Nieuwe Passage Zilveren Bethelkerk Kleuren voor de Sint Twee informatie avonden over'De Geen winkelhart in Passage-gebied Bedrijfsarts voor gemeente Verkoop kinderpost zegels en kaarten Hijskraan verplaatst luifel pompstation K jassen ui adestoel 'Goud van oud' Klaverjassen in De Paddestoel Kaartavond van De Gouwe Rijders Trekking loterij Bijdrage politie Jeugdtheater in Zevenhuizen Fractieberaad van het CDA in gemeentehuis Tweede lustrum streekaccordeon- orkest Kreater Meisjes winnen bekerwedstrijd Sjoelprijzen Prijswinnaars van kinderboekenweek Zondagavondzang in de Kruiskerk LEZERS SCHRIJVEN A ■MS PAGINA 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 teboom). van de grootste hijskranen van zijn poten getild en achter de showroom neergelegd. (Foto: WADDINXVEEN - Zaterdag avond 11 november viert het Waddinxveense streekaccor- deonorkest Kreater het tien jarig bestaan met een feest- concert voor vrienden en be kenden in het Dorpshuis in Hazerswoude-Dorp. Aan deze avond, waarvoor de toegangsprijs f 7,50 per per- BV hebben met ’De Nieuwe Passage’ een goed structuur- visie op tafel gebracht. Dat wil ik voorop vaststellen. huis van de Centrale Her vormde Gemeente, datg in 1970 in gebruik werd geno men, is gevierd met een bij zondere kerkdienst, die werd Plusmarkt Riwa (Zuidplas- laan). C. DE BAS Jan Dorrekenskade-Oost 57 Waddinxveen WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders' houdt donderdag avond 9 november om acht „uur haar traditionele kaart avond in hotel-café-restau- WADDINXVEEN - De prijzen van de door de hervormde Im- manuëlkerkgemeente gehou den bazarloterij zijn op de volgende lotnummers geval len: 2030, 376, 190, 363, 863, 2525, 1867, 2238, 2983, 297, 123, 681, 1117, 2794, 1983, 438,1341,1558,1828, 326 en 1587. De prijzen zijn af te ha len bij F. Haverkamp, tel. 0182-615123. ren een zoekplaatje. Natuur lijk zonder resultaat. Het is onbegrijpelijk dat ons gemeentebestuur kiest voor een uitbreiding aan Passage- je- ring (5.000 m2 te weinig). De norm gesteld voor parkeer plaatsen geeft een tekort aan van 200. Deze jongeman wil bij Mer- lijn blijven slapen. Merlijn komt het goed uit, want hij heeft juist een hulpje nodig. Ellis den Besten speelt het vriendelijke heksje Bibbertje en Dik gaan probe ren achter het geheim van Merlijn te komen. gelegenheid om koffie te drin ken en kennis te maken. gaat over een verschil van 8.000.000,-. Dit is geld van de burger van Waddinxveen. Hier kan een gemeenteraads lid niet hobbyachtig mee om gaan. De projectontwikkelaars Wil- en het PTT-mapje verkopen de Waddinxveense vrijwilli gers ook een uitgebreide col lectie wenskaarten. De ver koop duurt tot eind december. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 10 november om acht uur kan er weer worden ge klaverjast en gejokerd in wijkgebouw ‘De Paddestoel’ (Lijsterbesstraat). Er zijn leuke prijzen te winnen. Bo vendien is er tussendoor een loterij. De toegangsprijs is voor leden 2,50 en voor niet- leden 3,50. Een Arbo-dienst helpt bedrij ven een gezond verzuimbeeld te voeren en samen een werk klimaat te scheppen waarin mensen het beste uit zichzelf kunnen halen. Als bedrijfsarts zal voor de gemeente Waddinxveen dr. PA.J. Holst optreden. Hij heeft een rijke ervaring als bedrijfsarts bij verschillende - waaronder gemeentelijke - organisaties. De landelijke vrijwilligersac- tie van de Stichting Kinder postzegels Nederland wordt dit jaar voor de 71e keer ge houden. In Waddinxveen worden de activiteiten ge daan door een plaatselijke co mité met als contactpersoon mevrouw J.W.C. Blom-Sluis. De waarden van de drie kin derpostzegels zijn 70 35 cent, 80 40 cent en 100 50 cent. Het thema voor de kin derpostzegels is dit jaar ‘Kind en Fantasie'. In het kader van een ontwerpwedstrijd maak ten drie kinderen de tekenin- WADDINXVEEN - Zaterdag avond 11 november om negen Het gaat allemaal om de uur wordt er weer een ‘goud van oud’-avond gehouden in wijkgebouw ‘De Paddestoel' krachtbinding (Lijsterbesstraat). Op deze groot, vooral in de duurzame avond worden door dj John de goederen. Nu ligt de koop- beste hits gedraaid uit de ja- kracht op de helft van het i--1j-’-’ - Er is nu voor de zaterdag ge- 1 - 'om een groter aantal derti gers een plezier te doen. De toegang is gratis. Waddinxveen en de twee pro jectontwikkelaars een te klei ne broek aanbieden, die ze vervolgens moeten aantrek ken, dan gaat er toch iets mis, want de broek is niet één maatje te klein, maar vele maten. WADDINXVEEN - Maandag is er een begin gemaakt met een grootscheepse renovatie van het Shell-pompstation van automobielbedrijf Boon stop pel Jr. Waddinxveen BV aan de Juliana van Stolberg laan. Om alle grote hei- en graaf- gen voor de zegels van 1995. Naast het velletje kinderpost zegels, de eerste-dag-envelop rant ’De Unie’ (Kerkweg- Oost). Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Iedereen is van harte wel kom. Na het kaarten is er de prijsuitreiking. die er bij zou komen moeten minstens 10.000 m2 worden, zodat het totaal aan winkel ruimte komt te liggen tussen de 13.000 en 15.000 m2. Het aantal parkeerplaatsen in de directe omgeving (het wordt in de structuurvisie het ‘grensgebied' genoemd) is niet goed weergegeven. Het gebied is te groot weergege ven. Zo kunnen er door het gebied nog groter te maken nog meer parkeerplaatsen worden bij geteld. WADDINXVEEN - Met ingang van deze maand is de gemeente Waddinxveen voor de bedrijfsgeneeskun dige zorg voor haar personeel aangesloten bij de Be- drijfsmilieu- en Arbodienst Rijn en Gouwe in Gouda. Het bij de nieuwe Passage be horende gebied bevat 286 parkeerplaatsen, de rest be hoort of bij de de Nederlandse Spoorwegen (NS-station Waddinxveen) of bij Huize Souburgh (Prins Bernhard- laan) of bij de kerken (Imma- nuëlkerk en kruiskerk) of bij het zalencentrum Het Nieu we Trefount (Stationsstraat). De Nederlandse Spoorwegen en Huize Souburgh zullen denk ik in de toekomst nog meer parkeerplaatsen opei sen. Voor de uitbreiding van de Passage moeten 500 par keerplaatsen komen, alleen al om boodschappen te doen. Om te winkelen moeten er ze ker nog 100 meer bij komen. De verkeerssituatie rond de Passage is nu reeds overbe last. Als er nog eens een paar honderd auto’s extra bijko men in dit gebied, dan wordt het een ontoelaatbare drukte met zeer ernstige gevolgen voor de veiligheid van de mensen, die zich in dat gebied ophouden. Denkt maar eens aan het zoekverkeer voor de auto’s. Het zal duidelijk zijn dat naar mijn mening om allerlei redenen geen nieuw hoofd winkelcentrum te vestigen valt in het Passage-gebied. Deze dienst kwam bij een ver gelijking van vijf verschillen de diensten voor arbeidsom standigheden (Arbo) naar vo ren als de organisatie die het meest beantwoordde aan het profiel dat de gemeente in het hoofd had. Deze dienst maakt deel uit van de Arbo Groep Holland (AGH), een hoogwaardige en klantgerichte commerciële dienst met een breed preven tief dienstverleningsaanbod. AGH heeft 48 medewerkers in dienst binnen verschillen de disciplines (medisch, Arbo- advies, opleiding en training, organisatie-advies, staf, ma- magement en ondersteunend personeel). Voor de disciplines arbeidshy- giëne en milieu wordt samen gewerkt met de Dienst Veilig heid en Milieu van de Vrije Universiteit Amsterdam en de Bedrijfsmilieudienst Gou da. Sinds kort heeft de gemeente Waddinxveen een nieuw ziek- teverzuimbeeld, dat de rol van de leidinggevende bij het terugkeren in de arbeidssitu atie sterk benadrukt. Het is de bedoeling dat de nieuwe Arbo-dienst het nieuwe be leid zal ondersteunen en be geleiden. Terugdringing van het ziekte verzuim is volgens het ge meentebestuur van groot be lang voor de continuïteit van een organisatie en kan op jaarbasis veel geld besparen. WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur van Waddinx veen is bereid de personeels vereniging van het politiedis trict IJssel en Gouwe voor zo wel 1994 als 1995 een bijdra ge toe te kennen van 450 gul den (in totaal dus 900 gul den). In de districtsvergade- ring zal burgemeester C.M. van der Linden nagaan of de- Apollohal ze bijdrage in 1996 kan wor den stopgezet. geleid door de hervormde wijkpredikant ds. C.D. Zon- nenberg. WADDINXVEEN - Het colle ge van Burgemeester en Wet houders gaat twee informa- tie-avonden houden om de mening van de bevolking te peilen over sage', het definitieve winkel- hartplan voor het Passage- 1 1 1 -JJ kelaars William Properties BVenMABBV. Op dinsdagavond 14 novem ber om acht uur wordt in ’Het Nieuwe Trefpunt’ (Stations straat) over ‘De Nieuwe Pas- De winnaars van de kleur plaat zijn geworden Roos jes Glasbeek (5 jaar) en Mi randa Vermeulen (4 jaar), de staartenpuzzel werd és wónnen door Sifra Rozema (3 jaar), de speurpuzzel werd gewonnen door Jade Kasdorp (11 jaar) en Gök- san (9 jaar) en de beesten puzzel werd gewonnen door Lysanne Koops (8 jaar). De winnaars hebben nun prijs inmiddels in ont vangst genomen. WADDINXVEEN - De her vormde Bethelkerk aan de Bilderdijklaan in Waddinx veen bestaat 25 jaar. Het zil verenjubileum van het Gods- WADDINXVEEN - Vier vrijwilligers beginnen volgen de woensdag 15 november in het postkantoor aan de Kerkweg-Oost met de verkoop van de nieuwe serie kinderpostzegels. Daarnaast verkopen zij van maan dag tot en met vrijdag van 9.30-17.30 uur ook een uit gebreide collectie kerst- en nieuwjaarskaarten. Over een week komt de nieu we serie kinderpostzegels of ficieel uit. Zo’n 6.000 vrijwilli gers in heel het land zetten zich in voor de verkoop van kinderpostzegels en kaarten. De opbrengst van de kinder- postzegelactie is bestemd voor meisjes en jongens in binnen- en buitenland die het extra moeilijk hebben. De ac tie van vorig jaar leverde een nettoresultaat van ruim 12 miljoen gulden op. WADDINXVEEN - Tijdens de kinderboekenweek van vorige maand rond het the ma ’Beestenbende’ konden de kinderen op initiatief van de Openbare Biblio theek Waddinxveen (Van Mecklenburg Schwerin- laan) aan verschillende puzzels meedoen. WADDINXVEEN - Zondag avond 12 november om half acht staan de deuren van de «II Kruiskerk (Passage) weer open voor de zondagavond- IIIV4IIWIIU Kerk Vrijgemaakt. soosmiddag Naast de samenzang, die be geleid wordt door diverse in- WADDINXVEEN - Volgende strumenten en het orgel van de Kruiskerk, is er ook een optreden van het gospelkoor is er weer een soosmiddag ‘Get Together1. Dirigent van het koor is Wim Brands jr. Het thema van de samen zangavond is ‘God is groot en toch....dichtbij'. De presenta tie wordt verzorgd door Gees- ke Koopmans. Na afloop is er ‘Joop en Marijke' presenteert ‘Met liedjes door de tijd‘, een muzikale show met diverse acts. realisering van een hoofdwin kelcentrum waar de koop- wordt ver- De meisjes en jongens ma ken in diverse leeftijdscate gorieën kans op in totaal 100 prijzen, waarvan 10 hoofdprijzen die zaterdag morgen 18 november na de aankomst van Sint Nico- laas op het bordes van het gemeentehuis (Raadhuis plein) door Sint Nicolaas zullen worden uitgereikt. De overige 90 prijswin naars krijgen hun prijs thuisbezorgd. Vorig jaar de den meer dan 3.000 kinde ren aan de kleurplaatactie van de Waddinxveense on dernemersvereniging mee. De kosten voor de gemeente voor uitbreiding van de Pas sage zal ongeveer 5.000.000,- bedragen. Bij realisering van een hoofdwin kelcentrum elders in Wad dinxveen zal de gemeente 3.000.000,- overhouden. Het gemeentebestuur moet showroom neergelegd. Tijdens de verbouwing die rond Kerstmis voltooid moet zijn gaat de verkoop van brandstoffen gewoon door in een tijdelijke voorziening op de parkeerplaats naast het pompstation aan de Juliana van Stolberglaan. ren zestig tot en met tachtig, landelijk gemiddelde in de Er is nu voor de zaterdag ge- nonfood. kozen in plaats van vrijdag Het plan‘De Nieuwe Passage' x... x_, j x- |s wa£ betreft de toevoeging van het aantal vierkante me ters half te klein. De 5.700 m2 ZEVENHUIZEN - Onder auspiciën van De Zeven Mu zen speelt de Zevenhuizense toneelgroep ‘Spektakel1 zater dagmiddag 11 november om half drie in dorpshuis Swanla speciaal voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar ‘De Geheime Kamer van Merlijn'. De toe gangsprijs bedraagt 5,50. Merlijn, gespeeld door Ri chard Kors, is een boosaardi ge tovenaar, die een geheime kamer heeft, waarin iets of ie mand is verstopt. Merlijn doet hierover zeer geheimzin nig. Op een dag komt Dik, ge speeld door Pauline van den Broek, langs. WADDINXVEEN - Met het oog op de intocht van Sint Nicolaas en zijn gevolg op zaterdagmorgen 18 novem ber houdt de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) - de plaatselijke’ middenstandsvereniging - weer een kleurwedstrijd voor de jeugd. In de Wad dinxveense winkels ligt voor iedereen nog deze week een kleurplaat, die in gekleurd tot en met komen de zatersdag kan worden ingeleverd bij D. Sonneveld (Koningin Wilhelmina- plein), Heemskerk BV (Dorpstraat), Mulder He renmode (Passage), De Bas Speelgoed (Brederolaan) en machines goede toegang te verschaffen moest door één van de grootste hijskranen van het land de hudlge luifel boven het pompstation ver wijderd worden. Onder grote belangstelling werd deze luifel van zijn po ten getild en achter de auto- WADDINXVEEN - Maandag avond 13 november om acht uur houdt de CDA-gemeente- raadsfractie in het gemeente huis (Raadhuisplein) weer een grootfractieberaad. Er zal die avond een korte terugblik worden gegeven op de eind oktober gehouden algemene beschouwingen en de begro tingsbehandeling. De belangrijkste onderwer pen zijn echter de plannen met betrekking tot het hoofd winkelcentrum in de Passa ge, waarover in de raadsver gadering van decemberraad een besluit wordt genomen, en het voorstel over de aan passing van de begraafplaats aan de Alberdinkg Thijmlaan waarover deze maand wordt besloten. Het CDA-grootfractieberaad staat open voor iedere be langstellende. Vanaf half acht zijn de CDA-raadsleden aanwezig om persoonlijk met een ieder te spreken. De 25-jarige hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijklaan in Waddinxveen-Noord. (Foto: Sjaak No- nenden uit de Stationsstraat, Kanaalstraat, Passage en het Stationsplein. Op maandagavond 20 novem ber om acht uur is er in de Ontmoetingskerk (Groens- voorde) een tweede informa- tie-avond voor alle inwoners van Waddinxveen. De Onder nemersvereniging Waddinx veen (middenstand) houdt vanavond (woensdag 8 no vember) over het nieuwe win kelhart een extra ledenverga dering in restaurant ’Bibelot’ (Limaweg). ’De Nieuwe Passage’ moet een kwalitatief hoogwaardig Waddinxveen is van plan een hoofdwinkelcentrum te realiseren waar de consu ment aan zijn trekken kan komen. De winkeluitbreiding moet naar mijn mening ech ter geen 5.700 m2 zijn, maar minstens 10.000 m2 om een goede koopkracht binding te bereiken en voor de consu ment aantrekkelijk te zijn. Uitbreiding aan de Passage- West is daarom te beperkt. Als er in totaal 9.000 m2 aan winkels bij de Passage bij komt, dan is dat een flink winkelcentrum, maar meer niet. Het winkelcentrum Bloemendaal in Gouda be schikt over 10.000 m2 aan winkels. Over tien jaar zal Waddinx veen naar verwachting tegen de 30.000 inwoners tellen. Dan moet de gemeente een hoofdwinkelcentrum hebben waar de consument aan zijn trekken komt. Dan moet er tussen de 13.000 en 15.000 m2 aan winkelvloeropper- vlakte beschikbaar zijn. Het verkeer zal bij een uit breiding van de huidige Pas sage een grote chaos worden. Vijfhonderd auto’s die op ze ven parkeerplaatsen een plekje moeten gaan zoeken. Dit plan is gedoemd te mis lukken. Het aantal geplande parkeerplaatsen geeft een te- kort aan van ongeveer 200. söonTedraagtfwerkt ook mee Dus wordt het bij druk parke- het zangkoor Vocaal Ensem- ble Pijnacker. Er/ 7,50. Het accordeonorkest is in ok tober 1985 opgericht en staat (nog steeds) onder leiding van x Paula van Wanrooy (van het J-^^tbreidmg is te accordeonduo Anny en Paula van Wanrooy). Het muziekgezelschap, dat bestaat uit 15 accordeonnis- ten, een drummer en een ’key-border’, heeft een echte streekfunctie want de leden komen uit Waddinxveen, Bos koop, Hazerswoude, Moerka- pelle en Zoetermeer. De leeftijd varieert tussen de 16 en 65 jaar. Het repertoire loopt uiteen van populair tot semi-klassiek. De muziek- stukken worden meestal in zich goed realiseren dat het drie partijen en een baspartij gespeeld en begeleid door slagwerk en bas. Met ingang van volgende week is er Weer volop plaats voor nieuwe enthousiaste le den. Er wordt dan begonnen met een nieuw repertoire. De en MAB wekelijkse repetitieavonden rr'~ XT zijn op dinsdag van half acht tot negen uur in het centrum voor kunstzinnige vorming wd ik voorop Kreater aan de Kerkstraat in }XaiH?.eer echter de gemeente Waddinxveen (tel. 0182- 614422). en compleet nieuw winkel hart van 13.500 vierkante meter worden met 50 nieuwe woningen tussen Kerkweg- Oost en Stationsplein. In het ‘De Nieuwe.Pas- gebied kunnen voorts op een tiental plaatsen een kleine 500 parkeerplaatsen voor au- gebied van de projectontwik- to’s worden aangelegd en 250 voor fietsen. De planning van de project ontwikkelaars is om in maart 1997 met de bouwwerkzaam heden te starten, zodat in september 1998 ’De Nieuwe sage' een eerste informatie- Passage’ feestelijk in gebruik avond gehouden voor omwo- genomen zal kunnen worden. WADDINXVEEN - In de 1 in Amsterdam- Zuid wonnen de meisjes-ju- nioren van Flyers-basketbal zondagmiddag de uitwed strijd voor de kwartfinales van het bekertoernooi. De te genstander was Lely. De start van Flyers was goed. Binnen tien minuten was er een voorsprong opgebouwd van 10 punten. Toen kwam er een mindere periode en kwa men de Amsterdammers te rug. Ruststand 25-27. In de tweede helft stelde Fly ers orde op zaken en met goed geconcentreerd spel werd in deze uitwedstrijd de basis ge legd voor misschien een plaats in de halve finale. Uit slag 46-69. Topscoorder was Jolanda Geurts met 14 pun ten. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 8 november) om half zeven wordt er weer ge sjoeld in het clubgebouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de AJberdingk Thijmlaan. De prijzen van de Waddinx veense sjoelers zijn gegaan naar André van Gemeren, Henk van Beek, Teunie van Leeuwen, Teus Visser, Bas Brouwer, Frans Bötger, Mien van Renesse, Ed den Drijver, Cees van Wijk, Cor van Gils, Jan Olie, Dirk Faas, Ronald Meijer, Tamara Olie, Rinus Taktor, Corry Boegheim, Cor ry’t Hart, G. Loef, D. Esveldt. Uitslag tweede ronde: Cor Kersbergen, Dirk Jan van De huidige luifel boven het Shell-pompstation aan de Juliana van Stolberglaan werd met één Drunen, Marius Kersbergen, x_x_ ’--j-’ x ..,i (TLLSimon den Oude, Guus van Sjaak Noteboom). Renesse en Ben den Ouden. week dinsdagmiddag 14 no vember van twee tot vijf uur voor alle ouderen in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). In verband met het 25-jarig bestaan van het AF- centrum zal het een feestelijk middag worden. Het duo l buil Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 19