UITZONDERLIJK echte EUROHOME Automobilist (22) ramt verkeerszuil I 1 Vernieuwd 't Stekkie heropent over een week WADDINXVEEN - MerkSnack-cafetaria ’t Stekkie (Zuidplaslaan) maakt na een ingrijpende renovatie volgende week vrijdag 2 februari een nieuwe start. De heropening wordt gevierd met spectaculaire aan- PvdA viert 50-jarig bestaan met avond en tentoonstelling Sculpturen Josiah Onemu in de Goudse Stadsgalerie «DE JONG Muziekavond van 30-jarigeAllian(e Francaise Boskoop kroes Sans Rancune in De Tunnel ZIJDE 56 BOSKOOP •(0172) 2145 50 Disco in De Paddestoel I i Volksdansen 55j>lussers in AF-centrum Koos de Vogel lid van ISMH I Cursus voor 55-plussers 'Kennismaken materialen' lampen, fauteuils, banken, kasten, eetkamer- stoelen, tafels, karpetten etc. Winterconcert van De Kleine Trompetter Hondenshow van kynologendub en avonden De Unie Computer cursussen voor vrijwilligers HOW het zaterdag van 11.00-17.00 uur. en bennekom arco metaform henny de jong artifort bree’s new world avond 19 januari hield wijk en Paddestoel* (Lijsterbésstraat) weer de maandelijkse disco- avond voor de jeugd van 9 tot Ruim een jaar geleden sloot eigenaresse Truus de Wit zich met haar ’Stekkie’ aan bij MerkSnack, een samenwer- het vernieuwde ’t Stekkie weer open. Het interieur is ALLEEN OP 26-27 JANUARI rolf benz horvink de sede jori frighetto orX - r HEINEKEN JAZZ BLUES NICHT "De Rozenburcht" _/k/ag de veelzijdige kollektie van de Jong Interieur zonder overdrijven genoemd worden. De stijl, sfeer en het raffiniment getuigen van een verfijnde smaak. Met de vanzelfsprekende optimale aandacht en service, kunnen wij samen met U die inrichting creëren waarop U trots mag zijn. Tunnel, de toegangsprijs be draagt ƒ10,-. De groep speelt heftige En gelstalige muziek die met een stortvloed van muzikale ver rassingen en diversiteit aan De bestuurder alsmede een inzittende bleven als door een wonder ongedeerd. De auto was total-loss. past aan de huisstijl MerkSnack. Hierin voeren warme geeltin- ten de boventoon, waardoor ’t Stekkie een uitnodigend, zon nig sfeertje heeft gekregen. Ook het meubilair is veran derd, waardoor er meer en knussere zitgelegeheid is ge creëerd. De bak- en braadapparatuur in het bedrijf is geheel ver nieuwd. Gekozen is voor de laatste nieuwe apparaten, die een grote capaciteit en een maximum aan efficiency bie den. den zijn aards, ongepolijst, ruw. Een soort halfprodukt op huist hij naar Wenen om zich weg naar het ultieme. Ook het materiaalgebruik ge tuigt van een zoektocht: meestal brons, soms polyes- WADDINXVEEN - De Partij van de Arbeid bestaat binnenkort 50 jaar. Ter gelegenheid daarvan houden de sociaal-democraten dinsdagavond 30 januari om half acht een feestelijke bijeenkomst, waar oud-wet- houder van Waddinxveen en oud-burgemeester van Zevenhuizen Anne van Gent zal terugblikken. van de Abraham’. Er zal dan extra aandacht zijn voor le den die in 1946 lid zijn gewor den. Op vrijdag 9 februari zal in Zwolle de landelijke partij de oprichting herdenken. Later op de avond is er de jaarvergadering. Het beleid van de gemeenteraadsfractie en het bestuur worden ver antwoord. Ook zal de instel ling van twee werkgroepen worden voorgesteld. De ene over emancipatie, de andere over duurzame ontwikkeling en milieu, beide gericht op voorstellen voor een beter be leid in Waddinxveen. Ook wordt een bestuur verko zen. Kandidaten voor voorzit ter, secretaris en penning meester zijn Dirk Lont, Mar jan Stoffers en Bert Simonis. Zaterdag 10 februari zal het landelijke PvdA-congres in Zwolle, een historische plaats voor de sociaal-democraten, plaatsvinden. Dan zal er ge sproken worden over Lx,« m<x„clxQxCxx xxx voorstel ’Ideeën voor de toe- -■ het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). komst’. Dit bevat de resultaten van de discussie over drie rappor ten over vernieuwing van be leid van de PvdA. Op de ver gadering krijgen de leden belangstellenden de gelegen heid aan te geven wat naar hun idee belangrijk is voor de PvdA en vernieuwing van de politiek. Woensdag 30 januari is ieder een van harte welkom om half acht in Kreater aan de Kerkstraat. Het PvdA-be- stuur biedt aan mensen te ha len en weer thuis te brengen. Dan moet gebeld worden met Ton of Lottie v.d. Berg (tel. 0182-614485). het ware’ luidde de titel van 1 car rière verliep even wisselend Onervaren waren ze toen niet, integendeel, ze hadden al 150 optredens achter de rug, plus 3 cd’s. Sylvain, de geïnspireerde leider, is de grote gangmaker bij een con cert. Hij begeeft zich door gaans in het publiek, betrekt het bij zijn optreden, en wak- Hierdoor kan er in ’t Stekkie voortaan nog sneller worden gewerkt, zodat de wachttij den voor de klanten tot een minimum worden beperkt. En omdat de nieuwe appara tuur veel nauwkeuriger af te stellen is, kan de kwaliteit er alleen maar verder op vooruit gaan. ’t Stekkie viert zijn gedaante verwisseling met spectaculai re openingsaanbiedingen. Zo worden er in de woonwijk Zuidplas waardebonnen ver spreid, waarmee men kan profiteren van uiterst smake lijke kortingen. Wat te denken van frites met een kroket voor slechts één gulden of frites met een huza renslaatje voor maar twee piek? Of frites met een stevi ge hamburger voor maar drie gulden? De Moordrechtenaar verloor op dat moment de controle over zijn voertuig waardoor hij eerst de tegenligger raak te en vervolgens op de ver keerszuil tot stilstand kwam, 's Avonds laat vond een aan rijding plaats op rijksweg A12 richting Den Haag. Een 30-jarige man uit Leusden botste met 40 km snelheids- verschil tegen de achterzijde van een andere auto. Na zijn studie aanvaardt hij een docentschap aan de Uni- versiteit van Benin, Afrika’s beroemdste bronsgietersstad. Onder zijn leiding wordt een aparte beeldhouwafdeling op gericht. Toch keert hij in 1985, met zijn gezin, weer terug naar Nederland. Dankzij docentschappen aan de Koninklijke Academie en INkTjEJr I EU R V WKTWMHi In de nacht raakte op rijks weg Al 2 richting Den Haag een 25-jarige Zoetermeerse automobilist van de weg. Ver moedelijk is hij even in slaap gesukkeld. De man reed over een vang rail het talud af en passeerde een hek, enkele paaltjes en een boom. Tenslotte kwam hij Hij raakte daarbij de controle over zijn voertuig kwijt en sloeg enkele malen over de kop. De bestuurder is met verwondingen aan handen, ribben en gezicht overge bracht naar het Goudse Groe ne Hart Ziekenhuis. Daar is tevens een bloedproef van hem afgenomen omdat alcoholgebruik werd ver moed. Beide voertuigen zijn weggetakeld. Sylvain et les Barzingueurs is een ensemble van musici dat in zeer korte tijd opmerkelij ke prestaties heeft geleverd en buitengewoon goede re censies heeft gekregen in de Franse pers. De leider van het gezelschap Sylvain Jouanin (als artist heet hij alleen Sylvain) is af komstig uit Straatsburg. De organisatie Printemps, WADDINXVEEN - Al gerui me tijd is de volksdansgroep ’Dans U Fit’ actief in het An ne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Deze groep is er speciaal voor alle Waddinx- veense 55-plussers. De dansen zijn aangepast aan ouderen. Vanaf donder dag 1 februari zal er een tweede groep van start gaan. Daarom is weer plaats voor geïnteresseerden. Er wordt elke week gedanst op donderdagmorgen. Groep 1: 9.30-10.45 uur; groep 2: 11.00-12.15 uur. Wie belang stelling heeft kan contact op nemen met de activiteiten leidster van het Anne Frank- centrum, mevrouw Gre van Dort, tel. 0182-615555. De bijeenkomst wordt gehou den in het centrum voor kunstzinnige vorming Krea ter aan de Kerkstraat in Wad dinxveen. Die avond houdt de PvdA-Waddinxveen ook haar jaarvergadering. Het PvdA-bestuur nodigt ie dereen, ook niet-leden, uit en hoopt dat er ook veel mensen komen die de begintijd heb ben meegemaakt. Er is in Kreater ook een tentoonstel ling ingericht over 50 jaar wel en wee van de plaatselijke PvdA. Woensdag 30 januari is de Partij van de Arbeid in Wad dinxveen dus even de ’Partij kert het enthousiasme aan. De charme van zijn teksten doet de rest. Er zijn zeer ge voelige teksten bij, maar ook anderssoortige, zoals die pas send bij de tango en de fla- mengo. Ze hebben een ver pletterende indruk achter gelaten in Bourges, weet de pers te melden. Wat Barzingueur betekent? Hoogstwaarschijnlijk afkom stig van het Amerikaanse barsinger. Hun lijst van op tredens vermeldt immers ook Brooklyn in de VS, met optre dens voornamelijk in de open lucht, in de straten en op be schaduwde caféterassen. ’Brokken uit het leven gegre pen, hartekreten: de chan sons van Sylvain vertolken ’de straat, met zijn simpele woorden, regelrecht uit de taal van het volk, maar die het publiek fascineren, dat blij is eindelijk eens ’echte verhalen’ te horen inplaats van mooie sprookjes’. Sylvain et les Barzingueurs zijn de grote ontdekking van 1994. Ze hebben ’beet gekre gen’ schrijft de pers, deze bon- vivants. En hun onbezorgde vrolijkheid zal stellig door gaan en nog meer van zich la ten horen. l| het centrum voor kunstzinni- op een aparte locatie, achter onze winkel in de voormalige huisvesting van "Van Delden B.V.”, Voorofscheweg 15, Boskoop: HALVE PRIJZEN voor gerenommeerde merken WADDINXVEEN - Vrijdag- veranderingen, maar er kwa- men ook heel wat nieuwe speeltuinvereniging ‘De klanten op af. Dit succes was voor Truus de Wit aanleiding om ’t Stekkie geheel te reno veren. pauze is er een verloting ?n 14Jaar De disc-joc- Volgende week vrijdag gaat leuke prijzen. Na het key s draaiden weer de aller beste muziek. In juni wordt het disco-seizoen afgesloten geheel vernieuwd en aange- met een spetterende disco- past aan de huisstijl van show. In juli en in augustus zijn er geen disco’s. WADDINXVEEN - Na het grote succes van de I eerste cursus start op dinsdag 6 februari weer een nieuwe cursus voor 55-plussers ’Kennisma ken met materialen’ in (Jan van Bijnenpad). De cursus bestaat uit tien lessen waarin verschil- i lende technieken en het gebruik van materialen j aan bod zullen komen. De bijeenkomsten beginnen om half twee en duren tot half vier. De cursus is er op gericht nieuwe ideeën op te doen voor creatieve activiteiten. De kosten zijn ƒ60,- voor J de hele cursus. Wie zich wil opgeven of meer infor- matie wil kan zich wen- j den tot de activiteiten leidster van het Anne Frank-centrum, me vrouw Gre van Dort, tel. 0182-615555. BOSKOOP - Zaterdagavond 27 januari om tien uur treedt Sans Rancune op in het Bos- ZEVENHUIZEN - Zaterdag avond 3 februari om acht uur geeft de Zevenhuizense mu ziekvereniging De Kleine Trompetter haar jaarlijkse winterconcert in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Het programma is ditmaal weer erg divers. Zo treden voor de bezoekers op het in november opgerichte Jeugd orkest en de Harmonie en het Tamboer- en Lyrakorps. Ook zal het Shanti-koor uit Zeven- huzien een muzikale bijdrage leveren. Indej met leuke prijzen. Na het concert is er gezellige muziek om op te dansen; ook een pri ma gelegenheid om nog na te praten. Het belooft weer een gezellige avond te worden. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Woensdagavond 7 fe bruari om half acht houdt Alliance Francaise de Bo- koop ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan in de grote zaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bij nenpad) een feestelijke bijeenkomst met een optre den van ’Sylvain et les Barzingueurs’ uit Straatsburg. WADDINXVEEN - De Kyno- logenclub Gouda en omstre ken zondag 28 januari in de Boskoopse beurshal Florida (Van Nesstraat) de jaarlijkse hondenshow waar een keur van honden kan worden be wonderd, die door deskundige erkende keurmeesters wor den besproken. In de beurshal kunnen bezoe kers terecht vanaf half elf. Om half twaalf volgt een de monstratie gedrag- en ge- hoorzaamheidsoefeningen. Op zaterdag 3 februari en maandag 5 februari starten de nieuwe cursussen. De voorlichtingsavonden hier voor worden gehouden op dinsdag 23 januari voor pup py- en jonge honden-trainin- gen en woensdag 24 januari voor honden boven de 9 maanden, beide in hotel-res- taurant-café ’Dde Unie’ (Kerkweg-Oost) om acht uur.. ge vorming Kreater (Kerk straat) is hij inmiddels een be kende verschijning geworden in het Haagse en regionale culturele leven. Sinds 1988 is hij bovendien lid van de Raad voor Kunst. De Waddinxvener Josiah On emu exposeert zeer regelma tig. Werk zan deze getalen teerde kunstenaar is in talloze verzamelingen en musea op genomen. Sj De expositie wordt vrijdag- 1 avond 2 februari om acht uur J officeel geopend door dr. Mar- koopse jongerencentrum De tin Kraaijestein, oud-PvdA- wethouder van cultuur van de I gemeente Waddinxveen. De openingstijden van de I Stadsgalerie Gouda zijn dins- dag tot en met zondag van 14.00-17.00uur, donderdagen stijlen al ruim vier jaar met een eigenzinnige overtui gingskracht over elk publiek biedingen, heenwalst. De stijl van de band wordt wel vergeleken met een mix van Gruppo Sportivo, The Dizzy Mans Band en Kid Cre ole, maar geeft er met een clowneske semi-intellectuele presenta tie een net even andere draai aan. WADDINXVEEN - Door de WD-fractie is, in verband met het vertrek van wethou der Karei van Soest, de be noeming van Henk Vink tot raadslid en de benoeming van Maria Wientjes-van der Vel den tot wethouder, verzocht om enkele wijzigingen in de vertegenwoordiging van de li berale fractie in diverse raadscommissies. De WD-fractie wil Henk Vink benoemen als lid van de commissies I en II, waarin voorheen Maria Wientjes-van der Velden zitting had. Tegen deze benoeming bestaat ge nerlei bezwaar en is overeen komstig de reglementen. Voorts verzoekt de WD-frac- tie fractievoorzitter Koos de Vogel te benoemen als lid van het algemeen bestuur van het intergemeentelijk samenwer kingsorgaan Midden-Holland (ISMH) in plaats van Maria Wientjes-van der Velden. Ook tegen zijn benoeming bestaat evenmin bezwaar. WADDINXVEEN - Een 22-jarige Moordrechtse auto mobilist reed over de Piasweg en moest ter hoogte van een verkeerszuil stoppen voor een hem tegenko mende 19-jarige automobilist uit Waddinxveen. half in de sloot tot stilstand. sproken worden over WADDINXVEEN - De Stich ting Vrouwenraad houdt in samenwerking met de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (tel. 1082-631932) weer de cursussen ’PC Oriëntatie’, die in februari start, en de cursus WP 5.1’, die in april begint. Aan deze cursussen kunnen zowel mannen als vrouwen deelnemen (maximaal 15 per sonen), die als vrijwilliger in een vereniging actief zijn. Tijdens de cursus ’PC Oriën tatie’ maken de cursisten kennis met de computer. Al gemene begrippen uit de au tomatisering zullen nader worden uitgelegd. Cursusda ta zijn dinsdag 6,13, 20 en 27 februari, 12, 19, en 26 maart en 2 april 1996 van 20.00- 22.00 uur. Plaats: Coenecoop College, Waddinxveen. Kos ten: 175,- (cursusgeld) en 29,95 (cursusboek). Voor de beginnerscursus WP 5.1 (tekstverwerking op de computer) zijn de cursusdata woensdag 17 en 24 april, 1, 8, 15, 22 en 29 mei en 5 juni 1996 van 20.00-22.00 uur. Plaats: Coenecoop College, Waddinxveen. Kosten: 225,- (cursusgeld) en 29,95 (les boek). Gruppo Sportivo, The zanger Charlie kingsverband van de betere snackbars en cafetaria’s. Daarmee wist zij zich verze kerd van een steuntje in de rug om de klanten een stukje extra te bieden. Want’, zegt ze, ’de consument van nu wil meer dan een vriendelijk woord en goede produkten’. De aansluiting van ’t Stekkie bij MerkSnack sloeg aan. Niet alleen de vaste klanten reageerden enthousiast op de GOUDA/WADDINXVEEN - In de maand februari (van zaterdag 3 tot en met zondag 25 februari) brengt de één van zijn catalogi. Zijn het opsporen en promoten van nieuw veelbelovend ta lent, heeft in 1994 Sylvain et les Barzingueurs opgenomen in zijn selectie en heeft daar geen spijt van gehad. Bij het optreden van de nieu we talenten uit de selectie van Printemps in het concert in Bourges (mei 1994) heeft het ensemble een dermate prestatie geleverd, dat de pers'tot de conclusie kwam, dat Sylvain het hele concert als succesvol. Geboren in 1945 ’in zijn zak had gestoken’. o Onervaren waren de tentoonstelling is vrijdagavond in handen van jarige Nederland de Waddinxveense oud-wethöuder dr. Martin Kraai- - j jestein. Zijn sculpturen staan dicht bij de mensheid en het univer sum. Vaak hebben ze een figu ratieve invalshoek; soms zijn ze geïnspireerd op algemene filosofische waarden als te genstellingen, eenheid of me tamorfose. Ook religieuze verwijzingen zijn Josiah Onemu niet vreemd. Zijn Afrikaanse ach tergrond laat zich in vorm en expressie herkennen. De beel- Stadsgaïerie Gouda (Achter de Kerk) beeldhouw kunst (polyester, brons en keramiek) van de Wad dinxveense kunstenaar Josiah Onemu. De opening in Nigeria vertrekt hij^ op 22- van<’ om aan de Vrije Academie in Den Haag zijn opleiding te voltooien. Nog geen drie jaar later ver- j-- daar op wetenschappelijk ni veau verder te ontwikkelen. Zijn inzet en visie levert hem bovendien twee prestigieuze ter-glasvezel of polycom. Een Oostenrijkse kunstprijzen op. enkele keer verweven met XT~ -Ji ijzer, dan weer met sisal. Die eenheid in verscheidenheid kenschetst ook de kunstenaar zelf. ’Josiah Onemu, op zoek naar WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 JANUAR11996 PAGINA 13 De Woddinxveense kunstenaar Josiah Onemu exposeert in de Stadsgalerie Gouda. (Foto: Archief opgericht in 1985 met als doel spreekt op de Woddinxveense feestavond 5O-jarig bestaan van de PvdA. Jeu Zaterdag 27 januari happy hour: 20.30-21.30 Toegang: 5,00 Rozenlaan 4 - Boskoop ^^egen Sjaak Noteboom). Dorpsstraat 24-30. Nieuwerkerk a/d IJssel. Telefoon: 0180-31 22 05 De band 'Sans Rancune'. (Foto: Ria van der Wegen). Waddinxveens oud-wethouder en Zevenhuizens oud-burge meester A.H. van Gent spreekt op de Woddinxveense feestavond ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de PvdA.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13