Jubilarissen bij Baas BV Elke ochtend... Jos van Manen-Pieters boeit de Waddinxveners 30% KORTING OP LENSVLOEISTOFFEN Engelse scholieren op het Coenecoop College De Interliner in werkelijkheid (4) Twee oecumenische adventsvespers en een kerstconcert ijK kioes WA i Scouting St. Victor bestaat een halve eeuw Twaalf mille voor diabetes Keukencentrum Waddinxveen signaleert meer kleuren in keukens en badkamers Belangrijke winst voor WSE-jeugd s WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS LEZERS SCHRIJVEN I I I I I I I L I I I Tel.:- (otfbenz 1 desede jon JF flight0 WJ adviseurs in mode gaUino arco meta'o,rn henny de long I I I I I I I I I I I I eiei Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Grit Optiek bestaat 50 jaar! Dat vieren we met fantastische jubileum aanbiedingen zoals 50% KORTING OP EEN SET LOBOB VLOEISTOFFEN VOOR HARDE ZUURSTOF- DOORLATENDE LENZEN. Kijk in de jubileumkrant voor de andere acties of loop even binnen bij Grit Optiek. vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,25. - fl PAGINA 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 en rechts jubilaris D. van Hanswijk met in hun midden president-direc- Genoeg voor de winst. M Naam: Adres: Plaats: Gouda Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Hier treft men verdeeld over begane grond, souterrain en twee etages een showroom van circa 2.500 m2 aan waar de allernieuwste modellen keukens overzichtelijk staan WADDINXVEEN - Een 23-tal Engelse leerlingen uit Halifax (Yorkshire) is vorige week te gast geweest van het Coenecoop College. In dezelfde maand, op 23 no vember 1970, kwam Hans Gemeld wordt dat de Interli- ner is ontwikkeld voor snel, comfortabel en betrouwbaar Deze aanbieding geldt tot 31 december 1995. bus 176, dan is voor mij de keuze snel gemaakt. Geen In- terliner voor mij, maar bus 176! Als u het mij vraagt mag de sneldienst onmiddellijk weer daarin reeds voorgegaan, nu was ik aan de beurt. Zeer ver velend! Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. F1 ging op bezoek bij hekkesluiter Jodan Boys F2. Doordat Jodan Boys massaal voor het doel bleef staan was net moei- I lijk scoren voor WSE. I Toch lukte het uitblinker I Haben Jacob en Kevin Zwinkels. Door zwak verdedigen van WSE scoorde ook Jo- dan Boys tweemaal. Maurice van Velzen scoorde net voor en net na de rust voor WSE. Vlak voor tijd wist Gou da tegen te scoren. comfort. De eerste dag reed er een bus voor waarvan de ka chel kapot was. Koud dat het was! We konden in Zoeter- meer overstappen in een wel verwarmde bus, maar u be grijpt wat een vertraging dat J.A. MEBIUS opleverde. Een kwartier te laat in Den Haag! Baas BV, stond er bij stil op 9 november 1970 bij het Wad- dinxveense bedrijf in dienst te zijn getreden. als dank voor haar komst een bos bloemen kreeg van voor zitter Jos Groenendijk-Ber- nard van de bibliotheekcom missie, zei het jammer te vin den dat nog nooit een auteur van christelijke boeken in aanmerking is gekomen voor een literatuurprijs, maar vindt dat de drie miljoen boe ken die er in vier decennia van haar zijn verkocht de grootste waardering en ook een stimulans is om door te gaan. Agnietenstraat 6, Tel.: (0182) 516033 Winkelcentrum Bloemendaal, Tel.: (0182) 532208 Winkelcentrum Goverwelle, Tel.: (0182) 585497 Korte Tiendeweg 12, Tel.: (0182) 513477 Waddinxveen Passage 220, Tel.: (0182) 614303 Zoetermeer Stadshart, Promenade 256, Tel.: (0793412730 Het programma van de En gelse scholieren was overdag opgebouwd uit culturele be zoeken aan Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Voor avondprogramma’s en over nachtingen werden zij gast vrij ontvangen en gehuisvest in gezinnen van leerlingen van het Coenecoop College. Van het comité van aan beveling maken deel uit wethouder K.W.Th. van Soest, J.W.A. van Ber- kesteijn, J1C.M. Heems kerk, G.Th.B. Mulleman, G.J. Okkerse, G. van Ringelenstein en B.J. Woudenberg. (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar. Rijn en Gouwe. Afdeling Abonnementen. Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Rijn en Gouwe u merkt, klachten ge noeg. En dan is er nog niets gezegd over de kosten. Een tariefsstijging van, in mijn geval, ruim 32% is toch niet misselijk (van 128,- voor een 3 sterren-abonnement naar 169,50 voor een Inter- liner-abonnement met 1 zone supplement). A 1 .11 neemt dat hetzelfde traject De Fuut 21 Zevenhuizen Ml WADDINXVEEN - Voor het derde achtereenvolgende jaar worden er in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) oecumenische vesperdiensten gehouden in de ad ventstijd. Dit jaar zijn er twee vieringen op zondag 3 en op zondag 10 december om 17.00 uur. Op zondagavond 17 december om half acht valt traditiege trouw de Carols and Lessons te beluisteren in de rooms-ka- tholieke Sint Victorkerk (Zuidkade). De vierde Ad ventszondag (zondag 24 de cember) is het reeds kerst avond. De advent is voor christelijk Nederland een tijd van wach ten. Wachten vol verlangen. Wachten is uitzien naar wat komen gaat en meer nog: naar Wie komen zal. In de vespervieringen wordt gelezen uit het bijbelboek van de profeet Jesaja. Zijn visioe nen van heil en geluk bemoe digen de christenen. Zijn krachtig geloof in een nieuw begin sterkt hen. Zijn oproep tot gerechtigheid en vrede wekken hoop in hun hart dat het eens waar zal worden: een nieuwe samenle ving waarin God met de men sen woont en waarin mens en dier in paradijselijke rust zul len leven. Er komt in die visie een nieuwe stad waar geen lamp meer van node zal zijn; want God zelf is haar licht. De diensten worden omlijst door psalmen en liederen. In iedere viering zal het hoop volle loflied worden gezongen van Maria: ‘Hij blijft zijn barmhartigheid trouw; ge slacht na geslacht waar Hij WADDINXVEEN - Scou ting St. Victor in Wad dinxveen maakt zich op voor het in 1996 te vieren 50-jarig bestaan. Een co mité van aanbeveling en een jubileumcommissie zijn al aan de slag gegaan om het tiende lustrum niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Er bestaat al een aardig inzicht in de stand van zaken met betrekking tot de voorbereiding van het halve eeuwfeest (dat op zaterdag 6 januari van start gaat) en er is aange geven op welke financiële punten ondersteuning voor de Scouting St. Vic tor (bevers, welpen, ka bouters, esta’s, gidsen, verkenners, rowan, sher pa’s en stam) onontbeer lijk is. Voor een groot aantal belang stellenden vertelde de popu laire schrijfster over de vele boeken, die ze in de loop der jaren geschreven heeft. De thema’s van haar boeken zijn genomen uit het leven van iedere dag en daarom zo boeiend. Ze viert dit najaar zelf ook een jubileum. Het is namelijk 40 jaar gele den, dat haar eerste boek ’De Tuinfluiter’ verscheen. On langs verscheen haar 30e boek met de titel ’Ogen van de overzij’. In de pauze werd een aantal exemplaren van haar nieuw ste boek verkocht en door haar gesigneerd. Uit de en thousiaste reacties van de aanwezigen bleek hoe popu lair deze schrijfster is. Jos van Manen-Pieters, die Links jubilaris Hans Appel 1 teur J. Baas van de Baas Bedrijven. (Foto: Sjaak Noteboom). Appel bij J. Baas Beheer BV in dienst, waar hij werkzaam is als controller. Beide jubilarissen werden af gelopen vrijdagmiddag door het bedrijf in het zonnetje ge zet. WADDINXVEEN - Meer kleuren in keukens en badka mers. Dat is volgens eigenaar-directeur Willem Slin gerland van Keukencentrum Waddinxveen aan de Zuidkade de huidige trend. Wie zich wil oriënteren op keuken- en badkamergebied moet dan ook beslist eens een kijkje nemen in het Waddinxveense Brug- centrum. Alle romans van haar kwa men uit in grootletterdruk. In de bibliotheek voor ouderen in het Anne Frank-centrum en in de Openbare Biblio theek Waddinxveen (Van Mecklenburg Schwerinlaan) zijn haar boeken te vinden. vakanties. Donderdagochtend 23 no vember werd enthousiast af scheid genomen. Na een laat ste excursiedag zijn de Engel se scholieren weer met de nachtboot in Engeland terug gekeerd. Met een diepe in druk, niet alleen van de mu sea, maar vooral van de gast vrije ontvangsten bij de leer lingen thuis. krijgt men dan een drie-di- mensionale tekening van de gekozen keuken waarbij al lerlei aanpassingen nog mo gelijk zijn. Ook is de keuken via videobeelden te zien. De opgesteld met de allerlaatste keukens van Keukencentrum snufies. Men vindt hier naast een uit gebreide collectie keukens ook badkamers, sauna, stoom-cabines alsmede wand- en vloertegels, alles voor huis en haard zoals pla fonds, rolluiken, zonweringen en open haarden. Men heeft de keuze uit meer dan 700 modellen keukens en maar liefst 500 verschillende keukenfronten. Als men eventueel een keuze heeft kunnen maken uit het enor me assortiment, kan aan de hand van de door de cliënt op gegeven ruimte middels een ingenieus computersysteem de afmetingen van de’ toe komstige keuken worden uit gerekend en uitgetekend. Binnen enkele ogenblikken op school en konden ze hun eigen avondprogramma uit- pijlvorm. De zeshoekige "bui- stippelen. Er werden heel wat ervarin gen uitgewisseld. Op de Quaryl school in Halifax dragen leer- zijn de zijwanden recht, zodat lingen een schooluniform, hetgeen bij de Waddinxveen se leerlingen grote verbazing oproept. WADDINXVEEN - De collec te van het Diabetes Fonds Nederland heeft in Waddinx veen ƒ11.911,60 opgebracht. Met de opbrengst financiert het Diabetes Fonds Neder land wetenschappelijk onder zoek rond diabetes mellitus (ook wel bekend als suiker ziekte) en complicaties. Het Diabetes Fonds Neder land, in Waddinxveen ver- etegwnoordigd door mevrouw C.W. van der Eijk-Breijer, fi nanciert 85% van het weten schappelijk onderzoek naar diabetes in Nederland dank zij giften en donaties. Wie de collectant heeft gemist kan zijn bijdrage ook overmaken op gironummer 5766 of op bankrekeningnummer 70.70.70.805 ten name van Diabetes Fonds Nederland in Amersfoort. Op dit moment hebben 450.000 Nederlanders diabe tes, dat is 1 op de 36 Neder landers. Diabetes is een aan doening die iedereen kan tref fen, jong en oud. Met tabletten of door het spuiten van insuline is de ziekte beheersbaar, maar zorgt niet voor genezing. De ziekte gaat ook vaak gepaard met complicaties als hart-, en vaatziekten, nieraandoenin- gen, oogaandoeningen en ze nuwaandoeningen Y zoeiervroude r RVn en ‘In de Interliner zit u ruim en gemakkelijk', zegt ZWN in de introduktiebrief. Ja, dat is als vervoer over de middellange je kunt zitten! Hedenmorgen afstand, ter vervanging van heb ik óók moeten ervaren in dit geval de sneldienst 241- hoe het is om de hele weg te 242. moeten staan in de Interliner. Welnu, van al die mooie belof- De bus was vol! Velen zijn mij ten is mij tot op heden niets gebleken. Ik reis nu vanaf maandag 6 november vrijwel dagelijks met de Interliner vanuit Moerkapelle naar Den Zoals Haag en ik heb nog géén dag meegemaakt dat de bus op tijd bij de halte is. De tijd van 06.54 van de dienstregeling blijkt in de praktijk nooit voor 07.00 uur te zijn. Vrijwel dagelijks komt de bus minimaal 6 tot 7 minu ten te laat. En hoe we ook zongen ‘Busje Als je daarbij in ogenschouw komt zo, busje komt zo‘, het hielp in het geheel niet. Weg ook afgelegd kan worden met betrouwbaarheid. Daarnaast heb ik door deze vertragingen al een aantal malen de aansluiting op aan vullend stadsvervoer gemist en ben daardoor te laat op mijn werk gekomen. Heel terug komen. Wat is het pro- vervelend! Van snelheid is, ten opzichte van de sneldienst, ook al geen sprake. De reistijd is even Dit mede tegen de ach tergrond van de nood zaak om binnen een pe riode van maximaal vijf jaar voor vervangende huisvesting zorg te dra gen. Afgesproken is dat van uit de jubile umcommissie concreet zal worden aangegeven aan welke ondersteuning de behoefte het grootst blijkt bij de voorberei ding van de verschillende programma-onderdelen Voor het jubileumboekje, waarvan de verschijning is voorzien op Nieuw jaarsdag 1996, kunnen nog adverteerders wor den aangetrokken. De le den van het comité van aanbeveling ontvingen daartoe een aantal kaartjes met daarop het adres van de werkgroep public relations. In hun contacten met mogelijke, adverteerders kunnen zij zo’n kaartje achterlaten en melden dat van die kant telefo nisch contact zal worden opgenomen (de minimale sponsorbijdrage ligt op ƒ100,-). Postcode: bleem als de snelbus gebruik maakt van de vrije busbaan en busstroken langs de A12? Geen enkel toch! lang, zo niet langer, want de ZWN is mij als klant voor de Interliner stopt ook bij haltes Interliner in ieder geval waar dat in het geheel niet kwijt. Vanaf vandaag reis ik nodig is. Zonde van de tijd en met lijn 176 naar Den Haag, wegsnelheid. Helaas, het kost iets meer En dan tot slot het beloofde tijd, maar ik kan tenminste T-.-j-j zitten, hij rijdt veelal wel op tijd en - niet onbelangrijk, want ook ik moet zuinig zijn - de kosten blijven gelijk ten opzichte van de sneldienst. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) was de bekende romanschrijfster Jos van Manen-Pieters vorige week dinsdagmiddag 21 no vember te gast bij de bibliotheek voor ouderen in het zilveren centrum. Waddinxveen kunnen geheel compleet worden geleverd met verschillende keukenap paraten. Een nieuw fenomeen in de kookkunst is het inductieko- Nadat zij al op zondag vanuit ken op een magnetische plaat Huil (Engeland) met de dat heel energiezuinig is. Het nachtboot vertrokken waren inductiekoken werkt volgens en op maandag een uitvoerige het principe van electromag- netisme. Een krachtige elec- tromagneet onder een hard- glazen kookplaats veroor zaakt door inductiestroom een krachtige warmte. De inductie wordt pas tot stand gebracht wanneer er een pan op de plaats wordt gezet. De warmte uit zich niet in de kookplaat, maar in de bodem van de pan die de warmte overdraagt op de in houd. Inductiekoken vergt daarbij 20-50 procent minder ener gie. Dankzij het rendement excursie naar Amsterdamse musea gemaakt hadden arri veerden zij rond vier uur ’s middags bij de school aan de Dreef. Daar werden zij opgewacht door hun gastgezin. Na een vluchtige kennismaking op school vertrokken zij huis waarts om van hun vermoei enissen bij te komen en nader met de gezinnen kennis te maken. Al vrij snel werd het ijs gebro ken en de eerste avond al von den er ook ontmoetingen tus sen verschillende leerlingen gaat het kookproces veel snel- buitenshuis plaats. Ier dan bij andere vormen van Het programma verlangde koken. nogal wat inspanning. De vol- Ook op badkamergebied heeft gende ochtend waren ze alle- Keukencentrum Waddinx veen veel nieuws onder de zon want de technologie in deze branche heeft de afgelo pen jaren niet stilgezeten. WADDINXVEEN - Bij de Baas Bedrijven aan de Wil- helminakade in Waddinx- veen-Zuid zijn twee zilveren jubilarissen gehuldigd. Dirk vail Hanswijk, voorman bij aannemingsbedrijf J. maal al weer vroeg present; de Nederlandse leerlingen voor hun lessen, de Engelse voor hun excursie naar Rot terdam. Aan het einde van de Van de nieuwe badkuipserie middag troffen ze elkaar weer van Ucosan heeft model Sa gitta een geheel eigentijdse l'J' tenvorm contrasteert fraai met de ovale binnenvorm. Door toepassing van -1 1 er veel binnenruimte over blijft, ideaal voor lange men sen. Verder toont Keukencentrum De Engelse leerlingen verba- Waddinxveen fraaie thermos- zen zich over de boterham- taatkranen en een men die hun leeftijdgenoten douchetempel van Grohe. In als ontbijt nuttigen. Kortom, deze laatste is een zuil aange- boeiende ervaringen over en bracht waaruit niet alleen weer. Er zijn veel adressen water vanuit dehand- of uitgewisseld en er is al spra- hoofddouche maar ook vanuit ke van uitnodigingen voor be- een vijftal zij-douches sproeit, zoeken tijdens de komende WADDINXVEEN - Door de 2-1 overwinning tegen Gouda Al nestelt Al van I WSE-voetbal zich in de bovenste regionene van de hoofdgroep. Maurice van wordt gekend' Pastor Tom Buitendijk OCarm.: Teder jaar opnieuw mogen wij ons verwonderen dat God niet zó ontmoedigd is over de wereld en wat wij er van maken, dat Hij ons in de steek zou laten. Ieder jaar op nieuw biedt God zich aan om onder ons te komen wonen als een mensenkind1. ‘Dit Kind roept ons op ons tot God en tot elkaar te keren en de wereld waardig te bewo nen in vrede en gerechtig heid. God zelf komt ons in dit Kind tegemoet om ons te to nen wat menswaardig leven is'.Tn Hem roept God ons weg uit het duister van onze bal lingschap om te komen wo nen in het wonderbaarlijke licht van de nieuwe samenle ving. Met Jezus, Gods Zoon en onze Broer, begint de schepping opnieuw'. ‘De wereld zoals God die van den beginnen af aan bedoeld heeft breekt door-de oude we reld heen. Wij aan wie God zich te kennen geeft, mogen er getuigen van zijn en zijn medewerker worden'. In deze twee adventsvierin gen in de Remonstrantse Kerk van zondag 3 en zondag 10 december om vijf uur uur bereiden de gelovigen zich zingend en biddend voor op dit nieuwe begin. Beide vieringen worden afge sloten met een sfeervol kerst concert. BI ging op bezoek bij Alexandria ’66 BI. Zij za gen hun harde werken beloond door een treffer van Mark Antonisse in de 20e minuut. Door sterk keeperswerk van John Roest lukte het Alexandria niet om te- gen te scoren. Cl speelde zeer onfor tuinlijk tegen Bodegra ven Cl. In een warrige wedstrijd trok Bodegra ven aan het langste eind. De uitslag werd 2-3. De meisjes-junioren van WSE kenden een flitsen de start tegen koploper Floreant. Binnen 10 minuten schoot Patricia van OEveren WSE naar een 2-0 voorsprong. Dl moest met een 3-0 ne derlaag genoegen nemen bij Jodan Boys Dl. El creëerde genoeg kan sen bij Nieuwerkerk El maar zij benutten er slechts één (Jeffrey Zwinkels). Nieuwerkerk scoorde tweemaal tegen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15