Van DHZ weer naar Formido Vink Hypotheek In Waddinxveen geen koffieshop Groengids Zuid-Holland is standaardwerk voor natuur Spaarfeest Rabobank l>ij de jeugd in trek Historisch Genootschap over het bouwen in een laag gebied Feestbomen in orm ISO-certifkaat voor J. Baas Telecommunicatie CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 0182-614133 Koninklijk zilver voor Organisatie van huurders opgericht Winst voor hockeysters Avond over borstvoeding Rijsttafel- produkten op weekmarkt Judoka's op het hooaste Matige vangst Gediplomeerd Soosloterij het Gouwebos RTW-radio haakt in op concertserie Jonge Waddinxvener (15) wint Volkswagen Polo HYPOTHEEKRENTE v.a.: Satcom vindt nieuwegroot- aandeelhouder VW’s in detailkaartjes. en veiligheidserkenningen. M saris van de Koningin mevrouw ir. J.M. Leemhuis heeft het eerste exemplaar van de Groengids gekre- béniz, Tchaikovsky, Scriabin en Prokofieff. dag popcorn uitgedeeld door een echte clown. Voor ons geldt in ieder geval dat we kunnen terugkijken op een gezellige en geslaagde dag. Hieruit blijkt maar weer dat de Rabobank Waddinx- veen ook een bank is voor de jeugd en de jongeren en ook in de toekomst zal deze groep al le aandacht blijven krijgen', aldus Marcel Splinter van de afdeling Particulieren. Zuidhollandse judoka’s die in het dag zouden uitkomen. Er moesten op twee videogames in vijf minuten tijd het meest worden gescoord. HYPOTHEEKCENTRUM Satcom ding, de oorspronkelijk op bedrijvenpark Coenecoop gevestigde i satellie- telefoons, mijn voorwaarden zou gebeu ren. Dat kon', aldus de onder nemer. Voor de klant verandert er niets wezenlijks. Wel grijpt Tom Zwanenburg de gelegen heid aan om het een en ander aan de inrichting van de za ken te veranderen. In Waddinxveen werd de be- Bijzondere aandacht krijgen de visies van de diverse na tuurbeheerders en voor vincie. Bovenal is de Groengids een praktische wegwijzer door het groene Zuid-Holland. Het boekwerk bevat een keur aan gegevens over de diverse ge bieden: ligging, bereikbaar heid met het openbaar ver voer, toegangsvoorwaarden, voorzieningen als kijkhutten en -schermen, bezoekerscen tra en wandel-, fiets en kano excursiemogelijkheden. Dit alles handig en beknopt weergegeven met symbolen, De Groengids vervangt de verouderde terreinengids uit 1989 van de Stichting Het Zuidhollands Landschap. Al le 43.000 leden van het Zuid hollands Landschap krijgen de gids begin deeze maand thuisbezorgd. De Groengids is te koop voor 24,95 bij nis van het Waddinxveense gebied en omstreken. Dit ge bied is een onderdeel van de streek langs de Gouwe en zeer waterrijk. De onder- landschap en natuurgerichte recreatie in de provin cie Zuid-Holland. De onderneming streeft naar certificering van alle bedrij ven in het concern, aangevuld met zo veel mogelijk branche- kan men terecht bij Riet Boef, WADDINXVEEN - Zaterdag 4 november stonden de deuren van de Rabobank Waddinxveen (Kerkweg- Oost) open voor het jeugdige Waddinxveense publiek ter gelegenheid van het ’Spaarfeest’. van het team. De verdediging zich echter een andere gega- van Irene digde zou melden, producent afzien van het be lang. Tijdens de finale op de tweede dag was de spanning te snij den. Na een afvalrace bleven uiteindelijk vier fanilisten over, onder wie Loek Beuker. Hij wist met concurrent Seth Voor tien uur stonden de eer ste spaarders al voor de deur te dringen en vanaf het mo ment dat de eersten naar bin nen stormden is het dan ook niet meer rustig geweest. Nadat de spaarpot was ge leegd konden de kinderen een cadeautje uitzoeken, waarbij de computerspelletjes, cd’s, Disneyboeken en dergelijke over de balies vlogen als zoete koek. Afhankelijk van de leeftijd konden de kinderen zich bui ten het bankgebouw uitleven op een gigantisch luchtkus sen of meedoen aan een wed strijd waarbij ze moesten ra den hoeveel geld er in een gla zen pot zat. De winnaars van deze wed strijd waren Nicole Bontan ep Marlous Mulder die in middels bericht hebben ont vangen. Ook werd er de hele is door de rijksoverheid sinds 1993 wettelijk geregeld. Op de geslaagde oprichtings- bijeenkomst was het bestuur van de SSW niet vertegen woordigd. De nieuwe stich ting HWZM rekent op de steun van alle ongeveer 1.750 SSW-huurders. Het corres- pondentie-adres is: Postbus 267,2740 AG Waddinxveen. men kunt omzeilen, zoals on toereikende melkproduktie en pijnlijke tepels. Voor aanmelding kan men bellen 0182-619964. Voor na dere informatie, telefonische hulpverlening of verhuur van een elektrisch kolfapparaat 11_X 1_ 2 T3* _A. T> telefoon 0182-395225. Achter in de gids bevindt zich een Groenkaart 1:100.000, waarop alle landschapstypen van Zuid-Holland en alle in de gids beschreven gebieden WADDINXVEEN - Bij het terugte vinden zijn. ’Sint Nicolaas Genootschap’ in Oosterhout zijn na een tweedaagse cursus Ria de Bruin, Diana de Regt en Use Koert geslaagd voor schmlnckster. Simon Versloot en Remco de Bruin slaagden als ’Zwarte Piet’ en Chris de Bruin als ’Sint Nicolaas’. Dat heeft burgemeester C.M. van der Linden gezegd in re actie op een vraag van de WD-fractie tijdens de alge mene beschouwingen over de gemeentebegroting vopor vol gend jaar. Volgens de eerste burger wor den er op dit moment in Wad dinxveen juridische stappen gezet ter voorkoming van de vestiging van eventuele kof fieshops, naar voorbeeld van de gemeente Hulst. Het gaat hierbij om het dich ten van een ’gat’ in de lokale wetgeving, zoals die wat openbare orde en veiligheid betreft is vastgelegd in de Al gemene Plaatselijke Verorde ning (APV). Recent heeft PvdA-gemeente- raadslid Charles Wijnen in een discussie over jongeren activiteiten te kennen gege ven dat de sociaal-democra- ten geen tegenstander zou den zijn van een Waddinx veense koffieshop. Bekend is dat de handel in soft en hard drugs in de buur- prentbriefkaarten van Wad dinxveen en omstreken zal zeker nog goed te zien zijn hoe vroeger gebouwd werd in het dorp. Als belangstellende toehoor ders nog beschikken over prentbriefkaarten uit de pe riode tussen 1860 en 1940, dan kunnen zij die meene men en aan de Leidse archi tect Taco W. Mulder een en ander vragen over de oude bouwdetails. WADDINXVEEN - De eerst volgende informatieavond over borstvoeding van ’La Le- che Leaque’ is donderdag avond 16 november van acht tot tien uur op het adres De Genestetlaan 3 in Waddinx veen. Baby’s kunnen worden meegenomen. Deze avond met als thema ‘Voorkomen is beter dan ge nezen' gaat over het omzeilen WADDINXVEEN - De 15-jarige Waddinxvener Loek Beuker is na twee eerdere pogingen eindelijk natio- devolle cultuurlandschappen naai Nintendo-kampioen geworden. De prestatie van en voor om de stad. Het verband tussen bodem, water, gebruik, planten en dieren wordt duidelijk uit eengezet. Dit alles tégen de achtergrond van de ontwik- WADDINXVEEN - De tweede keling van het landschap. wedstrijd voor de wintercom- petitie van de hengelsportve- renigng Waddinxveen HSW tuurbeheerders en de toe werd afgelopen zaterdag in komstplannen voor de oude de Oude Rijn gevist bij Kou- en nieuwe natuur in onze pro- dekerk. De vangst was matig. Twaalf deelnemers vingen ge- zamelijk slechts 30 kilo wit- vis. De uitslag is als volgt: 1. M. Reichard (5540 gram), 2. R. Poldervaart (4200 gram), 3. H. Kraan (3790 gram), 4. J. van Elswijk (3580 gram), 5. A. van Leeuwen (3190 gram). WADDINXVEEN - Wie er net aan gewend was dat de grote bouwmarkt aan de Noordka- de in Waddinxveen geen For mido meer heette, maar DHZ, zal nu weer opnieuw moeten wennen. Directeur Tom Zwa nenburg nam onlangs de be slissing met zijn bedrijf weer aan te sluiten bij de Formido- keten. Precies hetzelfde geldt voor de vestiging in Bodegraven, eveneens eigendom van Tom Zwanenburg. Van 1980 tot 1994 werkte de bouwmarkt onder de naam Formido. De aanwezigheid van de bouw markt in Bodegraven bleek een groot succes. Het pand werd verschillende keren uit gebreid. Dit gebeurde onder eigen regie, aangezien Zwa nenburg ook aannemer is. In 1990 werd een samenwer kingsverband opgericht tus sen Praxis, Formido en Hubo. Deze drie bedrijven voeren een vergelijkbaar assorti ment en behoren alle drie tot het Bijenkorf-concem. Het doel van de samenwerking was gezamelijke inkoop. Voor de beide Formido-vesti- gingen had de samenwerking echter meer nadelen dan voordelen. Tom Zwanenburg: “Het was onder andere de op zet dat de grotere Formido- markten, zoals die van ons, omgedoopt zouden worden in Praxis. Dat wilde ik niet'. Tom Zwanenburg nam dus in 1994 de beslissing om zelf standig verder te gaan onder de naam DHZ Zwanenburg. Dit beviel uitstekend en de si tuatie zou onveranderd geble ven zijn, als Zwanenburg niet twee maanden geleden bena derd was geweest door Formi- do. ‘Formido wilde ons graag te rug. In principe voelde ik daar niks voor, mits het op ZEVENHUI- ZENZMOER- KAPELLE Burgemeeester drs. L.M. Schoots heeft vrijdagavond 3 november 1 dens de viering van het 55-jarig bestaan van het Zevenhuizense dameskoor Vox Jubilans' in het dorps- De finale van de Nintento Po wer Series ’95 werd temidden van 20.000 hobby- en gamefanaten gespeeld tij dens de door 20.000 mensen bezochte de tweedaagse beurs Hobby Games in de Brabanthallen in Den Bosch. In de voorfinales op de eerste dag bepaalden 32 spelers van 8 tot 41 jaar wie op de finale- Rietdijk door te dringen tot de halve finale. Uiteindelijk bleek de Waddinxvener de al lerbeste Nintendo-speler van Nederland te zijn. De trotse en gelukkige Loek Beuker vertelde dat gezien zijn leeftijd voorlopig alleen zijn moeder in de auto zal rij den. Pas als hij 18 jaar is en zijn rijbewijs heeft gehaald zal hij het stuur kunnen over nemen. De hoofdprijs kreeg hij in de brabanthallen uitgereikt door tv-presentator en disc- jockey Gijs Staverman. van 51% van Chryvon, waar achter Satcom-oprichter C. de Jong schuilgaat. Chryvon had een belang van 70%. In totaal is 30% van de aan delen Satcom op de Amster damse effectenbeurs geno- Het beursbestuur plaatste Satcom vorig jaar echter op het strafbankje we gens een negatief eigen ver mogen en een verlies van 2 miljoen over 1993. over 1994 zijn nog steeds niet gepubliceerd. Dit zal nu gebeuren rond de aan deelhoudersvergadering op boekhandels en Zuid-Holland. 15, nummer 1 van Johannes Brahms en het bekende pia noconcert nummer 1 in B- moll, opus 23 van Peter Ily- itch Tchaikovsky. Door het brengen van andere werken van dezelfde compo nisten dient ’Da Capo’ als smaakmaker voor het ko mende kamermuziekconcert, de lokale RTW-radio is te be luisteren op de gebruikelijke- FM-frequenties 93,1 MHZ (kabel) en 105,8 MHZ. paald moment is dat gebied bewoond. Maar waar kwa men de mensen vandaan en wat zochten ze er? De leefomstandigheden in het waterrijke gebied waren soms bijzonder zwaar. Voort durend had de bevolking weerstand te bieden tegen het water. Hoe deden ze dat? Hoe konden de mensen in hun levensonderhoud voor zien en wat deden ze voor de kost? Om handel te drijven met de stad, die soms in die oude tij den heel veraf lag, moest men middelen bedenken om die te bereiken. Onderkomens voor mens en dier werden gebouwd op de zachte grond, maar hoe zat dat nu met de materialen en op welke wijze werd er toen geconstrueerd? Vooral de wijze van bouwen speelt bij deze lezing een be langrijke rol. Het improvisa tievermogen van de platte lander moest heel groot zijn om met weinig middelen toch een redelijk huis te kunnen bouwen en zich tegen vijan den te verdedigen. Aan enkele bestaande gebou wen vindt men soms sporen van de bouwwijze uit een ver verleden. Een belangrijk feit is, dat in de begintijd van de fotografie, zo halverwege de vorige eeuw, de bouwmetho den op het platteland een af spiegeling waren van de ste delijke bouwmethoden van een halve eeuw eerder. Daarom zijn oude foto’s en be staande bouwsporen van be lang om inzicht te krijgen in het oude bouwambacht. Op WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) vond vorige week dinsdag on der grote belangstelling de trekking plaats van de door de Stichting Oude ren Onderling Sociëteit (SOOS) gehouden loterij. De pryzen vielen op de volgende nummers: 1. 1852 (midiset); 2.121 (wa terkoker); 3. 2518 (horlo ge); 4. 2583 (ventilator). De overige prijzen vielen op de nummers 347,2434, 153, 765, 2891, 1557, 1661, 1601, 1501, 80, 611, 1985, 2502, 2612, 937, 965, 2091, 2585, 2576, 2299, 2478, 1483, 1458, 450,2753,843. gemeente Gouda de laatste tien jaar een behoorlijke vlucht heeft genomen. Er zouden zelfs veel te veel ver kooppunten zijn, terwijl maximaal plaats is voor tien koffieshops. In Gouda is ook gevestigd de Federatie Ver slavingszorg Midden-Hol- land. hangpresentatie helemaal aangepast en interieur van de Bodegraafse vestiging zal deze maand aangepakt wor den. Overige nieuwtjes zijn dat Formido een stempel kaart voor de klanten intro duceert en eens in de veertien dagen een folder gaat ver spreiden voor klanten. dagmiddag 9 november om half vier in de kantine van de Baas Bedrijven uitgereikt door drs. H.B. Eenhoorn, bur gemeester van Voorburg en tevens voorzitter van de ver eniging van kabelexploitan ten VECAI. J. Baas Telecommunicatie BV verzorgt totale projecten voor centrale-antenne-inrichtin- gen en systemen voor alarme ring, beveiliging en telecom municatie. Vanaf de begelei ding van het ontwerp tot en met installatie, preventief en curatief onderhoud en reno vatie. Binnen de Baas Bedrijven, de grootste werkgever van Wad- van veel voorkomende proble- dinxveen, is J. Baas Telecom- municatie BV het achtste be drijf dat de ISO-certificering behaalt. De stichting HWZM gaat de belangen behartigen van alle huurders die een woning hu ren van de woningbouwcorpo ratie SSW. Een van de sprekers tijdens de oprichtingsbijeenkomst was wethouder Karei van Soest (volkshuisvesting), die het belang van inspraak voor huurders benadrukte. De rui- WADDINXVEEN - Het zon dagmiddag 19 november van twaalf tot twee uur door de lo kale RTW-radio uit te zenden semi-klassieke programma ‘Da Capo' loopt vooruit op het kamermuziekconcert in de raadzaal van het Waddinx veense gemeentehuis op don derdagavond 30 november, waar de pianist Frank van de Laar tamelijk onbekende klankjuweeltjes zal spelen van de geliefde componisten Franck, Fauré, Brahms, Al- WADDINXVEEN - Onder enorme belangstelling van huurders uit Waddinxveen en Zevenhuizen is vorige week maandagavond 30 oktober de Stichting Huurdersbelangen- organisatie Waddinxveen Ze- venhuizen-Moerkapelle opge richt. WADDINXVEEN - Sedert enige weken is op de vrijdag se weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan de branche rijsttafelprodukten weer ver tegenwoordigd. Na een perio de van ongeveer tien maan den is het voor het publiek weer mogelijk op de Waddinx veense weekmarkt rijsttafel produkten te kopen. WADDINXVEEN - In het Gouwebos tussen Waddinx veen en Boskoop zullen vol gende week dinsdagmiddag bomen worden geplaatst om dat de in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen gevestigde internationale organisatie van Natuurvrienden dit jaar 100 jaar bestaat. In het kader van dit eeuw feest en het Natuurbescher- mingsjaar 1995 willen de le den uit de diverse Europese landen een milieuvriendelijk cadeau aanbieden door mid del van de actie ‘100.000 bo men voor Europa'. Het bestuur van de Natuur vrienden (NTVON) heeft in dit kader besloten een aantal bomen te schenken aan het natuur- en recreatieecreatie- schap Gouwebos. Dinsdagmiddag 14 november om half vier zullen deze bo men aan de voorzitter van het recreatieschap Gouwebos, mevrouw A.M. van Leeuwen- Meidam, worden overhan- digd, waarna gezamelijk de gen. De Groengids is een standaardwerk voor natuur, 1948 lid en ver vult sinds 1971 de functie van voorzitster. De Zevenhuizense heeft zich gedu rende haar lid maatschap zeer verdienstelijk gemaakt voor het koor. Voor de organisatie van concerten is zij een groot promotor, terwijl zij als voorzitster een stimuleren de invloed heeft op de saamhorigheid binnen het koor. Als ‘werkster* op de achter grond verdiende zij het in het zonnetje te worden ge zet. huis 'Swanla' de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan mevrouw A.M. de Koning-van der Wiel (67). Mevrouw De Koning-van der Wiel is 47 jaar lid van het dameskoor. Ze werd in BOSKOOP - Na hun gouden plakken op de Zuidhollandse judokampioenschappen heb ben Kick van der Weijden en Boudewijn Caspari afgelopen week op de Nederlandse kam pioenschappen opnieuw uit stekende resultaten geboekt. Boudewijn Caspari wist bij de heren senioren (tot 65 kilo) de finale te bereiken waar hij van de uiteindelijke kampi oen verloor maar wel goed was voor zilver. Kick van der Weijden, die dit jaar voor het eerst uitkomt in de groep senioren (tot 95 ki lo), maakte een sterk debuut en was goed voor het brons. Daarmee waren zij de enige r7__ 1111_12__ J _1J* hun gewichtsklassen o] ereschavot kwamen. judoka’s trainen bij de Bos- koopse sportschool Mar chant. Van deze school namen ook de judoka’s Bart Bollaart en Martin Sterkenburg deel aan een internationaal toernooi in Uden. Hier wist Bart be slag te leggen op de tweede plaats, Martin werd derde. WADDINXVEEN - Over het bouwen in de laag gelegen gebieden en langs rivieren zal de Leidse architect Ta co W. Mulder op dinsdagavond 14 november om acht uur een lezing houden in hotel-café-restaurant ‘De overzichtelijk gerangschikt Unie‘ (Kerkweg-Oost). aan het begin van een ge- biedsbeschrijving en verluch- De lezing op initiatief van de tigd met een groot aantal spe- Vereniging Historisch Ge- ciaal voor deze uitgave ge- nootschap Waddinxveen be- maakte foto’s en detailkaar- gint met een korte geschiede- ten. - - De Groengids is vooral een doe-boek, dat mensen wil sti muleren er op uit te trekken. Korte wandelroutes worden per gebied aangegeven op de grond bestaat meestal uit detailkaartjes. veen. Voor langere routes wordt Vervolgens wordt er op gewe- steeds verwezen naar de zen dat het landelijk bouwen wandel-, fiets- en kanoroutes altijd vooraf gegaan is aan van het befaamde ’Groene het stedelijk bouwen. In het Netwerk’ in Zuid-Holland, verre verleden bestond het dat onder leiding van de pro- landschap van Waddinxveen vinciale overheid zo’n grote uit een uitgestrekte moeras- WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebe- vlucht heeft genomen. achtige vlakte. Op een be stuur heeft met de politie en de officier van justitie afgesproken dat in het Gouwedorp (zelfs) geen soft drugs getolereerd zullen worden. Als aanleiding op de bele vingswereld van deze compo nisten brengt ‘Da Capo', dat wordt gepresenteerd door de Waddinxvener Jan W. Koor- engevel, zondag over een week een eigen opname van Gabriël Fauré’s Nocturne in Des-groot, gespeeld door Hendrik-Jan Bosma. Verder wordt uitgezonden het pianokwartet in c-klein, opus WADDINXVEEN - Het Wad- teitscertificaat volgens de in- dinxveense bedrijf J. Baas Te- temationale norm NEN-EN- lecommunicatie BV (Wilhel- ISO-9001 behaald, minakade) heeft het kwali- Het certificaat wordt donder- WADDINXVEEN Holding, de oorspronkelijk op het 1 in Waddinxveen ontwikkelaar van tontvangers en heeft een nieuwe meerder heidsaandeelhouder. WADDINXVEEN - Zondag De participatiemaatschappij hebben de dames van hockey- First Continental Finance in club Waddinxveen voor de Wilnis neemt een pakket over vierde maal achtereen ge wonnen. Nu werd VCL (Den Haag) met 5-1 verslagen, na een 2-1 ruststand. Aan het begin van het seizoen stelden de hockeysters hand haven als doel, maar de ont wikkeling van de jonge ploeg teerd. gaat harder dan verwacht. Volgens coach Boy Kodde en trainster Hanneke Bierman blijft de ploeg echter met bei de benen op de grond staan. Ook zondag bleven de hockey- De cijfers dames rustig vanuit hun ei- --- gen kracht uitgaan en raakte het team niet uit balans na een ongelukkige gelijkmaker, dinsdag 14 november, kort na de 1-0. Paulien Knie- Satcom zei eerder in onder riem was deze keer de topsco- handeling te zijn met een pro- rer met drie doelpunten. De ducent van telefoonappara- andere werden gemaakt door tuur uit de Filippijnen over Eline Groot en Marije Knijff. een belangrijke participatie. Niet alleen de aanvallende Dit bedrijf verzorgde al de kwaliteiten worden geroemd produktie voor Satcom. Als van het team. De verdediging zich echter een andere gega- onder leiding van Irene digde zou melden, wilde de Schroot laat weinig kansen aan de tegenpartij. eerste boom zal worden ge plant door de voorzitter van NIVON-afdeling Wad- het recreatieschap. De bomen zullen worden ge plant aan de noordkant van de grote visvijver aan de kant Holland door uitgeverij ’Open van het Wilgenlaantje. net NIVON-afdeling Wad dinxveen en de voorzitter van De gids is in opdracht van de Stichting Het Zuidhollands Landschap en in samenwer king met de provincie Zuid- Kaart’ vervaardigd. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Zuidhollands commis- De Groengids is een complete gids waarin de natuurgebie den van alle natuurbescher mingsorganisaties worden beschreven. Bovendien is er volop aandacht voor de waar de natuur in en rond- de allerbeste computerspelen van ons land werd be loond met een schitterende Volkswagen Polo. 1 PAGINA 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 do-kampioen nog niet mag rijden. (Foto: Nintendo). MWR 9 ine voorzitster 0/ 9/0 WADDINXVEEN 4 De 15-jarige Waddinxvener Loek Beuker in de Volkswagen Polo, waarin hij als Nederlandse Ninten- mere inspraak voor huurders P1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 11