Dames van Be Fair verliezen opnieuw 2E PAAR HALVE PRIJS Goudse successen voor tafeltennissers Kwiek Weer verlengingen bij Flyers-dames Korbis verprutst nog veel kansen Dames Gouwestaete winnen royaal, heren kopje onder Koploper W. Hennink loopt verder uit Turnploeg van TOOS op de vierde plaats Van der p[nym modescfoenen Nederlaag Moerkapelle TOTAAL LEEGVERKOOP Klaverjassen en soos in Het Zuidhonk Jeugd van WSE voetbalt weer Spanning te snijden Dij de sjoelers Petra Bretveld op derde plaats in Maassluis Familieduels bij Excelsior Weer skibeurs bijWilly Rentokil-ZVH wint thriller Zwem- en Poloclub ’’Gouwestaete” PAGINA 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 JANUARI 1996 door J OP DE WADDINXVEENSE MARKT Het werd een 12-12 gelijkspel en gezien het spel dat Korbis speelde kan toch wel van her stel gesproken worden. Toch ook nu weer veel kansen die verprutst werden, vooral in de tweede helft toen Korbis iets beter presteerde na een 7-6 achterstand. Korbis, dat overigens gehan dicapt aan de start verscheen doordat Yvonne Visser ge blesseerd af moest haken, wist via Jaco Wineke een 2-0 achterstand in te halen en nam zelfs via Frits Visser een 2-3 voorsprong. Na 3-3 kwam Korbis opnieuw voorsprong door Jaco Wineke (3-4). Hierna slopen er toch D2 H1 01 H2 De Waddinxveensen gingen moeizaam van start en keken al snel tegen een achterstand aan. Bij 0-4 kwamen zij op Dames 2 van Gouwestaete deed goede zaken in Zaanstad. Zij versloegen mededegrada- tiekandidaat Alliance met 6-3, waardoor Gouwestaete 2 nu vier punten heeft. Na een 2-0 achterstand kwam de ploeg lekker op dreef. Ge scoord Werd door Wendy van Berkel (3), Gabriëlle van der Loo (2) en Yvette de Beer. De bondsteams van Gouwes taete spelen aanstaande za terdag thuis in Gouwebad ’De Sniep’. Om 18.00 uur opent dames 2 tegen LZ’86 1 uit Lei den, dat in de top meedraait. Uit werd met 4-2 verloren. Om 18.45 uur speelt heren 1 tegen PSV 1, ook een topper, waar in de uitwedstrijd nog met 9-9 gelijk werd gespeeld. Om 19.45 uur speelt dames 1 tegen het De Futen 1 uit Am stelveen, alwaar in de eerste wedstrijd werd gewonnen met 18-2. Heren 2 besluit de avond om 20.45 uur tegen LZ’86 2. Ook deze ploeg, waar uit werd ver loren met 8-4, is een topper, zodat weer voldoende spekta kel verwacht kan worden. Op alle heren-, dames-, kinderschoenen 20% t/m 70% korting. Daardoor kon Revival binnen luttele minuten naar 7-4 voorsprong uitlopen. Geluk kig voor de Waddinxveense ploeg konden vlak voor de pauze Jaco Wineke en Wim Lebbing voor aansluiting zor gen (7-6). Twee kleine scoringskansen zorgden er voor dat Korbis in Na het slechte begin van de wedstrijd hebben de dames het ritme toch weer goed op gepakt. Maar het kan en moet nog veel beter om een goede klassering in de tum- competitie te behalen. De da mes kunnen dat bewijzen in hun tweede turncompetitie- wedstrijd op zaterdag 17 fe bruari in Gouda. Zondagmiddag 21 januari werd in Het Zuidhonk weer een soos gehouden voor ver standelijk gehandicapten. Op deze middag werden er spel letjes gespeeld, muziek ge draaid en andere activiteiten gehouden. en 17-19. Komende zaterdag- ZVH in de sportzaal Swanla (16-21, 21-17, 21-13) en daar tegen hekkesluiter Sudosa. na in de finale baas te blijven WADDINXVEEN - De volleybaldames van Keuken centrum Waddinxveen Be Fair hebben zaterdag de belangrijke laatste wedstrijd tegen Voko uit de eerste helft van de competitie, waarbij zij de aansluiting in de onderste regionen van de tweede divisie konden behouden, niet in winst weten om te zetten. De Waddinxveensen liepen verder uit naar 11-8 en toon den een uitstekende werk lust. De passes waren goed en de aanval scoorde. Enkele fouten aan Be Fair-zijde brachten Voko terug tot 11- 11. Opnieuw nam Be Fair een voorsprong door een ace van Marcella Bos en een block van spelverdeelster Cora Bos. Maar Voko kwam terug en Be Fair sloeg de aanval net uit waardoor Voko set én de wed strijd in hun voordeel besliste (15-13). Komende zaterdag begint Be Fair aan de return wedstrij den van de competitie. De Waddinxveensen spelen dan uit tegen Expalvo (Dor drecht). De dames van Be Fair 2 doen het uitstekend. Afgelopen za terdag hebben zij weer ge wonnen met 3-0 en bezetten daarmee de vierde plaats in de competitie. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) was er vrijdag avond 19 januari weer vrij- klaveijassen (géén competi tie). over A. de Ridder van Vrien denschaar. In de finale van de tweede klasse was het Chris de Kogel die de titel opeiste. Met 21-18 en 6 bleef hij M. v.d. Wetering (Ilac) de baas. In de derde klasse opnieuw succes voor Kwiek. Johan van Leenen plaatste zich via een viertal tegenstanders voor de finale waar hij Ilac-speler v.d. Wetering ontmoette. Ook de ze wedstrijd sloot hij winnend af en haalde daarmee de vijf de titel voor Kwiek binnen. Leon v.d. Heiden drong in de vierde klasse weliswaar door tot de finale, maar moest daarin zijn meerdere erken nen in M. Sinke van TZM- Moerkapelle. Het dubbelspel leverde ten slotte nog een tweetal tweede prijzen op. In de tweede klas se was dat het duo John van Spengen-Dirk-Jan Lugthart, die de titel moesten laten aan het Reeuwijkse duo Finstad- Anthonisse. Ron van Spengen en Johan van Leenen kwamen in de derde klasse tot de finale, maar waren een maatje te klein voor het duo M. v.d. We- tering-S. Natrop (Ilac). Heren 1 verloor de uitwed strijd tegen Shooters nipt. Ondanks de vierde nederlaag op rij was het van Flyers- kant geen slechte wedstrijd. Het uitvallen van guard Wol ter Zwijnenburg deed Shoot ers terugkomen van een klei ne achterstand en besliste de wedstrijd in de laatste secon den. Uitslag 63-61. Meisjes-junioren 1 nam goed revanche op de éénpunts ne derlaag in de uitwedstrijd te gen BOB. Met goed spel en snelle aanvallen werd BOB meteen op achterstand gezet. Flyers verslapte niet en bouwde de voorsprong gelei delijk verder uit. Uitslag 68- 23. Topscoorders: Ymke Troost met 18 en Monique Boudewijns 15 punten. Dames 2 startte moeizaam tegen Luba Zoeterwoude, waardoor de ruststand 27-28 werd. De tweede helft ging het een stuk beter en werd de tegenstander onder druk ge in de derde set koos trainer coach Mario Verkijk voor lengte-in het veld. Annemarie de Rooy en Jacqueline v.d. Ruit kwamen in de basis. Maar weer werd de midden- aanvalster van Voko in stel ling gebracht en zij hielp haar team aan een voorsprong (1-6). Be Fair wist van geen opge ven en knokte zich terug. Goed aanvalswerk van Anne marie de Rooy op de buiten positie, gevolgd door drie aces van Marcella Bos brachten Be Fair op voorsprong en een spannende fase was het ge volg, die werd bekroond met een 9-8 voorsprong voor Be Fair. dreef. Goede rallys warerï het resultaat en aan werklust ontbrak het zeker niet (6-6). Deze goede inhaalrace werd gevolgd door slordig spel. Soms kan één aanvalster het spel bepalen en dit gebeurde dan ook. De middenaanval- ster van Voko leek niet te stoppen. Bij de stand 11-13 stond er ongeveer 5,5 meter block aan de kant van Be Fair. Het werd een spannend gevecht met een goede blockering aan de Waddinxveense zijde, maar een aantal zachte ser vices van Voko besliste de set in hun voordeel (11-15). Ook de tweede set kwam Be Fair moeizaam op gang. Voko liep uit tot 0-5 en weer begon nen de Waddinxveensen aan een inhaalrace. Zij kwamen terug en prima rallys waren het gevolg, waarbij Be Fair helaas vaak aan het kortste eind trok. Een dwaling van de scheids rechter zorgde voor irritatie aan Be Fair-zijde en kwam het spel niet ten goede. Voko nam het initiatief besliste de set met 7-15. GOUDA/WADDINXVEEN - Zeventien leden van de Waddinxveense tafeltennisvereniging Kwiek hebben zaterdag met succes meegedaan aan de 39e Goudse tafeltenniskampioenschappen van de 40-jarige NTTB-afdeling Gouda. Er waren in totaal bijna twee honderd deelnemers. In de tweede klasse wist Den- De strijd tussen dames van Flyers 1 en Jumpers was een echte thriller. Qua wedstrijd ging er te veel mis om te kun nen spreken van een goede wedstrijd, maar de spanning vergoedde veel. Flyers was vooral verdedi gend op zijn best en Jumpers had daar veel moeite mee. Dit resulteerde in het maken van veel fouten. Toch leek het erop dat Jumpers tegen het einde van de wedstrijd aan het langste eind zou trekken, ondanks de 23 punten van Gaby Kuyer. Maar een driepunter van Ni cole Bierwolf in de laatste se conde, bracht de stand in evenwicht. De eerste verlen ging kende nog geen krachts verschillen en zo kreeg de ploeg een tweede verlenging. Hier ging de foutenlast van Jumpers mee tellen en pakte Flyers de winst. Uitslag 69- 63. Topscoorder; Gaby Kuyer met 25 punten. In de tweede periode leek Gouwestaete wat meer grip op de wedstrijd te krijgen. Gilli an van den Berg scoorde 2-2 en Miljam Overdam 3-2. Ook bij het zónespel werd de ploeg van trainer-coach Martin Pronk niet gespaard en wisten de Barendrechtsen hun fysie ke kracht uit te buiten (3-3). Evenwel boekten Marion van Hooft en Sandra Bercken- kamp ook resultaat en brach ten de stand in de derde perio de op 5-3. In de vierde periode kreeg Gouwestaete wat meer lucht toen Miijam Overdam 6-3 inboogde. Ruim twee mi nuten voor tijd maakte Gillian van den Berg het karwei af en bracht de eindstand op 7-3. Teleurstelling alom voor het eerste optreden van de Gou- westaete-heren. Net als Ajax verloren ook zij de eerste wed strijd na de winterstop. Door afwezigheid van trainer-coach Anton Heiden werd zijn roer de tweede speelhelft op gelij ke hoogte wist te komen (8-8). Het werd een ongemeen spannende wedstrijd door twee achttallen die voluit voor de winst speelden. Na 9-8 voor Revival wist Wim Lebbing uit een doorloopbal fraai voor 9-9 te zorgen. Zelfs kwam Korbis daarna op voor sprong toen Mark van de Brink en de voor Frits Visser ingevallen Marino van Zwet goed doorzetten bekwaam wisten af te ronden (10-11). Met nog vijf minuten te spe len was toen alles nog moge lijk. Heel spannend werd het toen Revival op 12-11 voor sprong wist te komen, maar in de laatste minuut wist in valler Erwin Lesschen prompt een strafworp te for ceren, welke koelbloedig door Jaco Wineke werd verzilverd (12-12). Al met al een korfbalresul- taat dat telt. Tegen Hemur Enge moet zaterdag in sport hal ’de Sniep’ de opgaande lijn doorgetrokken kunnen worden. WADDINXVEEN - Na de 19-14 nederlaag van vorige week tegen Arena moest Korbis-korfbal zaterdag de uitwedstrijd spelen tegen Revival. Natuurlijk was men benieuwd of de Waddinxveners zich zouden her stellen van die nederlaag. Dat was enigszins geval. WADDINXVEEN - In het al gemeen klassement van de Waddinxveense sjoelers (Al- berdingk Thijmlaan) is de spanning op dit moment te snijden. De sjoelers Slinger land, Dros, Valenkamp en van Gemeren hebben allen een gemiddelde van 136.000 punten. De stand ziet er als volgt uit: klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.162, 2. Wim Slingerland jr. 136.817, 3. Dick Dros 136.775; klasse B: 1. 1. Frans Botger 126.643, 2. Mien Re- nesse 126.438, 3. Kees Slin gerland sr. 125.386; klasse C: 1. Jan Olie 115.014, 2. Cor van Gils 114.987, 3. Dirk Faas 114.114; klasse D: 1. Si mon den Oude 106.688, 2. Ce ron van Beek 104.150, 3. R. van Wijk 103.520; klasse E.: 1. Corry't Hart 96.371, 2. me vrouw G. Brouwer 96.360, 3. John Janssen 96.000. v.d. Hoek wat af door van de sterke E. Philipse te verlie zen. In de subtop kon T. Kuiper het niet bolwerken tegen A. Kardol en A. van Nieukerke en T. Wiersma bleven op re mise steken. In het midden gedeelte overwinningen voor H. Reus, L. Ellers, L. v.d. Ha ven en A. v.d. Starre tegen respectievelijk N. Dannis, F. Ritter, H. van Offeren en J. v.d. Heiden. Verder hielden E. Ket en J. Stam elkaar in evenwicht. J. van Oort kroop wat omhoog WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers- basketbal versloeg de ongeslagen koploper Jumpers na twee verlengingen. Heren 1 verloor de uitwed strijd tegen Shooters nipt. Winst was er voor heren 2 en dames 2. Meisjes-junioren 1 haalde uit tegen BOB en meisjes-kadetten 1 verloor ondanks een goede wedstrijd. MOERKAPELLE - Het eer ste team van de schaakver eniging Moerkapelle verloor zijn vierde competitiewed strijd in de promotieklasse van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) tegen Overschie 2 met 5-2. Alleen Dick Bac en Wim Vroe- gindeweij wonnen hun partij en. Ben van Geffen speelde remise. Omdat Moerkapelle nis Pronk door te dringen tot twee punten uit vier wedstij- den heeft dreigt degradatie. De jeugd speelde een onder- linde competitie en de senio ren werkten de 17e ronde af. Stand aan kop: 1. D. Bac, 2. G. van Ommeren, 3. R.- Or- delmann, 4. S. Stange, 5. B. van Geffen. WADDINXVEEN - In de 18e ronde van de huishoudelijke competitie van Waddinxveen se Schaak Vereniging WSV wist koploper W. Hennink zijn positie te verstevigen door zelf een belager te ver slaan, terwijl de achtervol gers niet tot winst wisten te komen. Voor de Rotterdamse Schaak bond (RSB) moest WSV 5 thuis opnieuw een nederlaag incasseren, aangezien Onesi- mus 3 een te groot obstakel bleek (2-6). Voor de interne competitie speelde koploper W. Hennink tegen runner-up L. Willemen (nummer 4). Een goede partij van beide kanten, waarbij de koploper de gehele partij doorlopend een fractie betere stelling wist te behouden. Een zich kranig werende te genstander hield lang stand, maar in de slotfase bleek W. Hennink in de juiste vorm te verkeren om zijn tegenstan der toch verdiend onder de duim te houden. T. v.d. Oord handhaafde zich op de tweede plaats door in een gelijkwaardige partij te gen G. v.d. Knaap tot remise te belsuiten. H. van Woudenberg bleef der de door tegen kampioen B. Jansen (5) een saaie partij zonder hoogtepunten af te wikkelen. Verder zakte W. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete-waterpolo uit bij Alliance in het Zaanse zwembad ’De Slag 2’. Beide damesteams won nen. Dames 1 royaal met 16-1 en dames 2 heel nuttig met 6-3. Heren 1 ging totaal kopje onder en verloor met 13-3. Zondag speelde dames 1 thuis een zware partij tegen ZPB/Profus uit Barendrecht en won met 7-3. De dames van Gouwestaete wonnen in Zaandam in een weinig tot de verbeelding sprekende wedstrijd royaal met 16-1. Alliance is door leeg loop sterk verzwakt de compe titie ingegaan en de enige ploeg in de hoofdklasse die nog zonder punten is. Derhalve een weinig inspiren- de tegenstander waar de Gou- westaete-dames dan ook wei nig moeite mee hadden. Toch moet de ploeg uit Zaandam een compliment worden ge maakt. Ze bleven waterpolo spelen en vervielen niet in het ’hang- en trekwerk’ dat veel WADDINXVEEN - Het TOOS-damesteam, dat zater dag in sporthal ’de Dreef in Waddinxveen heeft mee gedaan aan de turncompetitiewedstrijd in de C- poule, heeft beslag gelegd op de vierde plaats. Beste TOOS-deelneemster in het individuele deelnemers veld werd Isabelle v.d. Nieuwendijk met een zevende plaats. Als gastvereniging was het voor het damesteam de eerste turncompetitiewedstrijd in dit nieuwe seizoen. Dat bracht voor en tijdens de wed strijd, waarin vrije oefenin gen op de toestellen worden geturnd, een stuk spanning met zich. Gestreden werd tegen de op papier sterkere tegenstan ders Velocitas (Gouda), TOOS (Linschoten) en Saturnia (Bleiswijk). Voor het TOOS- team kwamen uit Isabelle v.d. Nieuwendijk, Marlies As- scheman, Maaike Braat, Da- nitsja Krayesteijn, Sylvia Verbree en Sanne van Vuur- en. TOOS begon de wedstrijd bij de balk. Isabelle v.d. Nieu wendijk turnde niet zo stabiel als normaal. Maaike Braat draaide een goede oefening, maar viel helaas van de balk. Ook Danitsja Krayesteijn en Sanne van Vuuren moesten voortijdig de balk verlaten. Dat werd door de jury be straft met strafpunten. Mar lies Asscheman draaide een nette oefening, maar met te veel wiebels. Sylvia Verbree turnde een radslag op de balk alleen haar salto voorover mislukte. In totaal wist het TOOS-team 33,25 punten te vergaren op de balk. Het tweede toestel was de vrije oefening. Sanne, Maaike en Isabelle draaiden voor de laaggeplaatste tegenstanders als wapen hanteren. Ook voor de ploeg van trainer- coach Martin Pronk was er een lichtpuntje. Alle (acht) overtal-situaties werden in doelpunten omgezet. Tenslot te is vermeldenswaard dat ook keepster Hellen Boering op de topscoorderslijst kan worden bijgeschreven. Zij verraste halverwege de vierde periode de keepster van Alliance met een afstandsschot. De periodestanden waren 3-0, 8-0, 11-1 en 16-1. Doelpunten- maaksters voor Gouwestaete: Marion van Hooft (5), Angela Boonstoppel (3 en 100e), San dra Berckenkamp (2), Wendy de Frankrijker (2), Mirjam Overdam (2), Gillian van den Berg en Hellen Boering. Zondag kregen de dames van Gouwestaete het altijd lastige ZPB-Profus (Barendrecht) op bezoek. Lastig, omdat deze ploeg het moet hebben van de fysieke kwaliteiten en daar hebben de Waddinxveensen in de regel nogal moeite mee. Ook deze keer was het weer raak. Gouwestaete nam nog wel met 1-0 een voorsprong door Wendy- de Frankrijker, doch met viermaal een over- talsituatie, waaronder een viermeter voor ZPB-Profus, was de eindstand na de eerste periode 1-2 in het voordeel van ZPB. WEDSTRIJDPROGRAMMA THUISWEDSTRIJDEN ZATERDAG 27 JANUARI 18.00 uur: GOUWESTAETE 2 - LZ ’86 1 18.45 uur: GOUWESTAETE 1 - PSV 1 19.45 uur: GOUWESTAETE 1 - DE FUTEN 1 20.45 uur: GOUWESTAETE 1 - LZ-’86 2 MAASSLUIS/WADDINX- VEEN - Aan de zesde wed strijd in de reeks van Zuider- sterlopen in Maassluis heb ben twaalf atleten van de Waddinxveense sportclub Antilope meegedaan. De hal ve marathon trok in totaal ongeveer 650 deelnemers. Het parcours liep langs het Staelduinse Bos en de Oran jepolder en was doordat het over fietspaden werd geleid bijzonder verkeersarm. De resultaten van de Waddinx veners waren, met het koude weer in aanmerking geno men, goed te noemen. Petra Bretveld (dames-vete ranen I) liet de klok op 1.34,45 stilstaan en eindigde als derde. Bij de heren liep Wietse de Bruin de halve ma rathon in 1.24,10. Rob Meijer liet 1.28,59 klokken, terwijl Hein Kouwenhoven in 1.34,45 over de finish snelde. Bij de heren-veteranen I ver keert in blakende vorm. Hij liet 1 uur 14 minuten en 46 seconden noteren, waarmee hij het clubrecord bij Antilope tot op 1 minuut benaderde. Joop Briedé had 1.16,15 no dig en Hans v.d.Hil 1.17,26. Frans Olijve is duidelijk, na een blessureperiode, aan het terugkomen en liet bij de fi nish door de jury 1.22,55 no teren. Auke Leen kwam niet ver daarachter in 1.23,05 - voor Fer Bonsel in 1,24.30 - over de eindstreep. Adrie Bresser liet een per soonlijk record noteren in 1 uur 29 minuten en 15 secon den, terwijl Wim Los na 1.30,40 deze koude dag be sloot. WADDINXVEEN - De afgelo pen weken werden door de Waddinxveense damclub Exzcelsior weinig wedstrij den gespeeld voor de onder linge clubcompetitie. Vincent van Es remiseerde tegen zijn voormalige jeugd leider Piet van Es. Vincent is hierdoor één punt achterop geraakt bij Teun van de Krol en tweelingbroer Raymond van Es. Hij staat nog wel op een uitstekende derde plaats. Het familieduel tussen Tij- men den Ouden sr. en jr. maakte duidelijk dat de in spiratie en kennis van vader op zoon is overgegaan. Als je elkaar geen duimbreed toe geeft, wordt uiteindelijk een puntendeling bereikt. Adriaan Blom bewees weer eens een goede rekenmeester te zijn door van Jaap van der Eist, altijd een taaie tegen stander, te winnen. Excelsi or’s nestor Teun Twigt (83 jaar) klopte Gerrit van der Zijden en toonde dus aan dat denksport de geest helder houdt. Cor Stolker, Excelsiors offici ële damarbiter, die regelma tig als scheidsrechter fun geert bij dam wedstrijden in de eredivisie en de eerste di visie, ondervond de kracht van de jeugdige Arjen Neven en kwam met hem een remise overeen. Bertus van Eijk en Jan de Heer hielden elkaar goed in evenwicht en het ge lijkspel was een terechte uit slag. In dit seizoen is Excelsior naast de onderlinge competi tie voor het eerst gestart met een bekercompetitie. Nadat de voorronden zijn gespeeld, plaatsten 16 spelers zich voor de achtste finales om te ver volgen met een knock out- systeem. Er werden twee wedstrijden gespeeld. Ruud van Dijk en Raymond van Es plaatsten zich bij de laatste acht spe lers. Ruud van Dijk versloeg Jan Kramer en Raymond van Es deed zeker van zich spre ken door Dick Dibbets, zeven voudig clubkampioen, voor de beker uit te schakelen. WADDINXVEEN - Voor Cl en BI van WSE-voetbal stond na een korte winterstop za terdag 20 januari weer com petitiewedstrijden op het pro gramma. Cl kreeg De Jodan Boys Cl (Gouda) op bezoek. De Wad dinxveners domineerden vanaf de eerste minuut, wat al snel een 1-0 voorsprong op leverde. Toch zag De Jodan Boys kans om vlak voor rust langszij te komen. De tweede hel - Boys flink onder druk, wat re sulteerde in een 3-1 overwin ning. BI ging op bezoek bij Excelsi or BI (Rotterdam). Een mooie weer foutjes in de ploeg, voor- kopbal in eigen doel van Ex- al in verdedigend opzicht, celsior op een vrije trap van 1 1 11 Mark Antonisse bleek tevens de beslissende treffer te zijn. De winst bleef met 0-1 bij WSE. WADDINXVEEN - Vooruitlo pend op de wintersportva kantie van dit vooijaar wordt elke zaterdag van 27 januari tot en met 24 februari van 10.00-16.00 uur door Willy Geerling (Nicolaaserf 15, tel. 0182-617764) weer een parti culiere skibeurs gehouden. Op deze beurs kunnen ski’s, skischoenen, accessoires, sneeuwkettingen, imperia len, skiboxen en skikleding worden gebracht en gekocht. Skikleding (maat 98-188) voor groot en klein, dames en heren dient correct, schoon en eigentijds te zijn. Ski’s en ski schoenen moeten voorzien zijn van moderne veilige bin dingen, geen oud materiaal. Ook is er op dit moment weer een grote voorraad schaat sen. Tijdens natuurijs is het inleveren en kopen van schaatsen iedere dag moge lijk. De openingstijden tij dens de natuurijsperiode zijn: 10.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur en 19.00-20.00 uur. eerste keer een nieuwe oefe ning. De vrije oefening werd redelijk uitgevoerd. Er wer den 33 punten behaald. Het derde toestel was de sprong. De meeste turnsters van TOOS sprongen een over slag over het paard. Er werd door iedereen beter gespron gen dan normaal. Dit was dan ook te merken in het pun tentotaal 36,25 pnt. Als laatste moesten de TOOS-dames hun oefeningen aan de brug met ongelijke leggers tonen. Vooral Maaike en Danitsja lieten nette oefe ningen zien waarbij het op hurken op de lage legger luk te. Totaal haalde TOOS hier 35,55 punten. Met een scoretotaal van 138,05 werd TOOS in het sterke deelnemersveld vier de. Derde werd TOOS (Lin schoten) met 144,65 punten, tweede Velocitas (Gouda) met 148,90 punten en verdiend eerste Saturnia (Bleiswijk) met 145,50 pnt. tijdelijk overgenomen Jan Middendorp. De Waddinxveners openden slecht en stonden al snel te kijken tegen een 7-2 achter stand, halverwege de wed strijd. Alliance was duidelijk op alle fronten sterker. Voor Gouwestaete wisten alleen Remko Overdam en Mark Mommers te scoren. De winterstop had de heren geen goed gedaan. Vorige week nog wisten de Gouwes- taete-heren eenvoudig te win nen, in een vriendschappelij ke wedstrijd, tegen ditzelfde Alliance. De gehele ploeg speelde dit maal onder zijn niveau. Ook in de tweede helft van de wed strijd kregen de meegereisde supporters, onder wie de zwaargeblesseerde herenspe ler Rody Visser, geen waar voor hun geld. Aanvoerder Mark Faber mocht uiteindelijk de eind stand bepalen op 13-3. De Gouwestaete-heren zullen nog hard moeten werken om hun vorm snel terug te krij gen. door een overwinning tegen T. Goor. C. Alblas boekte een verrassende zege tegen M. Moerland en tegen midder nacht kwamen H. Stouten en J. van Sandijk na een com plexe strijd uiteindelijk remi se overeen. Tenslotte beland in de kelder van de schaakdivisie wist J. Smit zich hieruit te verwijde ren middels een moeiteloze zege tegen U. Beerends, die door een nieuwe nederlaag zijn positie als hekkesluiter opnieuw met een week moet prolongeren. Zaterdag 17 februari wordt het jaarlijkse drie-ronden- tournooi van WSV gehouden in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Aan melden bij G. Torenbeek (tel. 0182-619006). de halve finale maar moest daar de winst laten aan Es meralda Raghunath, zus van Gouds kampioen Remco, en voor Ilac spelend in de lande lijke derde divisie bij de da mes.In de derde klasse leek het af te gaan op een Kwiek- onderonsje. Stefan de Kogel en Sebastiaan van Ommeren stonden beiden in de halve fi nale. Sebastiaan verloor ech ter van ISV Gouda-speler Marcel v.d. Laan. Stefan won van M. Leeflang uit Nieuw koop en daarna in de finale van Van der Laan en haalde hiermee de titel binnen. Ook in het dubbelspel was die er in slagen Kuipers- het duo succesvol. In de finale Zwolle in eigen huis beentje van de combinatieklasse 3-4 wisten zij de baas te blijven over het Gouda-duo v.d. Heu- ging Rentokil-ZVH zaterdag- vel-v.d. Klein en werd ook de- avondom de nummer twee ze titel binnengehaald. van Nederland in een volge- Bij de jeugd werd ook een pakte Zwolse sporthal in vijf aantal prijzen in de wacht ge sleept. In de eerste klasse haalde Rutger Dijksterhuis de titel binnen door in de hal ve finale te winnen van club genoot John van Spengen zet, waardoor deze fouten ging maken. Hiervan werd door Flyers goed geprofiteerd en het werd alsnog een ruime overwinning. Uitslag 67-54. Topscoorder: Mirjam v.d. Sman met 24 punten. Heren 2 trof in Leiden 3 een gelijkwaardige tegenstander. Flyers had wel het betere van het spel, maar Leiden bleef qua scores, dankzij 12 drie punters, steeds bij. Toch kon den de Waddinxveners de beide punten binnenhalen. Uitslag 82-77. Topscoorder: Rene Hazelaar met 27 pun ten. Meisjes-kadetten speelden een van de betere wedstrij den van deze competitie. Toch was dit niet genoeg voor de overwinning tegen kampi- oenskandidaat Leiderdorp. De eerste helft ging gelijk op (15-19), maar het betere sco- ringswerk van de tegenstan der gaf uiteindelijk toch de doorslag. Uitslag 42-64. Top scoorder: Charlotte Lelieveld met 9 punten. Jongens-kadetten 2 verloor van Forwodians, ondanks goed aanvallend spel met ve le scores. Alleen deed Forwo dians het nog beter. Uitslag 68-104. Topscoorder: Michiel Mos met 16 punten. volge- sets met 2-3 onderuit te ha len. De setstanden in Zwolle waren 6-15, 6-15, 17-15, 15-6 en 17-19. Komende zaterdag avond om zeven uur speelt tegen hekkesluiter Sudosa. ZEVENHUIZEN - Er zijn maar weinig eredivisieclubs, er in slagen Kuipers- te lichten. Het lukte de Ze- venhuizense volleybalvereni- F (duurste paar eerst betalen) v Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer B.V. Sponsors: Autorijschool Henk van Erk Peugeot-dealer Boonstoppel B.V. NZO Verzekeringen Van Leeuwen Autobedrijven Toyota en MAN Vink Verzekeringen, Hypotheken en Vastgoed Citroên-dealer Noordegraaf automobielbedrijf Waddinxveen B.V. VX-8000 Software House B.V. - Laren (NH) l igs ft zette WSE De Jodan

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23