Klaar voor de start? 'Baas Telecom BV kan goede sier maken met kwaliteitscertificaat' Finalewedstrijd jonge hengelaars Inloopavond in wijkschool O Rowah-dames kandidaat voor de kampioenstitel TOOS maakt goede indruk op het regiodansfestival Clubtitels bij Florida-jeugd TAPIJT EN MEUBELS WEER ALS NIEUW ÈN VUILWEREND! DANKZIJ CHEM-DRY ALFA, dé tapijt- en meubelreinigers Avond voor ouders van homosexuele kinderen Nederlaag voor sjoellei Gratis wintercontrole met gratisstartgarantie Klaverjassen 'Da Capo' haakt in op raaazaalconcert Volleyballers winnen met 3-2 Nederlaag voor sjoelleiaers PAGINA 19 WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 Fusie Vlekkenblusser boonstoppel boskoop b.v. Vakmanschap en Service Professionele Meubel reiniging Vuilwerende protector Demonstratie Zeer snel droog r - WEEKBLAD VOOR De jeugdige hengelaars van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas. de De avond is een initiatief van O T JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT PEUGEOT 1 Telefoon: Alphen a/d Rijn e.o. (0172) 49 07 50, Gouda e.o. (0182) 52 04 33. en het NIVON. Mevrouw Ch. van Hezik-van Gent zal uit leg en praktische adviezen geven hoe met homosexuele kinderen kan worden omge gaan. hoog geperst, en is daarna heel gemalckelijk op te deppen met een handdoek. de aanbieders vanuit het bui tenland komen'. Is een tapijt eenmaal gereinigd door Chem- Dry, dan zijn eventuele nieuwe vlekken echter wel behouden. ’’Deze methode drukt letterlijk het vuil van het tapijt en heeft een enorme reinigende werking" aldus Anton Kwakkenbos van Chem-Dry Alfa. A Zijde450 Boskoop Tel.0172-215111 Voordat Chem-Dry Alfa bij iemand aan het werk gaat, wordt een simpel testje uitge voerd en de bevindingen met de klant besproken. ”Chem-Dry Alfa levert een compleet produkt in kwaliteit en ser vice af’, volgens Jos Kastelein, ”wij vinden het belangrijk dat het te reinigen object ook na langere tijd nog schoon is”. Vervolgens krijgt de klant een vrijblijvende prijs opgave, en wordt eventueel een afspraak gemaakt Ook is het mogelijk om karpetten, berbers en dergelijke door Chem-Dry Alfa op te laten halen, en deze na reiniging weer thuis te laten bezorgen. staat onder leiding van Ari- enne Zwijnenburg. De onge veer 15 dames, die wekelijks een uur extra trainen, traden Bij de jongens in de oudste leeftijdgroep bleef de span ning tot het laatste moment aanwezig. Uiteindelijk moest een driesetter bepalen wie zich Florida’s jeugdclubkam- pioenen in het dubbelspel mochten noemen. Als winnaars kwamen Emiel van Boxtel en Hugo van Ber- geijk uit de bus. Na aanvan kelijk de eerste game in de fi- nale-partij te hebben verlo ren, zagen zij kans de tweede en derde beslissende game naar hun hand te zetten. Het koppel Patrick van Esseveld- Roel Kalkman eindigde als tweede. In de meisjes A-poule eindig den Madelon Gelderblom en Michelle de Vries evenals vo rig seizoen op de eerste plaats. De toen op een derde plaats geëindigde Britt van Braam Morris en Linda Hart- wijk veroverden nu het zilver. Het meisjeskoppel Mariek Zaat en Maaike Sikkel werd derde in deze poule. De jongere meisjes kwamen tegen elkaar uit in de B- poule. In deze poule zegevier de het koppel Daniëlle van Bergeijk en Suzanne Both. Dit terwijl zij vorig jaar nog als derde eindigden. Als twee de en derde eindigden respec- WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) is er vrijdagavond 17 november om acht uur' weer vrij-klaverjassen (geepTI competitie). De toegangsprijs»* bedraagt/2,50 per persoon. Dat zei drs. H.B. Eenhoorn vorige week donderdag bij de uitreiking van het ISO-certi- ficaat aan adjunct-directeur Ab Prevo van J. Baas Tele communicatie BV in Wad dinxveen. Hij is naast voorzitter van de vereniging van kabelexploi tanten VECAI ook voorzitter van de Europese vereniging van VECAI’s en burgemees- Chem-Dry Alfa is ook gespecialiseerd in het reinigen van meubel-stoffering. De meubelstoffering wordt door en door gerei nigd en voorzien van een vuil- en vocht werende beschermlaag. De stoffering blijft daardoor langer schoon en mooi. WADDINXVEEN - ‘J. Baas Telecommunicatie BV kan goede sier maken met het kwaliteitscertificaat vol gens de norm ISO-9001. Het papiertje is weliswaar in teressant, maar de wereld die er achter zit, de menta liteit van de medewerkers is belangrijker. Het zijn de mensen die het maken*. Zij zegt in een toelichting: ‘Het is geen modeverschijn sel, het is geen ziekte, het is niet erfelijk, het is niet be smettelijk. Eén op de tien mensen blijkt homosexueel te vissen zijn in die vijver. Èr is zijn. Dat wil zeggen dat één op de zeven gezinnen één of meerdere homosexuele kin- ‘We moeten er met z’n allen voor zorgen dat we onze voor sprong behouden', aldus alge meen directeur P.G.J. de Jong van Baas Bedrijven. “We staan momenteel voor aan in de rij en dat bevalt mij. En vanavond nog zal ik het korreldeeg gaan maken om in de vijver mee te vissen'. Directeur De Jong had ook een rekensom uit de litera tuur. ‘Kwaliteitsborging kan volgens berekening van een paar jaar geleden leiden tot kostenbesparingen tot een bedrag van niet minder dan twintig miljard gulden'. ‘Stel nu dat er door die zeven WADDINXVEEN - De werk groep Zuid-Holland van ’Ou ders van Homosexuele Kinde ren’ houdt maandagavond 20 november om acht uur in het gebouw van de speeltuinver eniging Oranjewijk aan de J.W.Frisoweg in Waddinx- WADDINXVEEN -Het eerste damesteam van de Wad- dinxveense handbalvereniging Rowah heeft in de derde klas van de veldcompetitie de eerste plaats we ten in te nemen. Zij wisten alle wedstrijden in deze eerste helft van de veldcompetitie tot nu toe winnend af te sluiten met een positief doelsaldo van +38. schrijven. Als gevolg hiervan is nu ook de mogelijkheid ont staan dat een ieder zicht op haar eigen niveau kan ont plooien. Het bestuur ziet bij alle teams, maar zeker bij de da mes deze groei met genoegen aan. Mede door de goede sfeer die binnen Rowah heerst, een goed functionerend bestuur en de sponsor Zuidplas Assu rantiën kan er niets in de weg staan om verder uit te groei en tot een vereniging waar men binnen de regio rekening mee dient te houden. Een kampioenschap in de derde klas veldcompetitie van het eerste damesteam in mei volgend jaar zou een mooie beloning zijn voor Ro wah dat op 1 januari al weer vijfjaar bestaat. Chem-Dry, een unieke tapijt- en meubelrei- niger op koolzuurbasis, zorgt voor een per fect resultaat. De door de fabrikant aange brachte beschermlaag blijft op volle sterkte. Ook na reiniging. Bovendien blijven er geen zeepresten achter die weer vuil aan trekken en vasthouden. Door de introductie van warmte in het Chem-Dry procédé ope nen de tapijtvezels zich en wordt de vuilwe rende protector door en door in het tapijt aangebracht. Op deze wijze zorgt Chem- Dry voor een beschermende barrière, waar onder het tapijt langer schoon blijft en de levensduur ervan aanzienlijk wordt ver lengd. De jazzgroepen lieten aan het massaal opgekomen publiek (circa 600 man) zien wat een fijne beleving jazzdans kan zijn. Maar liefst 44 nummers (600 dansers) van acht ver enigingen stonden er op het programma. De verenigingen die meede den waren DOS (Schoonho ven), Reeuwijk, KDO (Lek- kerkerk), Velocitas (Gouda), Heres (Bodegraven), Jazz dans (Reeuwijk-Dorp), Olym pia (Haastrecht) en TOOS (Waddinxveen). De Waddinx- veners gaven met maar liefst 120 deelnemers verdeeld over vier groepen acte de présence. In het eerste deel van het pro gramma moest de vorig sei zoen opgerichte TOOS-jeugd- selectie (10-12 jaar) onder lei ding van Suzan Bik hun num- Van woensdag 1 5 november tot en met zaterdag 2 december bent u bij ons van harte welkom voor een gratis w intercontrole met gratis startgarantie. Is uw auto in orde dan geven wij u bij onverhoopte problemen tot 1 april 1996 gratis starthulp aan huis. Belt u voor een afspraak? WADDINXVEEN - Het semi- klassieke programma ‘Da Ca po' van de lokale RTW-radio loopt zondagmiddag 19 no vember om twaalf uur vooruit op het kamermuziekconcert van pianist Frank van de Laar in de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis op donderdagavond 30 november. Om half negen die avond zal de pianist aan het Raadhuis plein tamelijk onbekende klankjuweeltjes spelen van de geliefde componisten Franck, Fauré, Brahms, Al- béniz, Tchaikovsky, Seriabin en Porkofieff. Als inleiding op de belevings wereld van deze componisten brengt het lokale radiopro gramma ‘Da Capo' komende zondagmiddag een eigen op name van Gabriël Fauré’s Nocturne in Des-groot, ge speeld door Hendrik-Jan Bos ma. Verder wordt uitgezonden het pianokwartet in e-klein, opus 15 nummer 1 van Grabriël Fauré, het pianokwartet in g- klein, opus 25, nummer 1 van Johannes en het bekende pia“ noconcert nummer 1 in b- moll, opus 23 van Peter Llich Tchaikovsky. Door het bren gen van andere werken van dezelfde componisten kan de RTW-uitzending ‘Da Capo' worden gezien als smaakma ker voor het kamermuziek concert in de raadzaal. WADDINX VEEN - Maan dagavond 13 november kon den ouders, leerlingen, oud- leerlingen en overige belang stellenden tijdens een inloop avond de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) bezoeken ter ge- procent die de heer Eenhoorn noemde al vier miljard is be spaard, dan hangt er nog zes tien miljard boven de markt'. ‘Op de vraag wat kwaliteit nu eigenlijk is, moeten de meeste mensen het antwoord schul dig blijven. Maar er zijn wel een paar voorwaarden te noe men, zoals managementstijl, de tevredenheid van de klan ten en de motivatie van de medewerkers'. ‘Waar we in elk geval voor moeten zorgen, is dat de kwa liteit gewaarborgd blijft. We moeten binnen het systeem de halfjaarlijkse toetsen kun nen doorstaan. Benchmar king, het vergelijken met an dere bedrijven, is een must en onder de druk van bovenaan het lijstje te staan, zullen ver beteringen ons in de race moeten houden', besloot Baas-directeur De Jong. Chem-Dry Alfa werkt met een nieuw en uniek systeem waarmee zelfs de meest vui le tapijten gereinigd kunnen worden. Het principe werkt als volgt: de reinigende wer king van koolzuur wordt aanmerkelijk verhoogd door het te combineren met hitte. Tot voor kort hielden wetenschappers deze techniek voor onmogelijk. Zij dachten dat bij verhitting van koolzuur de bruisende werking hiervan zou verdwijnen. Dankzij de gepatendeerde vinding van Chem-Dry blijft de bruisende eigenschap van koolzuur ”Chem-Dry is marktleider op het gebied van professionele tapijt- en meubelreini ging en reinigt jaarlijks vele honderd duizenden vierkante meters tapijt en meubelstoffering” aldus Anton Kwakken bos, die tot slot vermeldt dat iedereen die Chem-Dry Alfa tapijt- en meubelreinigers nog niet kent vandaag nog kan bellen voor een vrijblijvende, gratis demonstratie: ALPHEN A/D RIJN - Jos Kastelein van Chem Dry de Gouwenaar en Anton Kwakkenbos van Chem Dry Plus hebben hun Chem-Dry samenwerkingsverband omgezet in een nieuw bedrijf. Chem-Dry Alfa v.o.f. is de naam van dit nieuwe bedrijf. De succesvolle Chem-Dry formule gecombineerd met het vakmanschap en de goede service van beider heren hebben geleid tot een forse groei van de werkzaam heden. Het eerste personeelslid is aange trokken en een derde bedrijfswagen is in gebruik genomen. Het Chem-Diy Alfa team is klaar voor de toekomst, in 1996 wordt het ISO 2000 Certificaat behaald, en volledig ingericht om ons vakmanschap te blijven combineren met een perfecte ser vice. Stichting Wijkwerk De Zuidplas in samenwerking met de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW een succesvolle viscursus voor jongeren gehouden. Wim de Bruin heeft in negen bijeenkomsten op een boeien de manier niet alleen de vis techniek zelf aan de 25 jonge cursisten onderwezen, maar hen ook laten zien welke die ren en planten er nog meer in en rond het water leven. Met behulp van films, dia’s en de microscoop heeft hij hen, met behulp van een aantal collega-vissers, begrip en res pect bijgebracht voor de na tuur. Zaterdag 28 oktober werd de cursus afgesloten met een viswedstrijd. De eerste prijs is gewonnen door Hanneke Luyten. Zij is 10 jaar oud en Ving een totale vis-lengte van 154 centimeter. De tweede prijs ging naar An dré Vroomans (8 jaar, 106 centimeter). De derde prijs is gewonnen door Erik Her mans (8 jaar, 72 centimeter). De grootste vis kwam in han- WADDINXVEEN - TOOS-gymnastiek heeft in Gouda meegedaan aan het 11e Regiodansfestival van de KNGB-regio Gouda en omstreken van de KNGB. Tij dens dit festival traden de beste jazzgroepen uit de Goudse streek voor het voetlicht. van de drie groepen TOOS- tieners. Met in totaal 70 dan sers lieten ze de dans ‘Kiss from a Rose' zien. De tieners wonnen vorig jaar de Welzz- trofee. Ze lieten nu een echte tienerjazzdans zien en kre gen een goede waardering van het publiek. In het derde deel van het pro gramma trad twee keer de de- monstratiegroep I van TOOS op met hun dansen ‘Opposi tes attrack' en 'Percussie'. Met beide dansen treedt het visitekaartje van de Wad dinxveense vereniging zater dagavond 25 november op in De Doelen (Rotterdam) met het popkoor BSUR. Van de 44 nummers die zater dagavond meededen vielen er vooraf al drie groepen buiten de prijzen. Deze groepen zijn namelijk genomineerd te ko men dansen op de landelijke Demogyjada op zondag 26 no vember in het Congresge bouw te Den Haag. De Welzz-trofee ging naar de dansgroep KDO (Lekker- kerk) met hun nummer 'Dui ken'. De jury was over deze groep zeer lovend. De dans groep mocht als beloning na het in ontvangst nemen van de Welzz-trofee hun dans nog een keer laten zien voor een enthousiast publiek. WADDINXVEEN - In de sportzaal ‘De Duikelaar* (Zuidplaslaan) hield Florida-badminton het club- kampioenschap dubbelspel in de leeftijd tot vijftien jaar. Bij de prijsuitreiking ontvin gen alle winnaars het ereme taal uit handen van Florida- voorzitster Hilda Mathot. De allerkleinste ontvingen een door Passage-winkelier Van de Wal Speelgoed ter beschik king gestelde trol. De wat ou dere deelnemers kregen als aandenken aan dit toernooi een Sint Nicolaas-drinkbe- ker. De wekelijkse trainings- en spelavonden van Florida- badminton zijn op dinsdag en donderdag in de Waddinx veense sporthal ‘de Dreef, terwijl de 'mini’s' (6-9 jaar) op zaterdagochtend in sportzaal 'Groenswaard' (Wingerd) spe len. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Wil Boumans, telefoon 0172- 216500. WADDINXVEEN - De leiders van de sjoelcompetitie heb ben een gevoelige nederlaag moeten incasseren. Kees Kui pers (al eerder winnaar), An dré van Gemeren, Wim Slin gerland en niet te vergeten Dirk Jan van Drunen eindig den voor Jan Kersbergen en Dick Dros. Ook Tine Valen- kamp stelde teleur. De uitslagen zijn: Klasse A: 1 Kees Kuipers 1317, 2 André van Gemeren 1410, 3 Wim Slingerland jr 1394, 4 Dirk Jan van Drunen 1391, 5 Jan Kersbergen 1379, 6 Tine Va- lenkamp 1358, 7 Dick Dros 1349, 8 Henk van Beek 1306, 9 Teuni van Leeuwen 1297, 10 Guus van Renesse 1273; Klasse B: 1 Ed den Drijver 1313, 2 Bas Brouwer 1298, 3 Mien van Renesse 1284, 4 Bas Koppenaal 1283, 5 Trudy van Dam 1256; Klasse C: 1 Erwin Pleus 1313, 2 Caroline van Drunen 1228, 3 Cor van Gils 1185, 4 Jan Olie 1157 en 5 Wim Slingerland sr 1127 punten; Klasse D: 1 Sjaan Faay 1120, 2 Rinus Taktor 1075, 3 Jaap van Beek 1043, - 4 Corry Boegheim 1034 en 5* Ceron van Beek 1024 punten; Klasse E: 1 Corry’t Hart 975, 2 Lies van Beek 936,3 G. Loef 903, 4 D. Esveldt 903 en 5 Yvonne Kersbergen 823 pun ten. heel eenvoudig zelf te verwijderen met de Chem-Dry Vlekkenblusser. De vlek wordt ingespoten, het koolzuur verricht bruisend zijn werk; het vuil wordt van onderuit om- Vice-voorzitter drs. H.B. Eenhoorn overhandigt het certificaat aan adjunct-directeur Ah Prevo van J. Baas Telecommunicatie BV. WADDINXVEEN - De volley ballers van Keukencentrum Be Fair hebben in Zoetermeer de wedstrijd tegen Zovoc met 3-2 winnend afgesloten. De Waddinxveners misten Edwin van Erk en Theo van Erk, waardoor coach Dick van Diermen met invaller Bob van Maaren en de na een blessure teruggekeerde Steven Roes als wissels aan de slag moest. Zowel de eerste set als tweede set werd sterk gespeeld door Be Fair. Mede door de sterk passende Michael van Maar en, konden de aanvallers makkelijk worden aange speeld en scoren. Na setwinsten van 12-15 en 6-15 kon Be Fair in derde en vierde set het spel niet na zich toe trekken. Ook het in brengen van Steven Roes en Bob van Maaren, welke na een knappe verdedigende ac tie geblesseerd uitviel, brach ten weinig verandering in het volleybalspel van Be Fair. Na setstanden 15-13 en 15-9 in het voordeel van de gasthe ren, benutte Be Fair in de vijfde set de kansen welke door Zovoc geboden werden. Door een goede servicebeurt van Robin Koele en sterk net- spel van Paul van Yperen werd de beslissende set met 10-15 gewonnen. Volgens trainer-coach Lex van Ham zijn de goede resul taten mede het gevolg van re gelmatige teambesprekingen en een goede sfeer tijdens de trainingen en wedstrijden. Hij is duidelijk trots op deze uitstekende prestatie. Vol gens hem raakte het dames team het laatste half jaar steeds beter op elkaar inge speeld, waarbij er zowel uit de hoek, vanaf de circel, als uit de opbouw regelmatig wordt gescoord. Het doel wordt verdedigd door de steeds sterker wor dende keepster Jaqueline Kok. In de opbouw opereren de speelsters Ineke Klijn, Na thalie File, Henny de Schip per en Margareth Henneke. Karin Jongkind voegt zicht binnenkort na een gezinsuit breiding weer bij het team. De hoek-circel worden bezet door de speelsters Catarine de VosSonja van Ham en Jo- landa Hoffmans. Door de sterke groei binnen de damesgroep werd het mo gelijk een tweede damesteam voor de zaalcompetitie in te WADDINXVEEN - In de afgelopen maanden heeft de pier ‘Get your groove on' laten 11 zien. De meisjes waren erg zenuwachtig voor hun optre den, maar brachten een mooie dans. De demogroep II van de Waddinxveners liet in het tweede deel van het pro gramma hun dans ‘Man in den van Joost Hermans. Hij ving een snoek van 47 centi meter lang. Na afloop kregen alle cursis- the mirror' zien. Deze groep ten een diploma uitgereikt. - De viscursus is gesponsord door dierenwinkel Hoodie (Luifelbaan). Volgend voor jaar wordt een tweede viscur- voor het eerst in de regio op. sus opgezet. Het spektakel kwam vooral CRW PEUGEOTDEALER üsl boonstoppel b.v. Oranjelaan 21 Waddinxveen tel. 0182-612344 Showroom Juliana v. Stolberglaan (advertorial) Anton Kwakkenbos en Jos Kastelein van Chem-Dry Alfa: "Het Chem Dry Alfa team is klaar voor de toekomst en volledig ingericht om ons vakmanschap te blijven combineren met een perfecte service”. G E DEALER lijkheid van et 10-jarig be staan van het basisonderwijs. Er waren diverse activiteiten, zoals een tentoonstelling over de geschiedenis van P E U tievelijk de koppels Fred de Laat-Eveline Zeeuw en Le- onie van Esseveld-Esther Hoffman. Ook door de alleijongste deel nemers (6-9 jaar) werd er ge streden om het clubkampi- oenschap. In deze leeftijdsca tegorie wonnen Claudia van der Tol en Erik Kranendonk de eerste prijs. Vincent Pelle- koren en Jessica van de Schee eindigden als tweede. school. Ook kon er gewerkt worden met computers en konden de huidige lesmetho des worden bekeken. De kin deren mochten knutselen, te- kenen en diverse spelletjes ter van Voorburg, doen. De Waddinxveense to- ‘De kabelexnloit neelvereniging Toi-Toi ver zorgde twee voorstellingen van de levende poppenkast. Ouders konden meedoen aan een Cito-toets en de Nationa le Onderwijs Enquete invul len. Tijdens de inloopavond waren ook de deuren van peu terspeelzaal Pino geopend. Chem-Dry gebruikt maar weinig vocht en het reinigen op koolzuurbasis zorgt voor een snelle verdamping. Deze snelle ver damping en het geringe vochtgebruik zor gen voor een zeer korte droogtijd. ‘De kabelexploitanten', zei drs. Eenhoorn, ‘zijn blij dat er in de branche aan kwaliteits beheer wordt gedaan. De VE- CAI heeft zelf ook een kwali teitszorgsysteem opgezet. Uit recente cijfers blijkt dat twin tig procent van alle Neder landse bedrijven nog geen en kele actie op kwaliteitszorg- gebied heeft genomen en slechts zeven procent is in middels gecertificeerd. U hoort daar nu bij'. De VECAI-voorzitter, net te rug van een groot kabel-tv- congres, schetste de kansen voor bedrijven als Baas tele communicatie BV. ‘Minister Wijers heeft een visie om een vernieuwde marktsituatie te bereiken en een visie op nieu we vormen van dienstverle ning over het kabeltje'. ‘In de komende twee jaar, zo heeft hij berekend, zal 870 miljoen gulden in de branche worden geïnvesteerd en J. Baas Telecommunicatie BV kan in die vijver meevissen'. De investeringen zullen vol gens drs. Eenhoorn betrek- veen een bijeenkomst. king hebben op bijvoorbeeld De avond is een initiatief van interactieve media. ‘In het de FNV-vrouwenorganisatie plan van Wijers, die daarover met minister Jorritsma-Leb- bink van Verkeer en Water staat en staatssecretaris Nuis van mediazaken over legt, zullen de kabelexploi tanten gaan samenwerken tot clusters van een miljoen aansluitingen'. Voor dienstenaanbieders als Baas Telecommunicatie BV, maar ook voor bedrijven als Wehkamp zal er genoeg te 1—11 J T* TH voldoende concurrentie en voldoende uitdaging. En ik zeg het minister Wijers na: deren heeft en daar wordt nog als wij het niet doen, zullen te weinig rekening mee ge houden'. eniging Oranjewijk „^wenaar 01820-20433

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 19