De Nieuwe Passage heeft het niet (11) sage (10) Veiling is verkocht Bij het ontbijt... De Nieuwe Passage heeft het niet (10) Bingo in De Boog De Nieuwe Passage heeft het niet (8 morgana slaapkamers 'De Nieuwe Passage heeft het niet (12) De Nieuwe Passage heeft het niet (9) 'De Nieuwe Passage heeft het niet (13) korting... 'De Nieuwe passage' heeft het niet (8) Hervormden op RTW-radio Winkelwagens opengebroken voor diefstal van rookwaren De Open Cirkel over zaken doen door christenen Rijn en Gouwe I I I I I I I I I I I I I LEZERS SCHRIJVEN I s Waddinx- Wie nu kiest voor een kennismakings- i VAN DER LINDE weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 JANUAR11996 PAGINA 15 Vervoer De aan De Waardt Bouwmaterialen verkochte voormalige tuinbouwveiling aan de Bredeweg in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). ver- men Naam: Adres: Plaats: ten opzichte van de Waddinx- veense kiezers. kunnen vaststellen hoe de be langen van ouderen plotse- helaas niemand kunnen aan houden. In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in twee vrachtauto’s die stonden geparkeerd aan de Staring- laan. Een zijruit werd inge slagen om binnen te komen. Weggenomen werden een 27- mc bak. H.J. HOLLENKAMP Passage 190, Waddinxveen WADDINXVEEN - Vrijdag avond 2 februari om half ne gen is er voor het eerst dit jaar op de eerste vrijdag van de maand bingo in het buurt centrum De Boog (C. Huy- genslaan). Zoals altijd zijn er mooie prijzen te winnen. De volgende bingo-avond is vrij dag 16 februari. deld Van ’t Hof Makelaardij in Gouda. Aanvankelijk stond de 4,5 hectare grond met 17.000 vierkante meter bebouwing te koop voor f 12.750.000,-, maar er moest uiteindelijk bijna 5 miljoen gulden van de prijs worden afgedaan. WADDINXVEEN - Vorige week in de nacht van maan dag op dinsdag werd ingebroken in twee winkelwa gens aan het Noordeinde. Onbekenden sloegen een ruit in om binnen te komen. Uit één van de wagens werden rookwaren meegenomen. Als de bestemmingsplanwij- ziging tot een goed einde kan worden gebracht is de Waardt Bouwmaterialen BV van plan het bedrijf met showroom en verkoop aan particulieren van de Staringlaan naar de Bredeweg te verplaatsen. Op dat moment zullen ook de huidige huurders - zoals de wekelijkse vlooienmarkt - naar elders moeten zijn uitge weken. zowel uitbreiding als plaatsing overbodig. Verder leest en hoort met enige regelmaat, dat ook Postcode: grijpen dat zij zich niet hier Leiden Zelf oudere zijnde en bewoner van één van de Passage-flats ben ik van mening dat veel ouderen graag een wat grote re afstand afleggen, indien zij daarmede verlost zouden worden van de onzalige plan nen rond ’De Nieuwe Passa ge’ van het gemeentebestuur. Het uitzicht op het groen wordt verruild voor uitzicht op daken, al dan niet plat. Weliswaar zegden de project ontwikkelaars William Pro perties BV en MAB Project ontwikkeling BV op een voor lichtingsavond toe dat het grind op de daken in mooie patronen gelegd zou worden en dat de daken anderzins ook vrolijke kleurtjes zouden krijgen maar het blijven daken, geen bomen. Bovendien: Zes flatwoningen möeten wijken voor winkels, waarbij gedacht wordt aan horeca-bestemmingen, aldus de voorlichting, met alle over last van dien. De flats worden ingesloten door andere verbouwingen en de bereikbaarheid wordt pro blematisch, óók voor brand weer, ziekenauto en Aanvul- al, los van de Passage-plan- nen, de Prins Bernhardlaan als wijkontsluitingsweg aan wees; hoe verklaart u dan dat in de versie van 21 januari 1994 dit niet het geval was, terwijl in de versie van febru ari 1994, de maand dat het Passageplan op werd gesteld, voor het eerst de Prins Bern hardlaan als wijkontslui tingsweg wordt aangewezen. Waarom moeten we al uw uit spraken controleren? U wees ons op het rapport ’Categorisering van wegen’. Het zou uw leidraad zijn voor uw verkeersbeleid. Op pagina 10 staat letterlijk: ‘Op de ont- sluitingswegen binnen het verblijfsgebied zijn maximaal 400 auto’s per uur aanvaard baar. Wegen met meer dan moe- een beter en veel interessan ter alternatief kan zijn voor de centrumontwikkeling in Waddinxveen nu en in de toe komst, terwijl er daadwerke lijk gewerkt zou kunnen wor den aan een veel groter en ook onmisbaar breed draag vlak in de lokale samenleving dan tot nu toe ooit het geval is geweest. Ik men dat ik het college van B. en W. en de gemeenteraad deze indringende oproep niet heb mogen onthouden. T.W. VERWED Stationsstraat 49, Waddinx veen De man ging met bier door de kassa zonder af te rekenen. Hij werd aangehouden en overgedragen aan de politie. Hem werd een transactie aangeboden. Vrijdagmiddag tegen slui tingstijd hebben vier mannen geprobeerd de kassa leeg te halen van een tabakswinkel aan de Kerkweg-Oost. Zij slo ten de eigenaresse op in het woongedeelte. De vrouw wist de aandacht te trekken van haar collega- winkeliers in de omgeving. Deze zijn wel achter de die ven aangegaan maar hebben WADDINXVEEN - Het lege veilinggebouw van de Co öperatieve Tuiniersvereniging Gouda en omstreken (De Kring) aan de Bredeweg (bedrijfsterrein Doel- wijk) is voor acht miljoen gulden verkocht aan De Waardt Bouwmaterialen aan de Staringlaan in Wad dinxveen. Als op die plek een bouwmarkt kan worden gevestigd is de verkoop definitief een feit. De Waardt Bouwmaterialen is één van de drie serieuze ge gadigden waarmee in de afge lopen jaren gesprekken zijn gevoerd over de verkoop. Zo dra het bestemmingsplan met medewerking van het provinciaal bestuur van Zuid- Holland zal zijn gewijzigd zullen er nieuwe activiteiten uitgeoefend kunnen worden. In dat kader is het mogelijk dat het Waddinxveense ge meentebestuur zal moeten accepteren dat er in de buurt van deze lokatie de vestiging van milieu-onvriendelijke be drijven wordt toegestaan. Hierover wordt al enkele ja ren gediscussieerd. In het streekplan Zuid-Holland Oost is hiervan al sprake. In de verkoop heeft bemid- beuren. Bovendien kan men maar één keer zijn geld uitge ven, hetzij hier, het elders. Wij kunnen ons daar niet mee meten en dat geeft op zich niets, want ook een klein dorp heeft zijn charmes. Juist die kleine winkelcentra en de bij behorende klantvriendelijk- Mijn rechtlijnigheid heeft mij er vele tientallen jaren voor behoed mij in de politiek te begeven. Ik heb daar in zover re spijt van dat het mij nu on mogelijk maakt mijn stem in een gemeenteraadsvergade ring te laten horen, vandaar deze brief. Aan het onderwerp ‘winkel centrum Waddinxveen1 zijn inmiddels tientallen kranten pagina’s en honderden rap- portpagina’s gewijd, en al die millioenen woorden hebben tot nu toe reeds honderddui zenden gulden gekost uit de pot gemeenschapsgelden. Mocht het plan ’De Nieuwe Passage’ door de gemeente raad aangenomen worden, WADDINXVEEN Woensdagavond 7 febru ari om half negen wordt in de hervormde ontmoe- tingskring De Open Cir kel in gebouw De Schaapskooi (Nesse) ver welkomd ir. J.M. van Haaften uit Gorinchem. Hij zal spreken over het thema ’Christelijk zaken doen’. Christenen kunnen bij het zaken doen in gewe tensconflicten terecht ko men. Daarom wordt in de prak tijk soms een scheiding aangebracht tussen ge loof en zaken doen. On dernemers hebben er vaak moeite mee om hier in de juiste weg te vinden. Deze avond is niet alleen voor ondernemers van be tekenis, maar voor ieder een die zijn of haar chris- ten-zijn in de praktijk wil brengen. Dorpstraat 38. Waddinxveen, 0182-618090 s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3. Boskoop, 0172-212965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond Met verbazing en lichte er gernis lees ik iedere week in het Weekblad voor Waddinx veen over de plannen van ons gemeentebestuur betreffende het grote winkelhart ’De Nieuwe Passage’ in ons dorp. Wat mij echter het meest op valt is dat nergens gesproken wordt over de feitelijke invul ling van de winkels. Met an dere woorden, komen er pu bliekstrekkers als Hema, Blokker, V&D en C&A? In ieder geval komt Albert Heijn niet, gelet op de te ver lenen toestemming voor uit breiding aan het Koningin Wilhelminaplein. Komen de publiekstrekkers niet, dan is Woensdagmiddag werd een 21-jarige in Waddinxveen verblijvende man aangehou den wegens winkeldiefstal in een supermarkt aan d$ Pas sage. Hij werd overgedragen aan de politie waarna hij een transactie kreeg aangeboden. Donderdagochtend werden vanuit de kledingzaak aan de Kerkweg-Oost drie kleding stukken ontvreemd. Vrijdagmiddag werd een 20- jarige man uit Zevenhoven betrapt bij een winkeldiefstal in een supermarkt in de Pas sage. 6. Zeker niet het minst be langrijke is de financiële kant van de zaak; het is natuurlijk heid maakt het zo gezellig. Mede gejef. Op de bezwaren van de mensen rond de Prins Bernhardlaan, de ouderen woningen en de Passage-win- keliers zou ik er niet eens aan beginnen. Verder ligt het terrein van de In de afgelopen jaren heb ik mij waar mogelijk onthouden van een actieve inbreng in de openbare en levendige discus sies in onze gemeente over de centrumontwikkeling in Waddinxveen en de definitie ve locatie van een nieuw win kelhart. Wel heb ik in de loop van 1993 aan de hand van uitgewerkte rekenmodellen de aandacht van het gemeentebestuur ge vraagd voor de haalbare mo gelijkheid van een woon- en winkelcentrum op de Be Fair- locatie. Op die wijze heb ik gemeend al mijn kennis en ervaring ten dienste te moeten stellen van de publieke zaak en wel op een moment dat de ge meenteraad op basis van een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders nog tot een besluitvorming moest komen, wat in februari 1994 het geval was. Dezer dagen wordt dege- meenteraad gevraagd een eindoordeel te vellen over de financiële mogelijkheden van het structuurplan ’De Nieu we Passage’. Hoewel ik mij in de afgelopen periode, zoals aangegeven, heb onthouden van een per soonlijke reactie, meen ik dat ik aan de vooravond van deze besluitvorming mijn stem moet laten horen. dan riskeert Waddinxveen daarmee de risee van Neder land te worden, tenminste een volle uitzending waard van het bekende KRO-tv-pro- gramma ‘Ook dat nog‘. Argumenten? 1. De hele discussie is mis plaatst, want het ’De Nieuwe Passage’ heeft niets te maken Op basis van een grondige kennis van alle cijfers, om standigheden en achtergron den, die met deze belangrijke planontwikkeling te maken hebben, doe ik een dringend beroep op de raadsleden woensdagavond 31 januari nog geen onomkeerbaar be sluit te nemen ten gunste van ’De Nieuwe Passage’. Ik meen oprecht dat het be slist niet mogelijk is thans op basis van de tot nu toe be schikbare informatie voor de locatie aan de Passage te Ing. J.G. VIERGEVER Distelveld 22, Waddinxveen Fractievoorzitter Unie 55+ er domweg onvoldoende ruimte om maar een deel van de benodigde bedrijven onder te brengen. Alternatief? De Be Fair-lokatie. 2. Een onvoldoende aantal parkeerplaatsen, verdeeld over een groot aantal lokaties rondom de Passage, vraagt om gigantische verkeerspro blemen. Een schoolvoorbeeld van hoe het moet is Zoeter- meer met onder andere een grote gratis parkeergarage. Het is een genot om daar te gaan winkelen. Alternatief? De Be Fair-lokatie. 3. Het nog in voorbereiding zijnd verkeerscirculatieplan levert slechts nog grotere pro blemen op dan we in Wad dinxveen reeds hebben. Bij een verkeersaantrekkend plan (wat een winkelcentrum bij uitstek is, anders is het bij voorbaat niet levensvatbaar) dient men op voorhand te cal culeren met de grootst moge lijke verkeersintensiteit op langere termijn; juist bij een vooronderstelde regiefunctie dient dit te gebeuren en mag niet met cijfers gesjoemeld worden. Alternatief? De Be Fair-lokatie. 4. Een winkelcentrumplan zonder rekening te houden met een gewenste verplaat sing van de weekmarkt is een aanfluiting; wat is er nusim- peler dan dat gelijk in een grootscheeps plan mee te ne men? ’De Nieuwe Passage’ is ook in dit opzicht een slecht plan. Alternatief? De Be Fair- lokatie! 5. Een plan doordrukken zon der rekening te houden met de belangen van de direct be trokken inwoners van Wad dinxveen is iets wat onze ver tegenwoordigers in de ge meenteraad met goed fatsoen niet voor hun rekening kun nen nemen zonder met hun geweten in de knoop te raken. De Be Fair-lokatie levert aan geen enkele kant problemen voor onze inwoners op. met een ‘winkelcentrum1, maar is slechts een lokatie voor het doen van dagelijkse of wekelijkse boodschappen; bij een winkelcentrum moet men denken aan wat er gebo den wordt in Zoetermeer, Gouda en Alphen aan den Rijn (om de grotere steden nog maar even niet te noe men). In de Passage lokatie is ze van het college van Burg meester en Wethouders. Wij laten het gemeentebstuur daarom schriftelijk nogmaals weten dat wij ons niet kun nen neerleggen bij deze win- ogen gehad, kelplannen. Wij zijn ernstig bezorgd, omdat wij moeten vaststellen d 1 - van de plannen uw enige doel Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 op Rijn en Gouwe. Be Fair-lokatie helemaal niet centraal. Als de uitbreiding niet voldoet aan de wensen van de kopers blijft men toch weg. Te meer daar het handenvol geld kost is het risico groot dat de Waddinxveners het ge lag moeten betalen. Dus blijf reëel en knap het centrum op en breidt zo nodig beperkt uit, maar geen grote nieuw bouw! J. DUFFELS-VAN DRUNEN Lindengaarde 32, Waddinx veen Anders gezegd, een referen dum - waarvan de Unie 55+ voorstander is - zou hier de beslissing moeten brengen. Ik heb in het CDA-program- ma geen steun voor een refe rendum kunnen vinden. Ik vertrouw hiermee duide- sage in de Waddinxveense ge- lijkheid te hebben geschapen meenteraad gestemd werd géén raadslid op 23 februari 1994; waarom dan uw ver melding ‘oud-CDA-raadslid‘? Wel stemde toen de gehele fractie van uw partij, vier Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. r I I 1 I I I de netgenoemde winkelke tens een stap terug moeten doen door de terugloop van hun klanten. Daarom is dan ook best te be- lend Openbaar (AOV). De verkeersproblematiek en de parkeervoorzieningen zijn al uitvoerig vernietigend be oordeeld en als desondanks de plannen worden uitge voerd als voorzien, dan kun nen ze later niet meer terug gedraaid worden en zit Wad dinxveen tot in lengte van ja ren opgescheept met een rampzalig centrum. Dat Waddinxveen als één van de duurste gemeenten van Nederland achteloos voorbij gaat aan de financiële baten die de Be Fair-lokatie ople vert - inclusief een nieuw ge meentehuis - gaat ieders ver stand te boven. Ik kan slechts hopen dat de gemeenteraad vanavond (woensdag 31 januari) de moed heeft op een verkeerd genomen raadsbesluit van twee jaar geleden door de vo rige gemeenteraad terug te komen en alsnog tegen ’De Nieuwe Passage’ en vóór de Be Fair-lokatie zal kiezen. in Waddinxveen komen vesti gen, te meer daar Gouda, Al phen aan den Rijn, Zoeter meer (gratis parkeren), Rot terdam, Den Haag en T goed bereikbaar zijn. Natuurlijk zou het aantrek kelijk zijn als wij diezelfde mogelijkheden zouden heb ben, maar dat zie ik niet ge- L van de gekke dat een aan alle kanten superieur plan onder de tafel geveegd wordt ten fa veure van een in alle opzich ten inferieur plan dat dan ook nog vele miljoenen guldens van ons gemeenschapsgeld méér kost. Ook hier valt maar één keus te maken: de Be Fair-lokatie. Er zijn nog wel enkele andere argumenten aan te voeren, doch bovenstaande zes pun ten moeten toch ruimschoots aanleiding geven tot het wij- zigen van de standpunten bij tingsavond van woensdag 24 d j-r-111 I,. tot nu toe ’De Nieuwe Passa ge’ steunden. Kom daarbij 2. Waarom werden betrouw bare verkeerstellingen van de ambtelijke commissie uit 1993 niet serieus genomen door uw verkeersadviseurs? Waarom zouden we zijn me tingen dan wel serieus ne men? Wij verzoeken u op deze beide belangrijke vragen alsnog een schriftelijk antwoord te geven. U schrijft in uw ant woord op de brief van ir. E.H. Allaart, Kees Wijdooge en J. en D. Bronswijk, dat het ver slag van de bovengenoemde informatieavond ‘is gezonden aan alle bewoners van het ge bied1. Wij hebben nog niets ontvangen. Zouden de gemeenteraadsle den dan wel het verslag heb ben ontvangen? Mocht dat niet zo zijn, dan zijn wij in fei te niet gehoord vóórdat de fracties op maandag 29 janu ari hun standpunten vast stellen. De mogelijkheid van tijdig commentaar op dit ver slag is ons nu reeds ontno men. Het collegeprogramma meldt op bladzijde 1 de hoofdpun ten. Daar staat dat uw beleid wordt gekenmerkt door ‘Openbaarheid en (tijdige) voorlichting1. Pas nu begrij pen wij waarom het woord tij dig tussen haakjes is ge plaatst. Wij verzoeken u af te zien van de plannen om een bestaande wijk op te zadelen met een voor deze wijk veel te grote winkelcentrum ’De Nieuwe Passage’, dat een karakteris tiek deel van Waddinxveen bombardeert tot grote stads wijk met alle ellende die daarbij hoort. De bewoners van deze wijk zijn hierover maar al te duidelijk geweest afgelopen woensdag. J. OUDIJK A.S.M. 0UD1JK-TH0RB0RG Prins Bernhardlaan 69 Waddinxveen van Burgemeester en Wet houders - en vóór de Passage- West zoals ook nu weer het geval zal zijn volgens de be- 1 1 1 n Verder wil ik neren aan het feit, dat bij de bers III met onder andere het CDA) het CDA een voorstan der was van het aantasten van de rechten van de AOW- gerechtigden. U herinnert zich stellig de nare gevolgen hiervan. Onzes inziens kan trouwens een uiterst beperkt aantal ge meenteraadsleden over het winkelhart niet beslissen, maar dient de gehele Wad dinxveense bevolking te be slissen over het al dan niet realiseren van de Passage- uitbreiding. maar al te gemakke lijk wordt de mening van wei de zogeheten ach- Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. op diverse showroommodellen. Alléén op donderdag 1, vrijdag 2 en zaterdag 3 februari a.s! den- en kennissenkring in Waddinxveen ben ik nog geen enkele voorstander van ’De Nieuwe Passage’ tegengeko- men. Je kunt je dan afvragen plannen kregi of de diverse politici wel voe- te™ ling met de bevolking hebben maatregelen om de pijn of dat ze zich daar zo ver bo ven verheven voelen dat ze dat niet nodig menen te heb ben. Ik, en waarschijnlijk alle Waddinxveners met mij, kijk met spanning uit naar het de bat en de stemming in de ge meenteraadsvergadering van vanavond (woensdag 31 janu ari). Mijn stemgedrag bij de eerstvolgende gemeente raadsverkiezingen zal mede daar bepaald worden. T. VAN DEN BERG Zuringveld 10, veen Het is altijd interessant om te personen inclusief wethouder kunnen vaststellen hoe de be- J.A. Hielema, tegen de Be langen van ouderen plotse- Fair-lokatie - de meerder- ling een rol kunnen spelen als heidsvoorkeur van het college er moeilijke beslissingen - - hier de uitbreiding van de huidige Passage - genomen worden. - --o— Om de aandacht van de eigen schikbare informatie. partij af te leiden pakt men Verder wil ik u gaarne herin- dan een andere partij aan op neren r K-L Mt ’;ij een bepaald onderwerp als vorige regeringscoalitie (Lub- het onderwerp in kwestie - de 1 TTT Passage-uitbreiding - maat schappelijk en mogelijk ook partijlijk moeilijk ligt. Zo ook nu. Mevrouw H.J. Groenendijk- Bernard, oud-CDA-gemeen- teraadslid, valt in het Week blad voor Waddinxveen van vorige week woensdag de Unie 55+ aan als zou deze partij voor de gemeente raadsverkiezingen van maart 1994 gedane toezeggingen niet nakomen. De toezegging zou zijn geweest: streven naar een vergroot winkelcen- Immers, trum op de locatie Passage. Dat is nogal een beschuldi- nigen aangedragen als de me- ging, dus heb ik onze toenma- ning van d --1- lige verkiezingsfolder uiterst terban van een politieke par- zorgvuldig daarop nagelezen, tij. Ik moet mevrouw Groenen- dijk-Bernard teleurstellen. Het nieuwe winkelcentrum komt er niet in voor, dus graag een nadere opgave van uw bron(nen), mevrouw. Overigens, mevrouw Groe- nendijk-Bernard, u was toen over de keuze Be Fair of Pas- WADDINXVEEN - Zondag 4 februari zal de ochtenduit- zending van 9 tot 12 uur op de lokale RTW-radio verzorgd worden door de Centraal Her vormde Gemeente van Wad dinxveen. Om 9 uur wordt begonnen met het kinderprogramma. Om half tien wordt er overge schakeld naar gebouw De Hoeksteen voor een recht streekse uitzending van de kerkdienst. Voorganger in de ze doopdienst is ds. H. Schi- paanboord. Na de kerkdienst, ongeveer elf uur, wordt de uitzending vervolgd met de vierde afleve ring van de muziekserie over J.S. Bach. Tot slot, ongeveer om tien over half twaalf, is er een hoorspel over ’De rijke bramenplukker’ van God fried Bomans. gaan blijven1. De toename van het verkeer in onze laan als gevolg van uw beleid, (5800-2100=3700 extra bewegingen) zal zich vooral gedurende de winkelo- peningstijden voordoen. Zelfs als u op zaterdagen de spits van 10.00 tot 16.00 uur zou veronderstellen zou de extra drukte per uur de 600 schillende relevante aspecten reeds te boven gaan. De wer kelijke spits zal verder op 800 zijn te verwachten. Wij betreuren dat de avond door u werd afgekapt zonder antwoord te geven op twee vragen van ir. E.H. Allaart: 1. Waarom zegt u dat de fi nanciële bijdrage van de ge meente 1,2 miljoen is, terwijl daar bovenop voor 5 miljoen aan Passage-grond wordt weggeschonken? De gemeentelijke voorlich- de gemeenteraadsleden die januari heeft ons weinig aan- t-> leiding gegeven tot vertrou- wen in het plan ’De Nieuwe niet aan met ‘partijpolitiek1 of Passage’, noch in de werkwij- ‘fractiestandpunt1. In dit op- t-, zicht is ieder persoonlijk voor zijn stem verantwoordelijk. Ik heb tot nu toe nog geen en kel behoorlijk onderbouwd rapport over ’De Nieuwe Pas sage’ onder waardoor het mij een raadsel is waarop zij hun stem vóór vaststellen dat uitvoering dit plan baseren. van plannen uw enige doel In mijn vrij uitgebreideyrien- lijkt te zijn, terwijl de belan gen van de Waddinxveners daaraan ondergeschikt wor den gesteld. Op onze bezwaren tegen deze gen wij uitslui tend opmerkingen over uw 1 voor gedupeerden te verzachten. Daardoor was zinvol overleg onmogelijk. Uitgerekend op 24 januari oppert het college van B. en W. de mogelijkheid van niet- afsluiten van de Prinses Bea- trixlaan, wat iets gunstiger zou zijn voor ons, maar te vens zegt u dat het nog met niemand besproken is. Een losse flodder dus. U zegt dat de op de verstrekte informatie uit het rapport van adviesburèau Oranje woud BV lagere decibelgetal- len zouden komen te staan als er geasfalteerd wordt. Oranjewoud weet echter be ter dan wie ook dat een wij kontsluitingsweg van 5.800 bewegingen is geasfalteerd. Het is dus andersom: niet-as- falteren zou de zaak nog er ger maken. U stelde dat het rapport ’Ca- kunnen kiezen zolang niet op tegorisering van wegen’ altijd zorgvuldige wijze en aan de hand van de vele nieuwe fi nanciële, ruimtelijke, stede- bouwkundige en verkeers technische gegevens’een ver gelijking is gemaakt met de Be Fair-locatie. Bovendien, de ernstige nega tieve gevolgen voor midden standers en het winkelend publiek tijdens de voorziene langdurige bouwperiode aan de Passage, worden volko men veronachtzaamd. Mede gelet op het feit dat in grote kringen van de bevol king en van het midden- en kleinbedrijf forse twijfels en grote ongerustheid bestaan over de gevolgen van een raadsbesluit om door te gaan aan de Passage, terwijl er eveneens sprake is van uit eenlopende opvattingen bin- 400 auto’s per spitsuur nen het college van Burge- ten buiten een verblijfsgebied meester en Wethouders en binnen de gemeenteraad, doe ik een dringend beroep op de gemeenteraad de voorliggen de besluitvorming tenminste uit te stellen. Met dit uitstel kan naar mijn mening worden geprobeerd op objectieve wijze grondig na te gaan in hoeverre de Be Fair-locatie op basis van ver- ■TE KOOP 1 y ijw. ^GEBOUWEN 17.000»! EIGEN GROND 42.000 dll-van’t hof j 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 15