WADDINXVE Uitverkoop Dijkgraaf Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Ms mode Duikteam in EO-tv-serie Randstad Uitzendbureau BV viert het eerste lustrum Snelkraak bij W'veens bedrijf op Coenecoop Feestelijk kerstfeest Theo Thijssenschool Dieven in supermarkt op heterdaad betrapt MASSA SPORT Geen spreekuur wonina zoekenden Auto plus tien Staatsloten bij Auto Baas i Kortingen tot \j50% WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 28 DECEMBER 1995 N E T G E M E E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN VERKEERSZAKEN WIJZIGINGEN HUISVUILOPHAALDIENST UITNODIGING NIEUWJAARSRECEPTIE ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING VRIENDSCHAPSBAND PELHRIMOV CENTRAAL MELDPUNT ZORG AFSTEKEN VUURWERK GROFVUILREGELING WOONKRANT GEMEENTEHUIS GESLOTEN OP DINSDAG 2 JANUAR11996, BEPERKTE OPENSTELLING LOKET VOOR BURGERZAKEN WADDINXVEEN - De Hazerswoudse dijkgraaf A.J.M. Jacobs van Meer en Woude is bij zijn afscheid be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De bij deze koninklijke onderscheiding behorende ver sierselen werden hem in Zoetermeer opgespeld door AFSCHEIDSRECEPTIE WETHOUDER VAN SOEST nen is er dan ook altijd werk voor mensen die willen wer- Het was de tweede keer dat de Waddinxveense duikers in de serie, die inmiddels al is uitgezonden, meededen. dinxveen een zeer forse kor ting op een groot aantal per sonenauto’s én bedrijfswa gens. De reductie op deze drive-ac- tiemodellen kan oplopen tot wel 8.000 gulden. Bovendien Alphen aan den Rijn l/e/e soorten vuurwerk Tegen absolute afbraakprijzen 1 ontvangt elke koper van een nieuwe of gebruikte auto tien staatsloten voor de Oude- jaarsloterij met 52 miljoen gulden in de prijzenkas en een hoofdprijs van vier mil joen gulden. en een videorecorder meege nomen. In het andere ver dwenen een videocamera en een hoeveelheid cheques. In het derde huis werd een slaapkamerraam opengebro ken en geld meegenomen.Ook is er ingebroken in een flat woning aan de Vondellaan. Men kwam binnen via het balkon na het openbreken van de balkondeur. Weggeno men werden sieraden en au- dioapparatuur. Randstad Uitzendbureau is met 300 vestigingen markt leider in Nederland. Zij maakt deel uit van de inter nationale Randstad Groep, een beursgenoteerde onder neming die onder meer activi teiten ontplooit op het gebied van tijdelijke personeelsvoor ziening, schoonmaak, beveili ging, opleiding en automati sering. De vestiging van Randstad aan de Nesse in Waddinxveen is dagelijks geopend van 8.30 tot 17.30 uur en op vrijdag tot 18.00 uur. Daarnaast is men iedere eerste donderdag van de maand tot 20.00 uur ge opend. Pakketten IS,95 nü vanaf 10.- leerlingen gemaakt hadden. De opbrengst was zoals ieder jaar voor Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Na ties. De kerstuitvoering begon om zeven uur met het gezamen lijk zingen van een kerstlied door alle kinderen. Daarna volgde het optreden van de verschillende groepen, te be ginnen bij groep 1 en 2. Zij startten de avond met een lied over de kerstman en een muzikaal intermezzo over ’Jingle Bells’. Groep 3 en 4 hadden een mooi lied over het rendier Rudolf met de rode neus. Groep 5 en 6 hadden een to neelstukje en twee gedichtjes en de groepen 7 en 8 hadden een uitgespeeld verhaal over een koning en bedelaars en ook een gedicht. Tussen alles door trad juf Hofstra op met haar schoolor- kest en met een vioolgroepje en was er samenzang van ou ders en leerlingen. Na afloop kregen alle kinderen nog een cadeautje mee naar huis. WADDINXVEEN - Randstad Uitzendbureau BV aan de Nesse in Waddinxveen is nu vijfjaar in het Gouwe- dorp gevestigd. Het eerste lustrum hebben alle uit zendkrachten met hun partners gevierd met het be zoek aan een speciale voorstelling van de nieuwste Disney-film ’Pocahontas’. WADDINXVEEN - Het duik team van de vrijwillige drijf aan de Brede weg, waar computerspelletjes worden vermist. Ómdat de politie snel ter plaatse was kon één dader worden aangehouden. Het betreft een 42-jarige man uit Rijswijk.Twee andere ver dachten zijn ontkomen, maar hun identiteit is bij de politie bekend. Ze zullen op een an der moment worden aange houden. Deze serie laat het wel en wee van de vrijwillige brandweer zien. De bewuste aflevering speelt zich af in Noordhol- landse Monnickendam, waar de onderwateropnames in het Ijsselmeer werden gemaakt. zich verdienstelijk maakte, zijn steeds door fusies ont staan. De laatste tien jaren zijn door de Hazerswoudse agrariër als voorzitter vervuld. Ook heeft hij zich vele jaren ingezet voor de belangen van de agra rische gemeenschap. De sprekers stonden met na me stil bij de persoonlijke kwaliteiten van de heer Ja cobs, die zich immer als een beminnelijk man opstelde. De scheidende dijkgraaf hield in zijn afscheidswoord zijn gehoor voor dat hij vele ver anderingen heeft meege maakt in de taken van het waterschap. Na ontvangst met koffie en Randstad-gebak volgde een korte film waarin werd ge- ken op hun vakgebied, toond hoe de nieuwe commer cial van het uitzendbureau, te zien is, tot stand is geko- der steeds opnieuw te sollici teren. Opdoen van veelzijdige werkervaring. Verkennen van de arbeidsmarkt. Een op- WADDINXVEEN - ’s Avonds laat werd een snelkraak gepleegd bij een bedrijf op het bedrijvenpark Coene coop. Een ruit werd ingegooid door een trottoirtegel waarna een CDI-apparaat met beeldscherm werd weggenomen. Aan de Peter Zuidlaan is tij dens de avonduren ingebro ken in drie flatwoningen. Men kwam op de tweede ver dieping via het balkon en de balkondeur binnen.In het ene huis werd een videocamera INZAMELING KERSTBOMEN WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 21 decem ber is op de openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg- Oost), zoals op zoveel basisscholen in Waddinxveen, het jaarlijkse kerstfeest gevierd. In alle klassen waren de ta fels feestelijks versierd voor een broodmaaltijd. Er waren placemats en lantaarntjes ge maakt door de leerlingen. De hele school was gezellig ge maakt met bomen en lamp jes. Om half zes begon de maal tijd. In alle klassen werd het kerstverhaal verteld en werd er genoten van allerlei lekke re dingen. De ouders mochten om half zeven komen om de expositie te zien van kerstal len. Er stonden in de overblijf- ruimte verschillende model len uit veel verschillende lan den. Van piepklein tot groot, allemaal verzameld in de loop der jaren door mevrouw A. van Zoelen, een van de.ouders van de Theo Thijssenschool. De ouders werden ontvangen door de schooldirecteur die tot groot plezier van de kinde ren verkleed was als kerst man. Ook konden de ouders en belangstellenden onder het genot van een kopje koffie voorwerpen kopen, die de WADDINXVEEN - NESSE 40-44 - 0182-619448 SPREEKUREN WADDINXVEEN - In Wad dinxveen en ook in Zevenhui- zen-Moerkapelle functioneert een nieuw systeem van woon ruimteverdeling. Om de veer tien dagen verschijnt in het Weekblad voor Waddinxveen een ’woonkrant’ met huizen die vrij komen voor huur. Woningzoekenden kunnen zich door middel van een ’woonbon’ aanmelden en ver volgens maakt de gemeente op basis van de ingezonden woonbonnen een selectie. In- schrijven als woningzoeken de bij de woningbouwvereni ging is dan ook niet meer no dig. Een woningzoekende kan nu uitgaande van zijn of haar wensen en de gestelde eisen in de advertentie bepalen voor welke woning hij of zij in aanmerking kan komen en wil meedingen. Een spreekuur voor woning zoekenden waarin men de persoonlijke situatie en wen sen kon toelichten is niet meer noodzakelijk. Dit spreekuur is komen te verval len. heden zoals studie, huishou den of part-time werk. Iede reen heeft individuele eigen schappen, wensen en kwali teiten. Randstad houdt hier zoveel mogelijk rekening mee. Het uitzendbureau helpt per jaar honderddui zenden mensen aan een tijde- de commissaris van de Koningin mevrouw ir. J.M. Leemhuis-Stout. Het koninklijk schouderklop je viel de nu pensioengerech tigde heer Jacobs, wiens le vensloop werd geschetst door zijn opvolger akkerbouwer ing. C.M. Kroes (44) uit Wad dinxveen, ten deel vanwege zijn langdurige inzet als be stuurder voor het water schap. Ruim 31 jaar heeft de ver trekkend dijkgraaf zitting ge had in de besturen van ach tereenvolgens de Hazers woudse Droogmakerij, de pol der De Noordplas, het water schap Noordwoude en het wa terschap Meer en Woude. De polders en waterschappen waarin bestuurder Jacobs WADDINXVEEN - Tijdens een tot en met zaterdag 30 de cember durende knallende eindejaarsshow biedt Nissan- dealer Auto Baas BV aan de Zuidelijke Rondweg in Wad- brandweer Waddinxveen heeft meegespeeld in een te- levisie-aflevering van het EO-programma Voor hete vuren*. WADDINXVEEN - Een 22-jarige in Waddinxveen ver blijvende man is betrapt op winkeldiefstal in een su permarkt aan de Passage. Hij is overgedragen aan de politie. Na het betalen van een transactie is hij weer op vrije voeten gesteld. Dezelfde middag werd in de zelfde Passage-winkel ook een 28-jarige man eveneens in het Gouwedorp verblijven de man betrapt bij de diefstal van een fles wijn.In dezelfde winkel is een 26-jarige Wad dinxveense betrapt bij de diefstal van vlees. Haar werd een transactie van 200,-, het vaste tarief, aangebode- n.Ingebroken is er in een be- Voor veel mensen heeft uit- zendwerk voordelen. Gemak- die op dit moment op televisie kelijk van baan wisselen zoh- men.Volgens Randstad Uit zendbureau, dat veel belang hecht aan een goede relatie met uitzendrechten, brengt stap naar een vaste baan, de economische ontwikkeling Het realiseren van persoonlij- een constante toenemende ke wensen, bijvoorbeeld wer- vraag naar tijdelijk personeel ken op bepaalde tijden of in met zich.De bedrijven starten een bepaalde periode. En het niet alleen met nieuwe activi- uitzendwerk is een perfect al- teiten en projecten, maar zien tematief naast andere bezig- zich ook geconfronteerd met plotselinge werkpieken als gevolg van grote orders, ziek te of vakanties. Daarnaast wordt steeds va ker uit efficiency-oogpunt een beroep gedaan op tijdelijk personeel. Randstad Uit zendbureau biedt dan de hel pende hand. Om dat te kun- lijke baan.Mensen, die niet alleen de juiste diploma’s hebben, maar vooral ook de juiste instelling. Mensen die op ieder hun eigen manier ambitieus zijn en graag werk ervaring opdoen in steeds wisselnde banen. Pagina 3 (0182)624 624 Gouwebad ”De Griep" {informatie) Vrijdag 29 december wordt normaal het huisvuil opgehaald. De bijeenkomst begint om 17.00 uur en duurt tot 19.00 uur. Maandag 1 januari wordt geen huisvuil opgehaald; Donderdag 4 januari wordt normaal het grofvuil opgehaald; Vrijdag 5 januari wordt normaal het huisvuil opgehaald. U vindt de woonkrant op pagina 6 van dit weekblad. Het duikteam van de Waddinxveense-vrijwillige brandweer in cZ Na deze vergadering wordt in de raadzaal een afscheidsreceptie, aanvang 17.00 uur, gehouden voor de heer Van Soest. Iedereen is van harte welkom. 624 500 610401 624 524 624 760 612 570 De politie zal verbaliserend optreden tegen overtredingen. Overtreding van de bepalingen van deze gemeentelijke verordening kan worden gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogte 300 gulden. In verband met het bepaalde onder e. heeft de burgemeester voor de wettelijk vastgestelde afsteekperiode: - de nabije omgeving van het Anne Frankcentrum, ’t Suyteinde en van het Zorgcentrum Souburgh (voor de gehele periode, dus tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur); - de nabije omgeving van het dierenparkje in het Warnaarplantsoen (eveneens tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur) en - de winkelcentra (op 31 december tussen 10.00 en 18.00 uur) aange wezen als plaatsen waar het afsteken van vuurwerk absoluut verbo den is. ken of te voorkomen. Deze bepalingen blijven tijdens de afsteekperiode van kracht. De huidige grofvuilregeling blijft de eerste maanden van 1996 - tot nader bericht - van kracht. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, doorkiesnummer 62 45 00. In de week van 1 t/m 7 januari 1996 wordt het huisvuil (grijze container) als volgt opgehaald: Het Centraal Meldpunt Zorg, Prins Bernhardlaan 9,2741 DV Waddinxveen is van 27 december tot en met 29 december 1995 gesloten. Bekendmaking verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de vol gende verkeersbesluiten zijn genomen: TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewei Centraal Meldpunt Zorg actie voor het EO-tv-programma 'Voor hete vuren'. Op vrijdag 12 januari 1996 zal om 15.00 uur een bijzondere raadsvergade ring worden gehouden in verband met het neerleggen door de heer K.W.Th. van Soest van zijn functie van wethouder van de gemeente Waddinxveen in verband met zijn benoeming tot burgemeester van de gemeente Heel. Deze vergadering is alleen toegankelijk voor genodigden. De burgemeester van Pelhrimov wenst, mede namens de inwoners van zijn gemeente alle inwoners van Waddinxveen een vriendelijk en rustig Kerst feest en veel geluk, gezondheid en succes voor het nieuwe jaar. 30 km/uur-zone Groenswaard III Gelet op de wenselijkheid een lagere maximumsnelheid te realiseren in- woongebied is besloten de wijk Groenswaard III in te richten tot 30 km/uur- zone, als bedoeld in artikelen 62 en 63 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, juncto de Uitvoeringsvoorschriften inzake verkeerste kens van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer, juncto de Wegenverkeerswet 1994. Deze maatregel wordt ondersteund door de aanleg van fysieke snelheidsmaatregelen. Parkeerverbodzone Groenswaard III Vanwege de wenselijkheid een meer geordende situatie te verkrijgen en ter opheffing van thans geldende afzonderlijke parkeermaatregelen is besloten om in de wijk Groenswaard III over te gaan tot het instellen van een par keerverbodzone, als bedoeld in artikelen 62 en 63 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens 1990, juncto de Uitvoeringsvoorschriften inzake verkeerstekens van het besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer, juncto de Weg inverkeerswet 1994. Een gedeelte van de Weidezoom (zijde oneven huisnummers vanaf 7 tot en met 19 en vanaf 27 tot en met 59 en zijde even huisnummers vanaf 54 tot en met 90) en met Distelveld zullen buiten deze zone gehouden worden. Gewezen wordt op de mogelijkheid de volledige en exacte tekst van deze besluiten in te zien. De betreffende verkeersbesluiten liggen tot 8 februari 1996 ter inzage bij de afdeling Weg en Werken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Voor nadere informatie omtrent de inhoud van de besluiten kunt u eveneens bij genoemde afdeling terecht, telefoonnummer (0182) 62 47 67. Vuurwerk mag alleen op 28,29 en 30 december worden verkocht aan per sonen van 16 jaar en ouder. Het afsteken van vuurwerk buiten de afsteek periode is verboden. Het in het bezit hebben of afsteken van vuurwerk bui ten genoemde periode is, op grond van de bepalingen van het Vuurwerkbesluit, een misdrijf. Wie nu wordt gepakt met vuurwerk krijgt naast een veroordeling een aantekening in het strafregister (strafblad). De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op 25 en 26 december 1995 en 1 januari 1996 gesloten. Op deze dagen zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grof huisvuil te brengen. Volgens de gemeentelijk afvalstoffen verordening mag het huisvuil uitsluitend op de afhaaldag aan de Reini gingsdienst worden aangeboden. U wordt derhalve dringend verzocht het huisvuil op de daarvoor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders veel zwerfvuil ontstaat in de gemeente. Grote partijen (meer dan 50 stuks) kunnen door de dienst Openbare Werken worden opgehaald. U kunt hiertoe telefonisch contact opnemen met de dienst op telefoonnummer 624500. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan de natuurlijke of rechtsper soon, die door een van genoemde verkeersbesluiten rechtstreeks in zijn belang is getroffen, daartegen een bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders en wel binnen 6 weken na deze bekend making. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend, kan de President van de Arrondisementsbank te ’s-Gravenhage, sector Bestuursrecht, Juliana van Stolberglaan 2, Postbus 20302,2500 EH ’s-Gravenhage. Nadere informatie kan worden verkregen bij de Afdeling Zaken (doorkies nummer 624628). Gereserveerde invalidenparkeerplaatsen In verband met de invaliditeit van betreffende bewoners zal worden overge gaan tot de inrichting van gereserveerde invalidenparkeerplaatsen in de directe omgeving van Zuidkade 46 en Passage 36, als bedoeld in artikel 26, lid b van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 juncto de Wegenverkeerswet 1994. Om milieutechnische redenen worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. De grote rookontwikkeling, die met het verbranden gepaard gaat, is een vorm van luchtverontreiniging, die niet in overeen stemming is met het gemeentelijk milieubeleid. Voor elke ingeleverde boom ontvangt u een lootje en een sinaasappel. Aan deze verloting zijn 44 prijzen verbonden te weten: 1 eerste prijs Portable cd-speler 2 tweede prijzen Radiocassetterecorder 3 derde prijzen Walkman met radio 8 vierde prijzen Spelcomputer 30 vijfde prijzen Cadeaubon van ƒ10,00 Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie rist. Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen s Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids De burgemeester van Waddinxveen maakt ingevolge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de raad bij besluit van 20 december 1995 de ’Algemene Plaatselijke Verordening’ heeft vastgelegd. De verordening treedt op 1 januari 1996 in werking Het besluit en de volledige tekst van de verordening liggen voor eenieder kosteloos ter inzage bij de sectie Bestuurszaken van de afdeling Algemene Zaken en zijn tegen betaling van de legeskosten verkrijgbaar. Artikel 4 van deze verordening luidt ’Het is verboden vuurwerk op of aan de weg of op een voor het publiek toe gankelijke plaats te ontsteken, indien zulks gevaar, schade, hinder of over last kan veroorzaken’. Dit verbod geldt in ieder geval: a. op trappen en galerijen; b. in portieken, gangen, passages en wachtruimten van het openbaar ver voer; c. in middelen van het openbaar vervoer; d. in een volksverzameling; e. op, uit het oogpunt van openbare orde, door de burgemeester aan-te wij zen plaatsen. In verband met de komende kerstdagen en nieuwjaarsdag zullen de vol gende wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaaldienst: In de week van 25 t/m 31 december 1995 wordt het huisvuil (groene con tainer) als volgt opgehaald: Maandag 25 december wordt geen huisvuil opgehaald; Dinsdag 26 december wordt geen huisvuil opgehaald; Woensdag 27 december wordt normaal het huisvuil opgehaald, alsmede het huisvuil van maandag 25 december; Op grond van artikel 12 van het ’Vuurwerkbesluit Wet milieugevaarlijke stof fen’ is het verboden vuurwerk tot ontbranding te brengen op een ander tijd stip dan tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur (afsteekpe riode). Dit is een algemeen verbod dat overal geldt In Waddinxveen geldt daarnaast een ’Verordening gevaarlijke stoffen’ met een aantal bepalingen om overlast door het gebruik van vuurwerk te beper- Op dinsdag 2 januari 1996 vindt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie plaats. Burgemeester en Wethouders nodigen de inwoners van Waddinxveen, ver tegenwoordigers uit het verenigingsleven en het bedrijfsleven van harte uit hierbij aanwezig te zijn. U kunt dan samen met de leden van het gemeente bestuur terugblikken, vooruitzien en elkaar over en weer het beste toewen sen voor het nieuwe jaar. Op 1 januari 1996 wordt bij de gemeente Waddinxveen officieel de nieuwe organisatiestructuur ingevoerd. Deze nieuwe organisatiestructuur is een gevolg van het 2 jaar geleden gestarte veranderproces. Inde maand decem ber 1995 is ook de plaatsing van alle medewerk(st)ers bij de nieuwe secto ren en afdelingen afgerond. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft daarom besloten op dinsdag 2 januari 1996 het nieuwe jaar en de nieuwe organisatie in te luiden met een bijzondere bijeenkomst voor het per soneel. In verband met een bijzondere bijeenkomst voor het personeel is het gemeentehuis op dinsdag 2 januari 1996 de gehele dag voor het publiek gesloten. Donderdag 28 december wordt normaal het grofvuil opgehaald, alsmede het huisvuil van dinsdag 26 december; De uitslag van de verloting wordt bekend gemaakt in het Weekblad van Wad dinxveen van woensdag 24 januari 1996 Hoofdprijs portable c.d-speler Op vrijdagmiddag 5 januari 1996 van 13.15 tot 16.15 uur worden op de vol gende locaties in de gemeente Waddinxveen kerstbomen ingezameld: 4. Parkeerplaats/grasveld hoek Wingerd-Weidezoom 2. Parkeerplaats aan de W. de Zwijgerlaan (bij A.H.) 3. Parkeerplaats Zuidplashof (voorkant) 4. Grasveld aan de Overtoom Dinsdag 2 januari wordt normaal het huisvuil opgehaald; alsmede het huisvuil van maandag 1 januari; Woensdag 3 januari wordt normaal het huisvuil opgehaald; OPENINGSTIJDEN Het hete gemeentehuis elke werkdag van Q8.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. 624 680 Sectie Burgerzaken ook op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Gemeentewerf, voor afgifte (grof)vuii en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van ’09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Uitsluitend voor het doen van aangifte van overlijden en geboorte zijn de loketten van de nieuwe afdeling Publiekszaken op 2 januari 1996 geopend van 14.00 tot 15.00 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1995 | | pagina 3