oetbaijeugd Nipt verlies Gouwestate-heren, dames niet in finale SEZ-beker Huizen wijst Korbis terug Turners TOOS op schema voor NK-titelstrijd Zevende plaats voor de jeugd van 'Gouwestaete Sjoeluitslagen Oefengroep voor tv-bridgecursus Nieuwe bestuursleden Be Fair Al gelijk (1-1) Verlies (1-0) voor Be Fair Moerkapelle Winterstop pupillen van Waddinxveen Brecht Rodenburg (27)naar Atlanta Moerkapelle schaakt tegen landskampioen W. Hennink verslaat WVS's koploper H. v. Woudenberg B-junioren ongeslagen WSE-vi presteert prima Dubbeltitels bij Florida-badminton Bowlingwedstrijd Zwem- en Poloclub ’’Gouwestaete” WEDSTRIJDPROGRAMMA THUISWEDSTRIJDEN ZATERDAG 9 DECEMBER GOUWESTAETE 2 - DJK/ZAR 1 GOUWESTAETE 1 - UZSC 1 GOUWESTAETE 1 - GZC 1 GOUWESTAETE 1 - HVK/AZC 3 Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer B.V. PAGINA 29 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 zelfs 5-3 door doelpunten van teams viel het sportieve le F-jes erg hard gi met de leren bal A 18.00 uur: 18.45 uur: 19.45 uur: 20.45 uur: Gouwestaete net aan met 9-8 het onderspit moest delven. Al vanaf de eerste periode D1 H1 Dl H2 1155, 3. Jan Olie 1150; klasse D: 1. Jaap van Beek 1090, 2. Ronald Meijer 1059, 3. Frida v.d. Heuvel 1056; klasse E: 1. Ben den Ouden 1025, 2. me vrouw G. Brouwer 1015, 3. G. Loef1000. voorgeprogrammeerde speel kaarten. Men kan dit cursuspakket voor ƒ39,50 bestellen bij boekhandel, 1 bridge- en boekenshop van de Nederlandse Bridge Bond en bij de AVRO. de wedstrijd tegen Sport- lust Dl. Bij de rust was het 0-1 voor Sportlust, maar na de rust kwam Dl goed terug. Jesse Kok scoorde de verdiende ge lijkmaker zo’n vijf minu ten voor tijd. De resultaten van de E- en F-teams waren zonder meer goed te noemen. F1 boekte eindelijk weer een overwinning en dat geeft vertrouwen voor de twee de helft van het seizoen. Waarschijnlijk hebben al- ;etraind die ze van Sint Nicolaas hebben gekregen, want er werd geweldig gevoetbald. riode was een ramp voor de Waddinxveensen. Viermaal een vrouw meer voor Polar Bears bracht hen op een 7-5 voorsprong. Toch gaven de dames van Gouwestaete zich niet gewon nen. Via doelpunten van Ma rion van Hooft en Gillian van Zo kon het gebeuren dat na 12-12 door Ester Visser de korfballers van Huizen toch gemakkelijk naar 15-12 wis ten uit te lopen door zuivere afstandsschoten. Via Jaco Wi- neke (strafworp) kwam Kor- bis vervolgens nog terug tot 15-13, maar opnieuw waren enkele loepzuivere afstands schoten binnen enkele minu ten de oorzaak van een schier hopeloze achterstand (18-13). Goed doorzetten bracht Kor- bis nog via Mark van de Brink even dichterbij (18-14), even later gevolgd door op nieuw twee afstandstreffers van Huizen. De laatste daad was aan Jaco Wineke die fraai uit een doorbraak tegen wist te scoren (20-15). Toemooileider Ton Horsman reikte de prijzen uit. Erik Besemer kreeg een herinne ring voor het spelen van 175 competitiewedstrij den (maximaal 14 per seizoen). WADDINXVEEN - De uitsla gen van de sjoelclub Wad- laan) zijn: klasse A: 1. W. Slingerland jr. 1399, 2. Jan WADDINXVEEN - In Wad- dinxveen gaat een oefengroep de tv-bridgecursus bij de AVRO volgen. Bij Plonie Hoe- demaker (Machtelderf 28, tel. 1082-610909) is daarover meer informatie te krijgen. WADDINXVEEN - De jong ste pupillen van Waddinx- veen-voetbal bereikten de winterstop met een overtui gende 4-1 winst op Moor drecht F2. Dat is een bemoe digende afsluiting van de eer ste helft van het voetbalsei zoen. Dl gaat overwinteren in de hoop op betere tijden. De de primerende reeks nederlagen werd afgelopen zaterdag af gesloten met een 0-15 verlies tegen Moordrecht Dl. El ontving Gouda E2 en liet met een 3-1 overwinning zien over voldoende kwaliteiten te beschikken. De Cl-junioren hebben de opgaande lijn te pakken. Uit tegen Nieuwer kerk C3 werd verdiend met 2-6 gewonnen. BI is een van de meest solide teams van voetbalvereniging Waddinxveen. Esto BI werd uit met 0-8 verslagen. Al ten slotte had geen enkele moeite met Spirit A2 (12-3). BI speelde het eerste halfuur Neptunus Bl van de mat. Na tien minuten opende Justin Sterk voor WSE de score. Daan van Rossum volgde zijn voorbeeld tien minuten later (2-0). Hierna belette paal en lat WSE om verder uit te lo pen. Geheel tegen de verhou ding in kwam Neptunus te rug op 2-2. Een snelle treffer in de tweede helft van Neptu nus zou uiteindelijk eveneens de eindstand betekenen 3-2. Cl speelde gedreven tegen Sportlust Cl. Hun werk werd beloond met een 3-2 overwin ning. WSE-doelman Dennis Donners leverde goed werk onder de lat. WADDINXVEEN - Zaterdag vond de traditionele wa- langszij te brengen (6-6). terpoloderby plaats tussen het Bodegraafse BZ&PC Door het benutten van twee MOERKAPELLE - De ijsclub Moerkapelle heeft in dorps huis Op Moer de jaarvergade ring gehouden. Bij de be stuursverkiezing zijn pen ningmeester Cees Brouwer en Piet Koster als bestuurslid herkozen. De ijsclub beschikt over een trouwe kern van leden. Hoe wel er afgelopen winter geen natuurijs was vielen er heel weinig bedankjes te noteren. Als er weer op de ijsbaan op de Rotte kan worden ge schaatst zal het ledental flink kunnen aantrekken. Intus sen probeert het bestuur de baanveegapparaatuur te ver beteren. De ijsclub Moerkapelle gaat donderdagavond 28 decem ber weer met de bus naar de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. De bus vertrekt om zeven uur vanaf het erf op het adres Herenweg 33 in Moerkapelle. WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel (Lijsterbesstraat) is met een groepje gaan bowlen. Het was weer enorm span nend. De uitslagen zijn: he ren: 1. Gert van Bruggen; 2. Cor Roos; 3. Fred Schoonder- woerd; poedelprijs: Arie van Bruggen; dames: 1. Monique van Bruggen; 2. Carla van der Hoeve; 3. mevrouw Schoonderwoerd; poedelprijs: mevrouw Tuwanakotta. reus. Het is een spannende aange- legenheid geworden, waarbij land kwamen aan de start bij dit grote evenement. El ke ploeg moest bestaan uit 5 meisjes en 5 jongens van 15jaar of jonger. ging het gelijk op en werd met Hoewel Gouwestaete niet de illusie had in aanmerking te komen voor een topplaats was er toch hoop op een goede klassering. De zevende plaats mag in dit kader dan ook best WADDINXVEEN - Al van WSE-voetbal startte sterk te gen het Goudse De Jodan Boys Al, maar zakte naarma te de wedstrijd volgde steeds verder weg. Een eigen doel punt van De Jodan Boys was de openingstreffer, voor de rust nog gevolgd door de ge lijkmaker. In de tweede helft besliste George Suers de wed strijd door de bal voor WSE tussen de palen te koppen (2-1). De meisjes-junioren speelden ongemotiveerd en verloren daardoor met 0-3 van de meisjes van VEP. Dl kwam na een 0-2 achterstand tegen Nieuwerkerk Dl prima terug tot 2-2 door een treffer van Jeroen Koppenaal en Jaouad Assoulymani. El kan terugkijken op een sterke wedstrijd tegen Gouda El. Twee doelpunten van Pa- ZEVENHUIZEN - Zevenhui zenaar Brecht Rodenburg (27) zal volgend jaar juli deel uitmaken van de nationale volleybalselectie, die zich vo rige week in zijn deelname in Japan plaatste voor de Olym pische Spelen van Atlanta (Verenigde Staten). Voor de bekendste speler van Rentokil-ZVH, waar het aan vallend weer steeds beter mee gaat, is het de bekroning van zijn loopbaan. Wilskracht en doorzettingsvermogen hielpen hem door enkele kommervolle j aren. Zijn pad ging bepaald niet over rozen. Gescheurde en kelbanden, een dubbele been breuk, diverse operaties en te hoge verwachtingspatroon na ampel herstel. Terwijl Brecht Rodenburg zich in het verre Japan in het zweet werkte, beperkte de se lectie van ZVH zich tot trai nen en het spelen van enkele oefenwedstrijden tegen Bel gische clubs. Het echte werk voor de man nen van trainer Stewart Ber nard begint op dinsdagavond 12 december om acht uur in het dorpshuis Swanla als de bekerwedstrijd tegen Link- AMVJ wordt gespeeld. Er vol gen dan drukke wedstrijdwe- ken. Ook kregen de spelers via be middeling van de Nieuwer- kerkse teamarts Rob Duiver- man bezoek van Extran-di- etiste Maaike Zimmerman, die de spelers over het nut van energiedranken onder hield. door een overwinning tegen H. Reus zijn positie bij de bes te tien te versterken. A. van Nieukerke is bezig aan een goede periode en heeft zich een positie in de subtop ver worven, H. van Offeren en E. Ket deelden de punten. In het middengedeelte moest J. v.d. Heiden opnieuw een nederlaag toestaan, nu tegen T. van Bruggen. L. Ellers heeft langzaam maar zeker de weg naar boven gevonden door nu C. Alblas te verslaan. Puntendelingen waren er tussen H. Brinkhorst en T. Goor en A. Versluis en F. Rit ter. P. van Offeren was te sterk voor M. Moerland. J. van Sandijk moest na een foutieve rokade tegen J. van Oort zich toch bij een neder laag neerleggen. In de kelder van de schaakdi- visie een verrassende over winning voor J. Ponsioen te gen J. Brobbel. U. Beerends wist zijn positie als hekke- sluiter te handhaven door een nederlaag tegen D.J. van Of feren. A. Bos en H.E. van Of feren blijken aan elkaar ge waagd door een heuse remise. Voor de RSB-competitie won Reeuwijk 2 van WSV 3 met 3-5. Het jeugdteam van WSV 6 verloor van Shell 2 met 0-8 en WSV 2 won van De IJssel 2 met 6-2. Donderdagavond staat de derby tegen Internos uit Boskoop op het program ma. nen. Casper Heerma van Voss en Nico Hoogendoom (Florida 7) werden sterk vijf de. Bij de dames kwamen de fi nalisten zonder problemen door de halve finales. Edith Heerman van Voss en doch ter Britt wonnen overtui gend de derde prijs met 15-5 en 15-6 tegen Hilda Mathot en Michelle de Vries. Wil Boumans en Lenneke de Jong werden eervol vijfde. ten’ voor wat ze waard waren, maar moesten uiteindelijk toch hun meerdere erkennen in BZ&PC, dat het voordeel van de twijfel kreeg in een strijd van twee gelijkwaardi- nederlaag toe, maar desondanks blijft H. van Wou denberg op de eerste plaats staan. De koploper speelde met de witte stukken tegen uitdager W. Hennink, nummer 2 van de ranglijst. Een echte wed strijd met aanvallend schaak van beide kanten. H. van Woudenberg permit teerde zich een verrassende ruil met als inzet een sterke aanval. Zijn tegenstander wist echter de partij solide en professioneel uit te spelen. De koploper koon daar niets ver anderen en moest noodge dwongen de partij opgeven. In de top verder een sterke beurt van T. v.d. Oord (4) te gen B. Jansen (5) die laatst genoemde gemakkelijk en verrassend op verlies wist te zetten. Verder wist H. Smitskamp WADDINXVEEN - Korbis-korfbal is tegen de eerste nederlaag van dit seizoen aangelopen. In en tegen Huizen werd met 20-15 verloren. Door dit resultaat staan de Waddinxveners met 4 punten uit 3 wedstrij den op een gedeelde tweede plaats op de ranglijst. te lossen en ook een wissel van coach Trommel 10 minu ten na rust had niet het ge wenste effect. In feite was er tussen Korbis en Huizen van enig krachts verschil geen sprake. Door slaggevend was echter een wat minder dan normaal spe lend Korbis en een tegenspe ler die het presteerde om uit 10 schoten 6 doelpunten van ver te produceren. Bij Korbis was Ellen van de Ent bijzonder op schot, het geen resulteerde in vijf tref fers. Met nog een kwartier te spelen in de eerste helft kwam Korbis voor het eerst op een 5-6 voorsprong nadat Wim Lebbing een door Frist Visser veroorzaakte straf worp wist te verzilveren. Erg moeilijk bleek het vervol gens om de bal in het spel te houden omdat Huizen over een surplus aan lengte onder de korf bleek te beschikken. Zo goed als mogelijk probeer de het eerste aanvalsvak van Frits Visser dit probleem op Maaike van de Weij. In de halve finales hadden Bart en Dennis een derde game (15-1) nodig gehad te gen Chris Voerman en Mar tin Sonneveld, terwijl Jean en Rob zeer benauwde mo menten in de tweede game beleefden tegen Dick Schaap en Erik Besemer (12-15, 15- 12,15-6). Erik en Dick (Florida 2) won nen de derde prijs door met 15-8 en 15-8 van Chris en Martin (Florida 3) te win- WADDINXVEEN - Een vier tal schakers van de schaak vereniging Moerkapelle speelde voor de eerste ronde van de KNSB-beker in en te gen Rijswijk. Na spannende strijd wisten Wim Stange, Gerard van Om meren, Dick Bac en Ben van Geffen een sensationele 1-2 overwinning uit het vuur te slepen. In de volgende ronde speelt Moerkapelle tegen de lands kampioen Rotterdam op vrij dag 8 december in dorpshuis Op Moer. De uitwedstrijd van Moerka pelle tegen Spijkenisse in de promotieklasse van de RSB werd een koude douche. Kop loper Spijkenissen was Moer kapelle (nu op de vijfde plaats) met 6-2 de baas. Al leen Dick Bac en Gerard van Ommeren wonnen hun par tijen. De zes overige Moerka- pellenaren sneuvelden. De schaakvereniging Moer kapelle hield verder snel schaken voor de jeutd, waar Hugo van Elteren won in groep 1, Jan van Helden ijl groep 2 en Paul van der Meer in groep 3. Ook werd de 13e ronde ge speeld voor de onderlinge competitie en werd deelgeno men aan de vierde en laatste dag van de RSB-persoonlijke jeugdkampioenschappen. Vijfde werd Moerkapellenaar Sven Stange. WADDINXVEEN - Bart Moors en Dennis Steenland toonden zich met 15-8 en 15-5 tijdens de dubbelkampi- oenschappen van Florida- badminton duidelijk de sterksten in de finale tegen Jean Lamaison en Rob Sik- king. De kampioenen zetten him teamgenoten uit het eerste team vann Florida voortdu rend onder druk. De vetera nen wisten daar geen ant woord op. Miranda Baan en de pas 14- jarige Madelon Gelderblom uit Boskoop wonnen de bui tengewoon spannende finale bij de dames met 18-15 en 18-15 van Ellen Bos en en Gouwestaete. In een bomvol zwembad ’De Kuil’ verloor de Waddinxveense heren 1 met 8-7 van de Bo degravers. Heren 2 van Gouwestaete be haalde wel twee belangrijke punten en versloegen het tweede team van BZ&PC met 8-5. Dames 2 speelde als eni ge bondsploeg thuis en ver loor met 8-5 van het hoog ge noteerde De Dolfijn 1. Zondag moest dames 1 naar het KNVB-sportcentrum in Zeist voor de halve finale om de SEZ-beker. Helaas werd met 9-8 verloren van Polar Bears uit Ede. In een schitterende ambiance moesten de Gouwestaete-he- ren aantreden tegen koploper BZ&PC in zwembad ’De Kuil’. De ploeg van Anton Heiden begon de wedstrijd sterk. De Waddinxveners speelden een strakke ’pres sing”, waardoor zij veel kan sen creëerden. Het enige minpunt was dat zij verzuimden te scoren. Hierdoor sloten de heren de eerste periode af met slechts WADDINXVEEN - Een hard werkend Al van Be Fair-voetbal behaalde in de wedstrijd tegen Velo een gelijkspel (1-1). De Waddinxveners speelden iets beter dan de gasten, die zich vooral fysiek trachtten te handhaven. Na de rust opende Imad Saouny de score voor Be Fair. Hierna scoorde Velo na een goed genomen vrije trap tegen. BI moest aantreden te gen titelkandidaat UW. Na een goed gespeelde wedstrijd werd er met 2-3 verloren. Toch had er heel lang meer ingezeten. De Utrechtse ploeg hield zich WADDINXVEEN - Voor de tweede keer dit seizoen heeft Be Fair-voetbal niet van Bergambacht kunnen win nen. Er werd zelfs voor de tweede keer van ze verloren. Be Fair blijft overigens met 28 punten uit 13 wedstrijden de competitie in de Goudse af deling aanvoeren. Wellicht door de druk op de Waddinxveners om periode kampioen te kunnen worden werden de meest simpele kansen in het eerste kwartier al gemist. Het leek er soms op dat het moeilijker was om de bal niet dan wel in het doel te krijgen. Zoals dan wel vaker gebeurt, was het de tegenpartij die het doel dan wel weet te vinden. Via een uitval werd het dus na bijna een half uur spelen 1-0. Ongeveer vijf minuten later leek het er op of een kopbal van de uitblinkende Koen Meijer wel doel zou treffen, maar ook deze bal verdween naast het doel van de thuis club. Na de hervatting probeerde Be Fair het met Henk Jan Verzijl in plaats van Ron van Tol, maar ook deze wissel le verde, behalve een aantal cor ners, niet het gewenste resul taat op. Na ongeveer een half uur spe len werd ook nog Johan Scheuierman ingebracht voor René Minnee, maar evenals de vorige wissel leverde dit niet het door trainer Arie van der Laan gewenste resultaat op. Komende zaterdagmiddag kan Be Fair in de thuiswed strijd tegen Perkouw alsnog proberen het kampioenschap van de eerste periode te beha len. De aanvang van deze be langrijke wedstrijd is half vier. geen tijd om hun ploegen aan te moedigen. De tweede en de derde perio de waren stuivertje wisselen. De tussenstand was na drie perioden 5-5 door Gouwestae- te-doelpunten van Remko Overdam en Jaco van Tol. De laatste periode moest de doorslag geven. De vermoeid heid bij beide ploegen was duidelijk waarneembaar, al leek het dat de Gouwestaete- heren de meeste krachten hadden verloren. In deze beslissende fase was het Bodegraven dat voor het eerst op voorsprong kwam, doch Cees Boonstoppel wist de Waddinxveners weer nog niet voldoende om WADDINXVEEN - De drie B- bridgen te leren. Tijdens de junioren teams van Korbis- korfbal hebben in de zaal nog geen wedstrijd verloren. BI won in een spannende wed strijd van Vriendenschaar in Bodegraven (6-7). Driemaal volle winst betekent een eer ste plaats in hun groep. Opnieuw was Cl de smaak maker van het weekeinde. Vorige week wonnen zij met 20-0, maar wie had voor mo gelijk gehouden dat deze stunt zou worden herhaald. nu Vanaf zondag 7 januari be gint de AVRO-tv met een bridgecursus voor beginners. Stap-voor-stap leert presen tator Bas Westerweel de kij kers in dertien afleveringen bridgen. Voorkennis is niet nodig en de kosten zijn gering. De uitzen dingen zijn op zondagmiddag om kwart voor twee. Elke uit zending duurt 15 minuten. Alleen de tv-lessen volgen is nog niet voldoende I ’J„ cursus kan men oefenen en echt spelen met andere deel nemers onder begeleiding van een bridgedocent. De oefengroep in Waddinx veen speelt op vrijdagavond van half acht tot tien uur uur en start vrijdag 12 januari. Inn totaal zijn er 13 oefen avonden die afgesloten wor den met een echte eindwed- strijd. Voor de jeugd zijn deze avon den gratis. Voor volwassenen Met dezelfde cijfers werd onkostenvergoe- Harga Cl verslagen. -j uit drie wedstrijden behaal den zij het maximum-aantal punten en maar liefst 45 doel punten. De A-groep verloor soonlijke records op de 50 m vrije slag aan met tijden van 30.36 en 27.00. Eva Idelen- burg bracht haar persoonlijk record op de 50 m schoolslag terug naar 38.59. Robin van Lienden bewees weer volledig terug te zijn van zijn blessure door op de 50 m vlinderslag een persoon lijk record van 30.84 te pro duceren. Uiteindelijk bleek de som der tijden nagenoeg gelijk aan die der inschrijflijden. Alleen gingen de andere clubs snel ler zodat weer eens werd be wezen dat stilstand achter uitgang is. Bij de meisjes traden aan Kim Middendorp, Michelle Nahon, Eva Idelenburg, Wil ke v.d. Valk en Inge v.d. Schrier, terwijl Marcel Zijder- hand, Pascal Holleman, Ro bin van Lienden, Richard Cramer en Wouter Rams de vereniging bij de jongens ver tegenwoordigden. Uiteraard hadden Trudy Ver- meulen en Ton v.d. Schrier de den Berg (7-7) werd de span- leiding, maar deze keer wer- den ze bijgestaan door Miran da Boer en Martijn v.d. Maag denberg. Als juryleden fungeerden Ineke Rams en Karin Berc- kenkamp. Voor Karin was dit een vuurproef want ze mocht voor het eerst bij een dergelij ke wedstrijd als kamprechter optreden. Elke ploeg werd voorzien van badmutsen in een bepaalde kleur. Voor Gou westaete was dit paars. De wedstrijd behelsde 10 per soonlijke nummers en 5 esta fettes. Al bij het eerste num mer scoorde Gouwestaete een mindere tijd dan in de ver wachting lag. Kim Middendorp, overigens de jongste van het hele deel nemersveld, was net hersteld van een keelontsteking en kon haar normale snelheid niet ontplooien. De anderen probeerden dit wel te conpenseren, maar niet iedereen slaagde daarin. Toch waren er een aantal pri ma prestaties. Marcel Zijder- hand zwom een clubrecord op de 100 m wisselslag jongens onder 15 jaar met een tijd van 1.08.36. Michelle Nahon en Pascal Holleman scherpten hun per- langszij te brengen (6-6). overtalsituaties hadden de Bodegravers vier minuten voor tijd een voorsprong van twee doelpunten (8-6). een 3-2 voorsprong. Voor Gou- De Gouwestaete-heren ’voch- westaete scoorden Cees Boonstoppel en Jaco van Tol (2x). Het krachtsverschil tussen beiden ploegen was gering, van de twijfel kreeg in De spanning was dan ook te J .7 snijden; het publiek had zelfs ge ploegen. Vlak Voor tijd - i i bracht Jaco van Tol de eind stand op 8-7. Dames 1 van Gouwestaete was voor het eerst doorge drongen tot de halve finale van de SEZ-beker van de KNZB. De strijd om de finale plaatsen vond plaats in het KNVB-sportcentrum te Zeist. Het team van trainer-coach Martin Pronk moest aantre den tegen Polar Bears uit Ede dat in de vorige competitie nog als tweede eindigde ach- WADDINXVEEN - Het Amersfoortse ‘Sportfondsen ter landskampioen ZWV-Ne- bad‘vormde ook voor de jeugd van het Waddinxveen se Gouwestaete het decor voor de finale van de Spee do Fastwater Meet. De beste acht ploegen van Neder- ning weer geheel terugge bracht. Polar Bears kreeg en benutte anderhalve minuut voor tijd een viermeter en even later werd het zelfs 9-7. Vlak voor tijd maakte Gillian van den Berg nog wel 9-8, doch Polar Bears gaven de winst niet meer uit handen. Gouwestaete kreeg niet min der dan 12 p-tjes tegen en Po lar Bears slechts 7. De andere finalist werd Damixa-Ravijn dat Keiler Keukens-Donk met 17-11 versloeg. Voor het begin van het duel van Gouwestaete-heren 2 te gen BZ&PC 2 stonden beide ploegen met respectievelijk vier en drie punten onder aan de ranglijst. Derhalve een ui termate belangrijke wed strijd. Door twee doelpunten van Marco Kraak leidde heren 2 van Gouwestaete in de eerste en 1 de derde periode scoorden Niels Nolta (2x) en Mare de Gruijl en bleef de marge één doelpunt. In de laatste periode brach ten Marco Kraak, Remco de Frankrijker en Henk van der Linde de stand op 8-4, alvo rens BZ&PC de eindstand be paalde op 8-5. Het tweede damesteam van Gouwestaete gaf in het begin van de wedstrijd tegen De Dolfijn 1 goed partij. Wendy van Berkel (2x) en Gabriëlle van der Loo brachten dames 2 op een 3-1 voorsprong. Hier na kwam De Dolfijn sterk te rug en nam een 4-3 voor sprong. In de derde periode brachten Erika Vlasman en Judith van Zuilen de stand op 5-5 en daarmee was het gedaan. In de vierde periode bepaalde wordt een ding van ƒ5,- per avond ge vraagd. Bij deze televisiecursus hoort een prachtig cursuspakket. In dit pakket zitten onder opnieuw. Ook bij de jongere meer een cursusboek, een teams viel het sportieve re- werkschrift en twee pakjes sultaat wat tegen. j. 1 Zaterdag begint om één uur begint in sporthal De Dreef het Korbis-middagprogram- ma met een wedstrij d van G1 warenhuis, gevolgd door B2 en BI. Later 1 in de middag speelt A2 tegen Kapellen A2 en Al tegen TOP Al. WADDINXVEEN - Zaterdag 2 december hebben 14 tweede periode met 2-1 Tn turners van het Waddinxveense TOOS-gymnastiek in Ouderkerk aan den IJssel meegedaan aan de turn- wedstrijd Rabo-open met deelnemers uit Zuid-Hol- land, Zeeland, Gelderland en Noord-Brabant. denmoot. Carsten van der Klugt was met zijn negende plaats 41.20 de beste TOOS-tuner. Freek van Oord werd net 38.05 twaalfde en Chris Kommer behaalde een totaal van 34.95 en eindigde als veertiende. In de tweede wedstrijd turn den de niveaus 6B en 3C. In niveau 6B had TOOS 6 deel nemers, in verband met het NK voor teams dat zaterdag 9 december in Utrecht gehou den wordt. De TOOS-tumers lieten zien dat zij daar klaar voor zijn, want er werd goed gewerkt. Vincent Dijkstra scoorde bij na gemiddeld een 8.00 en was met een totaal van 47.15 de beste TOOS-tumer. Ook Mi chel van Loon en Michel Brand scoorden met 46.25 en 45.70 redelijk. Richard Nobel 42.55, Mark Brand 34.15 en Tim Verkley 37.70 turnden op één of twee toestellen duidelijk minder, maar omdat komende zater dag vier turners per toestel mee mogen doen, kan ieder een op zijn sterkste toestellen mee turnen. In Utrecht is het deelnemers veld van hoog niveau, want er zullen maar liefst 24 teams meedraaien. De beste teams zullen gemiddeld voor iedere oefening meer dan 9.00 sco ren. voornamelijk staande door veel te hard voetbal, waar in onvoldoende ma te tegen opgetreden werd. Cl deed van zich spreken door met 3-2 te winnen van koploper Nieuwer kerk. Door dit resultaat werd de stand aan kop weer spannend. Nieuwer kerk leidt nog steeds, maar heeft nog maar 1 punt voorsprong op Be Fair. Dl speelde een spannen- ’s Morgens turnden de heren van niveau 6C en 4C. Maar ten Witteman kwam uit in ni veau 4C. Hij turnde een goe de wedstrijd. Maarten Witte man scoorde hoog op sprong 7.80 en brug 7.70, maar om dat hij op voltige tekort kwam 5.95 kon hij niet bij de eerste drie eindigen, ondanks zijn goede ringoefening 7.60. Maarten Witteman werd vierde met 42.50. In niveau 6C had TOOS drie deelnemers, die allemaal goed gepresteerd hebben. Met name op sprong, ringen en rek werd hoog gescoord. Omdat er op voltige echter hele lage cijfers vielen, ein digden de heren in de mid- De Dolfijn de eindstand op 8-5. Komende zaterdag staan weer aardige waterpolo-duels op het programma. De bonds- teams van Gouwestaete spe len dan thuiswedstrijden. In Gouwebad ’De Sniep’ begint om 18.00 uur dames 2 tegen dinxveen (Alberdingk Thijm- DJK-ZAR 1. Beide ploegen staan op een gedeelde voor laatste plaats met twee pun- Kersbergen 1397, 3. André ten. van Gemeren 1396; klasse B: Om 18.45 uur speelt heren 1 1. Cor van Herk 1302, 2. Er tegen USZC 1. Beide ploegen win Pleus 1292, 3. M. Renes zijn middenmoters. Om 19.45 se 1290; klasse C: 1. Sjaan uur speelt dames 1 de derby Faay 1168, 2. Cor van Gils tegen GZC 1. Dames 1 is op dit moment één van de drie koploopsters (8 uit 4) en GZC heeft vier punten. Tenslotte speelt om 20.45 uur heren 2 tegen HVK-AZC 3. Beide ploegen staan in het midden. 3-3 afgesloten. Gillian van den Berg scoorde 1-1 (vierme ter), Marion van Hooft 2-2 en wederom Gillian van den Berg 3-2. In de tweede periode werd het benoemd worden WADDINXVEEN - Voor de huishoudelijke competitie c - - van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV werd Gillian van den Berg en Mir- de dertiende ronde gespeeld. Aan de top van de rang- jam Overdam. De derde pe- trick Dorresteyn betekenden lijst bracht W. Hennink de koploper een overwachte een 0-2 overwinning. nederlaag toe, maar desondanks blijft H. van Wou- V -.1 Sponsors: Autorijschool Henk van Erk Peugeot-dealer Boonstoppel B.V. Van Ginkel Vakanties B.V. Van Leeuwen Autobedrijven Toyota en MAN Vink Verzekeringen, Hypotheken en Vastgoed Citroên-dealer Noordegraaf automobielbedrijf Waddinxveen B.V. VX-8000 Software House B.V. - Laren (NH) .- fcSW*-

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 29