Vink Hypotheek GROEP Bij het ontbijt... intratuin Ton van Ginkel uit uit management van Van Ginkel BV Middenstand zet licht op rood voor winkelhart Kees Tijsterman uitgevallen in Granada-Dakar 438 I CDK BANK - Zuidplaslaan 19 Telefoon: 0182-614133 ING Bank geeft gratis abonnement maandblad bij hypotheekoffertes Parel uit Madagascar Deze vlinder- of goudpalm houdt wel van warmte en licht maar niet van de felle zon. Afkomstig uit Madagascar. 'Kerkbalans' gericht op meer dan de helft van de Waddinxveners 9 I B Rijn en Gouwe Werner van Loenen wint bij schutters Ijk HYPOTHEEKRENTE v.a.: I I I I I I I I w. .-.to A I I I I I I I I I I HYPOTHEEKCENTRUM Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. 1 gw CanoH r»* Z- 4 >1 PAGINA 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 JANUAR11996 i Kees Tijsterman achter het stuur van zijn GinafF2222. op Rijn en Gouwe. Het lijkt misschien ingewik- Naam: Adres: Plaats: 0/ 7/0 Volgens directeur H. de Gier van ING Bank in Waddinx- veen op de hypothekenmarkt bij zonder groot. ’Daar wij als een innovatieve en zich on derscheidende bank te boek staan, zijn wij steeds op zoek naar een hypotheek, die is -O 0 WADDINXVEEN TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS situatie van onze klant’, legt hij uit. ’Deze manier van werken en synoniem voor een laag alsmede door de advisering maandbedrag. Maar, hoe vóóraf aan de aspirantkopers vreemd het misschien klinkt, is de ING Bank één van de grootste verstrekkers van hy potheken. Het leek ons dan een spectieven van de (aspirant) koper’. Op deze manier krijgt ieder een die dag vraagt niet alleen de hypotheek die het meest voordelig is, maar ook één die s is toegesneden op de persoon lijke omstandigheden. WADDINXVEEN - Onder het motto ‘Okee, ik doe mee* wordt deze maand in Waddinxveen door de Gerefor meerde Kerken, de hervormde Immanuëlkerkge- meente, de Remonstrantse Broederschap, de rooms katholieke St. Victorparochie en de Centraal Her vormde Gemeente meegedaan aan de geldwervings actie voor extra eigen inkomsten. De jaarlijkse ’Kerk balans’ richt zich op de meer dan de helft van de Wad- dinxveense samenleving. blijft dragen. ’Het starten en succesvol uit bouwen van een bedrijf is een uitdagende en fascinerende periode in een mensenleven’, aldus de op Nieuwjaarsdag gestopte Ton van Ginkel in een persoonlijke brief aan de Nederlandse reisbureaus en al zijn relaties. ’Stoppen staat daar haaks op en is dan moeilijk, maar de natuur (leeftijd) geeft je wel signalen, die je niet naast je neer moet leggen’. ’Fijn tijd voor andere zaken, waar wij nu vooral tijd in kunnen stoppen zoals sport (vooral tennis), zeer ontspan nend reizen (natuurlijk zit dat in ons bloed), lezen en meer tijd voor de familie’, weet een oprecht dankbare Ton van Ginkel. 4 Hij zegt goede herinneringen te bewaren aan de twee co öperatieve verenigingen Toerkoop en Dutchpool (nu flinke bijdragee geven als blijk van waardering. Dat is toch het minste dat men doen kan. Ook kan betrokkenheid ge toond worden door het mee doen aan de dienstverlenende taak van de kerk in de sa menleving. Het vrijwilligers werk van de kerk komt aan de samenleving als geheel ten goede. Voor ouderen en jongeren bie den de kerken mogelijkheden tot zinvolle contacten. Dank zij de kerk is er minder een zaamheid en méér idealisme. Een goed kerkelijk leven is bron van een gezonde maat schappij. De betrokkenheid wordt het meest getoond als mensen zich mede verantwoordelijk voelen voor het kerkelijk le ven. De vrijwilligers die er in deze winterse januarimaand op uittrekken, voelen dat ook zo. Met elkaar is men er ver antwoordelijk voor dat de kerk goed loopt. Het ‘Okee, ik doe mee* is niet alleen een verzoek om geld; het is ook een uitnodiging om hechter bij het kerkelijk le ven betrokken te raken en om de maatschappij leefbaar te houden. Verwacht wordt dat de hon derden vrijwilligers hartelijk ontvangen worden en gehol pen worden de toezeggings- formulieren zo spoedig moge lijk in te leveren. ‘Okee, ik doe mee* rekent op het meedoen van iedereen die daartoe uitgenodigd wordt. Pas als iedereen van harte meedoet is ‘alles okee' Voor de Waddinxveense ge meenschap zijn de kerken be langrijke kanalen naar het maatschappelijke leven toe. Veel dorpsgenoten zijn erbij betrokken. ’Het is een kwestie geweest van prioriteiten stellen’, legt Kees Tijsterman (42) via de satellietverbinding uit. ‘Wij zijn ingehuurd om service te verlenen en na de spectacu laire crash van Joost van Cauwenberge en Mare de Vos was het onze eerste taak om deze equipe te ondersteunen’. ’Daaropvolgend zijn we ’s nachts in de duinen zelf op onze kant gegaan waardoor we te laat binnenkwamen op vrijdagmorgen 5 januari. Dat betekende een voortijdig ein de van onze wedstrijddeelna- me aan Granada-Dakar 1996’. ’Maar we blijven de resteren de equipes technisch onder- WADDINXVEEN - De bekende Waddinxveense tour operator Ton van Ginkel en zijn vrouw Maria hebben zich teruggetrokken uit het management van Van Ginkel BV. De Woubrechterf-bewoner blijft nog wel tot en met oktober hls adviseur verbonden aan het door hem opgerichte bedrijf, dat is overgenomen door Arke Holland International NV maar zijn naam WADDINXVEEN - De ING Bank aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen gaat bij elke hypotheekofferte een maand lang (van maandag 15 januari tot en met don- derdag 15 februari) gratis jaarabonnementen uitde- jaar len op het maandblad ’Eigen Huis Interieur’. ren’. TJiteindelijk is het allemaal goed gegaan en zelfs bij het omvallen in de duinen heb ik alleen de rechterbuitenspie- gel vernield. Maar ja, wat wil je, daar lag een truck boven op’, grapt Kees Tijsterman in middels al weer. De veiligheid van de deelne mers heeft bij de organisatie van deze rallyraid de hoogste prioriteit. Dat bleek ook bij de crash van de equipe Van Cau- wenberge-De Vos. De door Autosport Kees Tijs terman (Mercuriusweg) ge prepareerde Toyota raakte op hoge snelheid een in zand verscholen rotsblok. Als ge volg daarvan werd de auto ge lanceerd en rolde verschillen de malen over zijn as door het zand. De door Kees Tijsterman zelf ontwikkelde en gebouwde stalen veiligheidskooi voor kwam dat de inzittenden enig letsel opliepen. Toen de heli copter van de organisatie en kele minuten later arriveer de, werd voor het ergste ge vreesd. Volkomen dizzy van de klap probeerden Joost van Cau wenberge en Mare de Vos het wrak op dat moment te verla ten. Later bedankten de Bel gen Kees Tijsterman uitvoe rig op de wijze waarop de au to was gebouwd. Mieke Tijsterman, die dit jaar thuis is gebleven, ver nam het nieuws via de televi sie. Dat was een huivering wekkende ervaring. De totaal ontredderde Belgische cou reurs stonden voor de camera tegen de schouders van haar man uit te huilen. ’Ik wist op dat moment nog niets en het zou tot zaterdag duren voordat ik Kees zelf aan de telefoon zou krijgen. Maar alles is goed afgelopen en dat is het belangrijkste’, stelt ze nuchter vast. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 Postcode: winkelbedrijven houden zij onverkort vast aan een gemid delde van ƒ800,- per vierkante meter. ’Het opnemen van een totaalpost van 1,4 miljoen gul den is niet alleen veel te laag, maar geeft ook voor de onder- nemrs te veel onzekerheid’. Een ander niet onbelangrijk punt voor de OVW is de post onvoorzien die naar de me ning van het middenstandsbe- stuur veel te laag is. ’Het is niet denkbeeldig dat deze post door allerlei onvoor ziene omstandigheden, zoals bijvoorbeeld renteverlies bij langdurige procedures, fors zal worden overschreden. Wie hiervoor de rekening gepre senteerd krijgt is volstrekt on duidelijk’. Tot slot willen de onderne mers in hun brief niet onver meld laten dat zij over het nieuwe verkeerscirculatie plan nog de nodige twijfels hebben. ’Wij wijzen het gemeentebe stuur nogmaals op het grote belang van een goede bereik baarheid. Het is een bekend gegeven dat een hoofdwinkel centrum staat of valt met de bereikbaarheid’, aldus de OVW. ’Het zal het college van B. en W. en de leden van de gemeen teraad duidelijk zijn dat wij op basis van het ons voorgelegde AirDutchpool), die beiden een solide plaats in de reiswereld hebben veroverd. De Wad- dinxvener denkt in zijn werk zaam leven een steentje te hebben bijgedragen aan beide goede samenwerkingsver banden. Het managment van Van Ginkel BV (Van Ginkel Va kanties en Reis- en Passage bureau van Ginkel BV) is per 1 januari 1996 overgenomen door Arke Holland Interna tional NV. De resterende aan delen zijn inmiddels al over gedragen. De naam van Ginkel Vakan ties blijft in de Nederlandse reismarkt. De Waddinxveen se touroperator heeft inmid dels al weer twee mooie zo- merprogramma’s 1996 het licht latebn zien. Tot 1 no vember van dit jaar blijft Ton van Ginkel nog als adviseur (op de achtergrond) verbon den aan Van Ginkel BV Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. In Waddinxveen gaan enkele honderden vrijwilligers langs de deuren van geloofsgenoten om een enveloppe te brengen met informatiemateriaal en toezeggingsformulieren. Een week later trekken diezelfde vrijwilligers er op uit om de ingevulde toezeggingsformu lieren op te halen. Voor de penningmeesters van de deelnemende kerken breekt dan een spannende tijd aan. Zijn de toezeggingen voldoende om de uitgaven te dekken die in het komende weer gedaan moeten worden? Ieder kerkgenootschap moet zien de financiële peindjes aan elkaar te knopen. Iedere kerk zit met wensen en ver langens waar een kosten plaatje aan verbonden zit. Voor de ene kerk is dat het on derhoud van het gebouw. Voor de andere kerk zijn het de personeelslasten. Weer een andere kerk heeft moeite de lopende zaken te bekosti gen. Hoezeer de jaarlijkse Kerkba lansactie ook op geldwerving gericht is, toch gaat het niet om het geld zelf. Het geld is puur noodzakelijk om de taken en de opdrachten die de kerken in de samenleving hebben te vervullen. Een flinke bijdrage aan de ac tie Kerkbalans is een blijk van waardering voor wat de kerken in Waddinxveen bete kenen. Waddinxveen zou im mers Waddinxveen niet zijn als er geen kerkelijk leven was, aldus de plaatselijke kerken. Het motto van de actie luidt ‘Okee, ik doe mee*. Dat mee doen kent verschillende gra den van betrokkenheid. Soms kan het niet méér zijn dan van Loenen. De prijzen gingen achtereen volgens naar: Groep A: 1. en clubkampioen Wemer van Loenen (geweer, gemiddeld: 272 punten); 2. Jo sé Dekker (pistool, gemiddeld: 267 punten); 3. John Ange- nent (pistool, gemiddeld: 264 punten). Groep B: 1. Ruud Dekker (ge weer, gemiddeld: 246 punten); 2. Alvon Spaans (pistool, ge middeld: 242 punten); 3. Perry Theussen (geweer, gemiddeld: 239 punten). Groep C: 1. Han Houdijk (ge- r weer, gemiddeld: 238 punten); nu negenjange Panjs- 2. Henk Douma (geweer, ge- middeld: 229 punten); 3. Bar ry Colla (geweer, gemiddeld 221 punten). Groep D: 1. Bertus Verhoef (geweer, gemiddeld: 210 pun ten); 2. Marco Hordijk (ge weer, gemiddeld: 182 punten). Groep E: 1. Arie Hak (geweer, gemiddeld: 215 punten); 2. Huug Stuurman (geweer, ge middeld: 171 punten). Bij de teams gingen de prijzen naar: 1. Team L. Roos, H. Hou dijk en R. Metten (gemiddeld: 240 punten); 2. Team H. Vis ser, P. Theussen en Chr. Ta- merus (gemiddeld: 237 pun ten); 3. Team J. Angenent, H. Douma en L. Kastelein (ge middeld: 235 punten). Deze Areca lutescens heeft een hoogte van 80 cm. Inclusief flacon Pokon kamerplantenvoedsel. Van 14,95 voor 9!5 WADDINXVEEN - De Ondernemers Vereniging Wad dinxveen (OVW) - de plaatselijke middenstandsver- eniging - heeft voor het nieuwe winkelcentrum ’De Nieuwe Passage’ van de projectontwikkelaars Willi am Properties BV (Rotterdam) en MAB Projectont wikkeling BV (Den Haag) het gele licht op rood gezet. In een afgelopen vrijdag ver stuurde brief aan het college van Burgemeester en Wethou ders schrijft secretaris Coby Cuvelier namens haar be stuur, dat wordt voorgezeten door Gerrit van Ringelen- stein, met enige verbazing te hebben kennis genomen van het eindadvies over de winkel- hartplannen van Heidemij Advies NV in De Bilt. ’Het is voor ons onbegrijpelijk dat het rapport, waarop zowel door B. en W. en de gemeente raad als door ons zeer belang rijke beslissingen moeten worden genomen, op tal van punten uitgaat van veronder stellingen of het maken van voorbehoud of van zo onge veer’, aldus de ondernemers vereniging. De OVW schrijft zich door de tegenvallende kwaliteit van dit eindadvies genoodzaakt te hebben gezien zich opnieuw schriftelijk tot het gemeente bestuur te wenden. In de brief wordt de kritiek beperkt tot enkele hoofdzaken, die overi gens voor de ondernemers ui terst belangrijk zijn. In het eindavies citeert de on dernemersvereniging dat de door de OVW gehanteerde parkeernormen moeten wor den beschouwd als ideaal-nor- men. ’Hierbij wordt geen reke ning gehouden met de nood zaak om tot beperking van de automobiliteit te komen’, meldt het advies. ’Gelet op de grote financiële belangen voor de risicodra gende ondernemers is dit voor ons een onbegrijpelijke beant woording’, stelt de OVW. Met betrekkend tot een ’stu rend parkeerbeleid’ stellen de ondernemers vast dat er in het nieuwe winkelhart op twaalf verschillende plaatsen mogelijkheden tot parkeren zijn. ’Dat is op zich al een uiterma te zwak punt’, concluderen de gezamenlijke winkeliers, die aangeven dat de problematiek van het zoekparkeren door de consument als zeer hinderlijk wordt ervaren. ’Zo sterk zelfs dat veel consu menten hierom het winkel centrum mijden. Vanaf het eerste begin hebben wij als OVW voor het parkeren de hoogste prioriteit gevraagd om het blokkeren van de koop- krachttoevloeiing te voorko men’. ’We weten dat dit punt van es sentieel belang is om het win kelcentrum de doen slagen, hetgeen niet alleen in het be lang van de ondernemers is, maar zeker ook in het belang van de werkgelegenheid en het woon- en leefklimaat in onze gemeente’. ’Het zal het gemeentebestuur dan ook begrijpelijk overko men, dat wij gelet op de grote belangen, onverkort blijven vasthouden aan de norm van 600 parkeerplaatsen op grond van onze argumenten vastge legd in ons schrijven van 27 november 1995’, aldus de On dernemers Vereniging Wad dinxveen. Vervolgens vermeldt det rap port van Heidemij Advies NV een huurprijs van ongeveer ƒ325,- per vierkante meter. ’Het is bekend dat wij in onze brief van 22 februari 1995 als norm hebben gesteld ƒ300,- m2’. ’Na overleg: hebben wij in principe ingestemd met ƒ325,-, expliciet, zoals vastge legd in onze brief van 27 no vember 1995. Wij zijn dan ook van mening dat deze prijs nu gegarandeerd moet worden’, schrijven de Waddinxveense ondernemers stellig. Voor wat betreft de vergoe ding voor verplaatsing van Bij de keus van een hypo theek moet de koper meer cri teria laten meewegen dan het rentepercentage alleen. De ING Bank in Waddinxveen heeft een scala aan hypothe ken of combinaties daarvan. ’Onze hypothekenadviseur H. Verburg bekijkt allereerst hoe in de specifieke omstan digheden van een klant een hypotheek benut kan worden om het meeste belastingvoor deel te behalen. Soms wordt dat bereikt door één hypo theek, maar als dat beter werkt, ook door een aantal hypotheekvormen in één pak ketje te bundelen’. ’Er zijn tevens constructies denkbaar’, vervolgt de heer De Gier, ’waarbij de klant niet alleen fiscaal aftrekbare rente betaalt, maar ook nog eens belastingvrije rente ont- vangt. Door al deze voordelen optimaal te benutten krijgt 1 de klant van ons de meest gunstige hypotheek’. Het lijkt misschien ingewik- keld, maar dat is het niet s meer als de klant heeft ge- sproken met de hypotheke- nadviseur van de bank. ’Deze maakt een analyse, die volle dig is gebaseerd op de wensen van de klant, maar houdt ook rekening met de financiële draagkracht en toekomstper- g o UC «o Het Canon Team Tijsterman, hier in de Noordafrikaanse woes tijn, moest voortijdig de wedstrijddeelname aan Granada-Dakar 1996 beëindigen. DAKAR/WADDINXVEEN - Het Canon Team Tijster man heeft voortijdig de officiële deelname aan de ge vaarlijke rally Granada-Dakar moeten beëindigen, eindadvies* van* Heidemij*Ad- Dinsdagmiddag 16 januari om vier uur is er bij Auto- vies NV het licht voor ’De sport Kees Tijsterman (Mercuriusweg) een informele Nieuwe Passage’ niet op groen bijeenkomst waar teamleden, sponsors en directe re- kunnen zetten’, besluit het laties van het uitgevallen team elkaar zullen ontmoe- middenstandsbestuur. ten. ’Wij verzoeken het gemeente bestuur vriendelijk doch drin gend een en ander binnen het college en in de gemeenteraad uitvoerig aan de orde te stel len en er voor zorg te dragen dat de nodige zekerheden - vóór de besluitvorming - schriftelijk worden vastge legd’. WADDINXVEEN - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de schuttersvereniging Waddinx veen (Alberdingk Thijmlaan) steunen zodat we allemaal op werden de prijzen van de com- zondag 14 januari veilig in petitie 1995 uitgereikt. Club- Dakar aan zullen komen’, al- kampioen is geworden Werner dus Kees Tijsterman, die met zijn door onder meer Canon gesponserde Ginaf F2222 voor niet minder dan vier équipes onderdelen meenam aan deze vijftien etappes tel lende rallyraid door Spanje, Marokko, Mauretanië, Maili, Guinee en Senegal. De weer met een dode en ern stig gewonden dramatisch verlopen 18e rallyraid Grana da-Dakar 1996 telde tot nog toe relatief veel uitvallers. Ook onder de elf deelnemen de Nederlanders. Hoewel Kees Tijsterman met Dakar-ervaring (hij nam een maal deel met een Mercedes, viermaal met een Mitsubishi en driemaal met een Toyota) tot één van de veteranen ge rekend mag worden, erkent hij dat sommige trajecten voor met name de ser vicetrucks extreem waren. ’Ik heb op een gegeven mo ment aan Willem Tijsterman en Eric Steenhuisen van ons team gevraagd om maar uit te stappen omdat de omstan digheden te gevaarlijk wa- cies hoeveel ze per maand aan de hypotheek moeten be is de concurrentiestrijd talen en ze kunnen ideeën op doen op welke manier zij hun toekomstige woning kunnen inrichten. Directeur De Gier heeft nog een goede tip voor kopers van huizen. Tn de meeste geval- toegesneden op de financiële len gaan de kopers af op de laagste rente. Dat lijkt lo gisch, want weinig rente is synoniem voor een maandbedrag. Maar, de laagste rente is geen ga rantie voor de laagste lasten en betekent lang niet altijd in goed idee om een gratis iedere situatie de meest gun- abonnement op het blad ‘Ei- stige hypotheek’, gen Huis Interieur' aan te 1- bieden als er een offerte wordt aangevraagd’. De adspirant-kopers slaan zodoende eigenlijk twee vlie gen in één klap: ze weten pre- Eg J '023 1 I I V'.. .A: r -- -

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13