Klaas Broekens 3.98 ZONNEBANKEN opvolger van André de Bruin Waddinxveen CU Stokbrood, Rijn en Gouwe Adventsconcert in Goudse Sint Janskerk Kwaliteitscertificaat voor Volvo-Hooftman BV Reünie van 50-jarige scoutinggroep Pieter Maritz (0182) 63 24 43 BEZORGERS Boekenbeurs in Ontmoetingskerk WADDINXVEEN - De rom melmarkt- en bazarcommis- sie van de Gereformeerde Kerk houdt zaterdag 25 no vember van tien tot drie uur een extra boekenbeurs in de hal van de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). Record geaccepteerd Korbis-korfbal wint met zes doelpunten verschil Tentoonstelling De Vogelvrienden Amnesty schrijft weer gevangene vrij Nieuwe cursusreeks 'Samen bevallen' ƒ1 - Alisun Cleosun Hapro Palm Beach lol MÜB Philips De 'aa9,ek^a^re êigSS? 1 voorgebakken, 3 stuks 537 3 Interesse? Bel dan Iedereen kon smullen van de wordt enerzijds aan de leden s a God ter eer‘. In 1994 is, ter ge- Let op! 's Avonds geopend van omstreeks 95. De leden van het koor zijn af- aan meer dan 70 cd-opnames. Hij maakte concerttournees naar Duitsland, Oostenrijk, Vblvo- hadden Prima verdienste. in de plaats is op zoek naar m/v minimum leeftijd 15 jaar van de werken van allerlei meer of minder bekende com- De toekenning van het kwa liteitscertificaat was voor Volvo Nederland aanleiding de beide vestigingen van het Waddinxveense bedrijf de Alle afdelingen van Hooft- man BV zijn ISO-gecertifi- ceerd, zelfs de administra tie. Onder de ISO-certifice- ring van Hooftman BV valt ook de inbouw van aircondi- tioning-systemen, waarvoor het bedrijf STEK-erkenning heeft, LPG-systemen, auto- alarms en autotelefoons. In verband met de vele boe ken die nu al binnen zijn wil len de organisatoren een ie der in de gelegenheid stellen voor de feestdagen nog een paar goede boeken in huis te halen. Er is van alles bij: ro mans, detectives, streekro mans, wetenschap, hobby, huis-tuin en keuken en oor logsboeken. houden in het kader van het 5-jarig bestaan van het Gouwebad ‘de Sniep*. Op vrijdagavond 3 novem ber namen 251 personen deel aan deze poging. Onder toeziend oog van de getuigen oud-zwemkam- pioene Ada Kok, Waddinx- veens burgemeester C.M. van der Linden en politie man A. Twigt wisten de deelnemers 25 oefeningen af te werken in één uur joggen. Zijn opleiding koordirectie volgde hij bij Cees Jonk, eveneens te Amersfoort. Als organist, pianist en dirigent treffers, terwijl de tweede aanval van Jaco Wineke, Mark van de Brink, Esther Visser en Ellen van de Ent negen keer produktief was. In feite was Korbis de gehele wedstrijd niet in de proble men, alhoewel Hemur Enge goed terug kwam tot 5-3 voor sprong nadat Korbis eerder tot 1-3 was uitgelopen. Een achterstand die Korbis niet verontrustte en dan ook snel werd omgebogen in een 6-7 voorsprong, welke stand vlak voor rust door Hemur Enge werd bepaald op 7-7. Het hoge tempo had bij de korfballers uit Amerongen de nodige energie verbruikt en de verwachting was dat Kor bis daar van in het verdere vervolg van de wedstrijd zou kunnen profiteren. Deze ver wachting kwam al snel uit toen Korbis vlot uitliep naar 7-11 door treffers van Jaco Wineke, Frits Visser en Yvon ne Visser. Deze marge bleef gedurende de verdere wedstrijd in stand, vooral door optimaal te profi teren van kleine kansen on der de korf en een zuiver af standschot via Ellen van de Ent en Miriam de Boer. Na nog enkele twijfelachtige strafworpen waren de laatste daden toch weer voor Korbis dat via Mark van de Brink (kleine kans) en Wim Lebbing (stip) de eindstand 14-20 op het scorebord liet aanteke nen. blad ‘Onze Vogels', een blad vol informatie over vogels en over vogels houden en kwe ken en met prachtige kleuren foto’s. De toegang tot de tentoon stelling is gratis. Op donder dagavond, vrijdagavond en zaterdagmiddag draait het rad van avontuur waarbij zeer vele schitterende prijzen zijn te winnen. WADDINXVEEN/SCHOONHOVEN - De Volvo- dealerbedrijven van Hooftman BV in Waddinxveen (bedrijvenpark Coenecoop) en Schoonhoven hebben het kwaliteitscertificaat ISO 9002 behaald. De offici ële uitreiking gebeurde door Tüv Nederland QA. Volvo-Award aan te bieden als erkenning voor het beha len van ISO 9002. ISO 9002 staat voor kwali teit en service. Het certifi caat is bovendien de bekro ning van intensief en lang durig werken aan de organi satie en de werkwijze van de beide vestigingen van Hooft man BV. De beide dealerbedrijven hierbij assistentie van Cor- bo uit Rozenburg, een ad viesbureau dat gespeciali seerd is in de invoering van kwaliteitssystemen. Bovendien werd voor beide bedrijven een kwaliteitsma nager aangesteld en werden voor de verschillende afde lingen steeds kwaliteits- teams samengesteld. met 12 jaar 5,-). De Gouwestem is een i kerkelijk streekmannenkoor. 1 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. cn ■<i WADDINXVEEN - De werk groep Waddinxveen van Am nesty International heeft on langs weer een gevangene ’vrijgeschreven’: Jozef Rabidi. De Indonesiër had ruim der tig jaar vastgezeten vanwege een de regering niet welge vallige politieke mening. Voor de schrijvende Waddinx- veners was dat weer een re den voor grote tevredenheid en blijdschap, want de vrijla ting van Jozef Rabidi is weer een tastbaar bewijs voor het feit dat de bemoeienissen van Amnesty International zinvol zijn en hun nut afwerpen. Hiermee is de taak van de werkgroep Waddinxveen ui teraard niet afgelopen. Voor de vrijgekomen Jozef F. wordt nu geld ingezameld want hij is volkomen berooid. Boven dien heeft de groep een nieuw doel toegewezen gekregen. In India zijn drie gevange nen, om redenen die volko men duister blijven, tijdens de gevangenschap om het le ven gekomen. Aan de werk groep Waddinxveen is de taak opgelegd om uit te zoeken hoe zich dat heeft kunnen afspe len. Dit soort gevallen eisen veel aandacht, veel tijd en veel be sluitvorming. Amnesty in Waddinxveen heeft mensen nodig die schrijven. Er zijn ook mensen nodig die organi seren, zoals een secretaris die tot taak heeft de instroom van informatie en post te re guleren. Zondag 26 november om 18.15 uur zendt de AVRO-te- levisie een korte documentai re uit, waarin men wordt op geroepen tot vrijwilligers werk. Voor informatie over de werkgeroep Waddinxveen van Amnesty International kan men bellen met Tiny Rib- bens, tel. 0182-618899. GOUDA/WADDINXVEEN - Gouda’s oud-burgemees- ter drs. Klaas Broekens heeft het voorzitterschap van - de Coornhertstichting - waarvan hij vice-voorzitter was - overgenomen van de Waddinxvener dr. André de Bruin, die om persoonlijke redenen zijn functie heeft neergelegd. beschikbaar gesteld door het rijk en het VSB Fonds aan personen of instellingen die zich nadrukkelijk verdienste lijk hebben gemaakt bij pro jecten die de harmonisering van de Nederlandse samenle ving bevorderen. WADDINXVEEN - Zaterdag middag heeft de 50-jarige scoutinggroep Pieter Maritz een zeer geslaagde reünie ge houden met haar oud-leden. De avond ervoor en zaterdag morgen waren de verkenners, rowans en stam bezig ge weest het terrein rond het clubhuis aan de Mauritslaan feestelijk aan te kleden. In een grote feest tent kon on der het genot van koffie met koek en later een drankje de eerste verhalen van vroeger uitgewisseld worden. Het clubhuis was omgetoverd in een klein museum met ou de foto’s, logboeken, vlaggen en andere atributen uit het verleden van de Pieter Ma- ritzgroep. Om drie uur werd, tussen de winterse buien door, de vlag gehesen en werden na het voorlezen van de scoutingwet en de horderoep de festivitei ten geopend. De voorzitter memoreerde in een kort welkomswoord de oprichting van de scouting groep in 1945 en de plaatsen waar het clubhuis in Wad- dinxveen had gestaan. Hij be dankte de huidige leiding van de groep voor hun enthousi aste inzet. Tevens werd bekend gemaakt dat de tijdens de JOTA (Jam- borie On The Air) gehouden sponsorloop ruim 3.000,- had opgebracht. De welp Randy Gidhary liep het hoog ste bedrag van allemaal bij el kaar. Voor zijn inzet kreeg hij de World Jamboreetrofee 1995 uitgereikt. Het opgehaalde geld zal wor den besteed aan de renovatie en uitbreiding van het club huis, waaraan ook al een aan tal bedrijven in Waddinx- veen, zoals de Rabobank Waddinxveen, Buitelaar BV, de winkeliers van de Luifel- baan, makelaardij Verboom BV en A. Vis BV geld of mate- verzorgd in allerlei grote mo- riaal hadden geschonken, numentale kerken, maar ook O°k werd de uitslag van de -- -•pSy_ balonnenwedstrijd bekend chiatrische inrichtingen, zie- WADDINXVEEN - Het Gouwebad ‘de Sniep' is of ficieel meegedeeld dat de record-poging aquajog- ging is geaccepteerd als nieuw record. De redactie van het Groot Guinness Record Boek heeft tevens aangegeven dat dit record vermeld wordt in de nieuwe uitga ve van het boek dat in ok tober 1996 zal verschij nen. De recordpoging werd ge- cho-Slowakije en Canada. De vaste begeleider van het mannenkoor is de musicus Ben Kramer uit Boskoop. Hij studeerde aan het Rotter dams conservatorium orgel en piano en volgde aan het legenheid van het 12-jarig be- Hilversums Conservatorium een studie voor elektronisch orgel. Zijn sublieme en veelal subtiele piano- of orgelbege- sonore op een september 1981 en telde toen 40 leden. Inmiddels is het koor gegroeid tot een ledental ponisten. van omstreeks 95. In oktober 1991 heeft De De leden van het koor zijn af- Gouwestem een cd uitge- komstig uit vele plaatsen uit bracht onder de titel ‘Jubelt de regio zoals Gouda, Bos- koop, Moerkapelle, Zevenhui zen, Bergambacht, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel, Zoetermeer en anderen. Men kan dan ook met recht spreken van een streekmannenkoor. ter tweede en Hans Schroten derde. Hun ballonnen waren teruggevonden bij de Zeeuw se plaatsen Aagtekerke en Oostkapelle. dwongenheid. De'Gouwestem Door de welpen werd ’s mid- -ï.dags een liedje uit Walt Dis- 2CLÓÓ uur tot 22.00 uürm de' neY’s Jungleboek uitgebeeld. De welpen hadden maskers 1993 gemaakt van de dieren die in dit verhaal een rol spelen. De verkenners voelden oud-le den aan de tand over wetens- WADDINXVEEN - Begin vol gend jaar start de Waddinx veense cursusleidster Yvonne van der Ham (Zuidplaslaan 50, tel. 0182-619566) weer een nieuwe zwangerschaps- cursus ’Samen bevallen’. Deze cursus, die Yvonne van der Ham in haar eigen huis geeft, is speciaal bedoeld voor aanstaande ouderparen die in maart of april een baby verwachten. Het uitgangspunt van de cur sus is de gezamelijke voorbe reiding van de vrouw en haar partner op de bevalling. Het lijkt vanzelfsprekend, dat de zwangere vrouw en haar partner de zwangerschap en de bevalling ‘samen doen‘. De praktijk is vaak anders. Door deze gezamelijke voorberei ding kan de partner een on dersteunende en stimuleren de rol hebben. In de cursus wordt veel onze kerheid en angst weggeno men. Tijdens het theoretisch gedeelte wordt informatie ge geven over de zwangerschap, het verloop van de bevalling en dé postnatale periode. In het praktijkgedeelte spelen ontspanningsoefeningen, ademhalingstechnieken en' perstechnieken een belangrij ke rol. De cursus neemt negen avon den van ongeveer twee uur in beslag. Aan de cursus nemen maximaal vijf ouderparen deel. Na de bevalling wordt nog een terugkommiddag met de baby’s gehouden. Er wordt dan teruggekeken op de cursus, het verloop van de bevallingen en de kraamtijd. André de Bruin voert daar mee tevens zijn reeds vorig jaar uitgesproken wens uit om zijn bestuurslidmaat schap rond het bereiken van de 65-jarige leeftijd te beëin digen. De Waddinxvener was in 1983 oprichter van de Coom- hertstichting, initiatiefnemer van de Coornhertprijs voor sociale vernieuwing en van de tweejaarlijkse Coornhertre- des. Op dit moment is hij nog se cretaris van de beoordelings commissie van de Coornhert prijs, welke functie hij per 31 december van dit jaar even eens zal beëindigen. De Coornhertprijs voor socia le vernieuwing, groot 100.000,-, wordt sedert 1990 WADDINXVEEN - In Amerongen heeft Korbis-korfbal met 14-20 de voor het eerst ontmoette tegenstander Hemur Enge overtroefd. Hoewel zes doelpunten ver schil natuurlijk ruim is, heerste achteraf toch wel bij de Waddinxveners de mening dat menig team tegen deze ploeg zou kunnen struikelen. Geen moment namelijk wens te Hemur Enge zich bij een nederlaag neer te leggen. Met veel fysieke inzet bleef men voor elk doelpunt spelen. Gelukkig bezat Korbis ook een stevig portie kracht, maar wat nog belangrijker bleek ook een surplus aan techniek en combinatiever mogen. Dat bracht met name in de tweede helft de beslissing toen binnen een kwartier een gat van 5 doelpunten werd geslagen. Jammer was dat de scheidsrechter door zijn wijze van fluiten teveel op de voor grond stond. Dikwijls waren zijn beslissin gen vaak overdreven en zeker enkele van de 13 strafworpen (7 voor Hemur-Enge en 6 voor Korbis) waren op z’n zachts gezegd twijfelachtig. De Waddinxveense coach had vooraf met nadruk collectivi teit en spelplezier gepredikt. Met deze ingrediënten in de juiste mix kwam Korbis een stuk verder. Maar liefst zeven spelers van het achttal na men deel aan de produktie van de 20 doelpunten. De eerste aanval, bestaande uit Frits Visser, Wim Leb bing, Yvonne Visser en Miri am de Boer, was goed voor 11 WADDINXVEEN/GOUDA - Vrijdagavond 8 december om acht uur geven het Christe lijk Waddinxveens Mannen koor ’De Gouwestem’ en het Christelijk Gemengd Koor ’Immanuël’ uit Rhenen, beide onder leiding van de Wad dinxveense dirigent en orga nist Martin Mans, een ad ventsconcert in de Goudse Sint Janskerk. Korte tijd geleden presen teerde De Gouwestem er hun cd en waren de lovende reac ties niet van de lucht. Mensen die het concert bezochten praatten nog lang na over de ze muzikale avond. Met het gemengd koor Imma nuel belooft De Gouwestem een concert te geven dat de bezoekers nog lang zal blijven heugen. Martin Mans is een dirigent wiens muzikale gedrevenheid enorm is. Martin Zonneberg bespeelt het orgel, terwijl Ben het beoefenen van de Kramer achter de piano zit. Om het geheel compleet te maken wordt medewerking Drost en Yta van der Zwaag met haar hobo. De toegangsprijs voor het ad ventsconcert bedraagt 10,- i staan van het koor, een twee de cd uitgebracht onder de ti tel ‘Hoort, Jezus Noodt U!‘. r Beide cd’s zijn goed verkocht leiding completeert de in Nederland en in Canada. mannenkoorzang Veel optredens heeft het koor voortreffelijke wijze. (65+,50 en kinderen tot en oorspronkelijk te brengen. Zo verleende hij medewerking -Jx-- inter- veel zangplezier en muzikale I-vorming geboden en kan an- Het koor werd opgericht op 7 derzijds het publiek genieten Frankrijk, Engeland, Tsje- ken. Rond vier uur was er een van Sint Nicofaas en Zwarte Piet, Idie ’s morgens in Waddinx- Het doel van de vereniging is orgel bij de bekende concer- veen waren aangekomen. Zij u„x zang_ torganist Herman van Vliet kwamen na het tekenen van kunst als ontspannende vrij- te Amersfoort met als spe- het gastenboek de uitstalling cialisatie de interpretatie van in het clubhuis bekijken. - --en De middag werd afgesloten verleend door het trompetduo geestelijke muziek, maar ook improvisatie. met een kampvuur. André de Bruin was ook voor zitter van het Nationaal Co mité Coornhertherdenking 1990, een manifestatie die niet alleen op vele plaatsen in Nederland, maar ook ver bui ten onze landsgrenzen plaatsvond. De huidige plaats van de Coornhertstichting in het maatschappelijk leven mag dan ook de grote verdienste van André de Bruin worden genoemd. J6BII 1 WADDINXVEEN - De Waddinxveense vogelvereni ging ‘De Vogelvrienden4 houdt eind deze week weer haar gratis toegankelijke jaarlijkse tentoonstelling in het clubgebouw van de duivenvereniging ‘De Sper wer4 aan het Stationsplein in Waddinxveen. De tentoonstelling is geopend op donderdag 23 november (20.00-22.30 uur), vrijdag 24 november (14.00-22.30 uur met om 21.00 uur de trekking van de grote verloting) en za terdag 25 november (10.00- 16.00 uur met om 15.30 uur de prijsuitreiking). De Vogelvrienden, een afde ling van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, is met bijna 90 leden één van de grotere afdelingen in Zuid- Holland. Dit jaar zijn er maar liefst 315 inzendingen. Voor de le den van de Waddinxveense vereniging is de tentoonstel ling het hoogtepunt van het jaar. Voordat de vogelexposi- tie voor het publiek wordt ge opend, worden alle vogels door zeven bondskeurmees- ters beoordeeld en met pun ten gewaardeerd. Op die manier wordt voor de leden het wedstrijdelement ingebracht. Immers, het gaat er om zo hoog mogelijk te sco ren met eigen gekweekte vo gels en misschien wel alge meen kampioen te worden. Los van de puntenwaarde ring geeft de keurmeester ook aan wat er eventueel aan de vogel nog verbeterd kan wor den. Elke deelnemer kan daaruit zijn conclusies trek ken en daarmee rekening houden in het volgende kweekseizoen. Gezien de ontwikkeling van de laatste j aren en de diverse successen die de leden reeds behaald hebben op de diverse nationale tentoonstellingen verwacht De Vogelvrienden hoge punten te kunnen sco ren. Door de medewerking van en kele bedrijven is het bestuur er in geslaagd een aantrekke lijk prijzenpakket samen te stellen. Deze bedrijven zijn Van Noort Verhuizingen en Transporten, assurantiekan toor Verwey, Verwey Recrea tie (Zevenhuizen) en dieren speciaalzaak ‘Het Beesten spul'. Op de tentoonstelling zijn te zien 35 kleurkanaries in 8 kleuren, 60 postuurkanaries in 7 soorten, 80 zebravinken in 12 kleuren, 60 overige tro pische vogels in 15 soorten, 25 grasparkieten in 6 kleu ren, 10 Agaomiden (dwergpa- pagaai) in 4 kleuren, 16 Au stralische- en Aziatische par kieten in 9 soorten en 35 Tro pische duiven en kwartels in 8 soorten. Er is gelegenheid om vogels te kopen tegen zeer aantrek kelijke prijzen. Misschien be tekent een bezoek aan de ten toonstelling wel de start van een nieuwe hobby, die een mens laat genieten van een stukje beschermde natuur in of rondom de woning. Tijdens de openingsuren kun nen veel ervaren vogelhou- ders iedereen met raad en daad ter zijde staan. Naast inlichtingen over vogels kan men op de tentoonstelling ook terecht voor informatie over De Vogelvriensdwn. Het lidmaatschap kost 48,- per jaar voor volwassenen en voor de jeugd tot 18 jaar 36,-. Dit is inclusief het door de bond toegestuurde maand- zang- etijdsbesteding. Het reper toire omvat Ook werd de uitslag van de balonnenwedstrijd gemaakt. Jaco Asscheman henhuizen. Ëen hoogtepunt werd eersteStanley Schlui- in 1994 was het concert met x J het populaire ‘Jostiband Or kest' uit Zwammerdam. Binnen het koor is een sfeer van aantrekkelijke onge in bejaardentehuizen, repeteert elke maandag van Bethelkerk (Bilderdijklaan). Sinds het voorjaar van staan de repetities onder des kundige leiding van Martin Mans, een musicus en koor leider pur-sang. Reeds vanaf waardigheden van scouting, zijn jongensjaren is Martin Iedereen kon smullen van de Mans te vinden achter het or- kleine pannekoekjes die door igent gel. Zo begeleidde hij op 10-ja- de verkenners werden gebak ster Hge leeftijd al koren en werd kon. Rond ™or uur uur or hij reeds op 12-jarige leeftijd verrasTsmg door de komst benoemd als kerkorganist. De Waddinxvener studeerde concer torganist Herman van Vliet spe- voomamelijk romantische componisten klassieke muziek en volks muziek. Er wordt naar gestreefd om alle werken zoveel mogelijk w j WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1995 PAGINA 27 VOOR WEEKBLAD De 50-jarige Waddinxveense scoutinggroep Pieter Maritz hield een geslaagde reünie voor oud-ie- den. Sint Nicolaas bracht in het clubhuis van de gouden Pieter Maritz- groep aan de Mauritslaan een onverwacht bezoek. 1 Verkoop van: maandag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur, zaterdag van 10.00-17.30 uur GRATIS huidtest en pigment analyse F Regentesseplantsoen 52 (Centrum hoek Kteiweg-Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon 0182-529904 -tf- 1 voor A4.95 Deze aanbieding is geldig t/m zaterdag 25 november a.s. T T 3 halen, 2 betalen. De Waddinxveense dirigent en organist Martin Mans a«L de speeltafel van het orgel van de Goudse St. Janskerk. I 1 /A O ft r A T~1 ft O X TO T"A z4 OT* TTT O O ZT 1^1 Z-» Oz-l-l z, x -_ -- - xx 1 xx xx 1 1 11’1* 1 1 J w" - ST

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 27