Kerstviering Kreater feest voor cursisten DINSDAG 26 DECEMBER 2e KERSTDAG GROENOORDHALLEN LEIDEN IWlliiijjÈhlR Limburgse vlaaien in Waddinxveen d /JljMI de SNUFFELMARKT... de gezelligste rommelmarkt van Nederland Vrijg< op R Schiesser ’t Keldertje F. van Rijn wint de Zilveren Spruit '95 Kerstconcert emaakten JW-radio lUjjruiD)' Kerstvakantie De Speelbieb Kerstshow met Hyundai-piano en auto's Opbrengst kerstmarkt Kerstprogramma's bij RTW-radio Kerstman in de Passage Coenecoop College schaatst 13.000 gulden bij elkaar - t Ik Tijdelijk VOORDEEL van Schiesser Openingstijd: 2e KERSTDAG 10-17 uur 3 januari 1996 30 december 31 december 1 januari 1996 2 januari 1996 Wij eten OP 2E KERSTDAG voor een leuke prijs bij Open vanaf 17.00 uur Reserveer tijdig RTW-RADIO A 22 december 23 december 20 december 21 december 24 december Eerste Kerstdag Tweede Kerstdag 27 december 28 december 29 december 9 '.(A/ 1 PAGINA 15 WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 DECEMBER 1995 VOOR WEEKBLAD Het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) hield een geslaagde kerstvoering en eindejaarsbijeenkomst. (Foto: Henk Snaterse). uit volle heeft Alhoewel de samenspelgroe- pen slechts luttele keren bij een waren geweest, bleek het resultaat verrassend goed. ‘Alleen musiceren is mis schien voor een pianist leuk, leen De Speelbieb gesloten in de kerstvakantie. De laatste uitleendag van dit jaar is woensdag 20 december. Vanaf woensdag 10 januari staat men weer klaar om speelgoed uit te lenen. Burgemeester Colijnstraat la BOSKOOP Telefoon (0172)21 24 67 on optreden. Uiteraard was ook het accordeonorkest van Kreater van de partij ia sa WADDINXVEEN - Zaterdag 23 december van 10.00-17.00 uur verzorgt pianohandel Mos en Spetter (St. Victor- straat) in samenwerking met autobedrijf Jan van der Lin den (Coenecoop) een kerst- show. Het bijzondere hiervan zit in het feit dat beide bedrij ven het merk Hyundai verte genwoordigen. Het ene is dealer van onder andere Hy undai piano’s en vleugels, ter wijl het andere dealer is van automobielen van dit inmid dels gerenommeerde Kore aanse merk. In het bedrijf van Jan van der Linden op het bedrijvenpark Coenecoop zal Mos en Spetter komende zaterdag een de monstratie verzorgen van een vleugel en twee modellen pia no’s. Er zal dus de gehele dag live-muziek te horen zijn. De Kreater-directeur vertel de zelf een boeiend kerstver haal in drie delen. Na samen zang zongen de jongsten, leerlingen van de AMV-cur- sus, onder leiding van Peter van Deerse kerstliedjes. Ze deden dat zo goed, dat de zaal hun bijdragen nog een keer wilden horen en borst meezong. WADDINXVEEN - Omdat de vakanties van de speel-o- theek aan de Essengaarde (Dick Brunaschool) samen vallen met de schoolvakan ties van het openbaar basis onderwijs is de speelgoeduit- Voor de actie werden de scholieren tegen een ui terst gereduceerd tarief busmaatschappij door busmaatschappij ZWN naar de schaats baan De Uithof in Den Haag vervoerd. Daar leverden zij - ge- WADDINXVEEN - Zaterdag avond 23 december om zes uur zal in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) een kerst concert verzorgd worden door leerlingen en docenten van de muziekschool Gabriëla Lu- kassen. Het concert in samenwerking met Marijn Slappendel be staat uit twee gedeelten. Voor de pauze wordt er door leer lingen uit Boskoop, Waddinx- veen en Gouda een muzikaal kerstverhaal uitgevoerd. Na de pauze spelen docenten pia no, orgel, gitaar, tuba en een ensemble van het harmonie orkest Excelsior uit Boskoop in verschillende combinaties, waarbij een speciale rol is weggelegd voor de allerklein sten. De toegang bedraagt 5,- per persoon. Gezinnen be talen maximaal 20,-. WADDINXVEEN - De vrij dagavond gehouden kerstvie ring van Kreater, het cen trum voor kunstzinnige vor ming aan de Kerkstraat, was in de allereerste plaats voor de cursisten een echt feest. Dat het met Kreater goed gaat onder de deskundige en bezielende leiding van direc teur Aad Korenmans staat als een paal boven water. Het programma was een afspiege ling van het enthousiasme van zowel Aad Koremans als van de docenten en de kinde ren en volwassenen die de op leidingen volgen. staan van kanker. Uit een medisch onderzoek, verricht door het Academisch Ziekenhuis, blijkt dat perso nen die regelmatig spruiten consumeren een aanzienlijk lager risico hebben om kan ker te krijgen ten opzichte van mensen die geen spruit- kool eten. In totaal 60 telers hebben dit jaar meegedaan aan deze bekende wedstrijd. De kwaliteit van de inzendin gen werd door de jury als ‘bij zonder goed‘ omschreven. Het hele evenement werd georganiseerd door tien leerlingen van de sport- commissie van het Coe necoop College. WADDINXVEEN - Aan de actie ’Schaatsen voor water’ van het Foster Pa rents Plan (FPP) hebben 402 leerlingen uit alle jaarlagen van het Coene coop College in Waddinx- veen en Boskoop meege daan. Met deze sponso ractie is een bedrag van ruim 13.000 gulden opge haald. Na afloop was er een einde jaarsbijeenkomst, waar dui delijk bleek dat de goede tij den voor Kreater zijn terug gekeerd. Muziek, zang, beel dende vorming, jeugdthea- terschool en dans zitten in het pakket. Na de eerste, succesvolle pre sentatie in eigen huis zal Kre ater zich in het gebouw aan de Kerkstraat en elders in 1996 vaker en zeker pok el ders laten zien en horen. WADDINXVEEN - Zondag morgen 24 december van ne gen tot twaalf uur wordt de wekelijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio ver zorgd door de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De hele uitzending zal in het teken staan van het Kerstfeest. Om negen uur kan men luis teren naar gospelmuziek. De teksten zullen worden toege licht. Om kwart voor tien is er een bijbelverhaal voor de kin deren, waarna om tien uur de kerkdienst wordt uitgezon den. Deze kerkdienst is vorige week zondag opgenomen in de Kruiskerk (Passage). Van af kwart over elf tot twaalf uur kan men luisteren naar muziek, poëzie en meditatie. oo.oo uur Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 18.00 uur - Nederlands op z’n best met: Frank Deurknop en Ro nald Geurts 22.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio. Ondergoed voor mannen 100% katoen. Singlets 2 stuks 24,- Slips 2 stuks 22,- A(an n e n m ode PASSAGE 57 - WADDINXVEEN - TEL. (0182) 61 21 27 maar op andere instrumen ten wil je je toch samen laten horen', zei één van de cursis ten. ‘Het is een geweldige stimu lans voor iedereen persoon lijk dat dit mogelijk is ge maakt. Alle eer voor de do centen Heerte Wiersma en Thomas Guirten1. Veel waardering ook voor de gitaarleerlingen, voor Taco Stouten (piano) met een aria van J.S. Bach, en de kerstlie deren van de twee keyboard- groepen. Corry de Jong oogstte terecht succes met haar solo-accorde- WADDINXVEEN - Meta van den Brink zwaait sinds kort de scepter in ’De Vlaaierie’ aan de Kanaalstraat in Waddinxveen. Nadat uit het pand de daar gevestigde kapsalon verdwe nen was, begon de familie P. van Zanten daar als eerste een Limburgse vlaaienwin kel. De vlaaien vonden weliswaar gretig aftrek in Waddinx veen, maar helaas moest de familie wegens persoonlijke omstandigheden de zaak al na een halfjaar verkopen. De horeca-mensen Meta en Ben van den Brink hadden in verband met gezondheidspro blemen van Ben al in een eer der stadium afscheid van de WADDINXVEEN - Ook dit jaar besteedt de lokale RTW- radio weer ruimschoots aan dacht aan de inmiddels alom bekende en gezellige kerst- programmering. Tot en met zaterdag 30 december kan men volop genieten van de speciale kerstprogramma’s die de RTW in deze dagen brengt.Twaalf uur per dag worden programma’s uitge zonden waarin weer veel prij zen zullen worden weggeven aan de luisteraars. Met als klapper een super hoofdprijs. Twee weken lang hoort men bij de RTW-radio leuke mu ziek van vandaag en gisteren. Kortom programma’s voor ie dereen,voor jong en oud. sponsord door ouders, vrienden en docenten - hun sportieve bijdrage. Het bij elkaar geschaat ste bedrag is bestemd voor het door Foster Pa rents Plan in het leven geroepen plan om een ir rigatiesysteem te bouwen in Zimbabwe. 13.00 uur - Kersthumeur met: Jas per de Vries 15.00 uur - Waddinxveense 100 met: Sander van Dijk 17.00 uur - Beatbox met: Klaas van 't Hof 19.00 uur - De Waddinxveense 20 met: Sander van Dijk 21.00 uur - Het Nieuwscafé met: Marco van Bemmelen en Matty Duisterhof. Een terugblik op de nieuwsfeiten van het afgelopen jaar. 23.00 uur -Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 08.00 uur - Ochtendhumeur met: Jasper de Vries 10.00 uur - De koffiegeur in de ochtendsleur met: Hildo Göbel 12.00 uur - Allerlaatste Polderpop 30 met: Ron Menke 14.00 uur - ’t Hof van Waddinx veen met: Klaas van 't Hof 16.00 uur - Het Sportcafé met: Jasper de Vries en Matty. Een te rugblik op het afggelopen sport jaar met de sportverslaggevers uit Waddinxveen en Moerkapelle 18.00 uur - Newswave met: Ed Muller 19.00 uur - Hitfront Danceable met: Gert Voogd en Michel van Vliet 23.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 09.00 uur - Kerkdienst vanuit de Centrale Hervormde Gemeente 12.00 uur - Da Capo - Klasieke muziek met: Mieke Melsert en Jan Koorengevel 14.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 19.00 uur - Walters Ravensber- gen’s Non Stop 20.00 uur - Nashville Express met: Cor van Eijk 22.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio oo.oo uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio io.oo uur - Kerkdienst vanuit de Immanuelkerk i2.oo uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 19.00 uur - Religieus verzoekpla tenprogramma van de gezamelij- ke kerken. 20.00 uur - Magreb Express- Ara bisch programma met: Hamid Meskine 21.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio inzicht heeft kleine wonder tjes veroorzaakt en naast een zwierige etalage doet het ge heel fleurig en aantrekkelijk aan. Nieuw is de verkoop van ech te Belgische bonbons en wer kelijk heel apart is de keur aan origineel verpakkings materiaal. Voor elke gelegen heid is wel een enig doosje, zakje of tasje met toepasselij ke tekst. De echt uit Limburg komende handgemaakte vlaaien wor den elke nacht vers aange voerd. Bakkerij Broekmans uit het Limburgse Neer kant is verantwoordelijk voor een smakelijk palet aan kleurige vlaaien waaruit maar met moeite gekozen kan worden. Aan de zes sierlijke tafeltjes met zo’n achttien zitplaatsen is het met een heerlijk kopje koffie, uiteraard met vlaaien- punt, goed toeven. Ook hier verloochent de horeca-achter- grond zich niet, want de kleu ren van het interieur zijn zelfs in de servetjes terug te vinden. Op maandag is De Vlaaierie gesloten omdat op die dag geen aanvoer van vlaaien mo gelijk is in verband met de zondagssluiting van de bak kerij in Limburg. De vlaaien vliegen zo vlot de winkel uit, dat om teleurstel ling te voorkomen het met na me voor het weekend handig is om een dag van te voren (voor 11.00 uur) te bestellen. J WADDINXVEEN - In het winkelcentrum ’de Passage’ kunnen kinderen zaterdag een ritje met de arreslee ma ken. Vergezeld door de kerst man, die onderweg de kinde ren bezig zal houden, wordt een kort ritje rond het win kelcentrum gemaakt. De arreslee vertrekt vanaf elf uur van het plein voor de Kruiskerk en zal rondrijden tot half vier. De winkeliers vereniging sluit hiermee een jaar vol activiteiten af en is alweer volop bezig met de plannen voor het nieuwe jaar. Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. J Tel. 01828-10379. J horeca moeten nemen. Daar op volgend opende Meta een vlaaierie in Ridderkerk. ‘Omdat we in Bergambacht wonen, viel het dagelijks heen en weer rijden me na twee jaar steeds zwaarder en begon ik uit te zien naar een zaakje dichterbij huis’, aldus Meta. Toen zij dan ook een kijkje in De Vlaaierie aan de Kanaal straat ging nemen, verloor zij op slag haar hart aan dit pandje en was de keus niet moeilijk. Nadat Ben van 1976 tot en met 1980 bij het gerenom meerde en welbekende Wad dinxveense restaurant ’De Gouwe Dis’ (Zuidkade) ge werkt had, bleef voor hen bei den een speciale band met Waddinxveen bestaan. Niet alleen wonen veel vrien den van hen hier, maar ook uit de tijd dat Meta nog de koffietafels en condoleances in rouwcentrum Gouwehof (Alberdingk Thijmlaan) ver zorgde kende zij eveneens nog veel mensen. Gelukkig behoefde het Vlaai- erie-pandje niet ingrijpend te worden verbouwd, maar en kele persoonlijke wensen werden toch aangebracht, zo dat na een korte week van koortsachtig werken de deu ren geopend konden worden. De finishing touch naar eigen oo.oo uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 09.00 uur - Menke in de Morgen met: Ron Menke 12.00 uur - Dijkbr'euk met: San der van Dijk 14.00 uur - De Vries is binnen met: Jasper de Vries 16.00 uur - Beatbox met: Klaas van 't Hof 19.00 uur - Waddinxveense 20 met: Sander van Dijk 21.00 uur - Nieuwscafé met: Pier re Linsen en Eliaan Cowan 23.00 uur -Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 08.00 uur - Ochtendhumeur met: Jasper de Vries 10.00 uur - De koffiegeur in de ochtendsleur met: Hildo Göbel 12.00 uur - Polderpop Top 30 met: Ron Menke 14.00 uur - 't Hof van Waddin- veen met: Klaas van 't Hof 16.00 uur - Het Sportcafé met: Matti Duisterhof 18.00 uur - Newswave met: Ed Muller 19.00 uur - Hitfront Danceable met: Gert Voogd en Michel van Vliet 23.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 09.00 uur - Menke in de Morgen met Ron Menke 12.00 uur - Dijkbreuk met Sander van Dijk 14.00 uur - De Vries is binnen met jasper de Vries 16.00 uur - Beatbox met Klaas van 't Hof 18.00 uur -Nederlands op z’n best met: Frank Deurknop en Ronald Geurts 22.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 00.00 uur - Non-stop muziek met: activiteiten uit de regio 09.00 uur - Menke in de Morgen met: Ron Menke 12.00 uur - Dijkbreuk met: San der van Dijk 14.00 uur - De Vries is binnén met: jasper de Vries 16.00 uur - Beatbox met: Klaas van 't Hof 18.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio WADDINXVEEN - De op brengst van de tweedaagse kunstkerstmarkt die is ge houden in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) ƒ3.800,- opgebracht. 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 09.00 uur - Kerkdienst vanuit de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 12.00 uur - RTW Klassiek met: Ben Evertse en Cees Seelen 14.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 19.00 uur - Walter Ravensber- gen’s Non Stop 20.00 uur - Nashville Express met: Cor van Eijk 22.00 uur - Kerstnachtdienst van uit de Immanuelkerk 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 09.00 uur - Kerkdienst vanuit de Gereformeerde Ontmoetingskerk 12.00 uur - Kerstkrans, Kip, Ko nijnen en Ed Muller 13.00 uur - Kersthumeur met: Jas per de vries 15.00 uur - Waddinxveense 100 met: Sander van Dijk 17.00 uur - Kerstkrans, Kip, Ko nijnen en Ed Muller 18.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 19.00 uur - Religieus verzoekpla tenprogramma van de gezamelij- ke kerken 20.00 uur - Magreb Express - Ara bisch programma met: Hamid Meskine 21.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 09.00 uur - Menke in de Morgen met: Ron Menke 12.00 uur - Kerstmagazine.met: Gert-Frank van der Poel 13.00 uur - Kersthumeur met: Jas per de Vries 15.00 uur - Waddinxveense 100 met: Sander van Dijk 17.00 uur - Beatbox met: Klaas van 't Hof 19.00 uur - De muzikale kerst- boom.met: Hugo van Balen 21.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 09.00 uur - Menke in de Morgen met: Ron Menke 12.00 uur - Kerstmagazine.met: Gert-Frank van der Poel 13.00 uur - Kerstmarathon van Nederlands op z’n Best met: Frank Deurknop,en Ronald Geurts 01.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 09.00 uur - Menke in de Morgen met: Ron Menke 12.00 uur - Kerstmagazine.met: Gert-Frank van der Poel 13.00 uur - Kersthumeur met: Jas per de Vries 15.00 uur - Waddinxveense 100 met: Sander van Dijk 17.00 uur - Beatbox met: Klaas van ’t Hof 19.00 uur - De muzikale kerst- boom.met: Hugo van Balen 21.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 00.00 uur - Non-stop muziek met activiteiten uit de regio 09.00 uur - Menke in de Morgen met: Ron Menke 12.00 uur - Kerstmagazine.met: Gert-Frank van der Poel Temidden van de andere winnaars F. van Rijn uit Woubruqge (midden op de foto), die beslag legde op de 'Zilveren Spruit' 1995. (Foto: De Kring). BLEISWIJK/WOUB RUGGE - Spruitenteler F. van Rijn uit Woubrugge is in Bleiswijk winnaar gewor den van de ‘Zilveren Spruit41995. De derde prijs ging naar de firma A. Bregman uit Zevenhuizen. Deze wedstrijd, waarbij van iedere deelnemer de kwaliteit van een kist spruiten wordt beoordeeld, is voor de negen de maal door de coöperatieve groenten- en fruitveilig De Kring gehouden. Naast telers van De Kring konden ditmaal voor het eerst ook telers meedoen van de veilingen RBT (Breda), CHZ (Barendrecht), Utrecht en Westland. Bij deze vijf vei lingen zijn in totaal 650 spruitentelers aangesloten met een gezamelijke opper vlakte van 5.000 hectare. De winnaar van de jaarlijkse wedstrijd kreeg de prijs uit handen van veilingvoorzitter W.J. Haket. Voorafgaand aan de uitreiking van de prijzen gaf dr. W.H.M. Peeters van het Academisch Ziekenhuis in Nijmegen een toelichting op de preventieve werking die spruiten hebben op het ont- T r. ii Konien wede winter wel door. jr/r ■W* ->Vz) - j «SF- --- - V

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 15