Verkoop van wc-rollen brengt 1.500 gulden op je Nieuwe passage heeft het niet (15) De Nieuwe Passage heeft het wel (16) De Nieuwe Passage heeft het wel (18) Drie-ronden- toernooi WSV Viool aanbod bij Kreater De Nieuwe Passaae' De Nieuwe Passage' heeft het niet(lz) De Nieuwe Passage heeft het niet (14) 'De Nieuwe Passage' heeft het niet (19) y J 1 Pi WEEKBLAD-CARTOON I VAN ELIAS LEZERS SCHRIJVEN PAGINA 13 al helemaal niet een beton- der van de Be Fair-lokatie te- Waddinxveen De verkoop van w<-rollen door de scoutingleden van de 25-jari- ge Klimop-groep in beeld. (Foto: Willenden Krop). Er zijn in Waddinxveen veel I Waddinxveen Gr DAT WORDT PUINRUIMEN.... A- ners Wij willen ’De Nieuwe Passa ge’ niet! zoals in de Passage Maar meneer De Bas, de be volking van Waddinxveen wil len in de grote stad, ook zal zouden we een groot winkel centrum bezitten. leden van de gemeenteraad i voor een nieuw hoofd winkelcentrum. De laatste was begin 1994 De verkoop van de wc-rollen ging gepaard met het uitde len van folders om te vertel len wat de Klimop-groep is, wat ze doen en vooral dat ze Iedereen kan vijf lesuren (van 60 minuten) ’inko pen’. Dit kost ƒ225,-. KEES DE BAS SR. Jan Dorrekenskade-Oost 67 Waddinxveen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 LH. DE HAAN Sparrengaarde 35 Waddinxveen Gelukkig heeft de nieuwe VVD-wethouder mevrouw M. Wientjes-van der Velden een Ooit heeft de bevolking van Waddinxveen zich bij mijn weten eens uitgesproken voor een inwonertal van maxi maal 20.000, want men wilde geen groeigemeente als Al- phen aan den Rijn of Zoeter- meer worden. Inmiddels hebben we de 26.000 inwoners bereikt en we gaan gewoon door, want de politiek laat zich weinig gelegen liggen aan de menin gen en wensen van haar bur gers. In februari 1994 heeft de ge- uitoefent. Onze wens is sim pelweg te wonen in een leef baar milieu! Natuurlijk zijn er wel geld- grage projectontwikkelaars en 1 1 J’’1-J' De invulling van deze uren kan in overleg met docente Bastienne Prins, bijvoor beeld vijf weken van elk één uur les of tien weken van elk 30 minuten les. Th.G. BLOM veel te grote rol Kastanjelaan 53 doende winkelcentra in de di rectie omgeving zijn, zoals Gouda, Alphen aan den Rijn lende plaatsen nodig zijn en Zoetermeer en de meeste Waddinxveners waarschijn lijk toch naar Rotterdam of pelijk dat verkeersdeskundi- Den Haag trekken om eens een dagje echt te gaan winke- ven aanbieden. De Be-Fair locatie beschikt over 750 parkeerplaatsen. Voor de zaterdag komen er 80 Mijns inziens zijn vele huidi- plaatsen bij, dus is het dan ge Waddinxveners hier ko- 830 plaatsen. Geen 12 ver men wonen, omdat dit dorp spreid liggende parkeerplaat- centraal gelegen is ten op- zichte van de grote steden meenteraad (na veel hoorzit- met redelijk goede verbindin- tingen) in meerderheid beslo ten een nieuw winkelhart in het centrum van Waddinx- van 24 januari 1996) baten? Wat zij zegt, geldt al evenzeer voor de scholierenoversteek aan de Kanaaldijk-Kanaal- straat! Tenslotte nog dit. Mevrouw J. Duffels-van Drunen 1 maar extra verkeer aan’. 3. Het is volkomen begrijpe lijk dat met name de bewo ners uit de Prins Bemhard- laan, die met een onverwach te toename van de verkeers- en milieuoverlast zullen wor den geconfronteerd, tegen ’De Nieuwe Passage’ ageren. Ie dereen heeft zo zijn (gezon de!) eigen belang. Dit geldt ook voor ir. E.H. Al- laart (Prins Bernhardlaan 73), die maar liefst drie inge zonden stukken in het Week blad voor Waddinxveen van 24 januari 1996 geplaatst krijgt. Maar om dan de problemen, waartegen men protesteert, op het bordje te leggen van andere Waddinxveners, zoals T. v.d. Berg (Weekblad voor Waddinxveen van 31 januari 1996) dit doet, lijkt ons niet erg sociaal. Hij beweert volkomen ten on rechte: ’De Be Fair-locatie le vert aan geen enkele kant problemen voor onze inwo ners op’. Totaal belachelijk! Nu reeds heeft de verkeersoverlast op het tracé Kanaaldijk-Kanaal- straat de tpegestane limiet vér overschreden. De bewo ners hebben dan ook in een brief met veel handtekenin gen fel tegen het besluit ’Ca- Schielandweg 18 tegorisering van wegen’ ge protesteerd. En om nog een argument van te Waddinxveen WADDINXVEEN - Zaterdag 17 februari houdt de Wad- dinxveense Schaak Vereni ging WSV voor de 42e maal haar jaarlijkse drie-ronden- toernooi voor club- en huis- schakers in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- pad). meester en Wethouders gaat nu rustig de tijd nemen om al le aspecten van ’De Nieuwe Passage’ nog eens op een rij tje te zetten en zal het dan wéér aan de gemeenteraad voorleggen. Het brok salami was kenne lijk te groot. De gemeente raad had zich bijna verslikt! B. en W. hadden gedacht het onzalige .plan wel te kunnen doordrukken. Helaas, het kost meer tijd om de salami in dunne plakjes te snijden, te- Wie wil ’De Nieuwe Passage’? Is het een winkelcentrum of een luchtkasteel? Daarom stel ik er zes vragen over. Vraag 1: Wordt ’De Nieuwe Passage’ gewenst door de burgemeester, het college van Burgemeester en Wethou- overtuigd dat de Waddinxve- ders, de middenstand en de daarvoor zullen zorgen! Waddinxveense bevolking? Vraag 2: Als het centrum op de Be Fair-lokatie komt, waar moet Be Fair-voetbal dan naar toe? En wat kost een verhuizing? Vraag 3: Wie komen er in het nieuwe centrum? C&A, V&D, Hema, Blokker, Zeeman, Al bert Heijn en C1000? Vraag 4: Welke Waddinx veense middenstanders wil len en kunnen er naar toe? Vraag 5: Gaan de Waddinxve- genstanders te masseren en murw te maken. Geacht(e meerderheid van het) college, wilt u ons laten weten hoeveel handtekenin gen u nog nodig heeft om tot inkeer te komen? Wees er van WADDINXVEEN - Het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat, tel. 1082-614422) heeft voor alle vioolspelers (oud en jong) die wel weer eens een aantal lessen wil len volgen, maar geen heel jaar les nodig hebben, een uniek aanbod. week woensdag in haar laat ste alinea schrijft: ‘Blijf reëel en knap het centrum op en breidt zo nodig beperkt uit, maar geen grote nieuwbouw*. Hiermee kan ik het eens zijn. Laten we het boompje bij ’t schuurtje houden en nog een klein beetje dorp proberen te blijven. Wil men echt een keertje winkelen, dan gaat men toch een dagje Den Haag doen, groot winkelcentrum of niet. Op alle hoorzittingen bleek de overgrote meerderheid te gen ’De Nieuwe Passage’, vooral vanwege verkeers- en parkeerproblemen. Zo was ook op de laatstgehouden le denvergadering van de On dernemers Vereniging Wad dinxveen (OVW) 77% van de leden tegen ’De Nieuwe Pas sage’. Gelet op de sterke negatieve geluiden van de bewoners en de ondernemers en veel posi tieve gesprekken over de Be Fair-locatie lijkt mij een voor stel voor deze locatie van het college van Burgemeester en Wethouders aan de raadsle den op zijn plaats. Laat men ’De Nieuwe Passage’ en de Be Fair-locatie nog eens goed be oordelen. vervoer, de promotie, het re gelen van de fourage en nog veel meer. Dankzij deze vlekkeloze orga nisatie en de goede inzet van de scoutingleden liep de ver koop prima want nog voor het einde van de middag waren alle wc-rollen verkocht en dat bracht de winst op zo’n ƒ1.500,-. Het ingezamelde geld word besteed aan de viering van het 25-jarig bestaan van de Klimop-groep, het onderhoud aan de boten en een aanvul ling op de kookkisten voor op kamp. Het vijfdelustrum van de Klimop-groep wordt dit jaar op verschillende manieren gevierd. Met Pasen is er een eierzoekactie waar alle kin deren uit Waddinxveen aan mee mogen doen (dus ook niet-scoutingleden). Na de zomervakantie gaat de hele scoutinggroep op groeps- weekend. Medio oktober zal er een reünie worden gehou den voor alle kaderleden en oud-leden van de Klimop- groep. De discussie over ’De Nieuwe i Passage’ gaat onverdroten door. Resultaat: ingezonden brieven in het Weekblad voor Waddinxveen. 1Waar ligt de oorzaak van de hele problematiek? De Wad dinxveense middenstand stelde in het verleden tot zijn leedwezen vast dat een flink j deel van de koopkracht, met name in de non-food-sector, i ’weglekte’. Daarom: Wad- i dinxveen moest een modern winkelcentrum krijgen, zodat i de Waddinxveners hun geld I voortaan in Waddinxveen 1 zouden uitgeven. i De politiek werkte dit idee I uit, aanvankelijk op beperkte schaal. Zo pleitte het toenma- i lig gemeenteraadslid dr. Mar- I tin Kraaijestein (Weekblad voor Waddinxveen van 11 maart 1992) nog voor een be scheiden uitbreiding van het huidige winkelcentrum Pas sage. Aan de grote extra-opper- vlakte, die de sloop van de spijsfabriek van C.P Broer BV aan extra winkelruimte oplevert, werd toen nog niet eens gedacht. Kraaijestein zegt: ‘Er kan dan bijvoorbeeld zo’n 3.000 m2 winkels gerealiseerd wor den, zeer waarschijnlijk zon der hoge gemeentelijke finan ciële bijdragen. Dit betekent een aanzienlijke versterking van de Passage'. Dit was een goed idee en leeft nog steeds bij de bevolking. Mevrouw J. Duffels-van Dru- nen (Lindengaarde 32, Week blad voor Waddinxveen van 31 januari 1996) heeft volko men gelijk: ’Knap het cen trum op en breidt zo nodig be perkt uit maar geen grote nieuwbouw!’. Want één ding is duidelijk: hoe groter het winkelcentrum wordt des te groter ook de overlast. 2. Het oordeel van de Onder nemers Vereniging Waddinx veen (OVW) op de eerste plannen was negatief: ’Veel te klein’. Wat de Waddinxveense winkeliers wel voor ogen staat, wordt duidelijk uit een eerdere ingezonden brief van rustend winkelier C. de Bas (Weekblad voor Waddinxveen van 24 januari 1996). Hij vindt het geplande gron doppervlak van 9.000-10.000 verkoopvloeroppervlakte vol komen ontoereikend: ‘Dit moet met een visie op 2020 minstens 5.000 vierkante me ter meer zijn’. Allemachtig, meneer De Bas, en al die extra (vracht)auto’s dan op de nu al overvolle we- J.W. STELLING Gijsberterf 36 Waddinxveen Onbelangrijk soms? Wat zal de oproep van drs. Wies Keulen Volop bloedstol lende oversteeksituaties’ (Weekblad voor Waddinxveen dere lokatie namelijk het Be Fair-terrein. Voor de Wad dinxveense burger en de win kelier is deze lokatie het meest geschikt. Ik zal u zeg gen waarom. Voor de uitbreiding van ’De heeft Nieuwe Passage’ is 5.700 m2 groot gelijk: ’Het terrein van verkoopvloeroppervlakte de Be Fair-locatie (ligt) hele- (yvo) nodig. In totaal is de maal niet centraal’ (Week- blad voor Waddinxveen van 31 januari 1996). 4. Conclusie: ’De Be Fair-loca tie heeft het zeker niet’. Waarom niet alsnog gezocht naar een winkellocatie buiten de bebouwde kom? WADDINXVEEN - De scoutingleden van de Waddinx veense Klimop-groep hebben voor 1.500 gulden aan wc-rollen verkocht. Een zaterdag lang zijn welpen, kabouters, zeeverkenners, wildevaart, loodsen en lei ding in touw geweest om ze allemaal huis aan huis kwijt te raken. De deelnemers (vorig jaar waren het er 116) zullen wor den ingedeeld in groepen van vier en wel naar speelsterkte. De partijen duren maximaal twee uur, dus één uur per speler per partij. De mini- mum-leeftijd om aan dit toer nooi te kunnen deelnemen is 16 jaar. De eerste ronde wordt ge speeld van 10.00-12.00 uur, de tweede ronde van 13.00- 15.00 uur en de derde en de laatste ronde van 15.00-17.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelij ke prijzen beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per persoon en dient bij aan vang van het toernooi aan de zaal te worden betaald. De inschrijving sluit uiterlijk zaterdag 10 februari. Voor op gave voor deelname kan men zich richten tot WSV-voorzit ter G.L. Torenbeek, Justus van Effenlaan 86, Waddinx veen, tel. 0182-619006. Ing. F. KERVER Schieland weg 22 Prof.dr. B.v.d.KNAAP Schielandweg 16 D.STARREVELD Tielandweg 18 Dr. J.H. WINKELMAN Schielandweg 20 Geef Pellikaan Bouw BV (en anderen) een maand de gele genheid een goed onder- bouwd financieel plan in te dienen. Na 20 jaar praten komt het toch niet meer op twee maanden aan. Het zou voor B. en W. en de raadsle den tegenover de inwoners een zeer democratisch besluit zijn, waarvan ik verwacht dat iedereen er mee kan leven. Het gemeentebestuur kiest dan uit twee plannen van ver schillende bouwbedrijven en ook dat kan voordeliger zijn voor de prijsstelling van het winkelcentrum. Er is tenslot te ook nog de optie dat de pro jectontwikkelaars William Properties BV en MAB BV op Be Fair-locatie gaan bouwen. Ik eindig met de hoop uit te spreken dat het gemeentebe stuur straks een wijs, wel overwogen en aan het eind niet te overhaast een besluit zal gaan nemen. kinderboerderij en tennis baan) bitter weinig overblij ven. En de veiligheid van de scholieren aan de Jan Dorre kenskade-Oost en aan de heel goede. Ja, zelfs één hier- Dreef (Coenecoop College)? van was de allerbeste. Op alle punten scoorde het winkel- en woonplan van Pel likaan Bouw BV heel goed. Het was echter weer een an- functie wil krijgen voor de ge- winkelcentrum (met meenten rond het Gouwe- dorp, dan kan er niet worden volstaan met een uitbreiding ners in ’De Nieuwe Passage’ er ook hun boodschappen doen? Zijn de toevoerwegen niet zeer beperkt? Vraag 6: Om gezellig te win kelen gaat men toch naar Zoetermeer, Gouda en Rotter dam? Waddinxveen, wees wijs en bouw een rij winkels langs de Kerkweg-Oost zodat het Brugcentrum en de andere Passage-winkels met elkaar worden verbonden. Probeer het complex van au tomobielbedrijf Boonstoppel (Juliana van Stolberglaan- Oranjelaan) te kopen, zodat die plek kan worden inge past. Oud-Waddinxvener H. DE JONG Hillegom gen winkeliers behoort zon der meer tot de mogelijkhe den. Dan zijn er door de grote jon gens buiten de deur te hou den minder vierkante meter nodig, omdat de eigen mid- T. v.d. Berg te variëren: Tn denstand dan de gelegenheid mijn vrij uitgebreide vrien- krijgt ruimte te huren. Ook den- en kennissenkring ben zijn er dan minder parkeer- keerprobleem is opgelost en de enorme financiële risico’s voor ons als bevoling dan ook den. Het is een creatief plan dat veel respect afdwingt. Het zal de Waddinxveense be volking meer dan 5 miljoen gulden voordeel opleveren. Ook het financiële plaatje geeft aan, dat er maar één keuze is en dat is de Be Fair- locatie. Meer dan 20 jaar is er gespro ken en besloten over de cen- trumontwikkeling. De ene Dan is de uitbreiding van de keer kwam het in het Bruff- centrum, dan weer op de Ker- weg-oost met verbindingen tussen ’de Passage’ en het Brugcentrum. En altijd wa ren er weer problemen. Zo ook nu weer bij het geno men besluit om de plaats aan de westzijde van de Passage te gaan bebouwen en zo ’De Nieuwe Passage’ te creëren. Maar de problemen rond dit laatste plan zijn echter zeer groot te noemen. Passage dan 9.300 m2 wo. Veel te klein voor Waddinx veen met een bepaalde streekfunctie, terwijl er geen mogelijkheid meer is om bij voorbeeld na tien jaar nog wat uit te breiden. Op de Be Fair-locatie is voor nieuwbouw in totaal 17.000 m2 wo beschikbaar. Dit aan tal vierkante meters moet ruimte bieden tot ongeveer het jaar 2020 wanneer Wad dinxveen gegroeid zal kun nen zijn tot ongeveer 30.000 inwoners. In het rapport ’Regionale Structuurvisie Midden-Hol- land’, dat in opdracht van het omzetverlies geleden zal wor- Regionaal Economisch Over- i leg (REO) is gemaakt, staat het volgende: ‘Er moet een groter aanbod van winkels komen van niet-dagelijkse goederen in Gouda en ook in Waddinxveen. Als sub-regio- naal verzorgend centrum. De koopkrachtwegvloeiing uit Midden-Holland bedraagt in de niet dagelijkse goederen 195 miljoen gulden per jaar'. Passage veel te gering! Van een zulk belangrijk gegeven moet het gemeentebestuur kennisnemen en inzien dat zij ’De Nieuwe Passage’ moe ten vergeten en met krachti ge inzet de ontwikkeling van de Be Fair-locatie ter hand moet nemen, zodat Waddinx veen wél de regionale functie kan vervullen met een sterke re koopkrachtbinding. Nog even een paar zaken voor wat betreft de bereikbaar heid, het parkeren en de fi nanciering van ’De Nieuwe Passage’ en de Be Fair-locatie op een rijtje. Voor wat betreft het parkeren in ’De Nieuwe Passage’ gaat het eindadvies van de Heide- mij Advies uit van 500 par keerplaatsen. De projectont wikkelaars William Proper ties BV en MAB BV en de ge meente moeten weten (en we ten dat ook best wel) dat dit er minimaal 600 moeten zijn. Wanneer er zo’n 12 verschil- voor een te gering aantal parkeer plaatsen dan is het onbegrij- gen dit in een eindadvies dur- let op, niet alleen de lokale (TITJ J21 1 1. moet worden aangetrokken. In de visie van De Bas krijgt het winkelhart van Waddinx veen zelfs een regionale func tie: ’Steeds meer mensen uit Midden-Holland doen hun niet-dagelijkse boodschappen huis), terwijl misschien ook buiten deze streek. Dit weg- het Wamaarplantsoen wel lekken van koopkracht komt zal worden opgedoekt, inmid- jaarlijks neer op een 1 van 195 miljoen gulden. Als Waddinxveen een regionale al de verkeersaanpassingen. En het zal in het centrum veel autogassen en geluids hinder geven. Het centrum van Waddinxveen wordt een zoekplaatje. De bereikbaarheid van de Be Fair-locatie is goed te noe men. Gelegen buiten het kelen, dus een kleinschalig drukste deel van het centrum winkelcentrum voor onze ei- ontlast deze locatie daardoor geen groot winkelcentrum en ik nog geen enkele voorstan- plaatsen nodig, zodat het par al helemaal niet een beton- d:r F„L LL„tL t; nen winkelkolos, die een re- genge komen’. gionale aantrekkingskracht Alle gruwelen, die ir. E.H. Al- laart met verve beschrijft van de baan zijn. (’geluid- en stankoverlast’) Zoals mevrouw J. Duffels-van zouden nog eens als extraatje Drunen in het Weekblad voor aan de omwonenden van de Waddinxveen van vorige A Be Fair-locatie moeten wor- bedrijven die hun diensten den gepresenteerd? Nee toch, aanbieden, zoals de bij herha- ’Veel groen, vaak karakteris- ling naar voren geschoven Pe- tieke plekjes, zouden in het likaan Bouw BV uit Tilburg, plan veranderen in autoberg plaatsen’, merkt ir. Allaart verbitterd op. Maar wat dan te denken van de Be Fair-lo catie annex Wamaarplant soen, de ’groene long” van Waddinxveen? Mag dat dan Met het gigantische winkel- in de loop der jaren centrum, dat O. de Bas voor i- ogen staat, zal er ook van het T Wamaarplantsoen (inclusief aan de westzijde van de Pas en tennis- sage. Het besluit was nog niet ge nomen of er doken, al weer nieuwe plannen op en zelfs Daardoor is menig raadslid een beetje slechthorend en een beetje slechtziend gewor den voor nieuwe ontwikkelin gen en voor meningen van deskundigen, van omwonen den, van ouderen en van de middenstand. Boze brieven van zorgcen trum Souburgh en de woning bouwvereniging Waddinx veen komen nota bene als een verrassing. Dan heb je toch even niet opgelet! Bekijk de gewenste centru- montiwkkeling in ons Gou- wedorp opnieuw. Iemand die tijdig van een onjuist besluit terugkomt lijdt nooit ge zichtsverlies. Integendeel! Toch de Be Fair-locatie dan? duidelijk antwoord gegeven: Het lijkt zeer aantrekkelijk. ’u"+ Wie de plattegrond van Wad- Het Weekblad voor Waddinx veen van vorige week meldde dat vorige week maandag morgen 29 januari een brief met 360 handtekeningen te gen het structuurplan ’De Nieuwe Passage’ werden aan geboden aan Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden. Het was een fel pro test. Eerder werden al tientallen brieven uit de Stationsstraat op het gemeentehuis afgele- I verd. De brief van de woning bouwvereniging Waddinx veen en het zorgcentrum Sou burgh doet de deur dicht. Tenminste, dat zou een nor maal mens denken. De wer- kelijkheid is anders! Het gemeentebestuur voert een dag voor de behandeling ervan het voorstel voor ’De Nieuwe Passage’ van de raad- i sagenda af. Dat betekent niet dat we nu eindelijk van het Passage-gedoe af zijn en voortvarend aan de slag kun- nen op een betere locatie. Nee, het college van Burge- Zoals het Weekblad voor Waddinxveen een week gele- I den op de voorpagina heeft I geschreven is het structuur- i plan ’De Nieuwe Passage’ op i het laatste moment door het j college van Burgemeester en Wethouders van de raadsa- genda afgevoerd. Een wijs besluit lijkt mij, nu het verzet tegen dit onzalige plan hand over hand toe- neemt. Op grond van argu- menten van veel deskundige I mensen, maar ook door het gezonde verstand te gebrui- ken, is mij wel duidelijk ge- 1 worden: dit kan niet. Wij kunnen niet welbewust een dodelijk verkeersinfarct laten ontstaan in het hart van Waddinxveen. De ver keersaders zijn toch al bijna dichtgeslibd. Wij kunnen over de rug van de belastingbetaler geen Pas- sage-grond weggeven, waar voor iedere andere gemeente miljoenen guldens zou ont- vangen. Gelukkig is nu de situatie i ontstaan dat alles nog eens op een rij gezet kan worden. Voor zover ik weet spelen er i geen principeel-politieke za- ken. Het gaat hier puur om lijke bestuursbeslissingen die door zullen werken tot in een verre toekomst. In de loop j van de tijd hebben verschil lende raadsfracties zich ech ter vastgebeten in eerder ge nomen besluiten. Praten over ‘partijpolitieke* standpunten, die dus onwrikbaar zijn. Persoonlijke prestige-kwes- ties, waar verder niemand in Waddinxveen een boodschap aan heeft zijn in de gemeente raad een 1 gaan spelen. Er zijn in Waddinxveen veel onder andere de Juliana van plaatsen aangewezen door de Stolberglaan, de Kerkweg- - - Oost, de Kanaalstraat en de Stationsstraat. De week markt kan daar komen, zodat de Willem de Zwijgerlaan - een belangrijke route voor het vrachtverkeer van de Noordkade (denk aan de daar gevestigde distributie van Bols Benelux BV) - de hele week open kan blijven. Ook geeft het verlichting voor de eerdergenoemde straten. Ook zou de Kerkweg kunnen wor den doorgetrokken, zodat het hard op zoek zijn naar lei- weer een doorgaande weg ding. Alle mensen ouder dan wordt wat voor het oost-west- 16 jaar zijn zeer welkom om verkeer van groot belang is. eens te komen kijken (voor in- Kijkend naar de financiering formatie daarover Ed Brand, van ’De Nieuwe Passage’ valt tel. 0172-213009). op dat het parkeren zal niet Natuurlijk ging er aan de ver geheel gratis zijn. Naar ik koop wel wat vooraf. Een aan heb begrepen was dat steeds tal weken waren diverse een eis in al de jaren dat er mensen in touw met de in- over een hoofdwinkelcentrum koop van de wc-rollen, het is gesproken. Het zal de inwo ners van Waddinxveen vele miljoenen guldens gaan kos ten als ’De Nieuwe Passage’ wordt gerealiseerd, onder an dere door de vele te nemen verkeersmaatregelen. En dat terwijl het alternatief op de be Fair-locatie (in de bereke ningen) juist geld voor de ge meente oplevert. Voor de be Fair-locatie is de hele financiering in het plan aangegeven. Men kan Pelli kaan Bouw BV daarop aan spreken. Er is voor de onder nemers geen lange periode van bouw, zodat er in die pe riode van ruim een jaar geen gen en omdat Waddinxveen een dorp was met nog betrek- kelijkerustwaarjeopredelij- dingen, afsluitingen veen, De Nieuwe Passage, te ke wijze je kinderen kon op- gen en het invoeren van een- __L voeden zonder te veel invloe- richtingsverkeer. Men kan de eenvoudig "wordt dit besluit zden van buitenaf, zoals in een parkeergarage alleen maar nu weer ter discussie gesteld grote stad. verlaten door over twee of gen van Waddinxveen? Want, ten koste van één van de wei- Waarom laten we ons dorp drie andere parkeerplaatsen let op, niet alleen de lokale nige overgebleven groene nmt een beetje dorp blijven te rijden, hetgeen niet al te vlot kan gaan met de niet on denkbare mogelijkheid van schade en dergelijke. Het blad voor Waddinxveen van winkelcentrum Dorpstraat 24 januari 1996 onder punt 6) en het Brugcentrum zullen ‘het centrumplan op meer be- veel hinder ondervinden van scheiden schaal en meer in overeenstemming met de be staande structuur van het ’hart’ van onze gemeente te realiseren*. De spijsfabriek van C.P. Broer BV is reeds overhaast afgebroken om ’De Nieuwe Passage’ te kunnen ontwik- ’Het nieuwe winkelcentrum hoeft geen regionale functie dinxveen bekijkt, ziet dat het te krijgen, dat trekt alleen wel zonder meer verdwijnen? Be Fair-terrein vrijwel een- -x--1 traal ligt tussen de grote woonconcentraties We beschikken dus over een centraal gelegen onbebouwd gebied. Vrije ruimte voor een winkelcentrum, voor een raadhuis, voor woningen en voor een marktplein. Het was destijds een histori sche vergissing om de na tuurlijke verbinding tussen zake- de oude kernen Brugcentrum en het Oude Dorp af te slui ten met winkels aan de Pas sage. Deze vergissing kunnen we nog herstellen. Geen nieuwe Passage, maar een nieuwe by-pass voor het hart van Waddinxveen! Een serieus onderzoek naar de Be Fair-lo catie lijkt op zijn plaats. 830 plaatsen. Geen 12 sen, maar één groot parkeer terrein. De bereikbaarheid van ’De Nieuwe Passage’ moet wor den gerealiseerd door omlei- van we- verwezenlijken en ook even ter discussie gesteld grote stad. Waarom laten we ons dorp niet een beetje dorp blijven met een redelijk aanbod van winkels door (zoals ir. E.H. (Waddinxveense) koopkracht plekken in het hart van Wad- Be Fair-voetbal moet dan Allaart schrijft in het Week- voor deze bouwactiviteiten blad voor Waddinxveen van verdwijnen en ook de tennis vereniging De Gouwe Smash (met een splinternieuw club- het Wamaarplantsoen wel bedrag dels een karakteristiek plekje groen in ons Gouwedorp. En dat alles voor een groot 1waar schijnlijk winkels als Hema, Zeeman, V&D en De Mars kramer), terwijl er ruim vol- I I - i Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor n - - te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder 1 -1 -111 -1 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor W addinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. mnaf urnrrlon o ot-> rrntvnlrlznn dillXVeen -------A,

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13