WADDINXVE Elke ochtend... Hl Bejaardenhuisvesting huldigt trouwe dames C. Staring 40 jaar bij Glasbeek Finish 'De Speelbieb' bestaat één jaar Kerstworkshops groendecoratie en kaarten maken Niets vermist Kaarten voor Starfestival Live concert in De Tunnel Fietsen gevonden Disco-avond met dancewedstrijd Kaartavond autoclub Lezing over paddestoelen Inlijstservke Mega-Color nj ffj o I I I I I I I l I I I I I I I I VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1995 E N E M E T E G OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN VERGADERINGEN BOUWZAKEN GROEN Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Voor de Stichting Waddinx- veense Bejaardenhuisvesting was het zilveren bestaan een In een gezellige bijeenkomst in het restaurant Bibelot (Li- maweg) werden vorige week donderdagavond de jubilares- sen met het bestuur, perso neel en vrijwilligers en hun partners door voorzitter G. van Ringelenstein gehuldigd. Ze kregen een envelop onder couvert en een boeket bloe men. WADDINXVEEN - De politie heeft een groene Puch heren fiets met velgremmen en een groen-oranje-zwarte kinder fiets ATB merk Shimano Sil ver Fox aangetroffen. GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN MILIEUZAKEN Ook aan de overige perso neelsleden werd een bloe menhulde gebracht voor hun vele werk en inzet. Voor allen was het bijzonder jammer dat mevrouw Van Dijk-Schadee wegens ziekte op deze avond niet aanwezig was. Onder dankzegging door de jubilarissen werd deze gezel lige avond door de voorzitter gesloten. Voorts werd door de bestuursleden vorige week donderdag 16 november een bloemetje aan de bewoners van ’Anne Frank’ aangebo den. BOSKOOP - Zaterdag 25 no vember maakt de ska band ’Boter, ska en eieren’ haar op wachting in De Tunnel. Het is een live band bij uitstek die behalve ska ook leuke combi naties maakt tussen rock, reggae en andere stijlen. Het geheel levert een veelzijdig en dansbaar repertoire op waar mee een breed publiek wordt bereikt. REGIO - De KNNV, vereni ging voor veldbiologie, orga niseert op donderdag 23 no vember een avond over pad destoelen. Mevrouw A. Wes- terweel vertoont dia’s en ver telt over het leven van deze ’kinderen der duisternis’. Ook niet-leden zijn welkom. WADDINXVEEN - Vrijdag avond werd ingebroken bij een bedrijf op het bedrijfster rein Doelwijk. Men kwam binnen door het uitnemen van een ruit. Het is niet dui delijk of er iets weg is. Vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag werd in- gebroken in een pand aan de leplaan. Men forceerde een raam om binnen te komen. Ook hier was het niet duide lijk of er iets weg was. Het programma bestaat uit up-tempo dansmuziek afge wisseld met wat rustiger werk om weer op adem te ko men. De zaal gaat om 22.00 uur open, de entreeprijs is 10 gulden. De avond wordt gehouden in het Informatiecentrum bij het Heempad, Ridder van Catsweg 1 in Gouda, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN - Bij Glasbeek Finish BV aan de Noordkade in Waddinxveen, is aandacht geschonken aan het 40-jarig dienstverband van C. Staring. Tijdens een gezellige feest- legpenning avond in de bossen bij Voor- thuizen werd de heer Staring namens de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Omdat De Speelbieb zo’n groot succes is blijft er be hoefte aan vrijwillige mede werkers die het leuk vinden om speelgoed uit te lenen aan kinderen en ze te helpen met het maken van een keus uit i S7' Dat zijn mevrouw A. van Dijk-Schadee, belast met de werkzaamheden van het buf- fet-beheer, en de dames C. Tol-Heuvelman en J. van Wa- geningen-van Dijk als interi eur-verzorgsters. Met zijn drieën werken ze al 25 jaar in dienst van de stichting. Verder jubileerden de dames J.W Grootendorst-Tromp en I. Erkelens-Datema, even eens belast met de werk zaamheden van het buffet-be- heer, die er bij stil stonden twaalf en een half jaar in dienst van de stichting te zijn. zich nu op het Starfestival dat op 13 januari in de Beurs hal wordt gehouden. Die avond treden onder meer op Marco Borsato, Peter Koele- wijn, Glennis Gt’&ce, The Daylight Superband en de Funny House Jazzband. Dit alles onder aanvoering van prins Jojo, hofdame Roselyn, de raad van elf en met de dansgardes en de baggerbeu- gels. De traditie wil dat kaarten voor het festival al lang van tevoren zijn uitverkocht. Wie geen teleurstelling wil moet er dus op tijd bij zijn. Plaats bewijzen zijn verkrijgbaar bij de sigarenhandels Verkleij aan de Burg. Colijnstraat, Binken aan het Reijerskoop en de VVV. gens een op maat gemaakt passepartout gesneden wordt met de modernste appara tuur. Foto’s, tekeningen en posters kunnen nu ook opgeplakt worden op diverse materia len, zodat ze goed strak in de lijst blijven zitten. Met ge bruikmaking van de nieuw ste technieken en machines is men bij Mega-Color in staat alles netjes en fraai in te lijs ten. mooie gelegenheid enkele trouwe medewerkers in het zonnetje te zetten. WADDINXVEEN - Zaterdag 25 november is het een jaar geleden dat ’De Speelbieb’ in de openbare Dick Bruna- school aan de Essengaar de in Waddinxveen van start ging. Op die dag worden de prijs winnaars van de gehouden kleurwedsrtrijd bekend ge maakt. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 25 november van ze ven tot tien uur uur houdt wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbes straat) een extra disco-avond voor de Waddinxveense jeugd van 9-14 jaar. De Waddinxveense drive-in- discotheek ‘The Flying Dutchman* met de discjoc keys Ed en Martin draaien de grootste hits die nu in de top-40 staan. Tijdens de disco-avond wordt ook de jaarlijkse dancewed strijd gehouden. De hoofd prijs is een walkman, be schikbaar gesteld door Heemskerk BV (Dorpstraat). Aan deelname zijn geen extra kosten verbonden. Een jury bepaalt wie de winnaar wordt van de dancewedstrijd. WADDINXVEEN - Bij Mega- Color aan de Dorpstraat kan men sinds kort ook terecht voor een ruim assortiment lijsten. Er kan een keuze ge maakt worden uit houten, aluminium en kunststoflijs- ten in allerlei prijsklassen. Voor foto’s, tekeningen, pos ters en diploma’s is altijd wel een passende lijst te vinden. Daarnaast kan men kiezen uit diverse soorten passepar- toutkarton waaruit vervol- Dat De Speelbieb voorziet in een behoefte, blijkt uit het aantal gezinnen dat zich in het eerste jaar heeft aange meld. Het project van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) heeft dit ge weldige resultaat overigens alleen kunnen bereiken dankzij de inzet van de vele vrijwillige medewerkers. Zij hebben veel werk verzet om De Speelbieb te maken tot wat het nu is: een uitleen van speelgoed voor alle kinderen in Waddinxveen. De meisjes en jongens die in deze weken op woensdag van 13.30-15.00 uur en zaterdag van 10.00-11.30 uur naar de speelgoeduitleen kwamen kregen een mooie kleurplaat. Komende zaterdag 25 novem ber, als De Speelbieb haar eerste verjaardag viert, wor den de namen van de prijs winnaars bekend gemaakt. BOSKOOP - Na het Prinsen- m bal richt carnavalsvereniging monteur* in^Te buiten dienst. In de woorden die tot de jubi laris werden gericht werden dan ook aan ere vele landen waar de heer Staring de in Waddinxveen gemaakte lak- straten heeft gemonteerd. Zo waren er veel projekten in Duitsland, België en Noord- Frankrijk. Maar ook heeft hij installaties gemonteerd in Bulgarije en Ierland. Het af gelopen jaar spande de kroon met de montage van een com plete lakstraat in Shanghai. Voor de vele jaren trouwe dienst werd de heer Staring ook op stoffelijke wijze dank gezegd en waren er bloemen voor zijn echtgenote. Van zijn collega’s uit Beilen en Wad dinxveen ontving het echt paar een fraaie tuinset. vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. I I I I die enorme hoeveelheid speelgoed. Geïntesseerden kunnen contact opnemen met Jan Korving van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub ‘De Gou we Rijders' houdt donderdag avond 23 november om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar traditionele kaart avond. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Iedereen is van harte wel kom. Na het kaarten is er een prijsuitreiking. j met oorkonde overhandigd door de directie van Glasbeek Finish BV. Naast de jubilaris, zijn vrouw en hun twee zoons was het j^dden-HollanT* de "gouden voltallige personeel uit vesti gingen in Beilen en Waddinx veen hierbij aanwezig. C. Staring trad in 1955 als 17- jarige in dienst van Glasbeek Finish BV als leerling-plaat- werker bij de produktie van spuitcabines en moffelovens. De laatste tientallen jaren is hij vooral werkzaam geweest WADDINXVEEN - Niet alleen het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) bestaat 25 jaar, een jubile um dat met veel activiteiten wordt gevierd, ook de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting viert het vijfde lustrum. 20.00 tot ongeveer 22.30 uur. Docente is kalligraaf Mar griet Ramp. Zij behandelt de eerste avond de techniek van verven met zand. Ook wordt blokschrift geoefend, de een voudigste letter in de kalli grafie. De tweede avond wor den origami-kaarten ge maakt van Japans vouwpa- pier. Op deze kaarten kunnen de cursisten in blokschrift hun eigen kerstwens schrij ven. De kosten voor deze workshop bedragen 40 gul den inclusief materiaal. Geïnteresseerden kunnen vrijblijvend een aanmel dingsformulier opvragen bij het secretariaat van de Stich ting Boskoop Creatief, Loes Vermeer, telefoon 215319. Ook bij de bibliotheek in Bos koop zijn aanmeldingsformu lieren te verkrijgen. BOSKOOP - De Stichting Boskoop Creatief organiseert voor kerst twee workshops: groendecoratie en kerstkaar ten maken. De workshop groendecoratie wordt gege ven door Jetty de Groot, bloembindster bij Bloemsier- kunst Mia en Wim Rip in Waddinxveen, op dinsdag 12 december van 20.00 tot onge veer 22.30 uur. De cursisten maken een ’kersttaart’ met als basis oase. Deze taart wordt bekleed met mos, mooie groene materialen, waxinelichtjes en diverse kerstversieringen. Het wordt een decoratieve tafelversie ring die wekenlang mooi blijft. De workshop kost 45 gulden inclusief materialen. De workshop kerstkaarten maken is op woensdag 13 en dinsdag 19 december van Pagina 3 WEEKBLAD Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Staringlaan 7a het oprichten van een bedrijfsruimte Verleende sloopvergunning Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Verzoek om medewerking Zonnehof Nesse 4 Nassaulaan 16 Veenkade 26 Verleende kapvergunningen Akkerwinde 49 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Naam: Adres: Burgemeester en wethouders delen mede dat onderstaande melding ver andering inrichting is ontvangen van: Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 23 november 1995 de ontwerp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het oprichten en onderheien van een vloer in een opslagruimte het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken sectie Plantsoenen. Alberdingk Thijmlaan (Sportpark Gouwebos) Coenecoop 210 Zuidplashof 9 1 berk in de voortuin 1 pruimeboom in de achtertuin 1 berk in de voortuin 1 gemeentelijke boom voor de woning het oprichten van een transformatorstation het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een schoolgebouw het oprichten van zes lichtmasten BOUWPERCEEL Coenecoop 210 BOUWPERCEEL Brugweg 113 AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een fietsenberging AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een brug Uitvoeringsbesluiten Afvalstoffenverordening (0182)624 624 624 680 Terinzagelegging aanvraag en ontwerp-beschikking De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere terzake zijnde stukken lig gen vanaf 23 november tot 21 december 1995 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneen gesloten uren (de heer W.P. Kaandorp, doorkiesnummer 62 47 57). Desge wenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunnen dooreen ieder tot 21 december 1995 bij hun college worden inge diend. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg uk». kjwiocv Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep" (informatie) T Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. - de directie van Framec B.V. om een vergunning ingevolge de wet Milieu beheer inzake het oprichten en in werking hebben van een constructie- werkplaats voor metaalverwerking op het perceel Coenecoop 10/11. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Vijverlaan 43 1 wilg en 1 pereboom in de achtertuin Mozartlaan 39 1 berk in de achtertuin Amalia van Solmsstraat 36 1 esdoorn in de voortuin Weidezoom 50 Sperwerhoek 44 Sweelinckhof 9 Papaverveld 26 OPENINGSTIJDEN Het hete gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Sectie Burgerzaken ook op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur 624 500 Gemeentewerf, voor afgifte (grofjvuil en K.CA elke werkdag van 08.00 610 4Gi 624 524 624 760 612 570 - het Hoogheemraadschap van Rijnland in verband met plaatsing van een slibbuffertank op het terrein van de afvalwaterzuiveringsinstallatie aan de Henegouwerweg 4a. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn mede werking te verlenen tot het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning op het perceel De Genestetlaan 2. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 23 november 1995 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schrif telijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter openbare ken nis dat met ingang van heden gedurende zes weken bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 alhier, van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld de door ons op 7 november 1995 vastgestelde uitvoeringsbesluiten op grond van de Afval stoffenverordening. Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen. Antwoordnummer 10008. 2400 VB Alphen aan den Rijn. Rijn en Gouwe i De melding met bijbehorende stukken ligt vanaf 23 november 1995 gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desge vraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (de heer W.P. Kaandorp, doorkiesnummer 62 47 57). Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 23 november 1995, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - bezwaarschrift tegen een besluit tot toekenning van een uitkering inge volge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers resp. tot toepassing van een korting op deze uitkering wegens het ontbreken van woonlasten; - bezwaarschrift tegen een besluit tot wijziging van een uitkering ingevolge de Algemene bijstandswet in een uitkering ingevolge de Rijksgroepsre geling Werkloze Werknemers resp. tot het verbinden van arbeidsvoor waarden aan deze uitkering. Commissie I op dinsdag 28 november 1995, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. De uitvoeringsbesluiten stellen hoofdzakelijk regels inzake de dagen, tijden, plaatsen en wijzen waarop huishoudelijke afvalstoffen ter inzameling kun nen worden aangeboden of overgedragen. De besluiten zijn vastgesteld omdat de Afvalstoffenverordening onlangs door de gemeenteraad opnieuw is vastgesteld, maar brengen voor de inwoners van Waddinxveen feitelijk geen verandering van de voor hen geldende regels. De uitvoeringsbesluiten treden in werking op de achtse dag na deze afkon diging. Opname in deze publikatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Op de agenda o.a.: - advies betreffende intentieverklaring inzake tropisch hout met FSC-keur- merk; - advies betreffende verplaatsing noodlokalen Mauritslaan 55. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Op de agenda o.a.: - brief ten aanzien van aanschrijvingsprocedure Bloemendaalseweg 8; - uitspraak Raad van State ten aanzien van bestemmingsplan Gijsberterf; - uitspraak Raad van State ten aanzien van ontwerp-bestemmingsplan Noordkade ’94; - wijziging bouwverordening; - jaarprogramma bestemmingsplannen Algemene Dienst 1996; - voorbereidingsbesluit ten behoeve van veilingterrein Bredeweg. Commissie II op woensdag 29 november 1995, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking kunnen later beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Melding verandering inrichting conform art. 8.19 Wet milieubeheer, j.o. 5.19 Inrichtingen en Vergunningenbesluit. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor een ieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (de heer W.P. Kaandorp, doorkiesnummer 62 47 57). Van links naar rechts op de foto mevrouw J.W. Grootendorst-Tromp, mevrouw J. van Wageningen- van Dijk, voorzitter G. van Ringelenstein, mevrouw C. Tol-Heuvelman en mevrouw I. Erkelens-Datema. Van de verandering van de inrichting en de werking daarvan, kan redelijker wijs worden aangenomen dat zij geen of uitsluitend gunstige gevolgen heb ben voor de aard en omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Stationsplein 1 en Sparrengaarde (station Noord) het vervangen van asbestcement golfplaten dakbedekking van rijwielbergingen het oprichten van vier bruggen voor fietsers/voetgangers, één brug voor licht ver keer, een spankeerwand en een zitmuur Postcode: - Plaats: - I Tel.: - (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel Raadhuisplein 1 Postbus 400,2740 AK Noordkade 58, Pr. Bemhardiaan 9, Meldpunt discriminatie Inst. Sociaal Raadslieden Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpsschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1, van de kapverordening. a Complete inlijstservke bij Mega-Color aan de Dorpstraat. (Foto: Maga-Color). Het hete gemeentehuis elke werkdagen 08.30 tot 12.30 uur. Sectie Burgeraakenook op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3