WADDINXVE Oplegger gestolen aan de Bredeweg Waddinxveners halen zout op Concordia start jeugd big-band ^siniratuin t I F Bonjour tristesse tl 1 Jaarlijks uitstapje winkeliers I «e Toneelavond voor ouderen in AF-centrum V. i 1 E G M E E N T E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN BOUWZAKEN VERGADERINGEN GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN MILIEUZAKEN VOLKSGEZONDHEID CENTRALE ANTENNE INRICHTING mensen die minder goed ter malige veilingterrein - aan de Bredeweg. PERCELEN GROND TE KOOP IN DE WIJK ZUIDPLAS UITSLAG LOTING INZAMELING KERSTBOMEN (klarinetten, trompetten, strooiauto’s voorzien van een sneeuwploeg om zo de weg schoon te maken, direct er achteraan wordt er gestrooid. In de nacht van woensdag op donderdag werd ingebroken in een woning aan de Wilhel- minakade. De onbekenden kwamen binnen door gaatjes te boren in de raamstijl. Weg genomen werden slechts een paar doosjes sigaren. Binnen tien minuten na de melding zijn de strooiauto’s op weg. Vaak wordt er al pre ventief gestrooid, dat wil zeg gen dat er al gestrooid wordt voordat het glad wordt. Op deze manier kunnen er pro blemen worden voorkomen. Het gebruik van nat zout S heeft twee voordelen. De wer king is langer dan bij het ge bruik van gewoon zout en het werkt langer door bij een la gere temperatuur. WADDINXVEEN - Waddinxveners hebben de gemeen- tewerf aan de Noordkade goed weten te vinden om zout te halen ter bestrijding van de gladheid in de buurt van het eigen huis. Er stond soms een hele rij mensen te wachten. geel 234 geel 242 geel 420 WADDINXVEEN - Voor de meisjes en jongens van de Waddinxveense muziekvereniging ’Concordia’ is de dirigent Pieter Boer begonnen met een jeugd big band. duktieproces van dompelen, persen en kleuren werd ge volgd. Vervolgens konden de winke liers twee kaarsen een kleur naar eigen keuze geven. Aan sluitend werd nog een bezoek gebracht aan de gloednieuwe showroom van het bedrijf in Breda. De Waddinxveense midden standers waren de eerste gas ten die kennis konden nemen van het uitgebreide leve ringsprogramma van Molca. De showroom werd namelijk pas vrijdag 12 januari met een huisshow in gebruik ge nomen. Na de rondleiding werd in het centrum van Breda met een gezellig diner de zeer geslaag de dag van de winkeliers uit de Dorpstraat besloten. kestverband te leren samen spelen en voor de jeugdleden uit het harmonie-orekst is dit muziekgezelschap een mid del om nog meer orkesterva- ring op te doen. Leerlingen krijgen eerst één of meerjaren muziekles voor dat zij mee mogen en kunnen spelen in de jeugd big-band. Daarna krijgen ze naast het spelen in de big-band nog ge woon muziekles, dat ook nog geldt voor een aantal jeugdle den uit het harmonie-orkest. Het is de bedoeling van de jeugd big-band eenvoudige werken te spelen zodat het voor voornamelijk de leerlin gen die nieuw in de jeugd- In de jeugd big-band, die elke dinsdagavond van kwart over acht tot kwart over negen re peteert in het clubgebouw ’De Hoge Noot’ (J.W. Frisoweg), zitten leerlingen en jeugdle den uit het harmonie-orkest, aangevuld door wat oudere leden die de band assisteren. Voor de leerlingen is de big band een middel om in or- vemield. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een autobedrijf aan de Noord kade. Na het kapot maken van een ruit kon men een deur openen. Weggenomen werden twee autoradio’s. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een personenauto aan de Nassaulaan. Een ruitje werd ingeslagen en de autotelefoon werd ontvreemd. Ook aan de Roemer Visscher- straat werd op dezelfde ma nier ingebroken in een auto en werd een radio-cd-speler ontvreemd. ^i/;; i£££ WADDINXVEEN - Maandag avond 22 januari om acht uur wordt op initiatief van de cul turele commissie voor oude ren in het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) een toneelavond verzorgd door ’Arto Post Laboro’ uit Schoonhoven. De toegangs prijs bedraagt drie gulden per persoon. De toneelgroep zal het stuk ’De knecht van twee mees ters’, dat is geschreven door Goldini, op de planken bren gen. Het is een commedia dell-arte, een volkstheater- vorm uit het Italië van de 16e tot de 19e eeuw. De spelers zijn gekleed in kle ren van die tijd. Het is een vrolijk stuk, waarin van be gin af verwikkelingen zijn die pas aan het einde worden op gelost. Een stuk ook met veel humor. Het is wel een vrij lang stuk. Het is daarom wenselijk dat degenen die met het Aanvul lend Openbaar Vervoer (AOV) komen dit vooraf even bekend maken in het Anne Fr ank-centrum WADDINXVEEN - Vórige week dinsdag werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een Pacton- oplegger vanaf het bedrijfsterrein Doelwijk - voor- Voor weggebruikers is de win- i ter niet de meest aangename been zijn, is het van groot be- periode van het jaar. Vorst, sneeuw en ijzel kunnen er voor zorgen dat het op de weg gevaarlijker wordt dan ge bruikelijk. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een oplegger aan de Staring- laan. Door het openmaken van het zeil konden 44 badka- merkasten worden wegge haald. Men heeft tevens ge probeerd in te breken in de cabine waarvan het slot was geforceerd en een ruit was X Bij sneeuwval worden de 6 Inwoners van Waddinxveen kunnen ook zelf een handje helpen door bij het bestrijden van de gladheid bij ijzel en sneeuwval het trottoir voor de eigen woning begaanbaar te maken en te houden. Voor iedereen, maar vooral voor WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 10 januari hebben de winkeliers uit de Dorpstraat - Waddinxveens oudste winkelcentrum - weer hun jaarlijkse uitstapje ge maakt. Dit jaar werd onder leiding van Mia en Wim Rip (bloem- sierkunst) een bezoek ge bracht aan kaarsenfabriek Molca BV in Etten-Leur. Dit bedrijf maakt 75 typen kaarsen in 30 verschillende kleuren zodat de klant kan kiezen uit 2.250 variaties. Daarnaast levert men een uitgebreid programma zoals kandelaars, keramische pro- dukten, Enten en servetten. Na een korte inleiding werd door de Waddinxveense mid denstanders de fabriek be zocht, waarbij het gehele pro- Het berijdbaar houden van doorgaande routes bij sneeuwval en ijzel heeft bij de gemeente de hoogste priori teit. Meldingen van worden door de politie door gegeven aan de storingsop- zichter, die de gladheid meestal zelf al heeft gecon stateerd. lang dat de trottoirs schoon zijn. Bij extreme omstandigheden, zoals kortgeleden 'met de langdurig aanwezige ijzel, stelt de gemeente Waddinx veen aan haar inwoners een (kleine) hoeveelheid strooi- zout beschikbaar. Dit zout kan men afhalen bij de ge- gladheid meentewerf aan de Noordka- 'x' de. De openingstijden zijn van 08.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. lliil ilSl (0182)624 624 band komen haalbaar is om hierin mee te spelen. De big-band is eigenlijk een verkleinde versie van het harmonie-orekst. Dat bete kent dat er dezelfde blaasin strumenten dwarsfluiten, alt-saxofoons, baritons, bas sen, trombones) en ook slag werk in voorkomen, zij het minder in aantal. De big-band muziek die de le den spelen is natuurlijk wel wat anders dan van een har monie-orkest. Het is vooral swingende en goed in het ge hoor liggende muziek. Het is niet de bedoeling dat deze jeugd big-band aparte optredens gaat geven. Wel zullen de meisjes en jongens tijdens de gezamenlijke jaar lijkse concerten van zich la ten horen. BS» -C - Pagina 3 WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 JANUAR11996 WEEKBLAD VOOR Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeenteg.ds Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen 21 tot en met 27 januari: E.H.B.O. het geheel vernieuwen van twee woningen Bredeweg 12 en 13 het oprichten van een tuinmuur Oostpolderweg 14 Noordkade 58 Peuleyen 65 Kleikade 53 De uitslag van de verloting is als volgt: het oprichten van een tuinhuisje De Visserhoeve 1 Zesde Tochtweg 4b Zuidplaslaan 92 Vaccinaties voor jeugdigen Aandadit van de Waddinxveense Dorpstraat-winkeliers voor de fabricage van kaarsen tijdens hun HET GROENE WARENHUIS Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkom stig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voor zitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019,2500 EA, ’s-Gravenhage. De beschikking wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voorlopige voorziening wordt een zeker bedrag aan griffierecht verlangd. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 9 januari 1996, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: - de directie van Framec B.V. inzake het oprichten en in werking hebben van constructiewerkplaats voor metaalverwerking op het perceel Coenecoop 10/11. De beschikking met bijbehorende stukken ligt vanaf 12 januari 1996 gedu rende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp). De vaccinaties vinden plaats op vijf middagen, verspreid over het gehele jaar. Burgemeester Trooststraat 53 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een warenhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een dakkapel op het zijgeveldakvlak het geheel vernieuwen en het vergroten van een berging het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak geel 28 geel 102 De inentingen die volgens het normale schema van het rijksvaccinatiepro- gramma gegeven worden zijn: DTP: Difterie, Tetanus en Polio; BMR: Bof, Mazelen en Rode hond. wit 156 wit 180 wit 458 wit 484 wit 505 wit 514 wit 588 wit 686 wit 800 wit 815 wit 844 groen 551 groen 574 rose 110 rose 239 rose 473 rose 587 rose 853 rose 857 BOUWPERCEEL Akkerwinde 49 AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een kunstwerk Het adres van K.M.R. is Stationsplein 2C, 2405 BN Postbus 799 2400 AT Alphen a/d Rijn Telefoon: (0172) 44 72 22 Telefax: (0172) 44 72 77 2 stuks tweede prijzen een, radiocassetterecorder, zijn gevallen op: rose 345 rose 530 De eerste prijs, een portable cd speler, is gevallen op: wit 90 wit 364 wit 669 wit 841 BOUWPERCEEL Sterrenlaan t.o. nr. 1 AARD VAN HET BOUWPLAN het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakvlak 3 stuks derde prijzen een, walkman met radio, zijn gevallen op: wit 191 wit 357 rose 647 TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. 2 Verzoek om medewerking De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn medewerking te verlenen tot het oprichten van zes lichtmasten op het sportpark Gouwebos aan de Alberdingk Thijm- laan. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 18 janu ari 1996 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schrif telijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen, postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Op 22 januari 1996 zijn de kinderen geboren in 1986 van postcode 2753 COLLECTEROOSTER EH t/m 2743 JV aan de beurt. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: 8 stuks derde prijzen, een spelcomputer zijn gevallen op: Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Teneinde verzekerd te zijn van uitsluitend serieuze gegadigden geldt een inschrijfgeld van ƒ500,00 per gegadigde. Dit bedrag dient, onder vermel ding van ’’inschrijfgeld kavels Gijsberterf”, vóór 15 februari 1996 te zijn overgeboekt op girorekening 8708 van de gemeente Waddinxveen of op bankrekeningnummer 3668 01 694 van de Rabobank t.n.v. gemeente Waddinxveen. Indien vóór deze datum geen overboeking heeft plaatsge vonden wordt de inschrijving niet in behandeling genomen. Dit bedrag wordt uiteindelijk in mindering gebracht op de koopsom, danwel terugge stort wanneer men geen kavel krijgt aangeboden. Slechts als men een aan geboden kavel weigert, wordt overgegaan tot inhouding van het inschrijf geld. Tot 29 februari 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschik king. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Gegadigden, ook zij die reeds eerder een verzoek tot aankoop van een per ceel grond hebben ingediend, kunnen tot 1 februari 1996 bij de directeur van de sector Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer, postbus 400,2740 AK te Waddinxveen, een schriftelijk verzoek tot aankoop indienen, onder ver melding van het gewenste perceel. Bij meerdere aanmeldingen voor één kavel zal door middel van loting een volgorde van gegadigden worden vastgesteld. De te bouwen woningen zullen aan de volgende stedebouwkundige rand voorwaarden dienen te voldoen: - vrijstaande woningen; - eenzelfde kleurstelling met aan elkaar verwante architectuur (onder supervisie van de gemeentelijke plancoordinator); - de voorgevels dienen te worden geplaatst in de voorgevelrooilijn even wijdig aan de Piasweg; - goothoogte maximaal 4 meter. Nokhoogte maximaal 10 meter; - kap verplicht (helling 35°-5(n en de nok haaks op de Piasweg; - minimale afstand tussen de woning en de zij-erfgrenzen 3 c.q 4 meter: - garages geïntegreerd opnemen in het bouwvolume van de woning; - architectuur eigentijds, modern; - kleur- en materiaalgebruik: metselwerk en hout in lichte (’’blonde”) kleuren; pannen antraciet; - de woningen zullen vanaf de Piasweg ontsloten worden door middel van één, gecombineerde, in/uitrit per twee woningen; - parkeervoorzieningen op eigen erf, minimaal twee parkeerplaatsen per woning; Bekendmaking wijziging bouwverordening Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 20 december 1995 de derde serie wijzigingen van de Bouwverordening heeft vastgesteld. Deze wijzigingen hebben betrekking op de volgende punten: 1de invoering van een energieprestatienormering in het Bouwbesluit; 2. implementatieplan bouw- en sloopafval van het Ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer; 3. herstel van een aantal kleine onvolkomenheden. Voor vragen, opgave van verhuizingen en andere informatie over de cen trale antenne inrichting in Waddinxveen wordt men verzocht contact op te nemen met Kabelexploitatie Maatschappij Rijnland B.V. Het raadsbesluit en daarbij behorende stukken liggen voor een ieder op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur kosteloos ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1alhier. De derde wijziging is met terugwerkende kracht op 15 december 1995 in werking getreden. Ouders of verzorgers van de kinderen krijgen een persoonlijke uitnodiging thuis gestuurd. Hierop staat de juiste datum en tijd. Dit om lang wachten te voorkomen. Iedere jeugdige die voor de vaccinaties in aanmerking komt, wordt op de volgorde van postcode opgeroepen door de GGD Midden- Holland. Goedemorgen treurwilgje. Bedroevend mooie Salix op stam met een prachtige groeiwijze. De warmrode takken treuren' waarna vervolgens katjes verschijnen en dan het blad. Kan eerst in de huiskamer, daarna in de tuin. Inclusief mandje. Van 16,95 voor 9?5 Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 23 januari 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Voor inwoners van Waddinxveen en voor hen die economisch gebonden zijn aan Waddinxveen komen binnenkort aan het Gijsberterf in de wijk Zuid- plas, een vijftal kavels beschikbaar, bestemd voor de individuele bouw van vrijstaande woningen. De oppervlakte van elke kavel bedraagt 468 trien de prijs van alle kavels is gelijk n.l. ƒ187.200,00 exclusief B.T.W. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. Binnenkort start de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst (GGD) Mid- den-Holland, afdeling Jeugdgezondheidszorg met het vaccineren van de negenjarige kinderen in de gemeente Waddinxveen. Op vrijdag 5 januari 1996 heeft 's middags de inzameling van de kerstbo men plaatsgevonden. Ook dit jaar was hieraan een verloting verbonden met prijzen. Voor elke ingeleverde boom is een lot en een sinaasappel uit gereikt. Voor de loten zijn de kleuren groen, geel, wit en rose gebruikt. In totaal zijn er 3399 stuks kerstbomen ingeleverd tegenover 3494 stuks vorig jaar. Heeft u nog vragen dan kunt u elke werkdag bellen naar het speciale jeugd- vaccinatiespreekuur van de GGD Midden-Holland tussen 14.00 uur en 16.00 uur telefoonnummer (0182) 54 56 53. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. De eerste vaccinatiemiddag is op maandag 22 januari 1996 in de Dick Bru- naschool, Sperwerhoek 6, in Waddinxveen. De kinderen krijgen twee inentingen. Het is niet mogelijk de vaccins in één spuit te combineren. Het is handig om de kinderen makkelijk zittende kle ding aan te trekken, waarbij de bovenarmen snel kunnen worden ontbloot. Volgens het rijksvaccinatieprogramma krijgt uw kind het DTP-vaccin in de linker- en het BMR-vaccin in de rechterbovenarm. K OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tof 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. AfdeSngPubliekszaken ook op donderdagavond van. 19.00 tot 20.30 uur. Gemeentewet/, voor afgifte (grofvuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. 27 251 Op de agenda o.a.: - CDA-rapport ’’Veiligheid in de Waddinxveense samenleving” - Advies inzake vaststelling van de nieuwe Inspraakverordening. c1 /i o "O C cc 'c Z" Q C 5 O De prijzen kunnen tegen inlevering van de loten tot en met 9 februari 1996 worden afgehaald: tussen 09.00-12.30 uur bij de afdeling Openbare Ruimte in het gemeentehuis. 30 stuks derde prijzen, van ƒ10,00 zijn gevallen op: groen 119 groen 209 groen 242 groen 308 groen 445 groen 497 groen 501 groen 584 groen 664 groen 946 groen 971 Met ingang van 1 januari van 1996 wordt de exploitatie van de centrale antenne inrichting in Waddinxveen gevoerd door Kabelexploitatie Maat schappij Rijnland b.v. te Alphen a/d Rijn. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning eh Milieu, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. 624680 624 500 610 401 i 624 524 624 760: 612 570: TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis Raadhuisplein 1 postadres Postbus 400, 2740 AK telefax Gemeentewei! Noordkade 58, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bemhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”Oe Sniep” (informatie) jaarlijkse uitstapje naar Etten-Leur en Breda. (Foto: Mega-Color). zjL-

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3