WADDINXVE November meubel- inruil- maand Eerste paal voor pand Van Der Loo Joost Zwagerman op schrijvers- avond van Plattelandsvrouwen En, wat ligt er bij u in bed? Het was verstandiger geweest als ik het college had ingelicht' I HAZERSWOUDE plan Zuid-Drie Bomen van natuurvrienden (0172) 58 97 98 BEZORGERS m/v minimumleeftijd 15jaar in de plaats .—«DE gouwe koerier I0 BOUMAN BOUMAN N T E E E E M G OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN VERGADERINGEN WONINGWET OPENBAARMAKING NEVENFUNCTIES BOUWZAKEN WOONKRANT WOONNIEUWS BEPERKTE OPENSTELLING AFDELING SOCIALE ZAKEN VAN DER LINDE Levering voor de kerstdagen! Morgana heeft alle keus in bedbodems. matrassen, dekbedden. kussens, etc... C- 'z r t I Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 Roosje Voshoeve 66 De Visserhoeve 33 Noordeinde 107 Zuidkade 174 De Akker 90 De Akker 1 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN U vindt de woonkrant op pagina 10 van dit weekblad. Vervolg van pagina i. ;e kwes- Hef nieuwe bedrijfspand van Van Der Loo Yaditinteriors. (Tekening: Visser Wijtman). Burgemeester C,.M. van der Linden slaat de eerste paal. (Foto: Sjaak Noteboom). Interesse? Bel dan het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het geheel vernieuwen van een berging het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak leeskring- lezingen, De beslissing op een bouwaanvraag moet worden aangehouden wanneer ter plaatse een voorbereidingsbesluit van kracht is of een bestemmingsplan in procedure is gebracht. Het doorbreken van de aanhouding is mogelijk wanneer een bouwplan in overeenstemming is met zowel het geldende bestemmingsplan als het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoen de bovenvermelde bouwplannen. De specifieke verklaring houdt in: toestem ming vóóraf om de aanhouding te doorbreken op voorwaarden dat tijdens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden inge diend. BOUWPERCEEL Willem de Rijkelaan 5 BOUWPERCEEL Coenekoop (naast nr. 9) AARD VAN HET BOUWPLAN het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak Prima verdienste!! is op zoek naar Het nieuwe pand, dat over een jaar in gebruik kan wor den genomen, wordt neerge zet door bouwbedrijf Bakker uit Moerkapelle naar een ont werp van het architectenbu reau Visser Wijtman. Bij aankoop van nieuwe meubelen in de maand november, ruiten wij uw gebruikte meubelen in. Bouman betaalt u veel geld voor uw meubelen en neemt ze gratis mee terug. Dorpstraat 162,163 en 164 het oprichten van twee woningen en een be drijfsruimte met een bedrijfswoning Het register van verleende bouwvergunningen .en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. De openbare vergadering van de recreatieraad van het Recreatieschap Gouwebos zal gehouden worden op donderdag 16 november a.s. in het gemeentehuis van Boskoop, aanvang 19.00 uur. De stukken betrekking hebbende op de te behandelen onderwerpen, liggen voor eenieder één week van tevoren bij de secretaris op het gemeentehuis van Waddinxveen ter inzage. morgana slaapkamers Dorpstraat 38, Waddinxveen, 0182-618090 's maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop. 0172-212965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, vijfde lid, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten specifieke verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouw vergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: 1. BIoemendaalseweg 22: het plaatsen van een dakkapel op het achter-, geveldakvlak 2. Henegouwerweg 13: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning (waaronder het maken van een onderheid terras aan de achter zijde); 3. Henegouwerweg 14: het maken van een onderheid terras (aan de achter zijde van de woning). horen, gaan ze er meteen op af. Voor de leden is het wel zo prettig te weten dat er iemand achter hen staat’. Met 164 leden is Waddinxveen een van de grootste afdelingen van Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in ons land. Voor een verstedelijk ge bied als de Randstad is zo’n groot ledental tamelijk uniek. Op het platteland is het van zelfsprekend dat er veel leden zijn, Want veel uitgaansmoge lijkheden zijn er niet. Van de leden is nog maar twintig per cent werkzaam in de argrari- sche sector, de rest komt uit de steden. ‘Maar ondanks de oprukkende verstedelijking behoudt de vereniging toch haar agra risch karakter', vertelt Hel- gard de Nie. ‘Dat zal altijd wel zo blijven. Ten eerste is de be kendheid van de vereniging heel groot, want zij is histo risch, en ten tweede is het platteland weer in opmars'. ‘Er is ook geen reden om onze naam te veranderen. Als je over de Plattelandsvrouwen spreekt, weet men onmiddel lijk om wat voor een verent-, ging het gaat. Die naam klinkt over het algemeen posi tief in de oren‘. De bouwplannen liggen met ingang van donderdag 16 november 1995 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen wor den ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinx veen). In vele gevallen is het mogelijk om uw nieuwe meubelaankopen nog voor de kerstdagen te leveren. Tijdens de aankoop spreken wij een exacte leverweek met u af. Vraag onze spelregels in de showroom. «VfifDI ™U'S IN HUIS BUKrMJO IJsselmondselaan 175 ROTTERDAM Rotterdam-Kralingseveer Tel. OIO- 284 21 II OPENINGSTIJDEN (0182) 624 624 Het hete gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. 624 680 Sectie Burgerzaken ook op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. 624 500 Gemeentewerf, voor afgifte (grofjvuil en K.C.A eike werkdag van 08.00 610 401 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. 624 524 SPREEKUREN 624 760 Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. 612 570 Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Bekendmaking verzoeken om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat aanvragen om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend voor 1Nesse 4: het gedeeltelijk vernieuwen en veranderen van een bedrijfs- pand/verenigingsgebouw tot horecagebouw/vereningsgebouw; 2. Zuidkade 4: het oprichfen van drie woningen en één horecaruimte Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met de ter plaatse geldende bestem- minsplannen: 1. "Regeling Kom bij de Brug” 2. ”Brugcentrum 1982” Op de agenda o.a.: - kredietoverzicht t/m 3e kwartaal 1995; - vaststellen financieel jaarverslag 1994; - vaststellen begroting 1996 en meerjarenraming 1996-2000; - besluit over beheerplan Gouwebos De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op de agenda o.a.: - installatie van de heer F.F. van Dijk tot lid van de gemeenteraad; - voorstel tot benoeming van leden in commissie III respectievelijk in de commissie voor de bezwaar- en beroepschriften; - voorstel tot beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een aantal verbeteringen op het woonwagencentrum aan de Pater Joma- weg; - voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de herinrichting van Groenswaard III tot 30 km/uur-zone, inclusief parkeer- maatregelen; - voorstel tot beschikbaar stellen van een krediet voor de verbouw van ”DE Duikelaar”; - voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop van het gebouw van de Professor Kohnstamm-mavo; - voorstel tot vaststelling van de subsidies 1993,1994 en 1995 van de Stich ting Openbare Bibliotheek Waddinxveen; - voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen betekent de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Opname in deze publikatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Ingevolge het bepaalde in artikel 12 van de Gemeentewet maken leden van de gemeenteraad openbaar welke andere functies zij vervullen naast het lid maatschap van de raad. In verband met enige wijzigingen ligt een opgave van de functies van één der raadsleden voor eenieder, gedurende de openstellingstijden, ter inzage op het gemeentehuis (sectie Bestuurszaken). De afdeling Sociale Zaken van de gemeente Waddinxveen is beperkt opengesteld op dinsdag 14-11-1995, dinsdag 21-11-1995 en vrijdag 24-11-1995. Voor dringende zaken kunt u op die dagen ’s morgens tussen 09.00 en 10.00 uur telefonisch kontakt opnemen met Annette Esser, door- kiesnummer 62 45 96 of met Trix Dalebout, doorkiesnummer 62 45 97. en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrij stellingen te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen en de gevraagde bouwvergunningen te verlenen. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van donderdag 16 november 1995 gedurende twee weken, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres 400,2740 AK Waddinxveen). AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een bedrijfsgebouw met een bedrijfswoning Gemeenteraad op woensdag 22 november 1995, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. "jen opdracht uit te spitten ike bedrijven in aanmer king komen voor beleggingen en welk bedrijf in de toekomst winst gaat scoren. De beleggingsclub richt zich vooral op bedrijven die aan eco-voorwaarden voldoen, bij voorbeeld ondernemingen die milieuvriendelijke artikelen en levensmiddelen produce ren. Na een jaar studie wil men gezamelijk naar de beurs gaan. ’We willen ons bewust maken van wat er op de finan ciële markt leeft’, vertelt Greet Huls, secretaris van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen in Waddinx veen. Van geld weten de meeste vrouwen niets af. Zij gaan wel over de boodschappen, maar als het op speculeren aan komt, trekken zij zich terug, omdat ze het te ingewikkeld vinden. Maar vrouwen moe ten net zo goed weten wat er op de aandelenmarkt ge beurt’. Een andere nieuwe activiteit die dit najaar is gestart is het maken van een poppenhuis, waarover Margreeth Kemner op een koffie-ochtend sprak. De leden waren zo onder de in druk van de getoonde poppen huizen, dat na afloop meteen het plan werd gevat om een poppenhuis te gaan maken voor het medisch kleuterdag verblijf in de woonwijk Zuid- plas. Dertien dames zijn inmiddels begonnen aan het casco, onder leiding van Matjan Langen- dam. Haar vader behandelt de technische zaken. Er wordt gebouwd op schaal 1 op 10, want de kleuters moeten er ook echt mee kunnen spelen. Iedereen helpt mee met het inzamelen van materiaal zo als sigarenkistjes, kroonkur- ken, behang en vloerbedek king. Omdat de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen er zoveel verschillende activitei ten bijkrijgt, wordt het coördi neren steeds moeilijken Het is dan ook te verwachten dat de vereniging zich in de toekomst zal opsplitsen in kleine clubjes met allerlei interesses. ’Dat wil niet zeggen, dat de koffie-ochtenden en gezellige avonden komen te vervallen’, laat voorzitter Helgarad de Nie weten. ’Deze activiteiten horen ge woon bij de vereniging. Maar door gezamelijk iets tot stand te brengen, krijg je onderling een betere band. De Platte landsvrouwen stellen alles in het werk om haar leden bij el kaar te houden. Denk maar i aan de contactvrouwen in de wijken, die een oogje in het zeil houden. Als er iemand ziek is, een jubileum viert of een tijdje niets van zich laat WADDINXVEEN - Wad- dinxveens burgemeester C.M. van der Linden sloeg vorige week vrij dagmiddag op het bedrij venpark Coenecoop de officiële paal voor de nieuwbouw van Van Der Loo Yachtinteriors aan de Dorpstraat. BOSKOOP/WVEEN - Het bestuur van de Natuurvrien den afd. Waddinxveen heeft afgelopen week een aantal bomen geschonken voor het Gouwebos. Deze zijn over handigd aan de voorzitter van het Recreatieschap Gou webos, wethouder A.M. van Leeuwen-Meidam van Bos koop waarna in eendrachtige samenwerking is overgegaan tot het planten van de bomen aan de noordkant van de gro te visvijver langs het Wilgen laantje. De geste is een uit vloeisel van het eeuwfeest van de internationale organi satie voor Natuurvrienden met een hoofdvestiging in Wenen. In het kader hiervan hebben de leden uit de diver se Europese landen een mi lieuvriendelijk cadeau aange boden onder het motto: 100.000 bomen voor Europa. iroces bij de ge le ge halte Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. In het gesprek met het Tilburgse bouwbedrijf liet hij zich overigens door niemand vergezellen. ‘Het winkelhart is een gevoelige kwes tie. Als je tegen het bedrijf zegt wel met ze te willen praten, maar niet over hun winkelplannen - wat ook niet hun bedoeling was -, dan moet je het gesprek niet be- langrijker maken dan het is. Dan moet je er geen burgemeester en ook geen ambtenaar bijhalen. Dan geef je aan zo’n gesprek ge wicht en zouden ook je partners er uit kunnen afleiden dat het om een gewichtig onderhoud zou gaan. Dat moet je helemaal niet doen'. ‘Tegenover Pellikaan Bouw BV WADDINXVEEN - De bekende schrijver Joost Zwa german is dinsdagavond 21 november om half acht in Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan) te gast bij de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. De avond wordt gehouden in samenwerking met de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan) en de Alphense boek handel Haasbeek BV. De auteur is op de schrijvers- avond in Waddinxveen uitge- welkt nodigd om zijn werk te komen toelichten. Kaarten zijn a vijf gulden per stuk verkrijgbaar in de Openbare Bibliotheek (telefoon 0182-613141). Joost Zwagerman (1963) de buteerde in 1986 bij uitgeverij De Arbeiderspers met de ro man De Houdgreep, gevolgd door de gedichtenbundel Langs de Doofpot (1987). In het najaar van 1987 ver scheen zijn verhalenbundel Kroondomein en 1988 zijn tweede gedichtenbundel De ziekte van jij. Joost Zwager man publiceerde proza en po ëzie-in tijdschriften als Maat staf, Tirade, De Revisor en Avenue. In november 1987 pu bliceerde de schrijver het ge ruchtmakende polemische ar tikel ’Het juk van het grote Niet’ in de Volkskrant. In dit stuk reageerde hij tegen het verregaande academisme en bijbehorende dufheid en bloe deloosheid die de hedendaag se poëzie zijn binnengeslopen. Als dichter behoorde Joost Zwagerman tot de maxima- len, een groep dichters die van zich liet spreken door poëzie vaart, bravoure en lyriek te geven. De Waddinxveense schrijvers- avond is één van de vele acti viteiten die Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen voor haar leden en ook niet-leden organiseert. Ook dit jaar is het programma van de afdeling Waddinxveen vol gepland met koffie-ochtenden, bijeenkomsten, fietstochten, crea-ochtenden, excursies, feestavonden en niet te vergeten het jaarreisje. Het gaat om allerlei bezighe den om de leden afleiding te bezorgen en om ze wat vaar digheid en kennis bij te bren gen. Soms ontstaan er spon taan nieuwe activiteiten. Zo was onlangs een groepje da mes een ochtend te gast bij de Rabobank Waddinxveen, waar zij een uiteenzetting kregen over het beleggen van geld. Na afloop was men zo en thousiast, dat meteen werd besloten een beleggingsstu- dieclub op te richten. Nu ko men negen dames van de ’La dies Profit’ iedere maand bij een om te leren hoe zij op een winstgevende manier hun geld via de beurs kunnen be leggen. Zij worden daarbij be geleid door Raboman P Hen- nevelt van de afdeling Beleg gingen. Ieder lid stort een klein bedrag in de kas van hooguit 50 gulden. Van het to taalbedrag worden aandelen gekocht, waarvan te verwach ten is dat ze in de toekomst winst zullen opleveren. Intus sen maken de dames diep gaande studie van de aande len- en obligatiemarkt. Zij TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis Raadhuisplein 1 postadres Postbus 400, 2740 AK telefax Gemeentewerf Noordkade 58, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Inst. Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids had ik overigens ook aangegeven met het bedrijf vooral te willen praten over de wijze waarop ze in Waddinxveen ’ingebroken’ heb ben. Het is precies zo gegaan als vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen in een eerlijk en openhartig verhaal staat beschre ven. Het bedrijf heeft aan de hand van prospectussen laten zien wat ze allemaal doen en ze hebben mij verteld dat je als bouwbedrijf - in een tijd dat de klant niet meer naar je toe komt - moet inhaken op gebeurtenissen bij gemeen ten'. ‘Ik heb daarop, toen ze uitgespro ken waren, gezegd: ja, inhaken, dat snap ik, maar inbreken vind ik onfatsoenlijk, want ze zitten hier in een situatie met een raadsbe sluit over een heel andere lokatie dan waarvoor hier plannen wor den gedropt. Bovendien hebben we een afspraak met twee project ontwikkelaars'. ‘Verder zei ik: ik vind het ook naar uw collega’s niet zo netjes om zo te werken. Nou wat dat laatste be treft is mij inmiddels duidelijk ge worden dat bouwers en ontwikke laars dat van elkaar gewend zijn, maar ik als bestuurder in ieder ge val niet'. Naar de mening van projectwet- houder Jan Hielema is tijdens het bijzondere gesprek van vijf kwar tier in zijn werkkamer op de eer ste verdieping in het gemeente huis weinig anders meer ter spra ke gekomen dan wat hij erover heen verteld. ‘Ik zal u vertellen dat wij eerst een half uur hebben gepraat over het veranderingsp: meente Wadoinxveen, over de meenteraad en over het gel., van de raad. Ze zeiden te wonen in een gemeente met lokale televi sie en sinds de raadsvergaderin gen daar op het scherm zijn te volgen blijken de verhalen van de - raadsleden veel beter te zijn ge worden, want over de juistheid er van worden ze nu door de men sen op straat aangesproken'. Jï F

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3