Elke ochtend... Financiële avond van de Rabobank Toiletaebouw in 't W'veense cluster op bedrijvenbeurs Anne Frank-centrum start jubileumfeest Voor B-diploma 32 geslaagden Actie voor regionaal alarmnummer politie raeoouw Weegje Vincent Heikens wint kleurwedstrijd Ir. Simon Bloem Verbouw van De Duikelaar Goudse foto-expositie over 'Joods leven in de regio' Open Cirkel over milieu Winner Trading Company nieuw op Coenecoop Speelbieb zoekt vrijwilligers Vacature in Moordrecht Nieuwe meubels Dick Brunaschool RABO-bank Boskoop VOLVO Hooftman b.v. SUPER Hagen b.v. C.J. Houtman b.v. J.C. v/d Maas Rijnen Gouwe i I I I I I I I I ook toegankelijk is voor minder-validen. WADDINXVEEN - In de we- Yourop-rekening (spaar- en WADDINXVEEN stekende de foto-expositie ’Joods leven in de regio’ gehouden. elke seconde telt'. was dit een onduidelijke situ- Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. met enkele voorbeelden zicht baar gemaakt. Ook de ethi sche kanten van de huidige levensstijl worden in de film berlicht. Na afloop van de film zal F. GOUDA/WADDINXVEEN - In het Zuidhollands Ver zetsmuseum aan de Turfmarkt in Gouda wordt van vrijdag 10 november tot en met zondag 31 december De afstammelingen van het bijbelse Israël vormden rond 1600 een van de eerste min derheidsgroepen in ons land. Nederland was een vluchtha- In afwijking van eerdere be richtgeving wordt gemeld dat mevrouw G. van Dort weke- De wereldspaarweek is een jaarlijks terugkerend spaar- feest dat in de herfstvakantie wordt gehouden. De hal van het Waddinxveense bankge bouw is dan helemaal inge richt voor de jeugdigen met betaalrekening) met een door de bank gestorte eerste inleg van 50,- en een fraai foto toestel. een goede samenwerking tus sen bedrijfsleven en plaatse- aan een melding van een in braak, een verdachte situatie of overlast van jongeren. Het nummer kost de beller 20 WADDINXVEEN -Sinds kort beschikken de kinderen van de o; school nieuwe stoelen en tafels. De meest betrokken ambtenaren ook de Waddinxveense be- drijfscontactfunctionaris drs. P.A.M. Kooien aanwezig. De Waddinxveense bedrijven die op de driedaagse bedrij venbeurs in ieder geval een stand hebben zijn: - ABN Amro Bank BV - Autotech BV ke aanpak van het probleem van ’verrotte s wordt afgezien. gens de politie een normaal interlokaal tarief; ook 06-11 kost 20 cent per minuut, be halve in openbare telefooncel- een plaats is waar het om diverse redenen aangenaam is te verblijven en dat het bij uitstek een uit- AMRO Bank aan de Passage is de 10-jarige Vincent Hei- van de spaarkleurwedstrijd. Zijn tekening werd als beste uit de vele tientallen inzendingen gekozen. De gemeentelijke deelname aan de bedrijvenberus richt zich voornamelijk op acquisi tie voor het bedrijvenpark Coenecoop onder het motto Teken voor Coenecoop’. De beursbezoekers en onder nemers 1 onder andere een grabbelton, ballonnen en cadeautjes. ABN AMRO heeft voor de jongeren een aantal aantrek- Langs het voet- en fietspad is een stuk beschoeiing aan ge bracht. Een houten brug is lijks 20 uur werkzaam is in het Anne Frank-centrum, uitsluitend voor de activitei ten die er plaatsvinden en dus niet voor de begeleiding van de bewoners van het An ne Frank-centrum. - Dactylo - Douanepost Leiden - Euro-line - De Henegouwer - Van Leeuwen Autobedrijf BV - Noordegraafs Automobiel- WADDINXVEEN - De sport zaal ’De Duikelaar’ (Zuid- plaslaan) zal voor de sport verenigingen Aeolus (bad minton) en Flyers (basketbal) en de Stichting Wijkwerk De Zuidplas worden verbouwd. De kosten hiervan bedragen 420.000 gulden en zullen door de gemeente worden betaald. Voor het onderheien van de sanitaire units en andere bij komende werken op het woonwagencentrum aan de Pater Jomaweg zal het ge meentebestuur een krediet van 425.000 gulden beschik baar srtellen. De reconstructie van Groens- waard 3 tot 30 km-gebied gaat de gemeente Waddinx- veen 804.000 gulden kosten. De reconstructieplannen, die na inspraak van de betrokken bewoners enigszins zijn aan gepast, omvatten ook diverse parkeermaatregelen. B. en W. hebben besloten de door houtrot aangetaste ko zijnen van de openbare Dick Bruna-school (lokatie Esse- gaarde) gefaseerd (bijvoor beeld over drie jaar) aan te takken. Van een gezamenlij- n het probleem schoolkozijnen’ Om later teleurstellingen te voorkomen dient men voil- Als winnaar ontving hij een lieuvraagstuk van verschil- gens de bank nu al maatrege- lende kanten belichten. De achteruitgang van de na tuur is niet zuiver een tech nisch verschijnsel, maar heeft te maken met onze le vensstijl waarin verspilling wor den in Waddinxveen met raad en daad bijgestaan. In u flink wat geld besparen', weet de Rabobank Waddinx- te praten. veen. De bedrijvenbeurs, waaraan stekende vestigingsplaats zoals bericht ook meer dan voor bedrijven is. twintig Waddinxveense be- Nieuwe ondernemingen drijven en instellingen deel nemen, is ditmaal een initia tief van de Kamers van Koop- de stand is dan ook naast de handel en Fabrieken voor Midden-Holland en voor de Rijnstreek. Gedurende de drie dagen zijn er diverse evenementen, zo als een happy hour van de kelijke rekeningen beschik baar die het leuk vinden op deze rekeningen te sparen. Ieder jaar blijkt hier weer grote belangstelling voor. Veel jongens en meisjes kwa men bijstorten op hun spaar rekening. het kiezen voor inkomen of vermogen in de toekomst. Specifiek zal worden inge- ■■■■■■■■■■■■■■HUI volledig gerenoveerd, een an dere brug in het agrarische gedeelte is opgehoogd. Repa raties aan de stalen ophaal brug en aan de hier naartoe leidende aanbruggen werden verricht. Uit gegevens van het natuur- en recreatieschap blijkt dat de Grondkamer voor Zuid- Holland ook dit jaar weer ak koord is gegaan met de in schaling van vee op diverse percelen weiland in ’t Weegje. De scoutingleden van de Waddinxveense Klimopgroep hebben van de provincie toe stemming gekregen in en bij de Reeuwijkse plas Elfhoeven een steiger, een plankier, ne gen meerpalen en bergruimte te hebben. De provinciale ont heffing geldt tot 1 januari 2000. Het natuur- en recreatie schap Reeuwijkse Plassen en omgeving komt donderdag morgen 9 november om half tien in het gemeentehuis van Reeuwijk weer in openbare vergadering bijeen. Van het schap is de Waddinxveense WD-wethouder K.W.Th. van Soest secretaris. De organisatie van de 19e RABO/FLORA-cross te Boskoop bedankt haar SPONSORS; div. Boskoopse Boomkwekerijen en de vele vrijwilligers, de EHBO'ers en de ruim 750 lopers voor het succesvolle verloop van de 19e RABO/FLORA-cross. Op 9 november 1938 was in nazi-Duitsland de ’Kristal- Inacht’, een gebeurtenis die het startsein vormde van de holocaust. Honderden joodse zaken en synagogen werden verwoest en vele joden von den de dood. Sinds 1988, vijftig jaar na de Kristallnacht, wordt deze ge beurtenis ieder jaar interna tionaal herdacht. In dit kader presenteert het Goudse Ver zetsmuseum de tentoonstel ling ’Joods leven in de regio’. Deze foto-expositie geeft een impressie van Joods leven in een deel van Zuid-Holland. Zo zijn er beelden van het Joodse leven anno nu in en rond libe rale en orthodoxe synagogen in Leiden, Den Haag en Rot terdam. Ook zijn er foto’s van het Joods verleden met foto’s uit Gouda, Schoonhoven, Al- phen aan den Rijn en Lekker- kerk. Het project ‘Joods leven in de regio' is ontsproten aan een unieke samenwerking tussen verschillende organisaties. De Amateur Fotografen Ver eniging in Rotterdam, de werkgroep Kerk en Israël van de Gereformeerde Kerk in Nieuwerkerk aan den IJssel en de Openbare Bibliotheek in diezelfde plaats hebben de ze expositie tot stand ge bracht. De expositie is begin oktober in de Openbare Bibliotheek in Nieuwerkerk aan den IJs sel in première gegaan en zal na haar tentoonstelling in het Verzetsmuseum in Gouda ook in andere bibliotheken van Zuid-Holland te zien zijn. WADDINXVEEN - De Rabobank Waddinxveen houdt maandagavond 20 november om acht uur in restau rant ’Bibelot’ (Limaweg) een informatie-avond over financiële zekerheden in de toekomst op het gebied van belasting, vermogen en pensioenopbouw. Vrijdagavond 10 november om acht uur starten in het AF-centrum de feestelijkhe den met een jubileumavond, die geheel door de vrijwilli gers van de activiteitenclubs wordt verzorgd. De meeste programma-on- derdelen worden op een muzi kale wijze gebracht. Kaarten voor deze avond zijn voor zo ver voorradig alleen nog ’s avonds aan de zaal verkrijg baar. Woensdagmiddag 22 novem ber om vijf uur staat met alle Waddinxveense ouderen bo- ven de 55 jaar een gezellige broodmaaltijd op het pro gramma. De kaarten hiervoor a f 12,50 per stuk worden ver kocht op donderdagmorgen 9 november van half tien tot twaalf uur in het Anne Frank-centrum. Er kunnen 150 personen deelnemen. ddag ber is er van half di vijf een symposium over be drijfspresentaties onder lei- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vanmiddag (woensdag 8) is in het nieuwe Plantariumgebouw van het Inter national Trade Center (ITC) op de grens van Boskoop en Hazerswoude de ’Bedrijvenbeurs Ondernemen in Midden-Holland en Rijnstreek 1995’ van start ge gaan. Deze beurs duurt tot en met vrijdag 10 novem- WADDINXVEEN/REEUWIJK - Bij het grote parkeer terrein van ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid is op ini tiatief van het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving een toiletgebouw gemaakt, dat 06-11 gratis. Ten behoeve van het nieuwe regionale alarmnummer wordt in de regio een pu bliekscampagne gevoerd. Hiervoor zijn billboards, abri’s, muppies en adverten ties ingezet. Dit alles moet er toe bijdragen dat het alarm nummer in korte tijd bekend is bij de meeste inwoners van Hollands Midden. Met de komst van het nieuwe alarmnummer beschikt elk districtsbureau voortaan over één informatienummer. Voor het district IJssel en Gouwe (Boskoop, Nieuwer kerk aan den IJssel, Moor drecht, Waddinxveen en Ze- venhuizen-Moerkapelle) is dat het telefoonnummer 0182-621666. Alle andere bureaus zijn ge durende de openingstijden gewoon bereikbaar via door- kiesnummers. De telefonistes kunnen binnenkomende ge sprekken desgewenst door verbinden naar wijk- of ande re bureaus. Buiten de ope ningstijden krijgt het publiek altijd het districtsbureau aan de fijn. WADDINXVEEN - Zoals bericht bestaat het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) 25 jaar. Er is al heel veel werk verzet om dit zilveren jubileum feeste lijk te vieren van vrijdag 10 november tot en met ven voor vervolgden uit Zuid-, woensdag 29 november. Midden- en Oost-Europa. Maar net als bij minderheden in onze dagen waren ont vangst en onderkomen lang niet altijd gastvrij. komen in de toekomst en het opbouwen van vermogen door middel van levensverzekerin- caal-juridisch adviseur bij de gen. J1—-- t-pe heer Hochstenbach gaat drs. WJ. Hochstenbach, met name in op de fiscale mo gelijkheden en aspecten van inkomen en inkomensover dracht, alsmede van vermo- oud-Waddinxvener Simon Bloem, oud-leerling van de voor HAVO-Atheneum, geslaagd voor het ingenieursexamen scheikundige technologie. De afstudeeropdracht was ’expe rimentele bepaling en modu lering van stofoverdracht in de bellenzone van een Stork ketels-sproeiontgasser’. beuren. Een persoonlijke financiële planning helpt u om de vinger samenwerkingsschool aan de pols te houden. Zo kunt u profiteren van allerlei belastingvoordelen en ont- Brinkhuis nog een toelichting loopt u financiële valkuilen, op een aantal zaken geven. Een goed advies hierover kan Ook is er gelegenheid met el- 11 kaar over het onderwerp na len te nemen. Of men nu vlak voor de pensioengerechtigde leeftijd staat of daar nog lang niet aan wil denken, het is verstandig om nu alvast voor uit te kijken naar het mo- WADDINXVEEN - Aan de een grote rol speelt. Dit wordt ment waarop dat wel gaat ge- Technische Universiteit is WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 31 oktober is ber en is dagelijks geopend van 14.00-22.00 uur. er voor het eerst na de grote zomervakantie weer ge zwommen voor het B-diploma in het Gouwebad ‘de Sniep'. Namens de Nationale Raad was H. van de Velde als afge vaardigde aanwezig. De be- aan den Rijn zullen zich op de driedaagse aan de verwachte 10.000 be zoekers presenteren. Een 25-tal Waddinxveense bedrijven doet weer met de gemeente Waddinxveen mee in een gezamenlijke cluster. Ditmaal trekt het gemeente- ipenbare Dick Bruna- bestuur in haar stand op met il (Essengaarde) over de ondememerskring ’Indus- c” UfrL. De trieel Contact Waddinxveen’ vrijdag voor de herfstvakan- (ICW) om uiting te geven aan tie hebben ze hier zelf hard voor gewerkt. Samen met de bezorgers van lijke overheid, de nieuwe meubels hebben ze eerst het oude meubilair naar, buiten gebracht. Daarna wer den de nieuwe meubels naar binnen gedragen. De bezorgers stonden ver- steld, omstreeks tienen was De beursbezoekers en onder- WADDINXVEEN - Het nieuwe regionale alarmnum- men al klaar, dat was nog niet nemers wordt getoond dat het mer van de politie Hollands Midden (06-8384) is in de- eerder voorgekomen. Het is Gouwedorp een plaats is ze periode van de omnummering van telefoonaans- zoals een oud spreekwoord waar het om diverse redenen luitingen inmiddels in vol bedrijf. Om de bereikbaar- zegt: ’vele handen maken aangenaam is te verblijven heid voor het publiek te verbeteren zijn er ook acht licht werk’. en dat het bij uitstek een uit- districts-informatienummers met een doorverbind- mogelijkheid naar de wijk- of andere politiebureaus in het leven geroepen. 8 novem- :rie tot half - Beaufair Expositiesystemen - Partyservice Van den Berg - Automobielbedrijf Boon ding van tv-presentator Koos stoppel Jr. Postema. Eén van de sympo- siumdeelnemers is de Wad dinxveense ondernemer Ruud Visser, directeur van Axis-Aandrijvingen BV (Coe necoop). laart, Kasia Muszijnska, en Zo’n 300 bedrijven uit het ge bied rond Gouda en Alphen bedrijf s - Van Noort Transporten en bedrijvenbeurs Verhuizingen BV -PyRaMedia - Huis-aan-huis-verspreidin- gen Van Rijk - Fotografie Henk Snaterse - Reklame Studio Teller BV - TweeBee Daewoo+2B Car rent - Vermeulen Vloeren BV - Hoveniersbedrijf H. van Vliet - Gemeente Waddinxveen. Eeuwenlang was het joden dom binnen de christelijke cultuur zo ongeveer afge schreven; ’verleden tijd’. Sinds de holocaust - uitgere kend in het ’christelijke’ Eu ropa - is er een andere kijk ontstaan op het joodse volk, is er een groeiende belangstel ling voor het geloof dat men sen aan de rand van de af grond overeind hield, voor de Tbra als wegwijzer in het le ven, voor het volk dat Chris tus en zijn leer voortbracht en voor het lezen van het Nieu we Testament als een Joods boek; het werd immers door Joden geschreven. Zonder Is raël geen christendom en christelijke cultuur. Nederland kent nu naar schatting 25.000 Joodse Ne derlanders, van wie eenderde lid is van een kerkgenoot schap. Hoewel secularisatie aan deze kring dus bepaald niet voorbij is gegaan zijn er vandaag weer geluiden van herlevende godsdienstigheid. Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Ook gezelligheidsverenigin- gen weten weer mensen te binden op basis van de ge meenschappelijke, diepge wortelde tradities, cultuur en levensgeschiedenis. Het afvalwater van het nieu we toiletgebouw zal geregeld door middel van een zuigwa- gen worden afgevoerd naar de rioolwaterzuiveringsin stallatie aan de Willem de Zwijgerlaan in Waddinxveen. In ’t Weegje is de afgelopen maanden onderhoudswerk aan de beplanting uitge voerd. De sleuf, ontstaan door het illegaal verwijderen van kabels, is door de Nederland se Spoorwegen (NS) weer ge dicht, terwijl de restanten isolatie verwijderd zijn. Het frequent maaien van de gezons is ter hand genomen; de eerste snede gras is deze herfst gemaaid en afgevoerd. De vee-inschaarcontracten zijn gesloten. Waar nodig is verharding van de voet- en fietspaden aangevuld. Het laatste gedeelte bagger- werk, volgens het baggerpro- gramma van het hoogheem raadschap van Schieland, is uitgevoerd. De kade bij de spoorlijn is opgehoogd (onbe- malen terrein). WADDINXVEEN/BODE- GRAVEN - Op het Waddinx veense bedrijventerrein Coe- i necoop heeft zich gevestigd Winner Trading Company uit Bodegraven. Het bedrijf, dat is gespecialiseerd in disco- theekverlichting en dat wordt geleid door Theo Wieckardt en Erwin van Heijningen, hield eind vorige week in de nieuwe vestiging een twee daags open huis. Op deze avond, die wordt ge- gaan op het realiseren van in- opend en gesloten door bank- directeur A.J. Ammerlaan, spreken J.M.M. van Tuyl, fis- r--1 -• j- -j—-’--j j- divisie Leven van Interpolis, en - - directeur van de afdeling ex terne financiële advisering van Rabobank Nederland. De heer Van Tuyl spreekt gen en vermogenso ver dracht, over de voor- en nadelen van Na de twee presentaties is er 1 r een discussie met beide inlei ders, waaraan ook wordt deelgenomen door P. Henne- velt, financieel adviseur bij de Rabobank Waddinxveen. Zorgen voor straks is volgens de Rabobank Waddinxveen een zaak van nu. Beschikt u in de toekomst over genoeg geld om te leven zoals u nu gewend bent? Of vindt u dat WADDINXVEEN - Vanavond van later zorg? Wat gebeurt (woensdag 8 november) om er financieel gezien als u half negen houdt de hervorm- wordt geconfronteerd met de ontmoetingskring De een sterfgeval of pensioen? Open Cirkel voor iedereen En wat zijn de mogelijke ge- vanaf ongeveer 25 jaar weer volgen van het beleid van de een avond in De Schaapskooi Terugtredende’ (Nesse). Om acht uur gaat de deur open. Het programma staat dit maal in het teken van de mi lieuproblematiek. Er zal een videofilm worden vertoond waarin enkele deskundigen aan het woord komen die de achtergronden van het mi- Het nieuwe alarmnummer 06-8384 (...’als het zonder zwaailicht kan’...) vervangt alle bestaande alarmnum mers in Hollands Midden, met uitzondering van het lan delijke 06-11. Dit nummer I blijft vanzelfsprekend in wer king en is alleen bedoeld ‘als elke seconde telt'. Tot nu toe werkte de politie Hollands Midden met onge veer 30 verschillende alarm- nummers. Voor het publiek was dit een onduidelijke situ- I atie. Eén regionaal alarm- I nummer zal de bereikbaar heid van de politie-organisa- tie ten goede komen. Het nieuwe regionale alarm- l nummer is bedoeld voor mel- g dingen, waarbij niet met zwaailicht en sirene gereden hoeft te worden. Denk hierbij i I cent per minuut. Dit is vol stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: I i t i J len. Daar is het gebruik van WADDINXVEEN - Binnen kort bestaat ’De Speelbieb’ aan de Essengaarde (Dick Brunaschool) één jaar. De be langstelling voor de speel-o- theek is groot. Er wordt twee keer per week uitgeleend: woensdag van 13.30-15.00 uur en zaterdag van 10.00- 11.30 uur. Omdat het ledenaantal ge staag groeit is De Speelbieb dringend op zoek naar nieu we vrijwilligers. Wie het leuk vindt om speelgoed uit te le nen, te helpen bij de inkoop van speelgoed, informatie te geven aan ouders en kinde ren te helpen bij het lenen van speelgoed kan zich aan melden bij de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, tel. 0182-631932. MOORDRECHT/WADDINX- VEEN - Een delegatie van het Waddinxveense gemeentebe stuur, aangevoerd door bur gemeester C.M. van der Lin den, heeft in Moordrecht af scheid genomen van burge meester A.F. Bonthuis. De eerste burger in Waddinx- veens buurgemeente is per 1 november benoemd tot burge meester van Nieuwerkerk aan den IJssel. Minister H.F. Dijkstal (VVD) van Binnen landse Zaken heeft inmiddels de vacature voor het burge meesterschap in Moordrecht opengesteld. De gemeente omvat 3.700 in- woners en de bezoldiging be draagt maximaal f 8.684,- bruto per maand. Vanwege de ondervertegenwoordiging van vrouwen in het ambt gaat bij gelijke geschiktheid de 1 voorkeur van Binnenlandse 1 Zaken uit naar een vrouw. En wat zijn de mogelijke ge- overheid? reldspaarweek bij de ABN Denkt u hierbij eens aan de toenemende kosten voor de gezondheidszorg en de af- kens winnaar geworden brokkeling van de sociale ze kerheid op het gebied van de AOW, AWW en WAO. oordelingscommissie bestond uit W. van Minnen, R. Hoger- brugge en C. Slagter. Er waren deze keer weer 32 kandidaatjes die allen ge slaagd zijn. Dit zijn ze: Joey Blom, Kjell Schippers, Ellen van Berkel, Ricardo van Vliet, Priscilla Hardenbol, El roy van Dam, Sven Viergever, Waddinxveense bedrijven op Arend Verdel, Eric Both, San- donderdagmiddag 9 novem- tana Nahafahic, Walter Mi- ber van vijf tot zeven uur. randa, Anouschka Roepers, Woensdagmidda; Mariët Mons, Roy Nobel, Mi chel Nobel, Kris van Bentem, Rosa Groen, Nick Baas, Wes ley Vermeer, Remco van Beek, Stephanie Calis, Brian Rokx, Justin Brandwijk, Car men Berkel, Jeanine Jelier, Jelle Dijkman, Lennart van der Knijff, Len Verdel, Adri- ette Braai, Maarten Schol- Leanne de Rooij. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 PAGINA 23 Vincent Heikens ontvangt in het bankgebouw aan de Passage van ABN AMRO-jongerenadviseur Het 25-jarige Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Naam: Adres: Postcode: Plaats: Mar jole inOttevanger de Yourog-rekeninc^ met inleg en een fotocamera. Naast hem staan zijn zusje en Z-14" I' ZA I ZX TTZ\ZWr\ ZA ZV I z-l ZAV\ m Zï T" ZM V»Z\V^ z1 1 zl A 1r-i zj zj -v-. 1zx Tel.: --- (voor controle op de bezorging) Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen. Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 23