Brugcentrum laat Sint weer per boot komen n Hypotheek Jarig AF-centrum viert nog een paar feestjes 'Mieke' brengt cadeautjes rond Open kampioenschap met 93 jeugdspelers w w CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 0182-614133 Benauwde zege voor eerste team van WSV Chrysler Baas geopend met lichtshow Tr V Amateurmuziek in Zevenhuizen Samenkomst zonder drempels in kerk Verkoop Unicef- kaarten en bij Albert Heijn Zwemfestijn in het Gouwebad China-avond bij de remonstranten HYPOTHEEKRENTE v.a.: k te zien waarin de drie Ameri kaanse merken die Auto Baas vertegenwoordigt, de hoofd rol speelden. HYPOTHEEKCENTRUM per boot aan de Nesse aan en van een aantal pieten. De tocht zal Het pand van Auto Baas Chrysler Jeep is in zeer bij zondere stijl gebouwd. De voorgevel helt als het ware voorover. Binnen is een zake lijke, doch gezellige sfeer ge- creeerd, die werd mede ver sterkt door de expositie van de kunstenaar Arauun Gor dijn uit Gouda. Zijn werk is nog tot 31 december te be wonderen. WADDINXVEEN - In de Re monstrantse Kerk (Zuidkade) is dinsdagavod 21 november de gemeente-avond ’Drieluik over China’ gehouden. De heer en mevrouw Thieme ver telden er over hun recente reis naar China. Belicht wer den de leefgewoontes, de cul tuur, het landschap en het kerkelijk leven nader zullen worden belicht. dan ook verwonderd op toen zij deze krasse senioren aan vonden als gastheer op te tre den. Hij presenteerde een vraag gesprek met de beide directie leden en B. Hulshof, direc teur van de Chrysler Import Holland, over de toekomst verwachtingen van de drie Amerikaanse merken en van het eigen bedrijf. Toen het buiten donker ge noeg was geworden, ging hij over tot de officiële opening. Op een immens groot ’scherm’ dat voor het pand aan een takelwagen was bevestigd, was een prachtige lichtshow ensemble De Lachbrekers uit Tilburg. Het ensemble bestond uit 1 en accor deon), John Hamers (drums en trompet) en Harry Verhoe ven (zanger en conferencier). De leeftijden van de drie per sonen varieerden tussen de 70 en 80 jaar. De aanwezigen ouderwets gezellige avond. Een avond die het mogelijk maakte alle zorgen te verge ten en weer eens heerlijk te lachen. Dat het gezelschap goed in de smaak viel bleek ook uit het feit dat in de zaal aanwezige vertegenwoordi gers van verenigingen gelijk al een afspraak maakten voor een optreden op een bijeen komst van deze verenigingen. Voorzitter A. Both zei jaloers te zijn op de optredende ar tiesten. Óp die leeftijd nog zo enthousiast en zo vol vuur op de planken aan het werk zijn is een unicum. Ook de ensem- Harmen Blok bezette de 5e plaats van de 32 deelnemers, zowaar een prima prestatie voor de Gouwenaar. Renard van Vliet uit Zeven huizen was de eerste WSV-er voor Marc Hillers, Sélale Or han, Bastiaan de Jong, Jaap Prins en Gijs van de Knaap. In de E-categorie was het een drukte van belang. Welgeteld 23 spelers tot 10 jaar moesten elk 11 potjes schaak spelen. Arbiter Leo van de Haven had het zeer druk met het in delen, maar wist met verve toch steeds weer de spelers achter het goede bord en in de juiste kleur te plaatsen. Jan Pieter Vos uit Hendrik Ido Ambacht gaf aan z’n leef tijdsgenootjes schaakles. Hij won op z’n gemak 10 ronden alle potjes. Alleen in de derde ronde verloor de 9-jarige Jan Pieter, ook op z’n gemak, van de gedecideerde Linda Am merlaan. In deze heksenketel had San der van de Bent uit Katwijk het zeer lastig tegen de al 6- jarige Roeland Pruijssen uit Hendrik Ido Ambacht. In de tweede ronde was San der Roeland de baas geweest. Gedurende het toernooi sloop Roeland toch weer naderbij en bleef uiteindelijk op een puntje steken op Sander, die tweede werd. Davey Hoogstad uit Schie dam streed koel mee in de top en kwam uit op de vierde stek. Rotterdammer (Om moord) Kasper Euser volgde op gepaste afstand op de vijf de plaats met 6,5 punt. De WSV-ers Ryan den Drij ver, Erik Hennink, Jos van de Hoek, Steven Brouwer en Alex Nederlof snoepten alle maal hun puntjes mee. Vooral het Herdersmat bleek voor de Waddinxveners een geducht wapen waar de strijd mee kon worden aangegaan. wat met bloemen wel kan?‘, aldus Marius en Mieke Ver- boom-Ververs. feestelijk verpakte cadeaus vanaf honderd gulden gaan ze nu voortaan in de speciale auto gratis bij particulieren en 1 thuis bezorgen. Voor bezor ging in omliggende plaatsen j __x Z* J.2 11 J worden betaald. Er is volgens drogisterij-par fumerie ’Mieke’ sprake van een bijzonder persoonlijk be zorgde verrassing op veijaar- digen, recepties en andere festiviteiten voor iedereen die niet in staat is zelf langs te komen. Ter gelegenheid van Sint Ni- colaas is door ’Mieke’ een ver- rassingsmand samengesteld met daarin cadeautjes voor het gehele gezin. Voor bedrijven zijn er vele mogelijkheden om hun mede werkers en relaties met een geschenk te verrassen. Een mooi alternatief voor de doos achter op de fiets. verschillende duo’s, onder an dere klarinet en piano, zang met piano en een duo van alt- blokfluiten en piano. ke liedjes en leuke verhalen en moppen. Het publiek was enorm enthousiast. Men deinde en zong mee op de maat van de muziek en op verzoek van de conferencier maakten zelfs enkele aanwe zigen een dansje voor in de zaal. Het was weer eens een Het optreden van het drietal was overweldigend. Op uit stekende wijze werden liedjes gespeeld op het orgel, waar van er tal werden meegezon gen. Een woord van waarde ring is op zijn plaats voor de schitterende trompetsolo’s open les onder leiding die werden gegevn door John Hamers. Beide onderdelen werden afgewisseld door de WADDINXVEEN - In de competitie voor de Rotter damse Schaak Bond (RSB) heeft het vlaggeschip van WSV tegen RSR-Ivoren Toren 2 een benauwde, maar WADDINXVEEN - Vrijwillig sters van Unicef staan deze week (donderdag 23 en vrij dag 24 november) en volgen de week (vrijdag 1 en zater dag 2 december) in de super markt van Albert Heijn (Ko ningin Wilhelminaplein) voor de verkoop van Unicef-kaar- ten en geschenken. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, stelt zich ten doel zoveel mogelijk geld te bestemmen voor hulp projecten. Na aftrek van de nodige kosten (voor produc tie, transport, promotie en dergelijke) komt de netto-op- brengst volledig te goede aan het werk van Unicef. Omdat Unicef werkt met meer dan 3.000 vrijwilligers in Nederland is het mogelijk de kosten laag te houden. Hierdoor werkt Unicef met een uitzonderlijke netto mar ge. Deze is altijd minimaal 50% van de verkoop prijs van de producten. Van elke gulden die wordt besteed komen er dus minstens twee kwartjes ten goede aan het werk van Unicef Internationaal. Van de giften is dat natuurlijk 100%. WADDINXVEEN - Zaterdag 25 november tussen vijf en zeven uur houdt de Stichting De Wingerd een groot zwem festijn voor jong en oud in het Gouwebad. Kaarten a 2,50 per persoon zijn tevoren ver krijgbaar op de adressen Wingerd 175 en Wingerd 177 en op zaterdag 25 november vanaf vijf uur in het zwem bad. wie z’n concurenten waren en dacht wel kansen voor de eer ste plaats te hebben. In de 4e ronde moest de Moer- kapellenaar tegen Rick aan traden. Sven kwam slecht uit de opening, maar kwam goed terug en dwong Rick in tijd nood. Met nog enkele secon den op de klok werd Sven als nog matgezet. De tweede plaats werd door Sven Stange opgeëist en het huzarenstukje van Gert Jan werd met de derde plaats be loond. Ka Chun Lui en Ri chard Ammerlaan, beide Ca- pelle aan den IJssel, bereik ten de vierde en vijfde plaats. Voor WSV traden Ivo de Vries, Arjan Hennink, Aljen Uitbeijerse en Biniam David in het krijt. Zij lieten operator Léon Willemen allemaal 3 punten opnemen in het com puterprogramma, dat in deze groep voor 7 ronden Zwitsers was ingesteld. Milton Karta liet duidelijk blijken wie het heft in handen had in de D-categorie. Met een 100% score eindigde Mil ton ver voor de anderen op de eerste plaats. De D-categorie werd beheerst door drie spelers uit Capelle aan den IJssel, want achter Milton streden Marco van den Geugten en Stefan Am merlaan hun gevecht voor de tweede plaats. In de zesde ronde had wed strijdleider Hans van Wou denberg Stefan en marco te genover elkaar geplaatst. Stefan versloeg in de onder linge confrontatie Marco en kwam weer dichtbij de twee de plaats. Maar Marco her stelde zich in de laatste ronde weer knap door Stefan Mane- tas op afstand te houden en bleef tweede. Stefan Ammerlaan bleef Je roen Edeling uit Wochnum voor door een beter WP-saldo. subtopper J. van de Heiden verdiend, maar met de nodige moeite, een nederlaag te be zorgen. Eveneens een snelle en fraaie winstpartij was er voor C. Asscheman tegen H. van Offeren. Verder hielden A. Kardol en J. Muit elkaar in evenwicht. Voorts overwinningen voor T. Goor, T. Wiersma, L. van de Haven, A. Versluis en T. Kui per tegen respectievelijk A. Prins, F. Ritter, J. de Bock, J. van Oort en J. Smit. In de onderste regionen van de schaakdivisie blijft J. Pon- sioen nu volledig van slag door opnieuw een nederlaag tegen P. van Offeren. Door zijn overwinning tegen G. To renbeek kroop J. Brobbel weer verder wat omhoog. Hekkesluiter U. Beerends zorgde ervoor, dat J. van San- dijk verrassend de teil in ging door na een pionwinst in het middenspel de partij niet meer uit handen te geven. Het diepe schaakdal is voor D.J. van Offeren nog niet ten einde door na een slechte par tij te verliezen van H.E. van Offeren met als gevolg dat de onderste plaats als hekke sluiter zeer dicht genaderd is. belangrijke zege wist behaald. Door deze winst blijft het eerste team een grote kampioenskandidaat. Onder aanvoering van cap tain B. Jansen werd aan de (thuis)wedstrijd begonnen. Aanvankelijk zag het er voor de Waddinxveners slecht uit, aangezien de eerste drie bor den van WSV op verlies wer- den getrakteerd. Daaropvolgend werden ach tereenvolgens door de volgen de vier borden overwinningen geboekt, zodat een puntende- ling al was bereikt. Winst zou nu afhangen van de partij van W. van den Hoek. Door tijdnood van zijn tegenstander, maar vooral door zelf de partij solide uit te spelen, wist hij zijn team me de fraai aan de derde over winning te helpen met als ge volg dat B. Jansen en zijn mannen nu toch echt moeten gaan voor de eerste plaats. Het vierde team van WSV on der aanvoering van E. Ket deed het slecht door een bla merende (thuis) nederlaag te gen Messemaker 5 (uitslag 1,5-6,5). Vanwege de RSB-wedstrijd vonden voor de huishoudelij ke competitie geen wijzigin gen aan de top plaats. G. van den Knaap handhaafde zich in de bovenste regionen door geleden verscheen haar eer ste boek ’De Tuinfluiter’. Op stapel dat haar 30e boek het werk zagen. ’Ogen van opzij’. Vandaag (woensdag 22 no vember) is er een koffietafel. Donderdagmorgen 23 novem ber van 10.00-12.00 uur ver zorgt volksdansgroep ’Dans u fit’ met de volksdansgroep ’Zemeratiek’ (Hazerswoude) een van docente Marianne Valen- tijn. De_ Stichting Waddinx- veens T"~ ouderen vrijdagavond 24 no vember om half acht in het Anne Frank-centrum een muzikale avond aan. Woens dagavond 29 november om acht uur worden de festivitei ten afgesloten nmet een uit voering van de Komischie Operette en Musicalvereni- ging KOM. De culturele com missie van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk (SWW) kan terugzien op een bijzonder succesvolle avond, die werd verzorgd door het via Nesse, Oranjelaan, Kerk- weg-Oost, Zuidkade en Jan Dorrekenskade-Oost. Het winkeliers aan de voet van de hefbrug over de Gou we besteden ruime aandacht aan het verblijf van de Spaanse kindervriend. Er wordt door dit op één na oud ste winkelcentrum van Wad- dinxveen ook deelgenomen aan de jaarlijkse Sinterklaas actie. Naast deze actie hebben di verse' winkeliers individuele activiteiten. Het wordt dus weer ouderwets gezellig in het Brugcentrum. Op die ma nier wordt een mooie inhoud gegeven aan een traditie van ruim 700 jaar. Er is geen feqst te bedenken dat meer type rend is voor ons land dan het Sinterklaasfeest. WADDINXVEEN - Sint Nicolaas, afgelopen zaterdag offieel in Waddinxveen verwelkomd, is volgende week zaterdagmorgen 2 december vanaf elf uur in het winkelcentrum Brug. De Goedheiligman komt weer 1 zal vergezeld zijn verder per rijdende boot gaan ZEVENHUIZEN - Zondag middag 26 november om vier uur is er onder het motto ’Ontmoeting over drempels heen’ weer een samenkomst in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpstraat in Zeven huizen. De voorbereidings commissie van de vier ge loofsgemeenschappen hoopt dan weer kerkelijke en niet kerkelijke mensen te mogen begroeten. Ds. Van Hal zal spreken over het motto ‘Ga op je eigen benen staan'. Het gospelkoor Unison, onder lei ding van Clyde Smith uit Rot terdam, verleent vocale en muzikale medewerking. De samenzang wordt begeleid bedrijven in Waddinxveen door Waddinxvener Jaap Ak- kerhuis. Voor de kinderen is 1 er een alternatief program meet vijf of tien gulden extra ma. Voor de allerkleinsten is er oppas. WADDINXVEEN - Onder de naam ’Cadeau Pour Vous’ is drogisterij-parfumerie ’Mieke’ (Juliana van Stol- berglaan) een nieuwe activiteit begonnen. Met een fraai gedecoreerde auto worden sinds kort geurige geschenken en andere cadeaus uit de winkel thuis bezorgd. ‘Al geruime tijd speelden we met de gedachte om onze klanten nog meer service te bieden. Regelmatig komt het Feestelijk verpakte cadeaus voor dat na een aankoop werd gevraagd of het ook bezorgd kon worden. Incidenteel kon den we aan de vraag voldoen, maar waarom zou met onze cadeaus niet altijd kunnen in hetgeen zij brachten. Voor velen was dit weer een impuls om te weten, dat wan neer je gezond bent, ouder worden geen belemmering behoeft te zijn om wat te on dernemen. De volgende avond van de culturele commissie is op maandag 11 december. Dan treedt op het bekende Bos- koops Vrouwenkoor met me dewerking van het Quintet de Kort uit Gouda. Wlezijnswerk biedt de zanger-conferencier met leu- WADDINXVEEN - Met een spectaculaire lichtshow aan de oever van de Gouwe open de Auto Baas aan de Wilhel- minakade de nieuwe vesti ging van het Chrysler-Dodge- Jeep-dealerbedrijf. Ruim zes honderd genodigden sloegen het schouwspel vanuit de sfeervolle showroom aan de Wilhelminakade in Waddinx veen gade. De directie van Auto Baas Chrysler Jeep, bestaande uit Jim Vos en Joop Baas, had oud-wereldkampioen schaat sen Hein Vergeer bereid ge- WADDINXVEEN - Zaterdag 18 november werd door de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) voor de 17e keer het open jeugdkampioenschap van Waddinxveen gehouden. Aan het toernooi namen 93 jeugdspelers in vier leeftijds- categoriën deel. De prijsuit reiking was in handen van voorzitter Gerard Torenbeek. Om kwart over tien gaf toer- nooileider Wim van den Hoek uit Zevenhuizen het startsein en kon een prachtige schaak- dag beginnen. In de B-categorie (tot 16 jaar) werd Sebastiaan Snaauw uit Capelle aan den IJssel eerste. Al in de tweede ronde had hij gedecideerd Jimmy van Zut- phen uit Bodegraven van zich afgeschud en nestelde zich aan de top van de ranglijst. Jimmy zette de achtervolging in, maar kon nooit verder ko men dan de tweede prijs. De vierde ronde werd nog even spannend toen kanshebber Ronald Dannis zich in het strijdgewoel liet mengen. De 15-jarige Delftenaar pleegde in een rechtstreeks duel met Sebastiaan een aan slag op de eerste plaats. Maar na alle gevaren te hebben ontweken kwam Sebastiaan alweer als overwinnaar uit de partij. Pravesh Mahabali uit het Utrechtse IJsselstein be reikte nog net de derde plaats voor Ronald Dannis. Wedstrijdleider Jaap van den Heiden zag dat de WSV-ers Elsa Voets en Chris de Kogel dit geweld op gepaste afstand volgden. Elsa en Chris finish ten in de achterhoede van het veld van 18 spelers. Biniam David draaide na drie ronden nog dapper mee in de top van de C-categorie. De Waddinxvener, die vorig jaar deze groep won, had goede hoop weer hoge ogen te zullen gooien. De C was dit jaar niet alleen in aantal groter geworden, er waren 20 deelnemers, maar ook de speelsterkte was enorm omhoog gegaan. De 13-jarige Rick Duijker uit Bodegraven deelde zes ron den lang de lakens uit en stond met het ingaan van de laatste ronde dus stevig aan kop. Doch Gert Jan van Vliet uit Ridderkerk eiste alle eer voor zich op door in de laatste ronde Rick naar het leven te staan. In een boeiend duel werd Rick alsnog een puntje afge snoept. Ook Sven Stange had bij aanvang van het toernooi eens rondgekeken om te zien WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) is en wordt nog volop feest gevierd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Op het pro gramma stonden al een jubileumreceptie, een jubile- umavond, een video-middag, een koffieochtend en een feestbingo-avond, terwijl-de wekelijkse activitei ten allemaal een feestelijk tintje kregen. Bijzonder was ook de exposi tie van aqarellen en olieverf schilderijen en de zangmid- dag met het Ankerkoor (Ha- Pieter Busio (orgel zerswoude) en het Anne Frank-koor (Waddinxveen). De romanschrijfster Jos van Manen-Pieters kwam dins dagmiddag vertellen over haar boeken en de achter- o.__ gronden ervan. Veertig jaar in de geheel volle zaal keken ble-leden gingen helemaal op ZEVENHUIZEN - Zaterdag avond 25 november om acht uur houdt ‘De Zeven Muzen' in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpstraat in Zeven huizen een gratis toeganke lijk avond voor amateurmusi- ci. Het programma van deze ne gende avond bestaat voorna melijk uit klassieke muziek, die door amateurs op zeer professionele wijze wordt ge bracht. De instrumenten waarop wordt gespeeld zijn piano, orgel, klarinet, (alt) blokfluit en dwars- en pan fluit. Daarnaast laat de stem zich ook horen als instru ment. Er worden solo stukken ge speeld van Bach (orgel), Fau ré (panfluit), Liszt (piano) en Saint-Saëns (dwarsfluit). Een trio van twee blokfluiten en een piano laat muziek ho ren van James Hook. Oud-Franse liedjes worden gespeeld door een duo van bas en piano. Twee piano’s brengen muziek van Chopin en Lancen. Daarnaast zijn er SF! hl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1995 PAGINA 13 In het Anne Frank-centrum hield de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV voor de 17e keer het Aan de schaakborden werden soms huzarenstukjes geleverd en De 'Cadeau Pour Vous'-auto van drogisterij-parfumerie 'Mieke'. (Foto: 'Mieke'-Sjaak Noteboom). 0/ 9/0 WADDINXVEEN 4 kon het ook een hekenketel zijn. open jeugdkampioenschap. Op de foto van links naar rechts oud-werelkampioen schaatsen Hein Vergeer, de directeuren Joop Baas en Jim Vos en Chrysler Import Holland-directeur B. Hulshof. (Foto: Sjaak Noteboom). «m. r -K am wa y//A

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 13