WADDINXVE I Schrijfster en poppentheater op basisschool Werk diverse Afrikaanse kunstenaars in raadhuis Film in koffiebar Combo in dienst van baptisten Afsluiting deel St. Victorstraat I OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN VERGADERINGEN VERKEERSZAKEN CHEMOCAR GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN MILIEUZAKEN SOCIAAL EN CULTUREEL FONDS BOUWZAKEN EXPOSITIE IN RAADZAAL COLLECTEROOSTER NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES GROEN (d) g ,si groep Ontwikkelingssamen- Nigeriaanse Ife. i i i i i i i i i i i j BEPERKTE OPENSTELLING AFDELING SOCIALE ZAKEN SPREEKUUR VOOR MAROKKAANSE JONGEREN EN OUDERS/VERZORGERS VERPLAATST. WADDINXVEEN - Zon dagavond 12 november om half zeven houd de Waddinxveense tengemeente weer een ontmoetings- dienst. De muziek tijdens den kan men wel vanaf de Zuidkade de Sint Victorstraat inrijden. De schilderijen van Toyin Loye, die in Nederland woont en werkt, weerspiegelen de mythologie, filosofie en reli gie. Zijn geberuik van kleu ren, motieven, patronen en voorstelling wordt beïnvloed door de ceremonies en feetsen van Afrika. De tentoonstelling is te be zichtigen tijdens kantoor uren, op donderdag van 19.00 - 20.30 uur en op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. De Nigeriaanse schilder Toyin Loye is zaterdagmiddag 11 november ook aanwezig. ■MMM koffiebar De Schaapskooi (Nesse) een film vertoond. le- baptis- I Ichthus deze dienst wordt ver- WADDINXVEEN - Vandaag (woensdag 8 november) is er gestart met de aanleg van in ritten voor de zes nieuwe be- drijfsunits in de Sint Victor straat. Gelijktijdig wordt de straat ter plaatse van de inritten herstraat. Dit houdt in dat de Sint Victorstraat tussen de Zuidkade en het Sint Victor- plein wordt afgesloten voor doorgaand rijverkeer. De werkzaamheden duren tot ongeveer vrijdag 17 novem ber. Tijdens de werkzaamhe- WADDINXVEEN - Met het oog op de kinderboeken week was door de protestants-christelijke Koningin Beatrixschool (Zuidplashof) het poppentheater ’Pier rot’ uitgenodigd om een levende poppenkast voor de groepen 1 tot en met 3 op te voeren. voor haar boek ’Eiland heim wee’. In de weken voorafgaande aan haar bezoek werd er in de klassen druk gelezen uit haar boeken ’Eiland heimwee’, ’Ei land kind’ en Wolf kippekop’. Tijdens haar schoolbezoek vertelde Selma Noort over haar boeken en hoe zij schrijf ster was geworden. De kinde ren mochten allerlei vragen stellen. Met name de kinde ren uit de groepen 6, 7 en 8 stelden veel vragen. zorgd door een combo van vier jonge mensen. De spreeksters van de leven de poppenkast waren Trudy Felix en Nely Gerritsen uit Haastrecht. Het belangrijk ste kenmerk van hun spel is de wisselwerking met de kin deren. In de poppenkast werken zij met grote handpoppen en de belangrijkste figuren uit het spel komen ook als levende poppen buiten de kast. De kinderen waren helemaal bij het spel betrokken en hiel pen Jan Klaassen en de agent, zo goed als het maar kon. Het was een geslaagde ochtend. Maandag 23 en dinsdag 24 oktober bezocht schrijfster Selma Noort de kinderen van de groepen 3 tot en met 8. Ze schreef al zo’n 17 jaar kinder boeken. In 1993 ontving Sel ma Noort de zilveren griffel plein schilderijen, gouaches en zeefdrukken te zien van de Nigeriaan Toyin Loye (1959), een collectie stenen heden daagse beeldhouwwerken van diverse bekende kunste naars uit Zimbabwe en mo derne Makonde-beelden uit Tanzania. Toyin Loye - wiens werk een prentbriefkaart van de kern groep siert - werd geboren als Ud van een traditioneel ko ninklijk huis. In de jaren ze ventig begon hij met schilde ren. In 1987 voltooide hij zijn opleiding aan de Universiteit van Beeldende Kunst in het Noordkade Voor de jongste kinderen to verde Selma allerlei attribu ten uit haar tas, die te maken hadden met haar boek ‘Ei land heimwee'. De kinderen bleken goed op de hoogte te zijn. Daardoor was er een prettig samenspel tussen schrijfster en kinderen. WADDINXVEEN - Vrijdag- geschiedenis', zei Peter Muis, avond 10 november om half ‘In kunst die schoonheidsont- negen wordt in de hervormde roering kan bewerkstelligen, koffiebar De Schaapskooi kunnen mensen uit verschil lende culturen elkaar ont- dereen van 15 jaar en ouder is moeten'. van harte welkom. Er zijn aan het Raadhuis- naars. Kemgroepfid Peter Muis sprak op de expositie, die tot en met zaterdag 18 november duurt, het openingswoord. De Ghanese masterdrummer Captain Moro wisselde zijn woorden af. Deze tentoonstelling toont niet alleen mooie kleuren en vormen. Je raakt als vanzelf geboeid door de symbolische betekenis van het kunstwerk, door de achtergronden en de ai i Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 2 E M E G E N T E van een woning sectie Plantsoenen. De Visserhoeve 37 Kielkade 43 Coenecoop 107 Kievitdreef 73 Heggewinde 24 Julianastraat 28 het oprichten van een berging en een volière Brugweg 83 het geheel vernieuwen van een schuur Piasweg 21 De chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: Schuberthof 6 Sniepweg naast 13d St. Victorstraat 41 Spireaweide 23 het oprichten van een tuinhuisje Sportpad 6 het oprichten van een tuinhuisje BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGEDIENDE MELDINGEN BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN De Akker 90 Sterrenlaan 1 het oprichten van een kerkgebouw De Genestetlaan 2 Vijverlaan 41 het oprichten van een carillon Zuidelijke Rondweg 250 het oprichten van een afvalstation Roosje Voshoeve 3 De Akker 1 Willem de Rijkelaan 5 RECTIFICATIE Roosje Voshoeve 66 leplaan 110 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/1NGESTEMDE MELDINGEN het oprichten van een berging Noordeinde 71 Diabetes Fonds Nederland 13 tot en met 18 november 1995 (c) Verleende kapvergunningen Nicolaas Beetslaan 41 het oprichten van een bedrijfsgebouw Coenecoop (naast 210) het oprichten van een opslagruimte Kromme Esse (achter 4a) het gedeeltelijk veranderen en het vergroten Heggewinde 12 I ■i Wat vergoedt het fonds? Voorbeelden van kosten waarin de gemeente aan u een vergoeding kan geven zijn: - kosten van deelname aan sport- of hobbyclubs; - contributie van de bibliotheek, museumjaarkaart; - kosten van cursussen gegeven door Kreater. Sinds enkele jaren kunt u een vergoeding uit het sociaal en cultureel fonds aanvragen. Dat kunt u ook nu weer doen. 1.803,16 901,58 1.622,84 ƒ1.179,22 1.587,17 1.262,21 1.055,15 924,76 881,76 473,61 BOUWPERCEEL Zuidkade211 Kanaaldijk 16 en Wilhelminakade 25 Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunnen door eenieder tot 7 december 1995 bij hun college worden inge diend. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken lig gen vanaf 9 november tot 7 december 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneen gesloten uren (de heer W.P. Kaandorp, doorkiesnummer 62 47 57). Desge wenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Terinzagelegging aanvraag en ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 9 november 1995 de ontwerp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: - N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland (E.W.R.) om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de wet Milieube heer voor een transformatorstation op het perceel Schielandweg 4. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een suikerwarenfabriek De aanse Kerkweg-Oost (ter hoogte van nr. 161) Mira (ter hoogte van Pollux 20) Kielkade 53 Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. In de afgelopen week zijn de volgende bouwvergunningen verleend c.q. is ingestemd met de volgende meldingen: Staringlaan 11-25 (oneven) het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak het oprichten van een transformatorstation het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning en het oprichten van een berging het oprichten van een sport- en fitness centrum met een ontmoetingsruimte het gedeeltelijk veranderen van een werk plaats het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het onderheien van een vloer ten behoeve van het plaatsen van drie watertanks ten behoeve van een sprinklerinstallatie het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van twee reklamezuilen en een fietsenberging Elke dinsdagmorgen heeft de heer M. Ghalit, projectmedewerker van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland, spreekuur van 10.00- 12.00 uur in het gebouw De Vlieger. Op dit spreekuur kunt u de heer Ghalit ook telefonisch vragen stellen, telefoonnummer (0182) 61 19 32. Per 1 november 1995 is het spreekuur voor Marokkaanse jongeren en ouders/verzorgers verplaatst van het gebouw Roosje Vos naar het gebouw De Vlieger, Staringlaan 2, Waddinxveen. Regels van de chemocar: - bedrijven kunnen niet bij chemocar en Noordkade terecht; u mag het Klein Chemisch Afval absoluut NIET vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen; - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden; lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak; - goed geleegde verfblikken kunnen in de blikbak worden gegooid. De volledige en exacte tekst van dit besluit is tot 29 november a.s. te lezen op de publicatieborden bij de ingang van het gemeentehuis. 08.30-09.15 uur wijk Zuidplas, Zuidplashof, Kringloophaite; 09.20-09.50 uur wijk Zuidplas, cirkelflat; 09.55-10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; 10.45-11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; 11.20-12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom; (a) (b) jmeesta-enweth al raadsvrouw o tot 12.30 uur of AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een garage annex berging Conceptverordening ter inzage. De concept-verordening "Toeslagen op en verlagingen van de bijstand- norm” zal op 30 november 1995 door de Commissie III behandeld worden. Op 22 december 1995 zal de gemeenteraad verzocht worden de verorde- Desgevraagd bestaat gedurende voomoemde termijn voor eenieder gele genheid tot e«n gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (de heer W.P. Kaandorp, doorkiesnummer 62 47 57). Vereenvoudigde normensystematiek. Vanaf 1 januari 1996 gelden er drie landelijke normen gebaseerd op het mini mumloon. De normen zijn als volgt samengesteld: - alleenstaande 50% - alleenstaande ouders 70% - echtparen/ongehuwd samenwonenden 100% 12.50-13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde; 13.35-14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; 14.25-15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; 15.15-16.00 uur Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Bosboom Toussaintsingel 7 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Het Openbaar Register ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Belanghebbenden wordt gewezen op de mogelijkheid van het indienen van een beroepschrift bij de Arrondissementsrechtbank te ’s-Gravenhage op grond van de Wegenverkeerswet 1994 binnen een termijn van 6 weken na heden. Nadere informatie hierover kan worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken, telefoonnummer (0182) 62 46 28. Bijstandsnormen van de ABW per maand per 1 juli 1995 (netto bedragen) Gezinnen echtpaar (a) echtpaar (b) éénoudergezin (c) éénoudergezin (d) - thuiswonend - uitwonend beide partners 21 jaar of ouder/geen schoolverlater van 21-27 jaar een of beide partners jonger dan 21 jaar/schoolverlater van 21-27 jaar; ten hoogste per partner. hoofd eenoudergezin is 21 jaar of ouder/geen schoolverlater van 21-27 jaar hoofd eenoudergezin is jonger dan 21 jaar/schoolverlater van 21-27 jaar Indien 10 NOVEMBER a.s. niet mogelijk is voor u, kunt u wel: - uw buren of kennissen vragen om Klein Chemisch Afval te brengen en af te geven; - het Klein Chemisch Afval op werkdagen brengen naar de gemeentewerf aan de Noordkade (nr. 48), vanaf 08.00 uur tot en met 12.00 uur en van 13.00 uur tot en met 16.00 uur. Nieuwe Algemene bijstandswet. Op 8 november 1994 stemde de Tweede Kamer in met het wetsvoorstel nieuwe Algemene bijstandswet (nAbw). Deze wet treedt op 1 januari 1996 in werking. het geheel vernieuwen en het vergroten van een dakkapel op het achtergeveldakvlak 1 lijsterbes in de achtertuin Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpsschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1van de kapverordening. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken, De afdeling Sociale Zaken van de gemeente Waddinxveen is beperkt open gesteld op dinsdag 14-11-1995, dinsdag 21-11-1995 en vrijdag 24-11- 1995. Voor dringende zaken kunt u op die dagen ’s morgens tussen 09.00 en 10.00 uur telefonisch kontakt opnemen met Annette Esser, doorkies nummer 62 45 96 of met Trix Dalebout, doorkiesnummer 62 45 97. Wie kan een vergoeding aanvragen? Iedereen die: - in Waddinxveen woont en is opgenomen in het persoonsregister van de gemeente Waddinxveen; - in Waddinxveen woont; - 18 jaar of ouder is; - een uitkering of een laag inkomen heeft (tot maximaal de bijstandsnorm van de Algemene Bijstandswet, ABW). Als uw inkomen hoger is dan de bijstandsnorm heeft het dus geen zin een aanvraag in te dienen! Welk bedrag wordt vergoed? De tegemoetkoming bedraagt per kalenderjaar maximaal: - 150,- voor een alleenstaande; - 200,- voor een éénoudergezin met 1 kind; - 250,- voor een tweepersoonshuishouden; - 50,- voor iedere persoon die verder tot de vorengenoemde huishou ding behoort, waaronder ook de minderjarige inwonende en ten laste van de ouder(s) komende kinderen worden begrepen. Indien u meent dat u vergelijkbare kosten moet maken kunt u deze ook op het aanvraagformulier vermelden. Alleenstaanden en alleenstaande ouders kunnen in aanmerking komen voor een maximale toeslag van 20% van het minimumloon als zij de kosten van levensonderhoud niet met een ander kunnen delen. Op de uitkering van echtparen en samenwonenden kan een korting worden toegepast als de kosten van levensonderhoud wel gedeeld kunnen worden met anderen. Voor jongeren onder de 23 jaar gelden afwijkende regels. In de gemeentelijke verordening zullen de regels met betrekking tot het ver hogen of verlagen van de uitkering worden vastgelegd. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 14 novem ber 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - concept-beleidsplan 1996 politie IJssel en Gouwe. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking kunnen later beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe dient schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. In de informatierubriek van vorige week is een fout geslopen onder het kopje "bouwzaken". U heeft kunnen lezen dat een behoorlijk aantal bouwaanvragen c.q. meldingen zou zijn ingediend. Niets is echter min der waar. Het merendeel van de opsommingen zijn echter bouwver gunningen, welke zijn verleend en meldingen, waarmee is ingestemd. Voor alle duidelijkheid volgt hieronder een correcte weergave. Vermogen? Uw vermogen, waaronder ook begrepen het vermogen in de vorm van een eigen huis de waarde van het huis minus de openstaande hypotheek) mag bij het aanvragen van een bijdrage niet hoger zijn dan het "vrij te laten bescheiden vermogen”. Het vermogen dat buiten beschouwing blijft bedraagt per 1 januari 1995 voor echtparen/éénoudergezinnen 18.400,- en voor alleenstaanden 9.200,- Alleenstaande woningdelers ƒ1.071,97 894,36 881,76 881,76 473,81 (a) geen schoolverlater van 21 -27 jaar (b-1uitwonend, jonger dan 21 jaar öf schoolverlater van 21 -27 jaar het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sec tie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Nieuwe uitgaven zijn: - Schieland Info (informatiebulletin Hoogheemraadschap van Schieland) - Roken. Dood- en doodzonde. (Stichting Volksgezondheid en Roken, Den Haag). De chemocar rijdt weer op vrijdag 10 november 1995 Op vrijdag 10 NOVEMBER 1995 a.s. kunt u weer het bewaarde Klein Che misch Afval persoonlijk aan de chemocar afgeven. Verkeersmaatregel Brugweg, wijziging grens bebouwde kom Door de gemeenteraad is in de openbare vergadering van 31 mei jl. beslo ten de grens van de bebouwde kom in de Brugweg te verplaatsen naar de kruising Brugweg/Zwarteweg/Middelburgseweg. (a) geen schoolverlater van 21 -27 jaar (b-1uitwonend, jonger dan 21 jaar öf schoolverlater van 21 -27 jaar (b-2) thuiswonend, jonger dan 21 jaar öf schoolverlater van 21 -27 jaar het geheel vernieuwen en vergroten van een berging Van zaterdag 4 november tot en met zaterdag 18 november 1995 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie gehouden met werken van Afrikaanse kunstenaars. De gemeente Waddinxveen organiseert deze expositie samen met de Ver eniging Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen, tere gele genheid van het 20-jarig bestaan van de Kerngroep. De expositie is te bezichtigen op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur, op de donderdagavonden van 19.00 tot 20.30 uur en op de zaterdagen van 11.00 tot 16.00 uur. telefoonnummers Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg tINGSTIJDEN Ble gemeentehuis i middaguren kunt t Burgerzaken ook entewerf, voor afg .00 uur en van 13.' rw Hoe vraagt u een vergoeding aan? ning vast te stellen. De verordening ligt vanaf heden tot 6 december 1995 Voor het aanvragen van een tegemoetkoming of voor nadere informatie kunt ter inzage in de leeskamer van het gemeentehuis. Inzage is mogelijk tijdens u bij de afdeling Sociale Zaken een aanvraagformulier opvragen. U kunt hier- kantooruren. voor dagelijks tussen 09.00 en 10.00 uur bellen met de heer J. Jansen (door kiesnummer 62 45 69). Ook kunt u zelf het formulier afhalen bij de balie van de afdeling Sociale Zaken. Nigeri- kunste naar Toyin Loje bij één van ziin kleurrijke schil derijen in de Wadainxveense raadzaal. (Foto: Kerngroep Ont- '•'■kkelingssa- nwerlang Waddinxveen Nolda Hoots- mans). Alleenstaande niet-woningdelers vanaf 23 jaar (a) 22 jaar (a) 21 jaar (a) t/m 20 jaar (b-1) t/m 20 jaar (b-2) Het spreekuur is op de eerste plaats bestemd voor jongeren tot 30 jaar, maar ook ouders/verzorgers die vragen met betrekking tot hun kinderen hebben zijn welkom. Een afspraak maken is niet nodig. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Midden-Holland, telefoon (0182) 53 99 13 (maandag t/m don derdag van 09.00-12.30 uur). Raadhuisplein Po$tbus40ö. .s Pr BerfihW Meldpunt discriminate tost. Sociaal Raad: Meldpunt vandalisme aan openbare voorz Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie t Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. WADDINXVEEN - In aanwe zigheid van ongeveer tachtig belangstellenden is zaterdag morgen 4 november in de raadzaal van het gemeente- Pater Muis van de 20-iarige Kerngroep Ontwikkelingssamenwer- huis de tentoonstelling ge- kinq Waddinxveen openae in het gemeentehuis een expositie met opend van de 20-jarige Kero- Afrflcaanse kunst. Op de achtergrond de Ghanese masterdrummer groep Ontwikkelingssamen- Captain Moro. (Foto: Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad- werking Waddinxveen met dinxveen - Nolda Hootsmans). werk van Afrikaanse kunste vanaf 23 jaar (a) 22 jaar (a) 21 jaar (a) t/m 20 jaar (b-1) t/m 20 jaar (b-2) (a) (b-2) thuiswonend, jonger dan 21 jaar öf schoolverlater van 21-27 jaar V 1 H

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3