Yvonne Rusman redt Gouwestaete Letteke Broekman zoekt voor Ropa-run sponsors Info tekenen en schilderen Korbis verslaat KVO met 16-12 Inge van der Schrier algemeen zwemKampioene Dringen aan top bij WSV-schakers Drie mille van Hoogvliet voor 'De Gouwe Streek' ers oor Heren Fl bekeren Succes voor jeugdschakers Goede winst volleyballers van Be Fair Zaalvoetbal- tournooi WSE- Massasport Kersttoernooi volleyballers Raymond van Es verslaat dammer Teun van de Krol Kaartavond De Gouwe Rijders Spanning bij de sjoelers Jeugdspeelster van Korbis in selectieteam PAGINA 39 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 DECEMBER 1995 den. WADDINXVEEN - Ook KVO, dat vorige week nog dik ring mogelijk. De eerste echte confrontatie is pas op zaterdag 13 januari als dames 1 om 18.00 uur in Gouwebad ’De Sniep’ Polar Bears 1 uit Ede ontvangt. WADDINXVEEN - Aan de top van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV is het dringen geblazen. Van Woudenberg staat na een zwaar bevochten remise te- het hoofd koel hield en zorgde voor goede kansen, waar uit een daarvan Frits Visser een die vervolgens door Wim Leb- bing koelbloedig werd verzil- de 200 m via van 2.28.5. WADDINXVEEN - Tijdens een trainingsavond van de jeugdleden van de Waddinxveense schaatsvereni ging De Gouwe Streek heeft Monique Hoogvliet, ma nager reclame en promotie bij de supermarktketen Hoogvliet BV, het sponsorcontract met de club on dertekend. FC Den Bosch, ÜVS, NEC, Volendam en WSE de deelne mers. Beide toumooien beginnen om 10.00 uur. Om vijf over half drie worden de laatste poule-wedstrijden afgewerkt, de finales beginnen om drie uur met de wedstrijden om de zevende en de achtste plaats. Om half vijf begint de strijd om de hoogste plaats. De toe gang is gratis. Zondag trad heren 1 in Den Haag aan tegen koploper HZ Zian 1 en verloor met 9-6. Da mes 1 ging helaas zonder keepster naar ZWV Nereus en verloor kansloos met 15-5. Beide teams voerden tot dat moment de ranglijst aan van de hoofdklasse. Dames 2 was vrij. aan de overhandigde. Bij de meisjes onder 10 jaar werd Saskia Captein club- win Pleus (topscorer WSE) is sloot de eerste periode af met een nipte voorsprong van 2-1. Remko Overdam was de eni ge die in deze periode tot sco ren kwam voor Gouwestaete. In de tweede en derde periode prestatie om van voorzitter Piet Swart te winnen. Dick Dibbets won van Teun Twigt en Jan Kramer toonde zich de betere in zijn partij te gen Arjen Neven. Tijmen den Ouden en Daniel Westmaas kwamen in hun onderling treffen ook een puntendeling overeen. Jaap van der Eist blijft altijd een zeer moeilijk te nemen hindernis. In de laatste ronde leek Piet Swart tegen hem dan wel wat positioneel voor deel te hebben, maar de ver dediging van Jaap buigt niet zonder meer. De uitslag was remise. BOSKOOP - Sinds vijf jaar wordt in het Praathuis een cursus tekenen en schilderen gegeven door beeldend kun stenaar Marina Broere op maandag- en vrijdagavond. Het zijn blokken van twaalf avonden van 19.30 tot 22.00 uur. Er wordt afwisselend vrij en naar opdracht gewerkt in een techniek die de cursist zelfkiest. WADDINXVEEN - Op de laatste dag van de clubkam- pioenschappen, dit keer met deelname van HVK-AZC en NVO-Barracuda, werden er een aantal prima pres taties neergezet door de zwemmers en zwemsters van Gouwestaete. Inge van der Schrier werd algemeen zwemkampioene. In de lagere regionen vielen opvallende overwinningen te noteren voor D.J. van Offeren toen op dat cruciale moment op Stouten en van H.E. van Offeren op Brobbel. Van As peren tenslotte wist zich door een zege op Beerends verder strafworp wist te versieren, van de staart te verwijderen. In de strijd om het tweede Masse kampioenschap van de verd 12-14). Feitelijk betekende dit doel punt wel de genadeklap want KVO geloofde het toen verder wel. Van die mentale terug slag wist Korbis tenslotte in de slotminuten te profiteren via een afstandsschot van Es ther Visser en zowaar ook nog Moniqu een doorloopbal van Jaco Wi- ging De G, neke (12-16). De wedstrijd dames 1-ZWV- Nereus om het ’winterkampi- oenschap’ van de hoofdklasse dameswaterpolo is vopr velen niet dat geworden wat men er van had verwacht. De dames van Gouwestaete speelden zonder keepster. Hellen Boe- ring (Amerika), Elise Korte- kaas (militaire dienst) en Yvonne Roskam, alsmede Yvonne Rusman (verplichtin gen elders) konden helaas niet van de partij zijn. Derhalve is de 15-5 nederlaag snel te verklaren. Met Mir jam Overdam, afgewisseld door Astrid Coene, op het doel wordt dan ook nog een speel ster gemist. Na de 1-1 door Marion van Hooft eindigde de eerste periode in een 3-1 voor sprong voor ZWV Nereus. In de tweede periode scoorde Marion van Hooft 5-2 en 6-3 en mocht hierna definitief de kant opzoeken, wegens haar derde P-tje. Gillian van den Berg bracht de stand nog op 6-4, doch daarna waren de hardwerkende dames van Gouwestaete leeggespeeld. Nereus liep in de derde perio de uit naar 10-4 en in de vier de periode verder naar 15-5, waarbij alleen Gillian van den Berg nog 12-5 kon laten aantekenen. Door dit resul taat gaat Nereus alleen aan de leiding en staan de dames van Gouwestaete op een ge deelde tweede plaats. De teams van Gouwestaete gaan nu met ’kerst-reces’ en nemen even een rustpauze. Donderdag 4 januari is in Gouwebad ’De Sniep’ om 19.30 uur een Nieuwjaarsre ceptie. Deze wordt om 17.45 uur voorafgegaan door de tradi tionele familie-estafettes en om 20.00 uur gevolgd door een oefenwedstrijd tussen de heren van Gouwestaete en Katwijk. Zaterdag 6 januari vindt in het Gouwebad het niet min der traditionele ’Q&S Van der Panne-toemooi’ plaats. Het toernooi begint om 17.00 uur. Deelnemende ploegen zijn voor de heren Gouwestaete 1, Mefwede 1 en Katwijk 1. Voor de dames zijn dit Gouwestae te 1, Brandenburg 1 en GZC 1. WADDINXVEEN - De Waddinxveense atlete Letteke Broekman (tel. 0182-613566) zoekt sponsors voor haar deelname aan de volgend voorjaar te houden Rotterdam-Parijs-estafetteloop (Ropa-run). ‘Ropa-run‘ is de naam van ’s werelds langste non-stop es tafetteloop van Rotterdam naar Parijs. Woensdag 15 mei vindt de start plaats van de vijfde editie van dit evene ment vanaf de Mullerpier in de Maasstad. De Ropa-run is absoluut een unieke duurloop door drie landen. De afstand is 527 ki lometer en moet in estafette vorm worden afgelegd door acht loopsters in maximaal 48 uur. Iedere loopster legt dus een afstand af van zo’n 70 kilometer. Begeleiding onderweg ge beurt door tenminste één fiet- ster en enkele auto’s. Alle deelname- en organisatiekos ten worden door de deelneem sters zelf gedragen. Het doel van dit evenement is, behalve het sportief bezig zijn, geld inzamelen voor de patiënten van de dr. Daniël den Hoedkliniek en het So phia Kinderziekenhuis, bei- jeugdcommissie van De Gou we Streek in staat om twee jaar lang gebruik te maken van nieuwe schaatspakken, die de uitstraling van de ver eniging, maar ook die van Hoogvliet verbeteren. Monique Hoogvliet overhan digde woensdag 13 december een grote cheque aan de kin deren, die in al eerder door Hoogvliet gesponsorde schaatspakken aanwezig wa ren. De meisjes en jongens onthaalden haar met een bloemetje en lieten zien hoe hard zij kunnen trainen. Deze sponsoring is uitzonder lijk voor Hoogvliet, omdat zij zich met het sponsorgeld richt op scholen en in dat be leid sportverenigingen dus niet heeft opgenomen. Een speciale band echter, die Hoogvliet met de jeugdcom missie van De Gouwe Streek derlinge competitie is daar mee een feit. Met deze winst greep Ray mond meteen de eerste plaats, echter sinds de laatste ronde moet hij Teun van de Krol weer naast zich dulden, omdat het moyenne gelijk is (1.5). Teun won snel en gedegen van Tijmen den Ouden jr, ter wijl Raymond achteraf gezien blij mocht zijn met zijn gelijk spel tegen Tarnen den Ouden sr, die in het middenspel via een combinatie schijfwinst pakte. Stug doorzetten van Raymond leverde hem nog een punt op. Vincent van Es volgt op een uitstekende derde plaats. Zijn goede winst op Daniël Westmaas maakt de strijd om de clubtitel nog spannender. Vincent won van Jordie Olie. Dick Berghout (15) heeft het vorig seizoen terecht zijn in trede gedaan in het eerste team van Excelsior. Zijn in zicht en denkvermogen blij ven zich nog steeds ontwikke- ber doen Feijenoord, Sparta, leri, getuige de schitterende FC Den Bosch, Vitesse 1892, NEC, Volendam, Quick Boys en WSE mee. Op donderdag 28 december zijn bij de landelijke A-jeugd In de eerste set kwam Be Fair Feijenoord, Sparta^Excelsioj, weer traag op gang. Na een 5-0 achterstand begon Be Fair te volleyballen. Ze won nen deze set met 15-13. De tweede set zaten de man nen even in een dalletje en verloren deze set met 15-11. In de derde set werd er weer goed geconcentreerd gespeeld door Be Fair, al begonnen de routiniers van Radius toch nog even aan een inhaalrace. Deze was echter tevergeefs: 15-7 voor Be Fair De laatste set werd vooral aan het eind nog spannend. Op de stand van 13-12 in het voordeel van Be Fair kon er nog van alles gebeuren. Be Fair wist in deze periode het hoofd koel te houden en won ook de laatste set met 15-13. Door deze 3-1 overwinning heeft Be Fair de aansluiting met de top weer weten te be reiken en kan er dus volgend jaar hoopvol aan de tweede helft van het seizoen begon nen worden. Wim Lebbing vormden het korfbalkwartet dat daarvoor tekende. Overigens was het scorever- loop in de tweede speelhelft opnieuw erg spannend, want nadat Korbis zelfs tot 8-13 was uitgelopen via treffers van Jaco Wineke en Miriam de Boer, presteerde KVO het om binnen vijf minuten tot 12-13 terug te komen. Het pleit voor Korbis dat men Een groot deel van de Korbis- jeugd speelt dan haar wed strijden. Daarna was het tijd voor Wim WADDINXVEEN - Raymond van Es heeft dankzij een Zijderhand die de door hem fraaie winst op tweevoudig clubkampioen Teun van beschikbaar gestelde prijzen de Krol duidelijk zijn kandidatuur voor het damkam- diverse winnaars pioenschap van het Waddinxveense Excelsior aange geven. Vanuit de ’Partie Bonnard’ ontstond een interessant spel. In het middenspel moest Teun van de Krol een schijf offeren en Raymond van Es heeft zich dat voordeeltje niet meer laten ontgaan. van Eijk, Edwin van Erk, Martin Leijn, Michael van Maaren, Mare Poulissen en Paul van Yperen. Robin Koe le, die nog half ziek was, be gon aan de kant bij coach D. van Diermen. De eerste nederlaag sinds twee jaar voor Teun in de on- die op dit moment tweede staat en onlangs nog in de laagste klasse speelde. Simon den Oude gaat steeds beter spelen en zal binnen kort uit de D-klasse promove ren. R. van Wijk en de jonge Ceron van Beek spelen bene den hun kunnen. In de laag ste klasse (E) zijn enkele spe lers die binnenkort zullen promoveren. Het spelpeil in de laagste regionen gaat im mers met sprongen omhoog. John Jansen is naar ver wacht het meest belovende talent. Ook G. Loef kan beter en hekkesluiter Henk Heide- brink zal zeer zeker hoger gaan scoren. De Garantmarkt (Luifel- baan) is sponsor van de Wad dinxveense sjoelers gewor den. De laatste sjoelavond van dit jaar is woensdag 27 december vanaf half zeven in het gebouw van de schutters vereniging Waddinxveen (Al- berdingk Thijmlaan). WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 21 december om acht uur in hotel-café-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost) haar traditionele kaart avond. Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden met leuke prijzen. t WADDINXVEEN - In een boeiende wedstrijd tegen Lis- se (eerste divisieploeg) heb ben de heren van Flyers-bas- ketbal zondagavond de kwartfinale van het beker- tournooi bereikt. De dames en meisjes-junio- ren van Flyers hadden de he ren de weg reeds gewezen. Drie teams in de kwartfina les, een waar bekersucces voor Flyers. De wedstrijd zelf was boeiend, spannend en vooral sportief en werd op het scherpst van de snede ge voerd. Geen van beide ploe gen kon in het begin een stempel op de strijd drukken, zodat de scoreverloop gelijk bleef. De ruststand was 42- 41. In de tweede helft werd Flyers iets sterker en kon daardoor een voorsprong ne men van tien punten. Hier- nender. Beide ploegen speel den op het scherpst van de snede. De duels werden dan talentvolle spelers is Jan Olie ook grimmiger. De Gouwes- taete-heren van Anton Hei den deden zeker niet onder voor de Hagenaars. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden de bondsteams van Gouwestaete-waterpolo uitwedstrij den. Dames 1 speelde zaterdag in Oldenzaal een hec tische wedstrijd, doch won met 14-9 van OZ&PC 1. Heren 2 verloor in een slecht duel tegen rode lan taarndrager VZC 2 met 9-4. MOERKAPELLE - Zater dag hebben acht jeugd schakers van de schaak vereniging Moerkapelle meegedaan aan het Bon- gerdtoumooi in Capelle aan den IJssel. Onder de ruim honderd deelne mers waren acht scha- kertjes uit Moerkapelle. Behalve de al ervaren spelers namen deze keer ook drie beginners deel aan deze wedstrijden. Het waren Michael van Eijk, Stephan Hertog en Wouter van Eeden-Pe- tersman. Zij deden het op hun eerste toumooi niet onverdienstelijk In de derde periode namen de Gouwestaete-heren zelfs een kleine voorsprong. Door doel punten van Remco de Fran krijker, Marc Faber en Jaco van Tol stonden de heren hal verwege de derde periode op een 3-4 voorsprong. Uiteinde lijk was het toch HZ Zian dat met een 6-4 voorsprong de vierde periode inging. De laatste periode was een uitputtingsslag voor de Wad- dinxveners. HZ Zian is een jonge, fysieke ploeg dat condi tioneel de meerdere was. Hierdoor liepen zij in de laat ste periode eenvoudig uit naar een 9-4 voorsprong. Het waren uiteindelijk de ge broeders Jaco en Jeroen van Tol die de eindstand mochten bepalen op 9-6. De Gouwes taete-heren sluiten het jaar af in de middenmoot en ken nen nu een korte winterstop. Ook Hennink, de huidige nummer 2, speelde tegen Smitskamp remise in een partijwaarin na 26 zetten nog alle pionnen op het bord stonden. Philipse en Jansen verstevig den hun positie door overwin ningen op respectievelijk Muit en Van der Hoek. Wille men kreeg weer aansluiting bij de top door winst op Kar dol. In de subtop won Kuiper na een bloedstollend eindspel van Asscheman, waarin zij om beurten geheid gewonnen stonden, maar in tijdnood blunder op blunder stapel den. Van Bruggen en Van der Star re versloegen respectievelijk H. van Offeren en Dannis. El lers was te sterk voor v.d. Hei den. De partij tussen Stam en L. Gouwestaete scoorde, on danks de voortdurende man- minder-situatie, nog vier maal door doelpunten van Wendy de Frankrijker (2), WADDINXVEEN - Patricia de Wilde, jeugdkorfbalster van Korbis Al, is uitgenodigd selectiewedstrijden te spelen. De talentvolle speelster van het hoogste juniorenteam werd geselecteerd voor een team van de afdelingen Rot terdam en Rijndelftland. Over enige weken wordt van de verschillende afdelings- teams een Nederlands junio renteam geformeerd. Of Pa tricia de Wilde daar ook bij zal horen wacht zij en met haar de gehele Korbis-familie Martin Pronk begon in de in spanning af. Zaterdag wist opnieuw de ge hele C-groep te imponeren en de volle winst te pakken. C-l won bij Harga met 3-6. Ko mende zaterdag vanaf een uur tot vroeg in de avond kan men in sporthal’de Dreef’het 1 gaan volgen. westaete door Angela Boon- stoppel nog Op 10-5, alvorens OZ&PC kon terugkomen tot 10-7. In de vierde periode bewees Yvonne Rusman dat zij niet voor niets was meegegaan en hielp de ploeg mee overeind te blijven. v.d. Haven werd na lange strijd remise, maar de senio ren Ritter en De Bock won nen van respectievelijk Prins en P. van Offeren. 11 jaar. Met 4.58.9 realiseerde Joost de tweede tijd van Nederland op dit nummer. Het betekende tevens een verbetering van het clubre- cord met maar liefst 12.1 se conden. En passant verbeter- ging het kampioenschap naar de Joost ook het clubrecord op Eva Idelenburg en bij de jon de 200 m via een tussentijd gens onder 14 jaar werd Ro bin van Lienden als kampi oen begroet. Inge v.d. Schrier j en Marcel Zijderhand ontvin- haalde Arijanne v.d. Valk de- gen de bekers bij de meisjes c.q. de jongens onder 16 jaar. Bij de meisjes onder 11 jaar J1J_ A 21 TT. 11 1 zelfde stunt uit door de 400 vrije slag in 5.24.1 af te leg- Bij de dames was er niemand gen met een tussentijd op de beter dan Miranda Boer en o r. t-, bij de heren was het Jan Wil lem v.d. Hoek die met de eer ging strijken. Rotterdamse Schaakbond (RSB) werd de reeds zeges van WSV 1 gestuit door Mes- semaker (Gouda), dat een 4-4 gelijkspel wist af te dwingen. Hierbij viel het op dat de winstpunten van WSV aan de drie laatste borden werden behaald door Smitskamp, Willemen en Van der Hoek. schouw genomen dat alle keepsters van Gouwestaete, wegens uiteenlopende rede nen, niet beschikbaar waren voor dit weekeinde, alsmede en het feit dat Mirjam Over dam begin derde periode een uitsluiting zonder vervan ging (UZV) aangesmeerd kreeg, mag de winst van 14-9 een goed resultaat worden ge noemd. Mede dankzij keepster Yvon ne Rusman - deze werd werd letterlijk en figuurlijk van stal gehaald - en het collectief harde werken van de dames van Gouwestaete, werd de winst veilig gesteld. Gouwestaete begon voortva rend. Via doelpunten van Gil lian van den Berg, Astrid Coene (2) en Wendy de Fran krijker (2) nam Gouwestaete de eerste periode een 5-2 voorsprong. De tweede perio de was voor OZ&PC dat via een viermeter naderbij kwam (7-5). Voor Gouwestaete scoorde Sandra Bercken- kamp (2). De ploeg van trainer-coach derde periode steeds beter te draaien en via Mirjam Over dam en Astrid Coene werd het 9-5. Helaas werd op dat moment Miijam Overdam uitgesloten voor verdere deelname aan de wedstrijd. Toch kwam Gou- ronde een andere winnaar. De sjoelers Kuiper, Valen- kamp, Dros en I’ blijven de grootste favorieten den tegen koploper HZ Zian in Den Haag. Op papier was In de eerste divisie (B-klasse) HZ Zian de gedoodverfde fa voriet. Maar in de eerste periode was het toch Gouwestaete dat het 200 m van 2.38.9. Beide pres taties worden in de annalen van Gouwestaete als clubre- cord bijgeschreven. Inge v.d. Schrier zwom een schitterde race op de 800 m vrije slag bij de dames. Met een tijd van 9.20.6 verbeterde zij de clubrecords van Marion van Hooft in drie categoriën, juryleden bij de meisjes onder 15 jaar, surprise, beschikbaar gesteld onder 17 jaar en bij de dames, door de heren Jan v.d. Hoek, Michelle Nahon, een jaar jon- Jan Verweij en Dirk v.d. Zij- ger dan Inge, deed het uitste kend door na 9.58.4 te finis hen. Onder de 10 minuten be gin je mee te tellen. Eva Idelenburg liet een tijd van 10.05.9 noteren en ook deze tijd is het vermelden waard want Eva is weer een jaar jonger dan Michelle. WADDINXVEEN - Nu de competitie van de Waddinx veense sjoelers op de helft van het seizoen is gekomen ontbreekt het nog steeds niet Marion van Hooft en Gillian aan spanning. van den Berg. OZ&PC scoor- Tot nog toe kent bijna iedere de nog tweemaal. Eindstand 14-9.- De Gouwestaete-heren moes- Kersbergen ten afgelopen zondag aantre- Joost Krommenhoek ging ge- kampioen terwijl Sjoerd Ver- weldig te keer op de 400 m weij deze titel bij de jongens vrije slag bij de jongens onder onder 10 jaar mag voeren. jaar. Met 4.58.9 Kim Middendorp, helaas ge veld door de ziekte van Pfeif fer, won de titel bij de meisjes onder 12 jaar en Joost Krom menhoek toonde zich de sterkste jongen onder 12 jaar. Bij de meisjes onder 14 jaar WADDINXVEEN - WSE- voetbal houdt volgende week in sporthal ’de Dreef’ weer twee Massasport-zaalvoet- baltournooien voor de C- gen de heren met een dunne jeugd en landelijke A-jeugd. Het is weer gelukt een sterk deelnemersveld naar de sporthal te krijgen. Bij de C- jeugd op woensdag 27 decem- Algemeen clubkampioen werd voor de derde maal in successie Inge van der Schrier die de fraaie beker dus nu mag houden. Voor de was er een leuke den te Rotterdam. Het bijeengebrachte geld komt volledig ten goede aan de patiënten zelf om hun le ven, waar mogelijk, té ver aangenamen. Met de op brengst van de tot hu toe ge houden runs (f 1.5000.000,-) is een flink aantal zaken ge realiseerd. Zo zijn er infuuspompen aan geschaft, zodat patiënten in hun laatste levensfase thuis in plaats van in het zieken huis kunnen verblijven. Voorts is er een aantal extra tv-toestellen gekocht, alsme de een telefooncentrale, zodat elke patiënt een telefoon aansluiting naast het bed kan krijgen. In 1996 wil men de opbrengst besteden aan een tweede va kantiebungalow in Neder land, speciaal aangepast voor gebruik door rolstoelgebrui kers. Ook wordt een deel van het geld gebruikt voor adop tie van ‘clinic-clowns*. Het sponsorbedrag van drie duizend gulden stelt de Het eerste damesteam van Gouwestaete speelde in Ol denzaal, op de tweede periode na, een prima wedstrijd tegen door moest Lisse geforceerder het zwakke OZ&PC. Jn ogen gaan spelen. Dit gaf niet het gewenste succes, want Flyers bleef bij de les, vertraagde het spel goed en pakte de winst. Eindstand 79-72. Topscorder was Wolter Zwijnenburg met 23 punten. Michael en Stephan de den in de jongste groep mee. Hier waren 20 deel nemers. Voor deze jonge kinderen (sommigen schaken pas twee maan den) is het nog moeilijk om bijvoorbeeld mat te zetten. Zij speelden negen partij en en Stephan haalde vier punten. Dit was goed voor een 16e plaats. Mi chael haalde 4,5 punt en hij bereikte de 10e plaats. benut werden. In feite was een score van 25 doelpunten logischer geweest dan de 16 die nu werden gemaakt. Toch eerst weer een 2-0 ach terstand, maar Ellen v.d. Ent alsmede Jaco Wineke zorg den voor evenwicht gevolgd door een demarrage via tref fers van Frits Visser en Wim Lebbing (2-4). KVO wist evenwel van geen opgeven en via een doorbraak en een strafworp werd de stand ge lijkgetrokken. Met nog zo’n kwartier te spe len in de eerste helft zag het er wel naar uit dat Korbis hier moest winnen als er al thans geen gekke dingen zou den gebeuren. Deze veronder stelling kreeg ook in het ver dere verloop meer en meer grond. Al met rust kon een tamelijk ruime voorsprong genomen worden genomen tegen een beslist niet onaardig spelend KVO (5-8). Yvonne Visser, gen G. v.d. Knaap, die in het eindspel de winnende Frits Visser, Ellen v.d. Ent en voortzetting net miste door een verkeerde ruil, nog T 11 - 1 1 aan kop. Zijn opponent stelt echter steeds duidelijker zijn kandidatuur voor de top, waarin hij nu de vierde plaats bezet. WADDINXVEEN - Volgende week donderdag 28 december vanaf negen uur zal de Wad dinxveense volleybalvereni ging Keukencentrum Be Fair in sportzaal Groenswaard (Wingerd) voor de 25e maal het kerstvolleybaltoemooi houden. Het toernooi is bestemd voor groep 5 tot en met 8 van de basisscholen in Waddinx veen. In verschillende poules kunqen de meisjes en jongens hun volleybalvaardigheden laten zien. Naast de normale prijzen die te winnen zijn is er op dit ju- bileumtoemooi ook nog eens een extra prijs voor het team dat het mooiste spandoek maakt. De bijbehorende school kan rekenen op een sportieve verrassing. voor de hoofdprijs. jr_ j_x_ j is ook nog alles mogelijk. Brouwer, Bouwmeester en Botger geven elkaar geen duimbreed toe. Voetballer Er- beste spel liet zien. HZ Zian teruggekeerd uit de C-klasse en kan wel eens een bedrei ging voor de toppers gaan vormen. Doordat enige spelers van de C-klasse naar de B-klasse werd de wedstrijd nog span zijn gepromoveerd kon Cor van Gils de eerste plaats overnemen. Eén van de meest WADDINXVEEN - In de laat ste wedstrijd van dit jaar moesten de volleyballers van Keukencentrum Waddinx veen Be Fair op bezoek bij Ra dius 3 (Gouda). De Waddinx- veners wonnen met 3-1 van de Gouwenaren en kregen daarmeee aansluiting bij de top. Na het verlies van vorige week moest de draad weer worden opgepakt. Door de af wezigheid van Harm van Weezel en Steven Roes gin- won, moest tegen een sterk spelend Korbis-korfbal selectie naar Gouda, ervaren dat verlies de tegenhanger van winst is. Met In de eerste set werd met de 16-12 slaagde het achttal van trainer-coach Trommel volgende basis gestart: Theo er in ook in uitwedstrijden het pad der overwinnin- - 1 gen te blijven bewandelen. Met 8 punten uit 5 wedstrij den staat Korbis op een ge deelde tweede plaats achter leider Arena dat zelf met 17-9 van Revival wist te winnen en met 10 punten de ranglijst aanvoert. Van Korbis-zijde was de wed strijd tegen KVO zonder meer goed te noemen, wat overi gens prima uitkomt omdat al le kansen nog in eigen hand zijn en de twee wedstrijden tegen Revival nog gespeeld moeten worden. Veel afstandschoten deze wedstrijd, maar ook toch weer erg.veel kansen die niet k De aan het Klaverveld in Waddinxveen wonende 46-jarige on- de supermarktketen Hoogvliet BV heeft, maakte deze uitzonde- derwijzeres Letteke Broekman doet volgend jaar mei mee aan de Ropa-run. (Foto. Archief - Han Zoet). |ue Hoogvliet schenkt de Waddinxveense schaatsvereni ging De Gouwe Streek namens i 3.000 gulden voor de jeugdactiviteiten. IV. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 39