Gerookte zalmfilet 5.50 Vijf gewonden bij massale botstpartij De Klup heeft er een personenbus bij Gratis controle en reparatie fietslicht Alarmcentrales blijven nodeloos politie alarmeren Oplichter aangehouden 'De Boemel' zoekt vrijwilligers voor naschoolse opvang Tempo Team vestigt zich op Coenecoop Kaartavond Winst voor Korbis BI Disco-avond in Het Zuidhonk Bibliotheek doet weer mee aan Nederlandse kinderjury Snelkrakers ingerekend Waddinxveen kijkt terug op rustige jaarwisseling Geslaagden A-diploma Lampionoptocht Groenswaarden EO praat met de achterban fife Soos-middag Het Zuidhonk Shell-station Boonstoppel BV heropend BURGER'S FISH SCHEVENINGEN per 100 gram te hebben. l op de W'veense markt getuige alsmede de politie zelf, wist een recherche-au- 0-14 jaar ook na opvang. Kinderen 4-12 jaar worden na WADDINXVEEN/LEIDERDORP - Het aanal loze in braakmeldingen, gedaan door de 31 Particuliere Alarm Centrales (PAC’s) in de Goudse regio, blijft te hoog. riteit. Het totaal aantal poli- tie-inzetten op nodeloze alar meringen in de tweede helft van 1995 is met 13% vermin derd. Hierdoor kan de politie Hollands Midden meer tijd vrijmaken voor andere werk zaamheden. WADDINXVEEN Waddinxveense WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 1 februari om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) haar traditionele kaartavond. WADDINXVEEN - De Openbare Bibliotheek Wad- dinxveen (Van Mecklenburg Schwerinlaan) doet mee aan de negende editie van de Nederlandse kinderju ry- Ook Boskoop viel een rustig verloop van de jaarwisseling waar te nemen. Mede door een goed en prettig contact verliep het allemaal goed. BOSKOOP - Net als vorig jaar organiseren de fietsers bond ENFB en Veilig Verkeer Nederland in Boskoop onder het motto ’laat het maken of leer het maken’ een gratis fietsverlichtingsactie, op za terdag 3 februari in de brand weerkazerne aan de Zuidka- de van 10.00 tot 15.00 uur. Hoewel de dagen alweer lan ger worden blijkt in de dage lijkse praktijk dat de gemid delde fietsverlichting nogal eens te wensen overlaat. Veel fietsers zijn geneigd hun ver lichting te verontachtzamen omdat ze niet inzien hoezeer hun veiligheid is gediend met J_ 1A J_ ze actie wordt getracht daar in wat verbetering te bren- ie nogal eens vreemde capriolen op de weg uithalen, is zicht baarheid van levensbelang. Tijdens de actie kunnen men sen zonder betaling hun rij wielen ter controle aanbie- wor den zo mogelijk ter plaatse uitgevoerd. Twee Boskoopse rijwielreparateurs, Hoogdui- jn en Pos, verlenen belange loos medewerking en geven ook tips voor het zelf repare ren van fietsverlichting. Ook wordt gekeken naar de reflec tie en de algemene technische staat van het rijwiel en er zijn informatiestands. WADDINXVEEN - In de raadscommissie algemeen be stuurlijke zaken, waarin de fractievoorzitters in de gemeenteraad zitting hebben, is teruggekeken op een zeer rustig verlopen jaarwisseling in Waddinx veen. Er waren alleen wat gebruikelijke meldingen vann brandjes en vreugdevuurtjes. goed te regelen met behulp van de school of de leidsters van het dagverblijf. Op dit moment is dit niet meer te realiseren en komen de ou ders voor een probleem te staan. Zij moeten er voor zor gen dat het kind op een veili ge en verantwoorde manier op De Boemel komen maar zijn daarbij afhankelijk van hulp van derden. Na overleg tussen de ver schillende ouders en de lei ding van het kinderdagver blijf is het idee ontstaan om Alleen te vervangen onderde len worden in rekening ge bracht. Voor meer tijdrovende herstelwerkzaamheden wordt men doorverwezen naar de werkplaatsen van fietsreparateurs WADDINXVEEN/BOS- KOOP - Vorige week dins dagavond omstreeks half tien werd aan de Koningin neweg in Boskoop een snel- kraak gepleegd in een kle dingzaak. De daders reden met een gestolen Opel Ka- dett een etalageruit kapot waarna zij een hoeveelheid kleding inlaadden. Dankzij het feit dat zij even later van auto wisselden en het alert reageren van een getuige alsmede de pi zelf, wist een recherchi to aan te haken. Met be hulp van andere politie-au- to’s is de auto op rijksweg A20 ter hoogte van Rotter dam klem gereden. In de auto zaten drie Rot terdammers in de leeftijd van 18, 21 en 24 jaar oud alsmede werd de gestolen auto aangetroffen. Het drietal gebruikte uitslui tend gestolen Opel Ka- detts. Zij gingen met een in Rotterdam gestolen auto op pad, lieten die achter in de plaats waar zij een kraak zetten en stalen ter plekke een andere auto. De Rotterdamnmers heb ben inmiddels ook de snel- kraken in Zevenhuizen (2) en Moerkapelle bekend, alsmede de diefstal en de pogingen daartoe van de Opel Kadetts in Zevenhui zen. De actie is mogelijk door de inzet van een aantal vrijwilli gers met hulp van de politie en steun van de gemeente Boskoop. Vorig jaar werd de actie financieel mogelijk ge maakt doordat de ENFB de milieuprijs van de gemeente Boskoop won. De actie werd in 1995 een groot succes. Hoe wel de keuring gratis is, wordt een vrijwillige bijdrage ter bestrijdig van de onkosten in dank aanvaard. De bedoeling van de Neder landse kinderjury is tweele dig: een groot opgezette lees- bevorderingsactie en de uit reiking van een kinderboe kenprijs, als tegenhanger van de Gouden en Zilveren Grif fels. De prijs van de Nederlandse kinderjury is een aardige af spiegeling van de voorkeur van de Nederlandse jeugd, want vorig jaar deden 38.000 kinderen mee. Een nog altijd stijgend aantal, want in 1994 waren er 31.000 deelnemers. De Openbare Bibliotheek Waddinxveen haakt actief in op deze activiteit. Vanaf don derdag 1 februari tot en met vrijdag 31 mei kunnen kinde- - In het Gouwebad ‘de Sniep‘ is weer gezwom men voor het A-diploma. Er waren deze keer 60 kandi- daatjes, waarvan één kindje ziek is gemeld. De overige 59 kinderen hebben allen mee gedaan en zijn allemaal ge slaagd. De beoordelingscommissie bestond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. De namen van de geslaagden zijn: Femke Stelpstra, Roel Schinkel, Vivian den Boer, Kim Bennink, Jelle de Boer, Michel van der Poel, Rick Karreman, Joanne Zwart, Chris Veltman, Jeffrey Ko- man, Pedro Eikelenboom, Linda Keijzer, Richard Kooi man, Lianna Kraal, Joeri Verhoef, Roosje Glasbeek, Job Noorland, Sandra Stolk, Die- deke Witte, Bob van Luijk, Eric van Buren, Nico Bijl, Maijolein van der Spek, Bas tiaan Meijer, Daan Samsom, Renee Pak, Simone Faber, Rens Droge, Wesley van der Plaat, Rifka Brand, Niels Tijsma, Irene Kaptein, Bart Bruijn, Christel Holstege, La rissa Klijn, Martine Koole, Ayke Damsma, Marloes Moe- rings, Lenny Koetsier, Mella- nie van den Berg, Rachelle van Delsen, Rick van Hat- tum, Sander Kock, Ruben van Duuren, Matthew van der Ende, Naomi Burggraaf, Rob Koetsier, Melissa den Ouden, Samantha van der Kooij, Celine Pande Iroot, Pe ter Hameete, Leonie Evers, John Broer, Mark Monster, Colin Janssen, David Bonte- bal, Amo Oudijk, Johanna Reyneveld en Gerlof Fokke- ma. Op het Koningin Wilhelmina- plein constateerde de politie dat er een grote belangstel ling was. De leeftijd van de aanwezigen was jonger dan in voorgaande jaren. Wel bleek ook nu weer dat er zeer veel vuurwerk is verstoken. Door zich op het bedrijven park te vestigen wil Tempo Team dichtbij de bedrijven staan en daardoor snel en adequaat inspelen op de vraag naar flexibel personeel. Ook voor uitzendkrachten is de vestiging met het open baar vervoer makkelijk te be reiken. De Waddinxveense vestiging richt zich op de sectoren kan toor, industrie, techniek en bedrijfscatering. Uit onder zoek is gebleken dat er met name in deze branches in WADDINXVEEN - In samen werking met de gereformeer de basisschool De Leilinde houdt de Stichting De Win gerd vanavond (woensdag 31 januari) om zeven uur een lampionoptocht door Groens- waard 2 en 3. Muzikale medewerking ver leent de scoutingband De Schouw uit Boskoop. De start van de optocht is op het Win- gerdveld. Er zijn daar com plete lampions te koop. WADDINXVEEN - Maandag middag 22 januari werd in Tilburg een 57-jarige man aangehouden die al sinds de herfst van het vorig jaar door het politiedistrict IJssel en Gouwe werd gezocht wegens oplichting, verduistering en flessentrekkerij De man heeft zich vorig jaar met name in Zevenhuizen schuldig gemaakt aan deze feiten maar ook in Waddinx veen, Gouda, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zoetermeer en wijde omgeving. De man gaf zich uit als bloe- menhandelaar en bestelde als zodanig goederen privé en ten behoeve van het ’bedrijf’, tekende koopcontracten en ook horecabedrijven lichtte hij op door rekeningen van eten, drinken en logies niet te betalen. Een aantal van de afgelever de goederen zijn door de rechtmatige eigenaars terug gehaald nadat zij begrepen dat zij waren opgelicht. De man heeft de feiten bekend en is aan de officier van justi tie voorgeleid. GOUDA - De Evangelische Omroep (EO) houdt woens dagavond 28 februari om half acht voor haar leden een re gionale ontmoetingsavond in de Pauluskerk aan het Van Hogendorpplein in Goude. De Evangelische Omroep hecht grote waarde aan het contact met haar leden. Ds. A. van der Veer, voorzitter van de EO, spreekt in dat ka der over de vereniging, waar in leden van verschillende achtergronden samenwer ken. De EO wil graag onderstre pen dat ze meer dan een om roep is: de EO heeft een actie ve achterban die de vereni ging steunt met gebed en praktische hulp. Tevens verlenen Ad de Boer, programmadirekteur, en Henk Binnendijk hun mede werking aan het programma. Middels een forum is er ruim schoots gelegenheid voor het stellen van vragen. De toe gang is vrij. Bestuur en directie van de EO gaan jaarlijks op de regio nale ontmoetingsavonden met de leden in gesprek. Enerzijds om hen te informe ren over ontwikkelingen in medialand en anderzijds om te praten over wat de leden van belang achten. Naast de toespraak van EO- voorzitter A. van der Veer spreekt Ad de Boer over de in formatieve programma’s, die een belangrijk aandeel vor men in de programmering van de EO. De aanwezigen kunnen via een forum met ds. A. van der Veer en Ad de Boer in gesprek gaan. Henk Binnendijk be sluit de avond met een medi tatie. De algehele leiding is in handen van Teun van Om men. Waddinxveen en omgeving het meeste werk is. Voor inschrijving kan men langskomen op woensdag middag van 13.30 tot 17.00 en anders kan men het uitzend bureau voor informatie of een afspraak tijdens kantooruren bellen. Om straks gelijk van start te kunnen gaan is Tempo Team op dinsdag 6 februari ge opend van 10.00-14.00 uur en van woensdag 7 tot en met vrijdag 9 februari van 10.00- 16.00 uur. WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag 6 februari om vier uur opent Tempo Team Uitzendbureau officieel de deuren van een nieuwe vestiging op het bedrijven park Coenecoop in Waddinxveen. De opening zal op symbolische wijze worden verricht door burgemees ter C.M. van der Linden. Tegen drie uur werd de politie geconfronteerd met een an der probleem. Middels ijzel bleken de weggedeelten van met name de rijkswegen bin nen het bewakingsgebied om getoverd te zijn in ijsbanen. Dit had tot gevolg dat met een groot aantal politiemensen doorgewerkt moest worden om aan de chaos het hoofd te bieden.Vervelend was het dat twee agenten bij het afhande len van een aanrijding op rijksweg A12 door een andere weggebruiker werden aange reden in hun politievoertuig. Door de ijzel was het moeilijk om van deze plek weg te ko men, dan wel bij deze plek te komen. Gelet op de grote risi co’s die ontstonden werd be sloten in afwachting van de komst van strooiauto’s de op ritten van de rijksweg A12 af te sluiten, in de richting van Utrecht. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense kinderdagver blijf ’De Boemel’ (Beukenhof) van Stichting Kinder opvang Humanitas zoekt vrijwilligers die tegen een kilometervergoeding kinderen van school willen op halen voor de opvang na schooltijd. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 3 februari om half acht houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. De toe gangsprijs bedraagt ƒ2,50 (inclusief een consumptie- bon). rVanaf negen uur is er een dis- Boereiikapel de Gatênblazers had geld ingezameïd voor^de co-avond voort 30-plussers. in de Mammoet De toegangsprijs hiervoor be draagt vijf gulden. WADDINXVEEN - Zoals bericht is het pompstation van Boonstoppel BV aan de Juliana van Stolberg- laan geheel vernieuwd. In een paar weken tijd zijn de Shell-pompen gemoderni seerd en is het wegdek mi- lieu-vriendelijk behan deld. Ook de Shell-shop werd grondig onderhanden ge nomen. Wie ’s avonds of in het weekeinde een bood schap is vergeten kan te recht in de mooie overzich telijke winkel. De pompen zijn zeven da gen per week geopend van maandag tot en met vrij dag van 7.50 tot 22.00 uur, zaterdag tot 21.00 uur en zondag van 09.00 tot 21.00 uur. Op krediet kan men dag en nacht tanken met de 24 uurs Local Service Card en ook met bank- of giro- pas. Natuurlijk blijft het Air- miles systeem bestaan, maar uiteraard kan men ook kiezen voor Shell-ze- gels, waarmee men spaart voor mooie cadeaus. WADDINXVEEN - Het BI team van Korbis-korfbal heeft opnieuw haar wedstrijd gewonnen. In en tegen Nieu werkerk werd met 1-7 gewon nen en dat was de zevende overwinning op rij. Er was ook belangrijke winst voor het El team. Thuis te gen Vitesse werd met 5-2 ge wonnen. Door deze overwin ning steeg het team naar een plaats in de middenmoot. Fl, het team dat weinig scoort, speelde opnieuw met 0-0 gelijk, uit in Bodegraven bij Vriendenschaar. Door de weinige tegengoals hebben zij op dit moment een uitsteken de derde plaats bereikt in hun groep. Sinds 1993 verzorgt De Boe- opvang is sinds het nieuwe mei naast opvang voor kinde- schooljaar sterk toegenomen, ren van 0-14 jaar ook na- Door de toename van het aan- schoolse opvang. Kinderen tal kinderen wordt het steeds van 4-12 jaar worden na moeilijker om ervoor te zor- schooltijd opgevangen in het gen dat al deze kinderen van kinderdagverblijf waar zij sa- school op De Boemel komen, men met leeftijdgenootjes Voorheen was dit onderling kunnen spelen. De vraag naar deze vorm van ren individueel deelnemen aan de Nederlandse kindeiju- ry- Met behulp van een deelna- meformulier, dat in de biblio theek verkrijgbaar is, kan een persoonlijke boeken- top-5 ingestuurd worden. Het gaat hierbij om boeken die vorig jaar voor het eerst in de Nederlandse taal zijn ver schenen. De boeken, herken baar aan een rose kindeiju- rysticker, staan in een apart hoekje van de jeugdafdeling. De beoordeling vindt plaats in drie categoriën A (6-9 jaar), B (10-12 jaar) en C (13-16 jaar). Drie boeken zullen uit eindelijk bekroond worden, in elke categorie één. WADDINXVEEN - Zondag middag 4 februari van twee tot vier uur wordt in wijkge bouw Het Zuidhonk (Zuid plaslaan) weer een soos ge houden voor verstandelijk ge- handicapten. Op deze middag jn Je nabije toekomst te gaan worden er spelletjes gespeeld, starten met een aantal vrij- muziek gedraaid en andere willigers die het leuk zouden activiteiten gehouden om met vinden om tegen een kilome- elkaar een gezellige middag tervergoeding een aantal oo te hebben. middagen in de week de kin- goede zichtbaarheid. Met de- deren op te halen van school om hen naar De Boemel te brengen. Het kost hooguit gen. Vooral voor kinderen, dii drie uur in de week. 1 - Hiermee zijn veel kinderen en ouders geholpen en voor de vrijwilligers is het een leuke manier om nuttig met kinde ren bezig te zijn. Wie belangstelling heeft en in jen, kleine reparaties het bezit is van een auto en 1 ’--1 A -1 rijbewijs kan voor zaterdag 12 februari contact opnemen met Sandra de Leeuw of Yvonne Visser van kinder dagverblijf De Boemel, tel. 0182-617272. Deze conclusie trekt het poli tiekorps Hollands Midden naar aanleiding van de cijfers over het afgelopen jaar. Van de ruim 11.000 binnengeko men inbraakalarmeringen bleek ongeveer 95% ’niet raak’ te zijn. In het eerste halfjaar van 1995 was slechts een enkele PAG in staat om meer dan 5% rake meldingen door te ge ven. In juni 1995 startte de politie Hollands Midden met het prioriteren van inbraak meldingen van PAC’s: hoe be trouwbaar de PAC (5% of meer ’raak’), hoe hoger de in- zetprioriteit op de gedane in braakmelding. Op 1 januari van dit jaar moest een percentage van 10% of meer ’raak’ worden ge haald om een hoge inzetprio- riteit te krijgen. Op dit mo ment zijn slechts vier PAC’s in staat hieraan te voldoen. De 27 overige PAC’s zijn niet hiertoe in staat en krijgen dan ook een lagere inzetprio- V I. WE 182O*: "z PAGINA 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 JANUAR11996 Bij twee botsingen op de noordbaan van het Gouwe-aquaduct^afgejpoen zondag zijn vijf personen gewond eraakt. Rondjle Bok vïS diieüi; had dê ëërUe botsing pïaa^s. de tweede botsing volgde korl twee onoplettende EestuunTers oo de als gevolg daarvan was ontstaan boststen. De tunnelbuis van het Gouwe-aquadud is bijna een afgesloten geweest, (foto Eric Taal) /i St. Victorplein 2 2741 JN Waddinxveen (0182) 61 16 97^^5 GOUDA De slotmanifestatie van de Actie Klupbus werd vrijdagavond in sporthal de Mammoet ge houden. De Klup vierde het vijfde lustrum. Boerenkapel de Gatenblazers had geld ingezameld voor de Klupbus en daardoor heeft de Klup er nu een personenbus bij. Dat het feest was spreekt uit de foto, (foto City Photo) MNMMM M pompstation van Boonstop pel BV aan de Juliana van stolberqlaan in Waddinx veen. (Foto: Sjaak Note- boom). r* ii «88; ’U-8N-23 Ma i

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13