Baan Meubelen breidt uit aan de Zuidkade Eenden en smienten veroorzaken schade Squash Point' gaat open PvdA huldigt vier trouwe partijgenoten Sprookje in 'Kreoter' Hardrijden op ijsbaan Expositie over migratie SE Chiel van Helden ontwerpt postzegel voor 'De Regenboog' I i i Edo Bonsai show verlengd Schaaknacht in Het Zuidhonk Tin maken in Op Moer bij Plattelands- Bingo-avond AF-centrum 'Open Doors' in Kreater Nieuw 'laantje' langs Tweede Bloksweg vrouwen •V M - aA 'tA afgedrukt op een schoolposter. het school- i Fü Behalve de spreker van Open Doors zal het eigen combo muzikale ondersteuning ge ven. De Waddinxveense sociaal democraten vonden dat op een aantal punten verande- WADDINXVEEN - Meubelfabrikant Baan Meu belen BV, met meubelimporteur Ville France BV gevestigd aan de Zuidkade in Waddinxveen, gaat uitbreiden. Een toenemende vraag naar kwaliteitsmeubelen en een flinke groei van de bedrijfsactiviteiten zijn er de oorzaak van dat achter het nu zo’n elf jaar in gebruik zijnde be drijfspand langs de Gouwe een begin is gemaakt met een uitbreiding van ongeveer 350 vierkante meter. lige nacht worden. Maximaal kunnen er 64 schaakfanaten worden ingeschreven. In to taal zullen per persoon onge veer 25 partijen worden ge speeld. De bar draait de hele nacht door, zodat de inwendige mens niets tekort behoeft te komen. Er zijn enkele pauzes met soep, stokbrood en sala des. ’s Morgens wordt er geza menlijk ontbeten. De kosten per persoon bedra gen f. 20,-. Voor aanmeldin gen en verdere informatie kan men terecht bij Piet de Niet, telefoon 0182-619528. de werkgroepen kunnen niet alleen PvdA-leden meedoen, maar iedereen die geïnteres seerd is in deze onderwerpen. Het gaat daarbij vooral om handvatten voor de gemeen telijke politiek. Aanmelding kan nog bij PvdA-voorzitter Dick Lont (tel. 0182-615718). twee jaar voor 15,- lid wor den van de plaatselijke PvdA. Ook kan men donateur wor den voor onbepaalde tijd en het ledenblad ’Prikbord’ ont vangen. WADDINXVEEN - Zondag middag 11 februari om twee uur verzorgt de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) in het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter (Kerkstraat, tel. 0182- 631932) een theatervoorstel ling voor kinderen van 4-12 jaar. De toegangsprijs be draagt vijf gulden (voor ouder en kind f7,50). Het theaterduo ’Rijn en Trijn’, dat zich ten doel stelt De jury selecteerde eerst nog zeven mooie ontwerpen. Het leuke is dat deze uitverkoren postzegels zijn bedacht door kinderen van groep 2 tot en groep wel één. Daarna werd craten. Daarbij ging het om conclusies van de discussie in het nieuwe squash- en sportcentrum voor Waddinx veen en omgeving. Eigenaar en beheerder van ’Squash Point’ is Paul Linne- kamp. Hij heeft zijn complex neergezet tussen het Gouwe- bad ’de Sniep’ en dansschool Van der Lubbe aan de Sniep- weg. De bouw was in handen van bouwbedrijf Baas uit Moor- drecht-Gouderak naar een ontwerp van architectenbu reau Brand Architecten in WADDINXVEEN - Maandag avond 12 februari om acht uur wordt er een bingo-avond voor 55-plussers gehouden in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Een plankje voor zeven ron den en een kopje koffie kosten samen ƒ3,75. aannemingsbe- naar een ontwerp van de eveneens uit Waddinxveen afkomstige ar chitect Frits Leenen. Voor nieuwe uitbreidingen is ter plaatse nog ongeveer 1.000 vierkante meter beschikbaar. In het nieuwe gedeelte, waar voor de directeuren Ton Baan (30) en zijn vader Piet Baan (59) samen de eerste paal hebben geslagen, zal de fors in capaciteit uit te breiden stoffeerderij van Baan Meu belen BV worden onderge- BOSKOOP - De Edo Bonsai show, die deze week op het be drijf van Ed de Groot op het ITC had moeten eindigen, wordt verlengd tot en met ko mende zaterdag. De Groot heeft hiertoe besloten met het oog op de tentoonstelling Winterglorie van de Konink lijke Vereniging voor Bos- koopse Culturen die komend weekeinde in het Plantari- umgebouw wordt gehouden. Veel bezoekers van deze ten toonstelling zullen ook be langstelling hebben voor de show van bonsaibomen, -arti kelen en tuinvoorbeelden. ’Het publiek reageert zeer en thousiast, een deel van de be zoekers komt uit het buiten land en sommigen van heel ver’, weet De Groot te mel den. WADDINXVEEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) in Waddinxveen heeft vorige week dins dagavond 30 januari in het centrum voor kunst zinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) het 50-ja- rig bestaan gevierd. Tot slot stemden de leden in met het ‘bruglidmaatschap’ en het donateurschap. Men terdag gehouden landelijk kan voortaan voor maximaal congres van de sociaal-demo- Na het huishoudelijke gedeelte krijgen de heer en mevrouw Roessingh- van Itterson het woord. Zij zullen uitgebreid la ten zien hoe tin wordt vervaardigd, door mid del van het tingieten zelf. bracht in de conclusies van het landelijk bestuur. Ook vonden de leden dat de wijzi ging van de Ziektewet zo niet oud-burgemeester kan doorgaan. Maar de overige zes waren zó mooi, daar moest én zou de jury ook een prijs voor geven. Daarom besliste men dat er naast de De Regenboog- hoofdprijs ook per locatie een eerste prijs zou worden inge steld (gewonnen door Charlè- ne Rupke en Renske Engel), plus per locatie nog twee eer volle vermeldingen (gewon- nenn door Leon Kommer, Verder werden alle punten van de jaarvergadering be handeld. Het beleid van de raadsfractie en het afde- linngsbestuur werden goed- 107 jaar over 1500 meter. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur in het clubgebouw bij de ijsbaan. Er werden twee werkgroepen ingesteld. Eén over emanci patie en één over duurzame In samenspraak met de par- ontwikkeling en milieu. Aan tijgenoten werden oude her inneringen en anecdotes op gehaald. Onder de aanwezi gen waren drie van de vier le den die vanaf de oprichting lid zijn: de heer en mevrouw Twigt, mevrouw Hey en me vrouw Van Gent. Zij werden door voorzitter drs. Dick Lont met bloemen in het zonnetje gezet. De PvdA besteedde diezelfde avond aandacht aan het za- BOSKOOP - Ijsclub Otweg organiseert zaterdag 10 fe bruari schaatswedstrijden voor de leeftijd 13 tot en met 16 jaar over 1000 meter en voor de leeftijd 17 tot en met BOSKOOP - In de bibliotheek wordt 9 februari de tentoon stelling ’Het land dat in mij woont’ geopend met litera tuur en beeldende kunst over migratie. Zeven beeldende kunstenaars hebben zich la ten inspireren door een ge dicht of een romanfiguur van collega’s; migranten die in in Nederland wonen en werken. De geselecteerde teksten en de daarop gebaseerde kunst werken drukken de gevoelens van migranten uit: niet zijn waar je wilt zijn en de plaats waar je zou willen zijn slechts als een herinnering. De beelden drukken emoties uit als heimwee, vervreem ding, woede, verlangen en be- vrijding. Gevoelens die veel migranten goed kennen. De tentoonstelling is te bezichti gen tijdens de gebruikelijke openingsuren van de biblio theek. WADDINXVEEN - Zondag avond 11 februari om half ze ven houdt de Waddinxveense baptistengemeente Tchthus’ weer haar maandelijkse avonddienst in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat). maaisel en bladafval. De nieuwe inrichting krijgt een capaciteit van 20.000 ton op jaarbasis. Voor deze avond is als spreker G. Abbink uitgenodigd van Open Doors. Deze organisa tie, die zeer wijd vertakt is, werkte vroeger onder de naam ‘Kruistochten’. Veel werk werd onder andere verricht achter het ijzeren- en het bamboegordijn. Na de val van de Berlijnse Muur zijn de werkzaamheden niet stil ko men te liggen. bracht. Hierdoor ontstaat er elders in het bedrijfspand meer ruimte voor de snij- en stikafdeling en de expeditie. De showrooms met 30 tot 40 modellen uit de eigen meu- belcollectie, die zich ken merkt door een goede prijs- kwaliteit verhouding, blijven aan de voorzijde op de begane grond en op de eerste verdie ping gevestigd. Ook wordt deelgenomen aan (permanen- paal voor de "uïïbrëidinq v' te) meubelbeurzen in binnen- in Waddinxveen. (Foto: Sja, en buitenland. Verwacht wordt dat in de loop van de maand april de nieuw bouw in gebruik genomen zal kunnen worden, waarschijn lijk gevolgd door een open dag voor de inwoners van Wad dinxveen en wijde omgeving. Baan Meubelen BV is fabri kant van een eigen program ma gestoffeerde zitmeubelen van zo’n dertig tot veertig tijdloze en exclusieve model len, die via zo’n 150 detaillis ten in het land aan de consu ment worden geleverd. Bij het op 1 juli 1934 opge richte Waddinxveense bedrijf werken 25 mensen. Het in 1993 opgerichte Ville France BV importeert en verkoopt meubelen van de Franse meubelfabrikant Roll, An- thea en Universal Style. De beide Waddinxveense be drijven zijn niet alleen in de meubeldetailhandel actief, maar hebben ook veel werk in de projectensfeer. Recente voorbeelden daarvan zijn de meubelinrichting van een Ierse veerboot (1.500 zit plaatsen), een deel van de in ternationale luchthaven Schiphol en een te renoveren hotel in Zandvoort. Opdrach ten voor de inrichting van twee grote passagiersschepen van Stena Line zitten in de pen. WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdag kreeg de politie in Waddinxveen de melding dat duizenden wilde een den en smienten schade aanrichtten aan 20 hectare met gras ingezaaid land aan de Zesde Tochtweg. De vogels werden weggejaagd. Vorige week in de nacht van woensdag op donderdag werd aan de Nicolaas Beetslaan in een auto ingebroken door het inslaan van een portierruitj- ke. Een waardeloze radio-cas- setterecorder werd ont vreemd. Aan de Herman Hei- jermanslaan en aan de Dot- terweide werd een auto open gebroken. Er werd vervolgens niets uit de auto’s ontvreemd. In de nacht van vrijdag op za terdag werd bij een bedrijf aan de Zuidelijke Rondweg een auto ontvreemd van het merk Mitsubishi type Colt, kleur rood. De ingebruikname gaat ge paard met een feestelijke happening met een hapje, een drankje en live-muziek. Be zoekers krijgen dan en in de komende dagen volop gele genheid een kijkje te nemen De nieuwe composteerinrich- ting, waarvan de grondver- koop vorige maand in aanwe zigheid van directeur ir. W.A.C. Lexmond van Groen compostering Waddinxveen In de nacht van donderdag op vrijdag werd een poging ge daan in te breken in een wo ning aan De Akker. Men pro beerde aan de voorzijde een keukenraam open te wrik ken. De daders werden ge stoord door een buur. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een bedrijf aan de Tuinbouw- weg. Een raam werd openge broken om binnen te komen. Verschillende ruimten wer den doorzocht. Weggenomen werd alleen geld. Vorige week woensdag werden aan de Brugweg door de politie twee kwekers bekeurd wegens het in bezit hebben van bestrij dingsmiddelen die niet meer waren toegelaten. De verbo den middelen werden in be slag genomen. Zaterdag wer den op de vlooienmarkt aan de Bredeweg twee personen aangehouden omdat zij han delden in gestolen goederen. Er werden 883 cd’s en 573 porno-videobanden in beslag genomen. Een Zoetermeers echtpaar zag hun gestolen cd’s daar liggen en hebben de politie ingeschakeld. Het tweetal, een 27-jarige man uit Bodegraven en een 20-jarige man uit Alphen aan den Rijn, werd overgedragen aan'de Zoetermeerse politie. ’Squash Point’ omvat acht moderne squashbanen, twee zonnebanken, een sauna, een aerobics-studio, ruime kleed kamers, cardio-fitness, fysio therapie, een terras, een bar met grand café, diverse club- activiteiten en vakbekwame begeleiding. In het centrum kunnen ook bedrijfsevene menten worden gehouden. WADDINXVEEN - De toe gangsweg van Groencompos tering Waddinxveen BV langs de Tweede Bloksweg in Waddinxveen begint steeds meer vorm te krijgen. In het kader van het school- Sharon Wilmer, Veka Wil- project ’Communicatie: PTT lems en Katinka Ros). Telecommunicatie’ zijn er door de ruim 300 meisjes en jongens van De Regenboog (Jacob Catslaan en Peter Zuidlaan) in totaal 211 ont werpen voor en eigen postze gel bij de jury binnengeko men. Er waren daarvoor al lerlei technieken gebruikt. De jury, bestaande uit Aad Koremans (directeur Krea ter), Paul Roos (grafisch ont werper) en Peter Vink (post bode), heeft alle ontwerpen beoordeeld. Beoordeeld werd op de onder delen creativiteit, originali teit, vlakverdeling en tech nisch afwerking (hierbij werd ook de leeftijd van de ontwer pers betrokken). Belangrijk was ook in hoever re het ontwerp ook echt als postzegel gebruikt zou kun nen worden én of ook de kleu ren van De Regenboogschool in het ontwerp verwerkt wa ren. De PvdA is in 1946 opgericht. In ’Kreater’ was ook een ten toonstelling ingericht met over vernieuwing van beleid, een overzicht van belangrijke plaatselijke gebeurtenissen en geschriften. PvdA-gemeenteraadslid Bep ring moest worden aange- Vermeij hield een lezing over 1-1 de 50-jarige ’Partij van de Abraham’. Zij verving de zie ke oud-wethouder en Zeven- huizens Anne van Gent. Bep Vermeij vertelde aan de 25 aanwezigen wie in de be ginperiode in het bestuur za ten, wie de gemeenteraads- fractie vormden en wat er zo al besproken werd. Dit aan de gekeurd, hand van oude notulenboe- ken. Aan het eind van de ’laan’ komt een groencomposteerin- stallatie voor groenafval, zo als plantsoenafval, berm- De op praktische leest ge schoeide nieuwbouw wordt met 8, dus uit bijna elke gerealiseerd door het Wad- -—1 t->-dinxveense r-- de allermooiste uitgezocht: de drijf Cammeraat enige echte Regenboogschool- postzegel. BV en burgemeester C.M. van der Linden passeerde, voorziet in een behoefte voor de gemeente Waddinxveen, de omliggende gemeenten, de provincie Zuid-Holland en voor bedrijven die op dit mo ment onvoldoende mogelijk heden hebben om compos teerbaar materiaal te laten verwerken. Nieuw-Lekkerland. Con structeur was Geelhoed Engi neering BV in Moordrecht. MOERKAPELLE - De afdeling Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt woens dagavond 14 februari om acht uur haai’ maan delijkse bijeenkomst in dorpshuis Op Moer. WADDINXVEEN - De door Chiel van Helden uit groep 5C van de rooms-katholieke basisschool ’De Regen boog’ (lokatie Jacob Catslaan) gemaakte postzegel van zijn fusieschool is beloond met de eerste prijs. Zijn ontwerp kreeg hij terug op een T-shirt en staat WADDINXVEEN - Komende zaterdagmiddag 10 februari om twee uur zal CDA-wet houder J.A. Hielema de offici ële opening verrichten van ’Squash Point’ in het sport pak ’de Sniep’. WADDINXVEEN - Voor de derde achtereenvolgende keer houdt de Waddinxveen se Schaak Vereniging WSV en de Stichting Wijkwerk De Zuidplas van vrijdagavond 23 februari acht uur tot zater dagmorgen 24 februari acht uur weer een schaaknacht in buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). sprookjes in stand te houden, J?et za^ boeiende en gezel- zal een optreden geven van het bekende sprookje ’Rood kapje en de Boze Wolf’. Rijn en Trijn maken bijna geen gebruik van materialen, maar met veel humor en vin dingrijkheid spelen zij samen alle rollen. Deze eigentijdse uitvoering van een zeer oud sprookje zal jong en oud aan spreken. Ouders zijn daarom ook van harte welkom. Om half een start het voor programma met toneel en knutselactiviteiten voor de kinderen. Daarna volgt om twee uur de theatervoorstel ling. theaterduo ’Rijn E li 'G WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 PAGINA 19 Baan Meubelen BV (links op de foto) en van Ville France BV. (Foto's: Baan Meubelen en De weg-in-aanleg naar Groencompostering Waddinxveen BV aan de Tweede Bloksweg. (Foto: Sjaak Noteboom). III _i_ l. voorgevel Twee voorbeelden uit de meubelcollecties van Ville France). Rechts op de foto Ton Baan, directeur van meubelimporteur Ville France BV in Waddinxveen, en links op de foto zijn vader Piet Baan, directeur van Baan Meubelen BV, vlak na het slaan van de eerste van de bedrijfsvestiging aan de Zuidkade In Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). De voorgevel van de uitbreiding van ongeveer 350 vierkante meter aan de achterzijde van Baan Meubelen BV aan de Zuidkade. (Tekening: Frits Leenen). zijn squash- en sportcentrum 'Squash Point'in q door CDA-wethouder J.A. Hielema officieel zal Nieuwbakken Waddinxvener Paul Linnekamp voor het sportpark 'de Sniep', dat komende zaterdagmiddag worden geopend. (Foto: Joop Dorst). V; i A\A -AS' L

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19