UITZONDERLIJK Elke dag in de bus... Nieuwbouw Euromail BV vordert I i DEIONG Martin Mans publiceert 9e bundel orgelmuziek Vrouw wil meer inspraak bij SGP Agenten testen eikaars klantvriendelijkheid r Collectanten Jeugddienst Koffie-ochtend Disco-avond in Het Zuidhonk Chemocar in Waddinxveen Gouden plak voor Barry van Bommel Mensen zien noodzaak van Wereldwinkel emaakten TW-radio Countryfeest in 'De Boeg' Vrouwendag Waddinxveen op 9 maart Koffieconcert Zevenhuizen Rijn en Gouwe Vrijq I °P bWiüLiMviMiï.issina GIRO 70020 W Wl I Anke Mensink in Hazerswoude-Dorp I I I I I I I I I I IIKv r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 PAGINA 15 Fri- WD-fractie in de Tweede Kamer. de IN J E 4 TH 1 muziek. Breepleinkerk te Rotterdam- Feijenoord. Deze virtuoze panfluitist heeft in Nederland baanbre- drijfsleven in binnen- en bui tenland verzorgt. De nieuwe vestiging omvat een bedrijfspand en een kan toor. De bouw ervan is in han den van het bouwbedrijf Baas BV inn Moordrecht-Goude- rak naar een ontwerp van het Waddinxveense architecten bureau Stuurman Partners BV (Brugweg). Constructeur is Geelhoed En gineering BV in Moordrecht. naar een verhaal uit de bijbel. Voorafgaand aan de kerk dienst staat gospelmuziek op het programma. dikant van de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) in Wad dinxveen, gaat voor in de kerkdienst, die de luisteraars De bewindsvrouw had deze vierdaagse beurs voor grond-, water- en wegenbouw offici eel geopend. In de stand gaven bijna alle 14 werkmaatschappijen van de Baas Bedrijven acte de présence. je Heusden. In de monumen tale Hervormde Kerk speelt Martin Mans op vrijdagavond 16 februari om acht uur sa men met de wereldberoemde panfluitist Fred Mann. R'IEUR Het Waddinxveense concern, dat nog niet eerder aan een vakbeurs deelnam, beheerst het gehele métier, van grond werk tot ontwerp en van l technieken voor telecommu- nicatie-verbindingen. meente en de Gereformeerde de, hagelslag en honing heeft F den, die wordt geleid door J. Seele uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Muzikale medewerking ver lenen ’Hatikva’ uit Zoeter- meer en organist J. v.d. Zwart. Het thema van de dienst is ’Daar moet op ge dronken worden’. Sinds december 1984 is de be kende Haagse lid van de Staatkundig Gereformeerde Partij bij de kiesvereniging Den Haag. Volgende week woensdagavond is ze in het Gouwedorp op uitnodiging van de Waddinxveense SGP- j ongerenstudievereniging ‘Jongerenperspectief. WADDINXVEEN - Brasserie De Boeg (Nesse) staat vrijdag 1 en zaterdag 2 maart volle dig in het teken van het oude Wilde Westen. Het eethuisje zal beide dagen omgedoopt zijn in een knusse salon. De gasten krijgen een westem- diner in buffetvorm voorge schoteld. Het countryfeest zal worden gecompleteerd met een live-optreden van zanger en gitarist Mark Lavender uit Leidschendam. niet. Zo spelen de musici film muziek van Ernest Gold (Exodus). coop 2 vordert de nieuwbouw van het nu nog in Gouda ge vestigde bedrijf Euromail BV, dat mailings voor het be- Gelet wordt daarbij op be reikbaarheid, T-1 1 bejegening en professionali- Opmerkelijk is dat, zeker wanneer dit wordt geplaatst naast de laatste huishoudelij ke vergadering van de SGP van 27 januari waar werd ge kozen voor een buitengewoon vrouwenlidmaatschap. Mevrouw Grabijn-van Putten is van mening dat inspraak van vrouwen in de SGP-poli- tiek niet alleen gewenst is, maar noodzakelijk omdat machten en krachten, waar voor iedere christen vreest, door mannen en vrouwen ge zamenlijk moeten worden be streden. ‘Misschien wel juist door de vrouwen', aldus de SGP-vrou- wen. ‘Als (aanstaande) op voedsters bij uitstek kunnen ze zich niet permitteren om in deze na-christelijke tijd aan de kant te blijven staan of zich te verschuilen achter hun ‘veilige* muurtjes'. Gereformeerde e kiesvereniging WADDINXVEEN - Vrij dagavond 9 februari om half acht houdt de Stich ting Wijkwerk De Zuid- plas in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. Op hun verzoek wordt sinds enige tijd voor deze leeftijdsklasse een aparte disco georganiseerd. De ervaring heeft geleerd dat deze disco aan de ver wachtingen van de bezoe kers voldoet. De toegangs prijs bedraagt 2,50, in clusief een consumptie- bon. Dorpsstraat 24-30. Nieuwerkerk a/d IJssel. Telefoon: 0180-31 22 05 De (fungerend) hoofdofficie ren van justitie in de betrok ken arrondissementen heb ben goedkeuring verleend aan de uitvoering van de test onder de strikte voorwaarde dat vooraf schriftelijke toe stemming wordt gegeven door de betrokken districts chef en achteraf alle mutaties uit de politieregisters worden verwijderd. Er zijn diverse mogelijkheden om het functioneren van de politie te testen. Elke test zal op enigerlei wijze - in het voortraject, tijdens de test of bij de uitwerking daarvan - en politiekorps belasten. Van oneigenlijk belasten be hoeft daarbij geen sprake te zijn. Niet gebleken is dat de hierboven beschreven test wat betreft kosten en inspan ningen afwijkt van ander on derzoek naar de kwaliteit van de dienstverlening. Mevrouw Grabijn-van Putten is in ider geval van mening dat juist vrouwen op hun pos ten in het gezin of elders rich ting kunnen geven aan de po litieke opvoeding van kinde ren of naaste omgeving. Dat is onmogelijk als ze van de maatschappij of de politiek weinig tot niets weten. Het is volgens de Haagse meer dan tijd dat de lauwheid wordt doorbroken, niet alleen In 1984 verwierf mevrouw Grabijn-van Putten landelij ke bekendheid toen zij werd ingeschreven als lid van de Staatkundig Partij bij de Den Haag. In de finale ontmoette de Waddinxvener de Duitser Jochaim Thumfart. Na een hevige strijd en een verlenging van twee mi nuten mocht Barry van Bommel zich kampioen noemen in de klasse -72 kg en kon hij de gouden plak in ontvangst nemen. WADDINXVEEN - De Stich ting Max Havelaar heeft de Stichting Wereldwinkel Wad dinxveen (Koningin Wilhel- minaplein) laten weten dat maar liefst 84% van de Ne derlandse bevolking het eens is met de stelling dat het ko pen van produkten uit de Derde Wereld beter helpt dan het geven van geld. ‘Al koopt iedereen in Wad dinxveen maar één keer per maand voor een klein bedrag in de Wereldwinkel dan bete kent dat voor heel veel gezin nen in de Derde Wereld een beter bestaan', aldus de We reldwinkel Waddinxveen in een reactie. Maar dat betekent wel dat aan de producenten een goe de prijs betaald moet worden. Zo zien koffieboeren hun prijs steeds verder zakken en hun inkomsten dalen. De laatste prijsdaling van 10 januari kon Max Havelaar nog volgen, maar een volgen de verlaging zal moelijk wor den, omdat Max Havelaar een garantieprijs heeft afge sproken en beloofd heeft daar niet onder te gaan. Dit voorjaar zet de Stichting Max Havelaar de actie ‘Boter ham1 op touw met honing en hagelslag in melk en puur. De komende tijd zal ook de We reldwinkel Waddinxveen aandacht geven aan deze ac tie. Dat gebeurt in stands op de Internationale Vrouwendag (zaterdag 9 maart) en op de (vrijdag In het kader van het kwali teitsonderzoek zijn er geen snelheidsovertredingen ge pleegd en is goedkeuring van het openbaar ministerie on der voorwaarden verleend. Een sterk punt van de test is volgens de minister het dub bele leereffect dat ervan uit gaat. Niet alleen voor het po litiekorps dat aan de test on derworpen wordt, maar ook voor de politie-ambtenaren, belast met het onderzoek, blijkt de test zinvol en leer zaam te zijn. Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. Het programma vermeld on der meer improvisaties, grote orgelwerken, werken van Feike Asma (in leven organist WADDINXVEEN/GOUDA - te Maassluis) en een door Martin Mans voor orgel gear- Op het bedrijvenpark Coene- rangeerde bewerking van de ’Slag bij Waterloo’. WADDINXVEEN - Naar de mening mening van me vrouw Grabijn-van Putten is inspraak van vrouwen in de politiek van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) niet alleen gewenst, maar noodzakelijk. Ze zal daar woensdagavond 14 februari om acht uur in de hervormde Bethelschool (Heggewinde) in Wad dinxveen vol vuur en hartstocht over spreken. WADDINXVEEN - In de Ont- moetingskerk (Groensvoor- de) wordt komende zondag- weekmarkt (vrijdag 22 morgen 11 februari om half maart). Er kan dan van alles tien op initiatief van de worden geproefd, jeugddienstcommissie van de Naast de Max Havelaar-pro- hervormde Immanuëlkerkge- dukten koffie, cacao, chocola- Kerk een jeuddienst gehou- de Wereldwinkel Waddinx veen nog veel meer produk ten: thee, suiker, sinaasap pelmarmelade, mangochips, muesli en pepermunt. Samen met alle kunstnijverheid wordt aan de kleine produ centen een goede prijs be taald. op zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur) beeldhouw werk en prachtig glas van de Deense 1 Bachhaus, Brown drichsen. DEN HAAG/WADDINXVEEN - In de politieregio Hol lands Midden blijken agenten één keer een ’valse aangifte’ te hebben gedaan om eikaars klantvriende lijkheid te testen. Dat schrijft minister mr. Winnie Sorgdrager (Justitie) in antwoord op vragen van de Martin Mans, de vaste orga nist van de Breepleinkerk in de Maasstad, vertolkt verder diverse improvisaties over onder ander de musical ’The Phantom of the Opera’. In het Land van Heusden en Altena ligt het vestigingstad- Tijdens dit concert wordt de negende bundel met orgelmu ziek van de hand van de Wad dinxvener J, door de uitgever. de bekende trompettisten Herman en Henk-Jan Drost. Ze brengen bekende klassie- kunstenaarsgroep ke werken van Purcell en i en Fri- Haendel. Maar ook het popu laire repertoire ontbreekt schiedt door politiefunctiona rissen van de ene regio die op bezoek gaan bij collega’s in de andere regio. De kwaliteit van de dienst verlening wordt getest door onder meer gefingeerd een klacht in te dienen, advies en informatie te vragen en aan- wachttijden, gifte te doen. Het gaat hierbij om feiten die zich in werke lijkheid niet hebben voorge daan. WADDINXVEEN - De ’Inter nationale Vrouwendag 1996’ zal op initiatief van de Stich ting Vrouwenraad Waddinx veen in het Gouwedorp wor den gehouden op zaterdag 9 maart in het Coenecoop Col lege (Dreef). De toegang is gratis en er is kinderopvang. Er wordt op de tweede zater dag in maart een middagpro gramma voorbereid door de Stichting Vrouwenraad, de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International, de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) en de Stich ting Wereldwinkel Waddinx veen. Het thema is “Van Peking naar Waddinxveen'. Verschil lende vrouwen die vorig jaar naar de conferentie in Peking waren afgevaardigd komen van hun ervaringen vertel len. Natuurlijk wordt er in dit middagprogramma ook voor ontspanning gezorgd. Bij het jiu-jitsu duo-sys- tem haalde Barry, die dit keer door een blessure van zijn partner Chris Boom gaard een mix-koppel vormde met Angelique Poort, na een zinderende finale met Renate en Sjon Sluiter (van Chitari) de eerste plaats. Daarna bewees Barry dat hij ook in het fighting-sys tem (individueel) nog steeds een woordje mee spreekt. Na een paar ge wonnen partijen verloor hij van wereldkampioen Michel van Rijt, maar via de verliezersronde wist hij- zich terug te vechten waar hij wederom Michel tegen kwam. Echter, ditmaal wist Barry van Bommel zijn tegenstander te ver slaan. ROTTERDAM/WADDINX- VEEN - WD-minister A. Jor- ritsma-Lebbink van Verkeer en Waterstaat heeft een be zoekje gebracht aan de stand van de Baas Bedrijven op de op te bouwen vakbeurs ’Infratech’ in Ahoy’ Rotterdam. ZEVENHUIZEN - Het Natio naal Reumafonds in Den Haag vraagt medewerkers voor de van 18-23 maart in Zevenhuizen te houden jaar lijkse collecte. Hiervoor kan men bellen met mevrouw H. Gravesteyn, tel. 0180- 631349. Voor de activiteiten van het reumafonds is veel geld nodig, maar ook een flink aantal vrijwilligers om dat geld in te zamelen. ZEVENHUIZEN - Op initia tief van De Zeven Muzen wordt zondagmiddag 11 fe bruari vanaf kwart over twaalf een koffieconcert gege ven in de vrijzinnig hervorm de kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Dit is het tweede concert van een serie koffieconcerten die zijn gepland. Ditmaal wordt er door een trio bestaande uit Marlous Smit (piano), Mart elle Ponsen (viool) en Irma aanleg Lammers (cello) gemakkelijk geavanceerde glasvezel- in het gehoor liggende klas- -- sieke salonmuziek gespeeld. De toegang is gratis. ROTTERDAM/WAD- DINXVEEN - In de Maas stedelijke Energiehal wer den de open Rotterdamse kampioenschappen judo en jiu-jitsu gehouden. Een zwaar bezet tournooi met 1.700 deelnemers uit ver schillende landen, zoals België, Duitsland, Dene marken, Engeland en Oos tenrijk. De Waddinxvener Barry van Bommel (Peu- leyen) behaalde er een gouden plak. ZEVENHUIZEN - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen spreekt mevrouw Toos Rosies donderdagmorgen 15 febru ari van half tien tot elf uui' over het thema ”t Is al die moeite waard’ op de koffie ochtend van de interkerkelij ke vrouwengroep ’Vrouwen bouwen aan Gods Konink rijk’. Het doel van deze maande lijkse ochtenden voor vrou wen uit verschillende kerken van Zevenhuizen, Moerkapel- le en Oud-Verlaat is elkaar te bemoedigen en in het geloof. WADDINXVEEN - Vrijdag 9 februari rijdt de chemocar voor het ophalen van het door particulieren bewaard klein chemisch afval weer door Waddinxveen. Er wordt gestopt op negen plaatsen in het Gouwedorp. Inwoners wordt verzocht geen spullen onbeheerd en onverpakt bij de halteplaat sen te zetten, omdat dan kin deren ermee kunnen gaan spelen. De chemocar stopt op de vol gende tijden en plaatsen: 08.30 - 09.15 uur: wijk Zuid- plas (Zuidplaslaan, kring- loophalte); 09.20 - 09.50 uur: wijk Zuidplas (cirkelflat); 09.55 - 10.40: Bomenwijk (winkelcentrum leplaan); 10.45 - 11.15 uur: St. Victor- wijk (wijkgebouw Zuid); 11.20 - 12.05 uur: Oostpolderwijk (Overtoom); 12.50 - 13.30 uur: centrum (Passage in gang stationszijde); 13.35 - 14.20 uur: Vondelwijk (win kelcentrum Luifelbaan); 14.25 - 15.10 uur: Groens- waard (winkelcentrum Groensvoorde); 15.15 - 16.00 uur: Willem de Zwijgerlaan (weekmarkt). bij vrouwen maar in gelijke mate ook bij de mannen. Dat zijn in ieder geval politie ke en maatschappelijke uit spraken, waardoor men zich kan afvragen waarom me vrouw Grabijn-van Putten nog lid is gebleven van de SGP. Er zijn immers nog meer christelijke partijen. Door de politieregio’s teit. Het toetsen daarvan ge utrecht, Rotter dam-Rijn- mond en Hollands Midden is een test ontwikkeld die in to taal vijfmaal is uitgevoerd om onderzoek te doen naar de kwaliteit van de dienstverle ning. HAZERSWOUDE/WAD- DINXVEEN - De Waddinx veense kunstenares Anke Mensink neemt tot maandag 11 maart deel aan de winter- expositie met beelden, schil derijen en glas van Galerie Laerken aan de Bent in Ha zerswoude-Dorp. Er wordt eeno van een aantal schilderijen zaterdag 17 februari verschijnt de negende bundel uit haar roots rhythm-se rie, waarbij muziek als uit gangspunt is genomen. De Waddinxveense werkt met olie- en acrylverf op linnen, papier en zeildoek. Naast de kleurrijke doeken van Anke Mensink, die wor- WADDINXVEEN - De weke lijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio wordt ko mende zondagmorgen tussen 9.00 en 12.00 uur verzorgd door de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Het programma begint met kerkmuziek. Om half tien kunnen de kinderen luisteren 1 Ds. L.S.K. Hoogendoom, pre- j om tien uur kunnen horen. Het programma vervolgt met 1 een gesprek over de bijbel, waarin wordt gesproken over 1 de vraag hoe men de bijbel i kan lezen en begrijpen, en wat de bijbel nu nog te zeggen heeft. De uitzending sluit af met een rubriek waarin po ëzie wordt afgewisseld met WADDINXVEEN - De Waddinxveense musicus Martin Mans (Koningin Wilhelminaplein) geeft deze maand drie interessante concerten in Rotterdam, Heusden, kend werk voor de combinatie panfluit en orgel verricht. Or ganist Martin Mans speelt samen met Fred Mann gees telijke en volksmuziek. De spectaculaire vertolking van Roemeense muziek aan het eind van het programma zal voor de luisteraar een ware muzikale belevenis zijn. Dit jaar maakt Martin Mans een tour langs monumentale orgels in Nederland. Het tweede concert in deze serie is op zaterdagavond 17 febru ari om acht uur in de Grote Kerk te Maassluis virtuoze en Maassluis. Tijdens deze concerten is hij ook als or- selectie getoond ganist-improvisator te beluisteren. Volgende week met orgelmuziek van zijn hand. Zaterdagavond 10 februari om acht uur bespeelt Martin Mans, die in Waddinxveen di rigent is van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ’De Gouwestem’, het unieke den gekenmerkt door steeds Fonteyn Gaal-orgel van de terugkerende patronen voor Breepleinkerk te Rotterdam- haar vrije expressie, zijn er nog meer schilderijen te zien. Bovendien toont Galerie Tijdens de orgel- en trompe- Laerken (open op afspraak en trecitals speelt hij samen met 1 - I s Naam: Adres: Plaats: gepresenteerd Waddinxveen een nieuw pand bouwen. (Foto: Joop Dorst). I I I Mag de veelzijdige kollektie van de Jong Interieur zonder overdrijven genoemd worden. De stijl, sfeer en het raffiniment getuigen van een verfijnde smaak. Met de vanzelfsprekende optimale aandacht en service, kunnen wij samen met U die inrichting creëren waarop U trots mag zijn. in gesprek met de Baas-medewerker's W. Tinholt en M. v.d. Hoek. (Foto: lik- Grabijn-van Put- Heerhugowaard Pascalstraat 16. ind.ter. Zandhorst Tel. (072) 571 80 88 Alphen aan den Rijn Steekterweg 78 Tel. (0172) 49 38 44/45 Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Postcode: Waarom een oud model caravan of vouwwagen uit de verhuur kopen, terwijl u voor bijna dezelfde prijs een nieuw model 1996 Hobby - Dethleff caravan of André Jamet vouwwagen kunt kopen op levering voorjaar, tegen THEO STET AKTIE-PRIJZEN Tevens 1001 artikelen in onze kampeersupermarkt tegen NL scherpste prijzen, o.a gasfles gevuld 5 kg ƒ49,95 vulling 5 kg ƒ9.95 blokbatterij ƒ4 - 2'4 liter toitet- vloeistof ƒ9,95 wintertent, bekend merk ƒ495 - kachels en toebehoren 10% kor ting slaapzak in hoes ƒ19.95. NU OPRUIMING SHOWMODELLEN CARAVANVOORTENTEN: BIJNA HALVE PRIJS Baas Bedrijven-C.Th. Aafjes). Het landelijk bekende SGP- lid mevrouw ten. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. - - r -Li; «ui'*'-'

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 15