ASPIREREND Vink Hypotheek GROEP CDK BANK - Zuidplaslaan 19 Telefoon: 0182-614133 In een minuut foto van een foto of vergroting I i Excelsior haalt uit 1 Radiopots touroperator Van uinkel Vakanties 'Majoor1 Alida Bosshardt leest kerstevangelie op concert van De Gouwestem John Hogendoorn (45) kwart eeuw in auto's I fed l W'veen-voetbal Kerstbinqo bij L r Kerkdiensten op RTW-radio I HYPOTHEEKRENTE v.a.: O a —r I vorig j aar. ja J J uit losse modules. Dit zijn bij- zen in Frankrijk worden vol gend jaar ook in Oostenrijk, rug streekkaarten en worden kort beschreven. Bij de ac commodaties staan herken bare symbolen, zoals honden toegestaan en kindvriendelij ke accommodatie. Eén van de individuele moge lijkheden betreft het maken van korte cruises. Zo zijn er mogelijkheden vanaf Bali naar de kleine Sunda-eilan- Öp Eerste Kerstdag (maan dag 25 december) wordt de toen het bedrijf waar hij 17 jaar werke werd overgeno men. Hij ontwikkelde zich tot een allround kracht en is op dit moment onder meer ver antwoordelijk voor algemene zaken, wagenparkbeheer en personeelszaken. Directeur Joop Baas jr. noem de John Hogendoorn attent, vriendelijk en een echte fami- lieman met het hart op de juiste plaats. ‘Je bent een ab soluut voorbeeld voor ieder een*. vernieuwd. Het totale aanbod losse hotels bedraagt zo’n 100. HYPOTHEEKCENTRUM 1 januari) wordt er in Samen Op Weg-verband een och tendgebed gehouden. Deze dienst wordt rechtstreeks uit gezonden vanuit de Immanu- elkerk, aanvang 10.30 uur. Volle film inleveren en een uurtje later de'afgedrukte fo to’s in ontvangst nemen. Met negatiefïlms voor kleurenfo to’s gaat dat tegenwoordig vaak zo snel. Wie echter een foto van een dia of een bestaande foto wil de hebben moest tot nu toe heel wat langer op het resul taat wachten. Bij Mega-Color is dat wachten nu niet meer nodig. Met de Fuji Pictrostat maakt Mega-Color nu prachtige fo to’s, al dan niet vergroot, ’klaar terwijl u wacht’ van fo to’s, dia’s of negatieven. De nieuwe techniek zorgt er niet alleen voor dat de foto’s meteen klaar zijn maar maakt ook nieuwe vormen van fotoservice mogelijk. Van kleurendia’s kunnen ra zendsnel prachtige prints of vergrotingen worden ge maakt. Net zo snel gaat het bij foto’s van bestaande foto’s waarvan geen negatief meer is. Dierbare oude foto’s kunnen dus met een fraaie reproduk- tie of vergroting meteen weer door de klant meegenomen worden. Voorwerpen als sie raden en materiaalmonsters kunnen rechtstreeks met het systeem gefotografeerd wor den. Zo worden perfecte foto’s, vaak zo belangrijk voor verze keringen, gemaakt zonder kostbare zaken lang uit han den te geven. Combinaties De uitzending begint om 10.00 uur en eindigt om 12.00 uur. Voor en na de dienst wordt de luisteraars een ge varieerd muziekprogramma aangeboden dat wordt ver zorgd door de gezamenlijke werkgroepen radiokerkdien- sten van de Gereformeerde- en de Immanuëlkerk. ten met en zonder interconti nentale vlucht en rondreis pakketten, weergegeven per 1 j en daarnaast het aanbod in het verbindend vervoer ter plekke. De klant kan geheel zijn ei gen (rond)reis samenstellen. WADDINXVEEN - In de vijf de ronde van de hoofdklasse dambond Midden-Holland heeft het eerste achttal van de Waddinxveense damver eniging Excelsior een ruime zege behaald op het bezoe kende OGB (Bodegraven). Met invaller Danië Westmaas aan Waddinxveense zijde werden de bezoekers als het ware overklast. Dankzij deze winst (12-4) is de spanning om het kampioenschap enorm gestegen. Vier a vijf teams doen nog vol op mee aan deze titelstrijd. Het verschil tussen het Wad dinxveense damteam en de koploper bedraagt slechts één punt. De opstelling van de Wad- dinxveners was een tactische, immers Raymond van Es, Piet Swart en Dick Dibbets, die aan de borden 2, 3 en 4 speelden, werden nu op 6, 7 en 8 geplaatst en dat bracht succes, te weten drie keer winst. Alleen invaller Daniël West maas moest een nederlaag in casseren. Hij kan deze echter met opgeheven hoofd note ren, immers zijn tegenstan der was de zeer ervaren G. IJssel sr. Teun van der Krol speelde aan het eerste bord en overklaste als het ware zijn opponent. Tijmen den Ouden sr. hield aan bord 2 goed stand en be reikte een verdiende remise. Adriaan Blom had licht voor deel, maar dat bleek te weinig om de volle winst te laten aantekenen. Vincent van Es, de jongeling bij Excelsior die af en toe in bloedvorm is, wist nu, on danks de strijd met de klok, weer een winst voor zijn club aan te tekenen. Dick Dibbets bezorgde zijn opponent zoveel rekenwerk, dat deze door de klok ging en dus verloor. Raymond van Es maakte kor te metten met zijn tegenspe ler. Na een fraaie combinatie, wat hem schijfwinst oplever de resteerde een stand, waar in hij wederom winst een schijf kon forceren. Voorzitter Piet Swart, die aan het laatste bord speelde, had licht voordeel. Directe winst kon nog niet worden aange toond, maar in de tijdnoodfa- se haalde hij doeltreffend uit. Luitenant-kolonel Alida Bos shardt, de bekende ’majoor’ van het Leger des Heils, zal tijdens het kerstconcert een kerstboodschap brengen en iets vertellen over haar werk bij in Amsterdam. Toen de heilssoldate enige maanden geleden door voor zitter Niek Vavier van De Gouwestem werd gevraagd bij het Waddinxveense con cert aanwezig te zijn reageer de zij spontaan: ‘Op zaterdag avond breng ik altijd De Strijdkreet rond (het evange- lisatieblad van het Leger des Heils), maar voor jullie doe ik dit wel een keertje op vrijdag avond'. Op de vraag of ze moest wor den opgehaald antwoordde ze: ‘Nee hoor ik kom zelf met de auto, alleen als het erg glad is mag je me halen*. Alida Bosshardt is nu 82 jaar oud en bekender dan ooit. Ze gaat nog elke dag op pad in de binnenstad van Amsterdam en helpt mensen in nood. Ze is ondanks haar hoge leeftijd WADDINXVEEN - Zaterdag avond 23 december om acht uur wordt er in de vernieuw de kantine van Waddinxveen- voetbal (Sniepweg) een kerst- bingo-dansant met live mu ziek gehouden. Met de bingo zijn prijzen te winnen zoals konijn, wild, ge- I vogelte en vleesschalen. Daarnaast is er een superlo- terij met als hoofdprijs een super-geluidsinstallatie. Vrijdagavond 29 december om acht uur is er een koppel- klaverjaswedstrijd met schit- I terende prijzen. De kosten be- dragen 10,- per koppel. volop actief. Ze geniet van haar drukke leven. ‘Ik ben nog nooit overspannen geweest. Hoewel ze vroeger zeiden dat ik niet sterk was, ben ik nooit ziek geweest. Ik heb ook geen behoefte aan ex tra rust. Ik heb altijd zeven dagen in de week gewerkt en ik heb er niets van gekregen*. ’Majoor’ Alida Bosshardt woont temidden van haar werk, dat zich uitstrekt van de Zeedijk tot de Spuistraat, het ’warmste’ gedeelte van Amsterdam. Ze maakt er van alles en nog wat mee. Eén en al avontuur van ’s morgens vroeg tot ’s morgens vroeg. De Amsterdamse gelooft onvoor waardelijk in God. Hij geeft zin aan haar leven. Het voor beeld van Jezus Christus in spireert haar. Een ijzersterke, indrukwekkende vrouw. Op 17-jarige leeftijd begon panfluitiste Liselotte Fenne- ma met lessen aan de Regio nale Muziekschool in Amers foort. Ze kreeg daar les van ger, de zogenaamde ’donor’, belicht en bevochtigd met een druppeltje schoon water. Ver volgens wordt met thermi sche ontwikkeling en over dracht het beeld overgedra- boden. Eén gen op het uiteindelijke foto materiaal. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 23 december om half negen is er het jaarlijkse kerstconcert van het Waddinxveense Mannenkoor De Gouwestem in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). Het ruim 100 le den tellende en door Martin Mans gedirigeerde man nenkoor wordt bijgestaan door luitenant-kolonel Ali da Bosshardt (Leger des Heils), panfluitiste Anja van der Maten en hoboïste Liselotte Fennema. Als orga nist en pianist werkt mee Ben Kramer. den en een cruise vanaf Sin gapore. In navolging vaji de brochure Auto Vakanties bestaat ook bij een Verre Oosten-boeking nu de mogelijkheid tot gratis annuleren tot 1 maart 1996, mits de vertrekdatum nog mi nimaal acht weken later is. WADDINXVEEN - ‘Er wordt wel eens gezegd: John is de vader van Auto Baas‘. Dat zei directeur J. Baas jr. van Nissan-dealer Auto Baas (Zuidelijke Rondweg) tegen jubilaris John Hogendoorn, die zijn 25-jarig dienstverband vierde. De 45-jarige inwoner van Stol wijk is de eerste jubilaris bij het bedrijf. John Hogendoorn kwam op 20-jarige leeftijd in dienst van het autobedrijf van Cor van den Berg aan de Westha- ven in Gouda als monteur- iY/ag de veelzijdige köllektie van de Jong Interieur zonder overdrijven genoemd worden. De stijl, sfeer en het raffiniment getuigen van een verfijnde smaak. Met de vanzelf sprekende optimale aandacht en service, kunnen wij samen met U die inrichting creëren waarop U trots mag zijn. van i j 11.00 uur tot 17.00 uurj 1920:1995 D E10 N G INiTeJr I E U R Dorpsstraat 24-30. Nieuwerkerk a/d IJssel. Telefoon: 0180-31 22 05 Er is dus geen afvoer van ge bruikte chemische vloeistof fen. Het droge donormateri- aal wordt verzameld en afge voerd naar een gespeciali seerd bedrijf waar het aanwe zige fotozilver op gemakkelij ke wijze volledig uit het mate riaal kan worden terugge wonnen. Het Fuji Pictrostat-systeem levert daarmee niet alleen nieuwe vormen van snelle fo toservice maar ook een be langrijke vooruitgang in vriendelijkheid voor de leef omgeving van een fotogra fisch proces. Trees de Rijk, Bas van ’t Wout en Damian Luca. Sinds 1990 studeert ze hoofdvak panfluit bij Nicalae Pirvu aan het Hil- versums Conservatorium. In 1994 slaagde ze voor het examen Docerend Musicus en in 1996 sluit ze, naar ver wachting, het examen Uit voerend Musicus af. Master classes heeft ze bij Gheorghe Zamfir en Simon Stanciu ge volgd. Liselotte Fennema geeft les op de Regionale Muziek school in Amersfoort en is methodiekdocent panfluit op het Hilversums Conservato rium. Daarnaast werkt ze regelma tig mee aan cd-opnames en geeft concerten. Sinds vorig jaar studeert ze aan de Uni- versiteit van Amsterdam Roemeense taal- en letter kunde met bijvak Tsjechisch. Zaterdagavond zal Liselotte Fennema de mannenkoor zang omlijsten, maar ook meewerken aan een tweetal instrumentale nummers voor panfluit, hobo en orgel ’Kerst- fantasie I en II’, geschreven door Martin Mans. De hoboïste Anja van der Ma ten begon op 10-jarige leeftijd met hoboles. Vanaf 1986 tot 1995 studeerde zij aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, de eerste jaren bij Heinz Friesen en sinds 1991 bij Bart Schneemann en Remco de Vries. In 1993 be haalde zij het diploma Doce rend Musicus en in 1995 het diploma Uitvoerend Musicus. Anja van der Maten is ver bonden aan het Amsterdams Wind Orchestra en het Am sterdams Wind Ensemble. Zij is vaste remplacant bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest en verleent daarnaast regelmatig haar medewer king aan concerten en cd-op- names met koren en orkes ten. Zij maakte reeds tournees naar Marokko (1992), Israël (1993), Spanje, Duitsland (1994) en Japan (1994 en 1995). Zaterdagavond zal Anja van der Maten eveneens de man nenkoorzang omlijsten en ook te horen zijn bij de twee in strumentale nummers met Martin Mans aan het orgel. Voor het ruim 100 leden tel lende mannenkoor De Gou westem was de december maand erg druk. Het 15 pun ten omvattende programma van het kerstconcert in de Ontmoetingskerk is het zesde kerstconcert van de Waddinx- veners in een periode van veertien dagen. Zo was er eerst het Advents- corrcert in de Goudse St. Janskerk, toen het kerstcon cert met het Petros Psaris Ensemble in de Oude kerk te Bodegraven, vervolgens een concert in de Nederlands Hermvormde Kerk te Berg ambacht en de Nederlands Hervormde kerk te Moerka- pelle, een kerstconcert in het gloednieuwe zorgcentrum Goverwelle en als laatste het kerstconcert in Waddinx veen. Voorafgaande aan elk concert waren er de generale repeti ties. De opkomst van koorle den en toehoorders was steeds groot. Door de enthou siaste leiding van dirigent Martin Mans werden er door het mannenkoor steeds op merkelijke muzikale presta ties geleverd. Voor de 14e maal organiseren de mannen het Waddinxveen se kerstconcert op de zater dagavond voor de kerst. Tra- toegankelijk. Iedereen is van harte welkom. De collecte die wordt gehou den is bestemd voor het be langrijke werk van ’majoor’ Alida Bosshardt in Amster dam. Voor het grootste deel van de kosten van het concert zijn sponsors gevonden zodat een mooi bedrag voor het werk van de Amsterdamse P heilssoldate kan overblijven. WADDINXVEEN - De Waddinxveense touroperator Van Ginkel Vakanties (Tweede Bloksweg) gaat het komend jaar verrassend ver. Dat is de communicatie boodschap van de Holland International-dochter voor de zomer van 1996. De vernieuwde uitstraling voorbeeld hotelarrangemen- van de dezer dagen versche nen nieuwe brochures, de uit breiding van het aanbod, een publieksactie en een uitge- bestemming breide mediacampagne vor- 1 x - men de ingrediënten van die boodschap. Zowel voor ’Auto Vakanties’ als Verre Oosten’ voert Van Veel pakketten zijn nieuw of Ginkel Vakanties een pu- J TT-1±-1-’-V J blieksactie. De vakantiegan ger wordt opgeroepen een reisverslag (bij de brochure Verre Oosten) of vakantiefo to’s (bij de brochure Auto Va kanties) op te sturen. De win naar krijgt de volledige reis- som terug. Tot eind maart zal Van Gin kel Vakanties radiospots uit zenden op Radio 3, Radio Noordzee Nationaal, Sky Ra dio en enkele regionale zen ders. Deze spots worden met advertenties ondersteund. Middels deze campagne wordt het publiek attent ge maakt op de publieksactie van Van Ginkel en aange spoord de brochure op het reisbureau te halen. Het aanbod van privé-vakan- ber (Eerste Kerstdag) en tiehuizen bij Van Ginkel Va- maandag 1 januari (Nieuw- kanties is uitgebreid, nu deze jaarsdag). ook voor het eerst in Honga- Zondagavond 24 december rije worden aangeboden. Het wordt de kerstnachtdienst aanbod in Frankrijk is toege nomen. S1 M ditioneel is het concert vrij Hiermee bevestigt Van Gin kel het beeld van aanbieder van 1 schalig en exclusief en accom- dacht voor Frankrijk. Het succes van de stacara vans op de campings in JA1 .221 1rtx1_2J J2J_ breiding van dit aanbod in Frankrijk en tot het nieuwe aanbod van campings in kerstmorgendienst uitgezon- Spanje en Italië. 1 J c J‘ WADDINXVEEN - Mega-Color aan de Dorpstraat in Naast de bestaande rondrei- Waddinxveen maakt in een minuut een foto van een foto, een print of een vergroting met het nieuwe en razendsnelle Fuji Pictrostat-systeem, waarmee het Tsjechië en Slowakije rond bedrijf van Henk van Houten de fotoservice voor fo- 1 J TT" i tografen en consumenten heeft uitgebreid. van foto’s, tekeningen en tek sten bieden mogelijkheden voor i eigen kalenders, uitnodi gingskaarten en dergelijke. WADDINXVEEN - De lokale RTW-radio (kabel 93.1 Mhz, ether 105.8 Mhz) zendt kerk diensten uit op zondag 24 de cember, maandag 25 decem ber (Eerste Kerstdag) kanties is uitgebreid, nu deze jaarsdag). reizen aangeboden. Het tota le aanbod omvat tien landen. Naast een nieuwe cover van de brochure Auto Vakanties, is ook de lay-out aangepast, persoonlijke creaties als De prij stabellen staan nu al- tie en speciale aanbiedingen om 22.00 uur en eindigt om 24.00 uur. Voor en na de dienst wordt door de werkgroep ra- diokerkdiensten Immanuël kerk een muzikaal kerstpro- Frankrijk heeft geleid tot uit- gramma verzorgd. Frankrijk en tot het nieuwe van Spanje en Italië. vanuit de hervormde Imma nuëlkerk (Prinses Beatrix- laan) rechtstreeks uitgezon den. De dienst begint om 22.30 uur. losse huizen, vaak klein- De uitzending begint modatie met vooral veel aan- den vanuit de gereformeerde Ontmoetingskerk. De dienst begint om 9.30 uur. De uitzending begint om 9.00 uur en eindigt om 12.00 uur. Voor en na de dienst wordt vanuit de RTW-studio door de werkgroep radiokerkdien- sten van de Gereformeerde Kerk een muzikaal kerstpro- gramma verzorgd. tijd direct bij de accommoda- Op Nieuwjaarsdag (maandag Naast de nieuwe mogelijkhe- zijn duidelijk herkenbaar en den voor fotoservice zijn de altijd bij de prijstabel. milieuvriendelijke aspecten Alle vakantieplaatsen zijn te- van het Fuji Pictrostat sys- rug te vinden in diverse teem heel interessant. Hoe- streekkaarten en wel het om een echt fotogra fisch systeem gaat komen er aan het ontwikkelen van de kleurenfoto’s geen chemische vloeistoffen te pas. In de Pictrostat-machine wordt een lichtgevoelige dra- Verre Oosten In de Verre Oosten-reisgids van Van Ginkel Vakanties worden in Indonesië drie nieuwe groepsreizen aange- van de reizen combineert Singapore met Sumatra (behalve Tobameer), Bangka en Sulawesi. Nieuw is Vietnam, gecombi neerd met Laos en Thailand in een 19-daagse reis, waarbij in Vietnam het noorden wordt bezocht. In totaal zijn er acht nieuwe groepsreizen, waarvan de meeste inspelen op de vraag naar kortere reizen, die even tueel individueel verlengd kunnen worden. De groepsreizen hebben een maximum deelname van 25 personen. De prijzen dalen ongeveer 5% ten opzichte van De individuele reizen bestaan werkplaats-chef. Meteen al deed hij zijn werk met veel geestdrift en af en toe een geintje. Hij staat be kend om zijn practical jokes, maar ook om zijn nauwkeu righeid. Hij wordt dan ook wel een ’Pietje Precies’ ge noemd. John Hogendoom kwam in 1987 in dienst van Auto Baas - l PAGINA 17 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 DECEMBER 1995 WEEKBLAD Mega-Color aan de Dorpstraat in Waddinxveen maakt in een mi- Luitenant-kolonel Alida Bosshardt van het Leger des Heils. w Felicitaties van Joop Baas jr. van Nissan-dealer Auto Baas voor John Hogendoorn en zijn echtgenote. 0/ 7/0 Hoboïste Anja van der Ma ten. WADDINXVEEN Panfluitiste Liselotte Fenne- ma. 4 nuut een foto van een foto, een print of een vergroting met het Fuji Pictrostat-systeem. (Foto: Mega-Color). MIK «5 t IN 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 17