overv Datelcom kiest Van der Linden GROEP CDK BANK - Zuidplaslaan 19 Telefoon: 0182-614133 Van Mourik volgt catamaran Vink Hypotheek lexipian 4 Boskoper schrikt van liegende eend Carla Rodenberg schildert emoties in vorm en kleur Boskoopse 'tuinbouwschool viert het 40-jarig bestaan Koffieochtend Contactochtend Ouderenbonden in Waddinxveen waarschuwen voor dubieuze stichting Ds. W. Markus in De Open Cirkel HYPOTHEEKRENTE v.a.: Hervormden op de RTW-radio Pergamanocursus Nieuwjaar bij de VVD f. licht-donkerpartijen af. Haar lichtgebogen hou- steeds doeltreffender te doen. De beelden vertellen het ver haal. een onbewuste kracht. Schilderen is ook kiezen: wat schilder ik wel en wat niet? Dit is de kern van een artis tieke interpretatie, van de Vier decennia geleden was er in het kwekersdorp voor het eerst sprake van een school die in de volksmond jaren- Vakken als dierhouderij en verwerking van agrarische produkten deden hun intre de. Dit was soms een doom in het oog van de Boskoopse kwekerswereld. WADDINXVEEN - Op de middag van Tweede Kerst dag vond op de Piasweg een eenzijdig ongeval plaats. Een 28-jarige Boskoopse automobilist schrok van een overvliegende eend waarna hij in botsing kwam met twee snelheidsremmers. Zijn auto raakte hierbij to tal-loss. Veste’ aan de Ridder van Catsweg in Gouda. De och tend is bedoeld voor mensen GOUDA/WADDINXVEEN - De Stichting Pijn-Hoop, in Waddinxveen vertegenwoor digd door Corrie Oosterom (tel. 1082-619725) en Rian Jordaan (tel. 0182-619895), houdt woensdagmorgen 17 januari om half tien weer een HYPOTHEEKCENTRUM re pogingen zag mislukken heeft Henk de Velde er dit keer alle vertrouwen in. WADDINXVEEN - De eerste avond van de hervormde ont- moetingskring De Open Cir kel in het nieuwe jaar 1996 is woensdag 10 januari om half negen in ‘De Schaapskooi4 (Nesse). Op deze avond zal ds. W. Markus een inleiding hou den over het thema ‘Sterven en dan?‘ Door de eeuwen heen houdt de mensheid zich met deze vraag bezig. Wat ge beurt er met de gelovigen op het moment van sterven en wat mogen ze verwachten? Is er een tussenperiode zoals de rooms-katholieke kerk leert? Ds. Markus zal proberen over dit onderwerp vanuit de bij bel iets te zeggen. dacht en begrip, leren om gaan en leren leven met chro nische pijn staan deze mor gen centraal. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt donder dagmorgen 11 januari om half tien een koffieochtend in het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat). Deze koffieochtend heeft de vorm van een nieuw- jaarsinstuif. Ere kan ook wor den deelgenomen aan oerhol- landse spelletjes. doorgaans de tijd ontbreekt. kunstenaarschap. Wel laat ze haar werk graag Zij is een meestér in het ’nat in haar eigen atelier zien, in nat’ werken - voordat een aan een serie kunstenaar sportretten. Collega’s uit ver schillende disciplines poseer den voor haar, samen met hun werk. Bijvoorbeeld de pa pierkunstenaar die dromerig kleur, en om dit bovendien voor een vlammende object in primaire en andere felle kleu ren staat. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De christelijke ’tuin bouwschool’ (vroeger De Groene Zijde) aan de Zijde in Boskoop bestaat 40-jarig bestaan. De sinds augus tus 1991 van het AOC Groen College deel uitmakende Boskoopse vestiging voor voorbereidend beroepson derwijs (VBO) laat het achtste lustrum niet onge merkt voorbijgaan. WADDINXVEEN - De oude renbonden in Waddinxveen hebben bij de leden aandacht gevraagd voor het reilen en zeilen van de Internationale Stichting Alzheimer (ISA), die geregeld met verzoeken om financiële bijdragen komt. Het centraal bureau fondsen werving in Amsterdam laat weten dat deze stichting geen ‘steunwaardigheidsverkla- ring‘ bezit, omdat niet beoor deeld kan worden of de inge zamelde gelden ‘in voldoende mate doelmatig worden aan gewend'. Bijdragen worden daarom niet aanbevolen. De ouderen bonden wijzen er op dat dit beslist niet geldt voor de (Ne derlandse) Alzheimer Stich ting te Bunnik. Zaterdag 27 januari tussen tien en vier uur wordt door de ouderenbonden in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) een hobbydag gehou den waar men de hobbyzaken kan bewonderen van creatie ve Waddinxveners. Zaterdag 16 december is een 56-jarige Waddinxvener aan gehouden en de zondag daar op een 24-jarige Waddinxve ner in verband met de handel in illegaal vuurwerk, zoals Chinese rollen en zwarte vuurpijlen. Ook twee Waddinxveense ko pers van 25 en 28 jaar zijn be keurd voor het in bezit heb ben van dit soort vuurwerk, waarbij tevens 350 kilogram met dikke penselen worden de penselen kleiner. Het gaat nu om kleine streken, om de verfijning van het portret. Wat ingezet werd als een aan val, eindigt bijna als een stre len. Onderwijl blijft ze het portret voortdurend toetsen aan de werkelijkheid. Een portret moet meer zijn dan een goedgelijkende mo mentopname, vindt Carla Ro denberg. Wie door haar ate lier langs de doeken loopt, heeft de indruk persoonlijk heden te ontmoeten. Portretschilderen in opdracht doet Carla Rodenberg vanaf haar studietijd aan de Ko ninklijke Academie in Den Haag. Jong en oud, bekend en onbekend poseert voor haar. Schilderend vanuit haar ei gen artistieke opvatting stelt ze zich tegelijkertijd ten doel om aan dé wensen van de op drachtgever tegemoet te ko men. Haar vroegste werken schil derde zij in rustige, ingetogen kleuren met overwegend bruintinten. Later werden de schilderijen helderder van kleur, van pastel tot sprekend en fel. Ze was een van de eersten die de achtergrond van een por tret grotendeels onbeschil derd liet. Het fel contraste- hadden. En ook sommige ou ders van de huidige leerlin gen vertellen wel eens over deze periode. In de eerste jaren was er ook nog geen eigen schoolgebouw. Men gaf les op de meest uit eenlopende plaatsen in Bos koop. Ongeveer omstreeks 1965 kon het nieuwe school gebouw aan de Zijde in ge bruik genomen worden. En in 1968, het jaar van de Mammoetwet, werd er van de toenmalige tuinbouwoplei ding een volwaardige lagere agrarische school gemaakt. Een vierjarige opleiding voor leerlingen van twaalf tot en met zestien jaar. Er werd toen een programma geboden, waarbij er naast de tuinbouwvakken, ook les werd gegeven in de algemeen vormende vakken. Ook de in deling in dc verschillende ni- veau’s kwam om de hoek kij ken. De school had toen nog steeds een beroepsopleidend karak ter. Met een diploma van de christelijke lagere tuinbouw school te Boskoop zijn toen veel kwekers gestart met een eigen bedrijf. In de jaren zeventig bleek, dat er door het meer alge meen vormend karakter van de school, ook andere leerlin gen naar de Boskoopse school kwamen. Dus niet alleen maar leerlin gen die een beroep zochten in de kwekerij of op een hove niersbedrijf, maar soms een heel andere richting uit wil den. De school, die toen tussen een lbo-school en een MAVO in zat, was niet zo erg groot was als de meeste omringende scholen. De school maakte een grote bloei door, die zich WADDINXVEEN - Datelcom Installatiegroep in De Meern heeft vier Hyundai-bestelwa- gens aangeschaft bij autobe drijf Jan van der Linden BV in Waddinxveen. De wagens worden beheerd door BCS uit Stolwijk. Het snelgroeiende Datelcom houdt zich bezig met het in stalleren, in bedrijf stellen en onderhouden van data- en te lecommunicatienetwerken, elektronische beveiligingen, elektrotechnische installatie en voice mailsystemen. Bij Datelcom gelooft men sterk in specialisatie. Hun wagenpark laten ze dan ook beheren door BCS in Stol wijk. Dit bedrijf neemt de zor gen van wagenparkbeheer in beslag werd genomen. De politie heeft tevens een be stelauto van het tweetal in beslag genomen omdat daar het vuurwerk mee werd ge voerd. In de nacht van vrijdag op za terdag werd een 22-jarige Waddinxvener aangehouden. Bij controle bleek dat hij te veel alcohol had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en een tijdelijk rijverbod. Zondagmiddag werd brand gemeld bij de berging van de voetbalvereniging Be Fair aan de Dreef. Een houten schuurtje met spullen stond in brand. De vrijwillige brandweer vann Waddinx veen heeft de zaak geblust en wist erger te voorkomen. Ver moedelijk was er sprake van brandstichting. Zondagavond 24 december werd ingebroken in een flat woning aan de Wilgenhorst. Men kwam binnen door het forceren van de voordeur. Weggenomen werden geld en sieraden. leerlingen van 12 tot 16 jaar. De leerlingen worden opge leid voor vervolgopleidingen, zowel binnen als buiten de agrarische sector. Dit schooljaar zal in het teken staan van verschillende acti viteiten in verband met het 40-jarig bestaan. Elke maand is er iets gepland. Zo kregen de basisscholen waarmee de meeste contacten bestaan een pakket bloembollen. Rondom kerst kregen de buurtbewo ners een presentje. Op donderdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 januari wordt de tweede voorlichtingsronde van dit jaar gehouden, te we ten de open dagen. Er is een voorlichtingsavond voor ou ders en leerlingen op donder dag 18 januari. Zaterdagmid dag 20 januari van vier tot ze ven uur is er in de Boskoopse school een reünie en een re ceptie. In februari wordt een activi teit gehoduen voor een goed doel. In maart is er een schoolfeest voor de leerlin gen. In mei staat er een rom melmarkt en plantenverkoop op het programma. In juni wordt met de leerlingen een dagje uit gegaan. te lijnen een figuur neer. Dan loopt ze gehaast naar achte ren en kijkt, van het model naar het doek, van het doek naar het model. Nog vele malen wordt dit ri tueel herhaald, als een ern stig spel. Afstand nemen, kij ken, met de rechterhand schilderend en met de linker hand soms weer wegpoetsend wat haar niet beviel. Daarna weer strijken. Niet één, maar drie penselen houdt zij in haar hand. Schilderen is een overmeeste ring van het model op het wit- geboetseerd portret. Met forse streek en heldere te doek. Langzaam maar ze ker vormt de schilderes een beeld van het model. Het is een combinatie van wat haar oog ziet, wat zij weet over het model door de gesprekken die ze voert, meesterschap over haar materiaal en de keuzes die zij maakt. over van de eigenaar. Tegen een vast bedrag per ki lometer wordt alles geregeld op het gebied van onderhoud en reparaties. Op deze wijze weet een bedrijf precies waar zij aan toe is en komt men nooit voor onverwachte ver rassingen te staan. BCS zorgt immers voor een geruisloos wagenparkbeheer 24-uur per dag. Datelcom is dan ook op advies van BCS op zoek gegaan naar vier nieuwe bestelwagens. Ruud den Hollander, van Hy- undai-dealer Jan van der Linden BV op het bedrijven park Coenecoop in Waddinx veen, zit zelf veel op de weg en begreep dus meteen de vraag van Datelcom naar een WADDINXVEEN - De Wad dinxveense W. de Goeij-Huis- man (Tarweakker 38, tel. 0182-616896) begint dinsdag 9 januari een pergamanocur sus van acht ochtend-, mid dag- of avondbijeenkomsten op dinsdag, woensdag of don derdag. Pergamano is het zelf maken van werkstukken van perkamentpapier. Dit kun nen wenskaarten zijn, maar ook woondecoraties. De tech niek komt oorspronkelijk uit Spanje, en is overgewaaid naar andere landen. Met het op verschillende manieren bewerken van perkamentpa pier (verven, dorseren, pas- teltechniek, ciseleren, knip pen en prikken) kunnen prachtige werkstukken wor den gemaakt. Deze technie ken zijn voor jong en oud goed te leren. Het penseel houdt zij in de aanslag, zoals een scherm- ster haar floret. Het atelier aan de Bloemendaalseweg in Regelmatig wordt zij uitgeno- Gouda geurt naar olie en ter pentijn. Opeens rent zij op het doek af. Snel en krachtig zet zij in gro- land BREST/WADDINXVEEN - Met grote belangstelling wordt in de supermarkt Cl000 van Van Mourik aan de Passage in Waddinxveen gekeken naar de verrichtin gen van Henk de Velde en zijn catamaran ’C1000’. De zeezeiler is donderdag 28 december onder gunstige weersomstandigheden ver trokken uit het Franse Brest. Zijn doel is het verbreken van het vijf jaar oude wereldre cord solo rond de wereld, dat met 109,5 dagen op naam staat van de Fransman La- mazou. Nadat hij twee eerde- in haar eigen atelier zien, in nat’ werken - voordat een Daar onderstrepen de sfeer verflaag is opgedroogd er nog- en het persoonlijk contact 1_ haar visie op kunst, waarin spontaniteit en emotionali teit een belangrijke rol spe len. Tussen de opdrachten door werkt Carla Rodenberg aan vrij werk: stillevens met (le- kracht ligt in haar snelle oog vende) bloemen, naaktschil- derijen, portretten, tekenstu dies en een enkele keer een De- markante kop van de schilder vertoont dezelfde WADDINXVEEN/GOUDA - Met samengeknepen ogen loert de Goudse schilderes Carla Rodenberg, de maakster van het ’Waddinxveense’ Koningin Beatrix- trekken als zijn hoekige te- portret, naar het model. Zij tast verhoudingen, lijnen kenstijl. En de twee keramis- en licht-donkerpartijen af. Haar lichtgebogen hou- ten; de ander uitdagend in ding drukt intense concentratie uit. een landschep van hoge pila ren, wit en fel geglazuurd. De rende witte linnen geeft de fi- komende jaren wil Carla Ro- extra krachtige denberg deze serie portretten op monumentale doeken ver der uitbreiden. De schilderes koestert een in nige en exclusieve liefde voor olieverf. Samen met de por- r- tretten is het een van de seert weinig omdat daarvoor tweede constanten in haar doorgaans de tijd ontbreekt. kunstenaarschap. WADDINXVEEN - Het be stuur van de WD-afdeling Waddinxveen houdt van avond (woensdag 3 januari) van acht tot elf uur weer de bedrijfswagen, die de chauf- traditionele nieuwjaarsrecep- leur ontspannen laat rijden naar zijn nieuwe opdracht, zodat hij deze geconcentreerd uit kan voeren. De Hyundai H100 was de op lossing. Deze totaal ver nieuwde Hyundai is voorzien van een zeer comfortabele werkplek voor de chauffeur, en een ruime werkplaats- en magazijnruimte. Een ideale combinatie voor een commu nicatie expert. Beide partijen waren het snel eens. De trotse nieuwe eige naar T.D. Bras van Datelcom Installatiegroep kreeg de sleutels overhandigd door Ruud den Hollander van Hy- undai-dealer Jan van der Linden. WADDINXVEEN - De we kelijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio wordt zondagmorgen 7 ja nuari van negen tot twaalf uur verzorgd door de Cen traal Hervormde Gemeen te. Begonnen wordt met een kinderprogramma, waarna wordt overgescha keld naar de hervormde Brugkerk (Kerkweg-Oost) voor een rechtstreekse uit zending van de eredienst met prof.dr. C. Graafland uit Gouda. Na de dienst om ongeveer tien voor elf wordt proza en muziek ten gehore gebracht. Van 11.20 tot 11.45 uur staat de uit zending in het teken van gospelmuziek, waarbij de nadruk zal liggen op de blues. Het laatste kwartier van het programma wordt aandacht besteed aan het werk van de Stichting De Hoop, die zich bezighoudt met de opvang van ver slaafden. naar school. Precies in de tijd dat ze in de kwekerij gemist konden worden, werden er lessen gevolgd in de boom teelt en de bedrijfsvoering. Oud-collega’s, die nu dus ge- Boskoop het fusiespook om de pensioneerd zijn, hoorde je 1 1 een aantal jaren geleden nog school sinds 1 augustus 1991 wel eens praten over het luxe leventje wat ze toen als leraar het AOC Groen College. Deze Boskoopse school staan garant voor een voorberei dende beroepsopleiding voor O. tie in restaurant Bibelot (Li- maweg). Deze nieuwjaarsbijeenkomst is volgens de liberalen tevens een ideale gelegenheid om op informele wijze met elkaar van gedachten te wisselen over de thema’s die op de Waddinxveense politieke agenda van 1996 zullen staan. De bijeenkomst zal tevens in het teken staan van het af scheid van wethouder Karei van Soest, die dinsdag 16 ja nuari als burgemeester van het Limburgse Heel zal wor den geïnstalleerd. Karei van Soest inn een kort woord terugblikken op zijn politieke carrière in Wad dinxveen. Waarschijnlijk zal hij ook van de gelegenheid ge bruik maken om zijn WD- partijgenoten nog enige wijze woorden voor de toekomst nioe tg geven. Voor de VVD belooft 1996 een jaar met de nodige verande ringen te worden. Oud-ge- meenteraadslid ing. Cees Kroes is per 1 januari dijk graaf van het watereschap ’Meer en Woude’ geworden. Zijn plaats in de Waddinx veense raad is ingenomen door drs. Frank van Dijk, apotheker aan de Kerkweg- West en vijfde op de WD- lijst. Karei van Soest wordt burge meester in Heel. Zijn plaats in de Waddinxveense raad wordt ingenomen door de aan de Weidezoom wonende Henk Vink, zesde op de WD-lijst. Maria Wientjes, zittend raadslid voor de WD en tweede op de lijst, is voorge dragen als kandidaat-wet- houder. De catamaran is vernoemd naar sponsor C1000, die in Nederland beschikt over 291 supermarktvestigingen. Tij dens de recordpoging van Henk de Velde zullen ook in contactochtend in gebouw ’De de Waddinxveense super- rT 1 T'-” markt de klanten voortdu rend op de hoogte worden ge houden van de laatste ont- met chronische pijn. Aan- wikkelingen. Dat gebeurt met posters. Henk de Velde hoopt in april weer in Brest terug te zijn. guren een uitstraling. digd om in het buitenland te werken. Ze kreeg opdrachten uit Spanje, Portugal, Zwitser- 1 en Amerika. Ze expo- doorzette tot in de jaren tach tig. In de tachtiger jaren werd de school geconfronteerd met de zogenaamde vakverbreding, waardoor het vakgerichte on derwijs nog verder naar de bedrijfsleven de behoefte jon- achtergrond werd gedrongen, geren op 'K'J‘ - XT 1 beroep in name voor de boomkwekerij. Deze school zag er heel an ders uit dan nu het geval is. De leerlingen kwamen voor enkele maanden per jaar In die tijd kreeg de school ook -i tx --- 1 "•-1 een andere naam: De Groene Zijde. Onder deze naam is de school nu inmiddels in de re gio bekend. Aan het eind van de jaren tachtig kwam ook in hoek kijken, waardoor de 1_ 1 .1 -1 J.1 deel gingen uit maken van lanK bekend heeft gestaan als •ommiccnric o, akihhih >r aam an aan wan a ’tuinbouwschool’. Destijds bestond vanuit het te leiden voor een de tuinbouw, met maals overheen schilderen - en houdt ervan om naast dun ne ook dikke, pasteuze lagen op het doek te zetten. Zonder schets vooraf, zet zij een compositie direct met verf op. Carla Rodenbergs en nog veel snellere penseel. Haar ideaal is een zodanige schildertechnische beheer sing, dat gevoel en spontani teit alle ruimte krijgen tij- kleuren schildert zij robuuste dens het schilderen. Het zijn zonnebloemen in majestueus gloedvolle momenten waarop geel; tere, oranjegekleurde zij zich als in een roes laat Oostindische Kers en kwij- meedrijven op de golven van nende, vuurrode tulpen. Na tuurlijkheid spreekt uit de grillige en bonte bouquetten, waarvan de bloembladeren al Na het schetsende schilderen beginnen uit te vallen. Sinds 1991 is de Goudse bezig kunstenares die haar visie geeft op een menselijke fi guur, een bouquet of een stil leven. Ze streeft ernaar om emoties uit te drukken met vorm en k 1 w i ji, r PAGINA 9 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 JANUAR11996 WEEKBLAD «j/ commissaris der Koningin ir. J.M. Leemhuis-Stout bij één van de door haar gemaakte portretten van koningin Beatrix in het Wad- dinxveense gemeentehuis. (Foto: Sjaak Noteboom). 0/ 7/0 WADDINXVEEN z - 4 -k Vier Hyundai-bedrijfswagens voor Datekom Installatiegroep in De Meern. De C1000-<atamaran van Henk de Velde. (Foto: C1000). Carla Rodenberg in gesprek met Zuidhollands commissaris der Koningin ir. J.M. Leemhuis-Stout, terwijl Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden toekijkt. (Foto: Sjaak Noteboom). ■I -

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 9