er De winter is in aantocht!! Daarom nu: Tot f 100,- korting op een Texelana dekbed Teun van de Krol neemt damleiding 'Elfstedentocht' De Gouwe Streek W—- TEXELANA HARWA Waddinxveners hebben de Rotterdamse aanpak Dames van Flyers bekeren verder Winst voor Excelsior 2 Zuidafrikaanse kaarsen in de Wereldwinkel Verkoping van gebruikte artikelen Certificaat discotheek 'De Herberg' Meidenclub op zoek naar vrijwilligers Eerste paal woningbouw project Alpha Vogelexpositie 'Zang en Kleur' Kaartavond De Gouwe Rijders MlFOss Informatie-avond over borstvoeding Hot Bolshevik in De Tunnel Mieke's close harmony groep I ft MB WADDINXVEEN - Via een fraaie positionele winst op 19.00 tot 21.00 uur 2Ü- Bovendien kans op een gratis 'warm' verblijf op Texel, of één van de andere 100 prijzen. van RAAM 290 2801 VS GOUDA TEL. (0182) 52 07 51 GRATIS PARKEREN ACHTER ONS PAND! drachtgevers betreft, een dui delijke toegevoegde waarde1. Vernieuwend bezig zijn - in controle wist hij winst veilig te stellen. Riet Boef in Reeuwijk, tele foon 0182-395225. eiland Europa BOSKOOP - Zaterdagavond 9 december om tien uur maakt de band Hot Bolshevik haar opwachting in de Bos- koopse jongerensociëteit De Tunnel. De toegangsprijs be draagt tien gulden. De band, geformeerd door de uit Moskou afkomstige bas sist Konstantin Rukhadze, laat een breed scala aan ge luid horen. Jazz, funk, pop en soms wat blues zijn de mu ziekstijlen die ruimschoots de aandacht krijgen die ze ver dienen. Met deze grillige mengelmoes van Laid Back Pop en Sophisticated Popjazz weet Hot Bolshevik elke zaal, groot of klein, als geen ander te amuseren. het signaal geeft om te gaan stempelen. Het leuke van deze organisa tie is dat de geoefende rijders meer ronden afleggen en de beginners in principe zouden kunnen volstaan met elf ron den. koopavond: donderdag van regelapparatuur Vincent van Es heeft Excelsior’s clubkampioen dam men Teun van de Krol de koppositie van Vincent overgenomen. WADDINXVEEN - Met misschien natuurijs op komst is de jeugd van de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek zich al wekenlang druk aan het voorbereiden voor de alternatieve Elfstedentocht. genomen was Flyers toch het logie - dan kan nog in dit betere team. Flyers maakte goed gebruik van de lengte en kon zo weer twee punten bij- schrijven. Uitslag 47-31. Top scoorder was Dennis de Geus met 14 punten. zo veel mogelijk vierkante kilo meters op te schonen'. Tn het overleg met rijk, pro vincies en gemeenten heeft een werkgroep aangegeven dat er meer geld nodig is voor de bodemsanering. Zonder te genmaatregelen leidt de ver spreiding van vervuild grond water in 25 jaar op zijn minst tot een verdubbeling van de saneringskosten', aldus P.G.J. de Jong. ‘Welaan, hier ligt een taak voor Mitac Waddinxveen, want wij zijn het niet eens met de uitspraak: bodemsa- en duur. Het traditionele afgra ven en het onttrekken van grondwater brengen hoge kosten met zich mee en ne men veel tijd in beslag en kunnen ernstige consequen- WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers-bas- ketbal behaalde een klinken de overwinning in het beker toernooi op eerste divisionist K 75-Doeland. Heren 3 won na verlenging. De jongens mi ni’s waren te sterk voor Zoe- bas. Dames 1 trad vrijdagavond voor de bekerwedstrijd aan tegen K’75-Doeland (Dam- woude). In het begin waren beide teams aan elkaar ge waagd, maar naarmate de strijd vorderde werd Flyers steeds beter en toonde geen ontzag meer voor de tegen stander. Met goed basketbal en mooie scores werd het initiatief vol ledig aan de kant van Flyers gehouden. De ruststand was 32-22. Na de hervatting ging de thuisploeg door en ook nu was het Flyers wat de klok sloeg. Via een 41-22 werd de tegen stander weg gespeeld en kon Flyers zich opmaken voor de volgende bekerronde. Tegen stander wordt het in de pro motiedivisie spelende Jum pers. Einduitslag 73-44. Top scoorder was Anita van Unen met 20 punten. Heren 3 had veel moeite met Gonini (Delft). Er stonden twee even sterke ploegen in het veld. Geen van beide kon de wedstrijd naar zich toe trekken. De eerste helft werd afgesloten met 23-23. De tweede helft was een ko pie van de eerste. Ook nu ging het gelijk op, waarbij Flyers tegen het einde echter steeds een kleine achterstand goed moest maken. Met nog één seconde te spelen mocht Fly ers twee vrije worpen nemen en Marcel v.d. Poel deed wat van hem verwacht werd - alle I L I Na een feestelijk weekeinde met Sint Nicolaas op de schaats en een echt feest voor ouders, broers en zussen is ie dereen al met zijn gedachten bij zaterdag 9 december, de dag van de alternatieve Elf stedentocht. In de Rotterdamse Weenahal is ’Friesland’ in het klein na gebouwd. Er is zelfs een echte klunplaats en een koek en zo- pietent. Het is de bedoeling dat de jongeren rondjes schaatsen tot dat een toeter Tijmen den Ouden sr combi neerde tegen Jan Kramer naar volle winst en zoon Tij men speelde tegen Henry Berghout een fraaie positio nele partij, waarbij ook nog menige dreiging in de stand werd gevlochten. De punten werden gedeeld. Kort na de opening werd Jaap van der Eist door Cor Barelds onder druk gezet. In het mid denspel plaatste Cor Barelds een gambiet en ging daarna twee schijven 'vragen'. Hij taxeerde de stand voor hem op dat moment winnend. Hierop had Jaap beter kun nen reageren. Zijn werkelijke voortzetting bracht hem schijfverlies. Cor Barelds res teerde nog zes minuten voor 25 zetten, maar voor de tijd- ZEVENHUIZEN - De Zeven- huizense vogelvereniging ’Zang en Kleur’ houdt vrijdag 8 december (13.00-22.00 uur) en zaterdag 9 december (10.00-17.00 uur) haar jaar lijkse tentoonstelling in dorpshuis Swanla. De toe gang is gratis. Ditmaal is het een regionale en tevens een bijzondere ten toonstelling. Er zijn 569 vo gels ingezonden door 63 in zenders. Er is een grote ver scheidenheid aan vogels te zien waaronder kanarie’s, parkieten en vele soorten tro pische vogels. Het is dan ook zeker de moeite waard om de ze tentoonstelling te bezoe ken. WADDINXVEEN - Het twee de damteam (viertal) van het Waddinxveense Excelsior heeft inmiddels haar draai kunnen vinden in de club- competitie van de dambond Midden-Holland. Na verlies in de eerste ronde hebben de Waddinxveners zich goed hersteld. Evenals de voorlaatste keer werd ook nu een wedstrijd gewonnen met 6-2. Op bezoek in en tegen Bos koop wonnen Gerrit van der Zijden en Cor Stolker hun partijen. Cor Stolker forceer de positioneel schijfwinst en wikkelde dat voordeel gede gen naar winst af. Kopman Ruud van Dijk en de aan het vierde bord spelende Jan Kramer bereikten pun- tendelingen. Een goede opste ker voor dit Waddinxveens damteam, dat het afgelopen seizoen via winst in de laatste ronde in deze klasse kampi oen werd. wordt geïnfilteerd. liseerd in onder meer het ont werp, de levering en installa tie van stortgas- en percolaat- systemen en fakkelinstalla- ties, van lekvrije sneltank- systemen voor autobussen en vrachtwagens en stads- en kasverwarmingssystemen. Mitac installeert in samen werking met Deutz MWM Gastechniek kleinschalige warmte-krachteenheden. De Leerdamse vestiging van het Waddinxveense bedrijf is ge specialiseerd in industriële geluidsbestrij ding. Mitac ontwerpt en levert te vens gasregelsets, stoffilters, meet- en i voor gasbehandeling en buis- systemen voor drinkwater. Eigen gekwalificeerde lassers kunnen het werk ter plaatse uitvoeren en alle benodigde constructies in eigen werk plaatsen vervaardigen. Algemeen directeur P.G.J. de Jong van Baas Bedrijven haalde aan dat vervuilingen, en zelfs al geringe stofvor- minge luchtverontreiniging, tot vermindering van levens verwachting leidt. ‘Het overschrijdt zelfs de ef fecten van roken of ongezon de voeding.’ het bekendste voorbeeld is de beruchte Lon don Fog van 1952, toen in drie weken tijd vierduizend mensen meer stierven dan anders'. ‘De vervuiling waar het bij Mitac om draait is de bodem vervuiling. Extreem kunnen we stellen dat half Nederland is vervuild in bodem en grondwater en met bijna ze- gatieve milieu-effecten in kaart gaat brengen en bij de besluitvorming betrekken. ‘Het spreekt vanzelf dat dit een g overheid en bedrijfsleven ver eist. Bij Baas Bedrijven (en oproepen. ’Wij hebben meer dus ook bij Mitac) is boven- baat bij een goede regelge- dien als geen ander bekend ving en toetsingscriteria die hoe samenwerking tussen de optimale motivatie inhou- private en publieke sector REEUWIJK/HOOFDDORP - De Reeuwijkse discotheek De Herberg heeft met drie ande re discotheken in Franeker (Don Pedro), Loosbroek (De Lunenburg) en Appingedam (Temptation) de eerste disco- certificaten ontvangen. De certificaten worden door de Stichting Nederlands Dis- co-certificaat verstrekt aan horecabedrijven die voldoen aan alle eisen op het gebied van milieu, brandveiligheid en openbare orde. Tot 2000 verwacht de stichting onge veer honderd certificaten uit te reiken. De stichting is opgericht door de sectie discotheek- en zaal- bedrijven van de onderne mersorganisatie Koninklijke Horeca Nederland. De certificaten werden in Hoofddorp uitgereikt tijdens een vergadering van de sec tie. Het is de bedoeling dat horecabedrijven die zich hou den aan alle wettelijke regels en die hun maatschappelijke verantwoordelijkheid onder kennen, zich kunnen onder scheiden van de rest. ‘Ouders kunnen hun kinde ren met een gerust hart naar zo’n disco laten gaan', aldus Jack Feld, de voorzitter van de stichting. Deze disco-eige- naren tolereren zeker geen gebruik van en handel in drugs in hun zaken. Discothe ken met certificaat kunnen volgens Jack Feld worden ge zien als modelbedrijven voor de branche. MOERKAPELLE - Mieke Ti- tulaer van het Reigershof in Moerkapelle (tel 079- 5931415) heeft het initiatief genomen een close harmony groep te gaan oprichten met mensen uit Gouda, Zoeter- meer en omgeving. De groep moet gaan bestaan uit 5 tot 8 personen, waarin elke stem soort vertegenwoordigd moet zijn. Het doel is hard werken aan een afwisselend reper toire (oude muziek, jazz, he dendaagse nummers en eigen composities) om te komen tot regelmatige optredens. WADDINXVEEN/RIJSWIJK - Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jansen (WD) heeft vori ge week donderdagmorgen het officiële startsein gegeven voor het bouwplan ’Alpha’, dat de Haagse projectontwikkelaar Mabon realiseert de nieuwe Waddinxveense wijk Zuidplas ’90. Mabon won in oktober vorig jaar met het bouwplan ’Alpha’ de prijsvraag die de gemeente had uitgeschreven voor het eer ste deelgebied Zuidplas ’90. Daaropvolgend zijn in samen werking met de gemeente, ar chitectenbureau Draaijer en Engelkes, de Vrouwen Advies Commissie voor de woning bouw (VAC) en Derks Stede- bouw BV de plannen verder uit gewerkt. De verkoop van de 52 vrije sector woningen startte eind augustus en is voorspoedig verlopen. Op dit moment zijn 48 van de 52 woningen ver kocht. Het woningbouwproject kenmerkt zich door de voorna me architectuur en door het toepassen van het concept duurzaam bouwen. Dit betekent onder andere een laag energie- en waterverbruik van de woningen, toepassing van minst milieubelastende materialen en hoge kwaliteit van het woonmilieu.Bovendien zijn er maatregelen getroffen om het veilig wonen in de wijk te bevorderen, zoals overzichte lijke entrees en anti-inbraak maatregelen. Projectontwikkelaar Mabon is een groepsmaatschappij van de Hollandsche Beton Groep NV (HBG). Mabon ontwikkelt jaar lijks meer dan 1.000 koopwo ningen. Daarnaast is Mabon actief op de markt voor com mercieel onroeren WADDINXVEEN - Kaarsen uit het Zuidafrikaanse Sowe to zijn al 17 jaar een vast be standdeel van het assorti ment van Fair Trade, de im porteur van de Stichting We reldwinkel Waddinxveen (Ko ningin Wilhelminaplein) en 400 andere Wereldwinkels. Ook dit jaar krijgt de Wereld winkel Waddinxveen de steun van de MOV-werkgroep van de rooms-katholieke St. Victor-parochie en van de ZWO-commissie van de her vormde Immanuëlkerk en de Gereformeerde Kerk. In de adventstijd worden door deze werkgroepen Soweto-kaarsen verkocht in de kerken. Kelefang Hatta, de vrouwelij ke manager van de kaarsen fabriek, schreef in een brief hoe bijzonder deze fabriek is. Ukukhanya (licht in de duis ternis) is de enige fabriek die werk biedt aan mensen zon der diploma. Er zijn setjes kaarsen van vier in diverse kleuren in mi lieu-vriendelijke verpakking, maar ook lange kaarsen en stompkaarsen in wit en in rood. Verder zijn er weer kerststal- letjes, kerstversiering en al lerlei handgemaakte kerst kaarten uit onder andere Brazilië, India en Bangla desh te vinden in de Wereld winkel. Ook de NOVIB-kalender en de wenskaarten van deze or ganisatie zijn weer te koop in de Wereldwinkel. Van het VN-kinderfonds Unicef is er een assortiment kerstkaar ten aanwezig. WADDINXVEEN - Zaterdag 9 december van tien tot vier uur wordt er op initiatief van de Waddinxveense T. de Jong (Papaverveld) in zalencen trum ’Het Nieuwe Trefpunt’ (Stationsstraat) een verkoop van gebruikte artikelen ge houden. Voor de verkoping heeft de gemeente Waddinx veen vergunning gegeven. Er is sprake van een ruime keu ze in huishoudelijke artike len, speelgoed en andere ge bruiksvoorwerpen. Voor alle leeftijden is er aanleiding even binnen te lopen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 7 december om acht uur haar traditionele kaart avond in hotel-café-restau- rant De Unie (Kerkweg- Oost). Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Ieder een is van harte welkom. Na het kaarten is er de prijsuit reiking met leuke prijzen. Met de fraaie score van 13 uit 8 staat Teun van de Krol nu inn de onderlinge competitie van de Waddinxveense dam mers op kop. Raymond van Es staat op de tweede plaats met eveneens slechts 3 ver- liespunten, echter Raymond heeft twee wedstrijden min der gespeeld. In het middenspel won Piet Swart een schijf tegen Teun Twigt. Ondanks fel verweer van Teun moest hij de volle winst aan Piet Swart laten. Ruud van Dijk had tegen Cor Stolker steeds het beste van het spel en had een goede grip op het centrum. Cor bleef zich uitstekend verdedigen en het gelijkspel was terecht. Ook de jeugd deed weer van zich spreken. Allereerst was het Jordie Olie, die via een fraaie combinatie meteen Adriaan Blom deed opgeven. Daniël Westmaas veroverde eerst één, daarna twee schij ven tegen Jan de Heer. In het middenspel wist Jan een fout van Daniël uit te bui ten en combineerde fraai naar dam. Op dat moment leek de strijd zich naar een onbeslist te ontwikkelen, ech ter een foutzet werd Jan fa taal. Maar een gemotiveerde schaatser wil natuurlijk wel zijn record van vorig jaar ver beteren en na een uur kun nen zeggen weer meer te heb ben gereden dan vorig jaar. WADDINXVEEN - Rotter dams burgemeester dr. A. Pe per was het opgevallen dat in Waddinxveen mensen wonen met de Rotterdamse mentali teit van aanpakken. Hij zei zich dan ook vorige week vrij dagmiddag goed thuis te voe len in het Gouwedorp, waar hij Mitac Waddinxveen BV, één van de werkmaatschap pijen van de Baas Bedrijven, het ISO-kwaliteitscertificaat kwam uitreiken. ‘Mitac Waddinxveen BV is geen onbekende in Rotter dam. Het bedrijf is op dit mo ment hard aa de slag om ver vuilde grond en grondwater te saneren op onze Willems- kade, één van de mooiste plekjes van Rotterdam, met vanaf de kade een spectacu lair uitzicht op de Erasmus- brug-in-aanbouw. Minstens zo bijzonder als het ontwerp van die brug is de methode die Mitac toepast on. de sane ring daar te realiseren'. Dat zei Rotterdams burge meester dr. Bram Peper bij de uitreiking van het ISO-kwali- teitscertificaat aan adjunct- directeur ir. Martin Mulder van Mitac Waddinxveen BV. Dat de eerste burger van ’s werelds grootste havenstad daarvoor naar Waddinxveen was gekomen, kan opmerke lijk worden genoemd. Hij had het er, na zijn korte ontvangst in restaurant ’de Gouwe Dis’ (Zuidkade), erg naar zijn zin. ‘Mitac is een milieutechni sche dienstverlenend bedrijf. Die dienstverlening naar de opdrachtgever toe, gebaseerd op een overtuigende visie op de kwaliteit van het leef- en arbeismilieu staat steeds cen traal, zo weten wij ook in Rot terdam. En het ISO-kwali teitscertificaat verleent daar aan, voor wat de gemeente kerheid het overgrote deel van de bedrijfsterreinen', be toogde de algemeen directeur. Hij waarschuwde echter te goed samenspel tussen gen al te strenge regelgeving, L"’J die weerstanden zou kunnen oproepen. ‘Wij hebben baat bij een ving en toetsingscriteria die J x 1 j i 1 den om tot sanering over te verloopt. Wij in Rotterdam gaan. Ik pleit ervoor met een hebben waardering voor der- verkapitaliseringsbudget gelijke bedrijven'. 1-1J111 Mitac Waddinxveen BV is zeer actief in de Rotterdamse regio. Het bedrijf heeft zich toegelegd op het ontwikkelen van milieutechnologie en spe cifiek werk op het gebied van milieutechniek en is gespe cialiseerd in het toepassen van de techniek van biologi sche insitu-sanering. Door biologisch afbreekbare stoffen als benzine, PAK’s en aromaten verontreinigde grond te bewerken wordt door deze methode de biologische afbraak aanzienlijk versneld. Dat gebeurt door grondwater nering is vaak overbodig te onttrekken. Het verontreinigde water wordt in een mobiele contai ner gefilterd en van zuurstof en voedingsstoffen voorzien, waarna het weer in de grond ties hebben vanwege de nala- -j tenschap bij thermisch reini- Verder is het bedrijf gespecia- gen van een door milieu'. ‘Sinds 1992 saneert Mitac bo dem en grondwater door mid del van biologische methodie ken, en zonder afgraven van grond. Dat is geen gemakke lijke techniek, maar de voor delen zijn direct aantoon baar'. WADDINXVEEN - De maan delijkse informatiebijeen komst voor (aanstaande) moeders van de borstvoe- dingsorganisatie ‘La Leche Leaque' wordt donderdag avond 14 december om acht uur gehouden op het adres De Genestetlaan 3 in Waddinx veen (tel. 0182-619964). Het thema van de avond is ‘voeding tijdens lactatie'. Ge zonde voeding is belangrijk, zeker tijdens de zwanger schap en daarna wanneer borstvoeding wordt gegeven. Ook op vragen of alles gewoon gegeten kan worden of dat het juist beter is sommige voedingsmiddelen voorlopig te laten staan wordt op de avond informatie gegeven. Voor nadere informatie, tele fonische hulpverlening of ver huur van een elektrisch kolf- WADDINXVEEN - De mei denclub (elke dinsdagavond van half zeven tot acht uur) in buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers. Op de club komen meisjes in de leeftijd van 10-15 jaar. De activiteiten worden zoveel mogelijk afgestemmd op wat ze zelf leuk vinden om te doen. Vooral creatief bezig zijn is erg in trek. Zo staan er de aankomende avonden onder andere knutselactiviteiten op het programma zoals kaarten maken met Japans vouw werk en natuurschilderijtjes en gestoffeerde adres senboekjes ontwerpen. De meidenclub heeft drin gend behoefte aan mensen die een beetje creatief zijn en het leuk vinden om in hun vrije tijd deze club te begelei den. De vrijwilligers kunnen rekenen op steun van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW). Voor nadere informatie kan men contact opnemen met Astrid de Weerd van de SWW in het centrum voor kunstzin nige vorming ’Kreater’ (Kerk straat), telefoon 0182- 631932. tweee scoren - en zo sleepten de heren er een verlenging uit (51-51). In de verlenging van vijf mi nuten was Flyers de betere en won tenslotte de wedstrijd met 57-54. Topscoorder was Gert Jan Oskam met 15 pun- Rotterdam als een van uw op- ten. J-L-x_-o. j._- Jongens mini’s hadden alleen in de derde periode moeite met Zoebas. Over het geheel dit geval in de milieutechno- land', aldus Bram Peper. Hij memoreerde dat Rotterdam bij elk ruimtelijk plan, of het nu om woningbouw, have nuitbreiding of infrastruc tuur gaat, de positieve en ne- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 PAGINA 21 (Foto: Sjaak Noteboom). V TEXELANA is een gedeponeerd handelsmerk van HEBROTEX te Texel. r- DEZE AKTIEKRANT LIGT VOOR U KLAAR Rijnlandstraat 4, tel. (0182)61 61 19 WADDINXVEEN Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jansen (WD, rechts op de foto) sloeg de eerste officiële paal voor het woningbouwproject 'Alpha'. projectontwikkelaar Mabon BV in de nieuwe Wad- on BV). TT... J 1 1 -x 1. J—2 Een impressie van de 52 vrije sedorwoningen van dinxveense woonwijk Zuidplas '90. (Tekening: Mabon Mitac Waddinxveen BV is in het bezit van het ISO-kwaliteits<er- tificaat. Op de foto van links naar rechts Mitac-adjunct-directeur ir. apparaat kan men terecht bij Wie voor een TEXELANA wollen dek bed kiest, kiest voor kwaliteit en slaap comfort. In een TEXELANA dekbed wordt uitsluitend wol van het Texelse schapcras verwerkt. Wie nu gebruik maakt van onze aan trekkelijke aktieprijzen, kan bovendien meedoen met onze prijsvraag en maakt kans op één van de maar liefst 105 ’warme’ prijzen. Uw slaapcomfort-specialist is: M. Mulder, Waddinxveens burgemeester CM. van der Linden, Baas Bedrijven-president-directeur J. Baas en Rotterdams burgemeees- ter dr. A. Peper. (Foto: Mitac Waddinxveen BV).

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 21