Rijn en Gouwe In Midden-Holland lekt koopkracht weg Nieuwe Kreater-cursussen lopen door tot aan zomer Klaverjassen Waddinxveen Startbewijzen voor turndames van TOOS Kredieten wo m De adestoel Zwarte band- examens bij Den Edel Bingo in De Paddestoel Nieuwe starters- adviseur bij KvK Detailhandel optimistisch WADDINXVEEN (0172) 63 24 43 BEZORGERS Nieuwe regeling voor inspraak De Klup in Waddinxveen zoekt mensen Gelijkspel van Korbis-welpen Peuterspeelzaal 't Boogje begint Goudse Kamer presenteert het 'Ondernemende Hart' POPPENBEURS ALPHEI? A/D RIJN ZONDAG 4FEBRUARI AVIFAUNA cursus vijftig-plus- I Prima verdienste sers, ’Fotograferen 50+’. Deze laatstgenoemde cursus zal in het vervolg overdag worden gehouden. In april, mei geeft Kobie Koorengevel een korte cursus - vier lessen van twee uur - doka (zwart-wit). Hier geeft men eigen foto’s af te druk ken. GOUDA/WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland in Gouda heeft D. van de Velde (58), directeur van Decorette Van de Velde BV in Bergambacht, aange trokken als nieuwe starter- sadviseur. Hij komt de Waddinxveners C. de Bas en G. van Ringelen- stein versterken die elke week spreekuur houden voor startende ondernemers. Men sen die erover denken een ei gen bedrijf te beginnen kun nen bij hen terecht voor raad en soms ook daad. in de plaats Interesse? Bel dan is op zoek naar m/v minimum leeftijd 15 jaar WADDINXVEEN - Vijf leden van sportinstituut Den Edel (Noordkade) zijn geslaagd voor him zwarte band exa men in zowel jiu-jitsu als tae kwondo. Githa van Hamers- veld is de eerste vrouwelijke zwarte-band-draagster jiu jitsu bij Den Edel. Daar is ja renlange training aan vooraf gegaan en vol trots kon haar leraar Bert den Edel haar de zwarte band omknopen. Ook Niels Broeder en Rik Kant slaagden voor hun zwarte band jiu-jitsu. Rudy Hoogen- doom en Andy Vbns slaagden voor hun zwarte band tae kwondo. GOUDA/WADDINXVEEN - Een gouden munt van cho colade met daarop de boodschap ’Een groen hart dat niet werkt...dat klopt niet’ heeft Zuidhollands gedu- puteerde J. Nolten gekregen uit handen van voorzit ter drs. R.A. Schreuder van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN - Vrijdag morgen 2 februari gaat in buurtcentrum De Boog (C. bij Kreater (telefoon 614422) Huijgenslaan) peuterspeel zaal ’t Boogje (tel. 0182- 619739 en 1082-617810) van start. Tussen 8.30 tot 9.30 uur wijden Catharine de Vos en Ellis Mounts onder het ge not van een kopje koffie de eerste ochtend in. De nieuwe peuterspeelzaal is geopend op maandag- en vrijdagavond van 8.30-11.30 uur. Er zijn Kunstenaars en Kreater-do- cent Josiah Onemu begint woensdag 7 februari met een zes lessen omvattende cursus ’Werken met gips’, voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar. Vorm gieten, nog enkele plaatsen voor vrij. Onemu is de vooijaarswork- shop bronsgieten voor vol wassenen; acht lessen op de 29 juni, van twee uur tot half verstandelijk handicap, is vijf. De cursussen beeldende 1 de praktijk kunnen bren- januari in Lekkerkerk meegedaan aan de regionale kampioenschappen voor Gouda en omstreken. Er werden vier startbewijzen voor de voorwedstrijden veroverd en één startbewijs voor de provinciale toe stelfinales. De minister van VROM pre senteerde in de afgelopen pe riode drie groene impulsen: het Ontspannen Hart, het Agrarisch Hart en het Spor tieve Hart. “Wij onderschrijven de drie impulsen van VROM. Maar dit beeld is niet volledig. Wij missen een ondernemende impuls. Aan de economische betekenis en potenties van het Hart mag niet worden voorbijgegaan. Daarom heb ben wij een vierde impuls ge presenteerd: het Onderne mende Hart‘. ‘Het ’Ondernemende Hart’ is gebaseerd op een discussieno ta die in overleg met de Ka mers is opgesteld door TNO- INRO. Prof. Van der Cammen en prof. Lambooy hebben Dl speelt om 15.45 uur tegen Sagitta. Om 16.45 uur op nieuw een topper tussen het Cl team van Korbis en op nieuw concurrent Vlaardin- gen. Ook hier zal het voorlopi ge kampioensfeest kunnen worden beslist. Tenslotte speelt A2 om 17.45 uur tegen NIO en daar zullen wellicht de eerste punten tegen ge pakt gaan worden. gionale structuurvisie Mid den-Holland’ van D&P On derzoek en Advies uit Den Haag. Opdrachtgevers van het rapport zijn het Regio naal Economisch C (REO) Midden-Holland, de provincie Zuid-Holland en de Kamer van Kooophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land. In één jaar tijd besteden Mid- denhollanders buiten de ei gen regio naar schatting 280 miljoen gulden aan non-food artikelen. Hier tegenover staan de bestedingen van mensen van buiten de streek die in Midden-Holland ko men winkelen: ongeveer 85 miljoen. Per saldo betekent dit een weglek van jaarlijks 195 mil- WADDINXVEEN - Kreater, het centrum voor kunst zinnige vorming aan de Kerkstraat in Waddinxveen, begint binnenkort met een aantal nieuwe cursussen die doorlopen tot aan de zomervakantie. ‘Daarom hebben wij vier ver schillende ensembles voor be ginnenden en starten wij in maart met een groep voor ge vorderden, die respectievelijk eens in de veertien dagen en eenmaal per week een uur re peteren onder leiding van on ze eigen docenten’. ‘Behalve leerlingen van Krea ter of de voormalige muziek school zijn al degenen die een instrument bespelen en inte resse hebben welkom'. Het gaat hier om een samen- spelgroep voor beginners met viool, cello, piano, blokfluit en gitaar, daarnaast blazers- groepen, aangevuld met pia no, slagwerk en ten derde popgroepen met elektrische gitaar, basgitaar, toetsen, slagwerk, saxofoon en dwars fluit. Voor de gevorderden be gint tevens een blokfluiten- semble. Er draaien inmiddels al twee popgroepen met meer gevor derde leerlingen, waar ook nog deelnemers van buiten welkom zijn. Alle inlichtin gen over data, uren en kosten zijn alle dagen van de week gedurende de kantoortijden ƒ--- J 1 a ac\c\\ te verkrijgen. Dat geldt overi gens voor alle Kreater-activi- teiten. ten in de regio maar ook in Zuid-Holland als totaal veel minder sterk als probleem er varen. De dagelijkse bood- ren valt. Deels is de weglek schappen bij de bakker, sla>- ger of groenteman doet men meestal om de hoek. Negen- A2 verloor weliswaar van IJs- selvogels, dat lijstaanvoerder is in hun groep, maar de cij fers 5-17 waren minder schokkend dan de uitwed strijd destijds (33-1). Al verloor van Vitesse (10- 13). Bij de A-teams is het wachten nog steeds op de eer ste overwinning. Alleen maar winst is er voor Bl. Het won met 12-4 van Harga en staat riant bovenaan. Concurrent Vlaardingen komt zaterdag naar Waddinxveen. Bij winst kan een kampioensfeest bijna niet meer ontgaan. Ook B2 blijft maar winnen. Met 10-1 werd Sagitta (Rid derkerk) verslagen. Ook B2 is nog steeds ongeslagen. El verloor met 4-2 bij Bolnes. Zaterdag begint om 12.45 uur in ’de Dreef’ de wedstrijd van C3 tegen koploper Sagitta, gevolgd door een wedstrijd van B2 tegen Weidevogels. Om 14.45 uur de absolute topper tussen BI van Korbis en BI van Vlaardingen. Eén van die twee zal kampioen worden in hun groep. WADDINXVEEN - Komend weekeinde zal het gehele voetbalprogramma vanwege de onbespeelbare velden zo goed als zeker niet door gaan. Daarom heeft de klaverjas- commissie van de voetbalver eniging Waddinxveen (sport park ’de Sniep’) voor zondag middag 4 februari om half één een koppelklaveijaswed- strijd gepland. Er wordt ge start om één uur en er zijn weer schitterende prijzen te verdienen. De kosten bedra gen ƒ10,- per koppel. ‘Het bruist binnen Kreater van de activiteiten', zegt di recteur A. Koremans. ‘Een aantal zaken staat op de rails, andere zijn in ontwik keling en het is voor ons allen heel stimulerend te merken dat ons aanbod aanslaat'. ‘Na de verbouwing en de komst van de nieuwe huur ders, Roosje Vos, de Alliance Francaise en zeker de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, hebben velen de weg naar ons gebouw gevonden en dat heeft tevens een extra uit straling naar Kreater zelf. Men leert ons steeds beter kennen1. In de komende maanden van het cursusjaar, dat loopt tot het begin van de zomerva kantie in half juli, staan ver schillende cursussen op het programma. Dinsdag 30 januari begon ’Muziek voor Peuters’, acht wekelijkse bijeenkomsten voor moeders met kinderen van anderhalf tot vier jaar. Elke dinsdagmorgen om tien uur komt de groep drie kwar tier bijeen om te zingen en muzikale spelletjes te doen. Behalve nieuwe ontdekkin gen voor moeder en kind is er een leuk onderling sociaal contact. Koffiedrinken is bij het lesgeld (62 gulden voor acht weken) inbegrepen. ‘Dat tal van onze cursisten het enorm stimulerend vin den in een ensemble samen te spelen en zich daar extra voor willen inspannen, is onder meer gebleken rond en op de leerlingenuitvoering eind de cember1, zegt directeur Kore mans. tig procent van de uitgaven aan dagelijkse artikelen blijft dan ook binnen de regio. Binnen afzienbare tijd wor den in Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Zoetermeer naar schatting 270.000 vier kante meter winkelvloerop- pervlak uit de grond ge stampt. Op goed bereikbare plekken met een ruime par- keercapaciteit komen megas- tores zoals Alexandrium (bij Rotterdam-Oosterhof). Van die nieuwe winkelgebie den zal een sterke zuigkracht uitgaan op consumenten in Midden-Holland. Zo zullen bijvoorbeeld inwoners uit Ou derkerk aan den IJssel, Nieu we rkerk aan den IJssel en Nederlek zich in sterkere ma te richten op Rotterdam-Oos terhof (Alexandrium). Tevens zal de oriëntatie van uit deze gemeenten op Gouda verminderen. Als de winkel- structuur in Midden-Holland niet wordt verbeterd neemt de weglek toe met 20 miljoen gulden en komt de regiefunc tie van Gouda verder onder druk te staan. Om de weglek van koop kracht te verminderen moet de Midden-Hollandse winkel- structuur worden versterkt. Dit kan op drie manieren. Allereerst moet de regionale verzorgingsfunctie van Gou- da-Centrum worden ver sterkt. Dit kan door toevoe ging van nieuw winkelaan bod, waarvoor marktruimte aanwezig is. De winkelsfeer moet worden verbeterd. Een deel van de bezoekers ervaart het cen trum als ongezellig, romme lig en onveilig. De parkeer- en de bereikbaarheidssituatie moet flink worden verbeterd. Koopkracht kan daarnaast aan de regio worden gebon den door het aanbod van peri fere aanbieders te versterken door de reeds aanwezige peri feer gevestigde aanbieders op één plek te concentreren. In dit verband kan bijvoor beeld worden gedacht aan een bundeling van grootscha lige meubelzaken in Wad dinxveen. Deze lokatie kan tevens ruimte bieden voor grootschalige vestigingen in de branches doe-het-zelf, keu ken en sanitair, tuinbeno digdheden, woninginrichting en woningtextiel. Het uitbouwen van Waddinx- veen-Centrum als subregio naal verzorgend centrum is een derde mogelijkheid om meer Middenhollanders te bewegen om in de regio te blijven winkelen. Met een versterking van de winkelstructuur van Midden- Holland kan het koopkracht- weglek met 16 miljoen gulden worden teruggedrongen tot 179 miljoen gulden. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de Waddinxveense gemeenteraad gevraagd een krediet van 14.100,- be schikbaar te stellen ten be hoeve van de aanschaf van de Statistiekmodule GLOBIT- GBS. Het college heeft ook een kre diet van 8.500,- gevraagd ten behoeve van het subsidie verzoek voor het project huis werkbegeleiding Marokkaan se jongeren. Verder wordt een krediet ge vraagd van 16.750,- ten be hoeve van het treffen van voorzieningen aan een onbe woonbaar verklaarde wo ning. GOUDA/WADDINXVEEN - Uit de Enquête Regionale Be drijfsontwikkeling (ERBO) blijkt dat de detailhandel in Midden-Holland het niet ge makkelijk heeft, zo heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land in Gouda laten weten. Veel ondernemers hebben in het afgelopen jaar een lagere omzet behaald dan in 1994. Dit blijkt echter geenzins re den om bij de pakken neer te zitten, vinden enkele voorzit ters van winkeliersverenigin gen uit de regio. Sterker nog, het is juist reden om extra ac tiviteiten te ondernemen. ‘In een winkelcentrum moet wat te beleven zijn, het moet er gezellig zijn1, aldus de geor ganiseerde middenstand in Boskoop. Zij gaan er dan ook hard tegenaan. De voorzitters van ondeme- merskringen zien voor 1996 de noodzaak om infrastruc tuur te verbeteren en be drijfsterreinen uit te breiden. Men pleit voor een soepeler beleid in het Groene Hart. Een actieve opstelling van zo wel gemeente als onderne mers is daarbij onontbeerlijk. Tijdens deze wedstrijd werd gestreden om de regiokampi- oenstitel in de categorieën B, C en D. Tevens plaatsten de beste turnsters van deze wed strijd in de categorie B en C zich voor de toestelfinales op zaterdag 25 mei in Zoeter meer en voor de voorwedstrij den op zaterdag 2 maart in Aalsmeer. In categorie D kon men zich plaatsen voor de provinciale kampioenschap pen. Bij de pupillen 2C draaide Jo sé Droge een goede wedstrijd. Vooral op de brug en balk haalde ze meer punten als vo rige keren. Alleen de vloeroe- fening ging niet zo goed. Maar het totaal van 20,7 pnt was toch goed voor een 4e plaats. Zij heeft zich dan ook geplaatst voor de voorwed strijden. Bij de pupillen IC begon Han- neke van Buuren sterk op de brug. Ook de balkoefening ging goed. Maar op de sprong verloor Hanneke maar liefst twee punten op de concurren tie. Hierna ging de vloeroefe- ning ook nog slordig. Ze haal de in het totaal 27,9 pnt goed voor de 5e plaats. Zij heeft zich net niet gekwalificeerd voor de voorwedstrijden. Ze mag echter wel met haar brugoefening naar de provin ciale toestelfinales. Bij de categorie jeugd C turn den vier dames voor TOOS: Wieke van Vuuren, Nelleke Droge, Petra Hoefnagel en Marije van Buuren. Ze draai de allemaal een redelijke wedstrijd, vooral de brugoefe- ningen gingen goed. Maar tijdens de balkoefenin- gen lieten ze nog wel eens een steekje vallen, te veel wiebels en vallen van de balk gaven geen goede kwalificatie. Voor al Nelleke heeft haar kansen om door te gaan op de balk verspeelt. Wieke kwam met 26,25 pnt. op de 11e plaats en mag door naar de voorwedstrijden. De andere dames haalden res pectievelijk 23,5 pnt., 22,75 pnt. en 18,1 pnt. Goed voor de onderste plaatsen in het to- taalklassement. In de categorie junioren kwa men Anke Lutz, Danitsja Krayesteijn, Sanne van Vuur en en Sylvia Verbree voor TOOS uit. Zij turnden rede lijk tot goed. Bijna allemaal behaalden ze meer punten dan in andere wedstrijden. Vooral Anke draaide een goe de wedstrijd. Alleen door haar half mislukte brugoefe ning kwam ze 0,55 pnt. te kort om door te stromen. Met respectievelijk 26,3 pnt., 25,9 pnt., 25,15 pnt. en 21,9 pnt. waren deze resultaten alleen goed voor de onderste plaat sen. Het niveau van de con currentie was gewoonweg te hoog. Als laatste kwamen Maaike Braat, Marlies Asscheman en Isabelle v.d. Nieuwendijk uit in de categorie senioren C. Met een slecht begin op de balk, vooral voor Marlies en Maaike met circa 1,5 tot 2,0 pnt. lager dan normaal, wer den al veel kansen vergooid op een goede klassering. Echter, Maaike heeft daarna laten zien dat ze wel degelijk op dit niveau thuis hoort. Met goede scores vooral voor sprong en vrije oefening vocht ze zich terug naar een knappe 8e plaats met 28,5 pnt. Ze heeft zich hierdoor geplaatst voor de voorwedstrijden. Hoewel ook Marlies goede scores behaalde kon ze de achterstand niet meer inlo pen op haar concurrentie. Haar 27,5 pnt. waren goed voor een 11e plaats. Zij heeft zich dan ook niet geplaatst. Hoewel Isabelle licht gebles seerd aan de wedstrijd begon draaide zij, met aangepaste oefeningen, een redelijk goe de wedstrijd en eindigde met 30,4 pnt. op de 5e plaats. Ook zij plaatste zich voor de voor wedstrijden. Met vier startbewijzen voor de voorwedstrijden voor het Nederlands kampioenschap en een startbewijs voor de provinciale toestelfinales heeft TOOS 5 prijzen weten binnen te halen. WADDINXVEEN - Het G2 team van Korbis-korfbal be haalde afgelopen zaterdag een verdienstelijk gelijkspel. Thuis in sporthal ’de Dreef’ werd het 5-5 tegen Weidevo gels (Bleiswijk). De Waddinx veners behaalden in totaal drie punten in deze zaalcom- petitie. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 2 februari is er weer in bingo voor 12-jarigen en ou der in wijkgebouw De Padde stoel (Lijsterbesstraat). Het eerste kopje koffie is gratis, evenals de toegang. GOUDA/WADDINXVEEN - In Midden-Holland lekt koopkracht weg. De winkelstructuur in de Goudse streek moet sterker worden. Eén van de mogelijkhe den is de uitbouw van het Waddinxveense winkelhart om meer Middenhollanders te bewegen in de eigen streek te blijven winkelen. Dat staat in het rapport ’Re- zoals een onvolledig aanbod 1 1-van winkels, te weinig gun stig gelegen parkeerplaatsen of een matige bereikbaarheid. De weglek van koopkracht doet zich vooralvoor in de Overleg niet-dagelijkse sector. Welge teld 72 procent van de beste dingen in deze sector blijven binnen de regio. De rest vloeit af. Voor schoenen of kleding, een nieuwe televisie of een koel kast rijdt men steeds vaker naar een winkelgebied buiten Midden-Holland, meestal Rotterdam. Binnen de regio blijft vooral de regionale func tie van Gouda achter bij het geen theoretisch verwacht wordt. De binding van 75 procent die voor Gouda is geconstanteerd zou 15 procent hoger kunnen joen gulden. Alleen als alle liggen. Eénvijfde deel van de zeilen worden bijgezet kan de weglek worden beperkt tot 179 miljoen gulden. Een deel van de weglek komt doordat de meeste van Mid- denhollandse gemeenten aan de rand van de regio liggen: Het in 1995 door de provincie Zuid-Holland vastgestelde streekplan Zuid-Holland Oost, inclusief de hierin vast gestelde bebouwingscontou- ren voor wonen en werken, biedt voor een kloppend Hart van de Randstad een afgewo gen en zorgvuldig tot stand gekomen visie. De Goudse Kamer geeft met de chocolade munt aan dat de boodschap van het bedrijfsle ven aan minister Margaretha de Boer van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer inzake het zogenaamde Groene Hart ge accentueerd wordt. Drs. Schreuder: ‘Het bedrijfs leven wenst van de overheid een voorwaardescheppend beleid dat de bedrijven - ook letterlijk - voldoende ruimte geeft voor een goede toe komst*. enthousiaste vrijwilligers. De Klup vinden plaats in het n ontmoetingscentrum ‘De Kluphoeve1 aan de Bloe- j in Gouda. Sinds 1993 verzorgt De Klup echter ook activiteiten i wijkgebouw ‘Het Zuidhonk1 keer met de nieuwe (Zuidplaslaan). voor vijftig-plus- Eens in de twee weken bezoe ken zo’n 15 tot 20 enthousias te deelnemers op zondagmid dag tussen 14.00-16.00 uur De Klup in Waddinxveen. Deze klupmiddagen worden georganiseerd en begeleid door enkele enthousiaste vrij willigers die samen met de deelnemers er telkens weer een gezellige en aktieve mid dag van weten te maken. Het programma-aanbod is gevarieerd. Naast de creatie ve- en spelmiddagen worden er ook thema-middagen, playbackshows en dagjes uit gehouden. Voor deze aktiviteiten zoekt De Klup in Waddinxveen nog een enthousiaste collega, die goed met anderen kan om gaan en bereid is samen te werken. Een specifieke oplei ding is geen vereiste. Belangstellenden kunnen contact opnemen met De Kluphoeve, telefoon 0182- 527566 (tijdens kantooruren) en vragen naar Laura Da- men. Als voorbereiding op de va kantie komt er vanaf zater dag 14 april een korte foto- grafiecursus ’Landschap’. Vier lessen op zaterdagen van tien tot twaalf uur plus een excursie die een goed deel van de een zaterdag omvat. Een cursus waarin de leerlin- WADDINXVEEN - Dertien dames van het Waddinx- gen opgedane kennis meteen veense TOOS-gymnastiek hebben zaterdagmiddag 27 in c’ 1 gen en waar een duidelijk ac cent op de eigen creativiteit ligt. Voor de liefhebbers te combineren met de cursus do ka (zwart-wit). hierbij geadviseerd. Het be drijfsleven kiest voor een evenwichtige benadering. Een Hart voor werken, wo nen, recreëren en natuur1. ‘Het Hart van de Randstad is niet een opzichzelfstaande re gio. Het gebied kent welis waar een geheel eigen econo mische structuur, kleinscha lig en divers, heeft ook een ei gen ’ondernemerscultuur’ nuchter en volhardend. Maar in economisch opzicht maakt het gebied een belangrijk on derdeel uit van de Randstad*. ‘De bedrijvigheid in dit gebied is verbonden met de rest van de Randstad. Het stuwende bedrijfsleven functioneert vanuit dit gebied voor een groot deel van de Randstad en het gebied daarbuiten. De Kamers vinden daarom de aanduiding Hart van de Randstad beter op haar plaats dan het Groene Hart1, aldus de Goudse Kamervoor zitter drs. Schreuder. ‘Een vernieuwde visie op het Hart van de Randstad is no dig die ook rekening houdt met de ontplooiing van het bedrijfsleven. Dit hoeft niet strijdig te zijn met de waarde die nu aan natuur, milieu en landschap wordt gehecht1. ‘Nog geen 2 procent van de grond in het Hart is in ge bruik als bedrijventerrein; 80 procent van het gebied is groen, in hoofdzaak agra risch. De landbouw neemt echter nog geen 8 procent van de totale werkgelegenheid is gevestigd. Zowel op econo misch terrein als uit het oog punt van natuur en land schap is nog veel mogelijk, als er maar wederzijds begrip is*. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de Waddinxveense gemeenteraad gevraagd een nieuwe inspraakverordening vast te stellen. De hierop be trekking hebben oude raads besluiten uit 1985 en 1987 worden ingetrokken. In het gemeentelijk beleid is het al j aren gebruik om de be volking inspraak te geven bij de voorbereiding van belang rijke beslissingen die het be lang van één of enkele bur gers te boven gaan. Ten aanzien van beleidsvoor nemens op het gebied van de stads- en dorpsvernieuwing hanteert de gemeente sinds 27 februari 1985 een in spraakverordening geba seerd op de Wet op de stads en dorpsvernieuwing. Later (gemeenteraad 20 mei 1987) is die verordening, op grond van de Wet op de Ruim telijke Ordening, ook van toe passing verklaard op de voor bereiding of herziening van (gemeentelijke) ruimtelijke plannen. De nieuwe Gemeentewet, die op 1 januari 1994 inwerking is getreden, bepaalt dat de ge meenteraad een verordening dient vast te stellen, waarin regels worden gesteld met be trekking tot de wijze waarop ingezetenen en in de gemeen te een belang hebbende na tuurlijke of rechtspersonen bij de voorbereiding van ge meentelijk beleid worden be trokken. Ter voldoening aan deze ver plichting hebben B. en W. de gemeenteraad het concept voor van een Algemene In spraakverordening voorge legd. De tekst is voor een groot gedeelte gelijk aan het model van de VNG. Slechts ten aanzien van de verslag legging is gekozen voor een afwijkende, meer op de prak tijk gerichte, tekst. boetseren, hakken, raspen, vijlen en schuren komen aan bod. Deze lessen worden ge geven van twee uur tot half vier. De succesvolle Waddinxveen se kunstenaar geeft vanaf za terdag 13 april tot en met 11 mei wekelijks van twee tot vijf uur tevens een cursus ’Keramische sculpturen’ voor volwassenen. WADDINXVEEN/GOUDA - Derde activiteit van Josiah De Stichting voor Gespeciali- seerd Vormings- en Ontspan ningswerk ‘De Klup*, die in Gouda dagelijks aktiviteiten zaterdagen 18 mei tot en met opzet voor mensen met een 29 juni, van twee uur tot half verstandelijk handicap, is vijf. De cursussen beeldende voor soortgelijke activiteiten vorming vinden plaats aan de in Waddinxveen op zoek naar PeterZuidlaan 3. t’-■‘“i‘ - Kobie Koorengevel is al vijf De meeste activiteiten jaar als docente fotografie F aan Kreater verbonden. Op eigen woensdagavond 28 februari ‘D" 17 begint zij met de cursus ’Foto- mendaalseweg graferen leren’, twaalf lessen van 20 tot 22 uur. Zij combineert deze voor een I opleiding Goudse bestedingen vloeit af naar winkelgebieden buiten de regio, vaak Rotterdam- centrum. Zo’n 44 procent van de bezoekers van Gouda-cen- trum geeft aan dat zij vooral de parkeer- en bereikbaar- zo winkelen Boskopers ook heidsituatie matig vindt. wel in Alphen aan den Rijn of Dit wordt in andere gemeen- gaan Bodegravers naar Woer den. Een haast natuurlijke zaak waaraan weinig te verande- echter te wijten aan zaken waaraan wel iets te doen valt PAGINA 21 WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 JANUAR11996 WEEKBLAD VOOR Het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat. I i 'oude en antieke poppen’ ’berenafdeling’ poppendokter’ 10.30-16.30’ f. 4,-/65+f. 3,- Organisatie: Max Lukas Wolters. T-V. -X. _X2__-X_-X—van '"•■•sïïSl

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21