De Nieuwe Passage heeft het niet(l) Negen Waddinxveense bedrijven zijn optimistisch over omzet in nieuw jaar De Nieuwe Passage heeft het niet (2) Drie dames Gouwestaete bij A-sele<tie waterpolo Citybike voor slagzin BEDANKT voor de geweldige sfeer bij het STARFESTIUAL. Predikant in Open Cirkel LEZERS SCHRIJVEN Sponsors en publiek Tot ziens bij het volgende starfestival op 11 januari 1997. De Krooshappers komen doen, vragen om par- Fabrieken voor Midden-Holland. L Daarom een vraag aan de po litiek, met name de raadsle den: Wilt u écht de verant woordelijkheid op u nemen voor een besluit ten gunste van het Passageplan met het bekend zijn van zulke grote bedragen ten gunste en waterbouwkundig werk. De afgelopen jaren is de gelei delijke groei volgens schema De 22 medewerkers weten zich, naast het eigen vakman schap, daarbij gesteund door de meest moderne computer- rol spelen bij de constatering dat 1995 succesvol kon wor den afgesloten. ook deze stomamaterialen vallen. Tot nu toe werden ze uit de AWBZ betaald, maar nu worden verzekeraars zelf verantwoordelijk voor de kos ten. De prijzen zullen zeker onder druk komen te staan. In de door de verzekeraars beoogde overeenkomsten zal Combi- Care echter een zeer goede partner zijn. Daarom ziet het bedrijf de toekomst met ver trouwen tegemoet. Vertaalbureau en Taalonder richt ziet het jaar 1996 dan ook met vertrouwen tege moet. WADDINXVEEN - Vandaag (woensdag 17 januari) gaan de centrale trainingen weer van start voor de voorlopige selectie waterpolo dames A. In de sterk verjongde selectie heeft bondscoach Kees van Harde- veld naast een viertal keepsters ook negentien speel sters opgenomen, onder wie de Gouwestaete-leden Gillian van den Berg, Mirjam Overdam en Marion van Hooft. Het opzoeken van de letters in het tijdschrift vormde de Ds. Zoutendijk legt uit wat de betekenis van de sacramen ten in het persoonlijk en ker kelijk leven. Men kan zich af vragen of de sacramenten niet vaak slechts als een cere moniële plechtigheid worden beschouwd. Vooral rond de viering van het Heilig Avondmaal worden vaak onnodige muren opge trokken om er aan deel te ne men. Topos In 1995 heeft Topos Architec ten BV (Middelburgseweg) het allround, innoverend en creatieve karakter van het bureau kunnen voortzetten in een grote verscheidenheid van projecten. Zo werden in het afgelopen jaar opgeleverd 20 luxe koop- appartementen, een verzor gingscentrum en bedrijfsge bouwen. In aanbouw of ont wikkeling zijn onder andere een multiplex bioscoop, een woon- en dagcentrum voor verstandelijk gehandicapten, nog sterker geworden. Ook het personeelsbestand groeide, en wel tot 35 mede werkers. De bedrijfsruimte van waaruit sinds 1988 wordt gewerkt is in de loop van de jaren voortdurend uitgebreid. In 1995 werd de in gebruik zijnde ruimte plus nog een aantal units aangekocht van Nic Geers is een rasechte master-zwemmer. Hij won in het afgelopen jaar zelfs vijf maal een gouden medaille op de Nederlandse kampioen schappen. Ook op Europees en wereldniveau laat Nic re gelmatig van zich spreken. Als laatste is genomineerd Jan Willem van de Hoek. Hij is een man met de lange adem. Hij behoort met het langebaanzwemmen tot de top van Nederland en doet op de Europese kampioenschap pen ook goed mee. dere voor wat betreft het nieuwe bouwprocesbesluit en de Energie Prestatie Norm. Voor de bureauafdeling kos ten en kwaliteit wordt er ge werkt aan een certificering van de werkzaamheden. Ver nieuwen, het blijven volgen van de opdrachtgever, blijven voor 1996 het devies. Akkeroord Voor restaurant Akkeroord (Akkeroord) bestond het jaar 1995 uit vele gezellige, aardi ge, drukke, genietende en bo venal culinaire gasten. Daarbij ook maanden van warme, zwoele, romantische, zakelijke en knusse avonden eten in de tuin, een waar ‘lustoord' op Akkeroord. ’Kortom: Gasten die voor ons zoveel betekenden dat ons werk wel degelijk onze hobby blijft’, aldus Tonneke en Ron de Bruin-Boonstoppel. In het jaarverslag van de Goudse Kamer wordt de gang van zaken beschreven bij Veldwijk-van Loon Grafische Bedrijven BV, stearine-kaar- senfabriek Gouda BV, bouw en aannemingsbedrijf De Wilde BV, bouwtechnische in genieursbureau Smit, Combi- Care, restaurant Akkeroord, Alpha Vertaalbureau en Taal onderricht, Boerma Reclame Adviesbureau en Topos Ar chitecten BV. De Wilde BV Het uit Gouda naar Waddinx- veense verhuisde bouwbu reau en De Wilde BV (Coenecoop) is een middelgrote bouwonder neming met een grote diversi teit aan ervaring in de utili teitsbouw, woningbouw, reno vatie, onderhoud en restaura tie, klein onderhoud en be heer, taxaties en bouwkundi- Helaas is, in tegenstelling tot heren-waterpolo, dames-wa- terpolo nog steeds géén Olympische sport. Hopelijk zal dat in 2000 (Sydney) wél het geval zijn. Dit neemt niet weg dat dit jaar toch een belangrijk toer nooi zal plaatsvinden. In Em men of Papendal zal van za terdag 29 juni tot en met woensdag 10 juli het Olympic Year Tournament worden ge houden. Aan dit toernooi zal de hele wereldtop van het da- meswaterpolo deelnemen. Op langere termijn zal in 1997 de EK worden gehouden in Spanje (Sevilla). Waar de Fina-cup in 1997 en de WK in 1998 zal worden gehouden is nog niet bekend. Genomineerd Dinsdag 30 april (Koningin nedag) zal voor het eerst in Boskoop een sportverkiezing worden gehouden. Onder de genomineerden is voor de ca tegorie ’Sportvrouw’ de 24-ja- rige Gillian van den Berg ver meld. Zij verdiende haar nominatie aan het feit dat zij op hoog ni veau waterpolo speelt. Ze speelt sterk in het eerste da mesteam van Gouwestaete en is topscoorster. Bovendien maakt ze reeds jarenlang deel uit van Oranje en acteer de ze in het afgelopen jaar op de EK (3e) te Wenen en bij de Fina World Cup (2e) in Syd ney. Gillian van den Berg is voor 1996 wederom geselecteerd voor Oranje. Naast de water- poloster werden nog twee succesvolle Gouwestaete-le den genomineerd, te weten Nic Geers en Jan Willen van de Hoek. drie basisscholen op diverse lokaties. Verder wordt ge werkt aan plannen in de ge zondheidszorg. Naast materiële investerin gen in auto-cadwerkstations, een LED-plotter en een groot formaat kopieermachine, wordt ook geïnvesteerd in kennis en opleiding onder an- marge onder neerwaartse druk komen te staan. Het is voor het Waddinxveen- se bedrijf niet mogelijk de verkoopprijzen te verhogen gelet op de heftige concurren tie op zowel de binnenlandse als op de exportmarkten. Door het introduceren van nieuwe artikelen en nieuwe kleuren, een uitbouw van de export en een stringente kos- een vrijwel gelijkblijvend re sultaat verwacht als in 1995. De belangrijkste kleuren in 1995 waren evenals voor gaande jaren donkergroen, bouwprojekten of renovaties, bordeaux, oud rose en wit. T' Sterk opgekomen zijn de kleuren ivoor, was, donker blauw en goud. Voor het nieuwe jaar rekent technieken. Het zal zeker een het bedrijf op een verdere groei van deze kleuren. Ook voor aardse kleuren en oran jelinten is reeds een groeien- Naast de goede contacten in de ontwikkeling waar te ne men. Dit schrijven is hoofdzakelijk bedoeld voor de ondernemers die op dit moment in het hui dige winkelcentrum ’de Pas sage’ huren. Wat wij ons als consument afvragen is of u zich wel vol doende realiseert wat u ris keert bij de keuze van nieuw bouw ’De Nieuwe Passage. Ik zal mij nader verklaren. Uit de pers begrijpen wij dat u als ondernemers gemid deld ƒ325,- per vierkante meter huur moet gaan beta len. Dit betekent ten opzich te van de huidige huur een niet geringe lastenverho ging. Van de verhoogde huur ver wacht u meer omzet. Dus be hoeft een lastenverhoging op zichzelf geen belemming te zijn, ware het niet dat er een risicovolle periode aan vooraf gaat. Wat te denken van het risico van omzetverlies tijdens de nieuwbouw van De Nieuwe Passage. Gepland is ander half jaar bouwtijd. Ongemak voor ons als consu ment, zowel lopend, met de fiets, als met de auto, en dat anderhalf jaar lang. Ik wil geen voorspelling doen, maar ik vrees het ergste voor de ondernemers. Smit In Waddinxveen is aan de Nesse het advies- en con- structieburo Smit gevestigd, tenbewaking wordt voor 1996 Als bouwtechnisch ingeni eursbureau houdt men zich bezig met het berekenen en t< kenen van beton-, staal- en houtconstructies voor nieuw- De praktijk elders wijst uit dat de consument voor het overgrote deel niet meer die binding kent met zijn leve ranciers, zoals vroeger. Daarom valt te verwachten dat zij het ongemak en ge duld niet zullen weten op te brengen en elders hun bood schappen gaan doen. Laten we wel weten dat tij dens de bouw op de Be Fair- locatie in alle rust zonder enig ongemak voor de consu menten en de ondernemers gebouwd kan worden. Op die manier behoeft geen enkel risico van omzetverlies op de bestaande Passage te worden gevreesd. Vervolgens nog een belang rijke zaak: de parkeerfacili- teiten zoals gepland voor De zin ‘Faunaland natuurlijk voor dieren'. De gelukkige prijswinnaar van de citybike was de familie C. Verkade uit Waddinxveen, die verrast de fiets ophaalde in de winkel en natuurlijk even op de foto ging met hun gewonnen citybike. Veldwijk Voor Veldwijk-van Loon Gra fische Bedrijven BV (Oranje- kaan) was 1995 een positief jaar. Het Waddinxveense be drijf, dat wordt geleid door al gemeen directeur F. van Kempen, commercieel direc teur WA. van Loon, adjunct- directeur F.D. Veldwijk en di- rectie-medewerker J.B. Veld wijk jr., is in staat in grafisch opzicht een totaalpakket aan te bieden van ontwerp tot .„iprodukt in drukwerk en displays. In een groeiende economie wordt volop succes geboekt. Het gevolg is dat Veldwijk- groei onverminderd geconti- j 1 -1 stomazorg is en blijft de spil ten op het programma. Alpha van de onderneming. Steeds meer ziekenhuizen in Nederland hebben de weg we ten te vinden naar Waddinx veen, en daardoor is de in stroom van nieuwe cliënten Boêrma Boerma Reclame Adviesbu reau (Mercuriusweg) is een reclamebureau dat voor zijn opdrachtgevers snel, efficiënt en met verstand-van-zaken ideeën omzet in opvallende brochures, leuke adverten ties, heldere projectfoto’s en verder in alle reclame-uitin- de gemeente Waddinxveen. gen die er maar te bedenken zijn. Men beschikt over de meest moderne apparatuur en soft ware. Alles gebeurt digitaal: sage-locatie met de weten schap dat er zoveel positieve feiten en aspecten zijn die voor de Be Fair-locatie plei ten. Mogen wij het zo stellen, dat zij daardoor een nogal grote verantwoording op zich neemt? pen jaar sterk in prijs is ge stegen en ook de kosten voor verpakking, pit, lonen en En ook wat dit betreft moet men weten dat de Be Fair-lo catie alles biedt: 650 aaneen gesloten plaatsen, bij alle winkels, gelegen aan de bui tenrand, kan voor de deur worden geparkeerd, en de ondernemers en het perso neel hebben een eigen par keerkelder, ter voorkoming van de bezetting van de plaatsen die bestemd zijn voor de consument. Alleen het parkeervraagtsuk moet toch u als ondernemer aan het denken zetten en de vraag te stellen aan uw colle ga’s: ‘Zijn we wel goed bezig met de Passage-locatie?' Ter verduidelijking: Wad dinxveen mag zich niet me ten met een winkelcentrum in de grote stad, waar winke len hoofdzaak is en eerder r geaccepteerd wordt moeite te eindprodukt in drukwerk doen voor het zoeken naar een autoplaats. Het accent in Waddinxveen ligt hoofdzakelijk op bood schappen doen. Dan valt of van Loon Grafische Bedrijven staat het succes van het win- BV voor dit jaar een nog beter kelcentrum met de aanwe- positief resultaat voorziet, zigheid van voldoende par- ‘Dit geeft aanleiding tot nieu we investeringen om tot een nog doelmatiger produktie- proces te komen', aldus het Waddinxveense bedrijf. WADDINXVEEN - Fauna land Hoodie in het winkelcen trum Luifelbaan (Bredero- laan) had in de december-edi- tie van het eigen magazine een prijsvraag uitgeschreven. De huidige lage rentestand geeft op dit moment de bouw een goede stimulans, waarbij vooral ongesubsidieerde wo ningen en bedrijfsinvesterin gen een stijgende lijn te zien geven. Het bedrijf staat voor dit nieuwe jaar een nieuwe uit daging te wachten. De nieu we vestiging in Waddinxveen is sinds kort operationeel en transport stegen, is echter de zal in de loop van april geheel onder neerwaartse gereed zijn. Het afgelopen jaar is door de Wilde BV een groot aantal werken gerealiseerd. Voor 1996 is de orderportefeuille redelijk gevuld. Alpha Het jaar 1995 is voor Alpha Vertaalbureau en Taalonder richt (Coenecoop) een goed jaar geweest. De twee hoofd activiteiten - professionele vertalingen en functiegerich te taaltrainingen - vertonen de gehele branche valt, een gunstige ontwikkeling. Tx-n-. n Ten opzichte van de voor gaande jaren heeft met name de afdeling taaltrainingen een forse groei doorgemaakt, waarbij de bedrijfscursussen een belangrijke component vormen. Daarnaast zijn gunstige ont wikkelingen te constateren in de segmenten tolkwerkzaam- voor ons, als burgers van Waddinxveen, een belangrij ke datum. Het lijkt er name lijk op dat de gemeenteraad tiek tot op heden geen dan het definitieve besluit dacht lijkt te schenken, neemt met betrekking tot de Bovendien dreigt de politiek centrumvoorziening, moge- WADDINXVEEN - Woens dagavond 24 januari om half negen spreekt ds. A.J. Zou tendijk uit Utrecht voor de hervormde ontmoetingskring ’De Open Cirkel’ in De Schaapskooi (Nesse) over het onderwerp ’Door de sacra menten kun je wat beleven’. In september vorig jaar stond dit thema ook op het pro gramma, maar toen was de Utrechtse predikant echter verhinderd naar Waddinx veen te komen. schil van ongeveer ƒ8.000.000,-. Een niet mis te verstaan bedrag. Uit de pers hebt u kunnen vernemen dat er in het alter- kels, gemeentehuis natieve plan van bouwen op marktplein waar we de Be Fair-locatie is meege- Waddinxveners graag willen nomen de bouw van een nieuw raadhuis. In dit plan is daarbij een bod uitge bracht op het bestaande raadhuis en het pand Beu kenhof van ƒ6.400.000,-. Dit betekent tevens dat de gemeente Waddinxveen geen bedrag van ongeveer ƒ7.000.000,- hoeft te beste den aan verbouw en renova tie van het bestaande raad- team, dan ook vol vertrouwen het nieuwe jaar tegemoet. Voor 1996 beschikt men over een orderportefeuille die eind vorig jaar reeds voor meer dan 50% bleek gevuld. Bin nen aldus Didi en Frits Smit, ove rigens een toeneming van de bouwsnelheid te constateren door het veelvuldiger toepas sen van prefab materialen. De daarmee gepaard gaande afname van de mogelijkheid tot aanpassingen tijdens de bouw vraagt eens te mer een zorgvuldige en uitgekiende constructieve voorbereiding heden en notuleren in vreem- van projecten. de talen. Ook heeft Alpha een aantal nieuwe produkten en CombiCare diensten ontwikkeld in de sfeer van seminars en studie- CombiCare (Coenecoop) heeft dagen, gericht op het zaken in de afgelopen periode zijn doen met bepaalde landen, groei onverminderd geconti- Voor het komende jaar staan nueerd. Dienstverlening in in dit kader tal van activitei- de Goudse regio verwerft het bureau opdrachten uit alle hoeken van het land en in en kele gevallen zelfs buiten de landsgrenzen. In de utiliteitsbouw (bedrijfs hallen, op- en overslagruim- aannemingsbedrijf ten) werd in het verslagjaar -de 100.000 vierkante meter brutovloeroppervlakte zelfs overschreden. Daarnaast rekenden en te kenden de constructeurs en tekenaars van Smit voor wo ningen, banken, scholen en kantoren op verzoek van een ge adviezen, bouwbegeleiding gevarieerd pakket opdracht gevers. De directie, gevoerd door het echtpaar Didi en Frits Smit, gehaald. Ook het resultaat is ziet met de staf en het gehele daarbij niet achtergebleven. Woensdag 31 januari a.s. is huis en het pand Beukenhof. Al met al hebben we het hier over grote bedragen gemeen schapsgeld, waaraan de poli- i aan dacht lijkt te schenken. Tl_1*J2 X J_ een geboden kans met be- lijk ten gunste van het plan trekking tot de gemeentelij- ’De Nieuwe Passage’. ke huisvesting te laten lig gen, een kans die nooit meer Tot op heden heeft de politiek terugkomt. naar mijn mening, met name En dan praten we nog niet de gemeenteraad, nog onvol- over het dure, inefficiënte ge- doende onderzoek gedaan meentelijke werken op twee naar de financiële aspecten locaties. Mij bekruipt het ge verbonden aan het aangebo- voel de denklijnen van de po- den alternatieve plan van litiek niet meer te kunnen bouwen op de Be Fair-loca- volgen, tie. Enkele cijfers. De Passage-locatie kost de gemeente geen ƒ1.200.000,- (zoals CDA-wethouder J.A. Hielema zegt), maar levert vermoedelijk een tekort op van tenminste ƒ4.900.000,-. Bij bouwen op de Be Fair-lo- bedragen ten gunste van catie levert dat de gemeente bouwen op de Be Fair-loca- volgens de alternatieve aan- tie? bieding een positief resultaat We spreken hier wel over ge- op van ƒ3.257.000,-. Een ver- meenschapsgeld! schil van ongeveer Bovendien bieden de ideëen voor een winkelcentrum op de Be Fair-locatie een écht compleet centrum met win kels, gemeentehuis en marktplein waar we als TT 7 JJJ_. ‘11 komen! Hierbij doe ik een oproep aan de gemeenteraad de proble matiek rond de bouw van een nieuw winkelcentrum voor Waddinxveen in de volle breedte in beschouwing te nemen. keerplaatsen. Of dit nu reëel is of niet, het is gewoon een feit. Wij begrijpen overigens de politiek niet, dat zij zo star blijft vasthouden aan de Pas- Kaarsen Stearine-kaarsenfabriek Gouda BV (Mercuriusweg) heeft het jaar 1995 kunnen afsluiten met een omzetgroei van ruim 4%. Doordat haar belangrijkste grondstof, stea rine, in de loop van het afgelo- Met de accommodatie die nu is verkregen kan de onderne ming prima uit de voeten. Het komende j aar staat in het teken van de veranderingen ontwerpen, tekst en illustra- in het vergoedingstelsel van ties. Het eindresultaat wordt hulpmiddelen, waaronder volledig digitaal aangeleverd bij elke drukkerij. Met zes creatieve mensen wordt er gewerkt voor een aantal grote ondernemingen en voor bedrijven en instellin gen uit het midden- en klein bedrijf. Voor starters is er een goed advies en wordt een speciale startersprijs berekend voor de eerste huisstijl. De ver wachte omzetstijging is in 1995 uitgekomen. Voor dit nieuwe jaar denkt Boerma Reclame Adviesbureau de omzet te kunnen stabiliseren. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense bedrijfsleven kijkt in deze periode met een groeiende economie op timistisch naar het nu pas begonnen nieuwe jaar. Dat blijkt uit de verslagen van negen Waddinxveense on- Nieuwe Passage. Consumen- dernemingen, die een plaats hebben gekregen in het ten, die alleen boodschappen jaarverslag 1995 van de Kamer van Koophandel en keerplaatsen aaneengeslo ten, zelfs liefst voor het win kelpand waar ze moeten zijn. Zij willen niet op 12 versprei de plaatsen een autoplaats moeten zoeken. 'zz PAGINA 15 Suzanne Kampen, directrice van Alpha Vertaalbureau en Taalonderricht. (Foto: Archief Joop Dorst). t De familie C. Verkade won de citybike van Faunaland Hoodie in het winkelcentrum Luifelbaan. (Foto: Faunaland Hoodie). 1 M.L. FLOHIL Troelstrahoeve 4 Waddinxveen R. GAYKEMA Van Mecklenburg Schwerinlaan 29 Waddinxveen Algemeen directeur Frits van Kempen van Veldwijk-van Loon Grafische Bedrijven BV. (Foto: Archief sjaak Noteboom). Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Frits Smits geeft samen met zijn vrouw Didi leiding aan bouwtechnisch ingenieursbureau Smit. (Fo to: Archief - Sjaak Notebnoom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 JANUAR11996

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 15