O 0 ORATTIS BRILLEGLAZEN De Gouwestem werkt mee aan advents-kerstconcert Kunstkerstmarkt in Remonstrantse kerk PvdA-bijeenkomst over vernieuwing van eigen beleid Sint en Kerst in Waddinxveen O 0 0 0 0 De Interliner in werkelijkheid (5) Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker ook in Waddinxveen Onze Top 10 van deze week. Open Cirkel over Efeze chl Getuigen gezocht van aanrijding 1.25 3.99 5.98 2.49 1.29 2.99 2.99 4.99 Provincie stimuleert de bedrijvigheid in regio's y Kerstshow van Stoere Maatjes De Schaapskooi over het gebed Kunstkring over de schatten van de Tsaar 4.99 Verkoping van gebruikte artikelen vT°PpVal?cfe week £1 ugr 1.49 s AUTO BAAS LEZERS SCHRIJVEN Zwangerschapsyoga in twaalf lessen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 PAGINA 17 ten, telefoon 0182-619404. De tentoonstelling Nü Gouda Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 9 december a.s.. GOUDA/WADDINXVEEN - In de Goudse regio is het van start gegaan volgens de nieuwe landelijke opzet. Ook drie jaar. Verder ontvangen nu alle vrouwen van 30 tot en met 60 jaar een uitnodiging. Voorheen werden alleen vrou wen van 35 tot 55 jaar uitge nodigd. Beide koren met meer dan honderd leden staan onder leiding van de bekende Wad- dinxveense musicus Martin Mans. De toegangsprijs be draagt f 10,- (65-plussers f 7,50 en kinderen tot en met 12 jaar f5,-). Het door Martin Mans gelei de groot samengestelde koor de bezoekers niet alleen kun nen genieten van de zang, maar ook van dit indrukwek kende glas en loodraam. In wat voor tijden leven wij. Sint is nog niet voorbij, of kerstboom, kerstbal, wat al niet, komt op ons af als Zwarte Piet. En zelfs in Waddinxveen - dorp van deugd en orde - wordt het nu een grote keet, omdat wat doorgaans kerst boom heet, al vóór de Sint wordt aange boden. En dat moet worden verbo den! Vandaar dat het comité ter bevordering busbedrijf ZWN, was voor mij echter de bekende druppel, die de emmer deed overlopen. Daarom alsnog een reactie van mijn kant. van de juiste gang van zaken komt met een laatste waar schuwing en voor de volgorde der din gen wil waken. Kerst vóór Sint is wat niet kan! Bovendien: daar houden wij niet van. Nu zijn wij nog met twee, sluit u aan, doe met ons mee. R. BAARDOLF Gerstakker 35, Waddinxveen Auto Baas Chrysler-Jeep B.V. TWEE-ÉÉNHEID IN BETROUWBAARHEID EN KWALITEIT Onze indrukwekkende nieuwe, chique visie op ruimte. Grit Optiek bestaat 50 jaar! Dat vieren we met fantastische jubileum aanbiedingen zoals GRATIS BRILLEGLAZEN IN UW HALVE BRILMONTUUR NAAR KEUZE. Al vanaf ƒ89,- heeft u zo’n schitterende look-over. Kijk in de jubileumkrant voor de andere acties of loop even binnen bij Grit Optiek. CHRYSLER Dodge Jeep, ZUIDELIJKE DWARSWEG 1 b WADDINXVEEN - TEL.: 0182-631143 rende wijze gedragen door de ze 126 meter lange kerk. Daarnaast is het orgel een van de mooiste die Nederland bezit. De kerk is mede bekend door zijn glas en lood ramen. Het is de bedoeling om tijdens het concert het geboorteraam WADDINXVEEN - De van avond (woensdagavond 6 de cember) om acht uur in De Schaapskooi (Nesse) te hou den avond van de hervormde ---■ ontmoetingskring De Open bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Waddinxveense vrouwen nemen hieraan deel. Witlof, 500 gram Salustiana sinaasappelen, voor pers en hand, net 2 kilo Braadworst, 500 gram 55^ 3.25 kilo Ctl Hele kip, kilo Cfl Bretonse ham, verpakt, per 100 gram Ctl Witte- of tarwebolletjes of witte puntjes, verpakt 6 stuks Ctl Boterhampasta, hazelnoot crisp4460 gram) of hazelnoot [500 gram) pot Ctl Chocoladepasta, melk of puur of duopasta, hazelnoot/wit of choco/banaan, pot 500 gram Ctl Geconcentreerde crème soepen, champignon-, kerrie-, asperge- of tomatencrèmesoep, blik 460 ml Page Plus toiletpapier, pak 8 rollen WADDINXVEEN/GOUDA - Vrijdagavond 8 december om acht uur geven zoals aangekondigd het Christe lijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem en het gemengd koor Immanuël (Rhenen) een advents- kerstconcert in de Goudse St. Janskerk. WADDINXVEEN - De kin- derkledingzaak Stoere Maat jes houdt in de winkel aan de Groensvoorde zaterdag 9 de cember om tien en vijf uur een flitsende kerstshow. De toegang is gratis. Ook de kinderkleding staat al weer helemaal in het teken van de naderende feestdagen. De winkel van Stoere Maat jes is door bloembinderij De Rozebottel (Nesse) inmiddels in kerstsfeer omgetoverd. In dit gezellige decor wordt komende zaterdagmiddag de Stoere Maatjes-kerstpresen- tatie geshowd. Tijdens deze show kunnen de bezoekers nieuwe ideeën opdoen voor de kleding van hun kinderen. Twee kapsters van Snel Hair styling (Kerkweg-Oost) ver zorgen het kapsel van de kin deren. DIRK LONT, Brugweg 41Waddinxveen CEESSEELEN, Boezemweg 21, Waddinx veen Iedere vrouw in de leeftijd van 30 tot en met 60 jaar zal vanaf heden tot het jaar 2000 een uitnodiging ontvangen. Het invoeren van de verande ringen in het bevolkingson derzoek kost wel enige tijd. Tot het jaar 2000 kan het daarom voorkomen dat vrou wen met een andere tussen periode dan vijf jaar worden uitgenodigd. De organisatie van het bevol kingsonderzoek is in handen van de Stichting Kankerpre- ventie West-Nederland. Dit is een samenwerkingsverband waarin de huisartsen, de pa thologen, de gynaecologen, het Integraal Kankercen trum West en de GGD Mid- den-Holland samenwerken. De GGD Midden-Holland zorgt samen met de gemeen ten in de Goudse regio voor de uitnodigingen. De huisartsen verrichten het onderzoek en het uitstrijkje. Wie nog vragen heeft over dit bevolkingsonderzoek kan bel len naar de info-lijn van de GGD Midden-Holland, tel. 0182- 545600 (op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur). vorming op een sterkere marktpositie en door ruim telijke voorwaarden te bie den (bijvoorbeeld een ver keersplan) wordt een uit breiding van 180 hectare op middenlange termijn nagestreefd met wellicht 900 extra banen als resul taat. De streek ondersteunt de provinciale voortrek kersrol hierbij. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Het provinciaal be stuur van Zuid-Holland stimuleert de bedrijvig heid in het boomteeltcentrum Boskoop en in het nieuwe ’bedrijvenschap’ van Gouda, Waddinx veen en Moordrecht. De provincie gaat de ont wikkeling van de regionale economie in enkele Zuid- hollandse regio’s extra sti muleren. Dat is de eerste stap van het nieuwe be- leidsproject ’Werken aan s Werk’ dat de werkgelegen heid in de provincie tracht te bevorderen. De eerste proefprojecten liggen in het boom- en sier- teeltcentrum regio Bos koop, bij de Dordtse Kil (be- drijvenlocatie) en aan de oostflank van Leiden. Gedeputeerde Staten wil len via dit project het beleid voor economie, ruimtelijke ordening en vervoer af stemmen en procedures voor gemeenten en be drijfsleven versnellen. In het boomteeltcentrum Boskoop dreigt een groei ende achterstand op de concurrentie. Door een be tere samenwerking, visie- Vrijdag 1 december rond 11.45 uur heeft een wat oude re dame, met geblondeerd haar, rijdend in een witte au to met zwarte bies met uit parkeren mijn auto (Fiat Panda) geraakt. Dit gebeurde op de parkeer plaats bij het winkelcentrum ’de Passage’ aan de Juliana het gebouw door mr. Pieter van Vollenhoven opnieuw in gebruik genomen. Het kerk gebouw heeft een zeer fraaie preekstoel en een intiem inte rieur met een uitstraling van openheid en tolerantie. Dat het kerkgebouw zich in een groeiende belangstelling mag verheugen blijkt uit het feit dat het ook steeds meer wordt gebruikt voor culture le- en muzikale bijeenkom sten. Vanwege de gezellige- en in tieme sfeer geniet het gebouw ook de belangstelling van bruidsparen voor de bevesti ging van het kerkelijk huwe lijk door de eigen dominee of pastoor. Het is voor de Re monstrantse Gemeente on mogelijk alle kosten voor het onderhoud van het gebouw zelf te dragen. De opbrengst uit het bezoeken van de kunstkerstmarkt helpt de fi nanciële last voor het kerkbe stuur te verlichten. Agnietenstraat 6,Te!.: (0182) 516033 Winkelcentrum Bloemendaal, Tel.: (0182) 532208 Winkelcentrum Goverwelle, Tel.: (0182) 585497 Waddinxveer. Passage 220,Tel.: (0182) 614303 Zoetermeer Stadshart, Promenade 256, Tel.: (079) 3412730 WADDINXVEEN - Vrijdag 15 december (15.00-22.00 uur) en zaterdag 16 december (10.00-16.00 uur) wordt in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) de jaarlijkse tweedaagse kunstkerstmarkt gehouden. De netto-op- brengst is bestemd voor de kerkrestauratie. De kunstkerstmarkt in de Remonstrantse Kerk is voor Waddinxveen uitgegroeid tot een traditionele kerstgebeur- tenis. Elk jaar is er weer een keur aan artikelen die op am bachtelijke wijze zijn ver vaardigd te zien en te koop. Ditmaal worden er kunst voorwerpen te koop aangebo den van Jeanette de Rooij (zijdebloemen en bloemdeco- raties), Nelleke Kroese droombloemdecoraties edelsmid Phool Gand (siera den) en Neel van Oosten (aquarellen en etsen). Ook is er in het kerkgebouw de stand van het VN-kinder- fonds Unicef en de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen. Evenmin ontbreekt de tradi tionele oliebollenkraam en de kraam met kerstbloemen en planten. In een gezellige cateringhoek wordt thee of koffie geser veerd met gebak of een olie bol. Een eigen kerstwijn met etiket van de Remonstrantse Kerk is voor de liefhebbers te koop. Voor de kinderen is er in een eigen ruimte gelegen heid om koek te versieren. Tijdens de twee dagen van de ze kunstkerstmarkt wordt muziek gemaakt door Anne ke Timmermans en Marlies Mulder op dwarsfluit. Orga nist Gert Jan Smit bespeelt het orgel en Gabriella Lukas- sen zal met een aantal leer lingen pianomuziek ten geho re brengen. De Remonstrantse Kerk da teert uit 1835 en heeft voor de Waddinxveense gemeen schap een grote historische betekenis en waarde. Het kerkgebouw staat op de lan delijke monumentenlijst. Na de restauratie in 1987 is WADDINXVEEN - Donderdagavond 21 december om acht uur houden de afdelingen Waddinxveen en Ze- venhuizen-Moerkapelle van de Partij van de Arbeid in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) een openbare bijeenkomst waarin gesproken wordt over de vernieuwingsrapporten van die partij. De PvdA heeft in september drie discussierapporten uit gebracht: ‘De PvdA en de stad', ‘De sociale staat van Nederland' en ‘De wonder baarlijke terugkeer van de so lidariteit1. De stukken bevat ten ingrijpende ideeën over zaken als werkgelegenheid, leefbaarheid en deelname aan de samenleving. Op de avond zullen er inlei dingen worden gehouden door Peter Laman, Leo Schoots en Martin Kraaijes- tein. Peter Laman zat in de com missie die onder leiding van PvdA-voorzitter Felix Rotten berg het rapport over ’De so ciale staat van Nederland’ heeft opgesteld. Hij was lange tijd algemeen directeur van de sociale dienst in Rotterdam. Sinds vorig jaar is hij bij dezelfde gemeente directeur Werkge legenheid. Leo Schoots is bur gemeester van Zevenhuizen- Moerkapelle. Daarvoor was hij lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Martin Kraaijestein was van 1982 tot 1994 gemeente raadslid en wethouder van Waddinxveen voor onder an dere sociale zaken, werkgele genheid en welzijn. Alle vrouwen van 30 tot en met 60 jaar ontvangen voort aan om diging om deel te nemen aan I 1 1 ze vrouwen worden dan ver zocht contact op te nemen met de huisarts om een uit wordt afwisselend begeleid door hobo (Yta van der Zwaag), trompet Herman en Henk-Jan Drost), piano (Ben kramer) en orgel (Martin Zonnenberg). Er wordt een repertoire gebracht dat zeer breed van opzet is. Stevige koorzang zal worden afgewisseld met massale sa menzang. Maar ook zachte sfeervolle kerstliederen en kerstklanken zullen op deze avond ten gehore worden ge bracht. Het programma vermeldt be kende kerstliederen als ‘Stille nacht, heilige nacht1, muziek stukken van wijlen Arie Pronk en delen van de Messi ah van Handel. De leiding van deze avond is in handen van ds. Joz. de Koeyer uit Baam. Hij zal een gedicht voordragen waar het orgel dan zacht doorheen speelt. In de Goudse St. Janskerk wordt de zang op een schitte- zeven gemeentes die in het bijbelboek Openbaringen worden genoemd. Onder andere door middel van dia’s krijgen de bezoekers een indruk hoe men in de tijd van Paulus woonde en werk te. Kees de Hek zal ook ver tellen hoe het evangelie in dit deel van Azië zijn loop had en wat ervan is overgebleven. Op de Open Cirkel-avond van woensdag 20 december zal weer de traditionele kerstvie ring worden gehouden met een gezamelijke maaltijd. Hiervoor kan men zich telefo nisch opgeven bij Ilona Nuy- WADDINXVEEN - Dinsdag avond 12 december om acht uur houdt Yvonne Nederhof, educatief medewerkster van het Rotterdamse museum Boymans-van Beuningen, een dia-lezing voor de Wad dinxveense Kunstkring in de zaal van de hervormde Im- manuëlkerk (Prinses Bea- trixlaan). Het thema van de avond is de expositie ‘Schatten van de Tsaar* in museum Boymans-van Beu ningen, die op dinsdag 9 janu ari door de Waddinxveners zal worden bezocht. Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor onder leiding van dirigent Martin Mans. (Foto: De Gou- westem-Sjaak Noteboom). Wil deze dame of andere ge tuigen die iets hebben gezien contact met mij opnemen. Dit zou ik zeer op prijs stellen. ANNIE v.d. STOEL Telefoon 0182-619802 WADDINXVEEN - Woens dagavond 10 januari start weer de 12-delige cursus zwangerschapsyoga van de uitzonderlijke Waddinxveense docente Cor ry MacGillavry (Prinses Ire- nestraat 29, tel. 182-616168). Het is al weer meer dan tien jaar geleden dat de Waddinx veense deze cursus heeft ont wikkeld vanuit haar achter- De tentoonstelling in de grond als kraamverpleegkun- Maasstad geeft een beeld van de hofcultuur van Peter de Grote en zijn voorvaderen. Naast kroonjuwelen en ande re objecten zijn kerkelijke schatten en ikonen te zien. Peter de Grote (2.01 meter ding en ontspanningsoefenin- lang) maakte van Rusland een wereldmacht door het te moderniseren. Zijn maritie- In Gouda en omgeving moet door samenwerking tussen Gouda, Waddinx veen en Moordrecht in een “bedrijvenschap*, waarin ook een milieupark (een complex milieuhinderlijke bedrijven) wordt opgeno men, de sociaal-economi- sche ontwikkeling een duwtje in de goede richting worden gegeven. Het gaat hier om in totaal 100 hecta re bedrijfsterrein ten wes ten van Gouda. heid is de bestaande opzet van het bevolkingsonderzoek de vijfjaar een uitno- landelijk geëvalueerd. Een J—1 conclusie uit deze studie is het bevolkingsonderzoek. De- dat een uitstrijkje eens in de vijf jaar voldoende zekerheid biedt om baarmoederhals kanker tijdig op te sporen. hïjded7eïs“op|eCTlvên strijkje te laten maken. Dit betekent dat voortaan -- - - - DarJirij dit 10 h“t vrouwen om de vijf jaar een mogelijk om baarmoederhals- uitnodiging zullen ontvan- 1 op te sporen en te behande- dan groot. Deelname aan het onderzoek is gratis. In opdracht van de rijksover- Cirkel staat in het teken van Efeze. Dat is de stad in klein-Azië die Paulus op één van zijn zendingsreizen heeft bezocht. Hij heeft daar ook gewoond en gewerkt. Efeze ligt aan de westkust van het tegenwoor dige Turkije. Open Cirkel-teamlid Kees de Hek heeft vorig jaar een reis naar dit gebied gemaakt, DaSEÏj dit onderzoek Is het kanker in een vroeg stadium gen; voorheen was dit om de len. De kans op genezing is WADDINXVEEN - Zaterdag 9 december van tien tot vier uur wordt er op initiatief van de Waddinxveense T. de Jong (Papaverveld) in zalencen trum ’Het Nieuwe Trefpunt’ (Stationsstraat) een verkoop van gebruikte artikelen ge houden. Voor de verkoping heeft de ge meente Waddinxveen ver gunning gegeven. Er is spra ke van een ruime keuze in huishoudelijke artikelen, speelgoed en andere ge bruiksvoorwerpen. Voor alle leeftijden is er aanleiding even binnen te lopen. re uit Waddinxveen te hebben kunnen huldigen. Ik vind dat de Interliner zich zelf niet een succes moet toe- eigenen, als dat geforceerd bereikt wordt, omdat goede alternatieven ontbreken. Als enige bakker in het dorp heb je het altijd druk, maar dat wil niet zeggen, datje het beste brood verkoopt, als u begrijpt wat ik bedoel. Daarom daag ik het manage ment van de Interliner uit om gedurende één maand de ou derwetse spitsbus (met de ou de dienstregeling) en de In terliner (met de huidige dienstregeling) als twee con currenten te laten rijden. Na deze periode kan dan ob jectief beoordeeld worden wat de consument echt wil en bij die meerderheid zal ik me dan graag aansluiten. Ctl Goudse licht belegen kaas 48+, vers van t mes. of ”700 vacuüm verpakt kilo ©®®a® /.7u CH Sinaasappelsap, qq pak 1 liter ’s Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Bij het lezen van de ingezon den brieven in het Weekblad voor Waddinxveen over de In- terliner heb ik een paar keer van buiten te verlichten zodat de neiging gehad om ook in de pen te klimmen en mijn erva ring over de Interliner aan de lezers te vertellen. Tot nu toe heb ik er vanaf ge zien, omdat het volgens mij voor u als lezer helemaal niet leuk meer is om iedere week te lezen, dat de Interliner te laat komt, te duur is en men sen moeten staan. Het artikel op de voorpagina van het Weekblad voor Wad dinxveen van vorioge week, WADDINXVEEN - Vrijdag- gebaseerd op ^informatie van avond 8 december vanaf acht uur zal de avond in de her vormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse) in het teken staan van het gebed. Vijftienjarigen en ouder zijn ZWN geeft in het artikel aan, van harte welkom. Vrijdag- dat de Interliner duidelijk in avond 15 december is er spra- de behoefte voorziet en zijn er ke van een eigen programma. trots op de 10.000e passagie- dige en Hatha-yoga-docente. ‘Jezelf voorbereiden op de be valling vraagt tijd en aan dacht. In dit wekelijkse uur staan we door middel van oe feningen, adembewustwor- gen stil bij de veranderingen die plaatsvinden tijdens de zwangerschap*, licht Corry me belangstelling bracht hem MacGillavry toe, die aangeeft driehonderd jaar geleden dat de lessen praktijkgericht naar Amsterdam. Als zijn en geen yoga ervaring scheepstimmerman werkte vragen. hij op de VOC-werven. van Stolberglaan (achter de C1000). Afgebeeld Chrysler Vision tri cS het recht op privacy te I Deze aanbieding geldt tot 31 december 1995. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van I I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. albert heijn

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17