Martin Mans 24 concerten in december Frank van de Laar brengt prachtig pianoprogramma Edelcactus opent pand in Aalsmeer Uitvindersspreekuur wordt druk bezocht Boonstoppel levert Donk hoofdprijs Sint Nicolaus komt weer per boot aan aagnrw, ms* mhss Hl 3' Orgelspelen passie voor Martin Mans Audrey Jo F.J. Prins Meidenclub op zoek naar vrijwilligers Politie houdt inbrekers aan PIZZA MIA EXPRESS 'The Box' weer terug op de Bloemendaalseweg Verkoop Unicef- kaarten en bij Albert Heijn Oorkonde voor jubilerend Anne Frank-centrum Lustrum van Da Capo in Waddinxveen BEZORGSERVICE tel. (0182) 61 11 77 fax (0182) 61 03 00 Zuidplaslaan 414, Waddinxveen 1 si Pizza Mia 61 11 77 afsloot. een steen kers en ook Waddinxveners. MM gratis thuisbezorgd of af halen Elke 14 dagen wordt er een prijswinnaar getrokken die in het Weekblad voor Waddinxveen bekend wordt gemaakt. van van hannes Brahms. Zonder twijfel behoort zijn malige directeuren Klaas en Wim Edelman elk een portret van zichzelf. Die blijven ech- haald aan de Erasmus Uni- versiteit te Rotterdam. Hij vervolgde zijn studie in Hannover Vooral creatief bezig zijn is erg in trek. Zo staan er de aankomende avonden onder andere knutselactiviteiten op WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense musicus, orga nist, pianist en dirigent Mar tin Mans is in 1965 te Melis sant op Goeree-Overflakkee J voor mu ziek openbaarde zich al op bekend van kwaliteit, kwantiteit en goede service Geopend van 16.00 t/m 22.00 uur 's avonds Nieuwe eigenaar Tony Dias. Waddinxveen i1 per boot aan de Nesse aan en zal vergezeld zijn van een aantal Zwarte Pieten. De tocht zal verder per rijdende boot gaan via Nesse, Oranje- WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Audrey Jo, wo nende aan de Beethovenlaan— en oud-leerlinge van de sa menwerkingsschool voor HA- VO-Atheneum (Dreef), heeft haar doctoraal examen rech- ten behaald aan de Erasmus - Universiteit te Rotterdam. Orgelspelen was reeds op 7- jarige leeftijd een passie. Dit resulteerde erin dat hij op 12- wordt door dit op één na oud ste winkelcentrum van Wad dinxveen ook deelgenomen aan de jaarlijkse Sinterklaas actie. Naast deze actie hebben di verse winkeliers individuele activiteiten. Het wordt dus weer ouderwets gezellig in het Brugcentrum. Op die ma nier wordt een mooie inhoud gegeven aan een traditie van ruim 700 j aar. GOUDA/WADDINXVEEN - Het programma "The Box‘ is weer teruggekeerd op het kabeltelevisienet van de Stichting Regionale Kabeltelevisie Midden-Holland (REKAM), waarop in Waddinxveen de Bloemendaal- seweg in aangesloten. werd; een functie die hij te genwoordig bekleedt in de hij in 1989 zijn studie Breepleinkerk te Rotterdam. trick en Suzanne Edelman, de zoon en de dochter van directeur Jan Edelman, wiens in Waddinxveen een vestiging heeft aan de Tweede Bloksweg. GOUDA/WADDINXVEEN - Het begin dit jaar door de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Midden- Holland in samenwerking met het Innovatiecentrum Den Haag (IC) begonnen spreekuur voor uitvinders wordt druk bezocht. AALSMEER/WADDINXVEEN/REEUWIJK - Het nieu we bedrijfspand van Edelcactus aan de Noorddam- merweg in Amstelveen is officieel in gebruik geno- zijn nieuwste solo-recital op cd uitgebracht. Voor cursisten en betalings- plichtigen van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) geldt de ‘Kreaterkorting1. Dit bete kent dat men voor losse kaar ten 12,50 betaalt en met CJP en Pas 65+ geldt dan een prijs van 11,- voor losse kaarten. Mensen die in aan merking wensen te komen voor deze korting dienen tele fonisch of schriftelijk te reser veren. WADDINXVEEN - In de laatste maand van het jaar wordt er in ons land veel gemusiceerd. Daar weet de Waddinxveense organist, pianist en dirigent Martin Mans (Koningin Wilhelminaplein) over mee te pra ten. In december heeft hij 24 concerten in zijn agenda staan. Zes daarvan geeft hij met het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor De Gouwestem. Door een druk op de knop werd bij Edelcactus een vuur werk in werking gezet, waar na achter twee Deense kar ren met cactussen het logo en tenslotte het woord ’open’ in beeld kwam. De ceremonie, die werd bijgewoond door fa milie en medewerkers, werd omlijst met indrukwekkende muziek. Daarmee heeft de handels- kweker en exporteur van cac tussen definitief afscheid ge nomen van Reeuwijk. Het be- drijfscomplex in Amstelveen ligt op drie munten afstand van de Bloemenveiling in Aalsmeer en op worp van luchthaven Schip hol. Dus in het hart van de in ternationale bloemen- en plantenhandej. Als verlengstuk van de ope ningsceremonie overhandig de Jan Edelman aan de voor- De Waddinxvener is vaste kerkorganist in de Breeplein kerk te Rotterdam. Op don derdagavond 21'december om acht uur geeft hij in deze kerk een kerstconcert tezamen met de panfhiitistes Noortje van Middelkoop en Liselotte Fennema. In de Dordtse Domkerk bege leidt Martin Mans de massale koor- en samenzang op vrij dagavond 22 december tjj- dens een concert van het Groot Drechtstedenkoor Praise Him onder leiding van Martin Zonnenberg. Vervolgens zijn er nog kerst concerten in Waddinxveen, Broek op Langendijk, Ede en Middelburg. Het slotconcert voor dit jaar geeft Martin Mans in de Grote of St. Lau- renskerk te Rotterdam op za terdagavond 30 december om acht uur. Tijdens dit concert speelt hij werken die oorspronkelijk ge schreven zijn voor groot or kest, onder andere De Slag bij Waterloo en De Fremersberg. Het is een aantrekkelijk pro gramma met afwisseling tus sen korte en lange stukken. De korte stukken zijn van Fauré (een nocturne), Albe- niz, Tchaikovsky en van Scriabin (Préludes op.37). Verder bestaat het program ma uit enkele beroemde pia- The Box is een uniek station waarbij de kijkers zelf de keu ze van hun muziek kunnen bepalen. Uit de reacties van r de kijkers in augustus mag het programma zoals kaarten een grote mate van interesse maken met Japans vouw- afgeleid worden. The Box is te ontvangen op kanaal 9, 203,25 MHz in Ber- kenwoude, Driebruggen, Gouda, Gouderak, Haas trecht, Hekendorp, Het Bei- jersche, Moordrecht, Oude- water, Reeuwijk, Stolwijk, Vfist en de Bloemendaalse- weg (Waddinxveen). meer dan 150 concerten in binnen- en buitenland. Bui tenlandse reizen voerden hem naar Engeland, Duits land, Frankrijk, Oostenrijk, Spanje, Tsjechië, Letland, The Box - dat op 1 augustus als eerste startte op het ka beltelevisienet in Midden- Holland - verdween op 1 sep tember op last van het Com missariaat voor de Media van de kabel. Het Commissariaat was een oordeel dat de Nederlandse mediawet doorgifte van het programma niet toestond. Het station kreeg een boete opgelegd. Hiertegen zijn The maken met Japans werk en natuurschilderijtjes en gestoffeerde adres senboekjes ontwerpen. De meidenclub heeft drin gend behoefte aan mensen die een beetje creatief zijn en het leuk vinden om in hun vrije tijd deze club te begelei den. De vrijwilligers kunnen reke nen op steun van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW). Voor nadere informatie kan men contact opnemen met Astrid de Weerd van de SWW in het centrum voor kunstzin- Vrijdagavond 1 december om acht uur geeft Martin Mans een concert in de Alblasser- damse Havenkerk, samen met de vermaarde harpiste Anke Anderson uit Den Haag. Die avond presenteren zij hun nieuwe cd. Zaterdagmiddag 2 december zal de Waddinxvener het be roemde Stadsknapenkoor El- burg begeleiden tijdens een concert in Rijssen en ’s avonds dirigeert hij zijn man nenkoor Con Forza uit Woer den tijdens een adventscon- cert in Putten. Woensdagmiddag 6 december om één uur wordt er in de Grote Zaal van de Rotterdam se Doelen de nieuwe cd ’In strumentaal Kerstdoelencon- cert’ gepresenteerd. Ding mee bij Pizza Mia voor 5 weekendreizen voor 2 personen met 'n luxe touringbus naar Parijs (of de helft in contanten) op basis van logies en ontbijt (1 jaar geldig) geboekt via reisburo Van Ginkel te Waddinxveen. Bij elke bestelling, afhaal of bezorgen telefonisch 61 11 77 tussen 27 november en 4 februari 1996 dingt u mee naar deze gran dioze weekendreis van 3 dagen naar Parijs. meer informatie of er is gead viseerd om een en ander aan het produkt aan te passen al vorens verder te gaan. Het IC en ID-NL zijn tevreden over het aanbod en kunnen de ideeën op goede wijze beoor delen. Het spreekuur is gratis. Tij dens het spreekuur vindt een eerste beoordeling van de ideeën plaats. Afhankelijk van het oordeel kan het idee worden ingediend bij ID-NL of krijgen de bezoekers ’huis werk’ mee. Waar het om gaat zijn mensen met een idee voor een nieuw produkt of produk- taanpassing. Een gesprek duurt maximaal drie kwartier. Mensen met een idee kunnen bij de Kamer van Koophandel terecht op maandag vanaf 13.00 uur om de twee weken. De eerstvolgende spreekuren zijn op maandag 27 november en op maandag 11 december. Voor het spreekuur moet een afspraak worden gemaakt. Voor informatie en aanmel ding kan men terecht bij de_J startersbalie van de Kamer van Koophandel, telefoofi""- 0182-569167. WADDINXVEEN - Vrijwillig sters van Unicef staan ook nog deze week (vrijdag 1 en zaterdag 2 december) in de supermarkt van Albert Heijn (Koningin Wilhelminaplein) voor de verkoop van Unicef- kaarten en geschenken. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, stelt zich ten doel zoveel mogelijk geld te bestemmen voor hulp projecten. Na aftrek van de nodige kosten (voor produc tie, transport, promotie en dergelijke) komt de netto-op- brengst volledig te goede aan het werk van Unicef. Omdat Unicef werkt met meer dan 3.000 vrijwilligers in Nederland is het mogelijk de kosten laag te houden. Hierdoor werkt Unicef met een uitzonderlijke netto mar ge. Deze is altijd minimaal 50% van de verkoopprijs van de producten. Van elke gulden die wordt besteed komen er dus minstens twee kwartjes ten goede aan het werk van Unicef Internationaal. Van de giften is dat natuurlijk 100%. WADDINXVEEN - Wethou der J. Neele (PCW) heeft als portefeuillehouder ouderen beleid een oorkonde uitge reikt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het An ne Frank-centrum (Jan vann Bijnenpad). Hij deed dat tijdens de zeer geanimeerde receptie die de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) aanbood in het jubilerende centrum. De receptie was één van de vele activiteiten die deze maand in het kader van het vijfde lustrum werden georgani seerd. Mevrouw T. Moerings nam als voorzitster van de activi teitencommissie de oorkonde in ontvangst. De gemeentelij ke onderscheiding zal een mooi plaatsje in het centrum krijgen. De Goudse voetbalvereniging bestelde de Mitsubishi Colt bij zijn hoofdsponsor Boon stoppel Jr. Van de uitreiking aan de Zuidelijke Rondweg werd een feestelijke gebeur tenis gemaakt. WADDINXVEEN - De Bos- koopse zanggroep Da Capo onder leiding van Ben Kra mer viert haar 5-jarig be staan met een concert op vrij dag 16 februari 1996 in de Waddinxveense Ontmoe- tingskerk. Op het programma staat on der andere een hommage aan Vicky Brown en The Young Messiah. Ook zullen op deze avond enkele instrumentale nummers te verwachten zijn. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij automobielbedrijf Boon stoppel Jr. Waddinxveen BV op het bedrijvenpark Coene- coop hebben de heer en me vrouw Versluis de sleutel ge kregen van een nieuwe Mit subishi Colt. Het gelukkige echtpaar kreeg de nieuwe auto uit handen van G. Moons van de jubile umcommissie van de jubile rende voetbalvereniging Donk uit Gouda. De heer en mevrouw Versluis kregen 's nachts om één uur het feestelijke telefoontje dat ze met hun lot (één van de duizend) de hoofdprijs van de loterij ter gelegenheid het 75-jarig bestaan Donk hadden gewonnen. Canada, Amerika en Austra lië. Laatst was hij in Letland. Buiten het feit dat hij als so list veel wordt gevraagd, treedt hij ook vaak als bege leider op. Zo begeleidt hij re gelmatig het Stadsknapen koor Elburg. Voorts is Martin Mans actief Op deze cd bespeelt Martin Mans het monumentale orgel van De Doelen. Verder wer ken aan de muziekdrager een aantal koperblazers en slag werkers van het Rotterdams Philharmonisch Orkest mee. In de Goudse St. Janskerk is zoals bericht vrijdagavond 8 december een adventsconcert waaraan twee koren onder leiding van Martin Mans meewerken. Het mannenkoor Con Forza uit Woerden is één van de vier koren waar Martin Mans de muzikale scepter zwaait. Za terdagavond 9 december om acht uur geeft dit koor een kerstconcert in de Petruskerk te Woerden met medewer king van de sopraan Pia Schutz en de panfluitiste Noortje van Middelkoop. Maandagavond 11 december om acht uur zingt in de her vormde Dorpskerk van Bode graven De Gouwestem met medewerking van het Petros Psarisensemble hun afwisse lende kerstrepertoire. Na concerten op dinsdag 12, woensdag 13, donderdag 14 en vrijdag 15 december in respectievelijk Veenendaal, Rhenen, Nijkerk en Bergam bacht zal op zaterdagavond 16 december het jaarlijkse kerstconcert in de Laurens- kerk te Rotterdam plaatsvin den. Martin Mans bespeelt tijdens deze avond het grootste orgel van Nederland met medewer king van het internationaal beroemde Stadsknapenkoor Elburg. Met dit koor maakte Mans in oktober een concert reis naar Letland waar hij een cd opnam op het grootste mechanische kerkorgel ter wereld in de Dom van Riga. Aan het concert in de Maas stad werken verder mee Syt- se Buwalda (countertenor) en een orkest onder leiding van Pieter Jan Leusink. Vervol gens dirigeert Martin Mans koorconcerten in Moerkapel- le, Wilnis en Utrecht. WADDINXVEEN - De mei denclub (elke dinsdagavond van half zeven tot acht uur) in buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers. Op de club komen meisjes in Het IC en het specialistisch Uitvindingscentrum ID-NL in Rotterdam (onderdeel van de innovatiecentra) beoorde len ideeën op hun commerci ële en technische haalbaar heid en helpen desgewenst bij het in het bedrijfsleven on derbrengen van de goedge keurde ideeën. Het Goudse spreekuur is als proef ingevoerd. Omdat er veel belangstelling voor is en elk spreekuur goed bezocht wordt, is besloten om het uit- vinderspreekuur definitief in te voeren. Ondernemers kunnen al gra tis bij de Goudse Kamer te recht bij spreekuren van ad vocaten, accountants, MKB- Advies, Stichting Kleinnood en startersadviseurs. Ook voor deze spreekuren bestaat grote belangstelling. Er zijn al meer dan vijftig produktieideeën beoordeeld. Aan diverse mensen is het ad vies gegeven om het idee voor een verdere beoordeling bij het ID-NL in te dienen. Deze worden op dit moment beoor deeld en voorgelegd aan des kundigen. Anderen zijn doorverwezen naar het IC in Den Haag voor Fietsenkijkdag Zaterdag 2 december van tien tot vier uur zal op het politie bureau aan de Mozartlaan in Waddinxveen weer een fiet senkijkdag worden gehou- V den. Overdag bestaat er volop ge- legenheid te komen kijken. - Degene die aangifte van dief- 2 stal hebben gedaan wordt ge- - adviseerd het afschrift van~ deze aangifte mee te nemen. Het is niet mogelijk om fiet- - sen te kopen. virtuose werk, de Paganini- variaties op.35, tot de moei- lijkste uit de pianoliteratuur. T T 1 1 .12 3 1~ bedraagt f 15,- per persoon (CJP- en Pas-65-houders f nemend stuk muziek. 12,50). Dit werk van Brahms is in de zelfde jaren ontstaan als zijn ‘Deutsches RequinT, maar een grotere tegenstelling is WADDINXVEEN - Met dé aanhouding van een 31-jarige Poolse man in Rijnmond heeft de politie IJssel en Gou-. we drie woninginbraken op gelost. Het gaat hier om een inbraak in januari aan de Ekster- dreef, in maart aan de Graan akker en in dezelfde maand aan het Weideplantsoen te Zevenhuizen. et Fugue van César Franck uit 1884. Een werk uit de rij pere levensjaren van de com ponist. Dit werk is bepaald niet makkelijker dan dat van Brahms. De moeilijkheid ligt echter mede in de dramatiek die dit bevlogen werk heeft en het is stellig geen eenvoudige opga ve om dit imposante en ont roerende werk een passende vertolking te geven. Opvallend is de overeen komst met Francks ’Chorals’ voor orgel en het is ook wel dirigent en heeft hij de muzi kale leiding over drie man nenkoren (waaronder het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem) en een gemengd koor. Ook het schrijven en bewerken van muziek behoort tot zijn acti viteiten. Zo is er een serie bundels met orgelmuziek van zijn hand verschenen. Tevens bewerkt hij muziekstukken voor ko ren en diverse instrumenten. Een andere activiteit is het maken van transcripties. Dit is het bewerken van orkest werken voor orgel. Een aan tal van deze transcripties is te beluisteren op zijn zevende improvisatie-cd die in de Dom van Riga (Letland) is opgeno men op het enorme mechani sche Walcker-orgel dat 130 sprekende stemmen telt. WADDINXVEEN - In de serie kamermuziekconcerten geeft Frank van de Laar in de raadzaal van het Wad dinxveense gemeentehuis donderdagavond 30 no- vember een prachtig pianoconcert. De toegangsprijs Het is bovendien een adembe- WADDINXVEEN - Sint Nicolaas, zaterdag voor een week offieel in Waddinxveen verwelkomd, is zater dagmorgen 2 december vanaf elf uur op bezoek in het winkelcentrum Brug. succesvol in bijna alle landen De Goedheiligman komt weer van dia. De musicus maakte reeds tal loze radio- en tv-opnamen en er zijn vier cd’s met hem ver schenen. In juli van dit jaar is laan, Kerkweg-Oost, Zuidka- -x- -en jan Dorrekenskade. Oost. Het winkeliers aan de voet van de hefbrug over de Gouwe besteden ruime aan dacht aan het verblijf van de Spaanse kindervriend. Er WADDINXVEEN - Waddinx vener F.J. Prins heeft zijn doctoraal geneeskunde be- nige vorming ’Kreater’ (Kerk straat), telefoon 0182- 631932. men. De openingshandeling werd verricht door Pa- zeker dat de invloed van Bach op deze compositie van grote betekenis is geweest. Frank van de Laar werd in 1965 in Laren geboren. Op geboren. Zijn aanleg 10-jarige leeftijd begon hij r’-1- v J- zijn pianostudie aan de mu- jonge leeftijd, ziekschool in Hilversum. 11 ter eigendom van Edelcactus, Na voltooiing van zijn gym- toegelatentotdeklas van Jan jarige leeftijd kerkorganist Wijn aan het Sweelinck Con servatorium in Amsterdam, waar I ‘j met een 10 en onderscheiding De 30-jarige Waddinxvener heeft zich - mede door zijn imnprovisatietalent - weten te ontwikkelen tot een veel- ‘_"‘j en gewaardeerd orga nist. Zijn improvisatie-cd’s getuigen hiervan. Zijn eerste improvisatie-cd, opgenomen op het prachtige Hinsz orgel in de Martinikerk in Bolsward, werd vorig jaar In april 1988 behaalde Frank met een gouden cd bekroond, van de Laar de eerste prijs Elk jaar geeft Martin Mans van het Postbank-Sweelinck J L Concours voor jonge Neder- -Mi ij 1 Box en de REKAM in beroep gegaan. Met het Commissariaat voor de Media zijn hangende de uitspraak van de beroepspro cedure en de verwachte wijzi- t ging van de Mediawet afspra- dê leeftijd van 10-15 jaar. De ken gemaakt waardoor The activiteiten worden zoveel Box weer terug kon keren op mogelijk afgestemmd op wat het door de REKAM beheerde ze zelf leuk vinden om te kabeltelevisienet. doen. nocomposities, zoals de derde pianosonate van Prokofieff. In de caprices voor vioolsolo is nauwelijks denkbaar, er één die door verschillende Van een ander kaliber is het componisten is bewerkt: door openingswerk van het con- Liszt, door Rachmaninoff, cert, het eertijds onbespeel- door Lutoslawski en door Jo- baar geachte Prélude, Choral Karl-Heinz zijdig dam bij Naum Grubert. In ok tober 1987 won hij de derde prijs op het Internationale Brahms Concours in Ham burg. want ze werden direct daarna nasium-opleiding werd hij naast het bronzen hoofd van opa Jan Edelman in de hal van het kantoor geplaatst. Een eerbetoon aan de familie leden, die het bedrijf interna tionaal marktleider hebben gemaakt in het segment waarin men opereert. Na de officiële ingebruikna- Hannover bij me volgde een receptie, die Kammerling en in Amster- door honderden relaties uit binnen- en buitenland werd bezocht om Jan Edelman en zijn vrouw Sylvia succes toe te wensen. De daaropvolgende open da gen werden eveneens door honderden relaties en belang stellenden bezocht, waaron der behoorlijk wat Reeuwij- landse pianisten. Dit resul- -i.nr.jj' teerde in een optreden in de grote zaal van het Concertge bouw in Amsterdam met het eerste pianoconcert van Brahms. In november 1989 ontving hij de Jacques Vonk-prijs en in 1990 de Ronde Lutherse Kerk-prijs. In 1993 werd hem de Prijs van de Slowaakse muziekkritiek toegekend. Frank van de Laar treedt met zeer grote regelmaat op in binnen- en buitenland, zowel als solist als in kamermuziek- verband. Hij concerteerde Europa, Rusland en In- 3 J a PAGINA 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 ■I .-'S leumcommissie van de Goudse voetbalvereniging Donk. (Foto: Au tomobielbedrijf Boonstoppel jr. Waddinxveen BV). Vuurwerk bij de opening van het nieuwe bedrijfspand van Edel- <a<tus in Aalsmeer. #1 I aHOKOX MMnWMVORKMa x-- “j-J ’j De Waddinxveense musicus en organist Martin Mans.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 11