O O 0 0 O 1.79 Kerstzang van 'Vox Ju lans1 in Brugkerk F (j j PvdA-bijeenkomst over nieuwe ideeën voor de toekomst Onze Top 10 van deze week. Thuishulpcentrale zoekt vrijwilligers Kamers van Koophandel: 25% banengroei in Groene Hart Computercursussen voor vrijwilligers 1.49 1.98 2.79 1.19 de week 6.98 n5c l2.98 iftsa 11.90 3.22 2.29 Booaj 9P 2l Een bredere A20/A12 bij Waddinxveen Speelzaal 't Boogje start op 2 februari Expositie van Peter v.d. Kroef bij Van 't Hof Prijs voor Van Noort Transporten Cursusboek Teleac-serie is te koop bij Sjaak Noteboom Kerstzangavond in de Brugkerk Oliebollen verkoop van Vox Jubilans Kerst Grenen Meubel Show V- Rfl 2 IZI I - albert heijn m ^2 I PAGINA 27 I W I - werkgelegen- Nü 2e OhKruidenboter, kuipje 100 gram CtlSlagroom, pak 0.5 liter hervormde Rehoboth- school (Sperwer- hoek) en de hal van de hervormde Bethelkerk (Bil- derdijklaan). Van negen tot een uur kan men daar oliebollen en appel flappen afhalen. Men kan ze daar ook op dezelfde dag tele fonisch bestellen. Ze worden eventueel thuis bezorgd. De prijs van de oliebollen is ƒ6,50 per 10 stuks. De appel flappen zijn ƒ4,50 per 5 stuks. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 23 december om half acht wordt in de hervormde Brugkerk (Kerk- weg-Oost) weer de jaarlijkse kerstzangavond van de Hervormd Gemengde Zangvereniging ’Vox Jubilans’ gehouden. Ht concert is voor een ieder gratis toegan kelijk. Het grote koor Vox Jubilans is onder meer te horen in een De coördinator van de Thuis- hulpcentrale zal daarna con tact met de vrijwilligers opne men en ze uitnodigen voor de informatieavond die eind ja nuari wordt gehouden. ben de Kamers van Koophan del in de brochure het zoge naamde ’corridormodel’ voor gesteld. Door werkgelegen heid nabij de hoofdinfrastruc- tuurassen te concentreren (weg en rail) kan deze infra- wordt er bij stil gestaan wat er nog mogelijk is. De KvK’s in Dordrecht, Gou da en Leiden bieden de minis ter van VROM aan om geza- melijk een inventarisatie te maken van de (on)mogelijk- heden van woon-, werk-, re creatie- en natuurfuncties in het Hart van de Randstad. Veel van de beschikbare ruimte wordt thans echter niet optimaal gebruikt. Vaak kan bebouwing bijvoorbeeld net zo goed onder de grond als boven de grond gerealiseerd worden. De Kamers van Kooophandel als vertegenwoordigers van het bedrijfsleven in het Groe ne Hart willen graag actief bijdragen aan een verdere analyse van het gebied. Te ui* j Rijn zeer essentieel, zo geeft de brochure aan. Corridorontwikkeling bevor dert de mogelijkheden om de kwaliteiten van het landelijk gebied tussen de corridors te verbeteren en te beschermen. Hier kunnen de recreatieve en toeristische mogelijkhe den verder benut worden. De brochure vraagt ook aan dacht voor innovatief ruimte gebruik. Ondanks dat 80% van het Groene Hart groen is en nog geen 2% is bedrijfster rein, wordt de Randstad in toenemende mate als ‘vol‘ er varen. Opmerkelijk is dat op de be drijfsterreinen wel 35% van de werkgelegenheid in het Groene Hart is gevestigd, op de 80% agrarisch grondge bied is nog geen 8% van het aantal banen in het Hart ge vestigd. -- De volgende programma’s worden behandeld: DOS be sturingssysteem, electroni- sche kaartenbak, grafieken, sen gepresenteerd (het agra risch, sportieve en ontspan nen Groene Hart), waarbij combinaties gemaakt worden na tuur en recreatie. De brochu re het ‘Ondernemend Hart' tatie van de Groene Hart-ge- legt de accenten op de aspec ten werken, wonen, recreatie en natuur. Om de noodzakelijke werkge- J mo gelijk te kunnen maken heb- vaak wordt er gekeken wat er WADDINXVEEN - In het allemaal niet mag, te weinig buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) wordt begin volgend jaar begonnen met de peuterspeelzaal ’t Boogje. De peuterspeelzaal is geopend op maandag en vrijdag van 8.30 tot 11.30 uur. Gestart wordt op vrijdag 2 februari. Voor in schrijving en informatie ken men bellen met tel. 0182- 619739 of0182-617810. Nieuwzeelands kiwifruit, 500 gram CtlPanklare gesneden andijvie, zak 400 gram Schouderkarbonade, 500 gram 3.75, kilo (tl Kipfilet, 500 gram 935 6.99, kilo CtlGoudse kaas extra belegen 48+, vers van ’t mes of vacuüm verpakt, kilo Uit de bedieningsafdeling: Yorkham, naturel 1339] of blue cheese 1349], 100 gram Toptientje, Fruitdruifje (rood of wit], Pompelmoentje of Zomerpeertje, pak 0.75 liter, 2 pakken naar keuze CtlVruchtenthee, div. smaken, doos 20 zakjes a 4 gram 2-:89 Go Tan Java’s 1169], Kroepoek of Thai crackers 1159], zak 75 gram WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW, tel. 0182-631932) houdt in samen werking met de Stichting Vrouwenraad Waddinx veen volgend jaar weer twee computercursussen. De uitleg over compositie, contrast, onderwerpkeuze en andere zaken is bovendien, ook als men zich nooit heeft verdiept in fotografie, begrij pelijk en direct toepasbaar. Wat voor soort camera men op dit moment gebruikt is niet van belang. En als men overweegt een camera aan te schaffen, vindt men bijzonder waardevolle informatie in een groot hoofdstuk in het boek. Daarin staat beschreven wel ke camera’s, films en acces soires vandaag de dag te koop zijn en wat ze allemaal kun nen. Het cursusboek ’Foto graferen’ kost 49,50. Heeft men na de cursus toch nog vragen, dan zal men de cur sist bij Combi Sjaak Noten boom graag met raad en daad terzijde staan. Deze medley is gearrangeerd door de bekende director van The New London Chorale, Tom Parker. Daarnaast zingen zij onder andere de liederen ’Sjaloom’ en ’Eng’len hebben ’t eens doen horen’. Het jeugdkoor van Vox Jubi lans zingt deze avond onder leiding van Pieter Stolk, daar Jan Mulder verhinderd is. Op hun repertoire staan de be kende kerstliederen ’Eeuwen geleden’ en ’Hoor de eng’len tekstverwerken, spreadsheet en tekenen. De cursusdata zijn dinsdag 9, 16, 23 en 30 januari, 6,13, 20 en 27 februari 1996 van 20.00-22.00 uur in het Coene- coop College (Dreef). De kos ten bedragen 125,- (cursus geld) en 29,50 (cursusboek). Voor de beginnerscursus WP 5.1 (tekstverwerking op de computer) zijn de cursusdata woensdag 13, 20 en 27 maart, 3, 10, 17 en 24 april en 8 mei 1996 van 20.00-22.00 uur in het Coenecoop College. De kosten bedragen 225,- (cur susgeld) en 29,90 (lesboek). hulp. Ook zijn er vrijwilligers nodig voor de balie van het (nog op te richten) Steunpunt Mantelzorg. De vrijwillgers kunnen reke nen op scholing en begelei ding en een gezellige werk sfeer. Belangstellenden kun nen informatie aanvragen of zich aanmelden via De Vier- stroom-Zorglijn (0182- 594500). De Vierstroom Thuishulpcen- trale biedt vrijwilligershulp aan gezinnen met een gehan dicapt kind. Het doel hiervan is om de ouders en overige ge zinsleden te ondersteunen en ze gelegenheid te geven om bijvoorbeeld eens een avondje uit te gaan. Dit wordt gere geld door middel van een op pas aan huis, een gastgezin of een vakantiehulp. Vanaf vooijaar volgend jaar worden niet meer alleen ou ders met een gehandicapt kind ondersteund: ook fami lieleden van chronisch zieken en dementerende ouderen kunnen dan een beroep doen op de Thuishulpcentrale. Dit betekent dat er meer vrij willigers nodig zijn in het nieuwe jaar. Zij zullen fami lieleden die langere tijd voor iemand zorgen ondersteunen. In de praktijk zal dit beteke nen dat zij bijvoorbeeld bij een zieke op bezoek gaan voor een spelletje, voorlezen of ge woon een praatje. Ook kan het voorkomen dat zij helpen bij de verzorging. Hierdoor krijgt het familielid gelegenheid om iets voor zich zelf te gaan doen of even weg te gaan. De Thuishulpcentrale is op zoek naar vrijwilligers die zich elke week een paar uur in willen zetten voor deze “Van Noort Transporten en Verhuizingen is in staat geweest duidelijk te maken wat zij allemaal doen en kunnen, zonder het eigen produkt te to nen. De vrachtwagens zijn zelf veel te groot om mee te nemen, maar dat is opgelost door miniaturen van de eigen vrachtwa gens in de stand te zetten. Verder is de stand buiten gewoon uitnodigend". Zo beoordeelden bezoe kers de stand van Van Noort op de vorige maand in Boskoop-Hazerswoude gehouden driedaagse be- drijvenbeurs Onderne men in Midden-Holland en Rijnland. Het bedrijf kreeg dan ook de prijs van de beste gepresenteerde stand. WADDINXVEEN - Donderdagavond 21 december om acht uur is er in hotel-café-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost) zoals aangekondigd een bijeenkomst De medewerkenden aan deze avond zijn Vox Jubilans met haar jeugdkoor onder leiding van Pieter Stolk, het kinder en jeugdkoor De Zangvogels onder leiding van Daniëlle van Laar, die tevens de dwarsfluit bespeelt, en de or ganist Henri Adema. Ds. H. Schipaanboord zal de zang avond openen en sluiten. Daniëlle van Laar, oud-Wad- dinxveense, treedt deze avond voor het eerst in het Gouwedorp op als dirigente van De Zangvogels. Na de zomervakantie nam zij de leiding van deze koren over van Yvonne Keizer. De kinderen zijn onder meer te beluisteren in een medley van kerstliederen, met als ti tel Tn Bethlehems stal’. de en onbetaalde activiteiten de samenleving draaiende houden en niemand aan de van de Partij van de Arbeid (PvdA), waar gesproken kant mag worden gezet. De PvdA wil ook betere spreiding van kennis en meer geld voor het basisonderwijs. Tn de verhouding tussen in komen en woonlasten lijkt voor de laagste inkomens de grens bereikt', zo staat in het PvdA-geschrift. Bij milieu en vervoer moeten de maat schappelijke kosten in reke ning gebracht worden. In het blad van de PvdA-afde- ling Waddinxveen stelt Mar tin Kraaijestein dat minder comsumptie het milieu zal verbeteren. ‘We hebben de plicht voor het nageslacht een fatsoenlijke aarde achter te zingen d’eer’. laten', zegt hij, ‘ook al gaat dat ten koste van onze beste dingsmogelijkheden'. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. JjBnB De goedkoopste grenen winkel in de regio. I Geloogd en I kopie-antiek grenen. Alles uit voorraad - leverbaar. Speciale MeeneemKorting! 4 GOUDA/WADDINXVEEN - De Thuishulpcentrale van De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke WADDINXVEEN - Combi Sjaak Noteboom in het win kelcentrum ’de Passage’ verkoopt voor f 49,50 het boek dat is uitgegeven als cursusboek van de nieuwe Teleac-serie ’Fotograferen’. Vanaf zaterdag 6 januari zendt Teleac op zes achter eenvolgende zaterdagavon den (van 19.00 tot 19.30 uur op Nederland 2) de serie ’Fo tograferen’ uit. Aan de hand van veel voor beelden, praktische adviezen en tips van beroepsfotografen wordt in deze serie getoond hoe men betere foto’s kan ma ken. Bij de serie verschijnt een aantrekkelijk cursusboek, waarin de verschillende on derwerpen uit de tv-reeks nog eens verder uitgediept en toe gelicht worden. Het boek is te koop bij Combi Sjaak Noteboom in het win kelcentrum ’de Passage’, zelf ook een enthousiast promoter van fotografie. Boek en tv-serie houden reke ning met het feit dat het ma ken van foto’s vandaag de dag een stuk eenvoudiger is dan vroeger. Moderne camera’s maken het iedereen gemak kelijk: een druk op de knop en de camera doet de rest. Maar het is degene achter de camera die nog wel steeds het resultaat bepaalt waar het onderwerpkeuze, compositie en standpunt betreft. Wie ’Fotograferen’ volgt zal met deze zaken bewuster om gaan en er beter en creatiever gebruik van leren maken. Waardoor fotograferen (nog) leuker wordt. In zes afleveringen van een half uur laten beroepsfoto grafen zien hoe zij in hun spe cialisme te werk gaan. Mar tin Kers is aan het werk in Schotland; Joop van Tellin gen fotografeert de Neder landse jetset tijdens Sterren slag; sportfotograaf Hans Heus weet de geweldige in spanningen van een triathlo- natleet in één moment te tref fen; fotojounalist Bert Ver- hoeff vat het nieuws samen in een enkel beeld. WADDINXVEEN - De Goud se vrije kunstenaar Peter van der Kroef exposeert de ko mende drie maanden in het kantoor van Van ’t Hof Make laardij aan de Zuidplaslaan (winkelcentrum Zuidplas). De tentoonstelling omvat 16 werken van veelal Hollandse landschappen, uitgevoerd in een unieke combinatie van pentekening en aquarel. Diverse fraaie panden aan de Zuidkade en de Dorpstraat in Waddinxveen zijn door Peter van der Kroef nauwkeurig vastgelegd. Ook deze schilde rijen zijn op het makelaars kantoor tijdens kantooruren te zien. Peter van der Kroef is in 1963 begonnen als keramisch ont werper in de aardewerkin- dustrie. Hij is een jaar gele den freelance aan de slag ge gaan. Naast het schilderen in opdracht geeft hij les aan de Volksuniversiteit te Gouda en heeft hij reeds diverse exposi ties op zijn naam staan. wordt over nieuw beleid ten aanzien van arbeid, mi lieu, huisvesting en onderwijs. De Rotteramse directeur werkgelegenheid Peter La man, burgemeester drs. Leo Schoots van Zevenhuizen- Moerkapelle en oud-wethou- der dr. Martin Kraaijestein zullen in ’De Unie’ een inlei ding houden. De avond is een initiatief van de PvdA-afdelingen Wad dinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. De sociaal-democraten heb ben in september drie discus- sierapporten uitgebracht. ’De PvdA en de stad’, ’De sociale staat van Nederland’ en ’De wonderbaarlijke terugkeer van de solidariteit’. De rapporten bevatten ingrij pende ideeën over zaken als werkgelegenheid, sociale uit keringen, leefbaarheid en deelname aan de samenle ving. Er wordt hierover al een aantal maanden in en buiten de PvdA discussie gevoerd. Er zullen inleidingen gehou den worden door Peter La man, Leo Schoots en Martin Kraaijestein. Daarna is er ge- Deze en nog zo’n vijftien an dere beroepsfotografen ver tellen tijdens hun werk waar om ze werken zoals ze wer ken. Ze geven daarbij veel handige tips en praktische adviezen waar iedereen die fotografeert zijn voordeel mee kan doen. Een aantal van die adviezen wordt in de tv-pro- gramma’s door amateurfoto- grafen nog verder uitgewerkt en gedemonstreerd. Tijdens het kijken naar de tv- serie hoeft men geen aanteke ningen te maken. Het bijbe horende cursusboek legt hel der uit hoe men beter kan le ren fotograferen. De tekst wordt bovendien geïllus treerd met zo’n 400 foto’s. Speciaal voor Teleac trok een groot aantal Nederlandse fo tografen op pad om juist die zaken te fotograferen die men ook vaak als onderwerp kiest. De resultaten daarvan zijn zonder meer verrassend te noemen en zullen iedereen ongetwijfeld op nog meer ideeën brengen. bevolking en werkgelegen heid kan worden verkleind. De brochure is opgesteld om de stem van het bedrijfsleven leidsmakers die zich bezig houden met het Groene Hart. Op dit moment is een maat schappelijk debat over 1 Groene Hart afgerond en de minister zal haar bevindin gen hiervan in een brief aan het kabinet kenbaar maken. Minister Margreeth de Boer werkgelegenheid en welzijn. Hij is kortgeleden gepromo veerd op het onderwerp ge meentelijk werkgelegen heidsbeleid. Er moeten volgens de PvdA politieke keuzen worden ge maakt op weg naar de volgen de eeuw. Een nieuwe verde ling van arbeid, ruimte en kennis. ‘Herverdeling van arbeid moet een nieuwe impuls krij gen. Deeltijdarbeid stelt mannen en vrouwen in staat te kiezen voor de combinatie van werk, zorg en vrije tijd die het best past bij hun per soonlijke voorkeur', aldus de PvdA. Verder wordt gepleit voor een basisbaan, omdat alle betaal- WADDINX- VEEN - Za- sterdag 30 december 1 houdt de activitei tencommissie van de Her vormd Gemengde Zangver eniging ’Vox Jubilans’ weer een oliebollen- en appelflap penactie. De bakprodukten worden verkocht om de diverse activi teiten van het Waddinxveen- t se koor te kunnen financie ren. De verkoop gebeurt in De Hoeksteen (Esdoornlaan), k ■- ti GOUDA/WADDINXVEEN - Voor het terugdringen van de werkloosheid en de groei van de mobiliteit in het Groene Hart van de Randstad is een groei van het aantal banen in de periode 1995-2005 met 25% nood zakelijk. Bij ongewijzigd beleid zal de werkgelegen heid naar verwachting slechts groeien met 2,5%. Dit blijkt uit de brochure ‘On- heeft in dat kader drie impul- i dernemend Hart' die door de vier Kamers van Koophandel in Dordrecht, Gouda, Leiden i en Utrecht is aangeboden aan minister Margreeth de Boer met de functies landbouw, „(VROM) tijdens de in Den A-x-- 1~‘- 1- Haag gehouden slotmanifes- sprekken. Om het Hart van de Rand stad leefbaar te houden zal de groei van de werkgelegenheid legenheidsontwikkeling in Hart van de Randstad ge- j-- 1 - lijke tred moeten houden met de groei van de beroepsbevol king. Hiervoor is een mini- mumgroei van de werkgele genheid van ruim 15% ver eist. Om iets te kunnen doen aan de flinke uitgaande pendel vanuit het Hart en de werk loosheid, is nog eens een ex tra groei van 10% nodig. De brochure, die gestoeld is op het rapport ‘Hart van de Randstad1 van TNO-INRO, constateert voorts dat alleen met ruimte voor bedrijvig- WADDINVEEN - Op de driedaagse bedrijven- beurs Midden-Holland en Rijnstreek heeft Van Noort Transporten en Ver- huizngen een prijs gewon nen, die werd uitgereikt door algemeen-secretaris drs. Hans Brink van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland. heid de kloof tussen beroeps- structuur beter benut worden en blijft de groei van de mobi liteit beheersbaar. Wel dienen hoofdassen als de A12 (Den Haag-Utrecht) en te laten doorklinken bij de be- A20 (Rotterdam-Gouda) mi nimaal 2x3-baans te zijn, het geen bij Bleiswijk-Waddinx- veen en Nieuwerkerk-Moor- het drecht nog niet het geval is Om de All-corridor (Bode- graven-Leiden) goed te kun nen ontwikkelen is een spoe dige aanleg van het gedeelte Bodegraven-Alphen aan den legenheid met de inleiders en onderling gedachten en idee- en uit te wisselen. Peter Laman (1948) zat in de commissie die onder leiding van PvdA-voorzitter Felix Rottenberg het rapport over ’De sociale staat’ heeft opge steld. Hij was lange tijd alge meen directeur van de sociale dienst in Rotterdam. Sinds vorig jaar is Peter La man bij dezelfde gemeente di recteur Werkgelegenheid. In zijn woonplaats Leiden is hij voorzitter van een woning bouwvereniging. Drs. Leo Schoots (50) is bur gemeester van Zevenhuizen- Moerkapelle. Daarvoor was hij lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Hij woont nog in Ridderkerk, waar hij ook wethouder is geweest. Dr. Martin Kraaijestein, ge boren in 1945 in Rotterdam, was van 1982 tot 1994 ge meenteraadslid en wethou der van Waddinxveen voor onder andere sociale zaken, dienstverlening) is op zoek naar vrijwilligers in ge zinnen met éten gehandicapt kind, chronisch zieken en dementerende ouderen. ’Vrijwilligerswerk doe je niet voor niets’, luidt de titel van de landelijke campagne voor het vrijwilligerswerk in Ne derland. Vrijwilligerswerk is inderdaad een sprekend voor beeld van hoe het mes aan tweekanten kan snijden. Aan de ene kant levert het iets op voor degene voor wie het vrijwilligerswerk gedaan wordt en aan de andere kant geeft het werk voldoening en waardering. Vaak wordt het omschreven als onbetaald werk. Maar juist vrijwilli gerswerk levert iets op, ook al is het dan geen geld. In januari start de cursus ’PC Oriëntatie’ en in maart de cursus WP 5.1’. Aan deze cur sussen kunnen zowel man nen als vrouwen deelnemen, die als vrijwilliger in een ver- eniging actief zijn. 2 59 Tijdens de cursus ’PC Oriën- tatie’ maken de cursisten kennis met de computer. Al gemene begrippen uit de au tomatisering zullen nader worden uitgelegd. WADDINXVEEN - Zondag avond 24 december om kwart over acht wordt in de her vormde Brugkerk (Kerkweg- Oost) onder het motto ’Zin gend op weg naar kerst’ een kerstzangavond gehouden. Jong en oud wordt door het team ’samen zingen’ van de evangelisatiecommissie van de .Centraal Hervormde Ge meente van harte uitgeno digd kerstliederen te komen zingen. Het orgel wordt bespeeld door Peter Burger. De bekende lie deren zullen door Maarten Roos begeleid worden op trompet. Dominee A.W van der Plas zal een korte kerst meditatie houden. Begin dit jaar kwamen er op de zondagavond voor Pasen in de Bethelkerk ruim hon derd mensen bij elkaar om paasliederen te zingen. Deze zeer geslaagde avond vroeg om een herhaling. Vandaar dat er zondag opnieuw een zangavond is georganiseerd. De toegang is vrij nieuwe bewerking van de hand van hun dirigent van het bekende kerstlied van Gruber ’Stille Nacht’ en sa men met het jeugdkoor zin gen zij het indrukwekkende ’Hail to Thee, Thou new-born King’ van J.W. Peterson. Algemeen directeur Bert van Noort is trots op deze erkenning. Zijn filosofie was dat hij bestaande re laties èn nieuwe relaties op zijn stand wilde ont vangen. ‘Simpel denken, zichtbaar en open naar het publiek, daar gaat het om'. De beoordeling vond plaats in het kader van het thema ’Presenteer uw bedrijf. Criteria als gast vrijheid, goede documen tatie en vriendelijkheid moesten daarbij worden betrokken. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 DECEMBER 1995 ’I De omslag van het boek van de Teleac-cursus 'Fotograferen'. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 23 december a.s. 7 -4 ..A. Oud-wethouder in Waddinx veen dr. Martin Kraaijestein. Rotterdams directeur werk gelegenheid Peter Laman. ]p Burgemeester drs. Leo Schools van Zevenhuizen-Moer- kapelle. 1 ^3#— 37 - Waddinxveen- Tel. 0182 - 615876 Henegouwerwt

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 27