Vierde wielerronde van Waddinxveen met dames Verse seWilel iet» EUROHOME Terra^Cottage i Sokoonkidssafoii Elke dag in de bus... echte ZIJDE 36 (0172) 2145 50 Monie Wijnstra zoekt voor Europa Kinderhulp nieuwe gastgezinnen Sing-in in koffiebar Weer winst voor dames van Flyers Zwaar bevochten winst voor Rowah Oecumenische dienst in Zevenhuizen GÉ DE SLIJTER Dot's mod? Dia-lezing van Anja de Jong in Immanuëlkerk Lg/ Winter- N uitverkoop EEN SCHUURFEEST OF PARTIJ?? HAAL GÉ DE SLIJTER ER MAAR BIJ! Rijnen Gouwe nu 79.95 79.95 Mini en uitgebreide gelaatsbehandeling v.a. f35,- Borstbehandeling Halsbehandeling Wimpers en wenkbrauwen verven Epileren Harsen van het hele lichaam Manicure en handpakkingen Wij zijn op zoek naar jou! ALLEEN OP 19-20-26-27 JANUARI BURGER'S FISH SCHEVENINGEN Kortingen tot i 50% j I I I I I I I SLIJTERIJ WIJNHANDEL 8.95 per !6 kilo pierlot »f»uuTiot cosrtóttt 1 r J Close-harmonygroep zoekt mannenstemmen lampen, fauteuils, banken, kasten, eetkamer- stoelen, tafels, karpetten etc. I I WCKCII VUUI Z.CVCII UUI III UC UUO. VUUl - I I ers. Ook in de scores kwam i I I I I I op de W'veense markt Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Heb je: - ervaring als gastheer/ vrouw in de bediening - doorzettingsvermogen - en een gulle lach Ben je op zoek naar: - een gezellige - een afwisselende - een creatieve baan in de horeca Dit wordt onze wijntopper van 1996 rode wijn uit Roemenië... Super! Restaurant Akkeroord Akkeroord 1 2741 PZ Waddinxveen Tel. 0182 61 61 01 t.a.v. Mw T. de Bruin BOOMSMA Puttelaan 142-146 Boskoop tel. (0172) 21 57 31 HOOGHOUDT 5 VOO' op een aparte locatie, achter onze winkel in de voormalige huisvesting van "Van Delden B.V.”, Voorofscheweg 15: HALVE PRIJZEN voor gerenommeerde merken DUJARDIN Vieux vrijblijvende kennismaking betaalt u ƒ13,75- STROH ORIGINAL 38% VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 JANUARI 1996 PAGINA 19 WEEKBLAD Een beeld van de derde editie van de wielerronde van Waddinxveen in 1995 ter hoogte van de kruising Juliana van Stolberglaan- Kerkweg-Oost. (Foto: Stichting Wielerronde Waddinxveen). commissie in Zevenhuizen op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: Steekterweg 77 - 2407 BE Alphen a/d Rijn - Tel: 0172-476525 Vanaf de Hefbrug richting Zwammerdam dan aan de rechterzijde WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 januari om half ne gen zijn jongeren van 15 jaar en ouder weer van harte wel kom in de hervormde koffie bar De Schaapskooi (Nesse). De avond omvat een sing-in, altijd een geliefd programma. WADDINXVEEN - Op de middag van Tweede Paasdag - dit jaar maandag 8 april - wordt weer de Ronde van Waddinxveen verreden. Er zijn diverse nieuwighe den. Voor de eerste maal zullen er dames deelnemen. Verder is er sprake van een geheel vernieuwd wieler- programma. coach Mieke van Dijk nog be hoorlijk lastig. Het beste teamspel was beslissend en dat kwam op naam van Fly- dit tot uitdrukking. Liefst vier spelers kwamen in de dubbele cijfers. Uitslag 56-48. Topscoorder: Michael de Le- vie met 14 punten. WADDINXVEEN - Het kostte het eerste damesteam van Rowah-handbal zondag tegen Indus (Rozenburg) zeer veel moeite om ook deze wedstrijd winnend af te sluiten. WADDINXVEEN - Op initia tief van de Waddinxveense in de zaal van de hervormde Immanuëlkerk (Prinses Bea- ZEVENHUIZEN - Zondag middag 21 januari om vier uur wordt er in de Gerefor meerde Kerk aan de Dorps straat in Zevenhuizen onder het motto ’Ontmoeting over drempels heen’ weer een sa menkomst gehouden. De voorbereidingscommissie van de vier geloofsgemeen- Beerenburg 4b literfles restaurant keroord Alphen aan den Rijn BEAUTYFARM ZONNECENTRUM De Ronde van Waddinxveen is één van de eerste criteri ums op de wielerkalender van het district Zuid-Holland I en wordt slechts vooraf ge gaan door de klassieke omlo- werd verkregen op de Juliana van Stolberglaan, Kanaal straat, Stationsstraat, Stati- i en Willem de Zwijgerlaan. Inmiddels heeft de stichting het groene licht gekregen van het gemeentebestuur om dit selectieve stratencircuit, met een heuse klim op de Juliana van Stolberglaan, jaarlijks als parcours voor de wieler- mers bestaat het zevenkoppi ge bestuur verder uit Hans Moons (voorzitter), Piet Kloet (secretaris), Piet Versluis (penningmeester), Jaco v.d. Eijk en Gerard Hazebroek. Drie weken logeren, op straat spelen, pannekoeken eten en gewoon meedoen met de rest van het gezin. Dat is de mooi ste vakantie voor Ulla uit Hannover, Pascal uit Parijs en nog drieduizend kinderen die op uitnodiging van Euro pa Kinderhulp deze zomer naar Nederland komen. Sinds 1961 zoekt Europa Kin derhulp jaarlijks gastgezin nen voor 200 kinderen in de Goudse regio. ’Weet u al wat u de volgende zomervakantie gaat doen? Wordt het een vliegreis, gaat u kamperen, huurt u een huisje of houdt u het bij dagjes uit in het land? Of vindt u het nog te vroeg om daar al over te denken?’, al dus de Waddinxveense Monie Wij nstr a-Verlint Voor de Stichting Europa Kinderhulp is het nooit te vroeg in het seizoen. Daar is vakantie het hele jaar door het onderwerp van gesprek. Dat moet ook wel, want Euro pa Kinderhulp, is verant woordelijk voor de vakantie van zo’n 3.000 kinderen uit Duitsland, Frankrijk, Enge land, Oostenrijk, Tsjechië en Nederland. Ook uit vluchtingenopvang- centra komen er kinderen. WADDINXVEEN - De standaardteams van Flyers-bas- ketbal hadden allemaal een uitwedstrijd. Dames 1 won van Dunckers. Meisjes junioren 1 had geen moei te met Red Stars en heren 1 verloor voor de derde achtereenvolgende keer, nu van Cady. worp op de paal beëindigde de scheidsrechter Simon Krol de wedstrijd met de stand 5-3 voor Rowah. 56. Topscoorder: Astrid Frik ken met 11 punten. Dames 5 voegde weer een overwinning aan het totaal toe. Deze keer wonnen de da mes van LUSV uit Leiden. De eerste helft ging nog een beet je moeizaam (17-16), maar de tweede helft was Flyers heer en meester, alleen werd er te weinig gescoord. Uitslag 36- 28. Topscoorder: Monique Noordhoek met 18 punten. Heren 4 deed ook van zich spreken en won voor de twee de maal in deze competitie. Vooral de manier waarop dit gebeurde moet de heren een fijn gevoel geven. Er werd goed gespeeld en er waren di verse mooie aanvallen die be kroond werden met goede scores. I' scoorder: Ton Baan met 12 punten. Jongens passerelle 1 had te gen het nog ongeslagen MSV weinig in te brengen. Qua spelpeil was er geen verschil. Ook verlies voor dames 2 en jongens passerelle 1. Wel was er winst voor heren 4 en da mes 5. Jongens mini’s won nen en spelen de tweede helft van de competitie één klasse hoger. Dames 1 moest naar Hilver sum voor de uitwedstrijd te gen Dunckers, altijd een moeilijke tegenstander. Deze keer viel het mee, vooral om dat de dames een goede wed strijd speelden en steeds het initiatief hadden Vooral het goed aan- en vrij spelen van de centers van Flyers gaf de doorslag. Via een ruststand van 21-35 werd Een incompleet dames 2 de einduitslag bereikt van 32- kwam duidelijk lengte tekort c" 'T'1 1 1,1 1 wolf met 16 punten en Anita van Unen met 14 punten. Heren 1 ging naar Capelle aan den IJssel voor de wed strijd tegen Cady. De eerste helft ging gelijk op, alhoewel het veld weergaf. Uitslag 30- Flyers het erg moeilijk had tegen een fanatiek - op het randje van het toelaatbare - spelende Cady. De ruststand was 42-42. De tweede helft liep het niet meer zo best voor Flyers en na het uitvallen van Wolter Zwijnenburg was de rek eruit MOERKAPELLE - Er is uit stekend gereageerd op het initiatief om te komen tot de oprichting van een close-har- monygroep in Moerkapelle. Het aantal reacties was ver rassend hoog. De geselecteer de zangeressen en zangers popelen inmiddels om te kun nen starten. Graanjenever literfles Uiteraard wordt er ook weer in elke klasse gestreden voor het ’bergklassement’. Het bestuur van de Stichting Wielerronde Waddinxveen heeft inmiddels twee wijzi gingen ondergaan. De gebroe ders Cock en Leen Rehorst hebben hun bestuursfuncites neergelegd en zijn opgevoltgd en gingen de winstpunten naar Cady. Meisjes junioren steken op dit moment in een goede vorm. De overwinning op Prisma College van een week eerder was daarvan al een voorbeeld. De wedstrijd tegen Red Stars bevestigde dit. Er werd goed gespeeld en tijd genomen om de aanval goed af te ronden, waardoor Red Stars er niet aan te pas kon komen. Via 18-29 werd er een ruime overwinning behaald van 46-68. Topscoorder werd Tineke Lelieveld met 31 pun ten. Een Wat de nieuwe zanggroep nog te kort komt zijn lage man nenstemmen. Vandaar een nieuwe oproep. Wie graag en veel zingt, bas of bariton is en het leuk lijkt om allerlei stij len in close harmony te zin gen met 6 a 7 anderen, wordt verzocht contact op te nemen met Mieke Titulaer, telefoon 079-5931415. voorbereid, die in het thema staat van de week van gebed voor eenheid. Ds. Ter Haar uit Rotterdam houdt de overdenking over het thema ’Zie. Ik sta aan de deur en klop’. Het oecume nisch gelegenheidskoor uit Zevenhuizen-Moerkapelle verleent vocale en muzikale medewerking. De samenzang wordt bege leid door de Waddinxveense organist Jaap Akkerhuis. Voor de kinderen is er weer het bekende programma. Voor de allerkleinsten is er oppas. /te naherrie 'n 'r Dealu Mare - Cepcura Mi» en bouteille par XL H P K 221 VIN FïODl r HOLMANTE 1 i gg gen de dames uit Rozenburg wegens blessures aangevuld met de twee jeugdspelers Jo- anneke Keus en Marion van Ham. De eerste helft verliep zeer voorspoedig. Coach Lex van Ham zette twee cirkel- speelsters in die voor de nodi ge gaten in de verdediging zorgden. Ineke Klijn scoorde de eerste twee doelpunten mooi laag in de hoek. Een wat vreemde slingerworp verras te de uitstekend keepende Jacqueline Cok wat resul teerde in een punt voor In dus. Via samenspel, waarbij de dames elkaar uitstekend wisten te vinden, en een mooi afstandsschot gingen de Wad- dinxveensen de rust in met de stand 2-5. De tweede helft gaf een heel ander beeld te zien. In tegen- WADDINXVEEN - Regiomedewerkster Monie Wijn- stra-Verlint (tel. 0182-611953) zoekt voor de 35-jarige Europa Kinderhulp nieuwe gastgezinnen in Wad dinxveen en omgeving. Ook de keepster van Rowah, René Moolenaar, had moeite met lage schoten. Met een ging, die de twee gevaarlijke break-out die eindige met een opbouwspeelsters van Indus -J-J--J j. prima konden uitschakelen, zagen we één stoorspeelster. Na twee tegendoelpunten scoorde Jolanda Hoffmans uit een vrije worp en was de stand 4-6. Hierna vielen tot de stand 8-8 de doelpunten om en om. Na een aantal te gendoelpunten ging de coach terug naar een 2-4 verdedi ging wat het Waddinxveense team duidelijk beter afging. Uit een strafworp en een door balverlies ontstane break-out maakte Indus twee punten. Door wederom prima samen- Kunst Kring verzorgt Anja de Jong, docente tekenen en door kunstgeschiedenis en educa tief medewerker in het Gro ninger Museum, donderdag- literfles Rowah werd in wedstrijd te- ruimte voor anderen en kon vanaf de cirkel gescoord wor den. Al met al een zwaar be vochten overwinning. Ook de wat jeugdere dames - de meisjes aspiranten B - moesten er zaterdag flink aan trekken. Reeds in de tweede minuut van de wedstrijd scoorden De Treffers uit Krimpen aan den IJssel met een hoog schot. De rust ging men in met de stand 0-2. Coach Marja Sloof moet een flink inspirerende toespraak gehouden hebben want reeds in de eerste aanval na de rust scoorde Kim Hoffmans 1-2. Hierna had het team het tem po te pakken. Met een uiterst verrassende beweging maakte Nicole Sloof een mooi punt en scoor de Moniek Hoefnagel met een voor een keepster altijd lastig stelling tot de eerste helft zag laag schot. het publiek een wijziging in de verdedigingstactiek. In plaats van een 2-4 verdedi- Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad i op Rijn en Gouwe. doorslaggevend. Uitslag 35- RR R.rilr Stilrlrpl Naam* Adres: Postcode: maakte het de jongens van Tel.:---- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. door de bloemist Wim Rip en de Boskoper Rien Assche- man. spel maakte ook Rowah de Naast deze twee nieuwko- nodige punten waarna een verdedigingsfout de stand op 8-8 kwam. viunuciuag" Hierna kwam het samenspel avond 18 januari om acht uur tot een optimale vorm. Tot driemaal toe maakte instar tende opbouwspeelsters trixlaan) een gratis toeganke lijke dia-lezing over de abori ginal cultuur. De avond gaat over heden daagse kunst die is gebaseerd op de cultuur van de oor spronkelijke bewoners van Australië. De symboliek van de schilde rijen verwijst naar het land van zijn bewoners. Na de pauze zal Anja de Jong dia’s laten zien van druksels en schilderijen gemaakt door Hendrik Nicolaas Werkman. In het kader van het Werk- manjaar is er op dit moment een overzichtstentoonstelling van hem te zien in het Gro ninger Museum. De Groninger drukker-schil- der sloot zich in 1919 aan bij De Ploeg, een groep Groning se schilders die hem niet als volwaardig schilder accep teerde. Hij werd beschouwd als een kinderlijk, amateuristisch zondagschilder. Na een zakelijke mislukking gooide Werkman alles van zich af en maakte zich vrij voor de kunst, zocht harts tochtelijk de avant-garde en verwerkte dit geheel eigen zinnig naar eigen karakter en levenswijze. ii.stw. Kinderen, voor wie vakantie een broodnodige onderbre king is van hun niet al te rooskleurig bestaan. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar, die thuis niet de aan dacht krijgen die ze verdie nen, die nauwelijks weten hoe het er in een gewoon ge zin aan toe gaat. Kinderen die door hulpverleningsorga nisaties worden voorgedra gen voor een vakantie via Eu ropa Kinderhulp. Om ook komende zomer weer voldoende kinderen te kun nen plaatsen in de regio Zuid- Holland is Europa Kinder hulp op zoek naar nieuwe gastouders. Gezinnen die het leuk vinden, plaats en vooral ook tijd heb ben om drie weken een extra kind in huis te nemen. Duur hoeft het niet te zijn: op straat spelen, boodschappen doen, voorlezen, pannekoe ken eten, misschien een keer tje naar de dierentuin. Natuurlijk weet men bij Eu ropa Kinderhulp dat het niet niks is om drie weken lang een onbekend kind in huis te hebben. Dat vraagt heel wat van de gastouders en de rest van het gezin. Daarom wordt veel aandacht besteed aan de voorbereiding en de begeleiding van nieuwe en al langer meedraaiende gastouders. Een team van er varen medewerkers, vaak zelf ook gastouder, staat klaar om de gastgezinnen te assisteren. Want uiteindelijk zijn het de gastgezinnen die daadwerke lijk hun voordeur open zetten voor een bekend kind en dat is wel even heel wat anders dan een girootje uitschrijven. Het is de vierde keer in suc cessie dat de Stichting Wie lerronde Waddinxveen tekent voor de organisatie van dit onsplein, Prinses Beatrixlaan sportieve evenement in het Gouwedorp. Hoofdsponsor is Keukencentrum Waddinx veen (Zuidkade). Voor het eerst zullen er dit jaar wielrensters aan de start komen in deze hoog aange schreven wielerronde met start en finish op de Juliana ronde te gebruiken, van Stolberglaan. Het bestuur van de stichting kan haar energie dit jaar vol ledig richten op de organisa tie van het wielrennen nadat vorig jaar na langdurig over leg met de gemeente bij wijze pen Ronde van Zuid-Holland van proef een nieuw parcours (zaterdag 9 maart) en Om loop van de Glazen Stad (woensdag 27 maart). Dit jaar zal de Ronde van Waddinxveen een geheel - vernieuwd - wielerprogram- ma kennen waarbij de catego rie dames de plaats heeft in genomen van de rolstoelra- cers (wheely’s). Nieuw is ook de benaming van de diverse categoriën die de KNWU dit jaar heeft door gevoerd. De recreatierenners (voorheen amateur C), die ook voor het eerst in Wad dinxveen deelnemen, zullen om twaalf uur als eerste wor den weggeschoten tesamen met de veteranen. Hierna vertrekken de cyclo- sportieven (voorheen ama teur B) voor hun wedstrijd, gevolgd door de dames. Uit smijter van het Waddinx veense wielerspektakel wor den de elite- en neo-amateurs die rond vier uur op weg gaan voor hun 80 km-wedstrijd. 0.7 liter /3b Uitslag 54-34. Top- pi Tati Rpqd mpt 19 schappen en de oecumenische Alleen was de tegenstander commissie in Zevenhuizen vele decimeters groter en in hebben gezamenlijk de dienst deze jeugdklasse is dit vaak 83. Topscoorder: Erik Sikkel met 13 punten. Jongens mini’s wonnen ook hun laatste wedstrijd van de eerste helft van de competi tie. Tegenstander Leiderdorp incompleet dames 63. Topscoorders: Nicole Bier- tegen kampioenskandidaat Jumpers. Ook hadden de da mes moeite met het schot, waardoor uiteindelijk de einduitslag niet de juiste krachtsverhoudingen binnen PASS» P4SS4I

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19