WADDINXVE Gestoomde makreel geen 3.00 maar 2.50 per stuk /AGE Scouting St. Victor bestaat halve eeuw Grondtransactie Groencompostering Waddinxveen aan Tweede Bloksweg Aanleg van polder- kunstwerk begonnen Nieuwe reeks kinderinstuiven Nieuwjaarsconcert in Remonstrantse Kerk u Politiebond herroept uitspraken Rustige jaar wisseling in Hollands Midden den hertog SLA UW SLAG OPRUI Bingo-avond Anne Frank ■S’ Vuilnisauto in brand Zéér hone kortinoen! as 2 E E N T G E M E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN VERGADERINGEN BOUWZAKEN MILIEUZAKEN GROEN RUIMTELIJKE ORDENING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES GLADHEIDSBESTRIJDING WOONKRANT GEMEENTEGIDS 1996 i Prins Hendrikstraat 18, Bodegraven. Tel. (0172) 65 02 99 op de W'veense markt AFSCHEIDSRECEPTIE WETHOUDER VAN SOEST koffiedrinken. Na afloop om ongeveer half een is er gele genheid tot napraten onder het genot van een drankje. Het is raadzaam om te reser veren, omdat in de voorver koop reeds 70 van de 100 en treebewijzen zijn verkocht. De toegang is f. 7,50. Inlich- [ezamenlijke op ia speltakken. BURGER'S FISH SCHEVENINGEN binnenhuisadviseurs b.v. TOTALE LEEGVERKOOP (van de wintercollectie) maten 36 tot 46 KORTINGEN TOT mode Het eiland is bereikbaar via een betonnen element dat perspectivisch vertekend de voorgevel van het oude ge- staat de samenstelling uit 18 strijkers: 12 violen, 2 altvio len en 4 celli. Alle leden ko men uit de regio Gouda. Aan het nieuwjaarsconcert zal ook de Waddinxveense or ganist Gert Jan Smit zijn me dewerking verlenen. Hij zal op het uit 1825 stammende orgel werken spelen van J. Haydn. Vanaf elf uur wordt iedereen welkom geheten tijdens het maal voorstelt. De uitvoering van het werk wordt op aan wijzing van de kunstenares uitgevoerd door aannemers- bedrijfBreedijk. Het vervaardigen van dit om- gevingskunstwerk zal enige tijd in beslag nemen. Aller eerst worden de benodigde palen geslagen en zal het ge velelement worden gemaakt. Dan worden de schepraderen op hun plaats bevestigd en wordt het gevelelement afge werkt. Pas in laatste instan tie wordt het eiland vormge geven.Het is de bedoeling dat het kunstwerk voor de zomer vakantie gereed is en dat een passende presentatie wordt verzorgd. nemen) is er met speciale tex tielverf iets heel mois van te Woensdag 31 januari kunnen de meisjes en jongens hun ei gen T-shirt beschilderen. Ook van een oud T-shirt (zelf mee- Kerk (Zuidkade) zondagmor gen 14 januari om half twaalf gestart met een nieuwjaars concert van het strijkersen- semble Passepartout. Onder leiding van Marijke Vos wor den werken gespeeld van Vi valdi, Bottesini en Haydn. Het ensemble ontstond in 1992 uit twee strijkorkesten, waarvan de leden al vanaf jonge leeftijd met elkaar mu siceerden. Op dit moment be- WADDINXVEEN - De begeleidsters van de wekelijkse kinderinstuif in het buurtcentrum De Boog (C. Huy- genslaan) hebben een nieuwe programmareeks voor kinderen gemaakt. Januari staat in het teken van het motto ’een nieuw jaar, nieuwe kansen’. Vanmiddag (woensdag 10 januari) was er een muziekmiddag. Volgende week woensdag 17 januari is het ’Oerbossenmid dag’. Omdat iedereen verant woordelijkheid draagt als het gaat om een bijdrage aan na tuur en milieu zullen de kin deren op een spelende manier een reis door het vroegere oerbos en het hedendaagse cultuurbos gaan maken. Woensdag 24 januari is het de vraag hoe vaak je iets kunt gebruiken. Spelen met nieuw speelgoed is natuurlijk leuk, maar er kan ook heel veel met gebruikte spullen worden ge daan. Daar zijn vaak weer nieuwe spullen mee te ma ken. Deze middag zal van ou de spullen nieuw speelgoed worden gemaakt. Dit jaar is het precies 50 jaar geleden dat op initiatief van de rooms-katholieke Sint Victor- parochie door de katholieke jeugdbeweging in Waddinx veen het spel van verkennen werd begonnen. Scouting St. Victor is het re sultaat van een fusie tussen de toenmalige Charles de Fou- cauldgroep (voor welpen en verkenners), de Catharina van Siënagroep (voor kabouters en gidsen) en de Wapiti-stam (voor de oudste jongeren). De groep is er nu voor jongens en meisjes van alle gezindten en biedt spel en ontspanning in de leeftijdsgroep van 5 tot 23 jaar. Het is daarmee de eni ge gemengde landgroep in Waddinxveen en ook de enige die al spel en ontspanning biedt voor de jongste leeftijds categorie. De jubilerende Scouting St. Victor is ook een van de groot ste jeugdverenigingen van Waddinxveen en telt buiten bestuurs- en groepskader on geveer 150 leden. tingen en reserveringen bij de Het jubileumjaar, dat nog vele fam. P. de Niet, telefoon 0182- 619528. WADDINXVEEN/LEIDER- DORP - De jaarwisseling in de politieregio Hollands Mid den is volgens de politie rede lijk rustig verlopen. Hier en daar werden vuilcontainers en enkele auto’s in brand ge stoken en wat straatmeubi- lair vernield. De gladheid leidde tot aanrijdingen en valpartijen. In Lisse brak in de Nieuw jaarsnacht brand uit in het Museum voor De Bollen streek. Een loods brandde uit. Politie en brandweer wis ten te voorkomen dat het vuur oversloeg naar het mu seum zelf. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Op een bedrijfsterrein in Ter Aar ging een vrachtauto in vlammen op. In Gouda is een benedenwoning uitgebrand, vermoedelijk als gevolg van vuurwerk. De bewoners wa ren niet thuis. WADDINXVEEN - Zaterdag 6 januari werd het jubile umjaar van Scouting St. Victor op feestelijke wijze geopend. Aan de J.W. Frisoweg kwamen alle speltak ken bijeen, werd er een vossejacht en een postenspel gehouden en was er een informeel samenzijn. een 15-tal kleine groepjes die in het Gouwebos een vosse jacht en postenspel uitvoer den. De beloning voor goed uitge voerde opdrachten bestond uit puzzelstukjes, die bij juiste sa menvoeging het logo vormden voor het jubileumjaar. Aan het slot van de middag werd door de voorzitters van de groep en de stichting, in aanwezigheid van onder meer wethouder Karei van Soest (WD), het jubileumjaar offici eel geopend met de onthulling van het logo in groot formaat. De nieuwe jarige Vicky krijgt een ereplaats in elk van de za len van het clubhuis aan de J.W. Frisoweg. Bestuur, kader en oudste spel takken verwelkomden ’s avonds het jubileumjaar tij dens een informeel samenzijn waarop ook het dit jaar nieuwe kader hartelijk in de groep werd welkom geheten. WADDINXVEEN - Donder dagmiddag 11 januari om twee uur ondertekenen ir. W.A.C. Lexmond, directeur van Groencompostering Wad dinxveen BV, en Waddinx- veens burgemeester C.M. van der Linden in het^gemeente- huis van Waddinxveen de transportacte tot verkoop van ongeveer 2,95 hectare grond achter de Tweede Bloksweg 54.Notaris mr. H.H.J. Wich- WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag 9 januari heeft vertrekkend wethouder voor kunst en cultuur Karei van Soest (WD), die over een kleine week wordt ge ïnstalleerd als burgemeester van het Middenlim- burgse Heel, de eerste paal geslagen voor het kunst werk van de Belgische Eline Ouwendijk dat in de woonwijk Zuidplas ’90 het laagste polderwaterpeil van de wereld gaat markeren. WADDINXVEEN - Maandag avond 15 januari om acht uur wordt er weer een bingo- avond voor 55-jarigen en ou der gehouden in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). Eén plankje voor ze ven ronden en één kopje kof fie kost ƒ3,75. WADDINXVEEN/LEI- DERDORP - Voorzitter H. van Duijn van de Neder landse Politiebond (NPB) heeft zijn uitspraken her roepen dat het leiding van het politiekorps Hollands Midden vergaderingen van het actiecomité van de bonden tijdens de cao-ac- ties zou hebben afgeluis terd. Tijdens een gesprek tus sen Van Duijn, regiocoör- dinator H. Smit en korps chef S. van Hulst zei hij dat er absoluut geen spra ke is geweest van die be schuldigingen. Beide par tijen hopen dat de affaire nu voorgoed uit de wereld is. Korte tijd eerder zei Van Duijn de korpsleiding Hol lands Midden ervan te verdenken vergaderingen en leden van de regionale actiecomité tijdens de cao- acties van de politie te hebben afgeluisterd. Dit om een pasklaar antwoord te hebben op komende ac ties. De vakbondsvoorzitter ba seerde dit vermoeden op de verdacht snelle wijze waarop de korpsleiding reeds op de hoogte was van de afspraken tijdens het regionaal overleg. Zo staakte het comité een verrassingsactie in het ge bied Hollands Midden om dat die voortijdig was uit gelekt. Van het voorne men was slechts een hand jevol betrokkenen op de hoogte. Bovendien kregen de poli tiebonden signalen van le den van het actie-comité dat hun telefoon soms een beetje vreemd deed. De korpsleiding van de re gio Hollands Midden rea geerde furieus op de aan tijging van Van Duijn en kwalificeerde zijn uitla tingen als absolute onzin. maken. Kinderen tussen 4 en 12 jaar zijn harte welkom op de wekelijkse kinderinstui ven. Elke woensdagmiddag wordt om twee uur begonnen en het duurt tot half vier. Het en treegeld bedraagt ƒ1,- per middag. Het kunstwerk is gesitueerd in het verlengde van de Mina Druckerhoeve. Het ontwerp van Eline Ouwendijk is geko zen uit een open inschrij vingsprocedure met 46 inzen dingen. Zij heeft een omgevings- kunstwerk ontworpen waar bij op een eilandje in een nog te graven waterpartij de sche praden uit het gemaal Bloe mendaal (Henegouwerweg) worden opgesteld als waren het overblijfselen van het ver leden. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagochtend raakte op de Molenring tij dens het ophalen van het vuil de inhoud van een vuilnisau to in brand. De vrijwillige brandweer heeft het vuur snel gedoofd. WADDINXVEEN - Evenals vorig jaar wordt de concert reeks in de Remonstrantse hoogtepunten zal kennen zo als het gezamenlijk jubile- umkamp van 20 tot 27 juli in Harderwijk, werd begonnen met een ges komst van alle Bij de opening werd de vlag ge hesen, waarbij dit jaar Vicky, de mascotte en verbeelding van het logo van de groep, de vlag mocht vergezellen naar het hoogste puntje van de mast. Alle jongens en meisjes wer den vervolgens opgedeeld in man van notariskantoor mr. P.L. van der Meulen, mr. J.A.M. Koek en mr. H.J.J. Wichman is hierbij aanwezig om de acte te passeren. Groencompostering Wad dinxveen BV start eind deze maand met een groencompos- tèerinrichting voor groenaf val, zoals plantsoenafval, bermmaaisel en bladafval. De inrichting heeft een capa citeit van 20.000 ton op jaar basis. De composteerinrich- ting voorziet in een behoefte voor de gemeente Waddinx veen, de omliggende gemeen ten, de provincie Zuid-Hol- land en bedrijven, die op dit moment onvoldoende moge lijkheden hebben om compos teerbaar materiaal te laten verwerken. EZI KJ3C i I irj Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 JANUAR11996 Beethovenlaan 31 Junolaan 14 Verleende kapvergunningen entree zwembad De Sniep 2 berken en een els Op 23 juni 1995 heeft Provinciale Staten met deze nota ingestemd. U vindt de woonkrant op pagina 6 van dit weekblad. Het strijkersemsemble Passepartout. Op vrijdag 12 januari 1996 zal om 15.00 uur een bijzondere raadsvergade ring worden gehouden in verband met het neerleggen door de heer K.W.Th. van Soest van zijn functie van wethouder van de gemeente Waddinxveen in verband met zijn benoeming tot burgemeester van de gemeente Heel. Deze vergadering is alleen toegankelijk voor genodigden. '0182} 624 624 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 De Nota Planbeoordeling 1995 vervangt de Nota Planbeoordeling 1993, en geeft aan hoe Gedeputeerde Staten denken inhoud te geven aan hun wet telijke goedkeuringsbeleid van gemeentelijke ruimtelijke plannen. Wie meer informatie wil over de energieheffing kan hierover een gratis fol der afhalen op het gemeentehuis, of bellen naar de landelijke informatielijn: 06 -8051 (40 cent per minuut) op werkdagen van 09.00 tot 21.00 uur. Wilt u advies over energiebesparende maatregelen, bel dan het Energiebe drijf Midden-Holland, telefoonnummer (0182) 58 95 89 (voor huishoudens) of 58 96 56 (voor bedrijven en instellingen). Raadhuisplein 1 Postbus 400,2740 AK Interiübke BED ACHTERWAND voor AARD VAN HET BOUWPLAN het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorruimte Noordkade 58, Pr. Bernhardlaan 9, Hooftstraat 72 - Alphen a/d Rijn geactualiseerd. De gemeentegids zal niet worden bezorgd bij mensen, die door middel van een sticker aangeven, geen prijs te stellen op de ontvangst van ongeadres seerd drukwerk. Deze mensen kunnen gratis een exemplaar afhalen in het gemeentehuis. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de afde ling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Nieuwe uitgave is: - Andere tijden. Andere arbeidstijdenwet. (Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid) Op de agenda o.a.: - Advies inzake centrumontwikkeling, eindadvies m.b.t. structuurontwerp. - Beschikbaar stellen startkrediet ten behoeve van gescheiden afvalinza meling hoogbouw. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Nota planbeoordeling 1995 Bij besluit van 11 april 1995 no. DRG/ARB/88700 heeft Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland de Nota Planbeoordeling 1995 vastgesteld. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids De nota bevat allereerst algemene uitgangspunten van het beleid van Gede puteerde Staten. Daarnaast worden ook richtlijnen, goedkeuringscriteria en aanbevelingen voor gemeentelijke ruimtelijke plannen gegeven. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5, lid 1van de kapverordening. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Voor weggebruikers is de winter niet de meest aangename periode van het jaar. Vorst, sneeuw en ijzel kunnen ervoor zorgen dat het op de weg gevaar lijker wordt dan gebruikelijk. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeen tehuis een brochure verkrijgbaar. Een verzoek aan alle weggebruikers: geef de gladheidsbestrijdingswa- gens tijdens hun werkzaamheden de ruimte. Ook voor hen zijn de wegen glad. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Afdeling Publiekszaken ook op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Gemeentewerf, voor afgifte (grofvuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak vla de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen: Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te heb ben ontvangen: BOUWPERCEEL Marga Klompéhoeve 9 De gemeentegids 1996 wordt in de eerste twee weken van januari huis-aan- huis verspreid. De gids, met veel informatie op allerlei gebied, is geheel Na deze vergaderingen wordt in de raadzaal een afscheidsreceptie, aanvang 17.00 uur, gehouden voor de heer Van Soest. Iedereen is van harte welkom. De vergadering van commissie II die gepland stond voor woensdag 10 januari 1996, gaat niet door. Commissie III op donderdag 11 januari 1996, aanvang 19.30 uur in "Het Nieuwe Trefpunt”, Stationsstraat 18, alhier. Op de agenda o.a.: - Advies inzake centrumontwikkeling; eindadvies met betrekking tot struc tuurontwerp WP/MAB inclusief beantwoording van de vragen over cen trumontwikkeling die gesteld zijn door de fracties van D66 en de WD. - Aanpassingen begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan. Commissie IV op dinsdag 16 januari 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Landelijke energieheffing ingevoerd Per 1 januari 1996 is een landelijke energieheffing ingevoerd voor huishou dens, bedrijven en instellingen. De prijs van gas wordt tussen nu en 1998 geleidelijk verhoogd met ongeveer 25% ten opzichte van 1995, de prijs van electriciteit gaat met ongeveer 15% omhoog. Ook andere brandstoffen (petroleum, huisbrandolie, LPG, propaan, butaan) zijn per 1 januari 1996 duurder geworden. Voor huishoudens wordt de energieheffing gecompenseerd via een belas tingverlaging. Wie een hoge energierekening heeft gaat er per saldo op ach teruit, wie een lage energierekening heeft kan er per saldo op vooruit gaan. Energiebesparen in huis loont dus de moeite. Ook voor bedrijven en instellingen zijn fiscale maatregelen getroffen (verla ging overhevelingstoeslag, verhoging zelfstandigenaftrek, verlaging ven nootschapsbelasting). Voor hen worden energiebesparende maatregelen nu eerder rendabel. Het bereidbaar houden van doorgaande routes bij sneeuwval en ijzel heeft de hoogste prioriteit. Meldingen van gladheid worden door de politie door gegeven aan de storingsopzichter, of deze laatste heeft de gladheid zelf al geconstateerd. Binnen 10 minuten na de melding zijn de strooiauto’s op de weg. Vaak wordt er al preventief gestrooid, dat wil zeggen dat er al gestrooid wordt voordat het glad wordt. Op deze manier kunnen er problemen wor den voorkomen. Op doorgaande routes wordt gestrooid met nat zout, de andere routes, hoofdwoonstraten en fietspaden met gewoon zout. Het gebruik van nat zout heeft twee voordelen: - de werking is langer dan bij het gebruik van gewoon zout; en - het werkt langer door bij een lagere temperatuur. Bij sneeuwval worden de strooiauto’s voorzien van een sneeuwploeg om zo de weg schoon te maken, direct erachteraan wordt er gestrooid. Inwoners van Waddinxveen kunnen ook zelf een handje helpen bij het bestrijden van de gladheid door bij ijzel en sneeuwval het troittoir voor de eigen woning begaanbaar te maken en te houden. Voor iedereen, maar vooral voor mensen die minder goed ter been zijn, is het van groot belang dat de troittoirs schoon zijn. Bij extreme omstandig heden, zoals de afgelopen week met de langdurig aanwezige ijzel, stelt de gemeente Waddinxveen aan haar inwoners een (kleine) hoeveelheid strooi- zout beschikbaar. Ditzout kunt u afhalen bij de gemeentewerf aan de Noord kade 48. Openingstijden van de gemeentewerf zijn van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Openbare Ruimte, telefoonnummer 62 45 00. het plaatsen van een tuinafscheiding Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder terinzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. De Nota Planbeoordeling 1995 ligt met ingang van 11 januari 1996 gedu rende 4 weken voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur (afdelings Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu). Uit dit afgebroken gemaal 'Bloemendaal' aan de Henegouwer- weg komen de twee antieke schepraderen, die in het nieuwe pol- derkunstwerk in Zuidplas '90 gebruikt zullen gaan worden. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). plas werd in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een geslaagde daagse Mario Bros-competitie gehouden. De prijswinnaars Martin van Haasteren (le), Stephan van Oorschot (2e), Pim ders (3e) en Jeroen van Veen (4e). (Foto: Het Zuidhonk). Onder verantwoordelijkheid van de Stichting Wijkwerk De Zuid- 1 11 twee- zijn Don- van 9576,- voor 2995,- B&B FAUTEUIL MET HOGE RUGLEUNING van 2370,- voorl/ÖOj' 7'“

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3