Provincie voelt Kerngroep verspreidt nieuwe wervingsfolder Interliner in werkelijkheid (2) De Interliner in werkelijkheid (1 meer voor eigen bouwcontouren Zilveren legpenning voor A. van den Berg J. Klijndijk wint bi| Rabo bank bootreis naar Engeland de RTW-radio plaats van 2015 zoals de pro- innom nnf uril Zondag soos verstandelijk gehandicapten voor de gemeenten de beste garantie is voor een verant- WADDINXVEEN - Zondag- woorde ruimtelijke inrichting middag 19 november van twee tot vier uur wordt in wijkgebouw ‘Het Zuidhonk' (Zuidplaslaan) weer een soos gehouden voor verstandelijke gehandicapten. Op deze mid dag worden er spelletjes ge speeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden venhuizen-Moerkapeïïe (’Achtkamp’) en een nieuwe bedrijfsterreinlocatie ten oos ten van Vianen. In Kreater multi culturele feestdag Voor de zeventiende maal jeugdschaaktoernooi WSV Contactochtend Open avond 'Pesten' op ouderavond 'Dick Bruna' Open Cirkel over zending Fotowedstrijd 'Puur Natuur' VVD-Kamerlid bezoekt zijn oude school J. Burger is 25 jaar kerkelijk ontvanger Informatieavond winkelhart op Tentoonstelling De Vogelvrienden Geslaagden LEZERS SCHRIJVEN A jaarna een zorgvuldige procedure hebben vastge- ders op pad. volgens het Zwitsers systeem heeft. brieken voor Midden-Holland ontvangen. om met elkaar een gezellige middag te hebben. RTW-radio te beluisteren zijn. vincie dat wil. Zuid-Holland is van mening dat de provincie voldoende te gemoet is gekomen aan de wens van de minister om een restrictief ruimtelijk beleid te voeren in het Groene Hart. Het streekplan volgt zijn in ziens de Vierde Nota over de Ruimtelijke Ordening Extra (Vinex) van het rijk. Daarnaast wil de bewinds vrouw dat de bouwcontouren maar geldig zijn tot 2005 in WD-gedeputeerde Ted Jan sen reageert met dit stand punt op de brief over het streekplan die minister Mar- greeth Boer van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer stuurde aan de provincie. len? Tjonge, dat was niet best. En dat na weken-, zo niet maandenlange, vooraan kondigingen dat de Interliner nu 1 vast, het zou gaan gebeuren! ‘De Interliner1, zo meldt de brochure, ‘is speciaal ontwik keld voor snel comfortabel en betrouwbaar Vervoer over dit dat zij hun werktijden moeten aanpassen of genood- de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen en de Stichting de tocht terug naar Huil en, vandaar de terugreis met de nachtboot naar Nederland. WADDINXVEEN - De Stich ting Samenwerkende Vrou- WADDINXVEEN - maandagavond 20 van het gebied. Behalve tegen de contouren maakt de minister ook be zwaar tegen de compensatie van statushouders (erkende, toegelaten vluchtelingen), de compensatie met 300 wonin gen van de grenswijziging Ze in deze Engelse stad is bijzon der groot en veelzijdig. Lief hebbers van antiek, curiosa en ambachtelijk vervaardig de kleding en produkten kun- zeker een zitplaats te be machtigen. De brochure gaat verder: ‘Kaartjes en abonnementen voor de Interliner zijn ver een oversteek naar Huil voor twee personen met één van de comfortabele schepen van North Sea Ferries. Er wordt twee keer aan boord over- In Lima steunt Waddinxveen sinds 1980 bedrijven met zelf bestuur. Behoud van werkge legenheid is in een land waar 60% van de bevolking geen werk heeft van essentieel be lang. De Peruaanse organisa tie CIDIAG staat de bedrij- Het programma ziet er, als tien. Daarna volgt een rond leiding door de school en een discussie over het onderwijs, na een korte paueze van half elf tot kwart voor elf wordt doorgegaan met het lezen van ne Hart tot 2000 toestaan 2.500 woningen extra te bou wen voor kwalitatieve verbe- bus overvol zit. Aardig voor bonden opgericht, de Interliner, want volle bus- sen duiden op succes, maar een verhaal in groep 2 en een klassegesprek in groep 7-8 over het onderwijs vroeger en teringen in het Groene Hart. nu. diend. De Waddinxvener is daarbij de man gebleken die niet op de voorgrond treedt, maar haast onopgemerkt met een grote nauwgezetheid de ad ministratie op orde houdt. In veel andere grote kerkelij ke gemeenten wordt dit werk gedaan door medewerkers van een kerkelijk bureau. De heer Burger verrichtte dit werk al die jaren kosteloos naast een drukke baan in het bedrijfsleven. Geheel passend werd hem dit vooijaar bij de afsluiting van zijn actieve loopbaan een ko ninklijke onderscheiding toe- schaaktoernooi tot 16 jaar is gekend. Daarin heeft de over heid haar waardering tot uit drukking willen brengen voor al het werk dat hij heeft ge daan, waaronder ook het werk binnen de Centrale Her vormde Gemeente. Nu in ditzelfde jaar ook de mijlpaal van 25 jaar kerkelijk ontvangerschap werd be- handen van mr. T.W Nieuw- poort, juridisch stafmedewer ker van de Goudse Kamer. Op die wijze werd de waarde- 22.30 uur, vrijdag 24 ring uitgedrukt voor de wijze waarop de Waddinxvener zich heeft ingezet voor het be drijf en zo de ontwikkeling van de regionale economie mede heeft bevorderd. WADDINXVEEN - Zaterdag 18 november houdt de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) voor de 17e maal het open jeugdkampioenschap van Waddinx veen. Indeling tijdens het jeugd- dan vijf mensen te staan. Zijn Interliner-verkooppunten en aan alle NS-loketten‘. Van een medegebruiker ver nam ik dat men bij een jaar abonnement een stamkaart ken naar een “herkenbaar In- keertje terliner-verkooppunt* in Den Haag begaf deze passagier zich naar een NS-loket. De loketbediende wilde hem echter slechts een stamkaart verstrekken, indien hij te vens een NS-abonnement nam. Maar deze medepassa gier wilde alleen maar een In terliner-abonnement! Naar ik heb begrepen heeft het heel wat overtuigingskracht ge kost om toch een stamkaart te bemachtigen. Hoe zit dat eigenlijk met sa menwerking tussen Interli ner en NS? Toch vreemd dat Interliner van NS-station naar NS-station rijdt. Dat doen NS-treinen toch ook al? Nee, na een week de balans opmakend maakt Interliner niet waar wat zij belooft. Op alle vijf ritten naar Den Haag kwam Interliner te laat aan. Dan heb ik toch een beetje heimwee naar de bussen van ZWN. Die waren ruim en comfortabel en reden in de spits tweemaal zo vaak. En gloednieuwe bussen nog goedkoper ook! terende stad uitbundig ver sierd met feestverlichting, de Aan het eind van de dag volgt staan hoog in het vaandel. “We streven ernaar iedere rei ziger een zitplaats te bieden. Mocht dat door onverwachte drukte een enkele keer niet lukken, dan hoeven niet meer krijgbaar bij de herkenbare flx_ —.1TJ1*1j het er meer dan wordt een ex tra Interliner ingezet', aldus de brochure. En dan nu de praktijk. Op het traject Boskoop-Den Haag nodig heeft. Na vergeefs zoe- moest ik drie van de vijf da gen staan. Ach, een staan, zult u misschien zeg gen, da’s gezond voor de be nen. Maar als ik u dan vertel dat deze bus niet echt op staanplaatsen is berekend en er voor de staanders (soms vijf) geen houvast mogelijk is in de vorm van palen óf lus- sen, dan kunt u zich voorstel len dat de staande reiziger een meesterstukje in balan- ceerkunst moet tonen. En dat op de vroege ochtend! Kunt u zich overigens voor stellen hoe meneer Interliner zijn belofte wil nakomen bij meer dan vijf staanders een extra bus in te zetten? Moet de chauffeur dan omroepen: “Willen de vijf staanders uit stappen en wachten tot Inter liner een nieuwe bus inzet?‘ Hollanders zijn klagers, zult u misschien denken. Is dat nu alles? Nee, er is meer. De In- terliner-organisatie heeft ge meend er goed aan te doen per uur, ook in de spits, twee bussen te laten rijden. Deze echter hebben slechts 37 in de plaats van 48 tot 55 zitplaat sen. Met deze rijfrequentie crisis en terreur in Peru de af gelopen tien jaar is dit een grote prestatie. Het gaat nu beter in Peru. De bedrijven hoeven hun energie niet meer alleen in overleven kunt u zich voorstellen dat de Boskoop vrije busbaan rijdt? Dat de dienstregeling niet wordt ge haald, wordt mede veroor zaakt door het feit dat in de bus stopknoppen ontbreken, waardoor de bus genoodzaakt veen werd uitgereikt, is de fa- 11.. -i TZ"1 1 *1 x z i mihe Klijndijk een van de ge- in drie categoriën: Categorie B (geboren na 18 november 1979) 7 ronden, categorie C (geboren na 18 november betrouwbaar Vervoer 1981) 9 ronden en categorie middellange afstand'. D&E (geboren na 18 novem ber 1983)9 ronden. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 en dient voldaan te wor den aan de zaal. De eerste ronde zal ongeveer om 10.00 uur beginnen. De prijsuitrei king zal rond 17.00 uur plaatsvinden. Aanmelden kan bij W. van den Hoek, Cuperussingel 20, 2761 LK Zevenhuizen, tele foon 0180-632260, en bij G.L. Torenbeek, Justus van Effen- laan 86, 2741 XN Waddinx veen, telefoon 0182-619006. Dankzij een speciale ver- I binding met de Ontmoe- i tingskerk bestaat voor luisteraars de mogelijk heid tijdens deze uitzen ding telefonisch vragen te stellen aan alle betrokken partijen, zoals het ge meentebestuur, de pro- jectontwikkelaars en lo- I kale middenstandsver- eniging. dorp. Hier ontstaan lange wachttijden. En maakt het iets uit of er een gele bus (sneldienst) of geland gewonnen. groene bus (Interlined op de De wedstrijd werd in samen werking met North Sea Fer ries gehouden. Na loting uit het grote aantal wedstrijdfor- mulieren, dat via de reisbalie van de Rabobank Waddinx- GOUDA/WADDINXVEEN - De afdeling Gouda van de Stichting Pijn-Hoop houdt woensdagmorgen 29 novem ber om half tien in het Goud se gebouw De Veste (Ridder van Catsweg) een contactoch tend voor mensen met chroni sche pijn. Bezoekers van deze bijeen komst kunnen er met elkaar kennis maken. Aandacht en begrip, leren omgaan en leren leven met chronische pijn staan centraal. Voor verdere informatie kan men contact opnemen met re- giomedewerkers van de Stichting Pijn-Hoop. Dat zijn in Waddinxveen Corrie Oos- terom (telefoon 0182-619725) en Rian Jordaan (telefoon 0182-619895). Graag wil ik reageren op het artikel ’Waddinxveners snel met Interliner naar Den Haag’ in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week woensdag 8 november. Het is duidelijk dat het arti kel geschreven is voordat er ook maar een kilometer op de route van Waddinxveen naar Den Haag-Centraal is gere den. De pretenties zijn hoog, maar de realiteit is anders. Ook be vat het kennelijk op informa tie van het openbaar vervoer bedrijf ZWN in Boskoop geba seerde artikel onwaarheden, die ik gaarne puntgewijs wil toelichten. Het omzetten van de snel- diensten in Interliner-dien- sten is tegen de uitdrukkelij ke wens van de vaste gebrui kers van de sneldiensten ge weest. In het verslag van de informatieavond in februari van dit jaar staat letterlijk: ’Conclusie van de avond: blijf van ‘onze“ sneldienst af, wij zijn tevreden en wensen geen Interliner’. Intensief overleg met (toekomstige) passagiers heeft nimmer plaats gevon den. Er is in geen enkel opzicht re kening gehouden met de ge bruikers van de sneldiensten. Op de voorlichtingsavond stond de komst van de Interli ner al vast. In het artikel wordt verder gesproken over een tariefstij- ri/\srf za _i x x bezit ik een 4 sterren-jaar- abonnement van 1.700,-. de Kerngroep Een jaartrajectkaart voor de Interliner kost 2.250,-. Dit is een tariefstijging van ruim 32%. Welke ’extra’ service WADDINXVEEN j avond 17 november om acht uur gaan de deuren van de hervormde koffiebar ’De Schaapskooi’ (Nesse) weer open. Voor 15-jarigen en ou der is er een open avond. Aan boord mogen de gasten gebruik maken van een vijf- gangen dinerbuffet, ’s Mor gens is er een ‘Early Morning Tea' in de hut en daarna wacht een Engels ontbijt. WADDINXVEEN - Donder dagavond 16 november om kwart voor acht wordt in de openbare Dick Brunaschool (lokatie Zuidplashof) de jaar- kapelle is niet zozeer onder- lijkse algemene ouderavond deel van de streekplanherzie- ning, alswel één van de dage- beleidsvraagstukken waarvoor de provincie komt te staan. De argumenten van de minis ter geven onvoldoende aanlei ding de gemaakte afspraak tussen provincie en de ge meente opnieuw aan de orde te stellen. Met deze afspraak WADDINXVEEN - Woens dagavond 22 november om blijken dat de Interliner niet half negen is de Waddinxve ner T. de Kruyf te gast op de avond van de hervormde ont- moetingskring De Open Cir kel in de Schaapskooi aan de Nesse. Zijn onderwerp is ‘De WADDINXVEEN - De familie J. Klijndijk van de Tessel- schadelaan in Waddinxveen heeft bij het reisbureau van Rabobank Waddinxveen (Kerkweg-Oost) een ’Christ mas Shopping Tour’ naar En- WADDINXVEEN - Deze week wordt in ons land het tienjarig bestaan van de ba sisschool (de vroegere lagere school) gevierd. Naar aanlei ding van dit tweede lustrum bezoekt een aantal prominen te r is de realisatie van de grote Vinex-locatie Achtkamp dich terbij gekomen. Het alsnog laten vervallen van de mogelijkheid voor een nieuw bedrijfsterrein ten oos ten van Vianen en te ver plaatsen naar Gorinchem doet naar de mening van de provincie geen recht aan het streekplanbeleid. Het is zeker niet de bedoeling om Vianen mede een taak voor Utrecht te laten vervul len. Het bedrijfsterrein is no dig voor uitbreidingen van bedrijven die daar al geves tigd zijn. Bovendien zou de verplaat sing van het terrein naar Go rinchem leiden tot extra ver keersbewegingen. Een optie die vanuit een andere hoofd pijler van het streekplan, het mobiliteitsbeleid, wordt afge wezen. Uiteraard is de provincie be reid tot nader overleg met de minister. Daarbij dient dan wel centraal te staan dat de provincie al jaren op verant woorde wijze vormgeeft aan het restrictief beleid, en met aantoonbaar succes. Alleen substantiële nieuwe informa tie kan tot heroverweging lei den. GOUDA/WADDINXVEEN - De Waddinxveense ban ketbakker A. van den Berg, vennoot van banketbak- vindt kerij-partyservice Van den Berg in Waddinxveen en Gouda, heeft de zilveren legpenning met bijbehoren de oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fa- Op de voorkant van de splin ternieuwe wervingsfolder staat de afbeelding van het wandbord, dat de kerngroep vorige maand uit Peru ont ving ter gelegenheid van haar vierde lustrum. Dit wandbord staat symbool voor een lange vriendschap tussen Waddinxveen en de Peruaanse hoofdstad Lima. ‘Een band', volgens directeur Oscar Balbuena van de ont- opgespeld gekregen omdat wikkelingsorganisatie CIDI- lijke inspanning en mits goed onderhouden, lang in stand zal kunnen blijven'. CIDIAG en Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen heeft on geveer de helft van de oor spronkelijk 40 bedrijven kun- wordt hiervoor geboden? ’Gegarandeerde zitplaats’. Voor het eerst in het driejarig bestaan van de sneldienst moesten in de Interliner men sen van Waddinxveen tot Den veen houden zaterdag 18 no vember van 13.00 tot 24.00 uur een multiculturele feest dag in Kreater (Kerkstraat). Op deze dag, die als thema ’geen discrimnatie, maar communicatie’ heeft gekre gen, is er voor de kleintjes een Sint Nicolaasspel, worden er films vertoond en zijn er spel letjes uit allerlei landen. Verder zijn er optredens van jonge muzikanten, ’s Avonds kan er door de ouderen wor den gedanst. Ook wordt ge zorgd voor diverse hapjes uit verschillende landen. De toegangsprijs is overdag een gulden en ’s avonds een rijksdaalder. WADDINXVEEN - Peuleyen- bewoner J. Burger heeft het zilveren draaginsigne van de Vereniging van Kerkvoogdij en hij nu 25 jaar de financiële AG in Lima,‘die door gezame- administratie bijhoudt van 1"’ ---J de Centrale Hervormde Ge meente in Waddinxveen. Sinds 1970 vervult de heer Burger de functie van kerke lijk ontvanger binnen de Cen trale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Al die ja ren heeft hij met een grote in zet de financiële administra tie van de kerkvoogdij ver zorgd en de kerkvoogdij met zijn financiële adviezen ge- ven bij door het geven van op leiding en technische assis tentie. Mede dankzij de steun van is het reeds restrictieve streekplan Zuid-Holland Oost van 1987 nog verder aangescherpt. De provincie neemt daarmee haar verant woordelijkheid het Groene- Hartbeleid op regionaal ni veau vorm te geven. Gedeputeerde Staten zijn blij dat de minister zich kennelijk niet langer verzet tegen prin cipe van het zogenoemde kwaliteitscontingent. De pro vincie heeft van meet af aan als voorwaarde gesteld dat het kwaliteitscontingent niet tot extra ruimtebeslag mag leiden. Zuid-Holland betreurt de suggestie als zou de provincie zich bij het trekken van de contouren niet gehouden heb ben aan afspraken met de mi nister. In het overleg met de minis ter van 10 november 1993 is slechts afgesproken dat er contouren worden gehan teerd, zonder deze aan een termijn of omvang te binden. GS blijven van mening dat een combinatie van ruimere contouren en vaste randtota- len met daarbinnen ruimte voor de gemeenten de beste garantie is voor een verant- gehouden. i Ouders en verzorgers zijn lijkse dan welkom om te kijken en te luisteren naar een poppen spel van theater ’De Kleine Zon’ met als thema ‘pesten'. Dit onderwerp loopt de ko mende schoolmaanden als een rode draad door allerlei activiteiten van de Dick Bru naschool. De leerlingen zullen na de jaarwisseling dit poppenspel eveneens te zien krijgen. Een spel- en opvoedingsvoorlich- ter zal na afloop van het pop penspel vragen over dit moei lijke en actuele onderwerp beantwoorden. Na de pauze worden op de al gemene ouderavond de jaar stukken behandeld. Voorts zijn er verkiezingen en de installatie van de nieuwe ouderraad plaats. Ted Jansen wil gemeenten (in regionaal verband) daarbij meer ruimte (ruimere bebou- de minister. WADDINXVEEN - Deze no vember houdt de Waddinx veense naturistische zwem- verenging ‘Puur Natuur* een fotowedstrijd met als thema ’Naturisme en water’. De le den kunnen hiervoor hun na turistische vakantiefoto’s in leveren. Zaterdag 16 decem ber wordt de uitslag bekend gemaakt. De NPN houdt iedere zater dagmiddag van half vijf tot zes uur familiezwemmen in het zwembad ‘De Koornmo- len‘ in Zevenhuizen. Naturis ten zijn daar van harte wel kom om vrijblijvend kennis te komen maken met de vereni ging. Voor meer informatieover ’Puur Natuur’ kan men bel len met de telefoonnummers 0182-616712 en 079- 3613305. De legpenning, verfraaid met de beeltenis van de Romeinse handelsgod Mercurius, werd - Vrijdag- tijdens een feestelijke bijeen- -komst uitgereikt in tearoom Van den Berg aan de Lange Groenendaal in Gouda. Ton van den Berg kreeg de legpenning ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum uit moeten diverse op- en afrit ten worden gekruist (pomp station) en voorrang worden verleend bij de oprit Noot- dering van de kerkvoogdij de bestaan viert) zijn geslaagd ƒ11 Ij /V* --1 1 1 Vereniging van Kerkvoogdij- het Staatsexamen SPD R.A. Kooijman (Waddinxveen) en voor één of meer certificaten van het Staatsexamen SPD R. van Doodewaard (Bedrijfs- roept is getrouw, Die het ook administratie), F. Groenwoud doen zal’. Daarbij werd geme- (Bedrijfsrecht) en J. Meijers moreerd dat de heer Burger (Economische Technische voordat hij kerkelijk ontvan- Verschijnselen Bedrijfseco- ger werd reeds acht jaar als nomie-II) (allen uit Waddinx- notabel de gemeente gediend veen) en P.R. van de Ham (Bedrijfsadministratie) (Ze venhuizen). Inmiddels heb ik nu een week van de Interliner mogen ge nieten. Genieten hoor ik en kele medegebruikers mompe- zijn slecht voor de klant! En Ipn? Tinncrp dat nipt daar gaat het toch om! Van medegebruikers uit Wad dinxveen heb ik vernomen dat men daar massale verhui- echt ging komen! Hou je zingen ziet van passagiers van haltes later op het traject naar haltes die eerder wor den aangedaan. Een enkeling opperde al wen, de Stichting Migranten, voortaan eerst (met de bus) naar Boskoop te reizen om Snelheid, stiptheid en service daar op te stappen teneinde Vluchtelingenwerk Waddinx- De n°- I vember om acht uur door het gemeentebestuur van Waddinxveen in de Ont- moetingskerk (Groens- voorde) te houden infor- matiebijeenkomst over het nieuwe winkelhart ’De Nieuwe Passage’ zal rechtstreeks op de lokale j In het streekplan van dit jaar WADDINXVEEN - Deze week verspreidt de 2O-jarige Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinx veen huis aan huis in Waddinxveen een nieuwe wer- vingsfolder. Daarvoor gaan een kleine 100 versprei- gmg van 20%. Op dit moment WADDINXVEEN - De Wad dinxveense vogelvereniging ‘De Vogelvrienden' houdt vol gende week haar jaarlijkse tentoonstelling in het clubge bouw van de postduivenver eniging ‘De Sperwer* aan het stationsplein in Waddinx veen. De openingstijden van de ten toonstelling zijn op donder dag 23 november van 20.00- novem- ber van 14.00-22.30 uur (met om 21.00 uur de trekking van de grote verloting) en zater dag 25 november van 10.00- 16.00 uur (met om 15.30 uur de prijsuitreiking). is bij iedere halte te stoppen, i Ook de verkoop van kaartjes lukkige prijswinnaars gewor- in de bus geeft aanleiding tot den uit de landelijk gehouden vertraging. aktie. Het hooggeprezen confort van De gewonnen prijs bestaat uit de Interliner is niet beter dan die van de sneldienst. Het aantal haltes is verminderd. In de gebieden Waddinxveen- Noord en de Bomenwijk is de enkele loopafstand tot de In- nacht in een speciale hut. terliner-haltes met ruim 10 minuten vergroot. De dienstregeling tijdens de spitsuren is ingekrompen. Ten tijde van de sneldienst reed er om het kwartier één bus. De Interliner rijdt één- Vanuit Huil worden de prijs- maal per half uur. Door het winnaars per bus naar Leeds meer geconcentreerde passa- gebracht. Het winkelaanbod giersaanbod laat ZWN nu 1 twee bussen achter elkaar aan rijden. De vertrek- en aankomsttij den zijn allemaal gewijzigd. Voor veel passagiers betekent nen er hun hart ophalen. dit dat zij hun werktijden De Victoriaanse architectuur moeten aanpassen of genood- in Leeds is befaamd. Halver- zaakt zijn om ’s morgens een wege deze maand is de schit- bus eerder of ’s avonds een bus later te nemen. Een jaartrajectkaart voor Interliner is alleen op het aangegeven traject geldig. Een 4 sterren-j aar abonne ment kan binnen het ster-ge- bied ook voor het overige stads- en streekvervoer wor den gebruikt. Voor regelmati ge gebruikers hiervan bete kent dit extra reiskosten bo venop het hogere tarief voor de Interliner. Uit dit alles mag duidelijk Uk roep alle ontevreden klan- geschiedenis van de zending*. een speciale roeping van de kerk. Zoals de geschiedenis 1 X •- -- 1 '-X altijd goed verstaan. Tijdens de nadere reformatie werd de nadruk sterk op het persoon lijke geloof gelegd, waardoor er te weinig zicht was op de roeping die Christus te ver staan heeft gegeven. Onder verschillende invloe den zijn de reformatorische kerken zich meer bewust ge worden van de roeping om het evangelie onder alle vol ken te verbreiden. Als gevolg van deze bewustwording zijn er verschillende zendings- De aanvullende reactie van de minister heeft op deze on derdelen volgens de provincie helaas geen nieuwe gezichts punten toegevoegd. GS vinden nog steeds dat het restrictief beleid onvoldoende extra speelruimte biedt om zonder compensatie ook sta tushouders te huisvesten. De bestuurlijke afspraak tus sen de provincie en de ge meente Zevenhuizen-Moer- DEN HAAG/WADDINXVEEN - Gedeputeerde Staten ecu aamai uuu..vU (GS) Vann Zuid-Holland willen vasthouden aan de be te Nederlanders de school bouwingscontouren van het nieuwe streekplan Zuid- waar zij vroeger op hebben Holland Oost zoals de provinciale staten dat dit voor gezeten. J 2 1-1 -1'"" Donderdagmorgen 16 novem- steld. ber zal VVD-Tweede-Kamer- lid J. Rijpstra zijn oude basis school - de huidige protes- tants-christelijke Prins Wil- lem-Alexanderschool aan de Oranjelaan - bezoeken. Hier was voorheen de Willem van Oranjeschool gevestigd. ■olgt/uiL Aankomst om half De bewindsvrouw stelt krap pere contouren voor waar door de speelruimte voor ge meenten tot een minimum wordt beperkt. De provincie wil de gemeenten in het Groe ten van de Interliner op hun Het bedrijven van zending is ongenoegen aan ZWN ken baar te maken. Alleen dan be reiken we dat het openbaar leert is die roeping lang niet vervoerbedriif een beter pro- ■-x- dukt gaat leveren. Het telefoonnummer dat de luisteraars kunnen bellen om direct in de uit- zending vragen te stellen is 0182-610379. De lokale RTW-radio is 24 uur per dag te beluisteren via de kabel in Waddinxveen op 93.1 Mhz FM of in de ether op 105.8 Mhz FM. nen overleven. De helft daarvan heeft nu zelfs weer een redelijk gun stig toekomstperspectief. Dit lijkt misschien weinig, maar gezien de diepe economische Haag staan. ’De bussen rijden exact op tijd’. In de eerste week van de Interliner is het niet één keer gelukt om volgens de dienst regeling te rijden. Qua reis tijd doet de Interliner er net te steken. Zij kunnen nu aan zo lang over als de toenmalige hun toekomst werken. sneldienst. ‘Uw financiële steun blijft no- Het stukje vrije busbaan dig. Laat ze niet vallen nu het langs rijksweg A12 richting langzaam beter gaat', aldus Den Haag levert geen enkel de Kerngroep Ontwikkelings- voordeel op en is onveilig. Er samenwerking Waddinxveen. n Financiële bijdragen kunnen door de inwoners worden overgemaakt naar giro 35 60 360 ten name van de pen ningmeester van Waddinx- veen-Toma-Lima te Waddinx veen. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Na een opleiding bij werd be- het Haagse Instituut Prae- reikt, mocht hem in de verga- hep (dat dit jaar het 65 jarig dering van de kerkvoogdij de bestaan viert) zijn geslaagd draaginsigne in zilver van de voor het officiële diploma van en worden opgespeld. De voorzitter sprak hem bij die gelegenheid toe naar aan leiding van de tekst ’Hij Die u doen zal’. Daarbij werd geme- (Bedrijfsrecht) 6 - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 PAGINA 15 JORIS VOGELAAR J.W. SLOOF Amalia van Solmsstraat 34 Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, J 1*21-1 x J Tx1 -- x de voordelen biedt die de fol ders en media uitstralen. Niks extra service, alleen maar extra kosten voor min der service. Dit is het wandbord dat de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen van de Peruaanse ontwikkelingsorganiganisa- tie CIDIAG ontving ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. (Foto: Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waadinxveen - Noortje

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15