heren -J““ die de wedstrijd dicteerden. Zij schroefden het tempo op en door een aantal snelle breaks was de stand al snel 2-6. Dit door doelpunten van Cees Boonstoppel en Remko Overdam. Mare Mommers mocht de eindstand bepalen op 7-3. Een terechte overwinning voor de ploeg van Anton Hei den, die hierdoor de aanslui ting behaald op de sub-top in de eerste klasse. De dames van Gouwestaete speelden zondag de derde en laatste bekerwedstrijd in de voorronde om de SEZ-Beker. Deze keer was ZPB-Profus in zwembad ’Het Keerpunt’ te Barendrecht de tegenstan der. Gouwestaete speelde deze keer zonder de basisspeel sters Astrid Coene en Gillian van den Berg, waarmee WEEKBLAD VOOR PAGINA 29 WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 Op deze sfeervolle foto van de aosscompetitie 1992 in het Gou- Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer BV M De 15-jarige Waddinxveense surfer Kuno Mooren. 18.00 uur 18.45 uur 19.35 uur D2 H1 H2 DZV1 DAV2 TT"1 f1 J.1 z/<. 'Z Z webos zijn drie streekatleten te zien. Op de eerste plaats veteraan Rien v.d. Wilt uit Woerden, achtervolgd door de Boskopers Fred van Zoest en Bert Koster. (Foto: Han Zoet). ZATERDAG 4 NOVEMBER GOUWESTAETE 2 GOUWESTAETE 1 GOUWESTAETE 2 '■z

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 29