WADDINXVE r Prijs rijles gaat omhoog intratuin Blauwtje kopen 195 Expositie in bibliotheek AVIFAUNA ZONDAG 28 JAN. X|1O>17.OO UUR 'Warm afscheid, hartelijke ontvangst' Razenddrukke ontvangst voor Karei van Soest I £j Praise-avond Zevenhuizen I jHiFljE H 1 1 HOBBY KUNST& KREATIEF E E M N E G T OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN GROEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES VERGADERINGEN BOUWZAKEN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN KAMERMUZIEKCONCERT IN RAADZAAL TT RUIMTELIJKE ORDENING WOONKRANT TH PERCELEN GROND TE KOOP IN DE WIJK ZUIDPLAS UITSLAG LOTING INZAMELING KERSTBOMEN De vele felicitaties, kaarten, brieven, bloemen en cadeaus en ook de vele belangstellen den bij de afscheidsbijeen komst en de receptie en niet te vergeten de aubade van de Cormula’s: het was fantas tisch! Graag zouden wij iedereen WADDINXVEEN/BUNNIK - De prijzen van auto- en motorrijlessen gaan omhoog. Volgens voorbeeldbere- keningen van de BOVAG-afdeling verkeersopleidin gen in Bunnik moet een praktijkles van een heel uur met een personenauto gemiddeld minstens ruim ƒ65,- gaan kosten. Een motorrijles komst zelfs op ruim ƒ68,-. Volgens de BOVAG is vooral ook de leerling gediend met een iets hoger tarief waar door de kwaliteit van de les sen op een hoger niveau kan komen te liggen. Door die hogere kwaliteit zijn er minder lessen nodig, waar- odor het rijbewijs uiteindelijk goedkoper kan worden, in ie- i .n-t- Karei van Soest, die zijn in stallatiebijeenkomst en re ceptie voor de bevolking voor af liet gaan door een indruk wekkende eucharistieviering met drie pastoors in de Heel- se parochiekerk St. Stepha- nus, was zichtbaar ontroerd l reacties mochten wij ontvangen van familieleden, (politieke) vrienden, bekenden, bestuur- die de nieuwe eerste burger van harte welkom heette. On derhen bevond zich ook Wad- dinxveens eerste burger C.M. van der Linden. Burgemeester Kees van der Linden wenste zijn collega en zijn gezin namens de Wad- dinxveners alle goeds toe en gabaan er alle vertrouwen in te hebben dat Karei van Soest eeri goede burgemeester zal blijken te zijn. In een op zich- ben gehad. 7 toespraak liet hij duidelijk willen bedanken met een per soonlijk woord of briefje, maar gelet op de enorme hoe veelheid zien wij ons genood zaakt dit op deze wijze te doen. Het heeft ons goed gedaan te merken dat zoveel mensen met ons meeleven. Het zevental bespreekt altijd eikaars werk, stimuleert el kaar en vormt een fijne werk groep. Om droeve redenen missen zij sinds kort Ivonne Vingerling. De tentoonstelling is een hommage aan deze kunstena res. WADDINXVEEN - Geduren de de maand februari expose ren de Waddinxveners Ans en Ben Wekking met hun vrien den Gerdie Blaauwbroek, Ti ne van Hemert, Ivonne Vin gerling, Jasper Wetstra en Adrie Ooms in de Openbare Bibliotheek Waddinxveen (Van Mecklenburg Schwerin- laan). avond 26 januari om acht uur is er een praise-avond in de Hervormde Kerk in Zeven huizen met medewerking van de praiseband Exalt. Deze avond is voor jong en oud en de toegang is gratis. ders, bedrijven, verenigingen en instellingen. BEZOEK DE Don Bosco was het een mid dag- en avondlang een drukte van belang. De raadzaal van Heel was ’s middags tot de laatste plaats bezet. ’Bijna zonder uitzonde ring is gehoor gegeven aan onze uitnodiging om hier aan- Waddinxveens eerste burger wezig te zijn bij deze voor Heel zo belangrijke en feeste lijke gebeurtenis’, aldus loco- burgemeester A.S.H. Brouns. zelf sobere en vriendelijke Inmiddels zijn de werkdagen jr=_ van Karei van Soest in Heel goed gevuld. Hij woont tijde- Ongelooflijk veel lijk in een zusterhuis in de ge meente en vertoeft voorlopig alleen in de weekeinden in Waddinxveen. Dagelijks legt hij op het ogenblik bezoeken af aan het verenigingsleven, ZEVENHUIZEN - Vrijdag- zoals bij de carnavalsvierders avond 26 januari om acht uur en de schutters. Karei van Soest en zijn gezin zullen rond Pasen naar Heel verhuizen en dan definitief na 18 jaar de banden met Waddinxveen hebben doorge sneden. De BOVAG-afdeling ver keersopleidingen heeft ook de aangesloten rijscholen in Waddinxveen en omgeving geadviseerd de eigen tarieven opnieuw te berekenen op ba sis van de nieuwste gegevens. Gemiddeld wordt voor de les sen nu nog slechts gemiddeld rond de ƒ55,- berekend. Dit is volgens de BOVAG te weinig der geval sneller kan worden om een moderne, kwalitatief behaald, goede rijschool mee te finan cieren. In de praktijk blijkt dat juist heel goede rijscholen wel ho ge tarieven berekenen en toch ruim voldoende leerlin gen krijgen. HEEL - De officiële installa- merken een kameraad uit het tie en hartelijke ontvangst college van B. en W. te zijn van de nieuwe burgemeester kwijtgeraakt, van het Middenlimburgse TX 1 Héél en de Waddinxveense ex-wethouder Karei van Soest (VVD) en zijn gezin is vofïge week dinsdagmiddag en -avond een razenddrukke aangelegenheid geworden. Zowel in het gemeentehuis als in het gemeenschapshuis toen hij met de ambtsketting voor de eerste maal het woord voerde in de raadzaal van het gemeentehuis. Een droom was in vervulling gegaan. In aanwezigheid van zijn vrouw en hun drie kinderen - een prachtig gezinnetje had aangegeven - gaf Karei van Soest te kennen al een aantal gemeentelijke en politieke za ken die in Heel (8.500 inwo- Hij was een van de sprekers ners) spelen te kennen. j - i Maar hij maakte ook duide lijk graag als burgemeester in zijn eerste gemeente een poli tieke portefeuille voor zijn re kening te willen nemen. Ver der liet hij er geen misver stand over bestaan niet te zullen streven naar een nieu we herindelingssituatie, waarmee Heel, Panheel, Beegden en Wessem in 1991 voor het laatst te maken heb- WADDINXVEEN - ‘Een warm afscheid, een bijzonder hartelijke ontvangst! Dat hebben wij mogen ervaren vanaf de benoeming tot en met de installatie als burge meester van Heel. De te lage lesprijzen zijn vol- gens de BOVAG het gevolg van een sterke concurrentie 5 ik als gevolg van een te groot aantal rijscholen. Af GELD s WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 JANUAR11996 Pagina 3 E (0182) 624 624 1 els Julianastraat 1 1 berk en 1 hulst een drietal bomen i.v.m. bouw woning De uitslag van de verloting is als volgt: Burgemeester Trooststraat 85 het oprichten van een berging Kerkweg-West 62 het oprichten van een berging Schuberthof 4 Ernst Casimirlaan 12 Bloemendaalseweg 11a Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Noordkade 64 het oprichten van een distributiecentrum Noordeinde 46 Bloemendaalseweg 10 het oprichten van een tunnelkas Prins Bernhardlaan 2 het oprichten van een transformatorstation U vindt de woonkrant op pagina 6 van dit weekblad. Ml» I HFT GROENE WARENHUIS >aa>vn>i uuu mwci uno»aii «ji ivunnayci uu uc «cimuui rtvpoi. ictwip u »uuï bijna dezelfde prijs een nieuw model 1996 Hobby - Dethleff caravan of André Jamet Tevens 1001 artikelen in onze kanïpeersupermarkt tegen NL scherpste prijzen, o.a.: gasfles gevuld 5 kg ƒ49.95 vulling 5 kg ƒ9.95 blokbatterij 4.- 2% liter toilet- vloeistof ƒ9.95 wintertent, bekend merk ƒ495- kachels en toebehoren 10% kor ting slaapzak in hoes ƒ19,95. NU OPRUIMING SHOWMODELLEN CARAVANVOORTENTEN: BIJNA HALVE PRIJS. z 624 680 624 500 610 401 624524 624 760 612 570 Mira ongenummerdter hoogte van Pollux 20 het geheel vernieuwen en het vergroten van een bedrijfsruimte en het oprichten van drie watervoorraadtanks het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een verzorgingshuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een garage in een kantoorruimte en een badruimte Toegangskaarten kunt u telefonisch bestellen op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur onder doorkiesnummer (0182) 62 46 97. Betaling vindt plaats aan de zaal. groen 119 groen 209 groen 242 groen 308 groen 445 groen 497 groen 501 groen 584 groen 664 groen 946 groen 971 rose 110 rose 239 rose 473 rose 587 rose 853 rose 857 In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de afdeling Publiekszaken. In de wand is een groot assortiment algemene fol ders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Diploma, certificaat of cijferlijst zoek? Vraag een verklaring afgelegd examen een publikatie van de Informatie Beheer Groep Nieuwe uitgaven zijn: 'toekomst Groene Hart’ natuur, landbouw, recreatie een publikatie van het Ministerie van V.R.O.M. Raadhuisplein 1 Postbus 400,2740 AK BOUWPERCEEL Noordkade 64 BOUWPERCEEL Prinses Margrietstraat 17 AARD VAN HET BOUWPLAN het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak De eerste prijs, een portable cd speler, is gevallen op: wit 90 2 stuks tweede prijzen een, radiocassetterecorder, zijn gevallen op: rose 345 rose 530 3 stuks derde prijzen een, walkman met radio, zijn gevallen op: wit 191 wit 357 rose 647 wit 156 wit 180 wit 458 wit 484 wit 505 wit 514 wit 588 wit 686 wit 800 wit 815 wit 844 AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van twee dockboards Heertiugowaard Pascalstraat 16. ind.ter. Zandhorst Tel. (072) 571 80 88 Alphen aan den Rijn Steekterweg 78 Tel. (0172) 49 38 44/45 .CA elke TER AAR Veldweg lfingang Kerkweg), tel. 0172-602241. verleende kapvergunningen Esdoornlaan 2 Op vrijdag 5 januari 1996 heeft 's middags de inzameling van de kerstbo men plaatsgevonden. Ook dit jaar was hieraan een verloting verbonden met prijzen. Voor elke ingeleverde boom is een lot en een sinaasappel uit gereikt. Voor de loten zijn de kleuren groen, geel, wit en rose gebruikt. In totaal zijn er 3399 stuks kerstbomen ingeleverd tegenover 3494 stuks vorig jaar. Noordkade 58. Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan penbare voorzieningen Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids: Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burge meester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvra gen te hebben ontvangen: 8 stuks derde prijzen, een spelcomputer zijn gevallen op: geel 234 wit 364 groen 551 geel 242 wit 669 groen 574 geel 420 wit 841 Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Teneinde verzekerd te zijn van uitsluitend serieuze gegadigden geldt een inschrijfgeld van ƒ500,00 per gegadigde. Dit bedrag dient, onder vermel ding van ’’inschrijfgeld kavels Gijsberterf”, vóór 15 februari 1996 te zijn overgeboekt op girorekening 8708 van de gemeente Waddinxveen of op bankrekeningnummer 3668 01 694 van de Rabobank t.n.v. gemeente Waddinxveen. Indien vóór deze datum geen overboeking heeft plaatsge vonden wordt de inschrijving niet in behandeling genomen. Dit bedrag wordt uiteindelijk in mindering gebracht op de koopsom, danwel terugge stort wanneer men geen kavel krijgt aangeboden. Slechts als men een aan geboden kavel weigert, wordt overgegaan tot inhouding van het inschrijf geld. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Hartelijk dank daarvoor!1 KAREI EN MIEKE VAN SOEST Marlies, Anneke en Evelien Op donderdag 25 januari 1996 vanaf 20.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert plaatsvinden Het Rubin Kwartet, een strijkkwartet in klassieke vorm, bestaande uit Tina Schmidt von Altenstadt (viool), Irmgard Zavelberg (viool), Sylvie Altenbur ger (altviool) en Ulrike Zavelberg (cello) brengt het volgende programma ten gehore: het strijkkwartet in d. K.V. 421 van Mozart, het kwartet in a op. 29 uit Rosamunde van Franz Schubert en na de pauze het kwartet nr. 1 “Metamorphosis Nocturnis” van György Ligety en de zes Bagatellen opus 9 van Anton Webern. Gegadigden, ook zij die reeds eerder een verzoek tot aankoop van een per ceel grond hebben ingediend, kunnen tot 1 februari 1996 bij de directeur van de sector Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer, postbus 400, 2740 AK te Waddinxveen, een schriftelijk verzoek tot aankoop indienen, onder ver melding van het gewenste perceel. Bij meerdere aanmeldingen voor één kavel zal door middel van loting een volgorde van gegadigden worden vastgesteld. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te ver lenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). De te bouwen woningen zullen aan de volgende stedebouwkundige rand voorwaarden dienen te voldoen: - vrijstaande woningen; - eenzelfde kleurstelling met aan elkaar verwante architectuur (onder supervisie van de gemeentelijke plancoordinator); - de voorgevels dienen te worden geplaatst in de voorgevelrooilijn even wijdig aan de Piasweg; - goothoogte maximaal 4 meter. Nokhoogte maximaal 10 meter; - kap verplicht (helling 35’-50°) en de nok haaks op de Piasweg; - minimale afstand tussen de woning en de zij-erfgrenzen 3 c.q 4 meter: - garages geïntegreerd opnemen in het bouwvolume van de woning; - architectuur eigentijds, modern; - kleur- en materiaalgebruik: metselwerk en hout in lichte ("blonde”) kleuren; pannen antraciet; - de woningen zullen vanaf de Piasweg ontsloten worden door middel van één, gecombineerde, in/uitrit per twee woningen; - parkeervoorzieningen op eigen erf, minimaal twee parkeerplaatsen per woning; Volgens de verordening hondenbelasting is iedereen die in deze gemeente één of meer honden houdt, verplicht hiervan aangifte te doen bij het hoofd van de afdeling Vastgoed, Belastingen en Bedrijfsleven (V.B.B.) De termijn voor het doen van aangifte is maximaal twee weken na het ont staan van de houderschap van een hond. U kunt dit schriftelijk doen ter attentie van het hoofd van de afdeling V.B.B., Postbus 400,2740 AK Wad dinxveen of telefonisch (doorkiesnummers) 62 46 49,62 46 50 of 62 46 51 r - - - Bent u “houder” van een of meerdere honden en heeft u hiervoor nog geen aangifte gedaan bij de gemeente doet u dit dan zo snel mogelijk want ook in 1996 zal de hpndencontrole worden voortgezet. Op het niet doen van aangifte of het doen van onjuiste of onvolledige aan gifte kan een geldboete wórden gesteld van ten hoogste ƒ2.500,- en er kunnen met terugwerkende kracht nog aanslagen worden opgelegd over de periode dat u niet heeft betaald. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres teléfax Gemeentewerf Centraal Meldpunt Zorg Gouwebad ”De Sniep" (informatie) j&S - Voorbereidingsbesluit Bugemeester en Wethouders van Waddinxveen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de raad in zijn vergadering van 20 december 1995 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid Op de agenda o.a.: - Installatie van de heer H.D. Vink als nieuw gemeenteraadslid; - Voorstel tot benoeming van leden in commissies I en II, resp. in alge meen bestuur van het I.S.M.H. - Voorstel inzake de benoeming van de leden c.q. de aanwijzing van ver tegenwoordigers in bestuurlijke organen c.a.; - Voorstel tot vaststelling van een Inspraakverordening; - Voorstel inzake verdeling middelen uit opslagen grondverkopen; - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een werkkrediet ten behoeve van diverse bestemmingsplannen; - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebied aan het Kon. Wilhelminaplein; - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van het gebied Noordkade; - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van het Landelijk Gebied Oost; - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de gescheiden inzameling van het huishoudelijke afval bij de hoogbouw; - Voorstel tot instemming met het eindadvies van WP/MAB m.b.t. struc- tuurontwerp inzake de centrumontwikkeling; - Voorstel tot het vaststellen van een aantal begrotingswijzigingen. Hondenbelasting Onlangs zijn c.q. binnenkort worden de aanslagen hondenbelasting 1995 verzonden (alsmede nog enkele aanslagen over 1994) De aanslagen kunnen worden betaald in twee gelijke termijnen. De aanslagen hebben als dagtekening 31 januari 1996. Voor de betalings termijnen betekent dit dat de eerste termijn zal komen te vervallen op 29 februari en de tweede op 31 maart 1996. Voor inwoners van Waddinxveen en voor hen die economisch gebonden zijn aan Waddinxveen komen binnenkort aan het Gijsberterf in de wijk Zuid- plas, een vijftal kavels beschikbaar, bestemd voor de individuele bouw van vrijstaande woningen. De oppervlakte van elke kavel bedraagt 468 m2 en de prijs van alle kavels is gelijk n.l. 187.200,00 exclusief B.T.W. Opname van deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Noordkade 66a Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer voor een deel van het bedrijventerrein Doelwijk aan de Bredeweg. De datum van inwerkingtreding van het besluit is bepaald op 25 januari 1996. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekeningen ligt voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de navolgende mel ding is ontvangen: Ernst Casimirlaan 18: het vergroten van de berging in de achtertuin. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan: “Oranjewijk’75doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde ‘kruimelgevallen’ als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingsplichtige bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn Burgemeester en Wethouders bevoegd om vrijstellling te verlenen van het bestemmingplan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens ten behoeve van genoemde melding deze vrijstelling te verlenen. In verband hiermede ligt de melding voor eenieder ter inzage met ingang van 25 januari 1996 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Afdeling Publiekszaken ook op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Gemeentewerf, voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 08.00 tót 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. De prijzen kunnen tegen inlevering van de loten tot en met 9 februari 1996 worden afgehaald: tussen 09.00-12.30 uur bij de receptie in het gemeen tehuis. 30 stuks derde prijzen, van ƒ10,00 zijn gevallen op: geel 28 geel 102 Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 25 januari 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om bij zondere bijstand in de aanschafkosten van orthopedische schoenen; - Bezwaarschrift tegen een besluit tot wijziging van een uitkering inge volge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers per 1 november 1995; - Bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om bij zondere bijstand in de kosten van een inbraakbeveiliging en scholing, resp. tot aanhouding van een verzoek om bijzondere bijstand in reis kosten wegens specialistenbezoek. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Gemeenteraad op woensdag 31 januari 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Waddinxveens ex-wethouder Karei van Soest wordt in de Middenlimburgse gemeente Heel, waar van hij burgemeester is geworden, door lo<o-burgemeester A.S.H. Brouns de ambtsketting omgehan gen. (Foto: Jan Paul Kuit). Blauwe druifjes in mandje of terracottapotje. Aan u de keus. Muscari is haar ware naam en ze is erg gesteld op wat water en een lichte plaats. Van 6,95 voor Waarom een oud model caravan ot vouwwagen uit de verhuur kopen, terwijl u voor vouwwagen kunt kopen op levenng voorjaar, tegen THEO STET AKTIE-PRIJZÉN gasfles gevuld 5 kg ƒ49.95 vulling 5 kg ƒ9.95 blokbatterij ƒ4 - 2% liter toilet- vivzciotvn i - nniiuuciH, uc-. ting slaapzak in hoes ƒ19,95. u: C1 c c 8 c 2 o

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3