Uitverkoop Mamode feintratuin Nieuwe behuizing Van Leeuwen Caravans 4 Woonwijk Zuidplas '80 vanuit de lucht bekeken 1 Primulalala 95 Heidemij NV brengt roos kleurig eindadvies uit over 'De Nieuwe Passage Carla Rodenberg: Grote liefde voor olieverf ING Bank komt met nieuwe hypotheek a 11111’ Inzameling kerstbomen Regionaal alarmnummer wordt al vaak gedraaid hip» ïl Bloemschikken Afscheid van L. Vleggeert V Kortingen tot Xf50% w6n Grondverkoop l li lm vallen gebeld. 5.- RUNDERGEHAKT1 kio BOSKOOP - Het AOC Groen. Alphen aan den Rijn het college van B. en W. van 16 maart vorig jaar. De nieuwe generatie Scout- vouwwagens staan ook in de eerste zichtbare tekenen van nieuwe woningen. Zuidplas ’80 - het paradepaardje van complete en gevarieerde wijk geworden, waar het goed wo nen moet zijn. Een wijk ook, WADDINXVEEN - De ING Bank, die in Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost is gevestigd, heeft een nieuw concept voor woonfinanciering geïntroduceerd: de ING Bank Effect Hypotheek. In de nieuwe hypo- theekvorm wordt naast de lening voor het huis ook het bedrag dat nodig is voor de vermogensopbouw gefinancierd. echt en psycholigisch juist is. Carla Rodenberg, die van 1957-1963 in Den Haag de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten volgde, aan de Bloemendaalseweg por tretten - jong en oud, bekend en onbekend - sinds haar stu die aan de kunstacademie. Zij krijgt opdrachten uit binnen- en buitenland. Schilderend vanuit haar ei gen artistieke opvatting stelt ze zich tegelijkertijd ten doel om aan de wensen van de op drachtgever tegemoet te ko men. Naast de opdrachten heeft Carla Rodenberg haar vrije werk: Stillevens, naaktfigu ren, tekenstudies en vrije portretten. In 1991 begon zij aan een serie kunstenaar sportretten. Collega’s poseerden voor haar samen met hun eigen kunst werken. Deze doeken tonen karakters verweven met hun werk, van dromerig tot hoe kig en van bescheiden tot uit dagend. het regionale alarmnummer werkt. Het nieuwe nummer wordt aï in 30% van de ge- geïing, bijdrage aanlegkosten parkeerplaatsen bij station, aanleg fietsenstallingen, op ruimen restanten funderin gen; b. een bijdrage van 211.000,- uit het onderhouds- fonds, omdat nieuwe bestra tingen worden geleverd; c. een bijdrage ten behoeve van de overdracht van een deel van het hoofdriool a 163.000,- of het omleggen er van a 244.000,-; d. aanleg derde brug naar Huize Sou- burgh 50.000,-. - De noodzakelijke aanpas sing van het lekriool is geen direct gevolg van de centrum- ontwikkeling. De kosten er- politie-informatienum- van bedragen 497.000,-. - De gemeente heeft de in spanningsverplichtingen de kosten van NS en nutsbedrij ven zoveel mogelijk te reduce ren. Het mer is bedoeld voor het ma ken van een afspraak, het af handelen van een bekeuring oof het melden van een gevon- doorverbinden naar wijk- of den of verloren voorwerp. Het door William Properties BV (Rotterdam) en MAB Pro jectontwikkeling BV (Den Haag) ingediende structuur- ontwerp voor het winkelhart voldoet volgens Heidemij Ad vies aan de afspraken die zijn vastgelegd in een brief van 06-8384 Als het zonder zwaailicht kan 20 cent per minuut WADDINXVEEN/GOUDA - In de jaaroverzichten die dezer dagen in de kranten zijn gepubliceerd ontbrak geen enkele keer de foto van de Goudse kunstenares Carla Rodenberg (54), de maakster van het olieverf schilderij van koningin Beatrix in de Waddinxveense raadzaal, welk portret werd uitverkoren tot één van de succesvolste officiële staatsieportretten. Wie in het atelier van Carla Rodenberg, die vreemd ge- De politie is daar niet onte vreden over, al kan het na tuurlijk altijd beter. Zoals ie dereen weet moet 06-11 al leen gebeld worden ’als elke seconde telt’ en 06-8384 al leen ’als het zonder zwaai licht kan’. van Waddinxveen. Eveneens een wijk met eigen scholen, eigen winkels en eigen medi- die geïntegreerd is in de rest sche voorzieningen. wezen als goed renderende, betrouwbare fondsen. Bovendien is gezorgd voor een zekere spreiding over de verschillende sectoren van de economie. Ook is gekeken naar de manier waarop de fondsen hun rendement uit keren. De meeste doen dit in de vorm van stock-dividend. Elk fonds maakt een evenre dig deel uit van het aandelen pakket. De klant heeft be perkt de mogelijkheid wijzi gingen aan te brengen in de fondsselectie. Deze nieuwe hypotheekvorm is gebaseerd op het gegeven dat deze aandelen op lange termijn goed hebben ge scoord. Door tijdens de loop tijd in principe niet te mute ren, worden pieken en dalen in de beurs opgevangen. Wat overblijft is het lange termijn effect. De klant kan binnen bepaal de grenzen zelf bepalen welk vermogen hij wil opbouwen (het zogenaamde Effectdoel). Dit doel kan boven of onder de hypotheeksom liggen. Bij het berekenen van de be nodigde effectenportefeuille wordt uitgegaan van een re- kenrendement van 7%. In de afgelopen tien jaar de gese lecteerde fondsen een rende ment gehaald van gemiddeld 20%. Dit ging overigens ge paard met forse fluctuaties. ING Bank: ‘Het blijft een be legging en de klant moet zich ervan bewust zijn dat het rendement hoger maar ook lager kan uitvallen dan het rekenrendement van 7% en dat het eindbedrag dus hoger of lager kan uitvallen dan het overeengekomen effectdoel. Tijdens de advisering zullen (potentiële) klanten hierop specifiek worden gewezen'. met meerdere modellen in de showroom. Deze maand wordt de nieuwe werkplaats voor onderhoud en reparatie aan alle merken vouwwagens en caravans in gericht. Het BOVAG-lidmaat- schap staat garant voor goede service en betrouwbare ser vice. Dit bedrag wordt belegd in aandelen. Aan het einde van de looptijd wordt met de waarde van de aandelenpor tefeuille de hypotheek (ge heel of gedeeltelijk) afgelost. Bij bestaande hypotheekvor- men is alleen de hypotheek rente fiscaal aftrekbaar. Bij de Effect Hypotheek van de ING Bank is óók de opbouw van het vermogen fiscaal af trekbaar, waardoor de netto maandlasten duidelijk lager kunnen zijn dan bij andere hypotheekvormen. De Effect Hypotheek bestaat uit twee onderdelen: de woon- lening en de effectlening. Op beide leningen wordt tijdens de looptijd niet afgelost; di verse rentevaste periodes zijn mogelijk. De woonlening is bestemd voor de aankoop of verbete ring van een woning. De maximale hoogte van de woonlening is 125% van de executiewaarde Daarnaast wordt een effectle ning verstrekt, waarmee aan delen worden gekocht. Met de waarde die de effectenporte- feuille heeft aan het einde van de looptijd wordt de hy potheek geheel of gedeeltelijk afgelost. Het totale hypotheekbedrag (woonlening plus effectle ning) mag maximaal 150% van de executiewaarde be dragen. Een overlijdensrisi- coverzekering is verplicht voor het bedrag boven 100% van de executiewaarde van de woning. ING Bank heeft speciaal voor de Effect Hypotheek een vijf tal aandelenfondsen geselec teerd die genoteerd zijn aan de Amsterdamse Effecten beurs. Deze aandelen hebben zich in de afgelopen j aren be- WADDINXVEEN - Van Leeu wen Caravans en Campers aan de Piasweg in Waddinx veen heeft een nieuwe show room voor Knaus Hylander en Vimara Caravans in ge bruik genomen. 1.000 vierkante meter ver warmde showroom opgesteld. Tevens is er meer ruimte voor de vergrote accessoiresshop, waar alles op tent-, vouwwa gen- en caravankampeerge- bied te koop is. Sinds afgelo pen maand december is Van Leeuwen ook dealer voor de exclusieve Knaus-campers, wikkelingen ongeveer 380 autoverplaatsingen per uur (spitsintensiteiten). - De voorkeursvariant houdt in: instellen van eenrich- In een samenvatting worden tingsverkeer voor gemotori- door Heidemij Advies de vol gende dertien andere conclu sies getrokken: - De toename van de ver keersintensiteiten zullen aanzienlijk toenemen. Maar deze toename is slechts ten dele een gevolg van de ont wikkeling van het nieuwe centrum. - De verwachte verkeersin tensiteiten zijn niet strijdig met de beoogde functie van de omliggende straten en leiden in de directe omgeving van het centrum niet tot een on aanvaardbare toename van de bijbehorende geluidsbelas- Die conclusies staan in de sa menvatting van het in alle opzichten rooskleurige eind advies dat de gemeentelijk adviseur Heidemij Advies NV over de centrumontwikkeling en het structuurontwerp voor ’De Nieuwe Passage’ van de projectontwikkelaars Willam Properties BV en MAB Pro jectontwikkeling BV heeft uitgebracht. WADDINXVEEN - In het ge meentehuis van Waddinx veen wordt donderdagmid dag 4 januari om twee uur met enig feestelijk vertoon het notarieel transport gete- ken voor de grondverkoop van Foundacon aan de Lima- weg in Waddinxveen. WADDINXVEEN/SPIJ- KENISSE - Oud-Waddinx- vener en inmiddels weer Waddinxvener L. Vleg geert neemt woensdag 31 januari wegens het berei ken van de. pensioenge rechtigde leeftijd afscheid als eerste burger van Spij- kenisse. WADDINXVEEN - Vrijdag middag 5 januari tussen kwart over één en kwart over vier worden er in Waddinx veen kerstbomen ingezameld op de parkeerplaats-grasveld hoek Wingerd-Weidezoom, parkeerplaats aan de Willem de Zwijgerlaan (bij Albert Heijn), parkeerplaats winkel centrum Zuidplas (voorkant) en op het grasveld aan de Overtoom. Vanwege de rookontwikke ling worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. Voor elke inge- lerde boom krijgt de jeugd een lootje en een sinaasappel. Met deze actie zijn 44 prijzen te winnen, van een portable cd-speler tot een cadeaubnon van tien gulden. K. Alle oude politie-informatie- nummers zijn sinds oktober vervallen. Per districtsbu reau is er nu één districtelijk informatienummer beschik baar. Alle andere politiebureaus zijn gedurende de openings tijden gewoon bereikbaar via doorkiesnummers. De telefo nistes kunnen binnenkomen de gesprekken desgewenst andere bureaus. Buiten de openingstijden krijgt het publiek altijd het districtsbureau aan de lijn. Voor het district IJssel en Gouwe (gemeenten Boskoop, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle) is dat het nummer 0182- 621666. Dat gebeurt tijdens een buitengewone raadsverga dering, gevolgd door een officiële bijeenkomst in cultureel centrum De Stoep’. Hierna is er een af scheidsreceptie van de vol gende maand oud-burge- meester van Spijkenisse. Sinds kort hebben hij en zijn vrouw een nieuw bouwhuis in de wijk Zuid plas betrokken. ELKE VRIJDAGAVOND KOOPAVOND tot 21.00 uur, niet over haar portret heeft gesproken, langs haar doeken noeg koningin Beatrix nog loopt heeft de indruk per soonlijkheden te ontmoeten. Een goed portret is in haar ogen dan ook meer dan een goedgelijkende momentopna me. Zij wil met kleur, compo sitie, houding en sfeer een ka- College, lokatie christelijke rakter schilderen, dat levens- VBO-LLW aan de Zijde in - ’-i--- Boskoop, houdt bij voldoende deelname de cursus bloem schikken voor gevorderden (5 avonden). Hiermee wordt be gonnen op dinsdagavond 9 ja- schildert in haar atelier nuari om acht uur. Inlichtin- gen: 0172-213456 (school). De Goudse kunstenares koes tert een innige en exclusieve liefde voor olieverf. Samen met de portretten is het één van de twee constanten in haar kunstenaarschap. Zonder vooraf te schetsen zet ze direcht forse streken op het doek. Ze houdt van ’nat in nat’ werken en van een her kenbare penseelstreek. Haar ideaal is een zodanige schildertechnische beheer sing, dat gevoel en spontani teit alle ruimte krijgen tij dens het schilderen. De beel dende middelen zijn de dra gers van haar emoties. WADDINXVEEN - De woon- eerste zichtbare tekenen van gaande burgemeester C.M. wijk Zuidplas ’80 is volge- nieuwe woningen. Zuidplas van der Linden van Waddinx- bouwd. In het aangrenzende ’80 - het paradepaardje van veen - ligt er vanuit de lucht Zuidplas ’90 verschijnen de de eind dit jaar met pensioen bekeken mooi bij. Het is een WADDINXVEEN - In financiële zin is het plan voor tingen. het nieuwe winkelhart ’de Nieuwe Passage’ haalbaar. - In absolute cijfers gerekend seerd verkeer in de Stations straat aan beide zijden van de Kanaalstraat; afsluiten van de Prinses Beatrixlaan ter hoogte van de Willem de Zwij gerlaan; doortrekken Rijn- landstraat; afsluiten van de Schielandstraat; afsluiten oostelijke ingang Passage voor gemotoriseerd verkeer. - Op basis van de landelijke normen van de Stichting CROW in combinatie met maatregelen in het kader van sturend parkeerbeleid be draagt het noodzakelijke aantal parkeerplaatsen 500. Het structuurontwerp bevat 531, waarmee derhalve ruim schoots aan de norm wordt voldaan. - De stedebouwkundige kant tekeningen die bij het ont werp zijn gemaakt zijn oplos baar en voor een deel reeds aangepast. - De distributie-planologische onderbouwing van de geplan de winkelruimte wordt on derschreven door de Onder nemers Vereniging Waddinx veen (OVW). - Met de huurders en eigena ren in de Passage is op hoofd lijnen overeenstemming over de voorgestelde ontwikke ling. - De door de omwonenden ge vreesde verkeers- en parkeer overlast blijkt niet uit het on derzoek van Oranjewoud BV (Rotterdam). - De uitsluitingen die onder deel uitmaakten van de haal baarheidsanalyse van Willi am Properties MAB zijn weg gewerkt. In financiële zin is het plan haalbaar. - De gemeentelijke bijdrage betreft: a. een bijdrage van 1,1 miljoen ten behoeve van infrastructurele maatrege- WADDINXVEEN - De in Hollands Midden gevoerde len, zoals dóórtrekken singel, publiekscampagne om het regionale alarmnummer maatregelen maatregelen ten 06-8384 (’als het zonder zwaailicht’) te promoten behoeve van parkeerduurre- tingen. De door de omwonenden gevreesde verkeers- en par- bedraagt de extra groei als keeroverlast blijkt niet uit het onderzoek van het ge- gevolg van de centrumont- meentelijk adviesbureau Oranjewoud BV (Rotter dam). z - 8 7 - - Zz> I - O Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 JANUARI 1996 n awimwi... to: Van Leeuwen BV}. Als elke seconde telt P^LITI E Hollands Midden rgen we voor veiligheid - i - -x, TER AAR Veldweg Ifingang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS I Same Vanaf heden: behalve DONDERDAG nu ook bij CI000 P. Willems - De Rijkestraat 7 - Gouda C1000 De Heester - Vuurdoornlaan 4 - Gouda C1000 Van Mourik - Passage 208 - Waddinxveen Deze week ALLEEN op VRIJDAGAVOND van 18.00 tot 21.00 uur: W S - •- - 1 De Waddinxveense woonwijk Zuidplas '80 in vogelvlucht. (Luchtfoto: Joop Dorst). Drie Primula’s in een rieten mandje. Daarmee haalt u het voorjaar en kleur in huis. Wel regelmatig water geven en keep it cool. Dus niet in de felle zon. Nu compleet voor z o //ww- De nieuwe behuizing van Van Leeuwen Caravans en Campers aan de Piasweg in Waddinxveen. (Fo- ga» v/ -2 ■z:y> - A;.... o I sl

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13