Nieuwe folder over natte weilanden in Weegje Vedetten in zaal- voetbaltoernooi ASPIREREND Waddinxveense Monique Scharff (25) met 29 blootfoto's in Penthouse Raadscommissie gelooft het niet: Kwart minder verkeer in W'veen? GROOTSE SHq i I I I I Jubilaris bij Boonstoppel I r Handtekeningen zijn gezet 1920:1995 D E10 N G Hobbydag in AF-centrum i’ m m l 'C - r i i h A rAt KORTING WADDINXVEEN/REEUWIJK - Het natuur- en recrea tieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waartoe ook Waddinxveen met ’t Weegje behoort, heeft een ïY/ag de veelzijdige kollektie van de Jong Interieur zonder overdrijven genoemd worden. De stijl, sfeer en het raffiniment getuigen van een verfijnde smaak. Met de vanzelfsprekende optimale aandacht en service, kunnen wij samen met U die inrichting creëren waarop U trots mag zijn. afval, bermmaaisel en bladaf- val. De inrichting heeft een Op het kunstgras treedt on der andere het World Master Team aan. Hierin spelen de oud-internationals Arnold en Gerrie Mühren, Willy en Re né van de Kerkhof, Sjaak Swart en Ben Wijnstekers. Deze spelers treden aan te gen de selectie van de Feyen- oord Business Club, waarin onder andere Peter Houtman en Sjaak Troost spelen. De gratis folder bevat infor matie over de recreatiegebie den Reeuwijkse Hout, Goud se Hout, ’t Weegje en het plas- sengebied zelf. Naast adressen van het re creatieschap, de VW’s Gou da en Boskoop en een aantal recreatiebedrijven die in het gebied zijn gevestigd, zijn in de foldere kleine plattegron- WADDINXVEEN - In de raadscommissies worden de zer dagen druk alle aspecten van het winkelhart ’De Nieuwe Passage’ bekeken. Vorige week dinsdag avond op het gebied van de ruimtelijke ordening en de stedebouw, vorige week donderdagavond voor wat betreft de verkeersafwikkeling en deze week met betrekking tot de financiën. ZEVENHUIZEN - Quotiënt Groep (Capelle aan den IJssel) houdt zaterdagmiddag 20 januari van vier tot negen uur (prijsuitreiking) een mini-zaalvoetbal- toernooi in sporthal ’De Zevensprong’ aan de Strand weg in Zevenhuizen. op 14-jarige leeftijd zijn loop baan bij het autobedrijf als pompbediende en heeft zich later toegelegd op admini stratieve werkzaamheden. Op dit moment is hij financi eel adjunct-directeur voor al le Boonstoppel-bedrijven. den van de recreatiegebieden opgenomen. De folder is vooral bedoeld om recreanten en toeristen at tent te maken op de recreatie mogelijkheden en het natuur schoon van het gebied. Ook voor inwoners van de ge meenten in de omgeving die het gebied goed kennen is de folder de moeite waard. De fotosessie ie eigenlijk een initiatief van haar vriend Henk. Hij motiveerde de me dewerkster van CombiCare aan deze fotowedstrijd, die haar uiteindelijk de tweede, eindigen, het wond mij ont- plaats opleverde, mee te i Tevens ontving de trouwe werknemer uit handen van directeur A. Boonstoppel jr. de gouden legpenning met oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De heer Russcher begon ooit MARVIN K COLLECTION INTERSTAR WANDMEUBELEN YOUNG INTERNATIONAL voor SUPERLAGE PRIJZEN WOONSELEKTIE Opvallend was de donderdag avond in Het Nieuwe Tref punt gehouden vergadering van de raadscommissie, waar de verkeersaspecten van de nieuwe winkelplannen in aanwezigheid van adviesbu reau Oranjewoud BV (Capel le aan den IJssel) werden be keken. Volgens de wethouder Joop Neele (PCW) en Jan Hielema (CDA) laten de meest recente cijfers zien dat de verkeers drukte in Waddinxveen in de afgelopen twee jaar aanzien lijk is afgenomen. De gewone Waddinxvener heeft echter steeds meer moeite met de fiets op de Kerkweg-Oost, Kanaalstraat, Kanaaldijk. Dat is dus vol strekt tegenstrijdig met el kaar. Verbazing alom dan ook in de betreffende raadscommissie, waar Oranjewoud BV er niet in slaagde direct met een af doende verklaring te komen. Er werd gegist en gefanta seerd en er werden suggesties gedaan. In 1993 heeft een deskundi genwerkgroep van het ge meentebestuur onder leiding van gemeentesecretaris C.A.P.M. Loose een studie ge maakt van de mogelijke loka- ties voor het hoofdwinkelcen trum: uitbreiding van de Pas sage (in verschillende richtin gen) of nieuwbouw op de Be Fair-locatie. Naast financiële, economi sche en functionele aspecten werd uiteraard ook onder zocht wat de invloed op het verkeer zou zijn. Om dat te kunnen beoordelen werd toen in alle objectiviteit en met al le deskundigheid gemeten hoe de verkeersintensiteit in 1993 was. De verkeersintensiteit wordt gemeten in het aantal ver keersbewegingen per etmaal. Met die metingen kan men uitrekenen hoe groot de ge luidsbelasting op de omge ving is. Bovendien kan men met be hulp van computermodellen uitrekenen wat de effecten zijn van méér winkels, het af sluiten van wegen en het plaatsen van verkeerslichten en dergelijke. De metingen van de verkeersintensiteit zijn nimmer omstreden en ook door het college van Bur gemeester en Wethouders voor ’waar en echt’ erkend. Voor de mogelijke ontwikke ling van het winkelcentrum aan de Passage zijn nieuwe berekeningen gemaakt over de gevolgen. Het heeft overi gens onwaarschijnlijk lang geduurd voor de resultaten daarvan beschikbaar waren. Dat blijkt ook niet zo verwon derlijk. De computermodel len waren er en zijn direct operationeel. Naar het zich liet aanzien was het resultaat echter dodelijk voor een uit gebreide ontwikkeling van de Passage. Dodelijk, niet alleen vanwege het voorzienbaar volstrekt vastlopen van het verkeer, capaciteit van 20.000 ton op jaarbasis. De composteerinrichting voorziet in een behoefte voor de gemeente Waddinxveen, de omliggende gemeenten, de provincie Zuid-Holland en be drijven, die op dit moment on voldoende mogelijkheden hebben om composteerbaar materiaal te laten verwer ken. (Oudeweg 1, Reeuwijk) uitge geven. Ook enige recreatiebe drijven in het gebied zullen de folder aan geïnteresseerde bezoekers verstrekken. Naast deze folder kan de be zoeker van de Reeuwijkse Plassen een grotere kaart met een grote gebiedsplatte- grond en een uitgebreide be schrijving op genoemde adressen kopen. ’t Weegje ligt volgens de nieu we folder in een landschappe lijk aantrekkelijk weidege bied tussen Gouda en Wad dinxveen. Het is een schitte rend rust- en stiltegebied, waar men een afwisselende rondwandeling kan maken. Men kan ook vissen op de rietrijke plas. Bij het horeca bedrijf 't Praathuis zijn roei boten te huur en dagvisver gunningen te verkrijgen. De natte weilanden zien hier en daar geel van de dotterbloe men. Tientallen grutto’s, tureluurs en watersnippen laten zich hier opmerkelijk goed bespie den. Ook een kolome blauw- maar vooral ook door een aanzienlijke overschrijding van de wettelijk toegestane geluidsbelasting op de omge ving. Aan de berekeningen kan niet veel gerommeld worden. Als het resultaat niet zou be vallen, dan zal er iets aan het resultaat van de metingen ge daan moeten worden, dus aan het vaststellen van het aantal gepasseerde voertuigen per etmaal op een bepaald punt. Zonder gemanipuleer kan dat dan ook niet. In de nu volgende tabel wor den van een aantal belangrij ke meetpunten de resultaten van 1993 (gemeentelijk des kundigen) en van 1995 weer gegeven. Overzicht van het aantal ver keersbewegingen per etmaal: - Meetpunt Kanaalstraat-Ka- naaldijk: 15.990 (volgens des kundigen in 1993) naar 10.400 (thans); - Meetpunt Stationsstraat- West: 3.840 naar 2.900; - Meetpunt Prins Bernhard- laan: 2.190 naar 1.700; - Meetpunt Kerkweg-Oost: 12.570 naar 8.400; - Meetepunt Prinses beatrix- laan: 2.450 naar 1.400. Let er bijvoorbeeld eens op hoe het verkeer in het cen trum van Waddinxveen de af gelopen paar jaar is afgeno men. Men kan zich afvragen in hoeverre en hoe lang de ge meenteraadsleden, de mid denstander en ook Passage- belegger PVF (het voormalige GAK) hierin (blijven) gelo ven. Ondanks de toename van de mobiliteit zou het verkeer met meer dan 25% afgeno men zijn. De ervaring van ie dereen is anders. Het lijkt er naar uit te zien dat de mee tresultaten in onaanvaardba re mate beïnvloed zijn door het kennelijk gewenste resul taat. WADDINXVEEN - De drie ouderenbonden in Waddinx veen (ANBO, KBO en PCOB) zullen in samenwerking met de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) zater dag 27 januari een hobbydag houden in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- pad). Van 10.00-16.00 uur zijn die dag alle inwoners van Wad dinxveen en omgeving wel kom om te komen kijken naar 25 verschillende hobby’s. De ze zullen worden gedemon streerd door de beoefenaars van 50 jaar en ouder. Er zal onder meer te zien zijn zilversmeden, poppen ma ken, molens maken, kant klossen, poppenhuizen ma ken met complete inrichting en stoomtreinen maken (deze kan men ook zien rijden). Er zal volop gelegenheid zijn om vragen te stellen. WADDINXVEEN - De aan de Juliana van Stolberg- laan wonende 25-jarige Waddinxveense Monique Scharff staat met 29 niets verhullende kleurenfoto’s in het nieuwe nummer van het mannenblootblad Penthouse. Ze is daarvoor in het Amerikaanse Flori da geweest, omdat ze de tweede prijs van de fotowed strijd van dit blad heeft gewonnen. I WADDINXVEEN - Ter gele- genheid van zijn veertigjarig dienstverband bij Autobedrijf I Boonstoppel BV (Oranjelaan) werd Waddinxvener J. Rus- I scher samen met zijn vrouw I gehuldigd en in de bloemen I gezet. Verder acteren de clubs van de volgende bedrijven: Hei- jmeriks Groep, All Start En- reigers trekt de aandacht, ’t geland, ABN-AMRO Bank, Weegje is een uitstekend ver- NS-Cargo, Bakkerij de Jong, trekpunt voor een tocht met Ploum, Lodder Princen, eigen kano door de Zuidplas- Woongoed Rotterdam, Bak- polder naar de Rottemeren. kerij Klootwijk, PSV Poortu- gaal. Autogids, Hao, Intrum Justitia, The Letterfreak, Bakkerij Voskamp en Quoti ent Groep. De folder wordt bij de VW- kantoren en bij het kantoor van het natuur- en recreactie- nieuwe algemene folder van het eigen gebied uitge- schap Reeuwijkse Plassen bracht. (Oudeweg 1, Reeuwijk) uitge- de pret voor mij niet drukken. Ik heb een geweldige tijd in de States gehad en ben heel trots op mijn tweede plaats’. De Nederlander die hoopt ooit eens Monique Scharff in levende lijve tegen te komen, kan zich het beste in het Am sterdamse uitgaansleven storten. ’Ik ben dol op Amsterdam by Night. De muziek in disco theek Richter vind ik bijvoor beeld waanzinnig goed. Je kunt mij er in het weekeinde dan ook geregeld uren op de dansvloer zien staan’. ’Maar, ik ben niet altijd een party-animal. Ik kan bijvoor beeld ook heel erg genieten van de rust die mijn eigen huis uitstraalt. Zo ga ik met de ƒ5.000,- die ik met deze wedstrijd gewonnen heb, wat leuke spulletjes voor mijn huisje kopen, zodat het alle maal nog knusser en gezelli ger wordt. Want, zo af en toe een avondje thuis relaxen is fijn’. ’Het gaf mij een kick om met een python te poseren’, ver telt ze in Penthouse over haar fotosessie. ’Veel andere men sen zouden het misschien nóóit gedaan hebben, maar ik vond het een ontzettende uit daging die de foto’s bovendien nog een extra sensuele lading heeft gegeven. Daarnaast vind ik deze wurgslang een prachtig beest waar je eigen lijk niet zoveel angst voor hoeft te hebben’, aldus de dappere 25-jarige Waddinx veense. De liefhebbers zullen overi gens de komende jaren nog wel meer van Monique Scharff horen. Want na deze ervaring heeft zij de smaak te pakken gekregen. ’Ik heb besloten vaker te gaan poseren en als ik eenmaal iets in mijn hoofd heb, vecht ik net zo lang tot ik mijn doel be reikt heb’, aldus mooie Moni que uit Waddinxveen. WADDINXVEEN - Voruge man van notariskantoor mr. week donderdagmiddag heb- PL. van der Meulen, mr. J.A.M. Koek en mr. H.J.J. Wichman was hierbij aanwe zig om de acte te passeren. Groencompostering Wad dinxveen BV start binnen en- een groen- M .composteerinrichting voor ongeveer 2,95 hectare grond groenafval, zoals plantsoen- 54. Notaris mr. H.H.J. Wich“ I NJtJr I'E U R Dorpsstraat 24-30. Nieuwerkerk a/d IJssel. Telefoon: 0180-31 22 05 rr om de eerste en tweede plaats, kon ik het wel uitgil len van blijdschap’. Tk had het ten eerste niet verwacht dat ik zo hoog zou plaats opleverde, mee te zettend op voor zo’n wereld- doen. beroemde fotograaf als Philip Ze spreekt zelf van een fan- Mond te mogen poseren en ik tastische ervaring en is blij was ook nog nooit in de Ver- met alle spontane en vriende- enigde Staten geweest’. lijke reacties uit haar omge- ’Dat Lilly uiteindelijk eerste ving. Iedereen is te spreken is geworden en ik tweede, kan over het fotogenieke karakter van de sportieve dochter van de Waddinxveense sport- schoolhouder René Scharff. Monique Scharff noemt zich met haar lengte van 1.64 me ter een ’klein opdondertje’. Maar, de Indonesische is - on danks haar frêle voorkomen - geen dametje om over het hoofd te zien. Haar krachtige uitstraling en haar tempera mentvolle karakter maken haar tot een beauty die een ieders aandacht trekt. Het mannenblad zegt gefasci neerd te zijn door haar myste rieuze Oosterse schoonheid, haar sensuele lichaam, haar onweerstaanbare glimlach en haar spontane karakter. Niet alleen de redactie van het maandblad bleek onder de in druk van Monique, ook de Penthouse-lezer vond haar geweldig. Want, naar aanleiding van haar verschijning in de Jubi- leum-Pet-wedstrijd (juli- nummer 1995) stuurden tal loze lezers een briefkaartje in met daarop de naam Monique als hun favoriete model. Re den genoeg dus om Monique Schairff tot runner-up van de jaarlijkse Penthouse Jubile- um-Pet verkiezing te kronen. ‘Toen ik hoorde dat ik samen met winnares Lilly Scholtens naar fotograaf Philip Mond in Florida mocht om te strijden Voruge ben in het gemeentehuis ir. W.A.C. Lexmond, directeur van Groencompostering Wad dinxveen BV, en Waddinx veens burgemeester C.M. van der Linden de transportacte kele weken met ondertekend tot verkoop van - D achter de Tweede Bloksweg -Ci 7 h WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 JANUAR11996 PAGINA 13 Monique Scharff uit Waddinxveen. Ze werd tweede tijdens de Penthouse-verkiezing. (Foto: Monique Scharff). 't Weegje is een schitterend rust- en stiltegebied. (Foto: Archief). nieuwe groencomposteerinrichting is in het gemeentehuis niet Jubilaris J. Russcher en zijn echtgenote met links A. Boonstoppel jr. en rechts zijn echtgenote. (Foto: V Onze gehele kollektie meubelen en verlichting moet weg!! Daarom geven wij tot wel 50% Slimme kopers grijpen hun kans kunnen nu in het bezit komen van merkmeubelen van o.a. ‘Op niet afgeprijsde showroommodellen nu 10% korting! Opruiming geldig tot 1 februari 1996 KOM NAAR HET PAND MET DE STOELTJES (PAL NAAST DE COENECOOPBRUG) KANAALDIJK 30 - WADDINXVEEN - 0182-632441 LANGE GROENENDAAL 64 - GOUDA - 0182-517957 De ondertekening van I Bloksweg voor de oprichting van een i ongemerkt voorbijgegaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Sjaak Noteboom). 1 1_ X _1 2 A_ z $8 I ’W| v. 1 en

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13