Heren van Flyers zijn terug van weggeweest 1 Ekspalvo te sterk voor dames Be Fair Kampioen B. Jansen verliest van vrouw Korbis loopt over tegenstander heen Drie keer goud voor TOOS-turners Kwiek in tafeltennis- competitie met 24 teams Bethelschool datnkampioen Benauwde winst van Excelsior 1 ■I IS.—K éénmalige stunt liter Sjoelprijzen Onderlinge bij schakers Bridgebeker voor echtpaar De Boer ZVH aast op de nationale beker Zwemploeg Gouwestaete zakt naar vijfde plaats Taekwondo- wedstrijden bij Den Edel 16.95 FEESTJE OF PARTIJ?? HAAL GE DE SLIJTER ER MAAR BIJ! PAGINA 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 JANUARI 1996 van der Ruit als middenaanvalster. WADDINXVEEN - Van vrij- 6®5 liter Verboon won één Amstelpils krat t/m zaterdag OP=Qp fles 0.7 Itr. 24® ^rasn^enewr later in de set haar vervang ster Wilma de Jong, verdeel den de aanvallen goed. Met harde klappen van Joke Doornbos en de driemeter- aanval via Antoinet Wijker Volgens de kenners de lekkerste jenever! HOFLAND Sensationele Whisky-aanbieding. Twelve Pointer Highland Whisky. Super wijnstunt met liters. Tia Maria Waar zo voordelig? >p d SV thuis de RSB-competitie (Rotterdamse Schaakbond) Valentijnsaktie bij de slijter Een gelijkspel volgde tussen T. van Bruggen en C. Assche- man. T. Kuiper handhaafde zich eveneens in de hogere re gionen door L. Ellers er onder te houden. In het middengedeelte kon L. van de Haven niet op tegen WADDINXVEEN - Het acht tal van de Waddinxveense damclub Excelsior lijkt in het jaar dat zij haar 90-jarig be staan viert te gaan stunten in de hoofdklasse van de dam- bond Midden-Holland. Dins dagavond 23 januari werd na melijk in en tegen Boskoop de vijfde achtereenvolgende winst, zij het benauwd, met 7-9 behaald. punten en de man van de wedstrijd Wolter Zwijnen- burg met 30 punten. Heren 4 deed ook weer van zich spreken en won van Sigi. De eerste helft ging wat moei zaam, maar toch was Flyers de betere ploeg en de over winning kwam eigenlijk niet in gevaar. Topscoorder Thale Lesschen met 25 punten. Meisjes junioren 2 heeft lang moeten wachten op een over winning in deze competitie, maar eindelijk was het zover. Gymnova werd in een span nende wedstrijd met een ne derlaag naar huis gestuurd. De eerste helft zag het er niet naar uit, want Gymnova had het beste van het spel en ging ook rusten met een 19-28 voorsprong. De tweede helft ging het bij Flyers stukken beter en de in haalrace werd met succes be kroond. Uitslag 45-42. Top scoorders Femke van Gooien en Nynke v.d Wey, ieder met 10 punten. Ook jongens kadetten 2 be haalde de eerste overwin ning. Popeye was degene die het slachtoffer werd. Na en kele wedstrijden nipt verlo ren te hebben, kwam einde lijk een overwinning. Ook in deze wedstrijd bleef Flyers in de eerste helft ach ter en draaiden de kadetten de rollen om in de tweede helft. Uitslag: 64-46. Top scoorder Moustapha Essaka- tie met 19 punten. Jongens kadetten 1 wist in Gouda tegen Springers de twee winstpunten mee naar huis te nemen. Het was er een spannende strijd, die met één punt verschil, in het voor deel van Flyers, werd beslist. Uitslag 47-48. Jongens mini’s gaan gewoon door met winnen ook al spe len zij nu een klasse hoger in de tweede helft van de compe titie. Nu was het de beurt aan Springers om op een neder laag te worden getracteerd. Uitslag 80-10. Topscoorder Henk Meiderwijk met 22 punten. leybal en enkele bloedstollen- aan zien van de set meer dan waard. Be Fair en Ekspalvo hielden elkaar wat de punten betreft constant in evenwicht, totdat Be Fair op 14-14 uitliep naar 15-14 en voor de set serveer- de. Het was de hardwerkende den.'Hjdens’het ontbijt werd volleybalsters weer niet ge- uitgereikt aan het echtpaar zaterdag de mouwen op zal moeten stropen om punten mee te nemen uit Waddinx- veen. De wedstrijd tegen de om de koppositie strijdende ploeg van Annelies Visser be gint om half vier in sportzaal Groenswaard (Wingerd). WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van Flyers- basketbal heeft met grote cijfers van koploper Juven tus gewonnen. Dames 1 verloor de uitwedstrijd met één punt van Niels Stensen. Meisjes-junioren 2 en jongens kadetten 2 wonnen voor de eerste maal deze competitie. Ook winst voor jongens mini’s en jongens kadetten. Heren 1 is uit het dal. Koplo per Juventus ondervond dit afgelopen vrijdagavond. Fly ers speelde een goede en voor al snelle wedstrijd. Herhaal de malen werd Juventus he lemaal dol gedraaid. Flyers kwam goed uit de startblokken en via 13-1 en 26-4 was de wedstrijd eigen lijk al gespeeld. Juventus zat niet in de wedstrijd en de Waddinxveners zorgden er voor dat dit ook in het verloop van de strijd niet meer zou gebeuren mede dankzij de goede prestaties van de ‘jon kies1 Edwin van Heiningen en Mare Lesschen. De ruststand was 47-26. De tweede helft stond in het te ken van de jacht naar de hon derd punten. Dit lukte net. Uitslag 101-58. Topscoorders Robbert Kaufman met 33 En u weet onaangebroken flessen mogen altijd retour. Fair het om vier fouten op rij te maken. De gegronde hoop de wedstrijd een wending te geven spatte als een zeepbel uiteen en Ekspalvo kon opge lucht na 17-15 de handen jui chend de lucht insteken. Be Fair kan echter moed put ten uit het vertoonde spel in de laatste set, waardoor te- kers met 56.43%; 6. echtpaar genstander komende Rijswijk Den Hoedt met 55.27%. zaterdag de mouwen op zal SLIJTERIJ WIJNHANDEL GÉ DE SLIJTER Putelaan 142-146 Boskoop tel. (0172) 21 57 31 In de tweede klasse promotie stond er de wedstrijd Kwiek-3 tegen Kwiek-5 op het pro gramma. Deze vooraf al inte ressante wedstrijd was erg spannend en werd met 6-4 door Kwiek-3 gewonnen. Op vallend was de prestatie van Paul van de Hart, invaller bij Kwiek-5, door alle drie zijn partijen te winnen. De jeugd van Kwiek-1, be staande uit Jurchen van Geest, Rutger Dijksterhuis en Gerbrand de Goeij, debu teerde in de landelijke compe titie. Bij het Rotterdamse FVT-Visser werd nipt met 6-4 verloren. De punten werden gescoord door Jurchen van Geest (2) en Rutger Dijkster huis (2). werden drie afstandsschoten, twee doorloopballen en twee strafworpen. De tweede helft was in feite een herhaling van de eerste helft. Er was sprake van een dominerend Korbis dat nu ook uit enkele vrije worpen tot scoren wist te komen. Naast Ellen van de Ent wist ook Ester Visser hoe deze kansen benut moesten wor den. Verder was er nog een fantastisch doelpunt dat rechtstreeks wertd gescoord door Ester Visser uit een aan gooi over 25 meter van broer Frits. Dat doelpunt beteken de 10-5 en er stond toen nog zo’n 13 minuten spel op het scorebord. (Etoelbe pointer WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 25 januari ging de tweede helft van start van de interne compe titie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV. Deze 19e ronde hield koploper W. Hennink op de eer ste plaats, aangezien het vlaggeschip van WSV thuis voor de RSB-competitie (Rotterdamse Schaakbond) moest aantreden tegen Ortec-CSV 3 (Capelle aan den IJssel). aan deze oefening te danken dat hij met een totaal van 46.40 als eerste eindigde. Freek behaalde 45.10 en mocht de bronzen medaille in ontvangst nemen. In niveau 5C (11 en 12 jaar) deden maar liefst vijf TOOS- turners mee. Van deze vijf turners deden er vier voor het eerst mee in niveau 5, alleen Michel Brand turnde vorig seizoen al in niveau 5C. Vincent Dijstra en Richard Nobel kwamen vorig seizoen uit in niveau 6B, terwijl Car sten van der Klugt en Tim Verkleij 6C turnden. Het was duidelijk dat de over- gang van 6C naar 5C een stuk moeilijker is dan de overgang van 6B naar 5C, omdat Car sten en Tim een aantal onder delen nog niet helemaal be heersten. Daardoor waren de scores duidelijk lager, Carsten be haalde 27.50 en Tim behaalde 30.30. Maar de volgende wed strijd is pas op zaterdag 9 maart, dus er is nog tijd om de scores te verbeteren. Richard scoorde goed op sprong (8.30) en ringen (7.00). Hij behaalde 38.40 en eindigde daarmee op de derde Gouwestaete was ook van de partij bij wedstrijden georga niseerd door Oceanus in het Aalsmeerse bad ‘De Waterle lie'. De bezetting was zeer sterk, niettemin verschenen sommige leden van Gouwes taete toch op het ereplatform. Miranda Boer moest met een tijd van 1.16.2 op de 100 school bij de dames alleen de nationale kampioen voor la ten gaan. Op de 100 vrij zwom zij met 59.8 een per soonlijk record maar werd met deze prestatie nipt vier de. Bij de heren was er ook zilver voor Martijn v.d. Maagden berg op de 100 m schoolslag. Met 1.05.6 steeg Martijn met stip op de nationale ranglijst. Joost Krommenhoek deed het voortreffelijk op de 100 vrij bij de jongens onder 13 jaar. Met 1.05.8 werd het zilver en alweer een persoonlijk re cord. Zeer verrassend was de twee de plaats van de herenesta fetteploeg op de 4x100 wissel. Mark v.d. Schrier, Martijn v.d. Maagdenberg, Jan Wil lem v.d. Hoek en Mark Nahon zwommen in het sterke gezel schap naar een tijd van 4.09.6. Alleen de ploeg van De Dolfijn was te sterk voor de mannen van Gouwestaete. Mark Brand en Freek van Oord kwamen uit in niveau 6C (9 en 10 jaar). Zij turnden allebei een goede wedstrijd en behaalden hoge scores voor sprong (Mark 9.70; Freek 9.80), ringen (Mark 8.80; Freek 8.10) en lange mat (Mark 8.00; Freek 8.20). Dat voltige voor de meeste heren nog een groot probleem is bleek ook nu, want met 4.50 (Freek) en 4.00 (Mark) vielen de scores op dit toestel uit de toon. Op ringen scoorde Mark met 8.60 hoog en het was mede WADDINXVEEN - De prijzen bij de Waddinxveense sjoelers (Alberdingk Thijmlaan) zijn gegaan naar Tine Valen- kamp, Teunie van Leeuwen, Teus Visser, Ed den Drijver, Asha den Drijver, Erwin Pleus, Bas Brouwer, Frans Bötger, Dirk Faas, Cor van Gils, Wim Slingerland sr., Jan Olie, R. van Wijk, Ronald Meyer, Ben den Ouden, Rinus Taktor, Dick Esveldt, G. Loef, Corry’t Hart en Yvonne Kers bergen. De tweede ronde werd gewon nen door Guus van Renesse, Mien van Renesse, mevrouw Brouwer, Henk van Beek, Marius Kersbergen, Cees van Wijk, Simon de Ouden, Dirk Jan van Drunen en André van Gemeren. Vanavond (woensdag 31 ja nuari) om half zeven is er weer sjoelen in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alber dingk Thymlaan. ter van Vuurde. En in groep 2: 1. Michiel van Eijk, 2. Stefan Rensen, 3. Paul van wel een goede neus voor de punten en profiteerden gretig (8-15). In de tweede set oefende Be normaal 24.95 voor 1 9?5 WADDINXVEEN - De volleybalsters van Keukencen trum Be Fair liepen in de uitwedstrijd tegen Ekspal vo uit Dordrecht opnieuw tegen een 3-0 nederlaag aan. Gelegenheidscoach Gerard Lupgens begon met Cora Bos op de spelverdelerspositie en Jacqueline WADDINXVEEN - In de vierde ronde van de landelij ke competitie zakte de zwemploeg van Gouwestaete van de vierde naar de vijfde plaats, ondanks het feit dat er in het Leidse ‘5 Mlei-bad' goed werd gepres teerd. Jan Willem v.d. Hoek won de 200 m rugslag bij de heren in de uitstekende tijd van 2.13.5. Bovendien was hij op de 50 m vrij goed voor zilver (25.0). Inge v.d. Schrier (1980) lever de haar bijdrage door over winningen op de 400 vrij, in 4.36.0, en de 200 wissel, in 2.30.8. Op dit laatste num mer werd Wilke v.d. Valk met een tijd van 2.40.8 derde. ZEVENHUIZEN - Rento- kil-ZVH, dat zaterdag met 3-1 van hekkesluiter Su- dosa won, heeft z’n zinnen gezet op de nationale vol- leybalbeker. Deelname aan de Europa Cup II is lucratief, omdat de Euro pese volleybalbond een deel van de kosten be taalt. Zo ver is het natuurlijk nog lang niet, eerst zullen de Zevenhuizense volley ballers de kruisfinales moeten bereikén en ver volgens de finale. Een stap in de goede richting zou een zege op TDK-Bre- vok kunnen zijn. Vanavond (woensdag 31 januari) treedt ZVH om acht uur aan in dorpshuis Swanla tegen de Bredase ploeg. Beide teams gaan in poule C aan de leiding met 4 uit 2. Daarna vol gen Dimplex-Ekspalvo en Link-AMUJ met 2 uit 4. Ondanks het feit dat trai- ner-coach Willem Jan van Yperen niet over een fitte ploeg kon beschikken en zelfs Olga van Zaanen moest missen, wisten de Zevenhuizense dames in Millingen aan den Rijn een klinkende 3-1 zege te behalen op Switch’87. De setstanden waren 8-15, 13-15 en 5-15. WADDINXVEEN - In Ouderkerk aan den IJssel zijn de kampioenschappen turnen voor heren van turnre- gio Gouda en omstreken gehouden. Het Waddinx veense TOOS was bij deze wedstrijd met elf turners aanwezig en in drie categoriën werd een eerste plaats behaald. MOERKAPELLE - Bij de jeugd van de schaakvereni ging Moerkapelle werd de vierde ronde in de finale- groepen afgewerkt. In groep 1 is de stand aan de kop: 1. Jesse van Elteren, 2. Hugo van Elteren en 3. Pe- der Meer. Bij de senioren konden de uitslagen in de 18e ronde van de onderlinge competi tie worden opgetekend. De stand aan kop is: 1. D. Bac, 3. G. van Ommeren, 3. R. Ordelman, 4. Sven Stange en 5. B. van Geffen. Hoewel Hemur Enge niet echt moeilijk meer deed kon Korbis die score niet meer sterk opvoeren. Nog slechts vijf doelpunten werden er ge maakt door onder andere Mi riam de Boer, Frits Visser en Jaco Wineke, mede door goed spel verdelen van Wim Leb- bing en Mark van de Brink. maal aantreden op de 100 m schoolslag, eenmaal bij de meisjes van 1982-1983 en eenmaal bij de meisjes onder 17 jaar. In beide gevallen werd het zilver met lijden van 1.22.6 en 1.23.3. Op de 100 vrij noteerde Eva met 1.07.1 de derde tijd. Dit nummer werd overigens ge wonnen door Kim Midden dorp die weer in training is. Met haar tijd van 1.05.1 toon de Kim haar oude vorm dicht te zijn genaderd. Bij de jongens onder 20 jaar C-!ic het met zijn 1.04.8 op de 100 vlinder zeker niet sf zen jongens onder 16 jaar won Marcel Zijderhand dit num mer. Hoewel niet helemaal fit kon zijn tijd van 1.06.3 de toets der kritiek doorstaan. Pascal Holleman pakte met 1.09.6 brons op dit nummer. Voor Pascal was nog een bronzen plak gereserveerd wegens zijn 2.58.2 op de 200 m schoolslag. Wouter Rams zwom op die 200 school een tijd van 2.49.1 en pakte hier mee zilver. Op de 100 vrij bij de dames haalde Miranda Boer de tweede plaats met een tijd van 1.00.5. Patrick van Keu len verraste met zijn bronzen plak op de 50 vrij bij de jon gens van 1982-1983. De tijd van Patrick (31.5) kon als een persoonlijk record worden bij- geschreven Bij de meisjes van 1982-1983 zwom Ramona Linting naar de derde stek. Voor Ramona werd een tijd van 1.28.5 ge klokt. Melissa Dings kon op dit nummer niet aan de start komen omdat een zwaar per soon haar bij het inzwemmen bijna verpletterde. Door dit resultaat staat het Waddinxveens damteam al leen op de derde plaats tnet een score van 10 uit 7 en slechts één punt achterstand op de koploper. In de wedstrijd tegen Bos koop heeft Excelsior het zich zelf onnodig moeilijk ge maakt. Na een redelijk snelle voorsprong van 6-0 leek het er op dat een duidelijke winst voor het grijpen lag. Boskoop wist door drie winstpartijen langszij te komen, maar in de twee resterende wedstrijden kon Excelsior de winst wel ze ker stellen. Beide teams kenden twee in vallers. Tactiek van Böskoop bleek door hun invallers aan de twee hoogste borden te plaatsen. Kopman Teuh van de Krol zette zijn tegenstan der sterk onder druk en leid de tot twee keer achter elkaar schijfwinst. plaats. Michel en Vincent scoorden op de eerste vier toe stellen bijna even hoog, want Eva ïdelenburg moest twee- Vincent stond 0.30 voor. Daarna scoorde Vincent goed op voltige (8.50), terwijl Mi chel maar 7.00 behaalde. Bij ringen draaide Michel vervolgens alles uit de kast, want hij scoorde 8.50. Vin cent daarentegen draaide juist vrij matig en behaalde 6.60. Daardoor eindigde Mi chel met 46.00 op de eerste plaats, terwijl Vincent met 45.90 als tweede eindigde. Maarten Witteman turnde in niveau 4C (13 en 14 jaar) een sterke wedstrijd. Mede dank zij zijn hoge scores op ringen (8.10) en brug (8.00) eindigde hij als eerste met een totaal van 43.90. In niveau 3C (15 en 16 jaar) waren de drie TOOS-verte- genwoordigers helemaal aan elkaar gewaagd. Niek Buijs, Anton Stoter en Jurjen van Pruissen turnden alle drie een goede wedstrijd. Juijen en Niek stonden voor het laatste toestel precies ge lijk, maar Niek hield zijn ze nuwen het best in bedwang en haalde 8.00 voor zijn lange mat oefening. Dat was één tiende meer dan Jurjen en dus eindigde Niek met 44.80 op de eerste plaats, werd Jurjen vierde met 44.70 en kwam Anton met 44.20 daar vlak achteraan op de vijfde plaats. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal heeft een duidelijke 15-6 overwinning behaald op Hemur Enge. Er was sprake van vaak attraktief spel met een gevarieerd aanbod van scores zowel uit doorloopballen en straf worpen als afstandsschoten. De Waddinxveense winst betekent een mooie uitgangspositie voor de wedstrijd van komende zaterdag tegen concurrent Huizen. Hemur Enge speelde fanta sieloos. Dat was bepaald een andere wedstrijd als de uit wedstrijd toen Korbis pas vlak voor tijd deze fel spelen de tegenstander met 19-15 op afstand wist te houden. Nu was daar echter geen sprake van. Na de uitworp van pupil Frank Terlouw was het Kor bis dat heer en meester was en bleef. Hoewel de arbitrage naar bei de kanten consequent bleef had het voor de spelvoort- gang beter geweest als de voordeelregel wat meer was toegepast. Nu werd vaak de snelheid uit het spel gehaald en dat had op de productivi teit een nadelige uitwerking, hoewel enkele vrije ballen in doelpunten (Ellen van de Ent) werden omgezet. De eerste speelhelft sloot af met een 7-2 voorsprong en geen enkel ogenblik is Korbis in de problemen geweest. Goede aanvallen, opgezet door het eerste aanvalsvak van Frits Visser, leverde dito doelpunten op. Genoteerd 2495 17?” De Capellenaren zijn ook een kampioenskandidaat, waar de thuisploeg de nodige moei te mee had. Met kunst en vliegwerk wisten de Wad dinxveners een 4-4 gelijkspel uit het vuur te slepen. Kampioen B. Jansen, wat minder heersend dan vorig seizoen, moest zelfs het on derspit delven tegen een vrouwelijke tegenstander. Desalniettemin handhaafde WSV zich aan de kop van de tweede klasse van de RSB, aangezien een andere kampi oenskandidaat een verras sende nederlaag moest incas seren en (tijdelijk) uit te top werd verdrongen. Voor de huishoudelijke com petitie ging L. Willemen ver rassend onderuit tegen J. Muit. A. Kardol verdween weer uit de top 10 door een nederlaag tegen de goed in vorm zijnde P. de Niet. Een leuke combinatie met doortocht leidde was inlei ding tot de winst. Cor BareldS won een schijf via een lichte combinatie van ruilen. In een 7-om-6-stand gaf de Boskoop- se dammer op. Teun Twigt voerde in een klassiekachtige staftd een combinatie naar dam uit. Analyse zou kunnen uitwij zen, dat deze slag niet mocht worden uitgevoerd, maar de uiteindelijke winst van een schijf voor de nestor van Ex celsior bleek wihnehd. Piet Swart speelde een schit terende positionele partij te gen eindspelkenner Ruud de Kooter. Excelsiors voorzitter stond analystisch compleet gewonnen. Echter, na te snel bij een slagkeuze kreeg Ruud de Kooter via damgeven een schitterende doorbraakcom- binatie, waarbij de stand toen remise werd geschat. Tegen de verwachting in verloor Piet Swart. Vincent en Raymond van Es hadden steeds iets minder spel tegen Erik Jan Hogen doorn en Henk van Klaveren jr. Raymond moest ondanks taai verzet opgeven tegen hét goede positiespel van van Klaveren en Vincent verloor eveneens na een moeilijk eindspel. Hier was een gelijk spel mogelijk geweest. Na eeh moeilijk midden spel hervond Dick Dibbets zich. Nadat de dreigingen Wa ren weerlegd, kreeg hij naar mate het eindspel vorderde, steeds beter spel en hij for ceerde doorbraak en werkte beheerst naar winst af. Jaap van der Eist combineer de in het middenspel naar dam en plaatste zijn tweede dam op verkeerd veld. Zijn te genstander kon daardoor veel tegenspel bieden. Er werd re mise overeen gekomen in de partij, welke in die eindfase door Jaap van def E1M wel winnend was geweest. WADDINXVEEN - In sport school Den Edel (Noordkade) zijn clubwedstrijden tae kwondo gehouden. Door jong en oud werd er gestreden om de hoogste eer. De deelne mers kwamen uit op twee on derdelen: sparren en breek- testen. Degene die gemiddeld voor beide onderdelen het hoogste aantal punten behaalde werd uitgeroepen tot kampioen. Bij het sparren werd er in een vriendelijke sfeer fanatiek geknokt. En ook bij de breek- testen gooide menig deelne mer zijn trucendoos open het geen leidde tot spectaculaire acties. De uitslagen zijn als volgt: Jeugd a: 1. Mark Hofman, 2. Dave Okkerse, 3. Mike van Gijzel; jeugd b: 1. Ron Schin kel, 2. Michael Jonkers, 3. Rick de Kruyff; junioren: 1. Martijn Peers, 2. Frits Lode- wijk Moulijn, 3. Mohammed Belhaj; senioren: 1. Marieke van de Weerdt, 2. Dennis Schoonveld, 3. Andy Vons. Verder werden er prijzen uit gereikt voor de beste demon straties. Eerste plaatsen wa ren er voor de duo’s Mike en Arie van Gijzel en Rudy Hoo- gendoom en Noureddine Elouahidi. De trainingstijden zijn dins dag: 17.45-18.45 uur (jeugd), 18.45-19.45 uur (juninoren- senioren); vrijdag: 18.30- 19.30 uur (jeugd), 19.30- 20.30 uur (junioren), 20.30- 21.30 uur (senioren). WADDINXVEEN - Vorige week is de landelijke tafel- tenniscompetitie weer begonnen. De Waddinxveense tafeltennisvereniging Kwiek, bestaande uit 19 senio ren- en 5 juniorenteams, is ingedeeld in de afdeling Gouda. Het eerste juniorenteam speelt in de landelij ke divisie C. Kwiek-1, dat uitkomt in de eerste klasse promotie, begon de competitie tegenvallend met een 4-6 nederlaag tegen Flamingo’s-1 (Gouda). Wim van Wageningen speel de erg sterk door alle drie zijn partijen te winnen. Ronald Verboon won één partij en in valler Martijn Gilhuis kwam niet tot scoren. Doordat ook de dubbel verloren ging, was de eerste nederlaag een feit. Kwiek-2 moest tegen Smash (Schoonhoven) spelen. Kwiek zette een 3-2 achterstand om in een 3-5 voorsprong, maar het werd uiteindelijk toch nog 5-5. Rob Kappé won drie keer, Dennis Pronk één keer en Bert te Pas kwam niet tot winst. H. Reus. Verder waren er po sitieve uitslagen voor A. van de Starre, H. van Offeren en J. van de Heiden tegeri F. Rit ter, J. de Bock en A. Plans. Een puntendeling kwam tot stana tussen T. Goor en D.J. van Offeren. P. van Offeren wist na een lang en hectisch gevecht tegen J. van Sandijk rond het vallen van de klok alsnog de winst op te strijken. In de kelder van de schaakdi- visie een verrassende over winning voor G. Torenbeek tegen J. Markus, die dit sei zoen duidelijk een tandje la ger speelt. Eveneens een opvallende overwinning voor A. van As peren tegen J. Brobbel. Door een simpele winst tegèn H E. van Offeren wist J. Smit langzaam de kelder uit te kruipen. Hekkesluiter U. Beerend en J. Ponsioen hiel den elkaar in evenwicht. Tenslotte de vermelding van nog een RSB wedstrijd. WSV 4 wist thuis eveneens een ge lijkspel (4-4) te behalen tegen Maassluis 4. Door dit resultaat werd de po sitie in de subtop in hun klas se in de RSB gehandhaafd. voornamelijk aan het net werd uitgevochten. De Waddinxveensen misten wederom het echte killersin- stinct en verzuimden veelvul dig uit goede service en ral- leypasses tot scoren te ko men. De netspelers van Ek- In de derde set leken de kan sen te keren. Be Fair startte vanaf het eerste fluitsignaal met veel meer pressie in de aanval. Sjanet van Tol en An- nemarie de Rooy, in deze set in de basis gekomen, sloegen met hun aanval bressen in de Dordtse verdediging. De goede servicepass van Marcella Bos stelde Be Fair in de gelegenheid keer op keer de aanval te zoeken, dag 26 op zaterdag 27 januari Spelverdeelster^Cora Bos, en werd in wijkgebouw Het x Zuidhonk (Zuidplaslaan) voor de negende maal de nachtdri- ve van de bridgeclub Wad dinxveen gehouden. Van ’s avonds acht uur tot ’s morgens acht uur streden 28 speelde Be Fair compleet vol paren om de eerste plaats 1 1 met als inzet de ‘Lydia de ralleys maakten het Ebens‘-wisselbeker. In drie zittingen werden in totaal 76 spellen gespeeld door de 56 deelnemers. Mede door de inzet van de vrijwilligers van Het Zuid honk kan deze bridgenacht weer _geslaagd genoemd wor de ‘Lydia Ebens‘-wisselbeker gund. uitgereikt aan het echtpaar Waar Ekspalvo het al knap De Boer uit Waddinxveen, benauwd kreeg presteerde Be dat als eerste eindigde. Als eerste zes eindigden: 1. echtpaar De Boer met 57.27%; 2. mevrouw Menger en de heer De Bruin met 56.70%; 3. de heren Persoon en Groenendijk met 56.67%; 4. de heren Houdijk en Stuijf- zand met 56.63%; 5. mevrouw Slager en de heer Schoenma- Be Fair kreeg in de eerste set Fair te weinig servicedruk uit al snel grip op de service van op de tegenstander en kenden Ekspalvo waardoor de strijd de Waddinxveensen ook wei- aan het net nig geluk bij een aantal dubi euze scheids- en lijnrechters beslissingen. Ekspalvo van ex-Be Fair trainer Herman Brouwer maakte weinig fou ten en zonder tot echt spekta- kulair volleybal te komen werd Be Fair met 15-6 ge- spalvo daarentegen hadden klopt. WADDINXVEEN - Vijf leerlingen van de her vormde Bethelschool is het gelukt tijdens de schooldamkampioen- schappen voor de groepen 6, 7 en 8 in het basison derwijs het succes van verleden jaar te herhalen. Met vlag en wimpel haal den Annelies van Cam- pen, Henk Berghout, Frenk Boekhout, Jaap Cammeraat en Martine Cammeraat 63 van de maximaal 70 te behalen punten binnen en daar mee het kampioenschap. De Prins Willem-Alexan- derschool werd tweede met 49 punten. De derde plaats was voor de Eben Haëzerschool met 48 pun ten en de Dick Bruna- school behaalde 44 pun ten, goed voor de vierde plaats. Voorzitter Pierre Linssen van de vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO), met wie de dam club Excelsior dit jaarlijk se damtournooi voor de 24e maal organiseerde, reikte vol verve en onder veel gejuich de prijzen aan de twee besten van ie dere poule uit. De 90-jari- ge damclub Excelsior schonk aan iedere deelne mer een herinnerings- vaantje. Zeker twee Waddinxveen se schoolteams treden in Zegveld op zaterdag 10 fe bruari aan om zich eerst in de provinciale en later wellicht in de landelijke schooldamstrijd te wer pen. De individuele poulewinnaars zijn: Eben HaëzerschoolHans Hoo- gendoom, Petra Smit, In grid Riep, Elzo Trapman, Jessy Vernooij en Bram Poot; Bethelschool (6): Henk Berghout, Corrie Berghout, Martine Cam meraat, Jaap Camme raat, Frenk Boekhout en Dirk Boekhout; Dick Bru- naschool: Tineke de Heer en Suzanne Oldenburg; Prins Willem-Alexander- school: Robert Doone en Jacoline Hun ink; Reho- bothschool: Joëlle Priem. deed Antoine Calis het met >p de ilecht. Een bron- plak werd zijn deel. Bij de 95 •JL Heerlijke rode wijn uit Chili, Californië, Zuid-Afrika of Australië. JB Gratis Fleurop bloemenbon ter waarde van 5 bij aankoop van een krat Amstel Pils of Amstel 1870 JÏajKasia W'lWfT- CT_1_- TT11l111__— 'Vri- 9OBI

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 25